PDA

צפייה בגרסה מלאה : פרוייקט חדש מתחיל - CJ6 מודל 2009

בוזי
14-06-07, 00:49
שלום חברים.

בימים אלו התחלתי לעבוד על פרוייקט חדש - בניית CJ מאפס.
הרכב מיועד להיות רכב לטיולי עבירות, פשוט, אמין, וחוקי, תוך טיפול שורש בנקודות התורפה של המקור.
הקונספט העומד מאחורי הרעיון הוא פשוט: לבנות את הרכב מאפס, עם מכלולים חדשים או משופצים, ובמקרים מסויימים, טובים יותר מהמקור הסטנדרטי.

שמתי יד על CJ6 מודל 79', שיוצר בישראל. הרכב עמד הרבה שנים ומשמש כרגע בתור בסיס לערמת פסולת ברזל, אצל הבעלים הקודם. למעשה אין בו אף חלק או מכלול שאני מחשיב כתקין או עומד לעשות בו שימוש, למעט השלדה.

המפרט המתוכנן לג'יפ, מלמטה למעלה:
צמיגים - 33".
סרנים - אחורי DANA 44, מלפנים אני רוצה חוזק דומה, ויש מספר שיקולים, אשמח להצעות. שני הסרנים נעולים.
קפיצים - חדשים. (תתכוננו שם בראשל"צ).
טרנספר - D20 או D300.
גיר - לא פחות מ-T18A.
מנוע - 258 עם שיפורים קלים לטובת נשימה עדיפה בסל"ד בינוני וגבוה. בסעיף הקרבורציה אני מתלבט בין הזרקת TBI למאייד MC2100, שתי החלופות טובות מאוד, ולשתיהן יתרונות וחסרונות. מע' הצתה TFI, אולי ראש סופה? מנסיון בפורומים אמריקאים, נראה כ-SWAP פשוט ומוצלח.
מע' היגוי - בהתאם לסרן הקדמי שייבחר, כנראה מקורית שתחוזק לטובת אמינות, ביטול חופשים מובנים ועמידות.
בודי - CJ8 או סופה (עם חזית וכנפיים של CJ!), לפי הזמינות.
מע' חשמל - חדשה ככל האפשר, הכיוון הוא צמה מוכנה מEBAY.

כמובן שרכב, ואפילו CJ, מורכב מעוד הרבה הרבה פיצ'יפקס קטנים ויקרים, מושבים, ברזנט, חשמל, אביזרים, ג'אנטים וכו', ולכן נראה כפתרון טוב, למצוא סיקס נוסע ממודל גבוה יותר, שלם ככל האפשר, אך ללא טסט, ולתת לחלקיו עדנה מחודשת ברכב שאני בונה (או במילים פחות עדינות - לשחוט אותו לחלקים).
במציאות של השוק היום, נראה כי זהו הפתרון המשתלם ביותר.

עלות הפרוייקט המוערכת בשלב זה היא 30-40K.

פילוסופיה: אני לומד מנסיונם של אחרים , שקנו רכב זול, ושיפצו אותו לאט לאט, תוך תיסכול מתמיד. היה לי בעבר סיקס, שהיה לכאורה במצב טוב, אבל היה לא אמין. אחריו היה לי את הקורנדו, שהוכיח לי שאפשר לחזור מטיולים ארוכים וקשים על הגלגלים (לא של הגרר). לכן החלטתי לבנות את הרכב מאפס, ברצף, כמו שצריך, מההתחלה ועוד הסוף.
אני לא ממהר (ממילא יש לי שנתיים עד שהוא יהיה אספנות).

הפרוייקט כבר מוכן אצלי בראש, אני בכוונה לא נכנס לפרטים בהודעה הזאת, רק מציג את הרעיון.

השרשור הזה יציג את התקדמות הפרוייקט, וכמובן ישמש אותי להתייעצות איתכם.

עידכונים בקרוב,

בעז.

tzagi
14-06-07, 07:56
עלות הפרוייקט המוערכת בשלב זה היא 30-40K.

המחיר, זה בדולרים, נכון?
אם לא, אשמח לקבל הסבר.

lizard
14-06-07, 09:18
בוזי, שכח משלדה של מודל 79. לא שווה כלום.
תקנה שלדת ימ"ח מחוזקת ותשתמש בה.
יש לי בודי סופה קנט גבוה בשבילך, לא שלי אלא של חבר.
יש לי מלא חלקים, מכסה מנוע, גריל קדמי, ג'אנטים ועוד.
אם אתה הולך על 33, אתה בשקט יכול להשתמש בDANA30 עם ציריות מחוזקות. למצוא D44 קדמי יכול לקחת זמן וזה גם לא יהיה זול כי הוא נדיר.
אל תחשוב אפילו על DANA20 בתור טרנספר. הLOW שלו הוא 1:2 אבל הבעיה העיקרית היא שהוא מתאים בול רק לT150, כל תיבה אחרת תדרוש מתאמים. D300 וT176, תחשוב על זה בתור התחלה, T18 זה אחלה, הראשון שלו די נמוך, נדמה לי 1:6 בערך.
מנוע, אם יהיה לך תקציב, שים כבר מנוע סופה. אחר כך תעשה ממנו סטרוקר.
קפיצים, כשתגיע לשלב הזה דבר איתי. הרכב שלי מושבת כנראה לתמיד (מבחינת רישוי) ואני אולי אמכור את הקפיצים שלי.
שעונים, תזמין מארה"ב. כנ"ל לגבי צמת חשמל. אל תטרח לתקן קיימת.
בכל שאלה/עזרה וייעוץ אתה מוזמן לפנות אלי.

בהצלחה ואל תשכח לצלם.

מוני אורבך
14-06-07, 09:54
בוזי - אלא אם כן אתה אוהב לבנות ולשפץ רכבים אין שום סיבה בעולם להכנס לפרויקט כזה.
מה תקבל בסוף - רכב שנת 79 עדין לא באספנות אבל דורש שני טסטים מתישים...
בעלות שצינת מסתובבים בשוק הרבה סיקסים מעולים וגם סופות מצוינות שיתנו לך אותו הדבר אבל בהרבה פחות כאב ראש וכסף והכי חשוב רכב שלא דורש שני טסטים.
אם כבר לך על פרויקט בכוון של אלון. צמיגי 37 סרנים מתאמים מתלי ספירלות ועוד. והבונוס שבסוף כול זה יהיה אספנות ולכן זול לאחזקה. פרויקט כזה מצדיק את כאב הראש שבלבנות רכב מאפס.

נמרוד
14-06-07, 10:04
מוני אתה באמת חלש בחשבון...:-) שלדה מושבתת, בוזי יודע שהוא יעבוד עליה שנתיים - 2009 - הרכב אספנות, עולה על הכביש.

coas
14-06-07, 10:16
מה הביג דיל בשני טסטים לשנה? לא שמתי לב שאני עד כדיי כך סובל ומשלם.

