PDA

צפייה בגרסה מלאה : מעשה שהיה, כך היה - דרישת דלק מוזרה מפורד

הצפרדע
06-06-07, 23:17
ובכן, בשעה טובה הלכתי והזמנתי לי פורד F-350, שנת 2008 מנוע6.4 ליטר טווין טורבו דיזל עם 353 כ"ס ומומנט של כמעט 90 קג"מ, דבר שהמון זמן רציתי לעשות(אחרי שהתברר לי שאין בחברה סילברדו בכלל, ויהיה אולי רק בסביבת דצמבר).

עודני מזמין ומשלם ע"ח, החתים אותי הסוכן על טופס שאומר שאם אני רוצה לשמור על אחריות היצרן, אני חייב להשתמש בדלק 10ppm, שזה אמור להיות הדלק המתאים לרכב, בניגוד לדלק סולר הרגיל שהוא 50 ppm. בהמשך, התברר לי שמדובר בסולר מיוחד שבו תכולת הגופרית נמוכה(10 חלקים למליון, ומכאן השם 10 ppm, דהיינו 10parts per milion), וסולר זה נמכר רק ב 17 תחנות דלק בכל הארץ......, כאשר אף אחת מהן לא נמצאת באזור השרון, תל אביב או חולון, שהם אזורי המחיה שלי.

הקיצר, ואחרי שביררתי באתר הפיירטס באמריקה, ולמרות שכנראה יש באמריקה יותר פורדים משברולטים(טנדרים), מסתבר שיש הרכה דם רע וביקורת על הפורדים, כולל בעניני הדלק ובעיות המנועי ה 6.4 ליטר.

שאלתי היא אם מישהו שמע משהו על הנושא ועל כך שמצד אחד המדינה תחייב את התחנות להחזיק דלק כזה רק החל מיום 1.1.09, אבל מצד שני היא מתירה יבוא ומכירה של רכבים החייבים להשתמש בדלק כזה כבר כיום, דבר הנשמע כחלמאות של ממש, וכן כל שמועה/מידע אחרים בענין.

בנסיבות הנ"ל, נראה לי שלא יהיה לי מנוס אלא לבטל את ההזמנה וללכת על משהו אחר.

אודה על כל תגובה רצינית ענינית ובעלת מידע מועיל.

efi 4 *4
07-06-07, 00:08
זה אחד השיקולים שלי להזמין את הפורד החדש שהרי בתחילת חודש הבא הם כבר בארץ אבל שאין מקום לתדלוק לפי דרישת היבואן ולא כל כך מהר יהיה סולר כזה בכל התחנות

באמת בעייה ואיפה הפתרון של משרד התחבורה שנותן לרכב כזה להכנס לארץ מבלי אפשרות לתדלק

חנן-ג'יפולוג
07-06-07, 07:12
אכן יש בעייה בתחום, כולל קושי למצוא ADblue (תמיסת אוריאה) לרכבים שצריכים את זה. יש רק שתי תחנות דלק שמספקות את זה, חוץ ממוסכי היבואן שניתן למצוא אצלו את החומר.

אני אנסה לברר לך פרטים נוספים על הנושא. אני חושב שיש פתרון בצורה של REGENERATION יזום ע"י הנהג. באופן נורמלי הרכב עושה REGENERATION באופן אוטומטי כל כ5K ק"מ.

eysham
07-06-07, 09:36
ברוך,

בלי קשר, בארה"ב די נהנים לקטול את ה-08

http://www.ford-trucks.com/

recall (http://www.autoblog.com/2007/03/21/ford-super-duty-beast-now-belches-fire-is-recalled/)

סכנת שריפה (http://www.consumeraffairs.com/news04/2007/03/ford_tailpipe_fires.html)

סקר דעת קהל (http://www.ford-trucks.com/forums/588947-which-looks-better-07-or-08-a.html?highlight=poll)

לגבי הדלק, יש ליבואן בכלל דרך לדעת איזה סולר שמת?? לספור עד 10 הם לא יודעים, אז עד מליון???

חוץ מזה, מה הפסדתי? (חוץ מפרונט יותר מכוער... :smile: ) מה המפרט של ה-08 שיעלה ארצה?

איל

איציק - 4X6ZH
07-06-07, 10:42
זה אחד התעלולים האחרונים של הגלובליזציה העולמית .
לדעתי הנושא בכלל לא סגור גם ברמת יצרן .
גם ברכבי הדיזל הקטנים ( רכב פרטי ) במודלים 2006-2008 יש המון מערכות
הקשורות לזיהום אויר תקן יורו 4 . מסנני חלקיקים . מסננים הפועלים על אוריעה .
זאת מגבלה מאד רצינית בשימוש השוטף ברכב .
יש כאן הוצעה כספית נוספת בזמן התידלוק ( כנראה כל 4 מיכלים מיכל אוריעה )
נקודה נוספת שהיא לדעתי ממש מלכודת . והיא התנהגות הרכב כאשר האוריעה נגמר .
כנראה שבחלק מכלי הרכב המנוע מפסיק פעולתו .
יש מנועים שאתה נדרש לבצע נסיעה מחוץ לעיר לצורך ניקוי עצמי של המערכת .
מי רוצה דיזל מסילה משותפת :razz:
מי רוצה להשתין למיכל הדלק :razz:
ומשרד התחבורה / יבואני הרכב / חברות התחבורה / חברות הדלק / קהל נהגי רכב כזה
לא יודעים מה יהיה .

חימושניק
07-06-07, 14:27
אכן יש בעייה בתחום, כולל קושי למצוא ADblue (תמיסת אוריאה) לרכבים שצריכים את זה. יש רק שתי תחנות דלק שמספקות את זה, חוץ ממוסכי היבואן שניתן למצוא אצלו את החומר.

אני אנסה לברר לך פרטים נוספים על הנושא. אני חושב שיש פתרון בצורה של REGENERATION יזום ע"י הנהג. באופן נורמלי הרכב עושה REGENERATION באופן אוטומטי כל כ5K ק"מ.

התופעות בהן נתקלתי בנוגע לשימוש בסולר רגיל במנועים המצויידים ב-DPF הן פליטה של עשן לבן-אפור מהאגזוז וריח של ביצים סרוחות הבוקע מהאגזוז. התופעה נובעת מהצטברות של גופרית בתוך ה-DPF. זוהי תופעה מוכרת שהפתרון לה הוא ביצוע ניקוי יזום ל-DPF. אני לא יודע איך זה מתרחש בפורד אבל ברכבים איתם אני מתעסק זה כרוך בכניסה למחלקת הדיאגנוזה במוסך...:-(
יש לציין שהתופעה אינה מזיקה למנוע, אלא רק לסביבה ולפסיכולוגיה של הנהג (רכב חדש שעולה אי אלו מאות אלי שקלים פולט עשן לבן כאילו המנוע מת).

הצפרדע
07-06-07, 14:55
האם לדעתכם יהיו כל כלי הרכב של שנת 2008 ואילך מארר"ב, עם אותה דרישת דלק? למשל הסילברדו שיגיע גם הוא בעוד כמה חודשים...

אם כן, זאת לא בעיה של פורד אלא של כל היבואנים המביאים כאלה רכבים.

