PDA

צפייה בגרסה מלאה : המלצות על סמוראי

segl_rav
12-06-07, 14:10
שלום לחברי הפרום
אני חדשה בתחום מבקשת המלצות על סמוראי: עליות אחזקה,ביצועים בשטח,אמינות.
קראתי את הכתבה של אלון ואני מעונית לשמוע עוד מבעלי נסיון וכאלה שמחזקים סמוראי.
חשבתי על הדגם שדומה לרכב עם קפצי סליל ולא עלים יש לי ידידה עם עלים וזה ממש לא נוח.
אז זה הכוון מה דעתכם?
יום טוב סיגל

itay
12-06-07, 16:06
אהלן!

ברוכה הבאה למועדון.

סמוראי, בבסיסו הוא לא רכב נוח. אפשר לשפר הרבה דברים, אבל את עדיין לא תגיעי לנוחות פרייבט או משהו כזה. יש אנשים שמסוגלים לסבול את זה(הצעירים מן הסתם...) ויש כאלה שלא(המבוגרים).

העלויות אחזקה שלו די נמוכות - החלפים לא יקרים וכמעט הכל - בעצם הכל - אפשר לעשות על המדרכה, מה שחוסך לך תשלום למוסך. יש מגוון רחב של ספרים שמפרטים איך עושים כל דבר, על מה להקפיד וכו'. יחד עם זאת, צריך לזכור הרכב שיהיה לך יהיה בן 10+ ואחרי שעבר כמה וכמה ידיים (לי היה 87 יד 14) - מה שאומר שיהיו לו כל מיני מחלות זיקנה ופשוט צריך לקחת את זה בחשבון.

בשטח - אני לא אגיד לך שהוא עובר הכל - יש אפילו מקומות שסמוראי נתקע - אבל העבירות שלו סבירה בהחלט ובשיפורים יחסית זולים(נעילה וצמיגים), את יכולה להשאיר די הרבה רכבים יקרים יותר מאחור, דבר שיגרום לך לפעמים להיכנס למקומות שרכבים יקרים לא יעזו.

הכיף ברכב הזה שאת לא תראי אף פעם שני רכבים זהים - אפשר להוסיף לו כל מיני מתקנים הזויים - יש אחד בארץ שמסתובב עם מתקן לגלגל ספייר בצורת משושה.... :oops: וכו'

מבחינת העלים והסלילים - לי היו שניים ושניהם עם עלים ולכן אני לא אוכל לחוות דיעה על סלילים אבל אני משאר שאין שינוי אסטרונומי מבחינת הנוחות.

אם תרצי סיבוב בשביל להכיר את הרכב קצת יותר באיזור חולון, את מוזמנת.

איתי.

bobsfog
12-06-07, 19:33
חלקים לא יקרים? מחשילי תנועה יקרים מספיק לטעמי

סמוראי הוא רכב עם עבירות טובה מאוד, ביטוח זול יחסית לגיפים אחרים, צריכת דלק הגיונית, ושוק שיפורים גדול מאוד.
זה רכב אמין יחסית ויש באתר מאגר ידע גדול. ואם יש לך זמן אז אפשר לטפל לבד.
בהצלחה

segl_rav
21-06-07, 15:19
תודה על התגובה אני מחפשת את הדגם המסולסל.

לא הבנתי האם האחזקה זולה או לא בהשוואה לרכב פרטי, האם הוא זול להחזקה?
אני מודעת לזה שהוא זול מג'פים אחרים גדולים אבל זאת לא שאלתי.
בדקתי כמה כלים מהדגם הסליל וזה מה שאני מחפשת, יש משהו עם סליל שיוכל ליעץ למה לתת תשומת לב מיוחדת?
תודה לעונים סיגל

גיא
21-06-07, 17:25
רכב שטח יהיה תמיד יותר יקר מרכב פרטי באחזקה ותחזוקה
קחי בחשבון לפחות כפול בהוצאות.

