PDA

צפייה בגרסה מלאה : למה רק סופות וסיקסים?

יוני5
21-12-02, 16:21
ראשית, מזל טוב.

שנית, למה רק סופות וסיקסים?
מה עם סמוראים?, טיוטות? ואפילו דרעקרובר (רחמנא ליצלן)?

יוני5

Bulldog
21-12-02, 19:16
וFull size כגון בלייזרים???

חנן-ג'יפולוג
22-12-02, 01:06
היי, זה אתר של Jeepים.
ראיתם את הלוגו של האתר? עם J גדולה !!!

polar bear
22-12-02, 01:57
:shock: :shock: :? :?

אאאאאאאאא..............אני יודע!

אני אחתוך 7 ס"מ מבסיס הכלכלים! ושני צילינדרים, אני חושב שאני יכול להוריד.....ואת הקפיצים למיתחת לסרן.......אני יכול גם לצייר J על האוטו.......

תתנו לי להכנס?

נמרוד
22-12-02, 09:16
שנית, למה רק סופות וסיקסים?
מה עם סמוראים?, טיוטות? ואפילו דרעקרובר (רחמנא ליצלן)?

יוני5

עדיין יש לך ג'יפ יוני, לא? אז מה אכפת לך? - אה, הבנתי, כתבת במנוע החיפוש "חכמולוג" ויצא "ג'יפולוג" - דומה, אבל זה לא... :twisted:

עודד ועומר - לפחות לגבי פולסייז אמריקאים, ג'יפולוג כן המקום. תכתבו בפורום הכללי, ובפורום הבונים כמו שאני מכיר אתכם, ואם יהיו, נניח, עשרה חברים בעלי פולסייז פעילים, ואחד מהם מעוניין לקחת על עצמו ניהול פורום - אז יש על מה לדבר. בסופו של דבר, מהו בלייזר אם לא תגובה שיווקית לברונקו, ומהו ברונקו אם לא תגובה לג'יפ?

זאביק
22-12-02, 11:03
הרי ידוע לכל בר-דעת, שחברנו המלומד, המר"ן יוני5,
מתכנן עריקה לכיוון האנגליות :evil:

לכן, יישאר בימים קרים אלו ללא בית . . . :twisted:

יוני5
22-12-02, 14:19
זאביק,

גור שועלים שכמוך, הלא תניח לי לתכנן מזימה ולצאת ומלוא תאוותי בידי?

וכי מה עלי לעשות וסופתי נטולת תקלות היא, ואף דלק דורשת היא כקמצוץ (יחסית, יחסית) אך כאבו זרועותי מלשאת את בני הקטון (14 ק"ג אינעל רבאק) מבעד לחלונה הצדדי של סופתי שתחייה?

חשבתי לתומי (ואני מדגיש לתומי) כי תוספת נעילות - כבר יש לי, מתלים משובחים - גם הם במקומם, בולמים צהובים לעילא ולעילא - ישתבח שמו, יש, יחסי העברה - התברכה סופתי גם בהם, אולם שתי דלתות ידידי, הם אלה שאני צריך.

אי לכך, חשבתי לעבור לדיפנדר, אולם מצאתי עצמי מתפנק בנ"נ לעומתו.
ואז שתי אפשרויות צצו מן כתבי הקודש לעיני: היילקס ודיסקברי - האחד, אמינותו קודש, והשני נוחותו לרווחת עכוזי הענוג. (דיזל כמובן)

ואני עודני מתלבט. בסופו של דבר כשאמצא את הדיל הטוב אקח.
ירדתי מרעיון ההיילקס בעל שני סרנים חיים (הIFS יספיק לי) ומלפני כשבוע, חשבתי ללמוד את נושא ההסבה לגז (מה המשמעויות הפרקטיות בארץ) ואז אוכל לרכוש לעצמי דיסקברי בנזין, עם נוחות שאין למעלה הימנה, ועליות שמביישות אפילו את הדיזלים.

יוני5

זאביק
22-12-02, 14:37
אם ירצה המר"ן, בעונג רב יעביר תלמידו את עיתותיו הפנויות (יום שלישי, 21:37-22:16, יום רביעי, 03:55-04:37),
במלאכת הקודש של עשיית 2 דלתות נוספות למרכבתו של המר"ן, ואף יוסיף על חשבונו שני דיסקי חיתוך (תרי זוזים במכולת של יעקב בעל הסולם).

יוני5
22-12-02, 16:40
ראשית צא ולמד שאין דרך פשוטה לעשות זאת במרכב שלא תוכנן לכך מלכתחילה.
שנית, אתה מודע לעובדה שאחרי חיתוך מרכב והתקנת דלתות ע"י כבוד בעל המלאכה זאביק הסופה הענוגה שלי תיראה כמו טליבאן-וואן?

ברצינות, לא יותר פשוט למכור ולקנות רכב שיועד לכך? (דיסקו / היילקס....).

יוני5

חנן-ג'יפולוג
22-12-02, 16:50
האמת היא, יוני, שאם היית משתמש בג'יפ שלך בדרך הטבע, כלומר, פתוח, לא היתה לך כל בעייה עם העניין, אבל מכשהחלטת לעוות את הג'יפאות ולנסוע באקווריום, סופך שתלמד את משמעותם של החטא ועונשו...