קיצורו של ענין - אילו הייתים במקומי, הייתם:

1. מבטלים.
2. מחכים.
3. מזמינים סילברדו.
4. הולכים על משהו אחר(?)?

נמרוד
07-06-07, 15:01
מברר אם נשאר במלאי 2007 או מחפש אחד משומש, מן הסתם יש כאלו שכבר חושבים למכור כי הם הבינו שאין להם מה לעשות עם המפלצת הזאת. צריך לעזור להם.

asafk
07-06-07, 15:47
האם לדעתכם יהיו כל כלי הרכב של שנת 2008 ואילך מארר"ב, עם אותה דרישת דלק? למשל הסילברדו שיגיע גם הוא בעוד כמה חודשים...

כן. הסילברדו שנמכר עד כה בארץ הוא 2006. ה2007 והלאה (שיימכרו עוד כמה חודשים) כבר שונה ולפי התקינה החדשה.

אסף.

הצפרדע
07-06-07, 16:23
מברר אם נשאר במלאי 2007.

לא נשאר כלום, אפילו רכב ההדגמה/תצוגה נמכר ונחטף.
אם מישהו באמת שומע על בעל פורד 2007 שמעונין למכור, אשמח לשמוע.

lizard
07-06-07, 16:37
הולך על משהו אחר.
דעתי האישית כמו שאמרתי לך 8)

ירון גל
07-06-07, 23:09
אני מכיר את הבעיה מרכבים קצת יותר גדולים כרי משאיות, רק שתי יצרניות רכב (בכל העולם) עומדים היום בדרישת התקן יורו 4 בלי אוראה או כול תוספת אחרת סקניה ומרצדס. ובכל שאר המשאיות מחיובים לשים את האוראה, כלומר אני מניח שבזמן הלא רחוק יהיה ניתן להשיג את הדלקים הנ"ל בכל תחנת דלק.
ואני יודע שבוולוו מחתמים את בעלי המשאיות החדשים על מסמך שמבטל אחריות על אחד החיישנים במערכת הפליטה (שעלתו 50K ש"ח), שבטענה שכל עוד יתדלקו בדלקים הנ"ל החיישן לא יתקלקל, אבל לאחר שימוש ממושך בדלקים נחותים הוא ישרף.

YNV
08-06-07, 10:52
רשימת תחנות דלק המשווקות סולר דל גופרית:
http://www.mni.gov.il/NR/rdonlyres/CF8D4AAB-62B2-4EEC-AA02-D58481720505/0/10ppm.doc

גם אני במתלבטים.

יניב

NISO
08-06-07, 12:27
שלום לכולם

ראשית לגבי הפורד החדש אין שום מיכל אוריה ברכב - אוריה בד"כ מותז לדוד הפלטה ובעקבות כך אמור לצמצם את פלטת החלקיקים המזיקים אשר נפלטים לאויר ממנועי הדיזל
שנית ליבואן אין שום מידע לגבי ריקול על ה F-350 2008 וגם מה שמופיע בקישור מדבר על 3 רכבים בלבד מכאן להסיק לריקול יש פער עצום
בדבר תחנות הדלק - כרגע היבואן הבטיח כי הוא דואג שבזמן הקרוב יפתחו עוד 7 תחנות תדלוק בפריסה ארצית
כמו כן למי שיש צובר בבית אין בעית הספקה לסולר הנ"ל ושנם ספקי דלק שישמחו לתת צוברים למי שאין ומעוניין בדבר.

לגבי הסילברדו החדש גם הוא עם PPM10

שלום לכולם ושבת שלום
ניסו

מיקי פ
08-06-07, 15:27
NISO = ניסים?

Bulldog
08-06-07, 15:48
לפי ניתוח מהיר, כן.
ידע של יבואן, "הכפשת" המתחרה בשימוש באותו סוג דלק, נראה כמו מישהו מבפנים.
ברוך הבא ניסים.
מאיר פה מת לדבר איתך, רוצה צמיגים במידה גדולה והגבהות באישור היבואן בדיוק כמו בארה"ב.

הצפרדע
08-06-07, 22:53
כמו כן למי שיש צובר בבית אין בעית הספקה לסולר הנ"ל ושנם ספקי דלק שישמחו לתת צוברים למי שאין ומעוניין בדבר.
ניסו

צובר בבית???????????

איפה בדיוק, בסלון? באמצע הגינונת?
לא כולם מושבניקים או בעלי עסקים עם מקום למיכלי סולר.

הצפרדע
08-06-07, 23:02
נ.ב.

אילו היתה לפחות תחנה אחת באזור הרצליה-תל אביב-חולון, ניחא, אבל שבאזור הכי צפוף והכי מתבקש לא תהיה תחנה אחת אפילו??

תודו שזה קצת מטומטם, או לפחות חלמאי.

אילו היה דבר כזה קורה באמריקה או באירופה, היה היבואן נשאר עם כל הסטוק שלו ביד, כי הציבור היה נמנע עקרונית ולא משלים עם חלמאות וזלזול כאלה. אלא מה? אנחנו בישראל, וכאן הכל הולך.

GodsFather
08-06-07, 23:20
ברוך יקירי , אמנם זו מדינת ישראל שבה הציבור ידוע כפסיבי, אבל אתה בסופו של דבר לא קנית את הרכב נכון ? למוכר בארה"ב , לקוח אחד אינו משמעותי , למוכר במדינת ישראל הקטנה שכולם מכירים את כולם ,זה מתחיל בלקוח אחד ועולה עם הזמן, כל שכן כשהסיבות לגיטימיות והלקוח מוכר כבעל שם ולא סתם הפרכות על ידי אדם לא מוכר...

הצפרדע
08-06-07, 23:50
March 22, 2007

Flaming Fords (http://www.consumeraffairs.com/automotive/ford_fires.html)
http://www.consumeraffairs.com/automotive/images/ford_fire.jpg

Ford Motor Co. has ordered dealers to stop selling the new Super Duty pickup with the 6.4-liter diesel engine and is recalling more than 37,000 of the 2008 F-Series trucks after reported tailpipe fires in
the diesel version of the pickups.

לי זה הראה ונקרא כריקול ל 37,000 מכוניות, לא??

הצפרדע
08-06-07, 23:53

נו....... מצאת משהו מענין?

tzagi
09-06-07, 05:35
יש לבעיה יופי של פתרון:
The software upgrade resets the Super Duty powertrain control module on the Ford trucks to recognize improper levels of heat in the exhaust system. If heat is detected the system will power down the truck so the driver can pull to the side of the road and allow the truck to cool off.

אם אני לא טועה זה מחזיר אותנו 70 שנה אחורה,
כשהרכב מיתחמם, רד לצד הכביש לשעה שעתיים עד שיתקרר.
בדיוק מה שאני רוצה ברכב חדש שעולה $50000,
נ.ב.
המחיר לא אקטואלי בארץ, בבקשה תכפילו ב 2.5

חנן-ג'יפולוג
09-06-07, 08:38
לא, לצערי לא משהו שממש יעזור לך. התייעצתי עם מומחה של יבואן אחר, שמשתמש בשיטה של האוריאה ולא של מסנן החלקיקים. לדעתו, כמו שאלקס כתב, ניתן לעשות REGENERATION יזום, אבל רק עם מחשב דיאגנוסטיקה במוסך. מה שכן, הוא חושב שלא ייגרם שום נזק למנוע אם תסע על דלק לא נכון, אלא רק ייגרם נזק, אם בכלל, למסנן החלקיקים. אם לא איכפת לך להרוס את מסנן החלקיקים הזה, אז כשיגיע זמנו תרוקן אותו מתוכן, כמו שבעלי מכוניות ממודל עד 94 עושים היום עם הממירים שלהם.

