PDA

צפייה בגרסה מלאה : הסברים איך קונים מ eBay ?

גיא
06-06-07, 20:17
האם יש למישהו איזה דף הסבר או אולי מישהו יכול לכתוב פה בכמה מילים תיאור כללי או מפורט של איך מתחילים ואיך קונים משהו משם ?

אני פעם ראשונה זקוק לזה בחיים שלי.

תודה.

Saar
06-06-07, 20:53
נכנסים ל:

ww.ebay.com
מחפשים את המוצר שרוצים (יש שם תיבת חיפוש).
מקבלים רשימה של מוצרים/מוכרים/מכירות.

ישנם שני סוגי מכירות:
1. מכרז - מי שמציע מחיר גבוה יותר בד"כ זוכה
2. קניה מיידית (יהיה רשום ליד המחיר Buy it now )

לפני הקניה בודקים היטב חוו"ד על המוכר, כולל בדיקה של מוצרים שהוא מכר (יתכן שמכר 100 מסטיקים בסנט וקיבל חוו"ד חיובי של 100% ועכשיו הוא מנסה לעשות את "המכה" עם מכירה מזוייפת של פורש 911...)
אחרי שמצאת את המוצר והמוכר כדאי לשלוח מייל ע"מ לוודא שעונים לך, זה מדד טוב להמשך...

פותחים חשבון ב PAYPAL, חברת צד שלישי שגובה את הכסף מכרטיס האשראי שלך ומעבירה למוכר, יש לה אחריות כלפי 2 הצדדים. העלות היא משהו בסביבות ה 5$ - חד פעמי.

מגישים הצעה במכרז (לא חובה חשבון PAY PAL בשלב זה, רק בעת התשלום/זכיה)
או קונים במכירה מיידית.

עד 50$ - מגיע עד הבית/דואר הקרוב ללא מיסים.

*** כמובן שלפני הצעת מחיר יש לודא שהמוכר מוכן לשלוח את המוצר לארץ ומה עלות המשלוח הנ"ל. ***

אם יש שאלות, תרגיש חופשי לשאול.
סער.

נימי
06-06-07, 21:16
בנוסף למה שניכתב
תבקש מהמוכר tracking No של המישלוח בכדי שתידע שאכן הוא נישלח והיכן הוא, לי כבר היה מיקרה שבאתר באינטרנט של הדואר היה רשום שהחבילה הגיעה לסניף אבל לא קיבלתי שום זימון מהדואר, הגעתי עם המספר של המשלוח לקחת את החבילה.

רצוי לשלם ב paypal מהסיבה שבמידה והמשלוח לא התקבל והמוכר לא עונה למיילים אתה יכול להגיש תלונה ל paypal והם נותנים למוכר פרק זמן (של נידמה לי 28 יום) להוכיח שאכן הוא שלח את המוצר, המוכרים בeBay לא רוצים "לשחק" עם paypal ששם נעשות רוב העיסקאות שלהם ואם מגיע לך תקבל החזר מ paypal

תיבדוק מה עלות והאם יש אפשרות לבטח את המשלוח (הרבה פעמים זה מחיר ממש נמוך ולכן שווה)

אם אתה צריך עוד מידע אתה מוזמן להרים טלפון או לשאול כאן

AvigdorAharon
06-06-07, 22:14
תתחיל לקרוא:

http://www.ynet.co.il/articles/1,7340,L-3335978,00.html

אביגדור

גיא
06-06-07, 22:42
איפה נירשמים ל פייפאל ?

האם הסכנה היא גדולה בקניות האלו ?
בסה"כ מדובר על סכום של 25$ זה לא כל כך הרבה.

גיא
06-06-07, 23:08
טוב, אני מתקדם בצעדי ענק.

האם זה (http://feedback.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewFeedback2&userid=kee_electronics&ftab=AllFeedback) נחשב מוכר טוב ?
אני הבנתי שכן לפי התגובות.

sidewinder
07-06-07, 07:47
לפי מה שנראה בתגובות כן

יש גם לשים לב שמה שהוא מוכר קשור לתגובות ולפי מה שראיתי כן
יש באי-ביי גם חנויות וירטואליות ESTOR רצוי לקנות מהם
שים לב במודעה לתנאי משלוח יש כאלו שלא שולחים מחוץ לארצות הברית אם אין לך מספיק תגובות
POSITIVE FEEDBACK הכי טוב לשלוח למוכר מייל
שים לב גם שייש היום הרבה זיופים של א-מיילים מאיביי (כאילו מאיביי)למניעת גניבת פרטים
תבדוק כל אי-מייל מול ההודעות ב MY EBAY אם הם זהות תקין אם אין הודעה בMY EBAY
זה זיוף

יוסי

Demolition Man
07-06-07, 08:43
עוד כמה הערות,

כאשר אתה פותח את חשבון ה Paypal תשים לב שאתה מכניס את אותה הכתובת המדוייקת שיש לך בחברת האשראי\בנק, במידה ותעשה בצורה הזאת תהיה לך Confiremd Address ב Paypal

יש לא מעט מוכרים שלא מוכנים לשלוח לכתובת שאינה Confiremd Address !!
וזה יהיה רשום בתנאי המכירה.