יוני5
22-12-02, 21:29
ההפכתי לשק החבטות של הפורום הטרי?

לא נורא.

כאחד שמשרך דרכיו ביום יום בעזרת דו גלגלי, הרי שאין לי בעיה עם פתוח, אולם, וזה אבל גדול, כאחד שג'יפו הוא רכבו היום יומי (סופר, עבודה כשיש גשם, לקחת את ילדי הפעוט מחדר תלמוד תורה, וכיו"ב) הרי שג'יפ פתוח אינו מהווה אופציה פרקטית עבורו, הריני משלים בשמחה עם הרעיון של ג'יפ סגור בעל אפשרויות חימום וקרור נשלטות (ולא כפועל יוצא של מזג האויר המכתיב את התנאים בתוך הג'יפ).

וכעקרון, הג'יפ אינו מטרה עבורי, אלא אמצעי. מהיכרותי עם חברי הפורום האציל הזה, דומני שבחודשים האחרונים גמעתי יותר ק"מ שטח מכל אחד ממכם, ואולי אף מכולכם ביחד. הג'יפ בשבילי הינו אמצעי להגיע אל המקומות אלהים אני חפץ להגיע ואיני רואה גבורה בלהיטלטל ממקום למקום כשליבי נכמר על בני הקטון או על אשתי הענוגה. ואף אני את המסוקסות הגברית מרגיע בחודשיים בשנה של נ"נים, ג'יפים וטנקים (וכל כלי אחר הצבוע בצבע קקה - רק הלילה יצא לי לחלץ 70 טון ששקעו בואכה עיר הקודש קלקיליה). בקיצור, הבו לי כיסא הידראולי ומערכת בקרת אקלים!!!

שלכם ובשבילכם,
יוני5 (שממחר חוזר לדגמן את קולקצית הקיץ של איבסן לורן בירוק - מתנת צה"ל)

חנן-ג'יפולוג
22-12-02, 22:51
כל המגילה הארוכה הזו במקום לכתוב שזוגתך לא מרשה לך ג'יפ פתוח?

t_uri
22-12-02, 22:58
איי.

אורי טל.

ארז
22-12-02, 23:55
אייייי חנן זה היה ישר לביצים! :P :P

אייל
24-12-02, 01:00
ומה יגיד הילד???

"אבא שלי מכר את ה-JEEP שלו וקנה יפאני (או חלילה אנגלי) בגללי???"

אין לך לב ????

הילד כל חייו יחיה תחת התחושה שהדבר האמיתי נמכר בגללו לטובת תחליף...

ותחשבו על זה... :twisted: :twisted:

אייל.

נ.ב.
יוני, להזכירך החבר'ה מנצרת כבר דאגו שהדברים האלה שאנחנו נוסעים בהם יראו כמו ריכבי הטליבאן אז עוד שתי דלתות...ביג דיל.

:lol: 8) :? :shock: :cry: :wink:

סוזי המשתוללת
30-12-02, 01:19
רייב יונס פינף
במקרה טרי מהיום אין מניעה חוקית לגפ"מ משרד התחבורה מאשר ועקרונית כבר ניתן לבצע את השינוי רק מה?
את הדלק שלך (גז בישול) תצטרך להזמין בעצמך מכיוון שכרגע אין בנמצא תחנות כאלה
יש אופציה להמרת תוצרי לוואי של צ'ולנט לתוצר בר שימוש במנוע אבל זה רק בעתיד :P :lol:

Bulldog
02-01-03, 21:09
עודד ועומר - לפחות לגבי פולסייז אמריקאים, ג'יפולוג כן המקום. תכתבו בפורום הכללי, ובפורום הבונים כמו שאני מכיר אתכם, ואם יהיו, נניח, עשרה חברים בעלי פולסייז פעילים, ואחד מהם מעוניין לקחת על עצמו ניהול פורום - אז יש על מה לדבר. בסופו של דבר, מהו בלייזר אם לא תגובה שיווקית לברונקו, ומהו ברונקו אם לא תגובה לג'יפ?
תראה, בקצב הזה אני אזדקק גם לפורום אינטרנשיונל לסרנים, GMו למנוע וגיר.
הטרנספר והשילדה עדיין שייכים לCJ :lol:

יוני5
06-01-03, 13:07
כל המגילה הארוכה הזו במקום לכתוב שזוגתך לא מרשה לך ג'יפ פתוח?

ומה הפתרון שלך חנן?

כהרגלך הוא מחולק לשניים:

האחד - לרדת על חברך משכבר הימים: שזוגתו אינה מרשה והוא עפר לרגליה - אינו רשאי להתהדר בתואר 'גבר'......
והשני - לשלוח את רעייתו וביתו הקטנה אל השטח ברכב חברה (שעלויותיו אינן מעניינך) ולהמשיך להוכיח אותנו הדלפונים....