קניה של רכב "מוכן" בעלות דומה לא תתן את אותה תוצאה איכותית ובטח לא אותה הנאה וסיפוק.

תשאירו את הדמורליזציה בבית.

נמרוד
14-06-07, 10:48
ג'ו לא כל הישראלים פנטזיונרים - אתה במקרה נתקל דווקא בדפוקים (את הכי דפוק לקחת איתך לטקסס - אגב, תודה רבה!). בוזי הוא אחד מהשפויים יותר. וגם אם זה יצא קצת יותר מ40K שקל זה סדר גודל של המחירים. לדעתי - וזה לאן שאולי אקח את הג'יפ שלי בעתיד כשיתפנה זמן עבורו, כרגע הוא פשוט מניע ונוסע פעם בשבועיים לחורשן וחוזר בלי בעיות -

סרנים - מקוריים. כלומר 44 ו30 רחבים שאתה יכול למצוא ב3000 לזוג במגרשים בלי בעייה. ה30 הקדמי מסתדר יופי עם 33. זוג ציריות ספייר ופלאנג'ים בתא המטען הם ביטוח מושלם. לא נזקקתי להם עד היום. שאלת יחסי העברה - תיכף נגיע לזה.

טרנספר וגיר - כנ"ל, מקוריים של סיקס משנות ה80 - T176 ומודל 300. זמין, זול, אמינים ומצויינים.

מנוע - כמו שאמרת, 258. אם יש לך עניין באלקטרוניקה וההתעסקות איתה כמו חנן, ניר, מוני ואחרים - לך על הTBI. אם לא - קרבורטור טוב. ללא ספק המוטורקראפט מבית מדרשו של COAS הוכח כמוצלח ורכישה יעילה ביותר.

יחסי העברה... 4.10 בסרנים - טוב בכביש, טוב בשטח, בתוך המכלול של הפרויקט שלך זה לא יקר במיוחד ויש לך את הזמן ללמוד ולהתקין כמו שצריך על הסרנים שאתה קונה ומשפץ. השאלה היא האם לג'יפ טיולים בלבד לא עדיף כבר 4.56... בכביש במילא לא נוסעים יותר מ80-90. אם אתה יכול להשקיע יותר, אז 4.10 בסרנים וקיט 4:1 בטרנספר (כ1000$) זה האידיאל.

נעילות - זוג לוקרייטים, פשוט אין סיבה בעולם להשקיע ביותר.

כשאתה נשאר בחבילה המכאנית הזאת, שהיא מצויינת, אתה נהנה משפע של חלקים זולים וזמינים ביותר, ולא צריך לשבור את הראש על כלום - דרישפטים, ציריות, הכל פשוט וזול. תעמיד לך ספיירים מראש, בתהליך הקנייה, לפי ההזדמנויות, ואז אתה מסודר לשנים קדימה.

קפיצים/בולמים - תשאר בתצורה המקורית (לא שאקל רברס ולא ספרינג אובר, בשביל 33 לא צריך כלום) , קפיצים חדשים וטובים, לא ארוכים מדי (שלי למשל ארוכים מדי).

וזהו מבחינה מכאנית, העבודה האמיתית היא לסדר בודי טוב, ולתת לג'יפ את האופי האישי - כלוב, ברזלים, דיגומים, פגושים, אמצעי חילוץ ונוחות ועוד ועוד...

מוני אורבך
14-06-07, 10:59
ועל זה אני בדיוק מדבר!
חסרים גרוטאות כמו של נמרוד???
לך תמצא סיקס (אם אתה ממש רוצה רכב אספנות) או סופה משופרים בטוב טעם.
ב 40K אפשר למצוא משהו ממש טוב.
ומשם תתחיל לשבצר את הרכב שיתאים לפעילות שלך.
למה להתחיל מאפס כשאפשר לבנות אל עבודה טובה שמשהו אחר עשה?
אלא אם כן זהו חלום חייך, ובמקרה זה "איחלתי לחיל הצלחה בהמשך תפקידו"

בוזי
14-06-07, 11:23
הי חברים,
תודה על התגובות.

שילדה:
היתרון של שלדה משנת 79 הוא כפול: רישוי של אספנות (אני לא אסיים את הבנייה לפני 2009, ראה כותרת), ומחיר זול.
את השלדה הערומה אני אתקן במידת הצורך ואחזק.
שילדת ימ"ח היא בעייתית, מבחינת רישוי. הרכבים האלו לעולם לא יוכלו לעלות על הכביש באופן חוקי.

טרנספר:
D20 הוא טרנספר שמתאים Bolt-on לT18. אמנם היחס הקצר שלו הוא 1:2 בלבד, אבל יחד עם הילון ראשון 1:6 ויחסי העברה מתאימים, אפשר לטייל כל היום ב-HI ולשלב ל-LOW רק ב 100 מטר של הטיול שדורשים זאת.
ייתכן ובכלל אני אפול על T18 עם D300 שעבר clocking, ואז מתעוררת שוב שאלת הסרן הקדמי.
זאת הסיבה שאני קודם אוסף חלקים, ורק אז ניגש לבנייה.

מנוע:
הרכב כאמור צריך להיות חוקי, ולכן מנוע סופה יורד מהפרק. מה עוד שאין לי צורך במנוע חזק כ"כ, 258 משופר מעט יעשה את העבודה בשבילי.

הרכב עצמו הוא סיקס, זה מה שאני אוהב, זה הרכב שאני מביט לו בפנסים ומחייך. על זה אי אפשר להתווכח.

אלון_ק
14-06-07, 11:36
תגידו, הוא נראה לכם כמו ילד שהגיע החופש הגדול ומשעמם לו? הוא יודע מה הוא רוצה, עזבו אותו כבר מקניה של רכב מוכן. אנחנו מכירים אותו מספיק זמן כדי לדעת שהוא יודע למה הוא נכנס.

לגבי הסרנים אני חושב שאתם טועים טעות מרה ובועז צודק, מאוד צודק. אין שום סיבה שבעולם ללכת על D30, בטח לא המחיר; D44 קדמי תקין אפשר למצוא היום ב2000 ש"ח, תוסיפו עוד 500 למיסבים ומחז"שים וסוף סיפור. הוא בונה אוטו מאפס, אין לו סיבה להתפשר אבל יש לו את כל הסיבות ללכת על 44, העיקרית שבהן היא שרידות. D30 לא יעלה לו הרבה פחות מזה אבל יתן לו הרבה מאוד פחות, בפרט אם יום אחד הוא יחליט שבא לו 35'.

