PDA

צפייה בגרסה מלאה : שיפוץ שלדת צינורות.

סולי
24-01-04, 16:44
שלום,
בכוונתי (למי שעוד לא ראה את הדיון בפורום ATV) לרכוש תומקאר חד-מושבי ולשפצר אותו בחזרה למצב חדש ואף קצת מעבר.

אחד הבעיות הראשונות הוא שיפוץ השלדה החלודה.., על פני השטח לא נראה כי היא חטפה מכות לאורך חייה.. אבל היא מלאה בחלודה בחיבורים ולאורך הצינורות.
כיצד יש לבצע את תהליך השיקום?, כולל הסרה מוחלטת של החלודה והצבע..?, וצביעה מחודשת שתמנע התפשטות חלודה..?

אשמח אם תוכלו לעזור ולפרט את התהליך והחומרים הנדרשים,

עירא
24-01-04, 17:27
שיטה טובה לטפל בחלודה היא לפרק את השילדה לגמריי ולעשות לה ניקוי חול עם מכונה איכותית ולא צעצועים ביתיים, מומלץ לנקות את השילדה גם מבפנים (אם זו שילדת צינורות או סתם משהו סגור) בעדיפות כמה שיותר עם החול ומה שנשאר אפשר עם קיטור אח"כ לטבול אותה באמבטית צבע יסוד עשיר באבץ וייש לך יופי של שילדה. כמובן שעיקומים סדקים וכו' צריך לתקן עוד לפני אבל זה כבר סיפור אחר.

עירא
24-01-04, 17:39
דוגמא למה שכתבתי:
http://www.saturdaybang.com/jeep/2001_03_01_archive.php3
(ההתחלה היא דווקא למטה וככול שעולים התאריכים גם עולים) הדברים הרלוונטים מתחילים ב-20 למרץ ועד ה-24 למאי.
עירא

נמרוד
24-01-04, 17:59
אתה יכול די בקלות לפרק את השלדה מהכל כולל הכל, ואז בעבודה ידנית עם דיסק לנקות ולהשחיז אותה עד למתכת מבריקה. אח"כ צבע יסוד רגיל בשתי שכבות, וגימור עם צבע כרצונך, לדעתי מפחיות ספריי פשוטות - אין שם הרי הרבה מה לצבוע. כמובן שליטוש טוב בין שכבה לשכבה. העבודה פשוטה הרבה יותר מפחחות רכב ממש, השלדה של הדברים האלו עשויה מפלדה שחורה רגילה בעובי מכובד (יותר מ3 מ"מ). כדאי לך לעבוד כל פעם על קטע אחד, כדי לא להשאיר חלקים חשופים ללא צבע יסוד יותר מכמה שעות - חבל על העבודה.

אתה צריך לבדוק היטב שהשלדה ישרה ע"י מדידות אלכסוניות, אני לא יודע מה הסטיות המותרות - תצטרך לברר במפעל טומקר. שים לב לחלקי המתלה - אם הם עקומים תצטרך ליישר אותם וכאן יותר חשוב לחזור למידות ולצורה המקורית כדי לא לחרבש את ההתנהגות של הכלי.

סולי
24-01-04, 18:16
שיטה טובה לטפל בחלודה היא לפרק את השילדה לגמריי ולעשות לה ניקוי חול עם מכונה איכותית ולא צעצועים ביתיים, מומלץ לנקות את השילדה גם מבפנים (אם זו שילדת צינורות או סתם משהו סגור) בעדיפות כמה שיותר עם החול ומה שנשאר אפשר עם קיטור אח"כ לטבול אותה באמבטית צבע יסוד עשיר באבץ וייש לך יופי של שילדה. כמובן שעיקומים סדקים וכו' צריך לתקן עוד לפני אבל זה כבר סיפור אחר.

היכן ניתן להשיג מכונה לניקוי בחול?, והאם לא עדיף במקרה זה לשלוח אותה לניקוי וצביעת צבע יסוד אצל בעל מקצוע? והאם יש לכם המלצות?

