PDA

צפייה בגרסה מלאה : בוכנת בלם אחורית נפרצה

אמנון
09-06-07, 22:53
בשעה טובה סיימתי היום להרכיב את הנעילה האחורית שלי, אחרי ששבוע שעבר הרכבתי את הקדמית ועל הדרך גם שיפצתי סרן קדמי (חלקית, אומנם). מדובר בזוג לוקרייטים.
אז מהיום גם אני נעול כפול :lol:

שמח ומרוצה יצאתי לשטח מאחורי הבית לנסיעת מבחן קצרה כדי לוודא תקינות המערכת.
הרכב עם 33" מתפקד מעולה ועובר בקלות מפתיעה הצלבות חריפות (ובכל זאת, השיפור הרציני הבא יהיה בתחום יחסי ההעברה). באיזשהו שלב של הנסיעה הרגשתי את דוושת הבלם יורדת לאט ובהדרגתיות, הרגשה גם של חוסר פידבק מהדוושה וצורך במהלך ארוך יותר שלה לבלימה.
יש לציין שלא בלמתי בחוזקה יוצאת דופן בשום מצב של הנהיגה.
חזרתי הביתה במהרה לבדוק את העניין, בוכנת הבלם האחורית נפרצה ונוזל הבלמים נזל על הגלגל, כצפוי.

כשהרכבתי את הנעילה, לפני שגיליתי שיש בפלאנג' של הציריה האחורית קדח כדי להכניס בוקסה לפתיחת אומי תושבת הבלם, על מנת לשלוף את הציריה החוצה, פירקתי את המנגנון של הסנדלים (רק בצד אחד כאמור, אחרי זה כבר הבנתי שיש חור בפלאנג'). הרכבתי אותו חזרה והכל היה במקום.
לא תופתעו לשמוע שהבוכנה שנפרצה היא בצד שכן פורק והורכב. גם אני שיערתי את זה בדרך הקצרה הביתה.
לא ברורה לי סיבת הפריצה של הבוכנה. גם כשפירקתי את הסנדלים לא נגעתי בבוכנה כלל.
יש השערות?
מכיוון שיש צורך להחליף את הבוכנה, חייבים מן הסתם להחליף את הבוכנה של הגלגל השני, נכון?
מה המחיר של בוכנת בלם אצל יאנוביץ', למי שמכיר?

קבלו תמונות.

אמנון.

נ.ב. אם הדיון מתפתח (לזה אני שואף) ואני לא מגיב, זה כי אני בצבא במהלך השבוע ואגיע למחשב ביום חמישי, אז תרגישו חופשי לפתח את הדיון (אבל מי שלא יודע, ומרגיש דגדוג באצבעות לכתוב משהו, בבקשה להתאפק).

אמנון
10-06-07, 01:56
אם המשפט יצא פלצני אז חבל, אבל רמת הפורום שלנו הידרדרה מספיק בזמן האחרון בכדי להדגיש את הצורך לקבל תשובות מאנשים שלפחות יש להם ניסיון בדבר.
נכון, צורת השאלה שלי והשתובות שאני מחפש הם בגדר ספקולציות מחד, אבל מאידך אתה מסכים איתי שלא יתכן שמי שאין לו מושג איך המערכת עובדת, לא מבין אותה לעומק ולא היתנסה בטיפול פיזי במערכת, כן ישער לגבי המקרה?
לצערי יש יותר מדי תשובות כאלו על דפי הפורום. הכלל של "מי שלא יודע לא עונה" כבר לא חרוט על הקיר כאן כמו פעם. המשפט שלי בא להדגיש אותו.
אני רוצה לקבל תשובות מאנשים עם ניסיון, לא חדשים בתחום. זו זכותי ועל זה האתר מבוסס!
אם השתמע משהו אחר מהמשפט שלי שגרם לך לחשוב על כוונה אחרת מזו, הטעות היא שלי, ולא הייתה זו המטרה.

ההתנצלות של אמנון למוריס שכתב תגובה מעליו, מתקבלת, ובזה נסכם את העניין. המערכת.

