PDA

צפייה בגרסה מלאה : רצועת מנוע שורקת

roybirman
10-06-07, 23:04
בכל התחלת נסיעה רצועת המנוע שלי משמיעה שריקה חזקה למשך חצי דקה עד דקה. כשחם אפילו למשך זמן ארוך יותר.
החלפתי פעמיים את הרצועות באותו מוסך והבעיה לא נפתרה, הרצועות חדשות ומתוחות במידה הנכונה.
למישהו יש מושג למה זה קורה ומה ניתן לעשות בנידון?
תודה

GodsFather
11-06-07, 00:26
אני מניח שאתה מתכוון לרצועת אלטנטור או מדחס מזגן (אם יש) ולא רצועת מנוע (טיימינג) שהיא משוננת ולא יכולה לשרוק.

דבר שני , אם היא שורקת אז היא לא מתוחה כראוי ואו פגומה, גם אם החלפת לאחרת.

דבר שלישי, הלכת לאותו מוסך מספר פעמים והוא שיחרר אותך כשהבעיה לא נפתרה... תחליף מוסך! גם אם הוא דוד/חבר/אח/אבא שלך.

דבר רביעי , יכול להיות שמשהו מטפטף על הרצועה ולכן היא מחליקה? תבדוק צינור מים עליון , תבדוק נזילה מאיזור התרמוסטט.

עכשיו תורך :-)

ועוד משהו קטן - יש על זה לא מעט שרשורים... חפש ותגלה שמה שאני אומר פה , אמרו לפניי לא מעט ואולי אפילו אני בעצמי מספר פעמים.

Viper
11-06-07, 00:27
איך בדקת אם הרצועה מתוחה במידה הנכונה?
ניסית למתוח עוד קצת?
בדקת נזילות באיזור הפולי? (של שמן/מים)?
הרצועה מאיכות טובה?

Viper
11-06-07, 00:29
אמיר, ממש תזמון מושלם...
ואפילו אותה ההתייחסות...
אבל בכל זאת הקדמת אותי... 1:0 לך...
אני אלמד לכתוב בשיטה העיוורת ונראה בפעם הבאה! :mrgreen:

רפי47
11-06-07, 13:00
אם ברצועת מנוע מדובר אז חשוב לבדוק את מתח טעינת האלטרנטור, כי אם וסת האלטרנטור פגום ומתח הטעינה גבוה מדי, נוצר באלטרנטור עומס חשמלי גבוה, שהנו עומס מכני של האלטרנטור, הפועל לעצור את המנוע ועומס זה נופל על הרצועה.
בברכה - רפי לין

GodsFather
29-10-07, 18:33
מקפיץ ישן שהתאים לתיאור.

יש לי רעש מוזר מהרצועה שהוחלפה על ידי ונמתחה כראוי, אחרי שקודמתה עשתה רעשים יותר חמורים ממנה...

הרעש בא והולך , תוך כדי נסיעה , ביום ובלילה , ללא הבדל חום/קור.

מה שהצלחתי לבודד הוא , שהיא שורקת אך ורק כאשר יש עומס חשמלי במערכת כמו למשל הדלקת אורות , מאוורר חשמלי , רוורס , איתות.

אין סימני חוסר טעינה בנורות הדש-בורד , אבל במד-טעינה שהתקנתי בנפרד , רואים איך המחוג זז מאיזור ה13 לכיוון ה10.5 וחוזר חזרה כשהשריקה מפסיקה.

כמו כן, היא מפסיקה , לעיתים , אם עברתי לסרק וחזרתי לסל"ד נסיעה , למשל הכנסת קלאצ' תוך כדי נסיעה(באופן מבוקר) ואז שחרורו.

עניין העומס שרפי העלה נשמע די תואם , אבל לא ברור לי אם כך , מדוע מראה מד הטעינה בדיוק ההפך...

נא עצתכם/ן. שמעתי מונחים כמו לאגרים(מיסבים) דפוקים שצריך להחליף , אבל אין לי מושג ירוק איך ומה לעשות כדי לבודד את הבעיה ואכן לפתור אותה באופן סופי , למעט החלפת האלטרנטור כולו , מה שלא בא בחשבון כלכלית (400 ש"ח למשופץ) והגיונית (בן 8 חודשים בערך).

