PDA

צפייה בגרסה מלאה : התלבטות - באפאלו \ היילקס

idanw
12-06-07, 09:12
אהלן...

אחרי הרבה לבטים.. הסמוראי הולך להתחלף...
אני צריך רכב שישמש אותי בעבודה להעמסות קלות ולגרירה מדי פעם...
העבודה היא 90% בשטח...(שבילים).
בנוסף אני צריך רכב שיקח אותי פעם\פעמיים בשבוע לנסיעות ארוכות (ערבה - מרכז)
אני נמצא בערבה.. מזגן טוב חובה!
הבחירה הטבעים היא היילקס עם סרנים חיים.. אבל...
יש לי אפשרות לרכוש מיצובישי באפלו משופר.. 96, עם מנוע מגנום (טורבו ואינטרקולר) ידני כמובן, עם נעילה חשמלית נשלטת.
פערי המחיר עצומים (כ 25000 לעומת מעל 50000 בטויוטה)
האם המחסור בסרן קדמי חי יהוה פגיעה קשה בעבירות \ אמינות (אני עדיין מטייל המון)?
למישהו ידועות מחלות מיוחדות של הרכב הנ"ל?
יש לי ניסיון מר עם מגנום 2003 ידני.. עלויות החלפים היו היסטריות והוא לא היה פשוט לטיפול עצמי כמו הסמוראי.. האם המערכות בבאפאלו פשוטות יותר?
הקיצר.. מה עושים?

עידן

idanw
12-06-07, 09:14
עוד פרט.. אני נוסע כ 50000 ק"מ בשנה..

shimixx
12-06-07, 20:23
באפלו ב25000!
עם התוספות שרשמת לכשעצמו נשמע טוב
מניסיון ארוך עם הבופלו אני היתי מאוד מרוצה מהרכב לא סבל מבעיות מיוחדות די אמין בסה"כ שלא כמו המגנום אחיו הצעיר
רק שההפרש הוא עצום במחיר והטויוטה בטח שנתון קצת יותר גבוה

asafk
12-06-07, 20:36
באפלו משופר.. 96, עם מנוע מגנום (טורבו ואינטרקולר) ידני

יש לי ניסיון מר עם מגנום 2003 ידני.. עלויות החלפים היו היסטריות והוא לא היה פשוט לטיפול עצמי כמו הסמוראי.. האם המערכות בבאפאלו פשוטות יותר?

המערכות בבפאלו פשוטות יותר.... אם אין לו מנוע של מגנום...

אסף.

זהר
12-06-07, 20:47
לי יש באפלו שמשמש לטיולים ונסיעה בעיקר בין עירונית (אבל לא מגיע ל 50000 בשנה ), ואני מאד מרוצה.
כמו לכל רכב, כדאי להקפיד על תחזוקה מונעת, טיפולים בזמן ולטפל בבעיות כשהן רק צצות.
לגבי הסרן הקדמי - לא נתקלתי בבעיות עבירות שהסרן הפריע בהן,
אבל כל אחד וסגנון הנהיגה והטיולים שלו... אני לא משתולל.
עם צמיגים טובים ונעילה אחורית לא תהיה לך בעיה ברוב המסלולים.
חלפים - אם אתה קונה פילטרים סיניים יהיה לך זול ומקוריים יעלו יותר אבל שווים את הכסף.
מחלות - תחפש סדק בסעפת פלטה, גם מסריח וגם פוגע בעבודה של הטורבו, אם יש סדק בסעפת יש סיכוי שגם בתוך הטורבו (הבית של הטורבינה) יש סדק - ואז כדאי להחליף את הטורבו.

25K נשמע זול וחשוד מידי לרכב כמו שאתה מתאר אלא אם הוא במצב מוזנח ולא מטופל.

idanw
12-06-07, 21:06
המחירים שנתתי הם מחירי מחירון...(שנתון 96 בשני הרכבים...)
עוד לא דיברתי על המחיר..וסביר שהוא יהיה מעל למחירון.. אבל גם כל היילקס נורמלי שאמצא.. אני עדיין לא משוכנע שאני רוצה שוב מיציבושי...

אסף, מה ההבדל בין המנועים (מגנום ובאפאלו)? מה נקודות התורפה של מנוע המגנום? לי בזמנו היו בעיות במשאבת ההזרקה.. אני מניח שגם בבאפלו וגם בטויוטה יש כזאת..

asafk
12-06-07, 22:06
אני לא יודע ב100%, אבל אומרים כאן ש:

מניסיון ארוך עם הבופלו אני היתי מאוד מרוצה מהרכב לא סבל מבעיות מיוחדות די אמין בסה"כ שלא כמו המגנום אחיו הצעיר

ככל שאני יודע (תקנו אותי אם אני טועה) במגנום הזרקה אלקטרונית (ווסת עם בקר), בבאפלו לא. ( או שאולי זה רק במגה-מגנום? ).

