PDA

צפייה בגרסה מלאה : דיסקברי - התייעצות

jn
13-06-07, 18:53
אני לפני קניה של דיסקברי. (בעלים קודמים של 2 סופות - רלוונטי?? :)
ננעלתי על 2 רכבים אפשריים והייתי רוצה לבקש את חוות הדעת של הפורום כיוון שקצת קשה לי להחליט.
שני הרכבים מודל 97 אותו דגם.
מצב מיכני נוכחי זהה פחות או יותר - מצב טוב.
שניהם מוגבהים.
שניהם דורשים סביב 55000.

רכב א עם 180000קמ עבר לפני שנה ראש מנוע. הוכנס ראש חדש מקופסא (יש קבלות). 4 צמיגים 50% חדשים (ספייר לא זהה - קטן יותר). יש גגון. יד 4. הרכב 7 שנים אצל הבעלים הנוכחי.
מצב פנימי - שמור יחסית.

רכב ב 220000קמ לא עבר ראש מנוע (לפחות ככל הידוע לבעליו) 8 חודשים אצל בעלים נוכחי (מוכר כי רוצה לשדרג לחדש יותר לטענתו). ספידומטר לא עובד (מ219000 לטענת בעלים) נורות לוח מחוונים לא עובדות, מתג חלון חשמל אחורי לא עובד. 5 צמיגי שטח מצב בינוני+ פגוש TGM.
מצב פנימי - שמור מאוד יחסית. יד 3.

לדעתכם אודה...

Saar
13-06-07, 18:56
עפ"י הנתונים שמסרת,

הייתי מעדיף את מספר 1.
מצד שני, לא ראיתי אף אחד מהרכבים/מוכרים.

סער

jn
13-06-07, 19:07
לא ציינתי אבל מדובר בדגם דיזל - לא שזה בהכרח רלוונטי.
תודה

איציק - 4X6ZH
13-06-07, 19:11
הראשון נשמע טוב
השני נשמע מקומבן מכל כיוון :-?
איציק

jn
13-06-07, 19:19
סליחה על השאלה- לא מפחיד קצת הנושא של ראש מנוע?
בד"כ זה נובע מהתחממות - ולא שאני מומחה גדול אבל להבנתי זה כבר אף פעם לא אותו דבר כמו המקור.
למרות שנראה שלהרבה דיסקברים זה קורה - לפחות לפי מה שעברתי עד כה.

ניר ל
13-06-07, 22:42
כפי שציינת, רוב הכלים האלה עברו שיפוץ ראש...

לא מן הנמנע שגם השני שציינת, רק שבעליו לא בהכרח יודע הרבה...
פריצת מערכת קירור שמתרחשת בכלים האלה בשכיחות גבוהה, מביאה להתחממות מהירה ופריצת אטם ראש מנוע, אם הראש עשוי אלומיניום אז בד"כ - הלך עליו. בלוק מנוע הדיזל עשוי ברזל והוא פחות רגיש לחום גבוה. הראש הוחלף לראש חדש ויש הוכחות, הרכב נוסע מאז שנה, המנוע במצב טוב (קומפרסיות, איבוד מים, התחממות וכו') - סביר להניח שהארוע הזה מאחוריו.

גיא
13-06-07, 23:01
יש לבצע בדיקת שפיות של הבעלים של הרכב הראשון ...

אני הייתי מאמין לאדם שמחזיק ברכב 7 שנים. מין הסתם השני קיבל את השטרונגול וממהר להפטר מהחולרה ....

אדם שמחזיק ברכב שנים ארוכות מתחזק תחזוקה מונעת, אדם שלא מתכוון להחזיק ברכב מבצע תחזוקת שבר וממהר למצוא את הפראייר הבא.

מה גם שמדובר בדיסקו ....

ועוד דיזל ....

אדוני מזוכיסט ?