ישנה כתבה באתר "כיצד לבדוק סיקס לפני קניה" למעט נושא הקפיצים, זה ממש ממש ממש דומה.

כמו כן, פורום סוזוקי ופורום מתחילים מכילים כמויות עצומות של מידע בנוגע לרכישת רכב שטח ראשון ולגבי רכישת סמוראי.

אני מציע לך לקרוא היטב את מה שיש שם ואז לחזור עם שאלות ממוקדות.

בהצלחה !

bobsfog
21-06-07, 20:30
יש באתר גם כתבה קצת יותר רלוונטית לנושא " איך לבדוק סמוראי לפני קנייה"

http://www.jeepolog.com/151.html

הכוכב הכחול
21-06-07, 22:09
אהלן סיגל..
אני מהמסולסלים..
עליות אחזקה? -נו באמת ...זה ג'יפ! הוא נוסע בשטח, זה סמוראי הוא נוסע בעוד יותר שטח - משמע יש תיקונים =יש הוצאת
לא תתחרעי עליו ותז*** לו את הצורה הוא יהיה אמין וזול,
איך שלא תהפכי את זה, שטח שווה בסופו של דבר כסף!
לא היום -מחר,לא מחר מחרתיים יום אחד,.. ומה שתגידי זה אאוצ'..
פריווט נוסע בכביש ( חוץ מליסינג :mrgreen: ) בגלל זה הוא יהיה זול יותר.
אם גם את תסעי רק בכביש תתפלאי כמה זול הוא יהיה..

להבדלים..
מסולסל עולה הרבה יותר יקר להגביהה ( משהוא איכותי עולה כמה אלפים ),
אם ראית אחד מוגבה שימי לב..
*מכאן נובע שיש לשים תשומת לב לסלילים ולגובה האוטו!!
הבולמים הקידמיים יושבית בתוך הסליל מה שאומר שאת לא יכולה לקחת כל בולם מהמדף ולשים.
*בולמים קידמיים
*מצב טרנספר
סוגי הטרנספר בניהם שונים - מסולסל =שרשראות, עלים=גלגלי שיניים.
המסולסל עושה בעיות עם הטרנס' בפרט עם הLow
טרס' כזה לא מתקנים. -מחליפים.
אם מחליפים אז לגלג"ש, התאמות = כסף.

אם חשבת להוריד את החלון הקידמי, במסולסלים אי אפשר ( אני גיליתי רק אחרי שקניתי :sad: ).
מעבר לזה הם דיי זהים..
יש הרבה עם מזגנים .
החור בדלת ליד המראה? הייתה שם ידית כיוון של המראות, יש כמה שיש להם את זה עדיין -פצ'קעס נחמד..

כל מי שיגיד לך שאין הרבה הבדל בין הדגמים לגבי הנוחות,
לרוב אלו אנשים שהיו להם רק עלים!
המסולסל הרבה הרבה יותר נוח. ( היה לי גם ארוך לשעבר ). ( בסדר בסדר זו לא כרכרה נוחה ומוצצת.. )

זה בנתיים מה שעולה לי בשליפה מהראש.
אם את באזור המרכז ורוצה לעשות סיבוב את מוזמנת.

שם המשחק הוא סבלנות.

שיהיה בהצלחה...
בחירה נכונה.

segl_rav
26-06-07, 00:36
גיא ואדר תראו שצינתי בתחילת השרשור שכבר קראתי את הכתבה של אלון, אז תודה לכם על הכוון אבל זה לא עוזר. יש לי שאלות על הדגם המסולסל.
הכוכב הכחול תודה. ואם יש למישהו עוד מה להוסיף אשמח לשמוע.
סיגל

הכוכב הכחול
26-06-07, 02:54
יש לי שאלות על הדגם המסולסל.:roll:

כשאת אומרת שיש לך שאלות,
לא רצוי לציין איזה ??

segl_rav
26-06-07, 13:52
:roll:

