PDA

צפייה בגרסה מלאה : החלפת בקקס בטויוטה פורנר

ליאור טויוטה
03-06-07, 19:02
יש לי שאלה . אולי יש למישהו ניסיון עם טויוטה פורנר השאלה היא .האם בקקס קומפלט של טויוטה היילקס ממודל 98 עם נעילה ,מתאים לטויוטה פורנר

טל חסיד
03-06-07, 19:33
סרן אחורי קומפלט של הילקס 98 וגם של 97 ומטה לא מתאימים לפוראנר. סרן של הילקס הוא עם תושבות לקפיצי עלים, והסרן של הפוראנר עם תושבות לקפיצי ספירלה ותושבות לזרועות רדיוס.
כמובן שבעבודת מסגרות מאד מקצועית אפשר להתאים את הסרנים, ויש לבדוק יחסי העברה תואם לפוראנר. אבל עם זה רק בשביל הנעילה יש שיטות יותר זולות מלהחליף סרנים.

טל

asafk
03-06-07, 19:38
תבדוק כאן (http://www.jeepolog.com/180.html) לגבי יחסי ההעברה.
התושבות, כאמור- הן החלק ה"כואב" מבחינת ההתאמה.

אסף.

טל חסיד
03-06-07, 19:53
אסף שלום
לא הייתי מסתמך רק אל הטבלה שלך אלה גם אל ספירה פיזית של השינים בקרונה והפניון (לא שהיא לא נכונה, לא היתי לוקח סיכון!)
טל

Dolev
03-06-07, 20:08
שים לב שהגרסה של הסרן בפוראנר היא מיועדת לv6 והיא חזקה יותר מהסרנים בגרסאות 4cyl
כבר שמעתי על מקרה של דיפרנציאל של היילקס שהתאימו לפוראנר והוא נטחן.

asafk
03-06-07, 20:24
אסף שלום
לא הייתי מסתמך רק אל הטבלה שלך אלה גם אל ספירה פיזית של השינים בקרונה והפניון (לא שהיא לא נכונה, לא היתי לוקח סיכון!)
טל

כמובן. ולשים לב גם לקידוד הצבעים.

אסף.

טל חסיד
03-06-07, 20:36
דולב שלום
מה שאתה אומר לא נכון וזה שניטחן הקרונה והפניון יכול להיות מאי התאמה ליחסי העברה של הפרונט בפוראנר, או כיוון לא טוב של הקרונה פיניון מאחור. הכל זהה בדיוק לסרן האחורי של הילקס מודל ישן (ללא נעילה)חוץ מהתושבות שמחברות את הסרן לרכב ותושבות הקפיצים כמובן גם היחסי העברה שונים בחלק מהדגמים אבל באופן כללי הסרנים הם בגודל 8 אינש בסרן האחורי ללא כל חיזוקים שונים בין שני הסרנים.
טל

ליאור טויוטה
03-06-07, 20:46
תודה רבה לכם על התשובות אבל לפי מיטב הבנתי קשה מאוד להשיג סרן אחורי לפורנר מפירוק יש אולי למישהו למכור סרן אחורי במחיר סביר? {הבעיה שלי שהסרן נקרע בצד ימין של הביצה ועקב כך השמן נוזל ,הבקקס התחיל להרעיש ברגע שאני עוזב את מצערת הגז בעיקר ,והמחזיר שמן נוזל}האם כדאי כלכלית לנסות לתקן את הישן?

טל חסיד
03-06-07, 21:00
ליאור שלום
אם תצלם את הפגיעה בסרן ותעלה תמונות כאן אולי תקבל פה כמה רעיונות טובים איך לתקן את הנזק.
מה שכן שים לב שאתה לא נוסע ברכב בלי שמן בסרן אחרת יהיה לך נזק גדול עוד יותר.
טל

נמרוד
03-06-07, 21:34
דולב, דיפרנציאל אחורי של היילקס הוא מה שנקרא באמריקאית 6cyl, הדגם החזק, עם 4 פיניונים. הדיפרנציאל הקדמי בהיילקס ישן הוא בעל שני פיניונים, וזה מה שהם קוראים 4cyl.

סרן קרוע זה באמת משהו נדיר, אם הוא לא התעקם אז אני מתאר לעצמי שאפשר לתקן אותו = לסגור את הסדק בצורה נכונה ולחזק מה שצריך. אם גם נגרם נזק לדיפרנציאל או לגלגל השיניים אז אפשר לשתול ביצה של היילקס, גם נעולה, עם שינויים מסוימים בבית הסרן שיש מספיק ידע איך לעשות אותם (אני השתלתי ביצים נעולות בסרן קדמי של היילקס פעמיים), יש שרשורים על זה שאני אמצע לך עוד מעט.

