PDA

צפייה בגרסה מלאה : נכנסו לי מים לגי'פ וגרמו...

12-06-07, 18:06
שלום לכולם.
אני בעל קאיה סורנטו שנת 2004, שקניתי לאחרונה מיד ראשונה.
בשבת האחרונה יצאתי לטיול בשטח באזור יוקנעם. ניסיתי לחצות איזה נחל ולאחר זמן מה נתקעתי, יחסית בתחילת הנחל, כאשר המים הגיעו לגובה של כ 25-30 ס"מ. עד לחריץ התחתון שבין הדלת לגוף הרכב. עוד לפני שהתחלנו בפעולות החילוץ נכנסו כ 2 ס"מ של מים לאוטו דרך אותו החריץ של הדלת. כמובן שהדלת הייתה סגורה היטב. מיד ראיתי כי האוטו הפסיק להגיב ללחיצות שלי על דוושת הגז, חשבתי כי יש סיכוי כי המנוע שואב מים וכיביתי את המנוע מיד, האוטו כבר לא הניע אח"כ. לאחר כשעה חילצנו את האוטו אפילו בלי עזרת כוחו, הוא לא היה תקוע קשה בכלל. נתנו לאוטוו להתייבש וחשבנו כי הוא יניע אח"כ. פילטר האויר היה יבש לחלוטין.
עד יום ראשון לא היה שינוי. לבסוף התברר במוסך כי המחשב יושב מתחת לריפוד איפה שנכנסו מים, והוא אינו אטום, כמובן שהוא כבר היה אכול לחלוטין, ואם הייתי מוציא אותו עוד בשבת ומייבש אותו, שזה עבודה של שתי דקות הייתי חוסך אלפי שקלים.
כביכול האוטו מבחוץ לא פגיע למים אבל ברגע שהם נכנסו פנימה הסכנה גבוה מאוד.
אני כנראה לא מבין כזה גדול, אבל האם הגיוני שבג'יפ חדש יחסית או אפילו ברכב רגיל יכנסו מים דרך הדלת?
מצפה לתגובות.

Bulldog
12-06-07, 18:27
כן

זה מה שקורה שלוקחים SUV חסכוני בדלק ומנסים להפוך אותו לאוטו שטח גיבור.

בכלל כל הנושא הזה גורם לי לתהות על בסיס מה משווקים בארץ את הרכבים האלה כריכבי שטח.
בארה"ב כל הרכבים האלה, הקיא למיניהם, יונדאי וכל השאר משווקים כSUV זול וחסכוני, הפרסומת האחרונה של הסנטה פה מעמידה אותו במבחן מול ריינג' רובר ומראה שהדבר היחיד שיש לריינג' להציע זה יותר מחזיקי כוסות, הסנטה פה לעומתו יותר בטיחותי, יותר מהיר ויותר חסכוני בדלק.

איציק - 4X6ZH
12-06-07, 20:15
קניתה לעצמך מפלצת .
למזלך המפלצת הסתפקה בשלוק קטן של מים ( 2 ס"מ :wink: ).
תלמד מהנסיון ותזכור שעומק שלולית לא בודקים עם הרכב בנסיעה .
הפעם באמת הסיפור לא כל כך יקר .
רכב הוא לא צוללת !
רכב שטח הוא לא רכב אמפיבי .
רכב מסוג SUV הוא רכב בעל פוטנציאל גדול לצרות בשטח קשה .
בכל רכב יכנסו מים מהחלק התחתון ( יש מעבר פנימי דרך ריפוד הדלת ) שמיועד לניקוז מים שחודרים
לתוך הדלת ( ברחיצה / בגשם ) מים אלה מתנקזים מהסף התחתון של הדלת ליד גומי האטימה לחלק החיצוני של הרכב .
כאשר הרכב נמצא בתוך מים ( מעל הסף התחתון של הדלתות ) המים יחדרו לתוך הדלתות ומשם דרכם
קצרה לתוך הרכב .
לכן אסור לעמוד בתוך מים חייבים להיות בתנועה ( לא מהירה )
אסור להכנס למים בעומק מעל סף תחתון של הרכב ( הרכב יצוף כמו סירה ) מכאן כל האסונות בחורף .
תסמוך על יצרני הרכב הם הטמינו עוד מלכודות ברכב תיהיה זהיר .
איציק

OFF-RoaD
12-06-07, 21:07
איציק, אני אומנם מעריך אותך מאוד בתור איש מקצוע, ומחזיק ממך אחד המקצועיים ביותר שכותבים בפורום הזה בכלל וברשת האינטרנט הישראלית בפרט, אבל את תיאוריות הקונספירציה שלך, תהרוג אותי, אני לעולם לא אבין.

היצרנים הטמינו עוד מלכודות ברכב? מה עשית מהם...