אכן, אין לי לצטט משיר נפלא:
".....הם הצודקים תמיד בכל
האלוהים והנביאים לאל,
כי בני הנביאים יודעים הכל רק לא למחול
אל קנא ונוקם"

נץ לבן
07-01-03, 18:30
יוני ידידי
אומנם בג'יפים אינני מבין גדול אך ביוצאי חלציים אני קצת מבין, לא תספיק להגיד ג'ק רובינזון והמישקולת של ה- 14 ק"ג מתחילה להתרוצץ לבד וגם פותחת וסוגרת את רצועות הכיסא, כך שמעט סבלנות והכול יבוא על מקומו בשלום.

Bulldog
07-01-03, 18:36
אגב, מה עם הSJ410 (אני מקווה שאני לא טועה) הידוע יותר בכינויו הקופצני "סמוראי"?
להם יש מקום?

יוני5
08-01-03, 01:06
נמרוד,

נניח שלצאצא בן השנתיים וחצי זה ייקח עוד 'ג'ק רובינזון', אבל מה עם אחיו (שעדיין רק ברשותי ועדיין לא עבר לרחם אימו?), עכשיו זה הופך לעוד שנתיים וחצי וג'ק רובינזון....

שנית,
מה אכפת לך שאני סונט בחנן?
:P

יוני5

נמרוד
08-01-03, 11:30
לסמוראי יש מקום - אצלי בבאגאז' :twisted: מזכיר לי את הטיול שבו חנן השתמש בג'ימני בתור עגלת ציוד נגררת - לשרון לדעתי יש את התמונות.

שרון
09-01-03, 19:35
http://www.jeeptrip.com/page.asp?div=Albums&id=258

:evil:

:wink:

ron_gal
16-01-03, 09:53
נמרוד,

אם כבר מקום לסמוראי אז אצלי הוא ניכנס גם לרוחב ...

יוקם פורום SJ לאלתר !!! או לפחות FULL SIZE ...

רון.

דורון
21-01-03, 10:45
יוני
התקדמת עם לימוד הנושא של הסבת בנזין לגז ? יש ממצאים ?

מישהו יודע יותר על התהליך (בישראל) הן במחינה ביורקרטית והן טכנית ?
עלויות ?

Doron

יוני5
21-01-03, 12:49
דורון,

מה שהבנתי הוא שיש מספר מערכות, מזולות ביותר (200-300 דולר) ועד 10,000 ש"ח הכוללת התקנה.

הבעיה היא בהתקנה ע"י מורשים - המחירים הגבוהים הם ע"י חברות שמייבאות ומתקינות את המערכת (נכון להיום רק סובארו רשאית להתקין, אבל אני מניח שמצב זה ישתנה בקרוב).
לטענתם המערכות הזולות עלולות לפגום במנוע במקרה של שימוש בגז בישול וכיו"ב.

אז אם מדובר במערכת פיראטית - אפשר לקנות בחו"ל ולהתקין לבד + אצל טכנאי גז, הגעייה שההתקנה הזו לא מאושרת ולא תעבור טסט.

ההתקנות המורשות יקרות, ולפחות בשנתיים שלוש הקרובות הם הולכים להתמקד בחברות בעלות ציי רכב שבסוף כל יום (או בתחילתו) כל הרכבים מתרכזים במקום מרכזי אחד ושם הספק יתקין מערכת תדלוק.

אם זה יתפוס, בעוד מספר שנים בוודאי יהיו נקודות תדלוק גם בתחנות הדלק.

למה זה חשוב? מכיוון שאלא אם אתה הולך לסוע עם בלון גז בתא המטען, הרי שתהיה לך בעיה של "גניבת גז" מבלון ביתי בגלל השוואת לחצים וכיו"ב (נניח שבלון ביתי ממולא ב 40 אטמוספרות ומיכל גז של רכב אמור להיות ממולא באותו הלחץ, הרי שפר אותו נפח תוכל להגיע רק לחצי כמות....).

נמרוד
21-01-03, 14:56
דורון (ברוך הבא!) ויוני,
בדרך כלל אני מצליח לעקוב אחרי דרכיהם הפתלתלות של הדיונים הוירטואלים, אבל הפעם , באמת הלכתי לאיבוד...
אם הדיון מעניין את הרבים, נא לפתוח נושא חדש עם כותרת מתאימה. הודעות הגז ימחקו מהשרשרת הזאת לאחר מכן.
תודה!

ron_gal
21-01-03, 17:47
נמרוד,

מה עם פורום SJ או FULL SIZE ?

רון.

נמרוד
21-01-03, 18:02
נמרוד,

מה עם פורום SJ או FULL SIZE ?

רון.

בעתיד, כמו שכבר כתבתי, בהחלט. בינתיים אני חושב שחברים פה 2.5 בעלי פולסייז (בולדוג, אתה החצי) , אז אני לא רואה טעם בפורום נפרד. כתבו בפורום הכללי והבונים, ואני מבטיח שאם אני רואה שיש הרבה דיוני פולסייז - יהיה פורום נפרד. אותו דבר לגבי פורום XJ, ואפילו יש לנו מועמד רציני לניהולו - הבעייה שהוא היחיד עם XJ למיטב ידיעתי... :D

-->