תודה, אמיר.

idanw
29-10-07, 18:42
אני משאר שמדובר במיסבי האלטרנטור, למרות שלא ברור איך, כי החלפת אותו לא מזמן..אולי הוא נרטב?
בכל אופן, אני החלפתי מיסבי אלטרנטור ששרקו לפני חודשיים וחצי אצל משפץ בהוד השרון ועלה לי 100 ש"ח בלבד..(בתנאי שזה רק מיסבים וכל השאר תקין ובפירוק עצמי!)

עידן

GodsFather
29-10-07, 18:51
איך פירקת ? אתה יכול להסביר לי ? יש מצב שתעלה איזו תמונה עם הסבר ?

לא יצא לי עוד לבדוק בספר , אבל יש הסבר עם תמונת-פיצוץ לנושא?

אני חושב שהיה איזה שרשור על זה עם תמונות , אבל לא הצלחתי למצוא אותו בחיפוש.

ולא , הוא לא נרטב - זה פשוט התחיל...

יונתןמצפה
29-10-07, 19:34
http://www.jeepolog.com/j6tech_CJ_delco_alternator_overhaul.htm

אמיר- זאת הכתבה על שיפוץ ביתי של אלטרנטור. לדעתי עידן התכוון שהאלטרנטור עצמו בפירוק עצמי ולא החלקים שלו. (שיתקן אותי אם אני טועה...)

לדעתי שיפוץ עצמי כזה של אלטרנטור הוא קמת הרפתקני, במיוחד במחיר היחסי שעולה לשפץ במקום מסודר.

אני בכל אופן הייתי חוזר למי ששיפץ לך את האלטרנטור. לא סביר שאלטרנטור משופץ יתקלקל אחרי כל כך מעט זמן, בד"כ גם יש אחריות. (אבל נדמה לי שרק לחצי שנה)

idanw
29-10-07, 21:23
יונתן צודק.. פירקתי רק את האלטרנטור מהמנוע.. המשפץ עשה את השאר, ממש לא כלכלי לשפץ לבד במחיר הזה.

עידן

GodsFather
29-10-07, 21:30
אז תגיד ככה יא מצחיק!

טוב , תן את הפרטים של המשפץ הזה שלך, דרך אגב, כמה זמן לוקח כל הסיפור ? והאם אנחנו באמת סגורים על זה שזו בעיה במיסבים ? או שפשוט לומר לו שיבדוק וישפץ (האם זו לא תהיה נאיביות ומתן אופציה לפתיחת השועה)?

idanw
29-10-07, 21:35
אלקטריק סטרט רחוב הסדן באיזור תעשיה גיל עמל - הוד השרון.
סע עם הרכב, תן לו שישמע את הרעש, מקסימום תפרק שם, ואז הוא יכול להריץ את זה על המכשיר שלו..
תשאל אותו קודם כמה יעלה רק לאגרים, ותגיד לו שיבדוק אם כל השאר בסדר... בהצלחה!
אצלי זה לקח שעה, בתנאי שאין לו עומס...

GodsFather
29-10-07, 21:41
SWEEET!

אני אעדכן בהתאם!

asafa
29-10-07, 23:34
אמיר, בדקת שהרצועות תואמות במדויק את הוראות היצרן?
אצלי, החלפתי רצועות ללא מקוריות, כי במכשירי תנועה רצו 250 ש"ח לכל רצועה, והתחילו השריקות ברכב קר, לפעמים תוך כדי נסיעה וכו' , מתיחה לא עזרה.
בסוף ניגשתי למכשירי תנועה ביקשתי לראות את הרצועות (הסברתי לו שאני לא קונה אצלו אני רק מעוניין לראות את המק"ט), העתקתי את המק"ט המדוייק, וניגשתי לחנות אביזרי רכב, הזמנתי שתי רצועות מקוריות של BANDO (אלו הרצועות המקוריות שסוזוקי משתמשים בהם) ע"פ המק"ט המדוייק, עלות 106 ש"ח לשתי הרצועות, (במקום 500), החלפתי והשריקה נעלמה.

כך שיכול להיות שאין בעיה באלטרנטור, אלא ברצועות לא בגודל הנכון (למרות שהן מתאימות בול מבחינת ההרגשה), או ברצועות באיכות ירודה.