אז נכון, הדלתות הן כבר לא חתיכת פח כמו בסיקס הישן, ונכון, יש ברכב מחשבים וחוטי חשמל שונים ומשונים, וכמו כל שאר הדברים בעולם - גם עולם הרכב התקדם והתפתח, מה שהוביל - בדיוק כמו בשאר התחומים - לייקור של מאות אחוזים במחירי המוצרים ולסיבוך אין סוף במערכות. זה העולם. ואי אפשר לחיות בתקופת האבן בה הכל היה ברור, נוח, וטוב, כי טבענו להתקדם, ולשם תמיד נשאף.

אז הנשקים חזקים יותר, ואנשים מתים מטיולים בחלל, ועולה הרבה יותר לתקן הכל.

ומצד שני המכוניות היום מגיעות למהירויות שלא חלמנו עליהם בכלל, ואני בטוח שאתה מכיר את הציטוט המפורסם של מנכל IBM על המחשב הביתי, ולנמרוד קל יותר לשרטט עם מחשב לא אמין מאשר עם סרגל, מד זוית ועפרון,והכל יקר יותר, מתקלקל יותר יקר, אבל גם פועל טוב יותר.

אני לא יודע למה אתה כל כך נגד הקדמה, אבל מכתיבתך בפורום נשמע שאתה ממורמר תמידית על יצרני המכוניות (ואולי על שאר הטכנולוגיה שמסתובבת מסביב לאחרונה). ובתור אחד שעובד בתחום ונוגע בזה כל הזמן, זה לא בריא ללב שלך, שמור עליו :twisted:

12-06-07, 22:35
איציק שלום!
לא בדיוק הבנתי את תשובתך, מצד אחד אתה אומר להיכנס בנסיעה איטית, מה שנראה לי מאוד מסוכן אם תמיד יש סיכוי שיכנסו מים מה שגם אתה תמיד יכול להיתקע מבלי לדעת מתי זה יקרה. מצד שני אתה אומר שאסור להיכנס לגובה של יותר מגובה המרכב.
ובעצם אתה אומר שרכבי הSUV לא מיועדים להיכנס ליותר מ-30 ס"מ מים?
אז למה מתקינים שרונקל?

איציק - 4X6ZH
12-06-07, 22:40
כאשר יצרן מתקין את מחשב המערכת בחלק התחתון ביותר של הרכב
כאשר יצרן רכב משתמש בניטים במקום בברגים
ויצרן אחר מגדיל ראש ומשתמש בסקוטש במקום בניטים
ואז יש מי שמחליט שבעצם הכל יכול להיות מודבק
כאשר יצרן רכב מתקין חישן בתוך מיסב
כאשר יצרן יוצק איפוקסי על הרכיבים
כאשר יצרן עושה יד אחת עם יצרן אחר לא לספק חלק מסוים
ויש לי עוד לכתוב בלי סוף
ותאמין לי אני שוקל מילים וכותב על קצה המזלג
תעלולי ביל גיטס מתגמדים על יד תעלולי ענקי הרכב .
ענקי הרכב פושטים רגל ונמכרים אחד לשני והכל בגלל המוצרים האכותיים שלהם :wink:
או בגלל סיבות אחרות . ?
כאשר יצרן פלפון מציין שהמוצר הוא למעשה מוצר חד פעמי שעולה בסה"כ כמה עשרות דולרים זה בסדר .
אבל כאשר יצרן רכב מציין שהמוצר שלו הוא כל יכול ולכן הוא עולה כמה עשרות אלפי דולרים :roll:
ויש מי שמאמין ליצרן המכובד . ובהמשך הוא שואל איך יכול להיות שהלך המחשב .
כמו שכתבתי. כן זה מתוכנן שהמחשב יפגע . אבל זה עשוי כל כך חכם שכל טיפש יראה ולא יאמין מה הוא רואה .
בקצב הנוכחי תוך כמה שנים כל אחד יבין שבעצם אנחנו כולנו שבויים בידי כמה ענקי תעשיה שהם
קובעים לנו איך יראה הטיול שלנו או איזה בגדים אנחנו נלבש .
אתה יכול לחלוק על דעתי .
אבל תעצור ותחשוב איך נראה עולם האלקטורניקה לפני 10 שנים איך הוא ניראה היום ואיך לדעתך הוא יראה בעוד 5 שנים .
רק להזכיר לך מחיר מוצרי האלקטרוניקה בירידה
ומחיר מוצרי הרכב בעליה .
רמת האמינות ... את זה אני משאיר לך להחליט
אני נסעתי לפני 20 שנה במהירות 90-100 קמ"ש וזה הספיק לי . וגם היום אני נוסע 90-100 וזה מספיק לי .
אתה חושב שאתה נוסע במהירות של 150-250 קמ"ש ולזה לא מספיק לך :-D ( היום מודדים את זה בשניות ל 100 קמ"ש ) הכל כדי לבלבל אותך ואתה מבסוט .
זוכר את הילד שצעק המלך ערום
אני טוען שיצרני הרכב הכניסו את עצמם וגררו אותנו יחד איתם למחול שדים בו אנחנו משלמים
בזמן / בכסף / בעצבים אולי בדברים נוספים
והרוב מרוצים וממשיכים לשלם ( היום משלמים ישירות לחברות מימון / לסינג ) ולא רוצים לשמוע מתחזוקת רכב :p אבל מה לעשות ממשיכים להתקע ממשיכים להתעצבן ועוד הרכב לא שלהם .
איציק