כשאת אומרת שיש לך שאלות,
לא רצוי לציין איזה ??
השאלות נשארו אותן שאלות כשם שנרשמו בתחילת השרשור אני מצתערת שזה לא היה מובן לך.
פשוט אני רוצה עוד חוות דעת מבעלי כלים מסולסלים.
תודה סיגל

נמרוד
26-06-07, 14:03
אני חדשה בתחום מבקשת המלצות על סמוראי: עליות אחזקה,ביצועים בשטח,אמינות.
קראתי את הכתבה של אלון ואני מעונית לשמוע עוד מבעלי נסיון וכאלה שמחזקים סמוראי.

עלויות אחזקה, ביצועים בשטח, ואמינות, לא שונים בין סמוראי עם קפיצי עלים לסמוראי עם סלילים. ההבדלים במערכת המתלים משפיעים על הנוחות בעיקר, אם יש הבדלים בעלויות הם שוליים - באזור בולמי הזעזועים הקדמיים שאין להם מבחר ובוקסות זרועות מתלה. הביצועים בשטח לא שונים בהרבה, עם כבר אז לטובת מערכת המתלים המודרנית יותר. האמינות כן תהיה טובה יותר ככל שאת קונה רכב חדש יותר, ולכן ללא ספק עדיף סמוראי מסולסל 98 על פני סמוראי עלים 88... כמו שתמיד עדיף להיות בריא ועשיר. יש שינוי יותר מהותי מבחינת תחזוקה ואמינות עם השנים - המעבר מקרבורטור למערכת הזרקה (בשנת 95 אם אני זוכר נכון???).

יש לך תקציב קנייה מוגדר? יופי, עכשיו תחפשי את הסמוראי הכי חדש ובמצב הכי טוב שאת יכולה לקנות בתקציב הזה.

segl_rav
26-06-07, 14:24
נמרוד שאלה לגבי מנוע מוזרק וכזה שלא מוזרק.

האם נכונה השמועה שסמוראי עם מנוע מוזרק יותר יקר לאחזקה מאחר וכל חישן עולה אלפי שקלים.
בעוד שמנוע מיושן יותר אינו זקוק למחשב וחישנים זה דבר שמעלה את האחזקה האם אני טועה ?

נמרוד
26-06-07, 14:40
זה נכון שבמנוע מוזרק יש מחשב וחיישנים (אני לא חושב שיש בסמוראי חיישן שעולה אלפי שקלים... לא צריך להגזים), שיכולים להתקלקל. מצד שני, הם מתקלקלים לעיתים רחוקות מאד, ועד שזה קורה, מנוע מוזרק מוצלח הרבה יותר ממנוע קרבורטור - עגול יותר, חלק יותר עובד בשיפועים בלי הגבלה, מניע בקלות תמיד, וחסכוני יותר בדלק. הדיון של יתרונות מנוע ממוחשב ומוזרק מול קרבורטור נדונו בפורום הזה ובעיקר בפורום CJ וסופה אינספור פעמים... אבל זה דיון אקדמאי. עברו כבר איזה 10 שנים מאז שהקרבורטור האחרון עלה על הכביש. בכלל. כבר מזמן כל המכוניות מוזרקות, כולל כל רכבי השטח למיניהם. אז מה? לא משנה גם אם תיאורטית היה לדגם עם קרבורטור יתרון מסוים בעלויות החזקה, המשמעות של בחירה בו היא ג'יפ ישן יותר בכמה שנים, ואין דבר שמשפיע על עלויות החזקה כמו הגיל של הרכב. כל רכיב מכאני ולא מכאני עבד יותר וקרוב יותר ליום שבוא הוא יצטרך טיפול או החלפה.