ניר ל
10-06-07, 02:38
קשה לראות בגלל זווית הצילום, אבל עושה רושם שהבוכנה נשלפה ממקומה. יש בכל אחד מהצדדים דחיף מתכת עם חריץ שמשתלב בסנדל הבלם, אני לא מבחין בו בצילום, יכול להיות שהוא נפל לך ?

tzagi
10-06-07, 07:35
ניר צודק, וזה קורה,
תפרק תנקה ותרכיב מחדש,
אם הגומיות שחוקות אולי כדאי לקנות קיט (אצלינו זה עולה גרושים)
תבדוק WHEEL CYLINDER REBUILD KIT

Bulldog
10-06-07, 07:54
אני חושב שמשאבה שלמה עולה באזור ה70 ליחידה (כי אני זוכר משהו כזה ו70 לזוג לא נישמע לי הגיוני).
כמו שרשמת, תקשר ליאנוביץ', תברר על קיט שיפוץ אם יש, קומפלט אם אין.
לא אמור להיות משהו קריטי, אתה יודע, חודשית של ג'ובניק.

חימושניק
10-06-07, 08:17
סנדלי הבילום ספגו נוזל בלמים. אתה חייב להחליף אותם! בדוק באותה הזדמנות את מצב הדראמים (האם נדרשת חריטה?).

בהצלחה.

Bulldog
10-06-07, 08:25
אין אפשרות לשטוף אותם? איזה דטרגנט ומים?
או שזו שאלה של ספיגה.

אברמלה
10-06-07, 10:24
הבוכנה לא פרצה סתם. יתכן ולא הירכבתה נכון את הסנדל.. לא משנה. יש לך 2 אפשרויות. 1 לישפץ לבד וזה לא תורה מסניי. פשוט. תפרק את 2 המשאבות תיקנה 2 סטים של גומיות. בכול משאבה יש 4 גומיות. עלות הגומיות גרושים. . עכשו תישטוף את המשאבות. קח נייר מיים תרטיב אותו ותעבור בעדינות בתוך צילנדר המשאבה... שטוף שנית ותייבש.. קח שמן בלמים תימרח בתוך הצילנדר ותרכיב באותו הסדר שפירקת.. תרכיב תוציא אויר ושלום על ישראל.. האפשרות השנייה ליקנות 2 משאבות חדשות. בכול אופן. תיבדוק את מצב הסנדלים והדרמים. אם איין עובי על הרפידה ויש מדרגה בדרם שלח להדבקה וחריטה. והיה ובסדר . שטוף עם מיים תייבש תעבור עם בד שמיר על הסנדלים . ותרכיב. כמובן על תישכח לעשות רגולז.. בהצלחה.

רפי א.
10-06-07, 11:37
במשאבות בלם ישנות עשוי להיות מצב של צילינדר אכול או שהוא במצב טרום סופני.
בכל מקרה כדאי להחליף לחדשה.
לגבי שטיפת סנדלי הבלם, אם חדר נוזל בלמים בין הרפידה למתכת, הם יפרדו בהקדם האחד מן השני,
אל תסתכן

ערן המסוקס
10-06-07, 12:28
התגובה של ניר.ל קלעה לפי דעתי.

על פי התמונות נראה שהבוכנות שלך יצאו מהמקום, מה שמראה שנפלו/חסרים לך הפינים בין בוכנות המשאבה לרפידות הבלם.

יש לך 2 אופציות אם כך:

1. אופציה ראשונה היא להשיג את הפינים האלה, או מיאנוביץ' או מפירוק של סרן שחוט, ולנקות מעט את הבלאגן שיש שם ולנגב, להוציא אויר ולהמשיך לנסוע.

2. אופציה שנייה כוללת גם היא את השגת הפינים האלה, שנראה שחסרים אצלך, והרכבה של משאבה חדשה. משאבה חדשה עולה בסביבות הארבעים שח פלוס מינוס. שים לב שאתה לא קורע את צינור הבלם (צינור פלדה קשיח) שמחובר עם ניפל למשאבת הבלם. אם אתה מרגיש שהצינור נכרך יחד עם הניפל עצור מייד, שחרר את 2 הברגים שמחזיקים את המשאבה במקום וסובב אותה במקום את הניפל.