גיא
13-06-07, 00:09
איציק שלום!
לא בדיוק הבנתי את תשובתך, מצד אחד אתה אומר להיכנס בנסיעה איטית, מה שנראה לי מאוד מסוכן אם תמיד יש סיכוי שיכנסו מים מה שגם אתה תמיד יכול להיתקע מבלי לדעת מתי זה יקרה. מצד שני אתה אומר שאסור להיכנס לגובה של יותר מגובה המרכב.
אז למה מתקינים שרונקל?

אך ורק בשביל הפוזה.

זאביק
13-06-07, 00:19
אז למה מתקינים שרונקל?
ברוב המכוניות / ג'יפים, האויר למנוע נשאב מחלל המנוע.
זה אומר שנשאב אויר חם, ובשטח גם מלא אבק.

מתקינים שנורקל כדי לשאוב מנקודה גבוהה - האויר קר יותר (כי הוא רחוק מהמנוע) ונקי יותר, כי הוא רחוק מהגלגלים שמרימים את האבק.

אך ורק בשביל הפוזה.
וגם זה 8)

OFF-RoaD
13-06-07, 00:41
איציק, אני לא אומר שאתה טועה, או שאין בעיות קשות עם תחום הרכב (או תחומים טכנולוגיים אחרים). אבל יש הבדל בין הסכמים קפיטליסטיים תעשייתיים שכל מטרתם היא לעשוק את הצרכן לבין התנגדות לכל בדל של קדמה ומחשוב ברכב.

גם אני נוסע 90-100, ואין לי צורך ברוב הדברים הטכנולוגיים שמוכנסים ברכב (חוץ ממערכות הבטיחות. במצב של היום אני מודה על כל כרית אויר שתיפתח בעת הצורך), אבל אתה חייב להודות שמנוע שלא נכבה בעליה כי לא מגיע דלק לכוסית זה נחמד, והגה כוח זה גם דבר שאפשר לחיות איתו, וישנם עוד הרבה דברים שאפשר בלעדיהם אבל יותר נחמד איתם. אז נכון, הרכבים פחות אמינים, אבל יותר נוחים. וחלק מההנאה בנהיגה בכלל ובטיול בפרט זה לא לשבור את הידיים וכו'.

אבל, אם אתה מדבר על תעלולים של יצרני הרכב, ואני על הקדמה הטכונולוגת, אנחנו לא מדברים על אותו דבר. אז אין טעם לוויכוח :)