אברמלה
14-06-07, 07:43
האחד נבלה והשני טרפה.. שניהם יד רביעית. נו מה זה אומר לך.? . לא חסרות מכוניות בשוק. . היום שוק המשומשות על הפנים. ואתה יכול להרשות לעצמך להיתפנק. .תאמין לי שהם לא ימכרו את הנבלות האיילו כול כך מהר. . תיזרוק להם מחיר. לראשון תציע 40 אלף. ולשני 35 אלף.. ככה בלי שום סנטימנטים. . את ה15 הנותרים אתה תשקיע בכול מצב :mrgreen:

נמרוד
14-06-07, 09:23
אברמלה שופינסקי צודק...

השני נבלה גמורה והבן-אדם שקרן. הספידומטר התקלקל בדיוק עכשיו... כן בטח. שכח ממנו.

הראשון צריך להבדק יותר לעומק אולי, אם אתה לא מוצא מועמדים ראויים יותר. התחממות וראשי מנוע מאד אופיניים לדיזלים בשנתונים האלו, זה בעייה אבל זה מה יש. אם האוטו אכן אצל אותו בן אדם שבע שנים זה כמו יד ראשונה מבחינתי, לך איתו למוסך שבו הוא מטופך, תוציא היסטוריה מודפסת ותשב עם בעל המוסך שיעבור איתך על כל מה שנעשה באותו לפחות בשנים האחרונות. הכל - תוודא שהאוטו מטופל לפי הספר ובזמן, איזה עוד דברים תוקנו והוחלפו (מבטיח לך שראש מנוע זה לא הכל - טבעי שיהיו עוד קלקולים עם השנים), זה יתן לך הרגשה ברורה האם האוטו מטופל ומושקע או מוזנח ומגיע למוסך רק על גרר כשאין ברירה.

ענבר
14-06-07, 15:09
קצת מניסיוני האישי,
שחיפשתי דיסקו בזמנו כמעט כולם היו אחרי ראש מנוע ולאו דוקא עם ק"מ גבוה, בקיצור, קניתי דיסקו מרופא (לא צוחק) תקופה קצרה אחרי שביצעו ברכב ראש מנוע בעקבות איבוד מים ורתיחה.
שיפוץ הראש מנוע זה טיפול שהצלחתו נמדדת לפחות אחרי 10K ק"מ ומהבחינה הזאת לקחתי סיכון מסוים ולמזלי זה הצליח - למעלה מ-5 שנים ללא בעיות מנוע.
אגב, הדיסקו עבר לאבא שלי אחרי שעברתי לגרנד לאחרונה.

באופן כללי הדיסקו אומנם רגיש להתחממות אבל בטיפול מונע שכולל החלפה יזומה של כל הצנרת מים (600~ש"ח) ,טרמוסטט(100~ש"ח) ומיכל עיבוי משחור ללבן(350~ש"ח) לא סביר להגיע למצב של רתיחה.

לגבי המועמדים, הראשון נשמע יותר למרות הראש אלא בעיקר בזכות שהוא 7 שנים אצל אותם בעלים וניתן לבדוק היסטוריית טיפולים.
שיהיה בהצלחה עם הדיסקו

jn
23-06-07, 14:19
שאלה עקרונית.
עד כה נמנעתי מלבדוק רכבים עם ק"מ גבוה מאוד (באזור ה300000+).
וזאת מתוך הנחה (לא בהכרח מבוססת) שעדיף רכב (גם אם פחות מתוחזק) עם ק"מ נמוך לעומת כזה עם ק"מ גבוה שיתכן שהמנוע שלו עומד לסיים את חייו (כמה כבר יכול מנוע לסחוב...).

דעתכם המלומדת?