* אין לך מה לגעת במשאבה שבצד השני אם היא תקינה.

חימושניק
10-06-07, 13:29
אני חוזר ומדגיש שנית:

אסור בתכלית האיסור להשתמש ברפידות/סנדלי בלימה שספגו נוזל בלמים/שמן. רפידות כאלו לא מסוגלות לבלום את הרכב כמו שצריך. זו סכנה בטיחוטית מדרגה ראשונה להשתמש בכאלה רפידות.

לצערי לא קיימת שיטה לניקוי השמן מתוך הרפידות, כך שהפתרון היחיד הוא החלפת הרפידות בחדשות.

הצפרדע
10-06-07, 15:35
השיפור הרציני הבא יהיה בתחום יחסי ההעברה.

לא נכון. השיפור הבא יהיה החלפת בלמי התוף בדיסקים.

כשתיסע הרבה בבוץ עם התופים המחורבנים ואח"כ תצא לכביש, תבין שלפחות מבחינה בטיחותית,
עדיף לך לגמור קודם עם הברקסים.

אלא אם אתה מעדיף לפרק את הברקסים ולנקות אותם כל נסיעת בוץ.

ערן המסוקס
10-06-07, 16:27
מר ברוך, אני לא ממש מסכים איתך.

למרות שכושר הניקוי של בלמי תוף נמוך יותר, הפגיעות שלהם לבוץ ובמיוחד לאבנים קטנה בהרבה מבלמי דיסק. חצץ שנתקע בין הרפידה לדיסק הוא דבר שכיח מאוד.

בכל מקרה, זה נושא לדיון בנפרד בודאי.

lizard
10-06-07, 18:55
לא נכון. השיפור הבא יהיה החלפת בלמי התוף בדיסקים.

כשתיסע הרבה בבוץ עם התופים המחורבנים ואח"כ תצא לכביש, תבין שלפחות מבחינה בטיחותית,
עדיף לך לגמור קודם עם הברקסים.

אלא אם אתה מעדיף לפרק את הברקסים ולנקות אותם כל נסיעת בוץ.

זה לא אפשרי מבחינת רישוי/טסט. לצערנו הרב.

אמנון, אני ממליץ לך בחום להחליף את כל מערכת הברקס האחורי. יש לי חלקים אבל האמת היא שאני חושב שבמקרה של ברקסים, רק חדש מניילון.
אם הדראמים שלך גמורים, נדמה לי שלפני שנתיים ראיתי באונגר בצריפין מלא דראמים חדשים בניילון לדנה 44. אני לא זוכר בדיוק איפה, רק איזור כללי במגרש. הם היו בתוך קונטיינר או סככה ככה שהם במצב טוב. שווה ללכת לבדוק.
בכל מקרה, תבצע התאמה של הרפידה לתוף בלם ע"י בעל מקצוע. בטח אם אתה נוסע בג'יפ רק בסופי שבוע ולכן אין לרפידה שחיקה לשם התאמה. עולה קצת יותר אבל לדעתי זה שווה את זה.

asafk
11-06-07, 00:38
נדמה לי שלפני שנתיים ראיתי באונגר בצריפין מלא דראמים חדשים בניילון לדנה 44. אני לא זוכר בדיוק איפה, רק איזור כללי במגרש. הם היו בתוך קונטיינר או סככה ככה שהם במצב טוב. שווה ללכת לבדוק..