איציק - 4X6ZH
13-06-07, 09:34
אין ספק שהשרשור הזה גולש לכיוון אחר
אתה לא רוצה לנהל דיון אתה רשאי לא להגיב
אני לא נגד חידושים ( זה שאתה קורא כמה משפטים שלי בנושא המחשבים לא אומר שאני נגד קידמה)
האמת שאנחנו לא מכירים רוב כותבי הפורום לא מכירים אחד את השני אישית ( וזה נחמד וזה יפה )
אני לא יודע מה הנסיון שלך ( בתחום הרכב )
כמו שאני לא יודע באיזה תחומים נוספים אתה עוסק ( תחביב לדוגמא )
תחום הרכב הוא תחום שאני נמצא בתוכו כבר למעלה מ 40 שנה
תחום האלקטרוניקה הוא תחום שאני עוסק בו עשרות שנים . ( ראה את שם המשתמש למי שמבין ).
נכון אני מתנגד למערכות מסוימות ברכב .
אבל אני מתנגד על בסיס של ידע לימוד ונסיון . ( להתנגדות שלי יש קבלות )
אני לא כותב כי יש לי מה שהוא נגד יצרן כל שהוא .
אני כותב כתשובה לשאלות שמקור השאלות הוא חוסר הבנה בסיסי במבנה ותפעול של מערכות רכב שונות . ( מה לעשות זה המקצוע שלי ) .
אני בהחלט מבין שיש כאלה מבין הקוראים שנפגעים אישית כאשר מתברר להם שפאר היצירה
שלהם שנרכש בסכומי עתק הוא בעצם גוש פלסטיק גומי והרבה אלקטרוניקה :lol: ( המפלצת המוצצת ) .
אתה רוצה הגה כח גם אני רוצה. וגם אני משתמש בהגה כח ולא עולה על דעתי להשתמש ברכב ללא הגה כח .
מצד שני אני לא מבין מדוע יש להתקין את משאבת הגה הכח בחלק התחתון של גוף המנוע כך שכל פגיעה תגרום לנזק . ( בעצם אני מבין בדיוק מה הסיבה ואני מתפרנס ממנה ) זה עדין לא אומר שאני מסכים להתנהגות כזאת .
אתה רוצה מערכת ליצוב הרכב גם אני רוצה מערכת כזאת חשוב מאד בנסיעה מהירה בתנאי
שאתה באמת מבין והמערכת לוקחת בחשבון את כל האפשריות ההגיוניות וגם כמה אפשריות לא מקובלות .
אבל כאשר לוקחים מערכת כזאת מתקינים אותה ברכב SUV מוכרים את הרכב כרכב שטח
והנהג מוצא את עצמו ללא בלמים והרכב מתהפך . כזאת מערכת אני לא מקבל !!
תעשה חיפוש תמצא כמה שרשורים בנושא .
אתה טוען שיש הבדל
בין הסכמים קפיטליסטיים תעשייתיים שכל מטרתם היא לעשוק את הצרכן לבין התנגדות לכל בדל של קדמה ומחשוב ברכב.
ואני טוען שזאת חזירות טכנית שכל מטרתה היא לקצר את חיי המוצר בדרך לא הוגנת ולמעשה
להוציא מהלקוח עוד ועוד כסף .
יש מסחר בין בני אדם
יש מסחר בין מדינות
יש הסכמי סחר גלובלים
ויש תרגילי רמאות בסגנון של חנות מכולת .
ותאמין לי אני יכול להמשיך ולכתוב כמעט על כל מערכת בכלי הרכב של היום .
ולצערי מבחינת אורך חיי המוצר הם נכשלים .
מבחינת רעיון טכני הם מנצחים בגדול .
מבחינת כלכלית \ מסחרית ..... ???
נ. ב
אתה שמח על כל כרית אויר שנפתחת :x
אז תסביר לי בבקשה מה הרעיון הגדול ( וזה בפרוש רעיון נבזי גדול ) להפעיל את כל כריות האויר
בכל פגיעה ברכב . ( כן להשמיד את הרכב ) .
קפצו חברות הביטוח ובעלי הרכב ואז פתאום מפעילים את הכריות האויר בהתאם לאזור הפגיעה .
איך זה שפתאום מאפשרים ניתוק יזום לכרית ימין ?!
אני רוצה לנתק כרית גג בדופן ימין . כך בא לי . מי אתה ( יצרן הרכב ) שלא תאפשר לי לעשות זאת .
אני באמת רוצה לראות אותך לאחר פגיעה באבן סתם פגיעה של כלום אבל כל כריות הרכב ניפתחו.
איציק

נמרוד
13-06-07, 09:37
איציק שלום!
אז למה מתקינים שרונקל?

דובי סלח לאיציק, הוא נביא הזעם של הפורום. הוא צודק בגדול, אבל במקרה זה לא ממש עוזר לך...:D

ג'יפים לא אוהבים מים. ג'יפים של פעם הסתדרו לא רע, ובגובה מים משמעותית מעל ספי המרכב, עם קצת הכנות ואטימה. כי במנועי בנזין עם קרבורטור ובמנועי דיזל ישנים עם משאבות מכאניות, כמעט לא היה חשמל קריטי, לא חיישנים ובוודאי שלא מחשב. אם דאגת מראש לאטימה של כבלי הצתה, קויל, מפלג, עוד כמה נקודות בודדות - והתקנת שנורקל - היה לך סיכוי די טוב מול מים גם בגובה משמעותי. השנורקל בפני עצמו לא מספיק.

ברכבים המודרניים - כולם, דיזל ובנזין, בלי יוצא מן הכלל - הסיפור אחר לגמרי. יש בהם קילומטרים של חוטים, ערמות של חיישנים - ומחשב, או מחשבים. יש אינספור נקודות שמים יכולים לגרום בהם נזק. ולכן, באמת, כלל האצבע לכניסה בטוחה למים הוא חצי גובה גלגל - שזה בערך גובה ספי הדלתות. מעבר לכך - אתה לוקח הימור.

