PDA

צפייה בגרסה מלאה : מתכנן טיול שהשינה בו - בים המלח, מודאג מהחום בלילה.

שמוליקו
13-06-07, 10:12
שלומות לכולם,

אני מתכנן טיול לנחל צין (יום שישי הקרוב) שינה באיזור ים המלח (עדיפות לשפת המיים) ובשבת חזרה למרכז דרך מדבר יהודה.

הטיול מתוכנן להיות עם משפחות וילדים, כאשר הקטן בן 11 חודש(שלי).

יש לי שתי שאלות שאני מקווה שתוכלו לעזור לי בהם(כמובן שאני גם מקווה שזה יהיה לפני יום שישי :))

1. האם יש מקום בים המלח שבו מותר להגיע עם הג'יפים לקו המיים (בתקווה שאיזה בולען לא יחליט להפתח)? כמובן שאם יש ,אז איפה.

2.הקדמה:
יודעי דבר הפחידו אותי (וזה גרם להפחדת אישתי כמעט עד כדי הטלת ווטו על הטיול, בגלל הילוד כמובן) ואמרו שהחום בלילה בים המלח, הזבובים, הלחות והיתושים ידירו שינה מעיננו מעיני ילדנו ושכננו.
הציעו לי ללון מעל קו הרכס וכך להנות מכמה מעלות פחות.
בדקתי באנטרנט וגיליתי שללילה שבין שישי לשבת, המרכז המטאורולוגי מתכנן לנו רק 25-27 מעלות(תלוי באיזה אתר בודקים).
הרעיון הוא לקום בבוקר מול הים לאכול משהו ולהכנס למיים, לא רוצים בבוקר פריקות העמסות ומיני ירקות, רוצים שלווה בים, עד אשר החום ייאלץ אותנו להמשיך בטיול.

השאלה: (אם לא התעייפתם)
הכצעקת? האם באמת ניסבול בטמפרטורות החזויות?

תודות לעונים

asafk
13-06-07, 11:50
הבעיה הכי קטנה שלך היא החום. אתה לא תישן בלילה בגלל היתושים והזבובונים.

אסף.

בוזי
13-06-07, 11:51
הי,
לנתי לפני כשבועיים בחוף עין גדי. למי שלא מכיר, חוף בעל אזור קמפינג, חניית אספלט צמודה.
מרחק שתי דקות הליכה מקו המים. הטמפ' בלילה היתה סבירה עד נעימה, למעט רוח חזקה שנשבה בלילה (באוהל לא מרגישים כלום).

לדעתי בסביבות 8-9 בבוקר כבר חם.

בעז.

שמוליקו
13-06-07, 12:12
תודה על התגובות המהירות.

אם נושא החום הוא לא גורם מפריע, באופן מעשי.
האם סנו די, ספרי K משהו, לפידים נגד יתושים ,הם לא פתרון טוב ליתושים ולזבובים?
אולי יש פתרונות אחרים שלא חשבתי עליהם?
בקיצור, בהנחה שהחום לא יהווה מכשול ,איך הייתם ממליצים לי להתמודד עם בעית המעופפים?

שוב תודה.

בוזי
13-06-07, 12:23
בשבילי סנו די עושה את העבודה.

אבל אני לא מתוק כמו תינוק בן 11 חודש, תעשה את השיקול שלך.

נמרוד
13-06-07, 12:24
בקיצור, בהנחה שהחום לא יהווה מכשול ,איך הייתם ממליצים לי להתמודד עם בעית המעופפים?

שבועיים רפטינג בנהר האומו באתיופיה, מלריה 100% מובטחת (כולל פטור מתרומת דם לכל החיים) ושום יתוש או זבוב בישראל לא יכול אלא להצחיק אותי. תנסה, זה עובד.

tzurlis
18-06-07, 17:23
קצת באיחור, מקווה שיעזור.
לבעיית המעופפים והחום בליילה: מחסה לא חייב להיות אוהל. כילת שטח זוגית נמכרת בכל חנויות המחנאות ב- 75- 90 ש"ח. שפצר אותה לארבעה חוטי שפגט, שניים לאוטו שניים למשהו אחר, מניחים משהו קצת כבד על השוליים, וקיבלת פתרון מאוורר ונוח שגם יכול לתפקד כצילנית וגם להציל מזבובים בארוחות הצהריים.
אופציה שנייה היא מחסה הצל של רן אשל (ניתן לקנות ממנו באתר "אשלים", או מהאתר שלי). יש לי אחד כזה והוא מלווה אותנו כבר שנתיים. מחסה צל וחרקים מקצועי, בלי ריצפה, גובה 2.2 מטר, גודל 3*3, מתוכנן ותפור ברמה גבוהה. לא איסטנט להקמה אבל כחל מי שיש לו שתי ידיים יסתדר. מספיק לכל המשפחה, עם שני הילדים, בכיף. מומלץ מאוד מחצלת קש למטה.היה איתנו ימים בים ובשטח ופשוט שווה כל שקל. חוץ מזה, השתמשתי בו לתצוגות בכל מיני אירועי שטח והוא מגן מצויין מבחינת צל. מחירו, פעם אחרונה שבדקתי, היה באזור 850 ש"ח.
אופציה שלישית היא אוהל גדול מהרשתות, יש כאלה די זולים אבל לטעמי בקיץ ובמיוחד במדבר הם גם חמים וגם קלאוסטרופובים. במזג אוויר חם, אני אוהב לראות שמיים וכוכבים מעלי.

-->