נמרוד
09-06-07, 11:36
אפשר איזה הסבר כללי על אוריאה-רג'נרישן וכולי? לא כולם עוקבים אחרי החידושים המופלאים בעולם הדיזל.

asafk
09-06-07, 13:21
כמו שדיברנו בטלפון ברוך, ככל הנראה הנזק היחיד יהיה למסנן. אחרי תקופה מסויימת, הוא יהיה חסר שימוש- כי הוא יישרף. אם זה לא מטריד אותך- זה לא מטריד אותי.
בכל מקרה- דע שכל דיזל חדש עם תקינה אירופית או אמריקאית (שהוצג משנת 2008) דורש את אותו דלק - כי אלו התקנות האירופיות והאמריקאיות. כלומר- אפילו דיפנדר חדש צריך דלק 10 PPM. במילים אחרות- אין אופציות... ומעשית- עדיף רכב עם מסנן חלקיקים שיישרף על רכב עם שטיפת אוריאה שהוא חומר לא קיים.

אגב, מתברר שלב מהרצליה (http://cars.walla.co.il/?w=/4705/1118880) יש את אותה בעיה... :mrgreen:

אסף.

איציק - 4X6ZH
09-06-07, 14:12
אפשר איזה הסבר כללי על אוריאה-רג'נרישן וכולי? לא כולם עוקבים אחרי החידושים המופלאים בעולם הדיזל.
מדובר על מערכת הקולטת את חלקיקי הפיח ושורפת אותם .
הרעיון הוא להעלות את טמפרטורת גזי הפילטה כך שהחלקיק ישרף ( במקום לפלוט אותו לאטמוספירה).
הדלק דליל בגופרית נדרש כדי להוריד את רמת המזהמים הכללית וגם לצורך קבלת טמפרטורה גבוה במערת הסינון .
בתחילת המערכת היתה רק קולטתאת המזהמים ונדרש ניקוי למיכל הקליטה ( דוד נוסף על קו צינור הפליטה ) בהמשך כנראה שנמצאה דרך לניקוי עצמי ( אבל רק במנועים קטנים ) לכן יש כלי רכב בהם אתה נדרש לפעולות ניקוי ( תוך כדי נסיעה מיוחדת )
כרגע המצב שנדרשת תוספת חומר כימי ( האוראה ) למיכל נוסף ואז יש משאבה / מרסס המזריק
את החומר לתוך מסנן החלקיקים מה שמעלה את הטמפרטורה ושורף אותם .
זה הסבר כללי ביותר לתעלול מוזר אבל גם הקטליזטור הישן לפני שנים נראה מוזר .

נמרוד גם יצרני המנועים לא עוקבים אחרי כל מה שהם מיצרים .
כל שנה / כל דגם / כל שוק
של אותו יצרן ( באמת לא חשוב שם היצרן ) אתה מקבל מערכת אחרת .
אפילו הוראות היצרן לניקוי / החלפה / תידלוק אינם ברורות
זאת הולכת להיות מערכת מושתנת וכאב ראש אחד גדול .
לדעתי מי שיכול לעשות חושבים אפילו עוד כמה חודשים כדאי שיעצור יחשוב ויראה לאן העסק מתפתח .
הכיוון כפי שאני רואה אותו לא פשוט .
אני בכלל לא בטוח שהנזק הוא רק למסנן
האינפורציה שאני מכיר מדברת על כבוי מנוע !
כלי הרכב שאני מכיר מדליקים מנורת תקלה :!: כאשר הוראות היצרן אומרות לבצע נסיעת ניקוי
מחוץ לעיר ( סתם כך באמצע היום בדרך לעבודה או אולי באמצע ההובלה ) :) :) .
לחילופין מי שלא יכול לנסוע באמצע היום לחיפה ידרש להביא את הרכב למוסך
והמוסך יעשה א.... ב.... ג..... ויגיש למי שהוא את החשבון ?!
יצרן אחר מדבר על החלפת מסנן חלקיקים כל כמה עשרות אלפי ק"מ
בכל מצב זה נראה ונשמע הזוי לחלוטין . ( לכן נדרשים הקונים לחתימה והסכמה לפני הרכישה ) .
איציק

גיא
09-06-07, 15:26
בעקבות שיחה שהתנהלה ....

יש לי שאלה, האם לדעתכם יש מצב שבו יום אחד יגידו שמנועי בערה פנימית החל מעוד חודשיים לא חוקיים. נא להתייצב לפי התור במקום זה וזה והחלפה למנוע מים / אויר / חשמל / משהו

כאילו ... המצב כפי שהוא ניראה להדיוט כמוני .. שהרכב הופך למשהו שפשוט אי אפשר איתו ....

asafk
09-06-07, 16:11
הרכב הופך למשהו שפשוט אי אפשר איתו ....

זה נכון, אבל חלקית.
לברי המזל שיכולים להרשות לעצמם רכב חדש- נדרש להכין בצד סכום כלשהו לתחזוקה יקרה למדי- אבל זה בהחלט אפשרי לחיות עם הרכב, גם בעלות המטורפת הזו. לאלו שנגזר עליהם לחיות עם רכב משומש- עלויות האחזקה הופכות לבלתי פרופרציוניות למחיר הקניה- ואכן, זו בעיה.
אני צריך לחפש, לאחרונה קראתי מחקר שאומר שמכוניות חדשות מתקלקלות יותר ודורשות יותר כסף לתחזוקה מהמכוניות של לפני 10 שנים כשהיו חדשות. זה מוכיח דעה מסויימת שסוף שנות ה90 היה, כנראה, תור הזהב של המכוניות. אז הן היו טובות מתמיד ושימושיות מתמיד.

אסף.

nir.samo
09-06-07, 17:39
קצת סטייה מהנושא הראשי, אבל זוית נוספת שרציתי לשתף אתכם:
אני גר בשנתיים האחרונות באבידג'אן, חוף השנהב והסתובבתי קצת במדינות שכנות (שליחות).
כל תקנות הזיהום נראות מפה כדבר חיובי אך הזוי.
יש כאן א פ ס אכיפה בנושא זה. זה אומר שרוב הרכבים (כולם חוץ מחדשים) מעשנים בטירוף - קורה הרבה שאתה לא רואה את הרכב שלפניך מרוב עשן.
יש טסט שנתי שהוא בדיחה, אם בעל הרכב נראה מספיק עשיר אז ימצאו לו משהו ותמיד אפשר לעבור עם שוחד סמלי.
שוטר לא יכול לעצור רכבים בכביש בתואנה של אי תקינות כל עוד הניירת של הרכב תקינה. הם כן יכולים לעצור באמתלות אחרות וזה אכן נעשה אבל לצורך העניין אני יכול לנסוע בדיסקברי עם צמיגי "54 בלי שום בעייה (חוקית).
אני בטוח שלחלק מהחברים פה זה נשמע too good to be truth (גם אין הגבלת מהירות מעשית...) אבל הזיהום שיוצא מכל הרכבים, משאיות, אוטובוסים כאן ובמדינות שכנות הוא כזה גדול שזה נראה פשוט מצחיק לראות את כל תקנות הזיהום משתכללות משנה לשנה בכל מדינות המערב (כן - כולל ישראל).
הסיבות לזיהום הן שימוש בשמן מנוע משומש, ערבוב שמן דקלים בדלק (!), תחזוקת שבר וכאמור אי אכיפה.