אני אישית לא לוקח את ההימור הזה, אף פעם. בג'יפים שלי יש לי בערך חצי מטר עד ספי המרכב, וזה מספיק. אני בשום פנים ואופן לא נכנס ליותר, ואם יש ספק, אין ספק - נוסע מסביב. או נותן למישהו אחר להיות שפן הנסיונות, יש לי חברים לטיולים פחות שקולים :twisted:

מעברי מים עמוקים? עדיף להסתכל מהצד היבש ולצלם אחרים - תהנה מהגלריה (http://www.jeepolog.com/204.html). אלו כולם ג'יפים של פעם, מוכנים למעברי מים על ידי מקצוענים, ועדיין כמות התקלות היתה עצומה. לSUV מודרני אין סיכוי.

http://www.jeepolog.com/with.php?pic=trophy_11_02_2006/CrsCtry3__dsc2172.jpg (http://www.jeepolog.com/204.html)

איציק - 4X6ZH
13-06-07, 09:52
נמרוד כדאי לאולי להכנס להסבר יותר עמוק מדוע הרכב צף ונסחף .
ואיך האוטובוס נסחף בעומק של 30 ס"מ .
איציק

מוני אורבך
13-06-07, 10:43
נמרוד לא מדובר כאן על מעברי מים קיצונים. שים לב המעבר היה במים בעומק 30 סנטימטר !!!
אפילו SUV צריך היה לצלוח "עומק" כזה בבטחה.
משום מה אתה מתיחס לכול נושא האלקטרוניקה כאילו ברגע שנכנס מחשב כלשהו "הרכב לא אמין"
וזה ממש לא נכון.
מחשוב של מנוע בצורה הנכונה! יכול למנוע הרבה מאוד תקלות ולהעלות את האמינות הכללית בהרבה מאוד.
רק לדוגמא - סיקס לעומת סופה. כמה חרא אוכלים בעלי הסיקסים עם הקרבורטור המחורבן שלו. הסופה אמינה בהרבה. ותאמין לי שאם היו בונים לה את מערכת החשמל כמו שצריך (ולא זה לא ייקר את הרכב פי שנים) היתה לה אמינות מוחלטת.
אלא מה באים יצרני הרכב ומכנסים "תעלולים". זה מתבטא במחשבים נדפקים חוטים מתיבשים קונקטורים נשברים, חישנים במקומות מוזרים ועוד ועוד. ואם זה לא מספיק אז גם חלקי החשמל לרכב (מחשבים צמות וכו) מרקעי שחקים ללא שום סיבה !!! מלבד כמובן רווח כספי.
דוגמא - יש לי פיסטה שנת 2001. רוב הקונקטורים שם "חד פעמים" החוטים דקים ועם בידוד מעפן. הכול מוחוזק עם ניטי פלסטיק זול. אבל לעומת זאת בסביבת הנוסעים הכול נראה טוב ומסיבי וקרוב לוודאי שיחזיק הרבה שנים אחרי צמות הרכב. ופיסטה היא רכב לעם שלא נבנתה להיות "מפלצת מוצצת"
הרכבים היום נועדו לחיות 3 שנים (באחריות) אחרי זה אלוהים גדול. היצרנים ימכרו לך חלפים ששווים משקלם זהב כך שלא ישתלם יותר להחזיק את הרכב. ואז זורקים אותו וקונים חדש - לעוד 3 שנים.
ואגב נמרוד אם אתה חושב שליסינג זה הפתרון אתה טועה. זאת רק צורה אחרת של קנית רכב חדש עם כול המשתמע בזאת. את ירידת הערך אתה סופג, רק שאתה לא צריך להשקיע את כול ערך הרכב.

elitkh
13-06-07, 10:59
צר לי אבל אני לא מתפתה לאמירה שהרכבים היום פחות אמינים.הם יותר מסובכים לתיקון כאשר הם מתקלקלים ובפעמים רבות החלקים מתוכננים כך שלא ניתן לשפץ אותם אלא רק להחליף בחדשים. אבל-עד סוף שנות השמונים רכב שעבר מעל 100K היה נחשב כבר "גמור". ולא היה בנמצא רכב שעבר 200K ללא תקלה משמעותית.כיום רכבים מגיעים גם ל500K וממשיכות ליסוע. גם תקלות "קטנות" לא היה חסר החל מקרבורטור,משאבת דלק מכאנית,מערכת הצתה וכו. נכון-את רוב התקלות ניתן היה לסדר בעצמך גם בשטח אבל לא ניתן לומר שהרכבים היו אמינים יותר.

נמרוד
13-06-07, 11:04
אני כתבתי שהרכבים של היום פחות אמינים??? ממש לא. כתבתי שהם פחות מתאימים להתאמה לחציית מעברי מים. היילקס ישן, סיקס או סמוראי עם קרבורטור, אפשרי להכין לחציית נחלים בצורה בטוחה למדי. כלי רכב מודרני ממוחשב - הרבה יותר מסובך. זה הכל.

ערן המסוקס
13-06-07, 11:17
מוני, אתה רושם שטויות, וחבל. המערכות בסיקס פשוטות יותר, זולות וקלות יותר לתחזוקה ותיקון, וגם בעלות אורך חיים ואמינות עדיפה (לרוב).

תראה לי משאבת דלק שהחזיקה 28 שנים ללא בעיות (ועדיין עובדת). תראה לי מערכת הזרקה שלא הוחלף בה אף רכיב ועדיין עובדת כחדשה.

הכל עניין של אחזקה נכונה.

