PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחפש רכב לטיולי שטח עד 40 אלף

moisofnik
10-06-07, 19:57
אמרו לי שהייעוץ הכי טוב הוא בפורום הזה.
יש לי טוסון ואני מחפש ג'יפ אמיתי שישמש רק לטיולים בשטח (יראה כביש רק בדרך לשטח ובחזרה)
קודם כל התקציב - 30 עד 40 אלף
המפרט: לשטח בינוני וקשה, מושב אחורי סביר לשלושה ילדים (בהנחה שירצו לבוא...), אופציות שיפור מגוונות.
כרגיל - מקסימום חסכון באחזקה ודלק ומקסימום אמינות. נוחות ככל האפשר ברכב כזה ובשנתונים האלה.
המליצו לי על סמוראי, טראנו, סופה ועוד. מה אפשר להגיד עליהם או על כל גיפ אחר?

תודה מראש!

lizard
10-06-07, 21:10
סופה. בסכום הזה תוכל למצוא אחת ממש טובה אנ מאמין, אולי אפילו עם שיפורים נחוצים (מגן חזירים למשל זה שיפור לא נחוץ וגרוע מאוד, שיפור נחוץ זה קפיצים ארוכים יותר, נעילות, כננת ובולמים טובים)

הסמוראי אחלה של רכב אבל למשפחה של 5 זה בלתי אפשרי, אלא אם כן אתם דו מימדיים :-), טראנו זה SUV, לא יודע כמה הוא ישרוד בשטח קשה.

אתה יכול לחשוב גם על סיקס, משופר ומשופץ וישאר לך עוד עודף משמעותי. זה אמנם רכב ישן אבל לדעתי האישית, כלי שהילדים יכולים להנות ממנו. זאת החוויה הג'יפאית האולטימטיבית כמובן שארוך (זה אומר CJ8 ארוך) כדי שיהיה לך מקום וב30-40 אלף אתה יכול להביא אחד מדוגם ומשופר מאוד.
אם זה רכב לשטח בלבד שלא ישמש כרכב יומיומי, זו יכולה להיות אופציה לא רעה בכלל. הרכב, בהנחה שהוא בנוי טוב ונכון, כמעט ולא צריך תחזוקה שוטפת. אין לו אלקטרוניקה מסובכת ויקרה והחלקים שלו ממש זולים ויש הרבה מהם.
תלך על שנתון 90-91, לא מתחת לזה. לא שזה משנה משהו כל כך אבל זה נותן לך עוד שנה/שנתיים עד לזמן שהרכב נחשב רכב מיושן וצריך לעשות 2 טסטים בשנה.
הביטוח חובה והצד ג' (אף אחד לא מבטח את הכלים האלה במקיף) יחסית זול. הרכב לא יקר יחסית ככה שאם יגנבו (וכנראה שלא כי גנבים כבר לא מעניין אותם סיקסים אלא סופות וכדומה) אז הנזק לא גדול.

בכל מקרה, אם אתה מחפש רכב משפחתי שיכול לעשות עבירות קשה אז תלך על CJ8 ארוך(סיקס בלשון העם) או סופה ארוכה. סופה מהשנתונים הכי גבוהים שאתה יכול להרשות לעצמך. עדיף לך סופה משנתון גבוה יותר אבל לא משופרת מאשר סופה משנתון נמוך אבל משופרת, זו אגב דעתי בלבד. היא נובעת מכך שהאמונה שלי היא ש1. גם סופה במצב סטנדרטי מאוד עבירה, 2. אני מאמין ששיפורים צריך לעשות לבד על פי הדרישה מהרכב. 3. ככול שהשנתון גבוה יותר, הדרישות של משרד התחבורה קלות יותר והזמן ל2 טסטים ארוך יותר.

בהצלחה

jonesy
10-06-07, 22:44
ככול שהשנתון גבוה יותר, הדרישות של משרד התחבורה קלות יותר והזמן ל2 טסטים ארוך יותר.

כמעט נכון... משנת 95 צריך לעבור בדיקת 4 גזים. רכב זקן יותר פטור.

lizard
10-06-07, 23:48
צודק, שכחתי מזה. אבל עדיין נראה לי שבדיקת גזים פעם בשנה זולה יותר מ2 טסטים בשנה.
אבל לדעתי הרכב שהכי יתן תמורה תמורת הכסף זה סיקס כרגע. תוך כמה שנים זו תהיה הסופה אבל סופה יותר בעייתית לתחזוקה, ביחס לסיקס.