גיר - בהחלט T18A, ולא רק כי הוא יבוא ממני אלא כי הוא יכול. זה לא יעלה לו יותר מT176 (פחות, למעשה) ושוב, זה יתן לו הרבה הרבה יותר. 1:6.32 בהילוך ראשון, מיכה. התאמות ושיפוץ אורי טל כבר עשה לו. T176? הצחקתם אותי. חלקים לT18A? הצחקתם אותי פעמיים. האוטו שלו יהיה ערימת אבק חלוד לפני שהמפלצת הזו תצטרך שיפוץ שוב.

טרנספר - כן, D300 נשמע כמו האופציה הטובה ביותר. עמיד מאוד לסיקס כזה, אין בעיה להתאים אותו לT18A כי כבר היה על הגיר הזה טרנספר כזה. אינסוף חלקים. קיט Terralow אם יש תקציב.

יחס העברה - 4.10 לכל היותר. זה לא שיש בעיה של כח בהילוך ראשון עם הT18A.

נעילות: Spool אחורה, לוקרייט קדימה. ככל שאני נוסע יותר על הסיירה שאצלי (14 בולט +זיקה) כך אני מבין את עצמי פחות עם הנעילה האוטומטית, גם בכביש. הכי צפוי שיש, אפס חופשים, אפס מכות, אפס הפתעות, שרידות 100%.

מתלים - לי יש העדפה למתלי סליל, לכל רכב. זה לא בכיוון של בועז, אז אני לא אפרט.

ערן המסוקס
14-06-07, 12:47
המתכון המנצח לדעתי (תיקון המפרט שלך עם תוספות):

צמיגים - 33".
סרנים - אחורי DANA 44, מלפנים דנה 30 עם ציריות מחוזקות (צלבים גדולים). זה אמור להספיק בלי בעייה לצמיגי 33" ויחסוך לך משקל מיותר של דנה 44 כבד מקדימה.

יחסי העברה - לדעתי 3.73 הם היחסים המתאימים לצמיגי 33" עם מנוע של סיקס. מעבר לזה המנוע מתחיל לצעוק לך בכביש המהיר. לא לשכוח שאין הילוך אוברדרייב בגיר, והדרך לשטח יכולה להיות ארוכה. חוץ מזה שכך תנצל את המירב ממנוע עם אופי כזה. עם יחסים קצרים יותר הרכב יהיה מסורס בכל מקום שהוא, חוץ מבזחילת סלעים.
ולמען האמת, אתה יכול גם להשאר בשקט עם יחסי העברה מקוריים 3.31, בעיקר אם אתה בונה מנוע עם יותר בשר.

בקשר לנעילות: אחורית לוקרייט, אבל אם אתה נוהג לנסוע בשטח משולב 4X4 HIGH אז שכח מנעילה קדמית אוטומטית. תצטרך לשים נשלטת או לוותר על נהיגת שבילים מהירה במצב משולב.

קפיצים - חדשים. (תתכוננו שם בראשל"צ).

טרנספר - D300.

גיר - T18A.

מנוע - בלוק וראש סופה סטרוקר (http://www.ajeepthing.com/stroker-motor.htmסטרוקר). כמו שאפשר להכניס צמיגים 33" ברשיון כך גם את הבלוק. המנוע הזה הוא כיף גדול, ואין סיבה שלא יהיה אמין. מוזן בקרבורטור MC2100 (או הדגם הגדול יותר, בהתאם למנוע).
ראש מנוע בלבד על מנוע 258 סטנדרטי לא מניב שינויים מורגשים ביחס לראש 258 מהדגם החדש, אבל אם תוסיף לו גל זיזים נורמאלי יותר יהיה נחמד.

מע' היגוי - בהתאם לסרן הקדמי שייבחר, כנראה מקורית שתחוזק לטובת אמינות, ביטול חופשים מובנים ועמידות. מערכת ההיגוי המקורית תעשה את העבודה מצויין.
מאוד מומלץ להעביר את ההיגוי אל מעל מפרקי ההיגוי במקום מתחת! על הדרך אפשר לעבור לתפוחי הגה גדולים יותר (אצלי המקוריים מחזיקים בין שנה לשנתיים).
היגוי מהעל המפרק יתן לך זויות נכונות יותר לאחר הגבהה (אפילו לא תצטרך זרוע פיטמן מונמכת, וזה פחות עומס על תיבת ההגה), וישמור את מוטות ההיגוי שלך גבוה מעל הסלעים.
מומלץ לעבור לתפוח מסוג אחד לכל מערכת ההיגוי (שימוש במופות להיפוך הברגה).

בודי - CJ8 או סופה (עם חזית וכנפיים של CJ!), לפי הזמינות.

מע' חשמל - חדשה ככל האפשר, הכיוון הוא צמה מוכנה מEBAY.

יש עוד ערימות של עיצות בנוגע לשיפור אמינות ברכב, אבל זה לאח"כ אם יעניין אותך.

בוזי
14-06-07, 13:59
הי ערן, תודה על ההתייחסות.

T18A+ Dana 300= ביצה בצד נהג. דנה 30 לא מתאים.

יחסי העברה - סביב 3.73 או 4.10. , הגיר כבר ייתן לי את הזחילה.

מע' היגוי - לזה בדיוק התכוונתי, שיפורים א-לה בולדוג.

אחרון וחביב, המנוע - 258 הוא מנוע נהדר בסל"ד נמוך ובינוני. בסל"ד בינוני-גבוה הוא מקבל אסטמה,
מנסיונם של אחרים, מע' הצתה ראוייה (כל דבר עדיף על המקור), וראש מנוע של סופה, פותרים את החולשה הזו.

coas
14-06-07, 14:08
אני משתדל לא להגיב או להעיר בנושאים שאין לי ניסיון בהם ממקור ראשון, כלומר דרך הגריז, השמן והתחת.
בעניין המנוע והחשמל יש לי מה להגיד.
צמת חשמל חדשה היא בזבוז כסף וכאב ראש לא קטן, אם הצמה לא במצב קטסטרופלי אין לכך הצדקה, כמו במקרה של מיכה. במקרה הגרוע ביותר ניתן לקנות מסמו צמה של ששת לנקות ולהתאים.

ראש מנוע של סופה על גבי מנוע 258 משנת 87 ואילך (מכסה שסתומים מאלומיניום) מוסיף הרבה.
ערן, אתה שופט לפי רס"ן שמועתי מבלי לבדוק את שאר הפרטים. ביום בו המנוע שלך יהיה משהו מעבר לסטנדרטי תוכל ליעץ בעניין. קראתי, שמעתי וראיתי זה לא ניסיון ולא מקור ליעוץ..

מוטורקראפט 2100 מהדגם הגדול יותר לא מתאים לאף מנוע 6 צילינדר, גם אם מדובר בנפח של 4.7L. אלה אם אתה מצטרף לחבורות ה**** בדיונות של פלמחים.