על כל פנים, הנקודה שנראה לי שאיציק מנסה להראות היא, שיש מקום לקידמה. רק מה, תלוי איך מנצלים את הידע הרב שיש בתעשייה כיום. ככל הנראה מנצלים אותו בעיקר בשביל להרוויח יותר כסף, גם אם זה בא על חשבון אמינות, ולעיתים אפילו בגלל הסיבה הזאת.

איזה סיבה יש ליצרן למקם מחשב רכב מתחת לשטיחי הרכב, כאשר בנוסף להכל המחשב אינו אטום למים?

OFF-RoaD
13-06-07, 11:18
אין ספק שהשרשור הזה גולש לכיוון אחר
אתה לא רוצה לנהל דיון אתה רשאי לא להגיב
אני לא נגד חידושים ( זה שאתה קורא כמה משפטים שלי בנושא המחשבים לא אומר שאני נגד קידמה)
האמת שאנחנו לא מכירים רוב כותבי הפורום לא מכירים אחד את השני אישית ( וזה נחמד וזה יפה )
אני לא יודע מה הנסיון שלך ( בתחום הרכב )
כמו שאני לא יודע באיזה תחומים נוספים אתה עוסק ( תחביב לדוגמא )
תחום הרכב הוא תחום שאני נמצא בתוכו כבר למעלה מ 40 שנה
תחום האלקטרוניקה הוא תחום שאני עוסק בו עשרות שנים . ( ראה את שם המשתמש למי שמבין ).
נכון אני מתנגד למערכות מסוימות ברכב .
אבל אני מתנגד על בסיס של ידע לימוד ונסיון . ( להתנגדות שלי יש קבלות )
אני לא כותב כי יש לי מה שהוא נגד יצרן כל שהוא .
אני כותב כתשובה לשאלות שמקור השאלות הוא חוסר הבנה בסיסי במבנה ותפעול של מערכות רכב שונות . ( מה לעשות זה המקצוע שלי ) .
אני בהחלט מבין שיש כאלה מבין הקוראים שנפגעים אישית כאשר מתברר להם שפאר היצירה
שלהם שנרכש בסכומי עתק הוא בעצם גוש פלסטיק גומי והרבה אלקטרוניקה :lol: ( המפלצת המוצצת ) .

איציק, שוב. אי חושב שאתה בנאדם מאוד מקצועי, ואין לי ספק שכל מילה שאתה כותב "חקוקה בסלע". הניסיון שלי בתחום הרכב הוא ניסיון של חובב לא מקצועי במיוחד, ובתחום המחשבים יש לי "קצת" יותר ניסיון. אני לעולם לא מפספס ויכוח טוב, אבל כאן הדוין הוא בכלל לא על אותה הנקודה. שוב, יש הבדל בין ההסכמים הקפיטליסטיים והתרגילים שעושה יצרן הרכב כדי לעשוק את הלקוח לבין התנגדות מוחלטת לקדמה ומסירות אין קץ לרכבי המאה שכברה. אם זה איננו המצב אצלך, ועכשיו אני מבין שלא, אנחנו מסכימיםעל אותו הדבר ואין שום טעם לוויכוח ;)

אתה רוצה הגה כח גם אני רוצה. וגם אני משתמש בהגה כח ולא עולה על דעתי להשתמש ברכב ללא הגה כח .
מצד שני אני לא מבין מדוע יש להתקין את משאבת הגה הכח בחלק התחתון של גוף המנוע כך שכל פגיעה תגרום לנזק . ( בעצם אני מבין בדיוק מה הסיבה ואני מתפרנס ממנה ) זה עדין לא אומר שאני מסכים להתנהגות כזאת .
אתה רוצה מערכת ליצוב הרכב גם אני רוצה מערכת כזאת חשוב מאד בנסיעה מהירה בתנאי
שאתה באמת מבין והמערכת לוקחת בחשבון את כל האפשריות ההגיוניות וגם כמה אפשריות לא מקובלות .
אבל כאשר לוקחים מערכת כזאת מתקינים אותה ברכב SUV מוכרים את הרכב כרכב שטח
והנהג מוצא את עצמו ללא בלמים והרכב מתהפך . כזאת מערכת אני לא מקבל !!
תעשה חיפוש תמצא כמה שרשורים בנושא .
אתה טוען שיש הבדל
בין הסכמים קפיטליסטיים תעשייתיים שכל מטרתם היא לעשוק את הצרכן לבין התנגדות לכל בדל של קדמה ומחשוב ברכב.
ואני טוען שזאת חזירות טכנית שכל מטרתה היא לקצר את חיי המוצר בדרך לא הוגנת ולמעשה
להוציא מהלקוח עוד ועוד כסף .
יש מסחר בין בני אדם
יש מסחר בין מדינות
יש הסכמי סחר גלובלים
ויש תרגילי רמאות בסגנון של חנות מכולת .
ותאמין לי אני יכול להמשיך ולכתוב כמעט על כל מערכת בכלי הרכב של היום .
ולצערי מבחינת אורך חיי המוצר הם נכשלים .
מבחינת רעיון טכני הם מנצחים בגדול .
מבחינת כלכלית \ מסחרית ..... ???
נ. ב
אתה שמח על כל כרית אויר שנפתחת :x
אז תסביר לי בבקשה מה הרעיון הגדול ( וזה בפרוש רעיון נבזי גדול ) להפעיל את כל כריות האויר
בכל פגיעה ברכב . ( כן להשמיד את הרכב ) .
קפצו חברות הביטוח ובעלי הרכב ואז פתאום מפעילים את הכריות האויר בהתאם לאזור הפגיעה .
איך זה שפתאום מאפשרים ניתוק יזום לכרית ימין ?!
אני רוצה לנתק כרית גג בדופן ימין . כך בא לי . מי אתה ( יצרן הרכב ) שלא תאפשר לי לעשות זאת .
אני באמת רוצה לראות אותך לאחר פגיעה באבן סתם פגיעה של כלום אבל כל כריות הרכב ניפתחו.
איציק