איציק - 4X6ZH
09-06-07, 18:05
כל הזיהום הזה מתגמד ליד כל מה ששמונת השמנים מפליצים ( G8 ) .
סע למזרח אירופה ותראה מה הולך שם !
סע למזרח הרחוק ותראה מה מיצרים שם .
סע לאוסטרליה ותראה איזה כלי רכב הם מיצרים לעצמם .
סע לארצות הברית ותראה איזה כלי עבודה בעלי מנוע דיזל הם מיצרים ( רק לעצמם ) .
ואז אפשר בקלות להגיעה למסקנה שכל סיפור זיהום האויר ( ואני מדגיש בתחום הרכב )
הוא עוד סיפור של המפלצת המומצת את הכסף ממי שהיא רק יכולה .
איציק

kd2
09-06-07, 22:22
איציק , תוסיף לרשימה הארוכה שלך את מקסיקו.
משתמשים בהמון תוצרת אמריקאית בתחבורה ובתעשייה והמדינה הזאת בכלל לא קטנה , מזהמת לא פחות בגלל אכיפה אפסית של רפובליקת בננות.

גיא
09-06-07, 22:47
שמעתי עכשיו סיפור פצצה ....

הרכב הראשון שהגיע לארץ עם מנוע דיזל אירו5 שניגמר לו הממיר חלקיקים. לפי ההוראות צריכים לאפסן את זה ברמת חובב.

צלצלו מהמוסך ( המרכזי בבאר שבע ( הרכב היה מונית ) ) לרמת חובב לשאות מה הפרוצדורה ... ההם שם התעניינו מה החומר שצריכים להסליק. קיבלו תשובה ...

והופיעו תוך רבע שעה עם בגדי חלל ומשאבות אויר מזוהם ומה לא .. מדע בדיוני שלם.

בשביל להסליק ממיר קטליטי משומש ...

אנה אנו הולכים ...

מצד אחד דוחפים לנו שטויות ובצד השני מתים מצחוק.

ההוריקנים מרביצים בצד השני של העולם אז מה איכפת לנו ?

tomer_k5
09-06-07, 23:45
ברוך,למה שלא תזמין מנוע בנזין ותגמור את סיפור הסולר המוזר הזה.
נדמה לי שמנוע הבנזין הקטן שמגיע עם הסילברדו הוא 6 ליטר עם 345 כ"ס וכמובן שיש גדולים יותר.:mrgreen: ..

ותחשבו על זה...............;-)

הצפרדע
09-06-07, 23:56
המממממ, נשמע מענין.

לא ידעתי שיש בבהמות האלה אופציה לבנזין.

האם גם לפורד יש מנועי בנזין?

תומר, איך אתה קשור לשברולט ומה יש לך לספר על הסילברדו בנזין?

קיד
10-06-07, 00:06
באופן כללי, על מנת לעמוד בדרישות התקן של U4, יש שתי אסכולות. חשוב להבין שמדובר על שתי אסכולות, ולא על שתי שיטות. כל המטרה של U4 היא הקטנה כמות המזהמים מסוג NOX. מדובר על תחמוצת חנקן בעלת מספר אטומים X. מבלי להכנס עמוק לעניין, ייצור NOX נגרם עקב טמפ. בעירה גבוהה ותערובת ענייה.
אסכולה א'. הורדת NOX לאחר המנוע. את המנוע בכלל לא מעניין U4. המנוע פועל חם מאוד + עני מאוד ומספק ביצועי דלק/ק"מ מצויינים. לאחר המנוע מותקן מרסס של חומר הנקרא אוראה (בשמו המסחרי ADBLUE) יש לרכב יחידת קיצוב + שני חיישנים, אחד לפני הדוד, ואחד אחרי הדוד. כמובו שדוד הפליטה הוא ממיר קטליטי סלקטיבי. בשורה התחתונה מדוד הפליטה יוצאים מים מזוקים. יתרונות: אין פגיעה בביצועי המנוע. מרווחי טיפולים ללא שינוי. חסרון: יש צורך לתדלק אוראה למיכל נפרד ביחס של 1:25 מהסולר.

אסכולה ב'. הורדת NOX ע"י המנוע עצמו. במנוע מותקנת מערכת סיחרור גזי פליטה + צינון (EGR). למעשה המנוע מחזיר חלק מגזי הפליטה, ע"י כך מוריד את הנצילות הנפחית של המנוע, כתוצאה מכך יורדת טמפ. הבעירה של המנוע, ובהתאם לכך יורדת כמות NOX. יתרון: זול להתקנה. חסרון: 1) ההספק הנומינלי נמוך משמעותית ממהספק המוצהר. 2) מיחזור גזי הפליטה בזמן נסיעת שיוט מעלה את רמות הפיח בשמן המנוע.

הבעיה כאשר לא משתמשים בסולר10, היא זיהום של השמן. עזבו רגע את נושא מסנן החלקיקים. היצרן מפחד שסולר בעל אחוז מזהמים גבוה, יגרום לעודף פיח בשמן המנוע, תופעה שגורמת לשמן לההפך לסמיך.

עכשיו כל אחד יחשוב לעצמו על איזה אסכולה הוא רוצא ללכת.
רק לצורך הדוגמא: יצרן משאיות מאסכולה א' העלה את מרווח הטיפולים לפעם בשנה או 75000 ק"מ, בשימוש בשמן מנוע מינרלי, וזאת כדי לצמצם את הפגיעה בכיס עקב מחיר האוראה.

יצרן משאיות מתחרה (אסכולה ב') טוען שהוא יכול לעמוד בכך גם, אבל בתנאי..........

לגבי הגבלת ההספק: עד חודש אוקטובר 2007 לא מותקן ברכבי דיזל הגבלת הספק. לפי הצפי בחודש נובמבר, כל רכב דיזל U4 חדש יהיה מוגבל הספק (30%) כאשר מערכת בקרת זיהום האויר אינה תקינה.

על קצה המזלג,
קיד.

tzagi
10-06-07, 04:45
המממממ, נשמע מענין.

לא ידעתי שיש בבהמות האלה אופציה לבנזין.

האם גם לפורד יש מנועי בנזין?

ברוך, תהנה
http://www55.forddirect.fordvehicles.com/FordVehicles.jsp?target=config&partner=&sModel=2008superduty&sBrand=Ford&sZip=

במקרה שמבקשים ZIP, תכניס 76208

הצפרדע
10-06-07, 13:30
הבעיה כאשר לא משתמשים בסולר10, היא זיהום של השמן. עזבו רגע את נושא מסנן החלקיקים. היצרן מפחד שסולר בעל אחוז מזהמים גבוה, יגרום לעודף פיח בשמן המנוע, תופעה שגורמת לשמן לההפך לסמיך.
קיד.