אני מבין את הבלבול שלך, התשובה שאת מחפשת היא:

כן, סוזוקי סמוראי הוא רכב השטח הזול ביותר להחזקה בישראל, נקודה. כל עוד הוא מתאים לדרישות מבחינת גודל, אין משהו משתלם יותר. סמוראי מבחינתי זה כל הרצף - סמוראי עלים, אחריו סמוראי סלילים, ומשנת 99 ג'ימני שזה סמוראי בשם אחר. תקני את המודל הכי חדש שאת יכולה להרשות לעצמך.

segl_rav
26-06-07, 15:10
נמרוד
אני אומר לך מאיפה הגיעה השאלה במהלך חיפושי מצאתי סמוראי סליל 97 שהוסב למנוע לא מוזרק עם 4 קרב' לדברי המוכר אני לא מבינה מה זה אומר. נדמה לי שהזכיר את המותג מקרוני או מקוני לא יודעת
והוא אמר לי שזה יותר טוב וזול להחזקה לבחור היה לפני מנוע מוזרק ואמר לי שאם ניקח לדוגמא סמוראי מוזרק וכזה שלא מוזרק, שניהם היו בתוך מים עמוקים זה שלא מוזרק להשמיש אותו לא יעלה הרבה כסף רק שמנים וכו בעוד שסמוראי מוזרק יעלה כמה אלפי ש"ח עד שיחזור לכביש- המחשב החישנים הכל יצתרך החלפה וזה נוראה מפחיד אותי אני חוששת מטכנולוגיה שעושה טוב אבל עשויה לעלות הרבה כסף בסופו של יום. והוא גם הזכיר את הענין של משהו במערכת הפלטה אני חושבת שזה ממיר שגם עולה הרבה כסף ובמנוע רגיל הוא אמר שאין כזה דבר.
אלו שאלות שרצתי לשאול מאוחר יותר לאחר שהשמע עוד בעלי סמוראים מסולסלים אבל מאחר שעלתה את הנושא אני שואלת אותך עכשיו.
תודה על הסבלנות סיגל

נמרוד
26-06-07, 15:16
סמוראי עם ארבעה קרבורטורים (המילה היא מיקוני, אגב, שם של ייצרן קרבורטורים ידוע)???- לא לגעת, נקודה! זה רכב שעבר שינויים ושיפורים, לא בשבילך, לא בשביל מתחילים, גם לא לטעמי למען האמת. אפשר להכנס לפילוסופיה והסברים למה, אבל 4 מאיידים זה הרע שבכל העולמות. בקרבורטור אחד יש לפחות פשטות, במערכת של ארבעה רק להצליח לכוון אותם שהמנוע יעבוד עגול זו משימה לא פשוטה. ריבוי קרבורטורים זו טכנולוגיה מתה שעברה מהעולם לחלוטין, אפילו באופנועים כבר עברו להזרקה רב נקודתית שעדיפה בהרבה מכל בחינה.

בגדול, נשמע לי שבעל הרכב ההוא בלבל אותך, בכוונה או לא בכוונה. הוא מנסה למכור - אבל את לא הקליינט שיהנה מהרכב שלו.

segl_rav
26-06-07, 15:45
נמרוד

הבנתי לא לגעת במה שאני לא מבינה.
מה בנוגע לעלות השמשה של רכב מוזרק לאומת לא מוזרק זה נכון?
(ניקח מצב שהכלי דומם ולא מונע שניהם בתוך מים עד הגג. נוציא אותם מה יעלה יותר כסף להחזיר לכביש)

נמרוד
26-06-07, 15:50
אין כזה דבר "עלות השמשה", כל מקרה לגופו . מי אמר שצריך להחליף את המחשב או את כל החיישנים? אמירה כזאת היא פשוט שטויות. אגב, העלויות הגבוהות באמת ברכב שטבע במים לא נגרמות כתוצאה מנזקים מכאניים, אלא נזקים למרכב, לשטיחים, לריפוד, רטיבות מסריחה שלעולם לא נפתרים ממנה, ועוד ועוד... אל תיכנסי לעולם למים בעומק לא ידוע שאת לא בטוחה ב100% שאת יוצאת מהם בנסיעה. יש ספק - אין ספק. תמיד יש דרך עוקפת. לפי השאלה שלך את לא מחפשת ג'יפ אלא צוללת!