זאביק
11-06-07, 00:08
צודק, שכחתי מזה. אבל עדיין נראה לי שבדיקת גזים פעם בשנה זולה יותר מ2 טסטים בשנה.
לסופה שנת 94 יש עוד 7 שנים עד טסט כפול. סוג של נצח.

lizard
11-06-07, 00:58
גם זה נכון.
מה לדעתכם עדיף? סופה משנתון כמה שיותר חדש אבל שדורשת בדיקת גזים או משנתון ישן יותר שלא דורש בדיקה שכזו? לצערי אין לי עדיין מספיק נסיון עם סופות על מנת לדעת במה זה כרוך.

asafk
11-06-07, 01:06
יותר חדש- יותר טוב, זה בד"כ נכון. בסופות, אחרי שנת 96 יש בהרבה סופות גימור של רנגלר. עדיף על הישראלי. מ98 יש שיפורים נוספים באיכות הייצור, כולל טיפול טוב יותר לפחים. זה שווה כסף, לדעתי.
מצב שוק הסופות הוא עודף היצע מאוד גדול- הסתכלתי עכשיו באחד הלוחות האינטרנטיים הגדולים. כדאי לנצל את המצב ולמצוא רכב טוב במחיר מתאים.

אסף.

מידבר
11-06-07, 08:02
איך ניתן לזהות גימור של רנגלר. מה השיפורים משנת 98 ואילך.

נמרוד
11-06-07, 09:56
גימור של רנגלר? - אי אפשר לפספס. הדש בורד נראה כמו של... אה... רנגלר. שונה לגמרי מהדשבורד הישן של הסופות הצבאיות.

נמרוד
11-06-07, 10:02
סופה ארוכה היא הבחירה מספר אחת בתקציב ולמטרות שכתבת, למעט בעייה אחת - העדר דלתות אחוריות. פתרון פופלרי בפורום הוא צ'רוקי או גראנד צ'רוקי, שנהנים מאותם מכלולים, יתרונות ויכולת שיפורים כמו סופה ואפילו יותר, עם מרכבים משפחתיים ו5 דלתות, אבל אין סיכוי למצוא משהו בפחות מ50-60 אלף שקלים. אני נפלתי על צ'רוקי 94 במצב טוב מאד, רכב נדיר ביותר בארץ אבל שמאפשר להנות מכל העולמות (כולל זה שהוא לא צריך לעבור בדיקת גזים בטסט). אבל גם זה עלה לי יותר מהתקציב שלך.

בקיצור, תבדוק עם עצמך והמשפחה טוב טוב את סוגיית חשיבות הדלתות, אין לזה תשובה חד-משמעית. אם תסתדרו - אז סופה ארוכה היא הרכב הבא שלך.

דרור ברלי
11-06-07, 11:16
סופה סטנדרטית (קפיצים מקוריים, גלגלי 29', ללא נעילות) "מאוד עבירה"? כן, בתנאי שאתה משתולל על הגז ומדלג באלימות מעל מכשולים. אבל להבדיל מג'יפ צבאי שנוהג בו חיילצ'יק חסר דאגות בן 19, הג'יפ הפרטי שלך לא נכנס לסדנא למקצה תיקונים אחרי כל טיול...
מסקנה: לא לזלזל בשיפורים. ג'יפ משופר בתבונה הוא הרבה יותר עביר (מתאמץ פחות מול מכשולים) וכפועל יוצא מזה גם הרבה יותר אמין.