קודם כל, תודה על הסקירה המענינת.

אם הבנתי נכון את מה שציטטתי ממך לעיל, האם ניתן לומר שהפתרון לשימוש בדלק 40 ולא 10, יהיה ע"י החלפת שמן יותר תדירה?
זה גם נראה כמו הפתרון הכי זול(במקום מיכלי אוריאה, ריג'נריישן יזום וכו'), אם למשל נחליף שמן
כל 4-5000 ק"מ במקום כל 15-20,000ק"מ, לא?

tomer_k5
10-06-07, 20:44
לפני כשנה וחצי כמעט וקניתי סילברדו בנזין 6 ליטר 345 כ"ס אבל לא הסתדרתי על המחיר עם בעל הרכב.

הרכב היה מיבוא אישי שנת ייצור 2003 והיה " קבינה וחצי " ,החלק האחורי היה מרווח מאוד,ממש אותו הספסל כמו של הקבינה הכפולה רק שהדלתות ניפתחו כמו ספר.
בשנתון 2003 עדיין לא היה את האליסון 1000 היה את ה-"800" האלקטרוני.
אני יודע שיש גם מנועים 7.4 ליטר וגם 8.1 ליטר בנזין.

נמרוד
11-06-07, 09:07
קיד תודה על ההסבר, אבל מה זה regeneration?

lightor
11-06-07, 17:48
אגב - בדיפנדר החדש הם מצהירים שלמרות שהוא euro4 המנוע מותאם גם לסוגי דלק מזוהמים יותר כך שהוא יוכל להמשיך ולתפקד במדינות עולם שלישי (כמו ישראל... - שמעת מר אולמרט..)

אז - כמה עולה דיפנדר חדש?

:mrgreen:

חנן-ג'יפולוג
11-06-07, 22:02
קיד תודה על ההסבר, אבל מה זה regeneration?

אני אנסה:

במסנן החלקיקים מצטברת עם הקילומטראז' כמות של חלקיקים שסותמת את המסנן. כשהמחשב מזהה סתימה כזו (יש חיישן לחץ בין המנוע למסנן שמאתר עלייה בלחץ) ונוצרים התנאים המתאימים כמו נסיעה בינעירונית בעומס גבוה, המחשב מרים את טמפרטורת גזי הפליטה של המנוע, ע"י תערובת ענייה יותר (יש מצערת בסעפת היניקה בדיזלים באלו) ואיחור ההזרקה, וגורם ע"י כך לשריפת החלקיקים במסנן ופליטתם.

חימושניק
12-06-07, 07:41
תיקון ותוספת לדברי חנן:

בזמן ה-REGENERATION התערובת מועשרת ע"י הפחתת כמות האויר באמצעות המצערת (כאמור, יש מצערת אלקרונית במנועים הללו שנמצאת במצב WOT במצב עבודה רגיל של המנוע) וע"י איחור הזרקה משמעותי. התוצאה היא עודף דלק בגזי הפליטה. הדלק ניצת בתוך הממיר הקטליטי ומעלה את טמפרטורת גזי הפליטה למעל 600 מעלות צלזיוס. טמפרטורה זו מספיקה כדי להצית את הפיח שהצטבר בממיר. ברגע שבוצעה ההצתה הפיח בוער כבר מעצמו והמנוע חוזר לעבודה רגילה.
תהליך ה-REGENERATION מתבצע באופן יזום כל כ-5000 ק"מ, או אם ה-BACKPRESSURE עולה מעל סף מסויים.
יש לציין שהנהג לא אמור להרגיש שמתרחש תהליך של REGENERATION בשום מקרה. אין ירידה בביצועים, אין עליה ברעש, לא נפלט עשן שחור. כל זה נכון בתנאי שמשתמשים בדלק מתאים.

אם הדלק עשיר בגופרית, תתצטבר גופרית במסנן החלקיקים ותגרום לפליטת עשן לבן ומסריח מהאגזוז ברגע שתצטבר מספיק גופרית במסנן.

מאיר רוטברג
12-06-07, 09:00
קראתי הכל בעיון, הרכב שלי אמור להגיע ב 10 לחודש,

אני לא מתכוון לרכוש רכב שכדי שאוכל לתדלק אותו אסע לטיז אל נאבי ולהקתו,

שיהיו תחנות דלק מוסדרות אקנה עד אז.....

רפאל
13-06-07, 13:28
שלום לכולם

במשאיות הכבדות, כאשר נגמרת האוראה נדלקת מנורה בלוח שעונים. במידה והרכב ממשיך לסוע תתבצע ירידת הספק של כ-70% בביצוע המנוע. במידה ועדיין תמשך נסיעה ארוכה הרכב פשוט יכבה ולא יניע. בנוסף מסנן החלקיקים במפלט ישתם ויהיה צורך להחליפו.

במשאיות הקלות ישנה מערכת EGR. במידה ולא נוסעים עם דלק מתאים, מערכת ה EGR תתפקד כל הזמן, בזמן תפקוד המערכת ישנה ירידה חזקה בביצועי המנוע. כמו כן כל מערכת ה EGR והמפלט מתמלאים בפיח ולכלוך. מה שיקרה זה שמסנן החלקיקים יסתם, כמו כן אני גם נתקלתי כבר בשסתום EGR תפוס (מפיח) עד כדי כך שנשרפו שסתומים. וזאת מכיוון שהמנוע הגדיל את הזרקת הדלק כדי להעלות את טמפרטורת המנוע ולא הפסיק (כי השסתום תפוס) עד שנשרפו השסתומים.

קחו בחשבון שמסנן חלקיקים זה פריט יקררררררררררר מאודדדדדדדדד !

רפי

קיד
13-06-07, 20:40
שלום לכולם

במשאיות הכבדות, כאשר נגמרת האוראה נדלקת מנורה בלוח שעונים. במידה והרכב ממשיך לסוע תתבצע ירידת הספק של כ-70% בביצוע המנוע עדיין לא מותקן מיחשובית במשאיות. במידה ועדיין תמשך נסיעה ארוכה הרכב פשוט יכבה ולא יניע לא מדוייק..... בנוסף מסנן החלקיקים במפלט ישתם ויהיה צורך להחליפו במערכת אוריאה אין מסנן חלקיקים.

רפי
קיד

רפאל
17-06-07, 13:29
קיד שלום

1. אצלנו במשאיות כן ישנה ירידה בהספק (בתוך המפה של המחשב) המנוע.
2. מדוייק גם מדוייק ואפילו מוכח. הרכב יכנס ל SAFE MODE אשר לא ייתן להניע את הרכב. כמובן לאחר תקופה ארוכה של נסיעה ללא אוראה.
3. אתה צןדק - טעות שלי.

