PDA

צפייה בגרסה מלאה : חוטי הצתה לסופה , איזה?

אדי
17-02-03, 00:46
נראה שאני צריך להחליף את חוטי הצתה בסופה לחדשים ... וגם את מכסה המפלג והרוטור .
יש סיבה להחליף לחוטים "משופרים" עם התנגדות נמוכה יותר (MSD או ספליטפייר למשל) או שלהסתפק בחוטים רגילים . ההבדל מוחשי? איזה חוטים עדיפים?

תודה , אדי .

נ.ב.
יש למישהו מושג כמה אמפר נותן אלטרנטור של סופה בנזין (92)?

חנן-ג'יפולוג
17-02-03, 00:59
החלף לרגילים חדשים. אני לא רואה שום סיבה לשים שקל נוסף על חוטים "משופרים".

אריק זמר
17-02-03, 17:33
אדי,
עד כמה שאני יודע, אין טעם כל עוד אתה לא "עוקף" את המחשב...ולו מן הסיבה שניהול המנוע בסופה מתאים בין השניים ומנטרל "שפורים" שכאלה...

kondason
18-02-03, 03:10
מחשב ניהול המנוע בסופה שולט על זוית השהיה (דואל) ועל תיזמון וקידום ההצתה
חוטים בעלי התנגדות נמוכה יותר יספקו ניצוץ חזק יותר בכל רכב

מי שלא מאמין שיחבר סקופ למערכת הצתה של סופה ויווכך לדעת שלאחר התקנה של חוטים בעלי התנגדות נמוכה, מתח הפריצה יורד, זמן הבעירה גדל ואנרגית הניצוץ גדלה גם כן.
תכל'ס באוטו ההבדל היחיד שתרגיש זה תגובת מנוע מהירה יותר.
תופעת לוואי שיכולה להיות, עם הזמן שריפה של הסליל המישני בסליל ההצתה (הורדת מתח הפריצה גורמת לעליה בזרם בסליל המישני שבסליל ההצתה שלא תוכנן לעבוד בזרם שכזה לאורך זמן). קיצור חיי הסליל המישני יכול להיות תאורטי בלבד.

חוטי הצתה בתוספת כיול שונה של הזרקת הדלק תתן לך עליה בהספק של עד 5 אחוז

אדי
19-02-03, 01:05
אז מה? מחלוקת?

ע"פ ההגיון הפשוט , חוטי הצתה עם התנגדות נמוכה יותר יגרמו לכך שפחות מתח יפול עליהם ולכן יותר מתח יגיע למצת . אבל כאן נכנס המחשב , שיכול להיות שהוא מבטל את השפעת החלפת החוטים ...

מישהו יודע על איזה מבחן , לא של תחושות אלא משהו "עם מספרים" כמו שחנן אוהב :D ?

קונדסון , לאיזה שינויים בהזרקת הדלק אתה מתכוון? איך מבצעים אותם? מה ההשלכות?

תודה , אדי .

חנן-ג'יפולוג
19-02-03, 01:25
ההגיון שלך מוזר. מי אמר שניצוץ חזק יותר יתן תוספת הספק? בסופו של דבר ההספק הוא פונקציה של האנרגיה הכימית שהומרה לאנרגיה מכנית ולא של הניצוץ שהתחיל את ההמרה.

kondason
19-02-03, 01:30
אהלן אדי

השינויים שאני עושה הם "סודיים ביותר"
אין לי בעיה לגלות לך אבל אח"כ אני אצטרך להרוג אותך

לגבי מבחן
כתבתי כבר על סקופ הצתה
סקופ זה מכשיר שמשקף מתח כפונקציה של זמן
אם מישהו רוצה לערוך מבחן הדרך היחידה לערוך אותו יהיה באמצעות סקופ

תקרא את התגובה הקודמת שלי

אדי
19-02-03, 01:34
חנן , אני יוצא מנקודת הנחה שהשריפה במצב סטנדטי היא לא הכי יעילה שיש ולכן מנסים לשפר אותה ויצרניות הכבלים למשל מנסות לטעון שיעיות השריפה תשתפר על ידי הגברת הניצוץ . ואז נקבל יותר אנרגיה כימית וכתואה מזה יותר אנרגיה מכנית .