מודל חדש יותר תמיד טוב יותר כעיקרון - מכוניות אינן יין והגיל לא עושה להן שום דבר טוב.
טסטים: בכל מקרה אתה לא תעבור טסט בעצמך ותזדקק לשירותי מאכער וההבדל בין טסט אחד או שניים בשנה הוא הכפלת העלויות... מצד שני, עניין בדיקת הגזים הוא קוץ רציני בתחת, שבכל זאת מצדיק מחשבה על מודל 94' ומטה - ולמה אני מתכוון?
רפרטואר ההוצאות לקראת טסט ברכב מודל 95 ומעלה כולל התקנת/החלפת חיישני חמצן, התקנת/החלפת ממיר, בדיקות, כיוונים, ניקויי מזרקים, תוספי קסמים, שמני נחשים, "טיפולי שמש", ועדיין יש סיכוי שהרכב ייכשל שוב ושוב בבדיקה... וגם אם עברת, יש סיכוי יותר מסביר שהוא ייכשל שוב בשנה הבאה... עלות ההוצאות הכוללת עבור מעבר הבדיקה הנ"ל יכולה להגיע לאלפי שקלים, כל שנה מחדש...גם אם החלטת שאתה לא משקיע בזה אלא נעזר במאכער, דע לך שגם המאכערים גובים סכום גבוה יותר עבור העברת רכב שמצריך בדיקת 4 גזים.
אז אם אתה בכיוון של רכב ממודל 95 ומעלה, קח בחשבון את ההוצאות הנוספות הצפויות.

ב-40K תוכל לקנות סופה מאמצע שנות ה-90 (94-96) משופרת בצורה זו או אחרת, ובמצב מצוין. כלים שנדרש עליהם סכום נמוך באורח חשוד הם או ישנים, או סטנדרטיים ללא שיפורים, או דורשים השקעה מיידית במשהו נקודתי גדול (זה יכול להיות מנוע/גיר/טרנספר או מצד שני פחחות+צבע או אפילו ברזנט), או במצב כללי לא מזהיר שיצריך השקעה רבה בהמשך.

moisofnik
11-06-07, 11:29
תודה לכולם.

מסתמן כיוון של סופה ארוכה. דרך אגב - מה עם היילקס? האם יש משהו על בנזין שיתאים לי?
בחזרה לסופה - האם עדיפה סופה מסביבות שנת 96 על סיקס שמן הסתם יהיה ישן יותר?
כרגע היכולות שלי באחזקה עצמית שואפות לאפס...אשמח מאד ללמוד אבל אם נהיה ריאליים סביר יהיה צורך בטיפול מקצועי.
איך כדאי לחפש ולבדוק סופה כדי שלא אקבל חור בלי תחתית? יש סופות סגורות מקוריות בשנים האלה?
האם יש סיכוי שיש כאן מישהו באיזור מודיעין או ירושלים שיסכים לקחת אותי לסיבוב קצר בסופה כזאת כדי להתרשם ממנה וללמוד מכגלי ראשון על הרכב (לא כדי למכור לי אותו - תודה למוכרים שפנו בה"פ - כמו שאתם רואים אני עוד בודק).

נימי
11-06-07, 13:54
יש סופות ארוכות וסגורות בשנים האלו.

תיקרא את הכתבה הזאת http://www.jeepolog.com/163.html אילו נקודות חשובות גם לבדוק בסופה.

כמו כן יש את ההשוואה בין הכלים בכתבה הזאת http://www.jeepolog.com/35.html

לא יודע איך זה לטפל בסופה אבל ה CJ עושה רושם שמאוד קל לטפל בו גם ללא ידע קודם. צריכים רצון, כלים, לקרוא את הספר טיפולים, לחפש קצת באינטרנט (ידיים טובות זה בטוח לא מזיק) ולגשת לעבודה.

דרור ברלי
11-06-07, 14:20
הנושא נטחן לעייפה.

CJ הוא אוטו פשוט מאוד. פרימיטיבי.
סופה קצת יותר מורכבת - בעיקר סביב מערכות ההזרקה/ניהול מנוע. יש המון חיישנים, יש משאבת דלק חשמלית רגישה, יש מחשב, צמה, הרבה יותר רכיבים שיכולים לפתח תקלות חמקמקות שקצת יורת קשה לעלות עלייהן.
מצד שני - עבודת המנוע מדויקת יותר, והסופה בכללותה אמינה הרבה יותר מ-CJ, וזה מנסיון. בתור רכב יומיומי שגם נוסע בשטח בסופ"שים, סופה היא פשוט רכב טוב יותר מסיקס.

וכל זה לא פוסל סיקסים טובים. בשביל טיולים בסופי שבוע, CJ מתוחזק במצב טוב יעניק לך הנאה רבה מאוד. תסתכל בלוח המודעות - יש סיקס כחול יפהפה למכירה. לכאלה ג'יפים אני מתכוון.

moisofnik
11-06-07, 18:54
לא היילקס? לא דיסקו בנזין?