רפי

הצפרדע
20-06-07, 00:44
מענין - הייתי היום בסוכנות של שברולט ושאלתי על הסילברדו(שהוא ארוך יותר בכ 45 ס"מ ולכן לא הבאתי אותו בחשבון מלכתחילה), ואמרו לי שם חד משמעית כי הסילברדו שנת 2008 לא יצטרך דלק מיוחד וניתן יהיה להשתמש בסולר רגיל.

מענין למה - או ששברולט עוד לא התישרה לפי תקן יורו 4(יכול להיות???), או שלארץ מביאים סחורה ישנה יותר שיוצרה בשנת דגם קודמת. מי יודע מה האמת?

lizard
20-06-07, 01:15
או שמה שמעניין את האיש מכירות זה למכור ולא תמיד הוא יודע בדיוק על מה מדובר.

אגב, אני עדיין חושב שזו טעות לרכוש כזה רכב. לפחות חכה עד שתקנות הגרירה/הובלה החדשות יכנסו לפועל ותוכל לדעת אם הרכב בכלל יכול לגרור את החרגול.

eysham
20-06-07, 09:32
ברוך,

זה בטח גם וגם.

תסתכל באתר של שברולט.קום

כבר ה-2007 הוא דגם חדש ושונה ממה שמוכרים כאן בארץ.
אני לא מאמין ש-2008 חזרו אחורה לדגם הישן...

http://i93.photobucket.com/albums/l68/sierrajim/2007silveradopromo.jpg

כנראה UMI קונים "עודפי ייצור" בזול או איזה דיל דומה. אבל למה שזה יפתיע אותנו. מדינת עולם שלישי או לא??..

2 האגורות שלי,
איל

נמרוד
20-06-07, 09:36
אני לא מבין מה אתם בוכים. אתם צריכים להגיד להם תודה. תארו לכם שמכשירי תנועה היו מוצאים סטוק ישן של צ'רוקים 2001 חדשים, או שטויוטה היו מביאים לכאן דגמי היילקס סרן קדמי חי עם מנועי 3LT כמו שיש עבור שווקים אפריקאים... מה רע?

לא הבנתי את ההחלטה המוזרה של מאיר שהזמין פורד 2007, ואז ביטל את ההזמנה כששמע שהדגם משתנה ב2008 - בשביל מה? פנסים מעוצבים יותר יפה ----> ואוסף של צרות חדשות בתא המנוע.

דרור ברלי
20-06-07, 10:18
או שמה שמעניין את האיש מכירות זה למכור ולא תמיד הוא יודע בדיוק על מה מדובר.

כמעט נכון.
ברוב המקרים איש מכירות יודע טוב מאוד במה מדובר, אבל מה שמעניין אותו זה קודם כל למכור.

חימושניק
20-06-07, 13:56
מנסיון שלי עם אנשי מכירות של רכבים: לא תמיד הם יודעים איך קוראים להם, ובדרך כלל הם לא יודעים כמעט כלום על המוצר אותו הם מוכרים. ברכב הם בטוח לא מבינים הרבה.

מאיר רוטברג
24-06-07, 12:10
[לא הבנתי את ההחלטה המוזרה של מאיר שהזמין פורד 2007, ואז ביטל את ההזמנה כששמע שהדגם משתנה ב2008 - בשביל מה? פנסים מעוצבים יותר יפה ----> ואוסף של צרות חדשות בתא המנוע.[/QUOTE]

למה להזמין רכב בגירסה ישנה כאשר יש מתיחת פנים משמעותית לדגם חדש,

מיילא המחיר היה שונה? אבל ממש לא ,
אני לא מוצא הגיון לרכוש גרסה ישנה עם מנוע שהוחלף אלא אם המחיר סופר אטרקטיבי,

נמרוד
24-06-07, 12:23
הנה ההגיון מאיר - הגרסא החדשה פחות טובה מהישנה. זה בדיוק נושא השרשור.

בוא נחזור במנהרת הזמן לשנת 2002. הייתה יכול לקנות ליברטי 2002 חדש דנדש, או צ'רוקי קלאסיק 2001, דור אחרון, כי ליבואן נשארו עוד כמה. מה עדיף?

מאיר רוטברג
24-06-07, 12:26
נמרוד ידידי ,

זו חוכמה בדיעבד
וחוכמה בדיעבד היא חוכמה קטנה מאוד מאוד

עם הנתונים שעמדו לרשותי בסוף שנת הדגם גם היום הייתי מגיע לאותה החלטה ,

כאשר יהיה מספיק תחנות דלק ליד הביית אחליט אז לרכוש בהתאם לתנאי השוק והמצאי שארצה ,

ולשאלתך בקשר לצירוקי 2001

עמדו במחסני היבואן כמעט שנתיים 2001 חדשים למה אז לא קנית??

נמרוד
24-06-07, 12:33
אז כהיום רכב שטח חדש רחוק מלהיות בתקציב שלי. אם היה לי - הייתי קונה, ללא ספק.

הצפרדע
24-06-07, 12:41
אני מוחה נמרצות על השתלטותכם הבלתי רלבנטית על השרשור(הרציני) הזה.

מה להודעותיכם ולשאלה הכאובה של השגת דלק 10 PPM, לרכב אשר היבואן שלו אומר לך לתדלק באחת משבע עשרה תחנות בארץ, מהן אפס תחנות במרכז ובשרון??

אני עומד להגיש תלונה רשמית לוועדה העליונה של הפורום, ודעו לכם כי אני מתעתד לבקש את השעיתכם בחסימה חלקית, לפחות למשך הזמן אשר יידרש להשלמת הבאגי הוירטואלית.

שבוע טוב ומחוייך לכולנו.

הצפרדע
28-06-07, 11:47
http://i93.photobucket.com/albums/l68/sierrajim/2007silveradopromo.jpg

אייל,

התמונה הנ"ל היא בדיוק התמונה של דגם 2008 ששברולט התחילו למכור כאן בארץ, כשהאספקה מתוכננת לחודש אוקטובר.

לדברי הסוכן, באופן חד משמעי לא יהיה צורך בדלק מיוחד, למרות שבפרוספקט כתוב במפורש שהוכנס DPF לרכב בדגם של 2008!!!

אז מה האמת כאן בהבדלי הדרישות/גישות? כיסוי תחת של פורד?

אני חושב שהמבחן יהיה אם פורד יסכימו לוותר על הדרישה ויאשרו שימוש בדלק רגיל, כמו שברולט.

מעניו מאד, לא?

מאיר רוטברג
28-06-07, 11:59
אייל,

התמונה הנ"ל היא בדיוק התמונה של דגם 2008 ששברולט התחילו למכור כאן בארץ, כשהאספקה מתוכננת לחודש אוקטובר.

לדברי הסוכן, באופן חד משמעי לא יהיה צורך בדלק מיוחד, למרות שבפרוספקט כתוב במפורש שהוכנס DPF לרכב בדגם של 2008!!!

אז מה האמת כאן בהבדלי הדרישות/גישות? כיסוי תחת של פורד?

אני חושב שהמבחן יהיה אם פורד יסכימו לוותר על הדרישה ויאשרו שימוש בדלק רגיל, כמו שברולט.

מעניו מאד, לא?
זה לא עושה לך דה זה וו
מעניין האם לפני שתקבל את השברולט יחתימו אותך על מסמך כמו בפורד ,
לטעמי עדיף שיהיו כמו בפורד ישירים עם הלקוח לפני הרכישה ולא לאחריה
או להייפך?

