PDA

צפייה בגרסה מלאה : ניווט בחו"ל (אוסטרליה)

k2000
11-06-07, 11:36
שלום אני מתכנן טיול באוסטרליה.
הכוונה היא לקנות שם רכב ולטייל איתו בשביל זה אני רוצה gps.
לפי מה שקראתי יש המון תוכנות בשוק כמו tom tom dstinator אוזי ועוד.
לדעתי אני לא אצטרך ניווט שטח, יותר חשוב לי שיהיה מידע על מסעדות בתי מלון וכ'.
אני ממש לא מבין בניווט בעזרת מחשב וקצת קשה לי לאתר את מה שאני צריך, לכן אני מבקש ממי שיודע ומבין לתת את ההמלצות שלו.

שאלה שניה: צינתי כבר שאני לא מבין הרבה בנושא ורציתי לדעת באיזה מכשיר להשתמש, ובנוסף אם כדאי לי לקנות בארץ (משומש) או באוסטרליה (חדש)?

תודה רבה מראש לכל העונים

חגי

asafk
11-06-07, 17:41
לגבי הקניה- שום דבר לא עולה באוסטרליה פחות מאשר בארץ. לרוב- יותר יקר.

אסף..

זהר
12-06-07, 21:00
תתחיל בלרכוש את ה LONELY PLANET (זה ספר, לא גאדג'ט) של אוסטרליה ומפת כבישים טובה שם תמצא מידע ראשוני על המסעדות ובתי המלון שאתה מחפש עם מפות פשוטות של מרכזי הערים ובנוסף המלצות על טיולים בסיסיים.
אני טיילתי באי ליד (ניו זילנד) ושם יש משרדים של הפארקים בהם ניתן לקנות מפות של מסלולי הליכה רגלייים שמסומנים טוב בשטח החל משעות בודדות ועד מספר ימי הליכה.
בנוסף כדאי ללמוד להכיר את שמי הדרום (נדמה לי שיש הסבר ב LONELY PLANET) ולדעת להתמצא באופן בסיסי גם בחצי הכדור הדרומי (אם ה GPS שתקנה יפסיק לעבוד).

תהנה.

k2000
01-07-07, 16:09
אחרי העדרות ממושכת חזרתי.
כמובן שלונלי פלנט יש לנו, עכשיו אני מחפש מפות נורמליות כל מה שמצאתי זה 1:4000000
שזה לא רציני.
יש למישהו מושג איפה אני מוצא בארץ?
וכמובן תשובות לגבי התוכנות המועדפות באוז

R-IK
01-07-07, 19:14
אנחנו קנינו מפות (שבעצם היו ספרים עבי כרס) בכל מדינה שביקרנו בה.
לקראת סיום הזדמן לנו לעבוד עם מכשיר של גארמין (http://www.backcountry.com/store/GRM0052/c3/s7/Garmin-Nuvi-360-Automobile-GPS-Unit.html) שהפך את הניווט בערים הגדולות לפשוט יותר כולל תחנות דלק, מסעדות, חניונים ועוד.
אם אתה יוצא עם מישהו שמסוגל לקרוא מפה ולנווט אז לא צריכה להיות בעיה. אבל, אם אתם מהטיפוסים שהולכים לאיבוד, תארגן לך מכשיר שיחסוך ממך הרבה זמן וק"מ.

Aussie
02-07-07, 03:08
ברצונך לטייל באוז, כדאי לרכוש מנוי של (NRMA or RACV (in NSW or Victoria- כמו מ.מ.ס.י בארץ, אבל עם ערך. יש גם בקווינסלנד ובדרום ומערב אוסטרליה - לכל אירגון במדינה שם שונה אולם כולם תומכים בחברי באירגונים האחים ובסה"כ רמת השירות אחידה.

הסיבה העיקרית למנוי שכזה ( בערך $80) היא שירותי הגרירה וביטוח לינה אם הרכב מתקלקל ולא ניתן לתקנו במקום בתוך 24 שעות - עסק שיכול להיות יקר ביותר עם המרחקים העצומים כאן. בנוסף כל אירגון כזה הוא חברת ביטוח שמבטחת ביטוח חובה וניתן (וכדאי) לבטח את הרכב בביטוח צד שלישי זול ( בערך AUD180) דרכם.

בתור בונוס למנוי מקבלים שירותי לינה מוזלים ושירותי מפות בכל מקום ביבשת. המפות הן חינמיות ומתבלות די מהר - אבל הפירוט טוב למדי וניתן לראות את כל השבילים באזור, כמו גם תחנות דלק, אכסניות וכו'. כמעט בכל חור יש מוסך\סניף שעובד איתם, ניתן לקבל מפות מקומיות עצות בע"פ והזמינות היא גבוהה. ניתן לרכוש מפות 1:20000 וכו' בכל חנות 4X4 טובה - ויש הרבה כאלו באוסטרליה.

בנוגע לGPS - קטונתי מלייעץ על המודל/התוכנה הטובה ביותר. יש ויכוחים רבים על כך ועוד לא החלטתי. לי יש GPS מהיצרן ( Subaru) שעובד על תוכנת www.whereis.com.au- whereis
NAVMAN גם חזקים בשוק האוסטרלי \ניו זילנדי, ובנוגע למחירים - הם הולכים ויורדים, ויש גם שוק עירני של מכשירים יד שניה במחירי מציאה

www.tradingpost.com.au

בתקווה שעזרתי

איציק - 4X6ZH
02-07-07, 08:17
הבן שלי חזר מטיול חובק אוסטרליה כולל אזורי מדבר .( על אופנוע לבד )
הוא לקח מהארץ GPS . אבל לא נמצא כל צורך ממשי להשתמש בו .
את המפות ( שזה ספר גדול ) הוא קנה במקום .
היבשת הזאת למרות גודלה למי שהולך לטייל מחוץ למרכזי הערים אין הרבה כבישים .
ועוד פחות שבילים .
אתה צריך להיות בור מוחלט בניווט ולא להבין מילה באנגלית ( אוסטרלית זה אחרת ) ;)
וגם אז ה GPS כנראה זה לא הפתרון .
רק מי שהולך להכנס לעומק המדבר ואז צריך עוד הרבה ציוד נוסף ( ולא ניראה שזה המקרה שלך ) .
תכין הרבה כסף הכל יקר כולל הדלק .
איציק

השמשוני יחיעם
02-07-07, 08:47
תסייר באתר הזה,,,,תקבל את כל התשובות :

http://www.exploroz.com/Default.aspx

סער
06-07-07, 19:13
לגבי מפות - יש שם ובאיזו רמת פירוט שתרצה, לטעמי אין צורך לצאת מהארץ עם כל המפות מוכנות

באוסטרליה יש שוק רציני של מטיילים, רכבי שטח ואביזרים, לכן גם כאן כדאי לדעתי להשאיר איזה שבוע בסידני בתחילת הטיול להצטיידות בכל הנ"ל ועל הדרך לשמוע קצת (הרבה) מנסיונם של קודמיך.
אם יש לך את הזמן, אני הייתי ממליץ לתכנן מראש קווים כלליים בלבד ובכל מקום לשמוע מהמקומיים וממטיילים אחרים עצות והמלצות.
בשום פנים אל תוותר על ביטוח, איזה שיתאים לאופי הטיול שלך.
שורה תחתונה - מדינה מודרנית ועם תרבות טיולים מאד מפותחת אז די פשוט להסתדר שם.
בטוח שתהנה.
אם תרצה לשמוע המלצות - מוזמן לפנות בפרטי.

-->