אז אם סופה, נראה לי שהדבר העיקרי לבדוק בשלב זה זה את נוחות הנסיעה לנהג ולנוסעים כדי לוודא שתהיה נסבלת לאישה ולילדים.
אני אחפש חבר או שכן או מישהו שנוכל להסתובב איתו קצת - אם אף אחד לא יסכים ליסוע איתי זה די יפגע בחוית הטיול המשפחתית....
מה ניתן לשפר בסופה מבחינת הנוחות - בולמים, ספסל מפירוק של אוטו, מה עוד?

נמרוד
11-06-07, 21:13
היילקס הוא אופציה. הוא לא בנזין, הוא מאד איטי, אבל עמיד, אמין ביותר ומצויין בשטח. יש לו 4 דלתות, אבל המושב האחורי שלו לא נועד למבוגרים לאורך זמן. לילדים - כן. הבעייה היא המחיר - ב40 אלף תתקשה למצוא היילקס טוב. אבל שווה לנסות.

דיסקברי בנזין - מצויין בשטח ובכביש, אבל סובל מבעיות אמינות וזו הסיבה שרכב כל כך מצויין ומפואר, שכשהיה חדש עלה פי 2 ויותר מטנדר טויוטה היילקס עלוב, נסחר היום במחירים נמוכים יותר.

samorai
11-06-07, 23:14
לא נעים לי להיות קיצוני :mrgreen:
אבל ...

מה עם סמוראי ארוך ?
אחלה של אוטו
אפשר לתחזק אותו עצמאית
צריכה יחסית נמוכה
סוף הדרך של אוטו
ואפשר לשים בו שני ספסלים לאורכו של הגיפ
ועוד אל תשכחו שהילדים באים פעם ב... לטיולים
אפשר לקנות בעשרים אלף אחלה של סמוראי ארוך
ובעוד 20 אתה עושה אותו אריה של גיפ (נעילה אחורה קדימה בולמים טובים
קיט בטרנספר ורק עמק הסלעים של עמק המומינים יעצרו אותו

רותם .

fuksi
12-06-07, 00:37
דיסקברי בנזין - מצויין בשטח ובכביש, אבל סובל מבעיות אמינות וזו הסיבה שרכב כל כך מצויין ומפואר, שכשהיה חדש עלה פי 2 ויותר מטנדר טויוטה היילקס עלוב, נסחר היום במחירים נמוכים יותר.

נמרוד
הSUV הישנים פג'רו,טרופר, 4ראנר פאר תעשית האמינות היפנית נמכרים במחירים די דומים לדיסקברי....
ההיילקס הוא חריג (לטובה) בשמירת ערך!

שווה לבדוק את אופצית הדיסקו בנזין שנת 94-96 ניתן למצוא רכבים כאלה שלא ממש שימשו לשטח אלא יותר משפחות צפונבוניות עם קילומטראז נמוך ואז יש לך הכי הרבה רכב שטח ב30K-40K !!!!!
אני בכל אופן בשום מצב לא הייתי מעמיס את המשפחה שלי לטיול על היילקס או סמוראי...טיול שתיים ואתה תמשיך לטייל לבד (לא שזה ממש רע)....
בהצלחה

moisofnik
12-06-07, 11:17
מאד עזרתם לי. למדתי הרבה על סיקס וסופה וגם ראיתי כמה די טובים בטווח המחיר.
כרגע (וואלה זה נהיה כמעט בלוג על חיפוש גיפ...) ממתין לסיבוב ניסוי עם האשה והילדות בסופה.
מאד בא לי ללכת לכיוון הזה אבל לא על חשבון הסיכוי לטיולים משפחתיים.
אם לא ילך - נותר הדיסקו 94-6, היילקס (אם יהיה) ואולי טרנו 94-5.
טרופר לא בא לי טוב כל כך מבחינת חוית הנהיגה. הטרנו שיש לחברים אמנם SUV אבל אם נוותר על טחינת סלעים מסיבית וחיפוש מעלות קשים במיוחד לצורך העבירות בלבד (שזה אמנם כיף אבל לא למשפחה שלי) ונסתפק בטיולי שטח - האם הטרנו יתאים באמינות ועבירות של בינוני + עד קשה? שוב להדגיש - אני מתכוון לטיולים מהסוג שיוצאים אליו בשטח, כמו מעלות סבירים באזור מכתש רמון, מסלולים בנחלי הגולן ועוד כאלה ולא לחיפוש אתגרי עבירות קיצוניים.