אסף.

idanw
12-06-07, 22:33
זה שהמנוע הוא של מגנום זה אומר גם שמשאבת ההזרקה עברה איתו?
אין לי שמץ של מושג במנועי דיזל.. אשמח לפירוט

נמרוד
13-06-07, 08:20
רכב שהוא שעטנז של חלקים הוא מראש בעייתי. לפי מה שאתה מתאר, אתה צריך רכב אמין מעל הכל, לעבודה, ולקילומטראז' גבוה. התקציב שלך גם נמוך מאד. אסור לך לשחק משחקים, זה לא רכב טיולים שיכול לעמוד כמה ימים בזמן שאתה משחק איתו - אני מבין נכון? אם כן, אז חד משמעית לא לגעת ברכב הספציפי הזה.

הדרישות שלך אם אני מבין נכון הן - טנדר, עבודת שטח, קילומטראז גבוה מאד, וגם תקציב נמוך... תעלה את התקציב קצת, ותחפש טויוטה טובה, פשוטה, כמה שיותר מקורית, בלי מנוע טורבו ובלי שיפורים.

idanw
13-06-07, 14:12
אכן, אתה צודק...
כנראה שבכל זאת אחפש טויוטה.. מה המשמעות של בלי טורבו? בלוחות המודעות אני רואה כמעט בכולם שהם מוסבים טורבו..
מה המשמעות של הטורבו מבחינת כח מנוע?
ועד כמה הוא לא אמין?
איך אני יכול לקבל תמונת על מצבו של מנוע דיזל?
מה לבדוק?
תודה, עידן

נמרוד
13-06-07, 14:19
ההסבה לטורבו, סטטיסטית, גורעת מהאמינות. כמו כל השתלה אחרת. יש הבדלים במערכת הקירור שלא כל מי שהסב בהכרח פתר עד הסוף. התחממות מדי פעם זה אולי בסדר בטנדר טיולים - אבל אני לא חושב שרכב שצריך לעבוד בערבה יכול לקחת צ'אנסים כאלו. אתה קונה טויוטה היילקס ישן, ומשלם על זה כסף טוב, לא בשביל להתקל בבעיות התחממות כמו במגנום. אפילו אם זה רק סיכוי מסוים.

גיא
14-06-07, 09:35
משמעות הטורבו להיילקס ישן היא ההבדל בין כשלוחצים עוד על הדוושה, רק הרעש מתגבר או גם המהירות מתגברת.

הסבות טורבו מוצלחות יש מעט. אולי אפילו מעט מאוד.

אבל עם יד על הלב, חיפשתי בכוונה אחד בלי והחזקתי בדיעה שזה לא נורא בכלל ... אבל כל פעם שיוצא לי לנהוג על רכב אחר ( ואני לא מתכוון לסילבראדו ) אז אני מתחיל לחשוב אולי בכל זאת טורבו ?

כשאתה גורר עגלה כבדה וכשאתה חי באזור של עליות וירידות אתה מרגיש לפעמים שהמצב ממש נורא. אפילו איום ונורא. עכשיו שלא תבין אותי לא נכון. היילקס בלי טורבו זה בסדר גמור אפשר לחיות עם זה לנצח. אבל אתה צריך לדעת ולהפנים שאתה לא עוקף ואתה לא נוסע מהר ואתה פשוט חי ל-א-ט על הכביש !

אם אתה בראש של סיני ( חצי האי המצרי ) ואין לך בעיה עם זה. סבבה. אם אתה נהג שודים תל אביבי שמבלה את החיים בדראג רייסינג בין רמזור לרמזור.. זה יהרוג אותך. ( וכזכור לי, בערבה אין הרבה עליות ארוכות )

המלצה אישית שלי, רכב כמו טויוטה היילקס 94-97 שמור ובמצב טוב עד טוב מאוד. זה משהו שהוא לא בשמיים, יש למצוא רכבים ממש שמורים. שמעבר לתחזוקה מונעת לא ימצצו לך את הורידים.

fuksi
14-06-07, 10:41
היי
אני קורא תגובות רבות על כך שההילקס לא סוחב=עגלה!
מעולם לא נסעתי בהיילקס אבל ממה שהתרשמתי וראיתי בכביש הם נוסעים די בסדר.
כבעל דיסקו בנזין (עלאק 180 כוח) עליתי בזמנו את העליות של מעלה אדומים לידי נסע היילקס של מג"ב והוא עלה ב 70-80 קמ"ש שזה בסדר גמור.העליות קשות וארוכות....
כשאני נוסע בכבישים אני לא רואה היילקסים מזדחלים בנתיב הימני?
אתם לא קצת נסחפים בתיאור העגלתיות??
ואללה באמת מעניין אותי ובהזדמנות הראשונה אני אקח סיבוב על היילקס-לא יכול להיות שזה כל כל גרוע?