אין מה לחפש אצל אונגר. הזקן- אללה ירחמו. הבן (רמי אונגר) לא רוצה להמשיך לתחזק את העסק- יש לו מספיק עסקים משלו, ככל הנראה. הכל הולך לאט לאט לפסולת ברזל. :cry: :-(

התאמת רפידות- בגדול- מומלץ, "לפי הספר". מעשית- רפידה חדשה במידה מקורית ותוף חדש במידה מקורית- לא חייבים להתאים, מספיק נסיעה לא ארוכה (על בוקים אפילו) עם רגל מונחת על הברקס (לא מספיק כדי לחמם ולזגג את הרפידה, מספיק כדי לשחוק אותה קצת לקוטר הנכון). אם מדובר באוברסייז- חייבים לעשות התאמה בבית מלאכה.

ניקוי רפידות ותופים- רפידות- לקנות חדשות. את התוף שספג שמן אפשר לנקות עם תרסיס לניקוי בלמים, מייד אחרי שטיפה במים רותחים. גם כאן- עדיף לקנות חדש.

אסף.

אמנון
14-06-07, 21:17
בדקתי את העניין עכשיו, הפינים הדחיפים אכן כנראה לא ישבו נכון. החשד הוא שכאשר הרכבתי את הקפיצים של הרפידות, לא שמתי לב לפינים שישבו נכון על הסנדלים.
לכן אפשר להרכיב את הבוכנה מחדש.
רפידות אחליף. לכן כמה שאלות;

- כמה עולות זוג רפידות אצל ינוביץ'? (אם מישהו יודע בוודאות, אחלה, מקסימום אתקשר מחר). ד"א, משאבת בלם אחורי - סביבות 80 שקל לפני מע"מ נכון להיום אצל ינוביץ'.
- כמה עולים תופי בלימה חדשים?
- כמה עולה עבודת חריטה והאם כל חרט נפוץ מבצע את זה?

סביר להניח שאחליף רק רפידות ולא את התוף, אחרי שאבצע מדידה של הקוטר (אסור שיהיה מעל 10.06").

- כמה עולה סט רפידות קדמיות?
- כמה עולה דיסק קדמי?

אמנון.

moriseven
14-06-07, 22:01
סט רפידות קידמי עולה 120 שקל נכון ללפני יומיים, דראמים עולים 200 שקל אחד נכון ללפני 10 חודשים, סט סנדלים אם אני זוכר נכון משהו כמו 250 וצלחות קידמי אין לי מושג עוד לא יצא לי להחליף.

ערן המסוקס
14-06-07, 22:17
חריטת תופים + הדבקת רפידות מחודשות עלתה לי בסביבות ה250 ש"ח כמדומני לפני כשנה.

אני אומר זאת מכיוון שאני לא ממליץ לך לשים רפידות אחוריות חדשות מיאנוביץ'. החומר שהוא מוכר אמנם מחזיק לפחות 100 אלף ק"מ, אבל הוא לא עוצר.

החידוש האחרון שעשיתי דווקא היה מוצלח והוא מחזיק בדיוק במידה המתאימה, קרי, הגלגלים האחוריים ננעלים אבל רק אחרי שהקדמיים ננעלו. וגם מחזיקים מעמד מבחינת שחיקה.

על כל פנים, משאבת ברקס עלתה לי כ40 ש"ח בחנות חלקי חילוף רגילה מן השורה. אולי כדאי לך לבדוק, ואל תחשוב שהסחורה של יאנוביץ' איכותית בהכרח (לעיתים כן ולעיתים לא ובגדול).

אמנון
14-06-07, 22:34
מוריס תודה על הפרטים.

ערן - חריטת התופים כולל הדבקת הרפידות ב250 שקל זה מחיר לשני הצדדים?
ההדבקה נעשית על הסנדלים המקוריים? מי שעושה את העבודה כולל גם את הרפידות במחיר הזה?
(ברור לי שהמחיר של 250 ש"ח לא מחייב).

האמת היא שהייתה לי אחלה בלימה עד היום, גם עם ה33".
אני אשמח לכתובות של חנויות נוספות באיזור המרכז לנושא, אני לא מכיר עוד חוץ מינוביץ' ובד"כ נוסע לשם במיוחד מפרדס חנה.