מוני אורבך
12-06-07, 12:04
בוא נחלק את הבעיה למספר נקודות החלטה:
1. בנזין דיזל
מהפרמטרים שאתה מתאר לא נראה שכדאי דיזל, מעט מדי קילומטרים. כבר מ 20K כבר לא כול כך משתלם להחזיק דיזל. אני לא מדבר על רכב טיולים בלבד...

2. שני דלתות או ארבע דלתות. היות ואתה רוצה לקחת איתך את כול המשפחה (אישה +שתי ילדות ממה שהבנתי) שני דלתות מאוד לא נוח. המשמעות היא שבטיול אחד או שנים המשפחה תבוא ואחרי זה רק הילדות במקרה הטוב... לכן לך על 4 דלתות

אז איפה זה משאיר אותנו? 4ראנר, טארנו או פאגרו ארוך, צירוקי או דיסקו בנזין.

דיסקו בנזין לוקח בנוקאוט את כולם. גם מבחינת נוחות (שלא לומר פאר) וגם מבחינת עבירות (שני סרנים חיים ומערכת מתלים מקורית מעולה. אם תרכיב שני נעילות תקבל ממש רכב עבירות! חסרון כמובן האמינות הבעיתית )-:

טארנו או פאגרו - אישית מעדיף פאגרו אבל שניהם אותו זבל. לא נוחים במיוחד ולא עבירים במיוחד. גם קצת חורגים מהתקציב. אמינות סבירה אבל אל תצפה לאמינות של היליקס.

4ראנר - שוב לא עביר במיוחד (יותר מטראנו או פאגרו אבל עדין...) ולא נוח במיוחד אבל בהחלט אמין מאוד (לא ברמת הייליקס, אבל מאוד אמין). יש בעית תקציב. בפחות מ 50 יהיה קשה למצוא.

צירוקי הוא יקר מציאות והאמת דורש המון המון שיפורים יקרים כדי להפוך אותו לרכב עביר ונוח. אני היתי יורד מהענין בתקציב שלך.

סיכום: נשארנו עם 4ראנר ודיסקו. לדעתי כאן אתה צריך לעשות סיבוב על שני הרכבים ולראות לאן הלב (והמשפחה) ימשוך.
אישית היתי הולך רק על הדיסקו. זהו רכב נוח מאוד משפחתי מאוד ובעל יכולות עבירות מאוד גבוהות. אם אישתי לשעבר אהבה!!! לנסוע בו (ואפילו בשטח) זה אומר שכול אישה תרצה לנסוע בו לטיול. מבחינת אמינות - אכן בעיה כאובה, אבל לא כול כך! לא כמו שמנפחים אותה.
אם לי היתה משפחה של 4 נפשות שהיתי רוצה לקחת איתי לשטח, לא היתי מהסס - רק דיסקו.

moisofnik
12-06-07, 20:21
טוב, אז על דיסקברי 95 - 96 יש המלצות והפחדות...מדברים בעיקר על אמינות...
אם צריך לבחור בינו לבין פוראנר (בתוספת קצת כסף) ועדיין ברקע אופצית טראנו/טרופר מסביבות שנת 95?:confused:
להזכירכם - האוטו יעשה טיולים, בעיקר משפחתיים, בלבד 2-3 שבתות בחודש.

האם יש אחד מהנ"ל שלא יבקר במוסך אחת לחודש אחרי שימוש כזה?
האם לכולם זמינות החלקים גבוהה ולאיזה העלות חלפים נמוכה יחסית?

asafk
12-06-07, 20:36
דיסקברי בנזין, אפילו משנת 96 , יכול להכנס במסגרת המחיר. לדעתי עדיף משמעותית על פוראנר. הבנזין הוא לא "מחלה" כמו חלק גדול מהדיזלים, אבל עדיין- יש דיסקברים שימררו לך את החיים. הבעיה היא שב40 אלף תוכל לקנות רכב סטנדרטי, עם צמיגים קטנים וללא כל שיפורים, על פי רוב. זה אומר שתידרש השקעה מסויימת כדי לעשות ממנו "מכונית טיולים" כמו שאתה רוצה.

