PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה בביצירת סרטוט מהרכבה

saar4x4
11-06-07, 18:32
שלום לך נמרוד, אשמח אם תעזור לי בתוכנת הסוליד. ביצירת סרטוט מהרכבה

נמרוד
11-06-07, 21:09
פתח דיון חדש, ושאל... אבל תספר קצת יותר - איפה אתה נתקע? מה בדיוק אתה מנסה לעשות ולא מצליח?

saar4x4
12-06-07, 19:01
פתח דיון חדש, ושאל... אבל תספר קצת יותר - איפה אתה נתקע? מה בדיוק אתה מנסה לעשות ולא מצליח?

1.בניתי את ההרכבה מהחלקים אני נתקל בדבר מוזר כשאני מציג את המידות בשרטוט הן שונות מהמידות של החלקים או המידות שמתקבלות כשאני בהרכבה.
2. האם אתה מכיר את התוכנה -Pro Engineer איך אני יכול להעביר קבצים בין התוכנות ?
במצב שאני יכול לשנותו או לפחות לראות את המבטים על, פנים וצד שהוגדרו בעת הבנייה של אותו חלק?
3.אני מחפש cvjoint מובנה שאוכל להכניס להרכבה שלי.
4. דבר אחרון אני לא מצליח לתת את כל המידות הבעיה היא בעיקר עם מידות של זוויות.
תודה מראש

נמרוד
13-06-07, 09:04
1.בניתי את ההרכבה מהחלקים אני נתקל בדבר מוזר כשאני מציג את המידות בשרטוט הן שונות מהמידות של החלקים או המידות שמתקבלות כשאני בהרכבה.
2. האם אתה מכיר את התוכנה -Pro Engineer איך אני יכול להעביר קבצים בין התוכנות ?
במצב שאני יכול לשנותו או לפחות לראות את המבטים על, פנים וצד שהוגדרו בעת הבנייה של אותו חלק?
3.אני מחפש cvjoint מובנה שאוכל להכניס להרכבה שלי.
4. דבר אחרון אני לא מצליח לתת את כל המידות הבעיה היא בעיקר עם מידות של זוויות.
תודה מראש

1. יכולות להיות הרבה סיבות. אם אתה רוצה אתה יכול להעלות תמונות מסך של המצב שמפריע לך וזה יכוון אותי לאיתור הבעייה.
2. הדרך הפשוטה ביותר להעביר קבצים בין כל תוכנות התכנון התלת מימדיות היא בקובץ Parasolid. אתה יכול לשמור חלק או הרכבה שלמה save as ---> parasolid ומקבל קובץ בסיומת xt או משהו בסגנון, אותו אתה יכול לפתוח בתוכנה השנייה, שתיצור ממנו חלק זהה בפורמט שלה. החלק זהה - אבל המידע הפרמטרי, כל תהליך הבנייה, לא עובר.
3. יש ספריות חלקים מסחריות כמו http://www.partserver.com/ או http://www.traceparts.com/ שמכילות קטלוגים שלמים של ייצרנים. תחפש, אולי תמצא מה שאתה צריך. בדרך כלל יש אפשרות להוריד מספר מוגבל של קבצים בחינם עם ההרשמות, בעיקרון אלו שירותים בתשלום.

ויש שירות חדש שהאמת נתקלתי בו ממש עכשיו, http://sketchup.google.com/3dwarehouse/ שווה בדיקה לעומק כמו כל דבר מגוגל...

4. אתה לא מצליח לתת מידות איפה - בסקיצה? בשרטוט? אם אתה לא מצליח לתת זוית, אתה בטוח שקיימת זוית בין הישויות או שזה רק נדמה לך? בעיקרון התוכנה יודעת ברוב המקרים מה היא עושה יותר טוב מהמשתמש...

saar4x4
13-06-07, 22:39
נמרוד תודה, עזרת לי מאוד. לגביי המידות של הזוויות :
אלו הן מידות שהגדרתי בין שני קווי קונסטרקשיין בסקיץ' על מנת להגדיר מיקום של פיטשר מסויים
בחלק. כאשר העברתי את החלק לשרטוט אני לא מצליח להראות את הזוויות הללו.
יש לי צורך להראות את הזוויות בין כמה פיטשרים של החלק על גבי השרטוט.

נמרוד
14-06-07, 10:14
אם אתה רוצה, אתה יכול להראות בשרטוט כל סקיצה שנמצאת בחלק. מצב ברירת המחדל הוא שהסקיצות בלתי נראות, אבל אתה יכול לשנות את זה. כשאתה עורך את השרטוט (drawing) כנס בעץ הפיצ'רים למבט, ולחלק, ולפיצ'ר הספציפי, ולסקיצה הספציפית, לחץ עליה מקש ימני, בחר show. הסקיצה תופיע באפור על גבי השרטוט. אם היא לא, לך לתפריט הראשי, view - ובחר שסקיצות יהיו נראות. אני מקווה שאתה מבין את העקרון - אתה יכול לגרום לכל פרט להיות נראה או לא נראה. ברגע שהסקיצה הספציפית תהיה נראית, אתה יכול להראות את המידות בין הקוים שאתה רוצה כרגיל.

-->