איציק - 4X6ZH
28-06-07, 12:00
תבדוק שהפרוספקט מיועד לשוק הישראלי .
לפעמים לוקחים פרוספקט קיים ומתרגמים מבלי לחשוב עד הסוף .
בטוח שיהיה שם סעיף שאומר XXXX אבל שווה שאלה ישירה למחלקת השרות ולא לאיש המכירות .
אנשי ההדרכה יודעים יותר טוב ( כי הם כבר עבור הדרכה ) לפני תחילת השיווק .
אנשי ההדרכה מה שמענין אותם זה החידושים .
אנשי מכירות מענין אותם למכור
והשרות מעונין שיהיה שקט .
איציק

נמרוד
29-06-07, 14:29
ברוך, הנה כבר מוכרים F350 2007 משומש, ויהיו עוד.
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=21461

efi 4 *4
30-06-07, 10:05
מי יודע?

האם השברולט החדש שיגיע יהיה אוטו אורך כמו ה-2007 או קצר יותר(שיקול לקנייה בגלל אורך הארגז)שלא נגמר ואין צורך בו

הצפרדע
01-07-07, 00:59
מי יודע?

האם השברולט החדש שיגיע יהיה אוטו אורך כמו ה-2007 או קצר יותר(שיקול לקנייה בגלל אורך הארגז)שלא נגמר ואין צורך בו

כן. בדיוק אותו האורך. אין דגם קצר יותר ואין קבינה וחצי, לצערי הרב.
זה, אגב, היה השיקול העיקרי שלי בהזמנת הפורד, שגם הוא ארוך למדי, אבל לא כמו הסילברדו,
שאין לו פרופורציה בכלל במימדים, והוא פשוט ענק.

tzagi
01-07-07, 07:30
כן. בדיוק אותו האורך. אין דגם קצר יותר ואין קבינה וחצי, לצערי הרב.
זה, אגב, היה השיקול העיקרי שלי בהזמנת הפורד, שגם הוא ארוך למדי, אבל לא כמו הסילברדו,
שאין לו פרופורציה בכלל במימדים, והוא פשוט ענק.

איך אין?
יש כל קונפיגורציה שתוכל לחשוב עליה
ארוך, קצר, קבינה וחצי, דבל קבינה.בנזין וסולר.
יש איזה בעיה חוקית שמיבאים לישראל רק מודל מסוים?

גיא
01-07-07, 08:20
איך אין?

כן,

יש פה חוק שכמה שאתה יותר מטומטם, ככה אתה אתה יותר בכיר. העיקרון הפיטרי אומר למיטב זיכרוני מלפני כמה עשרות שנים, שאם אתה ממש ממש טוב בעבודה שלך אז אתה מקודם לתפקיד בכיר יותר. וככה אתה מדלג בין התפקידים והמשרות עד שאתה מגיע למקום ששם אתה לא טוב, ואז אתה לא מקודם יותר ונישאר תקוע לנצח בתפקיד שאתה הכי לא מתאים בו.

החוק הזה פועל נהדר בישראל.

חימושניק
01-07-07, 09:02
איך אין?
יש כל קונפיגורציה שתוכל לחשוב עליה
ארוך, קצר, קבינה וחצי, דבל קבינה.בנזין וסולר.

לא עיינתי בקטלוג המלא של GM לדגמי הסיירה/סילבראדו, אבל כדי שהרכבים הללו יחשבו בישראל כמשאיות הם צריכים לשקול מעל 3.5 טון, וכך הם זוכים להקלות מס. הגרסה שעומדת בזה הכי טוב היא דאבל קבינה ארוך. הדרישה הזו + יבואן הרכב המטומטם ביותר בישראל הובילו לכך שרק הגרסא הכי גדולה של הסילבראדו מיובאת לישראל.

מאיר רוטברג
01-07-07, 11:53
לא עיינתי בקטלוג המלא של GM לדגמי הסיירה/סילבראדו, אבל כדי שהרכבים הללו יחשבו בישראל כמשאיות הם צריכים לשקול מעל 3.5 טון, וכך הם זוכים להקלות מס. הגרסה שעומדת בזה הכי טוב היא דאבל קבינה ארוך. הדרישה הזו + יבואן הרכב המטומטם ביותר בישראל הובילו לכך שרק הגרסא הכי גדולה של הסילבראדו מיובאת לישראל.
5.1 טון זה משאית לכן הקונפיגורציה להגיע למשקל

דרור ברלי
01-07-07, 14:18

לא היתי אומר שהיבואן מטומטם.
הוא צריך למכור וכמה שיותר. טנדר חד קבינה הרי לא יימכר כאן כי אף אחד לא קונה את הרכב הזה באמת לעבודה קשה, אלא גם רוצה לטייל ולהסיע עובדים/פועלים/משפחה. אז צריכים דאבל קבינה? צריכים.

יש את עניין הקלות המיסוי ל"משאית" במשקל כולל של מעל 3.5 טון? יש.

רק הגירסא הארוכה ביותר עומדת בדרישות הללו? כן. אז זה מה שמביאים, כי זה מה שיזכה להקלות המס ויימכר כמו שצריך למרות הארגז העצום.

אף אחד מבעלי המפלצות כאן לא היה חושב בכלל לרכוש אותן אלמלא אותן הקלות מס מדוברות.

אז בטענות צריך לבוא למדינת ישראל ותו לא.

חימושניק
01-07-07, 16:49
היבואן מטומטם גם בלי קשר לסילבראדו. הוא הצליח במו ידיו להרוג מותגים מצליחים באירופה על חשבון מותגים קוראמריקאיים.

asafk
01-07-07, 22:35
הבה נדייק. מעל 4500 ק"ג לא משלמים מס קניה. הגירסה הזו (ארגז ארוך) בגרסת הSRW שוקלת בדיוק 4502 ק"ג (לפחות בגרסת 2006). זה המינימום כדי לא לשלם מסי קניה.

אסף.

lizard
01-07-07, 22:49
כמה משקל רכב כזה בארץ מורשה לגרור?

asafk
01-07-07, 23:08
2250 ק"ג ככל הנראה. אם כי למשרד התחבולה תמיד יש רעיונות חדשים. תרים להם טלפון ותשאל- אם התקנות החדשות (האירופאיות) גם בנושא גרירה נכנסו לתוקף, הרי שמותר לו לגרור לפי הוראות היצרן, אך לא יותר מהמשקל הכולל של הרכב הגורר.

אסף.

lizard
01-07-07, 23:21
היצרן כותב 10,000 ליברות, בערך כמו משקל הרכב.

ברוך, אתה בטוח שזה יתאים לך לגרירה של החרגול? בהנחה שזו אחר מהמטרות.
נניח שהחרגול ישקול מצוייד ומלא בסביבות ה3 טון. כמה נגרר מתאים ישקול?

אם הייתי באותו מצב, לא הייתי הולך על הרכבים האלה אלא על משאית משומשת שעולה פחות מרבע מחיר ויכולה לסחוב גם את החרגול וגם את הצפרדע ביחד (מובילית ארוכה).