אסף.

moisofnik
12-06-07, 20:58
דיסקברי זה אומר שתידרש השקעה מסויימת כדי לעשות ממנו "מכונית טיולים" כמו שאתה רוצה.

אסף.

מה ההשקעה (שיפורים וסדר גודל עלות) ולפי איזה סדר עדיפות - אני מניח שצמיגים (מה מותר ברשיון?) 50/50, נעילות (אחורית מקורית?), הגבהה (קפיצים ובולמים?) ומה עוד?

fuksi
12-06-07, 22:55
הבעיה היא שב40 אלף תוכל לקנות רכב סטנדרטי, עם צמיגים קטנים וללא כל שיפורים, על פי רוב. זה אומר שתידרש השקעה מסויימת כדי לעשות ממנו "מכונית טיולים" כמו שאתה רוצה.

אסף.

דיסקו בנזין נמכר גם נמוך יותר! בנזין 94-96 ימכר ב40K רק אם הוא ממש ממש שמור.

moisofnik
13-06-07, 14:29
בצעירותנו ולפני שהגיעו שלוש הילדות גרנו כמה שנים באירופה ושם נסינו הרבה עם חבר שנהג על דיסקברי מהשנים האלה (שאז אמנם היה חדש...). זוכר שגם אני וגם האשה מאד נהננו ממנו. לא זוכר כמה החבר התלונן על ביקוריו במוסך (באמור - האוטו היה חדש אז).
את הפוראנר והאחרים כמעט ולא מכיר מבחינת אמינות או עבירות.

אני רוצה אוטו טיולים שאם יגיע כמו שקורה בכל טיול פעמיים - שלוש למעבר טכני כלשהו, מעבר מים.בוץ. דרדרת בעלייה או סתם מעלה אם מדרגות - יעבור בלי להשבר ובלי לשבור אותנו. בעיקר רכב שלא יחייב אותי להיות בריכוז ומתח כל סנטימטר איפה להניח את הגלגל ומה מגרד מלמטה ואיך להתקדם מסביב או מעל כל אבן קטנה.
לא נותן בגז במעלה נורי, בית זית או הר טוב. לא באוטו שאני מחפש עכשיו בכל אופן... אבל כן רוצה לעלות בכיף למשלט 21 או נ.ג. 186 או המעלות והשבילים באזור הרמון. אוטו שירד בבלימת מנוע במקומות שפויים ולא יצטרך להיגרר מכל שלולית חצי יבשה.
מאמין שדיסקברי נותן את כל זה וגם נוחות בדרך לטיול וחזרה ושפע מקום לציוד. בהשקעה מסוימת, אפשר להגביה (עדיף קודם כל בצמיגים) ולנעול.
מה נשאר - ההפחדות לגבי האמינות. לא בא לי להכנס למוסך בסוף כל טיול או להגרר מהשטח....
מתלבט...

AvigdorAharon
15-06-07, 16:30
מה נשאר - ההפחדות לגבי האמינות. לא בא לי להכנס למוסך בסוף כל טיול או להגרר מהשטח....
מתלבט...

עם היום הייתי במקומך, הייתי מתעקש על 4 דלתות ואוטומט. בנזין או דיזל, תלוי בק"מ השנתי שתיסע.
בכל מקרה, דיסקברי לא בא בכלל בחשבון, למרות שיש לי קירבה משפחתית בחברת המזרח...

אישית, אני מעדיף את הבנזינים, אבל אם אתה נוסע הרבה, אז חייב דיזל.

...My Two Cents

אביגדור

גיא
15-06-07, 19:35
מתלבט...

.... אהה .. ודיסקו דיזל זה הכיוון שלך ?

תכינו את הפופקורן ... זה הולך להיות מעניין :mrgreen:

בוזי
15-06-07, 23:03
אם אתה מחפש רכב שטח משפחתי ונוח, אמין ולא יקר לאחזקה, שמסוגל גם לטפס איזו מדרגה לפעמים... לא הייתי פוסל מוסו משופר קלות (צמיגים+נעילה אחורית+הגבהה קלה).

-->