PDA

צפייה בגרסה מלאה : מאוורר חדש למנוע.

רכס חיים
24-01-04, 03:05
למנוע יש במקור מאוורר מפלדה מאוד כבד עם 4 צלעות שניתן לומר עליו שהוא בהחלט יעיל. לתומי חשבתי ששתי מניפות מזגן חשמליות 16" תהיינה יותר יעילות בקיץ, אך הסתבר שהמיכני עושה את העבודה יותר טוב משתיהן. היות ונאלצתי להחזיר את המיכני החלטתי לשנות אותו לאלומיניום בקוטר יותר גדול. לקחתי מאוורר של יונימוג עם 6 צלעות בקוטר 39 ס'מ לעומת 36 שהיה לי , ייצרתי מתאם בין החורים מאלומיניום , היות ולמקורי יש 4 חורי קיבוע ולחדש יש רק 3 חורים, והרכבתי היום את המניפה החדשה לאחר ניקוי וצביעה. משני המאווררים החשמליים השארתי רק את החיצוני שדוחף ושיש לי עליו שליטה מתא הנהג - למצבי חירום בלבד. אני מקווה לטוב היות ובגלל הסופה של היום לא הצלחתי לבדוק אם הכל כשורה. הגדלת הקוטר וההגנה שאני אעשה לו מסביב תאלץ אותי להזיז את כניסת המים העליונה לאחור .בהזדמנות זאת אעשה כניסה קטנה נוספת למים החמים של הגז או של רדיאטור החימום שבתא הנהג.

Bulldog
24-01-04, 14:53
חיים, אם זה עובד וזה תקין, למה להתעסק עם זה?
עבד, ניסית, לא הלך, חזרת למקור.
כנראה שהמקור הוא טוב ויעיל ןתוכנן בהתאם לצרכי הרכב.
מאורר גדול יותר יתחיל לפצוע לך צנרת מים ועלול להשפיע גם על דברים אחרים.

רכס חיים
24-01-04, 18:56
האורגינלי מהברזל הכבד השפיע על יציבות המנוע וגרם לרעידות למרות האיזון, ולדעתי משך הרבה כח מהמנוע עקב תיכנון אירודינמי מיושן. החדש שעשוי אלומניום שוקל פחות מחצי ויש לו 6 כנפיים ולהערכתי הוא יתן קירור מעולה. מי ינסה אם לא אנחנו? היצרנים הרוסיים??

ליאור
28-01-04, 23:16
חיים שלום לך :אני לא יודע איזה מודל האוטו שלך ולמה יש לך מאוור מתכת, אני נוסע בניבות כבר 8 שנים (היו לי 4 וטיפלתי בעוד עשרות)אף פעם לא ראיתי מאוורר מתכת , ניראה לי שמישהו החליף לפניך ,לי יש מאוור עשוי איזשהו סוג של פלסטיק והוא שוקל ממש מעט וככה זה בכל הניבות שראיתי ,דרך אגב עובד מצויין אף פעם לא מתחמם, אז ניראה לי שכדאי שתנסה להשיג אחד כזה יש אותו לכל הניבות! :lol:

ליאור
28-01-04, 23:24
טעות :oops: חשבתי שיש לך ניבה :wink:

רכס חיים
31-01-04, 02:16
סוף סוף הרכבתי את המאוורר החדש של היונימוג . הקטנתי את הקוטר שלו ב-8 מ'מ לכל כנף בכדי להימנע מהצורך להזיז את כניסת המים לרדיאטור , שהמאוורר המוגדל ממש נגע בה. עכשו הייתי רוצה לעשות איזון אבל לא ידוע לי איך ואיפה עושים דבר כזה. המתאם עובד מעולה והחיבור ממש מוצלח. גם לא מסובך להרכיב ולפרק אותו. בלי הגנה על המאוורר הוא מסוכן , ואני חייב לבנות בהקדם הגנה כזו.לאחר שהמנוע עבד קרוב לשעה ללא נסיעה ,מסתבר שהמאוורר החדש מספק תוצאה כפולה משני מאווררים חשמליים וגם הרבה יותר מהמאוורר המיכני האורגינלי. הטמפרטורה לא עולה על 30 מעלות ,וזה מחייב אותי לסגור את תריסי הרדיאטור בכדי להגיע ל- 70 מעלות מינימום. השארתי את המאוורר החיצוני כתיגבור לימים החמים ,אם יהיה צורך בקירור נוסף. נראה על פניו שהכנתי את האוטו לקיץ חם. בכדי להימנע מתאונה צבעתי אותו בגוון ירוק-זוהר , ועד שאעשה מגן אני מקווה לטוב. היות והחדש עשוי אלומיניום הוא עלול לאבד כנף במפגש עם אבנים. ולכן השארתי את הישן ברכב ,לאחר טיפול וצביעה- לכל מקרה של תאונה, במיוחד שהוא מאוד דקורטבי ושימושי -היות ותליתי עליו רצועות רזרביות וגומיות למניעת תזוזות של המטען.