הצפרדע
29-07-07, 17:09
רציתי לעדכן כאן את השרשור אותו התחלתי בנימה לא כל כך נעימה ואופטימית.

החלטתי ללכת על הרכב, לאחר שהיבואן קישר אותי לספק דלק שמציב לי מחר צובר של הדלק המתאיםבסדנא בחולון.
כך לא אהיה תלוי בתחנות כמעט, מה גם שאני מעריך שבמהלך העתיד הלא רחוק יצוצו עוד ועוד תחנות שימכרו את הדלק הזה.

בכל מקרה, הסידור הזה של צובר מאד נוח לי, ואין לי כוונה לשנותו גם לאחר שיהיו עוד תחנות.

לגבי הרכב עצמו(טפו טפו טפו מראש), אני פשוט לא רוצה לרדת ממנו בסוף כל נסיעה. מבחינתי זה פשוט חלום. רכב מדהים, יפה, שקט יותר מבנזין, חזק מאד, נוח ומאובזר באופן סביר, שנראה לי
גם מאד מוצלח.

אם הרכב יהיה אמין, זאת ללא ספק הקניה הטובה ביותר שעשיתי בתחום הרכב מזה שנים.

יש ברכב הכל מבחינתי - נוסע כמו פרייבט אמריקאי, סוחב למעלה מטונה וחצי, ויש בו גם 4x4.

למי שיש מענה לענין דרישת הדלק המיוחד, אין לי ספק שזאת רכישה מצויינת(כפוף לסעיף האמינות, כמובן), בעקר בהשוואה לדגם היוצא שהוא פחות יפה, פחות חזק וממש מרעיש.

asafk
29-07-07, 19:02
עוד עדכון קטן לגבי הדלק המיוחד. נודע לי בעקיפין מדילר של פורד בארץ אחרת, שיש לפורד הנחיה לדילרים כיצד לנהוג בדלק 50PPM (דלק משאבה רגיל בארץ). בשורה התחתונה, הregeneration מתרחש פעם בפחות קילומטרים מהרגיל, כיוון שהלחץ במערכת הפליטה עולה יותר מהר מהרגיל. זה לא מפריע לכלום, רק דורש (יש הנחיה מפורטת) החלפת שמנים בזמנים קצרים יותר. זה הכל. (ולשם ההבהרה- אסור באיסור חמור להשתמש בדלק מזוהם יותר מ50PPM) .
מוזר לי שדלק מוטורס לא קיבלו את ההנחיה מפורד, כמו אותו הדילר בארץ הרחוקה...

אסף.

מאיר רוטברג
30-07-07, 14:41
תתחדש,

שיהיו תחנות ליד הבית ולא כפי שהציעו לי בפורד לשים צובר אקנה גם כן ,
יש קצת בעיה להציב צובר בקומה שישית

יוני5
30-07-07, 14:51
יש קצת בעיה להציב צובר בקומה שישית

למה? ככה אתה אפילו לא צריך משאבה חשמלית, תשתמש בגרביטציה ותוכל לרכוש צובר זול יותר (ללא משאבה).:razz: :razz: :razz:

יוני5

lizard
30-07-07, 19:55
למה? ככה אתה אפילו לא צריך משאבה חשמלית, תשתמש בגרביטציה ותוכל לרכוש צובר זול יותר (ללא משאבה).:razz: :razz: :razz:

יוני5

עד כמה שידוע לי, גם בדיזל וגם בגז, הספק דלק/גז שלך מספק לך גם את הצובר.
הבעיה העיקרית היא שעם יש צריכה של פחות מ2000 ליטר בחודש/חודשיים לא שווה לספק לעבוד איתך.
הבעיה בדיזל שנמצא במיכל המון זמן (ידוע לי מעולם היכטות מפרש שבהן הדיזל יכול לשכב שנים) היא שעם הזמן מתפתחות בקטריות. אני לא זוכר (ואשמח אם מישהו ידע על כך יותר) אם הבקטריות הורסות את המנוע או את השמישות של הדיזל. ביכטות זו בעיה להפטר מהן כי בדר"כ המיכלים קבורים בקיל ואי אפשר להוציא אותם ולשטוף כך סתם.

איש הצפון
30-07-07, 23:24
משום מה, בפורד מסרבים להתייחס לצריכת הדלק.

כל נסיון לקבל מהם נתונים נתקל בסרוב מגומגם ובטענה ש"גם היצרן לא מוסר נתונים כאלו".

מנסיון שלי עם הסילברדו (27.000 ק"מ - רובם בעליות של מטולה ורמה"ג, צריכת הדלק הממוצעת היא 1 ל 6.

בנסיעות למרכז הארץ וחזרה (מהירות ממוצעת 100 - 120) - כ 1 ל 8

בנסיעות עירוניות או בשטחים הרריים, 1 ל 5.

נהג שיקפיד על מהירות ממוצעת של 90 קמ"ש בכבישים מישוריים (ומאד קשה לעמוד בזה), יגיע לדעתי גם ל 1 ל 8-9.

sharav
18-07-08, 13:37
ובכן, בשעה טובה הלכתי והזמנתי לי פורד F-350, שנת 2008 מנוע6.4 ליטר טווין טורבו דיזל עם 353 כ"ס ומומנט של כמעט 90 קג"מ, דבר שהמון זמן רציתי לעשות(אחרי שהתברר לי שאין בחברה סילברדו בכלל, ויהיה אולי רק בסביבת דצמבר).

עודני מזמין ומשלם ע"ח, החתים אותי הסוכן על טופס שאומר שאם אני רוצה לשמור על אחריות היצרן, אני חייב להשתמש בדלק 10ppm, שזה אמור להיות הדלק המתאים לרכב, בניגוד לדלק סולר הרגיל שהוא 50 ppm. בהמשך, התברר לי שמדובר בסולר מיוחד שבו תכולת הגופרית נמוכה(10 חלקים למליון, ומכאן השם 10 ppm, דהיינו 10parts per milion), וסולר זה נמכר רק ב 17 תחנות דלק בכל הארץ......, כאשר אף אחת מהן לא נמצאת באזור השרון, תל אביב או חולון, שהם אזורי המחיה שלי.

הקיצר, ואחרי שביררתי באתר הפיירטס באמריקה, ולמרות שכנראה יש באמריקה יותר פורדים משברולטים(טנדרים), מסתבר שיש הרכה דם רע וביקורת על הפורדים, כולל בעניני הדלק ובעיות המנועי ה 6.4 ליטר.

שאלתי היא אם מישהו שמע משהו על הנושא ועל כך שמצד אחד המדינה תחייב את התחנות להחזיק דלק כזה רק החל מיום 1.1.09, אבל מצד שני היא מתירה יבוא ומכירה של רכבים החייבים להשתמש בדלק כזה כבר כיום, דבר הנשמע כחלמאות של ממש, וכן כל שמועה/מידע אחרים בענין.

בנסיבות הנ"ל, נראה לי שלא יהיה לי מנוס אלא לבטל את ההזמנה וללכת על משהו אחר.

אודה על כל תגובה רצינית ענינית ובעלת מידע מועיל.

יש דלק PPM 10 באזור השרון
זה נמצא בתחנת דלק נוה עמל הרצליה

-->