segl_rav
26-06-07, 16:07
נמרוד זה מה שהבחור אמר לי וטען שהוא הרבה שנים בתחום. במהלך חיו החליף כבר 11 סמוראים.
אני רוצה להבין החישנים והמחשב שלפי מה שהסביר לי יושב מתחת לרגלים בצד ימין נחשפים למים הם לא עשויים להנזק רכב שאין לו הזרקה ואין בו מחשב שממקום נמוך מכאן יוצא שהוא פחות פגיע אני טועה בהבנה?
נניח וכמו שהוא תיאר לרכב יש שנורקל הרכב המוזרק רוצה להנצל את השיפור הזה כלומר המחשב שלו חסין מפני מים?
ולא אני לא מחפשת צוללת.

אלון_ק
26-06-07, 16:15
נמרוד מנסה לומר לך שאלו לא בעיות שמדאיגות אותך. אדם שפוי ושקול בודק למה הוא נכנס לפני שהוא נכנס, בפרט בריכות מים. לא תמצאי את עצמך כל מהר עם מים עד השמשה.

מלבד זאת, שנורקל הוא לרוב רק הארכה של נשם המנוע. אין לו שום קשר שהוא למחשב, לא מכאני ולא חשמלי. קיום שנורקל שבנוי ומותקן נכון מבטיח שהמנוע לא ישאב מים במקום אוויר, לא שום דבר אחר.

אין מחשבים חסיני מים. אין סמוראים חסיני מים. אין סמוראים בלתי שבירים, אין סמוראים חזקים, אין סמוראים נוחים ואין סמוראים חדשים. יש נהגים אחראים ויש רכבים שמתוחזקים כיאות. תוודאי שאת שייכת לזן האחראי והשקול והכל יהיה בסדר.

נמרוד, מה קורה לי? אני עוד אגמור חננה כמוך.

נמרוד
26-06-07, 16:16
את מתעסקת בנקודה שולית, איזוטרית, חסרת טעם, שהתשובה הכי טובה לה היא - לא להכנס למים עמוקים. ואם את דווקא רוצה להגן על המחשב אז זה יחסית קל - אפשר לשנות את המיקום שלו, אפשר להגן עליו מרטיבות. יש עוד הרבה תסריטי אימים שונים ומשונים שיכולים לקרות - מה זה משנה? את קונה סמוראי בשביל להרשם ישר לליגת העבירות של מיקי יוחאי (http://www.jeepolog.com/204.html)? אם כן אז מקומך לא בפורום המתחילים... השאלות שלך הן התעסקות בתפל, לא בעיקר.

http://www.jeepolog.com/with.php?pic=trophy_11_02_2006/Picture%20101.jpg

segl_rav
26-06-07, 16:31
אלון נתן לי תשובה למה ששאלתי אין מחשבים חסינים.

ואתה נמרוד הוכחתה את זה בתמונה לפי מה שראתי הסמוראי הזה קיבל מנוע מוזרק ועבר הסבה לקרב זה לפחות ממה שקראתי.
אני עדין נשארתי מפוחדת מענין ההזרקה.
תודה לכם על התשובה והסבלנות סיגל

מוני אורבך
26-06-07, 16:54
מאחר ואני מהנדס חשמל, ומאחר ויש לי ניסיון עם רכב לא מוזרק ומוזרק אני חושב שאני יכול לתת לך תשובה טובה לנושא.
גם ברכב לא מוזרק הרבה מאוד דברים חשמלים יכולים להתקלקל במים עמוקים. מערכת ההצתה המפלג ועוד ועוד. נכון עלותם לא גדולה כמו עלותו של מחשב הזרקה אבל מצד שני הם עולים די הרבה. על מחשב ההזרקה אפשר להגן בהרבה מאוד דרכים שיהיה חסין לחלוטין. עובדה שרכבי העבירות בתחרויות (שמוליק לא דוגמא) מוזרקים.
רכב מוזרק הוא רכב יותר אמין נקודה. מעבר לזה בדרך כלל הוא יותר חדש.
את צריכה ללכת על פי התקציב שלך ולקנות כמה שיותר חדש במצב כמה שיותר טוב. זהו כלל ברזל למתחילים והוא נכתב בדם.