קאמשאפט "משופר" יגרור איתו צרות שיצריכו השקעה נוספת, כמו צילצולים, שינוי עקומת המומנט לרעה ועוד. לדחוף פנימה דיזות בגודל היסטרי כדי למנוע צילצולים זה לא פיתרון.

asafk
14-06-07, 14:11
אני מסכים עם אשר. המנועים הללו, במיוחד לג'יפ טיולים, לא צריכים ולא אוהבים שיפורים "משוגעים". מה שקורה עם המנועים המשופרים מדי, זה בד"כ דיבאגינג שנמשך לנצח, והתעסקות אינסופית עם המנוע, על חשבון טיולים. מי שכל מה שמעניין אותו זה לעלות דיונה מסויימת על הצד- יאללה. מי שרוצה ג'יפ טיולים אמין- אשר נתן את הנוסחה הנכונה. תוספת של TBI - ואף אחד לא צריך יותר מזה.
נראה לי שגם אתה, בוזי, מבין את זה- וטוב שכך.

אסף.

ערן המסוקס
14-06-07, 14:59
T18A+ Dana 300= ביצה בצד נהג. דנה 30 לא מתאים.
מה שקובע את צד היציאה הוא הטרנספר בלבד. מה הקשר לגיר? אני יכול להביא לך תמונות של גיר וטרנספר מקוריים מהמפעל, ותראה בעצמך. כמו כן, בג'יפ של אורי טל הסרנים היו סטנדרטיים (ביצה בצד נוסע כמובן).

מע' היגוי - לזה בדיוק התכוונתי, שיפורים א-לה בולדוג. בדיוק

Bulldog
14-06-07, 15:55
בוזי בהצלחה.

איזה חלקים מתוך הרשימה כבר יש לך?
איפה אתה מוכן להתפשר ואיפה לא?

ארז
14-06-07, 21:06
אני לא מבין למה אתם שמים צמגים של טוסטוס על הרכבים האלו? אתה בונה אתה הרכב מאפס? שים דנה 44(יעלה לך טיפה יותר מדנה 30) ולך ישר על 35"

בוזי
14-06-07, 21:23
ערן: גיר T18 מתאים בולט און לטרנספר דנה 20 (ביצה בצד נוסע), או לדנה 300 הפוך, יעני clocked. הוא מתאים לעוד טרנס', עם מתאמים יקרים.

עומר: יש לי שילדה... ויש לי גיר אצל אלון. למה שאתפשר? המפרט שלי צנוע והגיוני.

ארז: 33" הוא הגלגל הגדול ביותר שנכנס מתחת לסיקס, בלי SOA, בודי ליפט ושאר צרות.
הוא גם נראה פרופורציונלי לרכב מוגבה באופן הגיוני, לא מזמין ביקורות של נציגי החוק, ולא מושך עיניים.
אני בונה רכב הגיוני וסביר, לא אקסטרים.

מחר אני הולך לבקר את הגרוטאה, אנסה לצלם ולהעלות תמונות של "לפני"...

ד ו ר ו ן
15-06-07, 00:32
מנסיון של חבר שביצע מהלך דומה מאד הסכום גבוה בהרבה ממה שאתה מתכנן- אצלו זה הגיע ל50K מעבר לעלות הגרוטאה הראשונית.

מה שכן, בסיום היה לו רכב חדש.
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=471&highlight=%F4%E9%E8%F8

UNIX
15-06-07, 03:56
לך על מיני ספול מאחורה
חבל לסבול מתיקתוקים ומכות
מיני ספול עושה רק טוב , גם ההגה מגיב טוב יותר

Bulldog
15-06-07, 05:02
אהה מה?!?

עושה רק טוב? פיתרון זול לנעילה, לא פחות, בטח שלא יותר.
עדיף חריקה ושחיקת צמיגים על פני תיקתוקים?

AvigdorAharon
15-06-07, 16:14
כמה דגשים מצידי:

מנוע 258 עם ראש של סופה.
מוטורקארפט ומערכת הצתה משופרת - "מתכון אשר".
מגבר בלמים הידראולי - עד שלא תיסע, לא תבין את ההבדל
עם תצליח להרכיב בודי ארוך, לטעמי עדיף.
גיר T18A, זה גם החלום שלי.

בכל מקרה, אני מקנה, מאחל בהצלחה, ומחכה ליום בו אני אתחיל פרויקט כזה (עם הבן שלי, עוד 13 שנים...).

נ.ב,
תשתדל לא להקשיב למוני כאשר התגובות שלו פונות לצד הריגשי, הוא רק התגרש עכשיו...

אביגדור

UNIX
15-06-07, 18:49
זה אמנם לא הדיון המקורי וחבל להרוס אותו אבל :
אין שום חריקה , הסרן נעול תמיד , אין מכות, אין תיקתוקים
אין קפיצים שנהרסים עם הזמן
אחרי נסיון עם מיני ספול על צמיגי 31 שטח מלא
אני יכול רק להמליץ בחום , שחיקת צמיגים ? קיר אחד שאתה מטפס
אתה שוחק יותר ממה ששחקת שנה שלמה .

בוזי
15-06-07, 20:50
היום הלכתי לבקר את הקנדידט, באתי עם בגדי עבודה וזחלתי קצת, וזה מה שראיתי:
זה אכן CJ-6, שנת 79. השילדה נראית על פניו במצב מצויין. ללא קרעים, סדקים, חלודה, בטח שלא חורים.
הבודי הפתיע אותי לגמרי. ציפיתי לבודי גמור ורקוב ומצאתי בודי שלא עבר פחחות מעולם (!), צבע מקורי, ללא חלודות וללא חורים. קצת דפיקות בכנפיים, מכסה מנוע עקום שעמדו עליו וזהו. הבדיקה שלי שטחית לגמרי, אבל בדקתי המקומות המועדים לחלודה - ואין. יש אפילו סגירת פח... שתעוף כמובן. יש גגון אלומיניום נהדר.
נראה כמו הג'יפים שהיו פעם לעיריות.
יש מנוע 3800 עם סעפות וקרבורטור חד לוע, גיר 3 הילוכים, טרנספר לא מזוהה. איזה טרנספר היה מותקן על סיקסים בשנה זו?
סרן אחורי AMC 20, קדמי דנה 30 עם לוקרים, שניהם צרים, טובים לברזל...