הבעייה היא יחסי העברה, אבל נדמה לי שיש לך 4.10 שזה גם מה שיש בהיילקסים 98 והלאה.

Dolev
08-06-07, 01:26
אוקיי לא ידעתי שבחלק מההיילקסים יש דיפ' v6
שים לב שאם יש לך פוראנר מפואר אז יחס ההעברה בסרנים הוא 1:4.56 ולא 4.10.

ד ו ר ו ן
08-06-07, 02:00
אוקיי לא ידעתי שבחלק מההיילקסים יש דיפ' v6
שים לב שאם יש לך פוראנר מפואר אז יחס ההעברה בסרנים הוא 1:4.56 ולא 4.10.
היילקס במודלים שיש בארץ עם מנוע דיזל עד 97 כולל=4.56
ביצה נעולה=V6
ביצה לא נעולה =4CYL

tzagi
08-06-07, 05:57
שים לב שהגרסה של הסרן בפוראנר היא מיועדת לv6 והיא חזקה יותר מהסרנים בגרסאות 4cyl
כבר שמעתי על מקרה של דיפרנציאל של היילקס שהתאימו לפוראנר והוא נטחן.

שטויות
אני מכיר המון 4 CYL
CARRIERSת מה שאתם קוראים ביצים , מאחורי מנועי CHEVY 4.3 וץ5.7
וצמיגים בין 35-39 כלי כול בעיות.
ההבדלים בין ה4 CYL וה V6 הם ב4 PINNION וגודל המיסבים
כול השאר נישאר אותו גודל,

אני יתן לכם רמז: הביצה היא לא החוליה החלשה(WEAK LINK)
אם אתה מסוגל לשבור 4 CYL CARRIER
גם ה V6 לא יחזיק

נמרוד
08-06-07, 12:04
ג'ו צודק לגמרי. דולב, אני שם כסף שהדיפרנציאל היילקס שאתה ראית שהותקן בפוראנר ו"נטחן", בוצע בו עוד משהו...נגיד, אולי, החלפת יחסי העברה לא-לגמרי-מקצועית.

yot
25-06-07, 13:26
דולב אתה כתבת שבפוראנר המפואר יחס ההעברה הוא 1:4.56 ובטבלה רשום
פוראנר רגיל 1:4.56
פוראנר מפואר 1:4.88

מישהו יכול לעשות סדר?

נמרוד
חיפשתי קישורים בנושא ולא מצאתי , אם אתה יכול לשים את הקישורים זה יעזור.

יותם

נמרוד
25-06-07, 13:38
מה השאלה?

yot
25-06-07, 14:37
פוראנר רגיל 4.10 או 4.56?

איציק - 4X6ZH
25-06-07, 15:52
למה אתם טוחנים ברזל לחינם .
כך לא מתקנים דפרנציאל וכך לא מזמינים חלקים .
יש על הרכב תג יצרן ( בתא המנוע ) שמאפשר לזהות איזה דפרנציאל יש ברכב .
יש על הדפרנציאל ( לפחות שהיה חדש היה תג כזה ) תג יצרן שמאפשר לזהות את הדפרנציאל .
ולמרות הכל חובה לפרק את הדפרציאל לספור שיניים ולחשב את יחסי העברה . ( גם היצרן לפעמים
טועה ) . לא מקבלים את מה שכתוב מבלי לבדוק !!
אחרי שיש את הנתונים האלה ויש כבר חלק מפורק ורואים בדיוק איך הוא יושב בתוך הביצה ( יש הבדל גדול במבנה של שני סוגי הדפרנציאלים ולא ניתן להחליף בינהם ) .
זה שעשו קומבינות בארץ זה לא חדש .
זה שהדיפנציאל התפרק אחרי הקומבינה מה מיוחד בזה .
דפרנציאל זאת לא מערכת לחובבים .
למרות שעל פניו זה נראה זוג גלגלי שיניים .:grin:
איציק

נמרוד
25-06-07, 15:58
למיטב ידיעתי פוראנר רגיל 4.10, מפואר 4.56, אבל כמו שאיציק כתב - תבדוק. הנתונים כתובים על לוחית בתא המנוע, שנראית משהו כזה, ובסוף הכתבה של אסף (http://www.jeepolog.com/180.html) כתוב איך לקרוא את הנתונים.

http://www.jeepolog.com/UserFiles/Image/with_watermark/toyota_8inch_differential/hilux_id_plate.jpg

jonesy
25-06-07, 18:09
יש אצלי סרן אחורי לפוראנר, נעול ARB, ששייך לחבר.
אם זה מעניין אותך, צור קשר בה"פ ואקשר ביניכם.

-->