חנן א.
31-01-04, 02:57
הטמפרטורה לא עולה על 30 מעלות

חיים, או שאין לך טרמוסטט או שיש והוא מת.

eran4x4
31-01-04, 03:23
חנן

הטרמוסטט של חיים הוא פתיחה וסגירה ידנית של התריס.....

חיים הגיע הזמן להחזיר את הטרמוסטט לרכב, מנוע צריך לעבוד בתחום כמה שיותר צר של טמפרטורה (הקטנת בלאי ושיפור צריכת דלק \ הספק \ יעילות).

יש לך מספיק יכולת קרור אין צורך להגיע לתחילת המעלה עם מנוע ב 30 מעלות.

מה שנשאר לבדור זה את יעילות המאוורר במהירויות גבוהות.

לגבי איזון הייתי בודק אצל יצרני המאווררים\הוונטות התעשיתיות המניפות שלהם עם כנפי מתכת ועוברות איזון (ראיתי משקולות).

רכס חיים
31-01-04, 16:08
חנן - כמוך גם לי אין ספר רכב ובמבט ראשון אתה צודק. אבל בהתחשב שהרכב הזה נבנה לארץ ענקית במלוא מובן המילה - {לפחות 5 פעמים ארצות הברית} רק אז אתה מבין שהוא נותן תשובות גם למדבריות לוהטים וגם לקוטב הצפוני. הטרמוסטט עובד והטמפרטורה נכונה ולכן הוסיפו תריסים שרק בעזרתם יש אפשרות לחמם את המנוע. לפי נסיוני הרכב מיועד לעבוד בטמפרטורות שמתחילות ב-40 מעלות מינוס עד לפחות 50 מעלות פלוס. דרך אגב יש ברז מיוחד וקל לגישה להוצאת המים מהרדיאטור בלילה שלא יקפאו - ובבוקר ממלאים מחדש מים רותחים - הכל כמובן בחורף סיבירי.

garoldk
02-02-04, 19:00
הטמפרטורה לא עולה על 30 מעלות

חיים, או שאין לך טרמוסטט או שיש והוא מת.

לא ממש בג'פים שלנו פשוט מערכת מיים גדולה מדיי הטרמוסטט לא נפתח
למרות שהוא תקין (וזה בדוק)

חנן א.
02-02-04, 19:08
לא הבנתי.
הוא טבול במים בטמפ' רתיחה והוא לא נפתח?
מה הקשר לגודל המערכת?

garoldk
02-02-04, 20:52
לא נטרמוסטט אובד יופי פשוט המערכת לא מגיע לרתיחה

חנן א.
02-02-04, 21:09
עדיין לא הבנתי.
הטרמוסטט סוגר את המעבר למצנן, המנוע לא מקבל נוזל מהמצנן ולמרות זאת לא מגיע לטמפ' עבודה?

נראה לך?

רכס חיים
03-02-04, 23:42
בדיוק כך - וגם לאחר סגירת תריסי המצנן.

חנן א.
03-02-04, 23:45
זה לחלוטין לא הגיוני, חיים. או שהטרמוסטט שלך לא סגור או שהתמונה שאתה מתאר לא שלמה.

רכס חיים
04-02-04, 00:16
אני אפרק את הטרמוסטט הישן ואחליף בחדש בהזדמנות הראשונה. רק שאמצא משהו חלופי כי אורגינלי אין סיכוי למצוא.

חנן א.
04-02-04, 00:51
נדמה לי שכתבתי לך בזמנו:
יש רכבים, למשל ברנו5 , ששם הטרמוסטט לא יושב בתוך בית קשיח אלא סתם תקוע בתוך אחד הצינורות, כשמסביבו יש אזיקון ששומר שהוא לא יזוז מהמקום.

טרמוסטט כזה, יתכן שניתן לשים אצלך, אולי ללא בעיות התאמה בכלל, והוא עולה פחות מ20 ש"ח.

רכס חיים
18-02-04, 19:33
בשבוע שעבר בשעה האחרונה של יום שישי מצאתי במפעל פס אלומיניום של חלון ברוחב 10 ס'מ. תוך אותה שעה ייצרנו ממנו כונס אוויר וגם הגנה מפגיעה של המאוורר. בסוף ההרכבה ולאחר הצביעה זה נראה מתוצרת מרצדס-רק יפה יותר. תמונות בקרוב.

Bulldog
18-02-04, 19:57
מה עם התרמוסטט?

-->