כמה שאלות לגבי רישוי:
הרכב כאמור שנת 79, ללא טסט 10-15 שנים. הבעלים, גוף מוסדי שלשהו, טוען כי "החזיר את הרשיונות" בזמנו.
מהו התהליך העדיף מבחינת רישוי, חשבתי על שתי אלטרנטיבות:
א. לערוך זכרון דברים עם המוכר היום. אחרי 1.1.2009 לרשום את הרכב כאספנות, להעביר בעלות ולהעלות אותו לכביש. החיסרון: הרכב לא שלי עד תום התהליך, אם הבעלים פושט רגל/מתחרט/משעבד את הרכב - אכלתי אותה. יתרון - חסכתי כמה גרושים, ויכול להיות שזו הדרך היחידה.
ב. בהנחה שרשיונות הרכב הוקפאו, "להפשיר" את הרשיון, לשלם אגרה אחת, להעביר בעלות, ב-1.1.2009 לרשום כאספנות. האם זה אפשרי? ככל הידוע לי, לא ניתן להעביר בעלות לרכב ללא טסט... אישור תנועה זמני הולך? היתרון: הרכב בבעלותי עוד לפני שעלה על הגרר. חיסרון: יקר יותר, האם אפשרי בכלל?
אשמח להתייחסותכם.
רעיונות יצירתיים :wink: - אפשר בפרטי.

תודה,
בעז.

אה, כן, לגבי עלויות:
הרבה יותר קל לי להתחיל פרוייקט כזה כשאני מגדיר 30K. אני הרי לא אעצור אותו אם אני אחרוג....

להחזיק SUV מתבגר גם עולה 10K בשנה, לפני שנסעת מטר. בדוק.
בסוף הפרוייקט יהיה לי רכב חדש, לטיולים אמיתיים וסתם לנסוע לים עם הילדה. גם לנסוע בערב קיץ לעיר, בלי ברזנט, לאכול גלידה... סוג של חלום. סיקס פשוט עושה לי את זה. לא פרקטי, לא נוח, לא חסכוני ולא כלום.
פשוט הדבר האמיתי בשבילי.

lizard
15-06-07, 21:06
תבדוק בדיוק מה זה אומר "החזיר את הרשיונות"
יש 2 אופציות. הקפאת רשיונות והפקדת רשיונות! ההבדל הוא שבשני אין כבר רישוי לרכב. נאדה, גורנישט מת וקבור. הרכב טוב רק לחלקים.

קח בחשבון שמה שאתה קונה בכל הרכב הזה זה שלדה, בודי (כנראה, צריך לראות בדיוק), מנגנון הגה ואולי צמת חשמל. חוץ מזה, כל שאר החלקים, זבל עופות. כנראה שהטרנספר הוא DANA20, שמשודך לT150, יש לי סטאפ דומה מג'יפ אחר שהיה לי (פורק) משנת 79 גם כן.

ההמלצה שלי, עבור. אלא אם הרכב ניתן לך במתנה או קרוב מאוד לזה, זה לא שווה את ההשקעה, ותאמין לי שאני קניין גרוטאות ידוע :-) אם היה לו מנוע 258, ניחא. אבל אפילו את זה.

כתבתי לך ה"פ

בוזי
15-06-07, 21:19
דנה 20 זה טוב ליהודים. Bolt on על ה-T18A, דרופ בצד נוסע. טרנספר HD, חסרונו היחיד הוא ביחס נמוך של 1:2, יש קיטים לשיפור ואפשר להפוך אותו ל Twin Sticks.

ואנא אל תתווכחו לגבי נעילה או מיני ספול. הנו סליפ שירדה מהקורנדו תיעלב....

lizard
15-06-07, 21:30
הקיט הזה עולה 600 דולר בארה"ב לפני משלוח בתחומי ארה"ב. תחשוב כמה זה יעלה לך בארץ.
אני יכול לנסות לארגן לך אחד ב1300 דולר בארץ, אבל עדיין אתה עם 1:3, מה שבא סטנדרט בDANA300.

נ.ר
15-06-07, 23:11
תבדוק אם זה לו פייב כי לפי מה שאתה אומר על המנוע זה נשמע כמו פייב(דעתי האישית קחו זאת ככזה אולי אני טועה ומטעה בידקו אצל משהו אחר את נכונות דבריי)ודעתי האישית למצב הרישוי עזוב ועבור לרכב אחר שהרישוי מוקפא אך מצבו הפיזי הוא סביר .אולי אם חלקים חדשים יותר כמו סרנים רחבים מנוע .

shmil
16-06-07, 10:26
הבעלים, גוף מוסדי שלשהו, טוען כי "החזיר את הרשיונות" בזמנו.

אני אהיה חד וממוקד יותר:
אם "החזיר את הרשיונות" משמעו הוריד את הרכב מהכביש, אזי אין מה לעשות עם הרכב חוץ מחלקים.
אם הוא הפקיד רשיונות, אז ניתן להחזיר את הרכב לכביש בפרוצדורה שציינת.

בוזי
16-06-07, 21:09
אני יושב וחופר בפורומים ולא מצליח להגיע ל "רשימת קניות" מסודרת.

המנוע - סגור שיהיה 258.
גיר - אני מאוד רוצה T18A, אבל זה מתחיל להיות בעייתי, ושימו לב למה.
הגיר שמצאתי יורד מ J20, ומשודך אליו טרנספר של NP, כנראה 208.
אז אני תקוע עם טרנספר 208, שהוא לא ממש חזק, האוזינג אלומיניום, מונע שרשרת. מאידך עם מנוע 258 וצמיגי 33" על רכב שמשקלו טונה וחצי, הוא יתמודד. יתרונו הוא ביחס הנמוך: 2.61:1. הבעיה שהדרופ שלו בצד הנהג וזה מביא אותי לשאלת הסרנים.
מאחור דנה 44, זו ברירת המחדל ואין בעיה. מלפנים, סימן שאלה. יחס הזחילה המתקבל עם הרכיבים הנ"ל הוא כבר מעל 1:70, כך שהסרנים רואים מומנט גדול ונדרש סרן חזק.
האם קיים דנה 44 קדמי ברוחב זהה לאחורי "רחב" עם ביצה בצד נהג?
אולי 10 בולט גדול? קיימת גם סוגיית הברגים בג'אנט, אני מעוניין שמעגל החלוקה יהיה זהה מלפנים ומאחור.
בזכות זה שאני בונה מאפס, כל האפשרויות פתוחות.
אשמח לעצות והצעות לגבי הסרנים.

תודה חברים.

אמנון
16-06-07, 21:53
מה עם דנה 44 רחב קדמי של וואנדורה? ביצה בצד נהג..
יש גם 10bolt קדמי רחב של וואנדורה, דומה מאוד ל44, גם ביצה בצד נהג.
ושווה לבדוק עם אלון, יש לו דנה 44 עם ביצה בצד שאתה רוצה. לא יודע כמה הוא רחב.

lizard
16-06-07, 22:03
בוזי, קח בחשבון שאם מדובר על רכב שיעבור טסטים אז אולי יעשו לך בעיות על טרנספר לא מקורי וכדומה. לא מאמין אבל לך תדע.
מה גם שזה עלול ליצור לך בעיות עם המיקום של הדרייבשאפט הקדמי, אני לא בטוח בזה ב100% אבל כדאי שתבדוק קודם למה בסופה האגזוז פונה לצד נוסע ולא בצד נהג כמו בסיקסים.