GodsFather
29-10-07, 23:40
3 שנים , אותו סוג של רצועה...

והיא עלתה לי 20 שקל... כל אחת מהן , שאני מחליף מבלי שהן יתבלו , אחת לטיפול

אם לא הייתי יודע כמה עולה רצועה ליבואן , עוד הייתי מוכן להקשיב לעצה שלך... אבל 4 שקל עלות , לא מצדיק 53 שקל לרצועה.. מצטער.

חוצמזה , תחשוב על זה ככה - גם האלטרנטור הוא משיפוץ ולא מקורי , ככה שגם הפולי אינו בהכרח בגודל זהה... מה גם שהבעיה החלה כך פתאום ועם סממנים כמעט מובהקים של בעיות תפקוד בעת עומס על המכשיר.

אבל תודה בכל מקרה.

GodsFather
30-10-07, 00:05
עכשיו ראיתי גם את הפוסט שלך לגבי הרצועות.

זה לחלוטין לא אותה רצועה, אפילו שמדובר לכאורה במתיחה ותנועה מעגלית-משהו.

שלך היא רצועה הנמדדת על ידי חריצים - 4PK = 4 חריצים. המתיחה שלה מוגבלת לחיבור בין החריצים לגלגל הפולי , כאן יש מקום להמון פשלות בחוסר דיוק של החירוץ ואפילו בעובי החריצים.

שלי (ושל רבים) זו רצועה חלקה בעלת צורה קונית עם שינון (?) חיצוני להרחקת ג'יפה ונמדדת על ידי עובי 10 או 13 והמתיחה שלה מהווה לחץ של הרצועה לתוך הפולי עצמו. במקרה של סמוראי זה 10X850

שאר המספרים מהווים המדד לאורך הרצועה. 835 = 835מ"מ בפריסה שלה.

ועדיין - רצועת DAYCO איטלקית ב20 שקל ...

idanw
30-10-07, 05:57
הייתה לי גם בעיה בזמנו בגלל שהפולי של האלטרנטור לא התאים לרצועה, אז היא שרקה, אבל אז היא תשרוק בופן קבוע, ולא רק בעומס חשמלי..

GodsFather
01-11-07, 18:20
תם ונשלם -

קפצתי לאלקטרו-סטארט ברחוב הסדן (5) בהוד השרון.

בעודי בדרך , הטעינה ירדה למצב של אין טעינה כלל . הרצועה הייתה שקטה ונראתה מתוחה , גם במנוע מונע וגם בכבוי.

אחד העובדים שם ניגש לרכב לראות מה הסיפור שלי , נגע ברצועה ושנינו הבנו מה הבעיה באותו הרגע.
לאלטרנטור הייתה תנועה קטנה מאד לצדדים.

מסתבר שהברגים התחתונים שתופסים את האלטרנטור נעלמו. האחורי נעלם כליל,כולל המוטרה שהייתה מרותכת לתושבת , והקדמי נשבר בתוך ההברגה ומה שמנע ממנו ליפול הייתה הרצועה עצמה.
את הכל למעשה החזיק הבורג העילי , כך שלמראית עין ומגע כשמותחים את הרצועה, הכל היה מתוח , אבל עם הזמן המתיחה מאבדת עצמה בשל הויברציות של הרכב.

"טוב, מה עושים עכשיו" שאלתי תוך כדי הפירוק , הבחור אמר - תכניס לבדיקה את האטלרנטור למען הסר ספק וגם תפרק את התושבת ונראה מה נוכל לעשות.

פירקתי -
האטלרנטור נבדק מולי במכשיר של הבחור - עובד פיקס , 14W בסרק , 13.5-2 עם עומס.

ריתכנו מוטרה לתושבת היכן שהייתה חסרה , שלפתי את החלק השבור במוטרה השניה וההברגה נתגלתה שם כתקינה. החלפתי ברגים לחדשים והחזרתי - הכל כמו חדש.

באתי לשאול כמה כסף , אמר לי "מאחורה יש ברז מים עם סבון , תשטוף ידיים וסע לשלום"

תם הטקס :-D

תודה לכולם על העזרה. המלצה על הבחור תמצאו בשרשור המתאים.

-->