ואם אני כבר שואל על בלמים וכדומה, מאיפה וכמה עולים זוג צינורות בלם ארוכים יותר, להרכבה מקדימה (לא צריך פלדה שזורה)?

moriseven
14-06-07, 22:51
צינורות ברקס מהקיט של פרוקומפ ארוכים (קיט 4") עולים בסביבות 900 שקל אצל יאנוביץ'

lizard
14-06-07, 22:55
צנרת בלם קדמי, אוטו ליין נמצאים בריב"ל 7 נדמה לי (או קרוב לזה). תקנה צנורות של בלייזר, קח איתך דוגמא אבל היא לא תתאים 1ל1, רק כדי לראות כמה הבדלים יש, עלה לי 150 שקל לכל צינור. מספיק, לי, די והותר.

lizard
14-06-07, 22:57
אגב, צינור אחורי ארוך קניתי של אביר, ממפעל שנמצא ליד איפה שהיה פעם בית מכרזים 2000 שנשרף, ליד התחנת משטרה בקיבוץ גלויות.

ערן המסוקס
14-06-07, 23:02
יש דיי הרבה צינורות פלדה של פרוקומפ שהתפרקו מהניפל שלהם באמצע נסיעה, לאנשים שאני מכיר כמובן. עירא הוא אחד מהם.

צינורות ארוכים יותר של סופה מתאימים. רק צריך לסדר להם תושבת (דיי פשוט). סביב המאה וקצת שקלים לצינור.

לגבי חריטת והדבקת הרפידות, אכן כפי שרשמת. זאת היתה העלות לפי מיטב זכרוני, אם אתה רוצה שאברר אוכל להתקשר מחר כדי לשאול בדיוק כמה זה עולה.

נמרוד
14-06-07, 23:03
סט צינורות ברקס ארוכים - 70-80$ גג, פריט קטן וקליל, קלאסי למשלוח בדואר...

moriseven
14-06-07, 23:10
אגב, צינור אחורי ארוך קניתי של אביר, ממפעל שנמצא ליד איפה שהיה פעם בית מכרזים 2000 שנשרף, ליד התחנת משטרה בקיבוץ גלויות.

קוראים להם האחים סמי אם אני זוכר נכון.

moriseven
14-06-07, 23:13
יש דיי הרבה צינורות פלדה של פרוקומפ שהתפרקו מהניפל שלהם באמצע נסיעה, לאנשים שאני מכיר כמובן. עירא הוא אחד מהם.

צינורות ארוכים יותר של סופה מתאימים. רק צריך לסדר להם תושבת (דיי פשוט). סביב המאה וקצת שקלים לצינור.

לגבי חריטת והדבקת הרפידות, אכן כפי שרשמת. זאת היתה העלות לפי מיטב זכרוני, אם אתה רוצה שאברר אוכל להתקשר מחר כדי לשאול בדיוק כמה זה עולה.

הרבה דברים קורים לאנשים שאתה מכיר, אני במקומם הייתי חושב פעמיים אם להיות חבר שלך :twisted:

אמנון
14-06-07, 23:33

אני אשמח.

איך קוראים לעסק והיכן הוא ממוקם?

ערן המסוקס
15-06-07, 01:55
"הבלם בנגב" ממוקם בעמק שרה, ליד באר שבע..

יש לי חבר שעשה את העבודה במחיר הרבה יותר נמוך במרכז. אבל אני לא יודע מה לגבי האיכות. כל מקום משתמש בחומרים אחרים להדבקה וליצירת הרפידות..

על כל פנים, שווה לבדוק מחירים בבתי המלאכה באיזורך.

מחר אבדוק לגבי המחיר המדוייק.

ערן המסוקס
17-06-07, 12:36
התקשרתי עכשיו ל"בלם בנגב" לבחור נחמד שמנהל את המקום בשם אלון. המחיר הוא 120 ש"ח לצד, כלומר 240 ש"ח לחריטה + הדבקת רפידות חדשות.
יש לו במלאי גם משאבות בלם חדשות אם צריך. משהו כמו 40~ ש"ח למשאבה למיטב זכרוני.

-->