איציק - 4X6ZH
14-06-07, 11:06
אני נוסע על היילקס שנים רבות מנוע רגיל ללא טורבו .
תוספת הכח המתקבל מהוספת הטורבו היא קטנה ואינה מצדיקה את ההוצעה הכספית וצרור הבעיות
שאתה נדרש לטפל בעקבות הוספת הטורבו .
להילקס יש בעיה של חוסר כח בעליות .
להילקס אין בעיה של חוסר כח כל עוד אתה מצליח לשמור על מומנט / סל"ד המנוע ( כמו נהג משאית )
את העליה של סדום דימונה ניתן לעלות במהירות 70-90 כל עוד אתה שומר על סל"ד המנוע .
במידה ואתה מוריד מהירות \ מאחר בהחלפת הילוך המשך העליה יהיה בזחילה הילוך 1 -2 .
אין כל בעיה לנוסע עם רכב זה מהירות 120-100ויותר על כביש ישר . ( תצרוכת הדלק עולה ! )
סיכוי קטן שתמצא רכב מקומי שהותקן לו טורבו בארץ והרכב יהיה תקין .
או רכב שיש לו טורבו מקורי בהתקנת יצרן
או רכב דגם ישן יותר ללא טורבו .
במידה ואתה נידרש לגרור עגלה בעליות כדאי לך לבצע נסיעת מבחן .
להילקס על שלל הדגמים שלו כפי שהוא נמכר בארץ חסר כח .
איציק

idanw
14-06-07, 11:42
אני נוסע היום על סמוראי ארוך... שעושה את אותה עבודה שההילקס עתיד לעשות (כן כן.. 50000 ק"מ בשנה על סמוראי בן 20!) אני מאמין שהיילקס ללא טורבו יעשה תעבודה..
לכשאמצא רכב לבדיקה.. אני יודע לבדוק את המכלולים המכאניים.. מה צריך לבדוק במנוע.. אין לי מושג איך אני מקבל תמונת מצב של מנוע דיזל...

תודה, עידן

גיא
14-06-07, 13:36
תתחיל בבסיס, מנוע שלא נקי מידי
תסתכל שלא מוצאים סיליקון בכל מיני מקומות
היילקס לא אמור לנזול משום מקום למעט קצוות הסרן הקידמי ואת זה גם אפשר לסדר
לא אמור לצאת עשן מהמפלט למעט מצב של מכת גז גדולה ואז לעזוב במהירות את הדוושה.
ואז זה עשן שחור פשוט של סולר שלא נישרף.

אמור להניע בנגיעה גם על "קר".
אמור לעבוד עגול ורגוע גם על "קר".

מפתח מילוי שמן מנוע לא אמור לצאת עשן
אמור להשפריץ טיפות שמן שחורות לעומת זאת ...

לא אמור להתחמם בשום מקרה בשום מצב

אוכל בערך 1:7.5 עד 1:9 במצב רגיל עם צמיגי 31

זה לפחות המצב אצלי.

פוקסי - אם אני אגיד לך שהדיסקו 95 טורבו דיזל עם צמיגי 32" שהיה לי קודם נחשב אצלי למטוס קרב עצבני ביותר לעומת ההיילקס, זה נותן לך איזה תמונה ?
אתה יכול להתפרע או לא אבל אתה לא מאיץ מהר. כמעט לא מאיץ בכלל.
עם משקל רציני אתה גם נוסע גג עד רביעי אלא אם כן יש ירידה.
עקיפה זה משהו שמתכננים כמה ק"מ מראש.
האוט מרגיש עצלן מאוד.

איציק תאר נכון את הבעיה בכל מקרה, חייבים לשמור על המומנטום אחרת אתה מתחיל מחדש ואז אתה לא מצליח להגיע לשלישי בעליה ...

עוד משהו, למי שמתדלק ממיכל פרטי, טווח של 400-500 ק"מ לתדלוק וזה אומר שנסיעות עבודה רחוקות דורשות תידלוק על הדרך ....

בשורה אחרונה, אוטו נהדר למי שיש סבלנות. ולעומת הסמוארי זה הרבה יותר אוטו למרות שהוא די משאית או טרקטור.

תמיר .א.
14-07-07, 15:02
ההילקס שהייתה לי 99, עברה מודינג שבעצמי ביצעתי בטורבו ובמשאבת הסולר בלי להשקיע שקל, עולם אחר, הטורבו נכנס לפעולה מהר יותר, נותן כוח עד טורים ממש גבוהים, מאיץ הרבה יותר טוב, התבטא בדיונות שבעבר היה לו קשה לעלות. היה אפשר לבטא את זה גם מהירות הסופית של הרכב שהייתה ממוצעת 145 קמ"ש עם צמיגים 31.

רציתי להרכיב גם אינטרקולר, אבל... הרכב נימכר בצער רב ! עקב בעיה כלכלית.

יש תרד שלם על כול השינויים הללו שעשיתי.

לדעתי אל תתעסק עם היילקס ללא טורבו, עגלה רצינית, היה לחבר שלי אחת ממש יפה, אבל עם כול זה הוא היה מקבל אבק מימני, בשטח תכני הרכבים היו אותו דבר כמעט, אבל בדיונות הוא היה נשאר מאחור, ולפעמים לא מצליח לטפס הרבה.

תמיר

-->