עירא
24-01-04, 18:24
התהליך שתיארתי הינו התהליך המסובך והייקר כנראה וגם שייתן את התוצאות הטובות ביותר. השיטה שנמרוד תיאר היא אחלה (ד.א. זה מה שעשיתי לשילדה שלי כי לא היה לי כח וכסף).
מכשיר ניקוי חול שיעשה את העבודה בצורה טובה הוא לא משהו שאפשר לקנות בזול. יותר זול יהיה לשלוח את השילדה למקום שמתעסק עם זה. העלות (ושוב בהערכה גסה) 500-1000 ש"ח.

סולי
24-01-04, 18:32
בין השאר, המטרה היא להגיע לתוצאות הטובות ביותר.. מבחינת עמידות נגד חלודה.. וגם יופי חשוב לי - אני לא אשקר.

השאלה אם מישהו יכול להמליץ על בעל מקצוע איכותי וזול לעשות את עבודת הניקוי והצביעה?

עירא
24-01-04, 18:41
לא לא מכיר כאלה. אולי יש כאן מישהו אחר שיוכל להמליץ.

נמרוד
24-01-04, 18:42
אמרת שאתה רוצה לשפץ לבד, ועל ההתחלה, דווקא את העבודה הכי פחות מסובכת, אתה רוצה להוציא לבעל מקצוע? זו לא הדרך.

סולי
24-01-04, 18:48
לצערי, לטיפול מוחלט בחלודה אין לי את הכלים המתאימים..
ודווקא בנושא הזה אני מוכן לשלוח את השילדה לניקוי וצביעה... ולהוציא לבעל מקצוע.

למצב השילדה כרגע המליצו לי כבר כמה אנשים לשלוח אותה לטיפול מוחלט.. ולטבילה בחומר ייסוד.

אומנם יש לשכן שלי משייפת חשמלית, אבל השאלה אם היא תעשה את העבודה גם בפינות ובחיבורים הבעיתיים? ואם לא תהייה גם גריעת חומר מהמתכת? וגם אם הגימור הסופי יתקב לעמידות של עבודת בעל מקצוע.

חנן א.
24-01-04, 19:56
אני מהמר שניתן גם לשכור מכונת חול.
אני לא הייתי עובד עם דיסק בניקוי כדי לא לפגוע בשילדה, גם מבחינת פגיעה בברזל מבחינה מבנית, שזה, אם באמת מדובר בעובי דופן של שלושה מ"מ, יותר זניח, אבל גם כדי לא ליצור שטח מכוער ופגום כבסיס לצבע.

ניתן להלביש על הדיסק מברשת ברזל ואז אתה לא פוגע בברזל.

סולי
24-01-04, 20:57
אתה אולי יודע היכן?
ובכמה?

עירא
24-01-04, 21:05
באיזור שלי הייתהת פעם חנות שמוכרת חומרים לבנייה וברזלים וכלי עבודה וכו' והייתה להם אחת שהם היו משכירים. לא יודע מחירים. יש בחור אחד מאיזור כ"ס שיש לו אחת כזו על רכב והוא יכול להגיע אליך ולבצע את העבודה אצלך. שוב אין לי מושג מחיר.
המלצה, לנסות באיזור תעשייה הקרוב אליך להכנס לחנויות לשאול שם אני מניח שיוכלו לקדם אותך.
עירא

elitkh
25-01-04, 19:31
בראש העין נמצא מפעל בשם אפלון הם מבצעים עבודות צביעת מתכת -אתה יכול לבצע אצלם גם ניקוי חול-אני חושב שהם המקום הכי טוב שתמצא אבל לא בהכרח הכי זול
שיהיה בהצלחה
אלי

rosha1
25-01-04, 22:01
יש מפעל בשם חצם שנמצא בקיבוץ בארות יצחק.
המפעל הוא אחד הגדולים והמקצועיים בארץ שם אתה יכול לבצע ניקוי חול (ישנם מספר סוגים של גרגרים אתם מבצעים ניקוי). בנוסף במפעל הזה תוכל לבצע התזה של אבץ במידה ואכן תירצה בכך. הם גם צובעים ברמת גימור דיי טובה.
ברק

-->