חנן-ג'יפולוג
19-02-03, 01:41
כשאתה מדליק את המנגל שלך עם שני גפרורים צמודים, כולו יידלק בחצי מהזמן שהוא היה נדלק אם היית מדליק עם אחד?
ועם שלושה, שליש מהזמן?
אל תאמין לכל מה שמנסים למכור לך. ניצוץ חזק יותר לא בהכרח יצית טוב יותר את התערובת. אם היצרן היה חושב שזה נותן משהו הוא היה מגביר את הניצוץ. זה פשוט מאוד מבחינה טכנולוגית לתת ניצוץ חזק יותר, זה לא היה עולה לו אגורה נוספת. ממילא צריכת הזרם של מערכת ההצתה היא אפסית ואם ניצוץ חזק יותר היה משפר משהו הוא כנראה היה עושה את זה.

אדי
19-02-03, 01:57
אם הייתי מאמין למה שכתוב לא הייתי שואל אתה השאלה הזאת בכלל , לא? :D

מצד אחד , אתה צודק בכך שהיצרן עמו היה יכול לגרום לניצוץ חזק יותר אם היה שיפור ביעילות המנוע ... אני לא מבין גדול בפיסיקה ויכול להיות שההגיון שלי שבעזרת ניצוץ חזק או ארוך יותר הבעירה תהיה יותר יעילה פשוט לא נכון .
מצד שני , הדוגמא עם המנגל לא משכנעת אותי :wink: ואם אנחנו משווים את זה למנגל ... אם אני אקח פחם (או סתם דף נייר) ואנסה להדליק אותו עם גפרור אחד או שניים יהיה הבדל בין המקרים , לא?

קונדסון , תספר , אחר כך תנסה להרוג אותי :D .

kondason
19-02-03, 02:12
לא הבנתם אותי

בלי שינויים אפילו הניצוץ לא יהיה חזק יותר. רק אנרגית הניצוץ תהיה גבוהה יותר.

ניצוץ חזק יותר, יתן תגובת מנוע מהירה יותר (בזמן האצת המנוע כמויות הדלק ששופכים המזרקים הם מעל יחס תערובת סטויכומטרי)

כיול שונה של כל המערכת יתן תוספת כוח בכל מצב.

kondason
19-02-03, 12:22
טיפ אחד שאני מוכן לגלות בחינם :lol:

על מנת להפיק מאנרגית הניצוץ שגדלה, ניצוץ חזק יותר, יש צורך בכיוון מרווח האויר במצתים למרוח גדול יותר.

LAREDO
19-02-03, 16:24
זה שצריך לשנות מרווח זה ידוע מאז ומתמיד,
השאלה שלי - לפי איזה נוסחא אתה משנה מרווח?
לדוגמא - העלית מ30KV ל 45KV או ל70KV, המרווח המקורי היה 0.035 לפי מה תשנה?
שאלה נוספת מהי נוסחת הקשר בין יחס-דחיסה, מרווח ווולאז' ניצוץ?
שאלה נוספת לאן עדיף לכוון את הפלג?
לרדו

kondason
19-02-03, 20:44
אהלן לרדו

עם החלפת החוטים בחוטים בעלי התנגדות קטנה יותר, מתח הפריצה קטן
כתוצאה מהקטנת ההתנגדות בחוטים.

אנחנו נשארים עם אותו סליל ההצתה ולכן המתח המקסימלי שהוא מסוגל ליצר נקבע ע"י היצרן.
המתח המכסימלי נקבע לפי יחס לפי יחס הליפופים בין הסליל הראשוני והמישני.

אם אתה רוצה לבצע את כיוון המרווח בצורה מעבדתית, אני ממליץ לך לחבר את מערכת ההצתה עם חוטים תקינים לסקופ שמיועד לרכב ולמדוד מהו מתח הפריצה.
לאחר החלפת חוטי ההצתה בחוטים בעלי התנגדות נמוכה הגדל את המרווח ב2 עשיריות מ"מ ( 8 אלפיות של אינץ') ותשווה את מתח הפריצה שנוצר כעת למקור
אסור לך לעבור אותו מכיוון שסליל ההצתה יאבד מיכולתו.