אני לא נכנס איתך בכלל לוויכוח המקצועי. אין לי שום טעם וסיכוי. יצרני הרכב משחקים משחק מלוכלך? אנחנו צריכים לחיות עם זה. כן, גם הם צריכים לחיות ממשהו, ולא, אין לנו ברירה אחרת (חוץ מאולי לבנות את המכוניות שלנו לבד, אבל זה לא תקף בארץ הקודש). אז צריך ללמוד לחיות עם זה. אתה צודק בכל מה שאתה כותב, אבל זה העולם שלנו היום. אולי עוד כמה שנים נגיע למצב שכדאי לזרוק מכוניות כשהן מתקלקלות. כמו עם מכונות כביסה ושאר מוצרי צריכה טכנולוגיים. עד אז, אין צורך לקחת הכל כל כך קשה. זה העולם בו אנו חיים, ולא נצליח לשנות זאת ככל הנראה.

איציק - 4X6ZH
13-06-07, 11:23
לאט לאט האסימון נופל ;)
וזה עוד לפני שאנחנו מדברים על קבלים שמתיבשים :confused: :twisted:
מי לא מכיר את מצלמת הוידיאו שנכנסת אחר כבוד בסוף הטיול לארון . והנה אנחנו יוצאים לחו"ל לוקחים
את המצלמה .... והיא לא עובדת :lol: :lol:
אז מצלמה זה כסף קטן יחסית .
אבל כאשר נוזל לך קבל אלקטרוליטי באחד ממחשבי הרכב ( מחיר הקבל בקושי שקל ) אבל מה לעשות
הרכב מושבת המחשב מת והחגיגה מתחילה .
כשמדובר ברכב ישן 10-15 שנה אולי אפשר לקבל זאת
כשמדובר במצלמה הלקוח לא בדיוק מבין ואומר זה מזל רע
אבל כשמדובר ברכב ? ... לא יכול להיות יצרן רכב מכובד לא מרשה לעצמו מוצרים כאלה .:lol: :lol:
המנוע עושה בקלות 300000 -500000 ק"מ
אבל צינורות המים בקושי חיים 4 שנים
ומלכודת הצינור הטיפש מחסלת את הרכב ( ואני לא מדבר על מחשב אני מדבר על צינור מים צינור גינה לצורך הענין ) .
איציק

מוני אורבך
13-06-07, 13:03
ערן - עם כול הכבוד אני יודע על מה אני מדבר!!!
היה לי סיקס והיה סופה. הסופה אמינה בהרבה נקודה.
נראה לי שיש ביננו אי הבנה על המונח "אמינות". בשבילך המשמעות היא שאם יש קילקול תוכל לתקן אותו עם פליר ואזיקון תוך שעה. לא משנה לך כלל כמה פעמים בחודש (או ביום) יש קילקול.
בשבילי "אמינות" משמעותה שאני מגיע לרכב מניע ונוסע - לא מענין אותי מזג האוויר, רטיבות, כמה זמן הרכב לא נסע, כלום!. מניע ונוסע ללא בעיות עם מנוע עובד עגול. אם יש קילקול אני רוצה שהוא יהיה מכסימום פעם בשנה ולא יותר. תראה לי סיקס אחד שאתה יכול להגיד עליו שהוא אמין בקרטריון הזה.
סופה מתוחזקת מעניקה אמינות כזו ללא בעיות. הסיקס שהיה לי והסופה היו מתוחזקים ללא דופי ובמצב מצוין. כול פעם שנסעתי עם הסיקס לא ידעתי עם יניע מיד או לא ואם לא ישתעל בדרך. תמיד היתי צריך לערוך "טקסים". עם סופה נסעתי שנה ללא בעיות, להניע ולנסוע!

