PDA

צפייה בגרסה מלאה : רכישת רכב שטח באוסטרליה

ohad yavin
12-06-07, 04:50
שלום לכל חברי הפרום.
שמי אהד ואני עומד פני טיול באוסטרליה, (כרגע אני בניו זילנד, מתארח אצל ברק -BARAK4*4).
אני מגיע לאוסטרליה ביום שבת הקרוב ומתכנן לרכוש רכב שטח, כנראה טויוטה לנד קרוזר משנות השמונים.
ברצוני לדעת האם מישהו מבאי האתר עשה זאת לאחרונה ויוכל להמליץ על העדיפויות בבחירת סוג הרכב - דיזל, בנזין או בנזין וגז משולב?
התקציב שלי הוא סביב ה-4K$ אוסטרלי.
תודה,
אהד.

bobsfog
12-06-07, 06:22
אחותי קנתה ב 3K בערך צירוקי שנת 93 שתיפקד טוב מאוד לפי מה ששמעתי ממנה

Aussie
12-06-07, 11:24
שלום אוהד,

שמי גלעד - אני מתגורר באוסטרליה וממשיך לטייל 4x4 ביבשת...

לנוכח מחירי הבנזין העולים והמרחקים העצומים שגומאים כאן, רכב מונע בגז (אופציית הנעת בנזין בד"כ נשמרת במשולב) או דיזל חסכוני תהייה הבחירה הנכונה.

לנד קרוזר, היילקס/4ראנר או ניסן פטרול משנות ה80 יעשו את העבודה. אני באופן אישי חסיד גדול של פלטפורמת ההיילקס ומחזיק כלי כזה בעצמי למטרת טיולים בלבד. הלנדקרוזר יקר יותר, גדול יותר כבד יותר ושתיין דלק לא קטן, גם בגלל שלרוב הדגמים הנעה קבועה לארבעת הגלגלים.
נראה לי שבמגבלות התקציב שלך עדיף למצוא 4ראנר או היילקס.

רכבים מונעים בגז סובלים מבלאי מואץ במנוע, כמו כן מערכת הגז דורשת תחזוקה בטיחותית שוטפת וכל מערכת גז בת 20 שנה כבר דורשת או תדרוש שיפוץ. בנוסף לרכבים מונעי גז כאן יש בד"כ קילומטראז' גבוה מאוד.
לדעתי דיזל הוא פיתרון עדיף, במיוחד ה2.4D של ההיילקס /4ראנר - יחידה שיכולה לעשות מאות אלפי קילומטרים ללא בעיות, כבר ראיתי כאלו עם מיליון ק"מ באפריקה. בנוסף המנוע חסכוני לעומת הנעת 6 ו 8 צילנדרים של הלנדקרוזר והפטרול.

בקיצור תשלח מייל giladabroad בג'ימייל או תתקשר 0405807127 באוסטרליה ואני אשמח לעזור לך, אולי נצא יחד לכמה שעות ביום ראשון כדי לעזור לך למצוא רכב (בסידני).

-->