אם בכל זאת אתה הולך על הסטאפ הזה, תשקול סרנים של וונדורה, משנה מסויימת הם באים עם 4.1 בסרנים, D44 קדמי וGM 14 כמדומני באחורי. אותם סרנים שברוך משתמש בצפרדע ובחרגול. סרנים חזקים מאוד.
אמנם הם רחבים מאוד, תמדוד קודם אם זה באמת מעשי לרכב שעולה על הכביש, אבל תמיד תוכל לבנות כנפונים כמו של עמרי2. מפרופיל של קיר גבס.

הDANA20 לא מתחבר BOLT ON לT18?

לדעתי האישית, קודם תתחיל בניקוי שלדה ובודי. בתור התחלה תשתמש בחלקים שבאים עם הג'יפ המקורי, רק כדי שתוכל להוזיז אותו ממקום למקום. אחרי שתסיים שלדה ובודי, תתחיל לחפש סרנים ברצינות, מי יודע, אולי תמצא מציאות עד אז.

Bulldog
16-06-07, 22:24
דנה 44 מואנדורה יהיה יותר מדי רחב.
בכלל כל 44 מטנדר פול סייז יהיה כבר מאד רחב.
סקאוט זה בערך האופציה היחידה שיש בארץ או לחזק את הדנה 30, למרות ששוב, גם עם מומנט, כל עוד אתה לא משתולל, לא תישבור כל כך מהר.
הלאה לגיר, ההתעקשות על הT18 זה נחמד, אבל יש פתרונות אחרים לקבל יחס זחילה איטי, ההמלצה שלי, תיבת הפחתה שיכולה לשמש גם כמתאם לדנה 300, תלוי בתצורת חיבור של ה208 ל18.
או לחילופין לחבר אותה ישר ל176.
בכל מה שנוגע מעבר לזה לטסטים, שים פלטת גיר גדולה יותר שתסתיר הכל.

moriseven
16-06-07, 22:47
אני לא בטוח בזה ב100% אבל כדאי שתבדוק קודם למה בסופה האגזוז פונה לצד נוסע ולא בצד נהג כמו בסיקסים.

מיכה אתה טועה, בסופה האגזוז מגיע בסופו של דבר ביציאה לצד נהג, הוא יוצא מהסעפת עובר מתחת להאוזינג, הולך במקביל לשלדה צד נוסע ואז הולך שמאלה מעל הדריישפט לפני הקורה האחורית שלפני המיכל דלק ויוצא בצד הנהג לפני הגלגל השמאלי אחורי.

אלון_ק
16-06-07, 23:03
בוזי,
התיבה 231 ולא 208. כמו בסופה.

208 לא הייתי מציע לך לקחת לא בגלל החוזק, אלא בגלל הגודל - זו תיבה ענקית יחסית.

מיכה, בדוק את עצמך לפני שאתה מייעץ. גם אם לואנדורה יש את ה14 בולט FF ולא את אחיו הקטן (והמחורבן), זה עדיין 2 סדרי גודל יותר ממה שהוא רוצה לרכב. אלו סרנים ל37 ומעלה, הם יתמודדו גם עם 44 על סיקס (ה14FF, לא השאר).

ערן המסוקס
16-06-07, 23:11
אני דוקא חושב שבוזי התחיל עם מתכון נהדר לרכב שטח. בלי שיפורים מוגזמים. פשוט רכב כיפי ומאוזן.

לדעתי אם אתה ממש רוצה את הT18, אז תשים את הטרנספר דנה20 וזהו. יהיה בסדר גמור לדעתי.

לא צריך להשתולל. הרכב הזה נועד להיות גם כיפי בין היתר, ורכב משופר מאוד לא בהכרח יהיה כיפי יותר מרכב מאוזן, ומשופר קלות "בלבד".

והמטרה העיקרית פה היא רכב שיפיק את מירב ההנאה, לא רכב עבודה או תחרויות.

lizard
16-06-07, 23:13
מוריס אתה צודק, התכוונתי לכל הסיבוב הזה שהאגזוז עושה, צריך לבדוק למה הוא עושה את זה. נדמה לי שזה בגלל שהביצה נמצאת בצד נהג. אני לא בטוח.

אלון ועומר, גם אתם צודקים אבל לצערנו הרב בארץ למצוא D44 ברוחב נורמלי ביצה בצד נוסע זה קשה, כל אלו שיש להם לא רוצים למכור (לפחות לי :-)). אני משתעשע ברעיון של ניתוח רציני לסרן D44 סופה, אבל כנראה שבסופו של דבר אלך על סרן וונדורה גם כן כי הוא יותר זמין. גם בגלל שהחוק כבר לא ממש מעניין אותי, בטח אם הרכב יהיה רכב ספורטיבי בלבד (אני מתכוון לסיקס שיש לי כעת)

בקשר לסרן האחורי, בהחלט OVERKILL רציני. אבל אם הוא כן קונה סרן וונדורה קדמי, שיקנה את התואם האחורי. בטח אם היחסי העברה שלהם הם 4.1 מקורי. פשוט זה יצא זול יותר מאשר לקנות סרן (לא משנה איפה הביצה כרגע) ולהחליף לו קייס ויחסי העברה ל4.1
זה לא אידיאלי, אפילו רחוק מאידיאלי כי האמת המרה היא שזה לא בטוח שזה אפשרי בכלל בגלל מיקום הביצה, יכול להיות שהקפיץ יהיה בדיוק עליה או קרוב אליה במקום שאי אפשר לרתך תושבות, אבל שווה לו לבדוק את זה. אני יכול לעשות עבורו מדידות כי יש לי גישה לשני הסרנים.

בוזי
16-06-07, 23:15
אלון, בטוח שזה 231? הסטנדרט במודל שלך הוא 208.
אולי תבנה לי מתאם לדנה 300? תראה איזה בלגן הגיר שלך עושה...
השאיפה שלי לא להשתמש בחלקים אקזוטיים, אני רוצה חלקים נפוצים ואמינים.

בוזי
16-06-07, 23:17
לגבי הדנה 20:
הייתי מסתפק בו בהחלט, והוא גם היה חוסך ממני את הכאב ראש.
לצערי הגיר הספציפי שהשגתי לא מתאים לדנה 20, צריך מתאם שלא קיים במודל הזה.
במודלים מוקדמים יותר המתאם היה כלול, והגיר היה משודך לדנה 20.

אני מרגיש כמו ההוא שתופר חליפה לכפתור...

moriseven
16-06-07, 23:19
מיכה, הוא עושה את כל הסיבוב הזה בגלל שהביצה היא בצד של הנהג ואין מקום להעביר גם את הצנרת אגזוז וגם את הדריישפט הקידמי בצד שמאל בין הגיר והשלדה.

lizard
16-06-07, 23:28
לגבי הדנה 20:
הייתי מסתפק בו בהחלט, והוא גם היה חוסך ממני את הכאב ראש.
לצערי הגיר הספציפי שהשגתי לא מתאים לדנה 20, צריך מתאם שלא קיים במודל הזה.
במודלים מוקדמים יותר המתאם היה כלול, והגיר היה משודך לדנה 20.