בנוסף כמו שאמרו קודמי, תקרא טוב טוב את תנאי המכירה ותוודא שהמוכר שולח לארץ! יש פעמים שמוכרים לא מוכנים לקבל Paypal מחוץ לארה"ב!
לפעמים רשום שהמוכר שולח כלל עולמי אבל לא רשום מחיר המשלוח, במקרה הזה תשלח הדעה דרך ותשאל לעלות המשלוח, עדיף שתצרף כבר את הכתובת המלא בשביל לחסוך זמן.

אלון_ק
07-06-07, 10:57
תפתח את חשבון הPAYPAL לפני שאתה מגיש הצעה למכרז או בכלל קונה משהו. כמו שיש רייטינג למוכרים יש גם לקונים ואם אתה לא תשלם בזמן יתעצבנו עליך ובצדק.

גיא
07-06-07, 11:12
תודה לכל העיצות

אני משתדל לבצע הכל כמו שאתם אומרים.

תודה !

asafk
07-06-07, 12:44
חשוב להירשם לPAYPAL בפעם הראשונה יומיים לפחות לפני מתי שאתה מתכוון לבצע את הרכישה. לוקח זמן לקבל אישור.

אסף.

Bulldog
07-06-07, 16:13
ובתור אחד שלא חי בארה"ב, אין לו שום פידבק באיביי ועוד רוצה שישלחו לו למדינה קטנה ומוקפת אוייבים מעבר לים, למען השם, צור קשר עם המוכר קודם.

יש מוכרים שיבטלו אוטומטית ביד (הצעה) של מישהו עם אפס פידבק או פידבק שהוא פחות מ100% חיובי.

אז לפני שאתה רץ, תירשם לאיביי ותברר את הפרטים האלה.
עומר

גיא
07-06-07, 22:19
כן
יצרתי איתו קשר אתמול

ענה אחרי 13 דקות.

ניראה בסדר אבל מי יודע ....

איפה מוצאים את הקוד אישור של הויזה ?

Saar
07-06-07, 22:45
אתה מתכוון למספר שנמצא מתחת לפס המגנטי?

(ליד החתימה)

אלון_ק
08-06-07, 23:57
אם אתה מדבר על קוד האישור שנשלח ע"י paypal, זה יופיע לך בחשבון החודשי שתקבל מחברת כרטיס האשראי (להבדיל מהבנק). יש אפשרות גישה לאינטרנט לכל הכרטיסים שאני מכיר (Visa, diners, לאומי קרד), תיכנס לאתר ותברר מה הנוהל. רוב המענים הקוליים ממוחשבים והם ריגלים לקבל בקשות של קוד גישה לאינטרנט אז אפשר גם ב2 בלילה.

כשתגיע לפירוט החיוב החודשי, אתה תראה חיוב על סך 1.95$ מpaypal. איפה שלרוב כתוב איזה חברה עשתה את החיוב רשום משהו ארוך שיש בו 4 ספרות - זה קוד האישור, הvalidation שאתה מחפש.

יוש
09-06-07, 08:37
תרשה לי להגיש את המדריך המלא:

http://www.fullgaz.co.il/gear/ebay.html

ibinder
09-06-07, 10:22
עוד כמה הערות,

כאשר אתה פותח את חשבון ה Paypal תשים לב שאתה מכניס את אותה הכתובת המדוייקת שיש לך בחברת האשראי\בנק, במידה ותעשה בצורה הזאת תהיה לך Confiremd Address ב Paypal

האופציה הזאת לא זמינה עבור אנשים שהם לא תושבי ארה"ב.
Confirm Address ניתן לקבל רק בשימוש עם כרטיס אשראי אמריקאי (או קנדי), מכיוון שרק עם החברות האמריקאיות יש להם הסדר של אישור כתובת המגורים לצורך זיהוי ואישור הלקוח.

עידן

Demolition Man
10-06-07, 08:37
האופציה הזאת לא זמינה עבור אנשים שהם לא תושבי ארה"ב.
Confirm Address ניתן לקבל רק בשימוש עם כרטיס אשראי אמריקאי (או קנדי), מכיוון שרק עם החברות האמריקאיות יש להם הסדר של אישור כתובת המגורים לצורך זיהוי ואישור הלקוח.

עידן

מענין, אצלי רשום Confirmed Address ! ואיני תושב ארה"ב ואין לי חשבון בנק או כרטיס אשראי אמריקאי ;-)

ibinder
10-06-07, 10:02
מענין, אצלי רשום Confirmed Address ! ואיני תושב ארה"ב ואין לי חשבון בנק או כרטיס אשראי אמריקאי ;-)
מאוד מוזר...
איפה בדיוק רשום?
אצלי לא רשום, למרות שהכתובת ב Ebay, היא הכתובת המקושרת מ PayPal.

זה מתוך דפי העזרה של PayPal:
Who can confirm addresses:
https://www.paypal.com/helpcenter/main.jsp;jsessionid=GrpVhgVBZjLxGBkqbLyF Fvb1Fz1w9b11xwPJpGznsN6TLhMlvMLL!-1610007693?locale=en_IL&_dyncharset=UTF-8&cmd=_help&serverInstance=8003&t=solutionTab&ft=searchTab&ps=solutionPanels&solutionId=11022&isSrch=Yes

עידן

גיא
11-06-07, 18:37
אתה מתכוון למספר שנמצא מתחת לפס המגנטי?

(ליד החתימה)

לא

אני מתכוון למספר שאמור להגיע אחרי 3 ימים מהרגע שהם מורידים דולר וחצי על רישום לפייפאל.

תודה.

-->