תודה.

yoni 110
23-06-07, 19:05
מנוע TDI300 יכול לנסוע גם מעל 600K ק"מ כל עוד הוא טופל במשך כל השנים.
כבר נתקלתי ברכב עם 720K שמעולם לא פתחו לו מנוע
לדעתי ממש לא קריטי לקבלת ההחלטה עם הרכב ע0 220K או 320K כל עוד הוא תוחזק נכון ויש היסטוריה טיפולים מסודרת.
נקודת התורפה היחידה של מנועים עתירי ק"מ היא הטורבו- שאותו הייתי בודק

asafk
23-06-07, 19:33
רכב זה לא רק מנוע. נכון שיש מכוניות שיכולות לחיות גם קרוב למליון קילומטרים, ובהחלט- לנדרוברים נכללים בקבוצה הזו. אבל זה תלוי בצורת התחזוקה של הרכב לאורך השנים. רכב זה גם הרבה מכללים חוץ מהמנוע, כולם עוברים טיפול תקופתי. כמה פעמים פתחו וסגרו את בורג ריקון השמן של הסרן? כמה נשחקים הסטליטים בדיפרנציאל ב300 אלף ק"מ? כמה פעמים החליפו מיסבי גלגל? וכן הלאה.. בשורה התחתונה- רכב מטופל היטב- יחיה גם את מאות אלפפי הקילומטרים שאתה מדבר עליהם.... אבל כמה לנדרוברים כאלה (מטופלים היטב) יש בארץ הקודש?

אסף.

yoni 110
23-06-07, 20:04
אסף, מי כמוך יודע שיש כמה כאלה בארץ הקודש.
סבלנות זו מילת המפתח

גיא
23-06-07, 21:20
אגב, בלי קשר לשירשור עצמו אבל קשור לנבלה ...

לתקן ספידומטר מכני כמו שיש בדיסקו לדעתי או בהיילקס למשל. זה משהו בסביבות גג 200 שקל וכמה שעות.

ככה שאם הספידומטר באמת מתקלקל .. שווה לכל אחד לתקן ושלא ידעו מאשר להתחיל עם אתמול בדרך לרופא התקלקל לי הספידומטר .... בלה בלה בלה ....

כמובן שהאלקטורניים יקרים יותר אבל עדיין בתחום ההגיון ( 1500 שקל הכי יקר ששמעתי ) ושוב ... לדעתי שווה לתקן ושלא ידעו מזה ...

jn
27-06-07, 14:08
בהמשך לדיון למעלה. המועמד- דיסקברי 97 177000ק"מ אחרי ראש מנוע לפני כשנה.
יד 4 בעלים נוכחיים מחזיק בו 6 שנים.
צמיגים חדשים 165/75/16 (לא חוקי?). הגבהה (קפיצים צהובים) מאחור בלבד (ככה לפחות נראה).
אחרי בדיקה - יש מספר נזילות לפי הבודק (במוסך שמטפל בלנד רובר) השקעה של בערך 3000שח.
פנים האוטו סביר (-) אבל כל החשמלים עובדים.
בנסיעה מהירה 90+ יש רעד בהגה (דריישפט? גלגלים?).
רצה 54000 ירדנו ל47000.
מה דעתכם?

תודה.

שמוליקו
27-06-07, 14:26
165/75/16
לא חוקי.
אם רק נזילות הפריעו בבדיקה, ולא היו חופשים ומכלולים תקולים....
תתחדש, נשמעת עסקה לא רעה.

גיא
27-06-07, 23:19
אחרי בדיקה - יש מספר נזילות לפי הבודק (במוסך שמטפל בלנד רובר) השקעה של בערך 3000שח.

מה דעתכם?

תודה.

אהה ... תתכונן נפשית וכלכלית ל 3000 שח לחודש.

זה תמיד יהיה משהו קטן מאוד ובדרך כלל מתקנים כל דבר רק פעם אחת....

עוד משהו, מוסך שמטפל בל"ר ... תבצע חיפוש על המילה "גורו" פה בפורום.

שאלת מה דעתנו, זאת דעתי.

-->