PDA

צפייה בגרסה מלאה : פתרון לחום ליל קיץ באוהל

ערן המסוקס
13-06-07, 09:27
למי מאיתנו שמטייל גם בקיץ, אתם בוודאי מכירים את הלילות הללו שפשוט אי אפשר לישון מרוב שחם. שוכבים באוהל, פותחים כל פתח אפשרי ומנסים לא לזוז כדי לא להזיע. ומחפשים את משב הרוח המרענן שיגיע להפיג את חום הגוף.

אני מנסה למצוא פתרון הגיוני, שלא עולה הון ולא תופס הרבה מקום ומשקל. אני זוכר שראיתי מתישהו שרשור בג'יפטריפ כמודמני (לא מצליח למצוא אותו בשום אופן), על יצירת לוח מאווררים (מאווררי (http://www.lamir.co.il/product.asp?product=11425) קרור למארזי מחשב). הרעיון הוא לחבר לוח של 3X3 של מאווררים כאלה, להצמיד לאחד החלונות ולהפעיל כל הלילה לקבלת בריזה נעימה.

דעתכם, ופתרונות יצירתיים נוספים יתקבלו בברכה.

עירא
13-06-07, 09:37
אוהלי כילה (http://www.housecenter.co.il/search/site_cat2.asp?id=271&site_Id=83)

מוני אורבך
13-06-07, 09:48
הפתרון שלך הוא בגוף השאלה.

למה לעזזל להשתמש באוהל, זו מלכודת חום!
מפחד מחרקים עוקצים? בשביל זה יש סנו די ודומיהם.
ואם זה לא עוזר אז אוהל כילה אם סתם כילה.

אגב גם בחורף כדאי לישון ללא אוהל (אלא אם כן יש רוח)
הרבה יותר נעים והבונוס הוא שאתה יכול לראות את הכוכבים...

נמרוד
13-06-07, 10:07
מוני אתה זקן מדי, שוכח דברים.

הסיבה שישנים באוהל גם בקיץ היא הפעילות שבמתבצעת בתוך האוהל. אממה - פעילות זאת, היא-היא שמייצרת חום רב, ומעלה את הטמפרטורה באוהל. הפתרון - הפוך ממה שערן הציע. יש להתקין מאווררים שישאבו את עודפי החום מתוך האוהל. בתלות באופי ומשך הפעילות, יתכן שצריך לשקול גם התקנת אינטרקולר.

ערן המסוקס
13-06-07, 11:05
נמרוד נמצא יותר בכוון המחשבה הנכון. יותר מכך, אני רוצה נוחות בלילה. לא רוצה יצורים ומעופפים מזמזמים מסביבי. בטח שלא רוצה לשפוך על עצמי כמויות של כימיכלים דביקים ומסריחים. אני רוצה נוחות בלילה!

כילה היא דבר שעלה בדעתי, חוץ מזה שהיא שקופה, ואני עלול להתעורר באמצע הלילה מכוסה בטל.

אולי כילה בשילוב עם ניילון על החלק העליון + מאוורר בפינה העליונה, צמוד לג'יפ לכוון מזרח, ועל הכל יריעת צל.. הממ..

מוני אורבך
13-06-07, 11:31
נמרוד אני אכן זקן, אבל אל תשכח שגם גרוש...

ואנחנו הגרושים, בניגוד לנשואים, מקבלים אישור מבנות הזוג ליותר מפעם בשבועים...
למעשה רק הדגל האדום הוא המפריע (-:
ולכן כנראה יש לי קצת יותר ניסיון מעשי עדכני מל"בש מוהנדס" עם שני בנות

אם אתה לא זוכר, במחנה לילה אין אורות ולכן אין בעיות. למאוד בישניות מומלץ שמיכת פיקה ענקית שמוחזקת לפחות בשני נקודות.
הבעיה היא בעיקר ברעש שעושים, לי אישית לא מענין - שיקנאו, אבל בנות חושבות קצת אחרת.

ערן אם אתה ממש שונא סנו ודומיהם לך על כילה, זה עובד.

OFF-RoaD
13-06-07, 11:33
ערן, יהיה לך יותר קל לבנות דירת חדר ממוזגת מאשר כל הקונסטרוקציה הזו :-D

ראיתי פעם איפשהו לוח 30X30 או 40X40 שכלל מאוורר ורשת כמו של דזרטקולר, אותה צריך להרטיב והיא מקררת במשך שעתיים. לאחר מכן צריך להרטיב שוב או פשוט מאוורר בלי המים.