נחזור ליצרניות הרכב... הבעיה היא לא שאי אפשר או יקר לפתח רכב סופר אמין שיסע 500K ללא תקלות הבעיה שיצרניות הרכב לא רוצות לעשות זאת. הטכנולוגיה קימת ויודעים מה אפילו מיצרים רכבים עם טכנולוגיות אמינות. הבעיה שיצרני הרכב מכנסים "תעלולים" שישביתו את הרכבים. דוגמא טובה: בפיסטה יש מודל כויל כפול של הצתה. כויל לכול שני פלגים. זה מונע את הצורך בדיסטרביוטור, ומוסיף אמינות מאוד גבוה לכול מערכת ההצתה ובנוסף מוריד עלויות יצור. רעיון מעולה נכון? אז זהו שלא! איפה יצרן הרכב שתל את המודל הכפול? על בלוק המנוע בנקודה הכי חמה וללא שום איוורור!!! בין קיר האש למנוע. ואם להוסיף לפשע המודל מותקן נמוך מאוד - בכול שלולית הוא חוטף שפריץ של מים שיוצר קצרים. תוצאה - כול 3 שנים צריך להחליף מודול (זה מה שנאמר לי בחנות החלפים שם מחזיקים אותם בארגזים) פשוט מדהים !!!

asafk
13-06-07, 13:17
מוני, זה לא שהם עושים את זה בכונה. פשוט לא אכפת להם. הרכב צריך להיות קומפקטי, אבל מרווח. אז תוקעים כל מיני דברים בכל מיני מקומות מוזרים, וכשהמהנדס הנודניק אומר "חבר'ה, זה לא טוב, חם שם מידי וגם יכנסו מים", אומרים לו "בסדר, נודניק. זה לא מעניין אותנו. מספיק שיחזיק מעמד שלוש שנים", ומפטרים אותו.

אסף.

מוני אורבך
13-06-07, 13:43
אסף אתה תמים !!!
מילא זאת היתה הדוגמא היחידה אבל זאת ממש לא !!!

דוגמא נוספת - ברז מים חמים אל רדיטור החימום של הנוסעים. עשוי פלסטיק דפוק שפשוט מתפורר אחרי מספר שנים. והתוצאה - אם לא היתי שם לב המים היו יוצאים עד הסוף והמנוע היה מתבשל.
והפיסטה דווקא נחשבת לרכב טוב!!! והאמת ביסוד שלה היא מצוינת לולא תעלולי היצרנים.
והרכבים היפנים הם עוד יותר גרועים - שם גם הגישה בעיתית!!!

ההיליקס כול כך אמין לא בגלל שהוא בנוי מחומרים אקזוטיים פרי מחקר nasa אלא בגלל שלא הכנסו בו סוג כזה של תעלולים. ניתן לראות שכול חלק בו בנוי תוך מחשבה לאמינות לאורך שנים.

עמרי2
13-06-07, 13:44
וכשהמהנדס הנודניק אומר "חבר'ה, זה לא טוב, חם שם מידי וגם יכנסו מים", אומרים לו "בסדר, נודניק. זה לא מעניין אותנו. מספיק שיחזיק מעמד שלוש שנים", ומפטרים אותו.

ואז טויוטה ומאזדה שוכרות את שרותיו של המהנדס? :evil:

tzagi
19-06-07, 08:53
לחזק את המילים של איציק
אני עובד בחברה שמיצרת ציוד רפואי,
גם הם אוהבים לעשות דברים ממש מוזרים, כמו למקם את קופסת המחשב מ ת ח ת לאינסטלציה של מים או קיטור, כאילו בכונה, רק היום סגרתי תיקון של $13,000
בגלל שמים נזלו על המחשב מאחד הסולונוידים .....
אני רק יכול לצחוק ולהגיד: המהנדסים יודעים בדיוק מה הם עושים

IlanHadar
30-06-07, 21:35
Dovi

לעניין מה שקרה לך, מחשב הרכב (ניהול מנוע וכו') בסורנטו יושב מתחת לשטיח לרגלי הנוסע בכסא הקדמי בסורנטו, ידוע לקוראי פורומים גם בארץ וגם בחו"ל שהמחשב הזה אינו אטום למים אשר נכנסים לתא הנוסעים.

עומק צליחת המים של הסורנטו מוגדר על ידי היצרן לכ 30 ס"מ, שזה בדיוק מתחת למפתן הדלת, אסור לעבור אותו.

בנוסף לנזק שנגרם למחשב יכול להיגרם נזק למכלולים נוספים.

אני עם הרכב הזה פשוט לא נכנס למים עמוקים זה לא שווה את זה. לפני כל מעבר מים אני נכנס עם מקל ובודק עומק, אם אי אפשר לבדוק עומק אני מבקש מחבר עם רכב שטח עמיד יותר להיכנס ראשון, בד"כ זה יהיה מישהו עם טויוטה היילקס :-)

-->