אני מרגיש כמו ההוא שתופר חליפה לכפתור...

תלך על הסטאפים הכי פשוטים וידועים. זה אומר T176 עם DANA300. יהיה חסר לך יחסי העברה? תגדיל בסרנים או שתתקין דבלר או שתחליף גיר, אבל (ואני לא מאמין שאני כותב את זה :-)) קודם שהרכב יסע.

אם אתה רוצה גיר+טרנספר בשביל להתחיל, יש לי T150+DANA20, אני אשאיל לך לצורך הבנייה אבל קח בחשבון שאולי מתישהו אני אצטרך אותם ושהאורך הכללי שלהם קצר יותר מזה של T176 וD300.

בוזי
16-06-07, 23:34
מיכה,
כתבתי את זה בהתחלה, אני אכתוב שוב:
אני בונה רכב מאפס. אני בונה כמו שלדעתי הוא צריך להיות. אין לי טעם להרכיב אותו רק כדי שייסע, ואז להתחיל לשפר. אני לא ממהר, ורכב נוסע, בנוי כמו במקור, אני יכול לקנות היום, והוא ייסע מחר. לא זו הכוונה.
חוצמזה שT150 ודנה 20 יש לי על הגרוטאה, אפילו נראה שהם תקינים.

הערה:
מאוד לא הייתי רוצה להפוך את השרשור הזה לשרשור וויכוחים והתנצחויות.
אני אקבל בשמחה את עזרתו של מי שרוצה לעזור לי לבחור את הסטאפ הנכון, מתוך נסיון מעשי.
לדקלם את המפרט של הסטנדרט - זה יופי, אבל לא כ"כ עוזר לי.

lizard
16-06-07, 23:47
תבדוק אצל יריב קלר ברוך (שנמצא פה בפורום) בקשר לT18, יש לו למיטב ידיעתי אחד למכירה.
אולי הוא יתאים לך לD20.

Bulldog
17-06-07, 05:13
אפשר לקבל תמונה של הT18?, האזור שמתחבר לטרנספר?

נמרוד
17-06-07, 10:58
בוזי, אני חוזר - רכבת כוח אידיאלית, לדעתי גם מבחינת המחיר ובוודאי מבחינת מינימום הסתבכות, לסיקס טיולים: יחסי העברה מתאימים לצמיגים בסרנים - כלומר, 4.10 עבור צמיג 33 זה מצויין - וקיט הפחתה בטרנספר דנה 300. זה טרנספר מצויין, חזק, וזה שהוא המקורי בסיקסים זה בונוס. יש לו לפחות שני קיטי הפחתה של 4:1 - terralow וlomax. העלות למיטב זכרוני, כולל קיטי שיפוץ מלאים, באזור ה1000$ שם. ואז לא משנה ממש איזה גיר יש לך - T176 הוא גיר סביר ביותר בלי בעיות מיוחדות, ושוב, זה שהוא זמין וזול וזה הסטנדרט בארץ זה רק בונוס.

T18 נשמע אקזוטי ויפה... אורי טל עשה עבודה יפה מאד, אם רכבת הכוח שלו נופלת לך לידיים יופי, אם לא זה לא משהו שלדעתי שווה להתאמץ ולהפוך את הארץ בשבילו.

הסרן הקדמי הוא בעצם נקודת השדרוג העיקרית. ה30 המקורי יעשה את העבודה יופי בג'יפ טיולים, לא צריך את הנסיון של מספיק אנשים בארץ, זה גם הסטנדרט בארה"ב, אף אחד שם לא טורח לשדרג סרן בשביל 33. אתה תגלה בעצמך ששדרוג סרן גם גורר תוספת משקל ורוחב משמעותית שלאו דווקא נותנת יתרון אמיתי כל עוד אתה לא מתחרה. מצד שני, זמן יש לך, אז חפש עד שתמצא סרן מתאים.

ערן המסוקס
17-06-07, 11:14
תומך בדעתו של נמרוד.

לדעתי אם אתה רוצה ללכת על הצד הבטוח, ייתכן ויהיה יותר פשוט לשדרג את הציריות בסרן דנה 30 לציריות מחוזקות, ואז בודאות יהיה לך שקט עם צמיגי 33".

בוזי
17-06-07, 13:22
אני מתחיל לחשוב שאתם צודקים.
אבל אני מרגיש שכבר אין הצדקה לבנות במו ידי רכב סטנדרטי, מאחר ולקנות רכב שעבר שיפוץ מקיף ונכון, יהיה תהליך זול ומהיר יותר. מילא, התוצר המוגמר היה משופר מאוד ביחס למקור. אבל רכב סטנדרטי...
לדוגמה:
יש CJ6 שנת 77 למכירה, הוא כבר אספנות וניכר שהחליפו בו כל חלק אפשרי בשנים האחרונות.
עד כמה שהתרשמתי מהתמונות, כל רכבת הכוח והבודי שלו, ירדו מ CJ8 ממודל מאוחר יותר.
תג המחיר שלו הוא פחות מחצי העלות המוערכת של הפרוייקט.

זה מחזיר אותי לפוסט הראשון שלי בשרשור הזה, נניח ואני מיישר קו, מסדר, משפר, משפץ.
מי מבטיח לי שבטיול הראשון לא תיקרע לי תושבת קפיץ? או תושבת גיר, ואז המניפה תאכל את הרדיאטור? או שיפרצו פקקי המים במנוע (הכל מנסיון מר). בג'יפ הקודם שהיה לי, ברגי תושבת תיבת ההגה והקפיץ היו שבורים. מישהו ריתך על התושבת ראשים של ברגים, ע"מ להסתיר את הזוועה.
ואני לא הבנתי למה האוטו לא נוסע ישר... אין תחליף לעבודה שביצעת בעצמך, סגרת כל בורג במו ידיך ואתה יודע שכל מכלול שטיפלת בו - תקין.

דילמה רצינית. למרות שדיברנו בה רבות, אין לי בעיה שהשרשור יסטה לכיוון הזה, לפחות עד שאקבל תשובה ממשרד הרישוי לגבי הסטטוס של הרכב...

