PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעיות בגיר..... :-(

מאור ת.
10-06-07, 00:42
שלום לכולם!

יש לי בעיה ( אני חושב שבגיר....) ואני אשמח אם תעזרו לי..
כמה פרטים:

לפני כחודשיים בערך התחילו להיות לי רעשים כאשר הייתי בולם בעזרת הורדת הילוך..
מסוג הרעשים שאתה בטוח שהגיר הולך לעוף לך מתוך האוטו.. כמובן שהרעשים נוצרו בהדרגה, לאט לאט נרעש החמיר... והילוכים לאט לאט נהיו יותר קשים להחלפה, בעיקר שלישי ורביעי.
בחרתי להדחיק! :confused:

ידעתי שהרכב אמור להכנס למוסך כדי להחליף גלגל תנופה, והוא באמת נכנס, החליפו לי גלגל תנופה,
והחליפו על הדרך קלאץ' חשבתי שאולי זה יפתור את הבעיה, אך לא!

החלפתי את השמן בגיר, אחרי שלקח לי יום וחצי לפתוח את בורג המילוי, ואכן בעיית הרעש בבלימה ע"י הילוך פסקה ! (נצחון ראשון)! אך, כמובן שככה זה, הילוכים שלישי ורביעי עדיין קשה לי להכניס..
רק כהרכב בטורים ובמהירות המתאימים קל לי להכניס, אך ככה סתם יש לי תקיעות מוזרות....

האם יש כיוון כלשהו שאני מסוגל לבצע? האם משהו בקלאץ? (אני מזכיר - קלאץ' חדש דנדש!)

תודה לכולם, ושבוע טוב!

asafk
10-06-07, 10:23
הסימפטום של בעיה בקלאץ' הוא קושי בהכנסת הילוך ראשון ורוורס (בעמידה).
הסימפטום שאתה מתאר- החלפת הילוכים קשה בנסיעה- מתאים לסינכרונים שחוקים. למרבה הצער, גיר ידני של סופה מתחרבש בערך כל 150 אלף ק"מ (סטטיסטיקה לא רשמית ואישית שלי).
מה עושים?
קודם כל- בדיקה.
-האם ההילוכים נכנסים באופן תקין כאשר אתה משתמש בגז ביניים ודאבל קלאצ'? אם כן- הבעיה היא אכן בסינכרונים.
-איך נראה שמן הגיר? שבבים (גג"שים וסינכרונים שחוקים) ? "צבע מטלי" (מיסבים שחוקים) ?

אסף.

נמרוד
11-06-07, 09:55
קרא את הכתבה המצוינת הזאת על החלפת גיר וקלאץ' בסופה (http://www.jeepolog.com/412.html)

-->