bobsfog
26-06-07, 20:59
היתרון היחיד האמיתי לדעתי של סמוראי לא מוזרק על גבי סמוראי מוזרק הוא פשטות
בסמוראי לא מוזרק אתה יכול לסדר חלק מהבעיות בשטח

אבל סמוראי מוזרק יהיה באמת יותר חדש = יותר אמין
לא יכבה בשיפוע. המנוע יעבוד יותר חלק ועגול

לדעתי במקרה שלך אין לך מה לדאוג מסמוראי מוזרק הוא עדיין סמוראי על כל יתרונותיו וחסרנותיו (עם דגש על יתרונות)
זה רכב אמין וזול לתחזוקה
לי לא יצא לשמוע כמעט על בעיות במערכות הזרקה ומחשבים של סמוראים

samorai
27-06-07, 11:24
סיגל
זה נורא פשוט .
תלכי עם מה שאת מרגישה
אני שקנייתי את הסמוראי ,היה לי כסף לשנת 95,94 ובחרתי דוקא ב93(קרב') זה תלוי
תחשבי על זה כאל שני פאלאפונים של נוקיה
אחד זה הבלטה שלפני 10 שנים של נוקיה
והשני זה הדור השלישי של נוקיה .
אם יורד גשם ושניהם בכיס שלך ירטבו קצת
הנוקיה הישן לא יקרה לו כלום בעוד שלנוקיה החדש בטוח משהו יקרה ,
או למשל שניהם נפלו לנוקיה הישן לא יקרה כלוםםם ועדין בטוח שידפק משהו או שישרט הנוקיה החדש ,
אבל בעיקרון ששניהם עובדים ואת שומרת עליהם אז הנוקיה החדש הדור השלישי לוקח כי יש לו יותר אופציות והקליטה יותר טוב וכל מיני שטיויות
מסקנה : אני נשארתי גם עם פאלפאון ישן וגם עם סמוראי קרב'
ככה את יכולה לצלול עם שניהם 8)
רותם.

GodsFather
27-06-07, 11:46
רותם... מה לקחת היום בבוקר ? את הכדור הכחול או האדום ? :mrgreen:

סיגל , אם את יכולה להרשות לעצמך סמוראי חדש יותר , עדיף. במקרה הכי גרוע ,תעשי הסבה לקרב' אם חס וחלילה יקרה משהו וגם זה מוטל בספק כי לא נראה לי שהדבר הראשון שתעשי כשתקני אותו הוא ללכת לשחות...

itay
27-06-07, 12:41
שלום!

רותם מה נסגר?!?!?!

נראה לי שאתם רק מבלבלים אותה.

מי שחושב שגם הזרקה יכול להכנס למים ולהחליף את השם מsj417 ל U-417 יש לו טעות. זה אוטו, זה חשמל - בשילוב עם מים - קורוזיה, קצרים ומה לא... ואנחנו מדברים רק על חשמל בלי להכנס לנעילה הידרוסטטית, מים בכל המכלולים, מים בדלק וכו'

סיגל - תעשי לעצמך טובה - תקני את הרכב הכי חדיש שאת יכולה במסגרת התקציב כשאת משאירה סכום בצד כדי לתחזק אותו. תתחזקי את הרכב והוא לא יעשה לך בעיות. לאט לאט תראי שאת נהנית להכנס למים עם הרכב - תכיני אותו לחציית מים (שנורקל, גריז בכל חור, וכו'.