לגבי יחס דחיסה, האויר הוא סוג של מבודד (אחרת היינו מתחשמלים בכל פעם שהיינו עוברים ליד שקע חשמלי) לכן ככל שתוסיף אויר צפוף יותר כך תגדל התנגדות האויר.
כמו כן, הדלק בעל התנגדות נמוכה יותר משל האויר, כך שככל שתעשיר את התערובת ההתנגדות תרד.

הנוסחה : יו שווה לסיגמה אר כפול אי

יו מיצג את המתח, אי את הזרם, וסיגמה אר זה ההתנגדות הכללית (סליל חוט התנגדטת התערובת).

kondason
19-02-03, 22:32
אהלן חנן
הדוגמה שלך לא כ"כ מתאימה
הזמן שלוקח לאש לתפוס בגחלים הוא גדול

פעימת העבודה במנוע בנזין, מאופינת בעבודה בנפח קבוע

המשמעות של עבודה בנפח קבוע.
תאורטית, פעימת העבודה מתבצעת בזמן אפס. כאשר הבוכנה סימה את פעימת הדחיסה והתערובת מוכנה להצתה.
ניתן להמשיל את העבודה במנוע בנזין למכת פטיש

בפועל זה לוקח מספר אלפיות השניה

ככל שהניצוץ יהיה גדול יותר, הניצוץ יצית מספר גדול יותר של מולקולות דלק וכאן כדור השלג מתגלגל הלאה

דמין לך משחק.
עיגול, שמוקף קוביות דומינו ועל מנת להתחיל להפיל את כולן יש לך צורך להרעיד את העיגול.
מספר קוביות הדומינו קבוע.
ככל שהעיגול יהיה גדול יותר, מספר הקוביות שיבואו במגע עם הכדור יהיה גדול יותר, כך שיהיו פחות שלבים בתגובת השרשרת

לאיזה עיגול יהיו סיכויים גדולים יותר להפיל יותר קוביות? ואיזה עיגול יסיים את התהליך מהר יותר?
:roll:

kondason
19-02-03, 22:41
עכשיו חידה
לאחר שהבנתם שההבדלים בין חוטים רגילים לחוטים משופרים, זה בעצם ההתנגדות הנמוכה.
למה לא משתמשים בחוטים מנחושת שהתנגדות שלהם אפסית?

t_uri
19-02-03, 23:05
אהה. זה מזכיר לי סיפור.

בערך לפני שנתיים , בקיץ, עוד כשהיה לי הג'יפ הקודם, יצאנו חברתי ואני עם עוד זוג ללילה על החוץ באיזור בית ינאי. את הג'יפ החניתי בישוב בית ינאי. כפיתרון נגד גניבת הג'יפ הוצאתי את החוט שמחבר בין הקויל למפלג ולקחתי אותי איתי (תמים אהה?). למחרת כשרציתי לצאת הביתה, לא מצאתי את החוט (כנראה נפל איפה שהוא בחול ונקבר) והייתי די אובד עצות.

הקיצר, חבר שלי ראה מישהו עם ג'יפ מגיע לחוף ונכנס ל"מזח של יורה" (מסעדה). ניגשתי אליו וביקשתי את עזרתו. הוא היה די מופתע ושאל איך ידענו לגשת אליו, אז הסברנו לו שראינו אותו מגיע עם הג'יפ שלו.

הוא ניגש איתנו לג'יפ, ומצא לנו חוט חשמל רגיל (1.5 מ"מ קשיח) שאותו פשוט גילינו והרכבנו בקום החוט המקורי. הג'יפ מניע ונוסע הביתה כמו גדול.

ועכשיו סוד: זה הסיפור של איך היכרתי את נימרוד ה"נץ הלבן" (שאז הג'יפ שלו באמת היה לבן).

מסקנה: אפשר בחירום לשהתמש בחוטי נחושת במקום חוטי הצתה.

אורי טל.

-->