אולי אפשר לבנות משהו עם מאווררי המחשב שהצעת (12X12), כשאר יוצרים ריבוע של תשעה כאלו, מאחוריהם לשים רשת עם חורים מאוד קטנים (חסרה לי מילה...), את כל זה לחבר למקור מתח כלשהו, ואם אתה בכלל רוצה ללכת רחוק - שים משאבת מים שתיצור שם סירקולציה ותשאיר את המתקן רטוב כל הזמן...

יש לי בראש איזה שרוול עץ שבקצה אחד שלו המאוורררים, מאחוריהם הרשת, עם צינור מחורר קלות מלמעה, שבקצהו האחד משאבת מים (שנמצאת מעל השרוול ומחוצה לו) ובקצהו השני איזה מיכל....

אבל לאדע, אני בטח נסחף :p

asafk
13-06-07, 11:49
תישן בחוץ, עזוב אותך משטויות. גם את כל ההתעמלות אפשר לעשות בחוץ (חושך, נכון? ואת הקולות שומעים גם דרך קירות האוהל) בלי בעיה. אם אתה באמת צריך פרטיות במדבר, תפוס 200 מטר מהחבורה. המדבר גדול.

אסף.

נמרוד
13-06-07, 11:53
אני מאוכזב מערן, הוא התרכך עם השנים. ערן המסוקס של פעם, איש הסיליקון, היה מחפש דרכים לנצל את החום הכמוס שמצטבר באוהל להרתחת הקפה של הבוקר :twisted:

דרור ברלי
13-06-07, 22:15
תראו מי מדברים...
אנשים שבקיץ משביתים את הג'יפים, ולא יוצאים לטייל בכלל כי חם להם מדי...

חנן-ג'יפולוג
13-06-07, 22:25
אני ישן עם מאוורר רדיאטור של רנו 5 . די רועש, האמת, אבל אחלה רוח. בהזדמנויות אחרות ישנתי עם מאוורר ביתי קטן, שהוזן עם ממיר.

גיא
13-06-07, 22:57
שרשור הזוי לגמרי ...

מה זה "בש מוהנדס" ?

מוני אורבך
14-06-07, 10:17
תגיד לי גיא, איפה אתה חי ???

מה לא ראית סרטים ערבים ביום שישי כאשר היית קטן?
"בש מוהנדס" הוא החלום הרטוב של כול מצריה צעירה שהגיעה לפירקה...
אחד שגמר את "אל אונברסטיה פיל קהיר" ועכשיו הוא מתכנן בנינים רבי קומות בקהיר.
וכמובן שנוסע במכונית פאר אמרקאית...
בדרך כלל הוא גם עם משקפים, מאוד מרובע, ושונא את משפחתה של הצעירה היפה והעניה.
בסוף כמובן הבחורה מתחתנת עם הבחור העני והיפה אבל עם לב הזהב (ברוך).

חוץ מהקטע שנמרוד הוא מהנדס מכונות ולא אזרחי, הוא עונה לכול הקרטריונים ((-:

Juv
14-06-07, 12:54
הכי פשוט להיכנס לאוהל עם פולניה...

גיא
14-06-07, 13:07
ואללה ... אני הייתי מאלו שדווקא היו מחפשים ראשנים בשלוליות בשדות בשישי בערב ...

ולגבי הפולניה .. .זה חוסך לך גם את הבעיית הקולות ....

samorai
14-06-07, 17:21
שלום
לכל חברי הצא'ט של נענע
רגע לאיזה חדר הגעתי ? :???:

לכל החברהל'ך שכאן
אם כל הכבוד
הרבה דיבורים יש פה בצ'אט של נענע
אבל לא יצא לי נראה לי לראות אותכם מתישהוא מטיילים בקיץ
בד'כ קודם מטיילים ואח''כ מתלוננים

אבל עם כבר הגעתי פה לחדר של נענע אז הפיתרון שלי הוא כמו שאמרו קודמיי
צימר טוב בצפון או בדרום
יעשה את העבודה
ואם אתם מתכוונים בישון באמצע המדבר איפה שאין צימרים
אזזזזז ....... :!:

סעו לאיפה שיש צימרים ;-) ;-)

רותם.

asafk
14-06-07, 22:00
טוב, בערך..... עכשיו הדיון הזה הופך קצת יותר מדי לצ'אט. אוף-טופיק אוף-טופיק, אבל לא צריך להגזים...

(או, במלים אחרות- חלאס)

אסף.

-->