רוב הזמן המים לא יעברו לך חצי גלגל אז מפה ועד ל"הטבעה של מוזרק ולא מוזרק בתוך גיגית מים - את מי יותר זול לתקן" - את מאוד רחוקה.

איתי.

נ.ב.

אני מעדיף נוקיה ישן.... 8-) 8-)

segl_rav
27-06-07, 19:14
תודה חברים על התגובה, רותם במיוחד אתה יש לך דרך מוזרה להעביר מסרים לא מצליחה לרדת לעומק דעתך- טוב לא חשוב.
אני ממתינה לעוד תגובות שלכם בעלי סמוראי הסליל.
תודה סיגל

גיא
27-06-07, 23:28
סיגל, את בטוחה שלא קוראים לך מיכל ?
:twisted:

samorai
27-06-07, 23:45
סיגל
זה נורא פשוט .
תלכי עם מה שאת מרגישה
אני שקנייתי את הסמוראי ,היה לי כסף לשנת 95,94 ובחרתי דוקא ב93(קרב') זה תלוי
תחשבי על זה כאל שני פאלאפונים של נוקיה
אחד זה הבלטה שלפני 10 שנים של נוקיה
והשני זה הדור השלישי של נוקיה .
אם יורד גשם ושניהם בכיס שלך והם נרטבים .
הנוקיה הישן לא יקרה לו כלום בעוד שלנוקיה החדש בטוח משהו יקרה ,
או למשל שניהם נפלו על הריצפה, לנוקיה הישן לא יקרה כלוםםם ,ןלעומת זאת בטוח שידפק משהו או שיקרה משהו לנוקיה החדש ,
אבל בעיקרון ששניהם עובדים ואת שומרת עליהם אז הנוקיה החדש הדור השלישי לוקח כי יש לו יותר אופציות והקליטה יותר טוב וכל מיני שטיויות
מסקנה : אני נשארתי גם עם פאלפאון ישן וגם עם סמוראי קרב'
ככה את יכולה לצלול עם שניהם 8)
רותם.

סוזי המשתוללת
28-06-07, 00:04
סיגל
זה נכון שברכב שלי מותקן קרב על מנוע שהיה מוזרק
הסיבה היחידה שאצלי זה ככה היא מכיוון שאם תהיה לי תקלה במערכת ההזרקה באמצע תחרות
אכלתי אותה ולעומת זאת עם קרבורטור יש לי סיכוי להנצל
כל האמור לעיל נכון רק בגלל שאני מתחרה
בכל מצב אחר - רק הזרקה
לגבי הנוחות : סמוראי לא יהיה נח ברמות כי הוא לא נבנה ככזה
הוא נבנה לעבוד קשה לסחוב יחסית הרבה ביחס לגודלו ובגלל זה המכללים שלו חסונים וקשוחים
זה מצויין לאמינות אבל פחות לנוחיות
אפשר להפוך סמוראי ליותר נח אבל זה יידרוש השקעה כספית די גבוהה בחלפת העלים שלו בארוכים יותר ובבולמים איכותיים יותר
גם אז לא תקבלי נוחות של ג'יפ עירוני אם כי נותן לחיות איתו בהחלט גם במצבו המקורי
מצד שני אני שכו עשיתי שינויים במתלים יכול להגיד לך שהרכב שלי היה הרבה יותר נח מסמוראי עם סלילים
ההבדלים נבעו מגודל הצמיגים ואיכות הקפיצים ואורכם
מצד שלישי אל תסתבכי - כל הנ"ל לא מעניין אותך זו טכנוקרטיה לשמה
קני את הרכב הכי תקין/ שמור שתמצאי - ללא קשר לשנתון שלו אלא למצבו הספציפי
עדיף לשלם קצת פחות על רכב ישן ולהשאיר חלק מהתקציב לתיקונים/שיפורים
מאשר לקנות יותר חדש בכל התקציב

-->