נמרוד
17-06-07, 13:32
בוזי, זה שאתה משתמש בסרן קדמי וגיר סטנדרטיים לא אומר שהרכב סטנדרטי... את רוב העבודה והיצירתיות אתה משקיע לא בדברים האלו. יש לך מערכת מתלים והיגוי לבנות נכון - גם אם לכאורה סטנדרטי... לא פשוט לעשות ג'יפ שגם יהיה נוח, גם מהלך יפה, וגם עם היגוי והתנהגות כביש טובה.

lizard
17-06-07, 14:19
אני אישית בניתי את הג'יפ שלי כי רציתי לעשות את זה מהרגע שקראתי את הכתבה על הג'יפ שלי עירא.
דבר שני הוא שאחרי שאתה בונה רכב מאפס (טוב כמעט) אתה מכיר אותו ויודע שאתה יכול לתקן כל בעיה בעצמך. הרכב הופך להיות למשהו פחות מפחיד. אצלי לפחות.

גם אם אתה תקנה רכב מדוגם, עדיין תצטרך לעבור על כל בורג ובורג ולוודא שהוא סגור נכון, שהגומיות תקינות, שהתושבות מנוע כמו שצריך. יישור קו כל רכב צריך.

מוני אורבך
17-06-07, 14:32
מחזק את ידיו של נמרוד.
אתה חיב להגדיר מה המטרה שלך (לעצמך ואחרי זה לנו)
א. רכב עבירות קיצונית או רכב טיולים בעל עבירות טובה.
ממה שהבנתי אתה רוצה רכב טיולים בעל עבירות טובה אמין ונוח וזול לאחזקה.

במקרה הזה לך על כמה שיותר סטנדרטי עם מכלולים כמה שיותר נפוצים. מה שנמרוד הציע מצוין. אם עברת את גיל 30 אתה גם יכול להשאר עם דנה 30 מקדימה.

אני בטוח שאתה כבר יכול לבדוק רכב ולראות עד כמה הוא טוב (ואם לא יש כמה באתר שיוכלו)

ב. אתה רוצה לשפץ רכב מאפס. במקרה הזה קנה גרוטאה ולך על זה.

ג. אתה רוצה שיהיה רכב נוח. כאן יש הרבה מאוד מקום לעבודה ומחשבות על איך להפוך סיקס למכונת הטיולים האדיאלית.

נימי
17-06-07, 15:35
במידה ונושא האספנות הוא משהו שאתה יכול לוותר עליו, קנה CJ במצב טוב משנתון מתקדם 85 או 86 וצפונה, תבדוק אותו טוב טוב לפי הכתבה באתר, תשפץ בו מה שצריך, תתאים אותו לצרכים ולרצונות שלך, וצא לטייל (זה בכל מקרה מה שאני עשיתי).
הרכבים האלו בדרך כלל חוזרים הביתה בנסיעה גם במידה של תקלות ותיקוני שדה (לפחות מהניסיון הקצר שלי)
כל נושא הרכב שהוא עדיין לא אספנות וכל הבעיות שיכולות להיות מהסיבה שאתה לא יכול להעביר אותו בעלות עדיין, נראה לי לא שווה את המאמץ והסיכונים.

מאיר רוטברג
18-06-07, 15:47
שמחתי לראות את השרשור משתי סיבות ,

אחת כי יש מי שבונה ומעז. על הרצון קבל שאפו ,

שתיים : כי יש אבולוציה אצל אנשים, לפני שנים כאשר טענתי כי בארה"ב נוסעים קבוע עם 33 ו 35
על סרן דנה 30 לא נאמר כולם אבל הרוב המכריע היה שרוי בקונספציה כי חייבים מינימום דנה 44,

אהבתי את האימרה של: אם אתה מעל גיל 30 תשאר עם הדנה 30!!!!

אם יש לך רגל עדינה דנה 30 עם צמיגי 33 אין לך ממה לחשוש בכלל,
35 זה מאוד גבולי ,אבל מאוד לעיתים אני חושש לתת בגז על מנת לא לשבור,וזה ברירת המחדל

Bulldog
18-06-07, 17:25
יש לך מערכת מתלים והיגוי לבנות נכון - גם אם לכאורה סטנדרטי... לא פשוט לעשות ג'יפ שגם יהיה נוח, גם מהלך יפה, וגם עם היגוי והתנהגות כביש טובה.
באופן מפתיע, זה לא ממש מסובך.
שאל את שי ש, הוא עשה סיבוב על הפגר.

אלון_ק
22-06-07, 00:17
סליחה, הייתי במילואים.

אלון, בטוח שזה 231? הסטנדרט במודל שלך הוא 208.
אולי תבנה לי מתאם לדנה 300? תראה איזה בלגן הגיר שלך עושה...
זה 231. הפעם בדקתי, זה כלל גירוד של 1/2 ס"מ בוץ ממנו שהסתיר אותו לגמרי עד עכשיו. 100%.
רוצה מתאם? לך לAdvanced Adaptors. יצא לך יותר זול.

אותי החבר'ה לא שיכנעו. צ'טערת, הם עדיין חושבים בכיוון של שיפור קיים ולא בניה מחדש.

יריב קלר ברוך
22-06-07, 07:47
יש לי T18 עם D20

בוזי
01-07-07, 16:02
חדשות טובות! הרישיון לא הוחזר, אלא הוקפא.
לא קיבלתי אותו מאחר ולא מופיע שדה "מס נוסעים".
שלחו אותי לעמדה מס' 1.
רעיונות?

lizard
01-07-07, 19:30
כן.
תבנה את האוטו, חכה שנה וחצי ותעשה לו רישוי אספנות. מעמדה מספר 1 אתה לא תצא בחיים.
חוץ מזה, עד שתסיים את הרכב אני מאמין ומקווה שיהיו אופציות נוספות לרשיון אספנות.

בוזי
22-07-07, 13:46
מספר תמונות מתהליך החילוץ של הג'יפ.
הג'יפ עמד במקום שאי אפשר היה להגיע אליו, גם לא עם הטרקטור.
אז הוא עשה מה שג'יפים יודעים לעשות גם בלי מנוע - לרדת מסלעה של 2 מטר...
אח"כ נגרר ע"י הטרקטור עד הגרר, עלה על הגרר, והופה לחצר. השיפוץ מתחיל.

שימו לב לצבע המקורי.

אייל
22-07-07, 14:09
"על הדרך" גם לקחת BX?

האמת, זה נראה יותר טוב מהסיקס הקודם שלך :lol:

בהצלחה. אתה יודע איפה למצא אותי אם אתה צריך עזרה.

AvigdorAharon
22-07-07, 15:19
בהצלחה!!!

כל מה שתרצה לדעת, ואתה לא זוכר, תנסה אצלי.

אביגדור

cj 64
27-05-11, 00:33
מאד נהניתי מהשירשור,ואף למדתי כמה דברים!!
אך ציפיתי לסוף ,לראות אייך ומה עשית אם :הגיר הסרנים והטרנספר,ובכלל אייך הוא שופץ ונראה היום,אם הוא עדיין ברשותך?
אפילו אם הוא נמכר,
תעלה כמה תמונות לאחר השיפוץ,שיהיה סוף דבר!
גל

-->