PDA

צפייה בגרסה מלאה : פליטה משונה על הבוקר

ברששת
16-06-07, 23:42
וזה לא מה שאתם חושבים.
בהתנעה ראשונה על הבוקר יוצאים מהאגזוז חלקיקים קטנים של פיח רטובים. הרטיבות לפי דעתי היא של מים ולא שמן (תחושה). תופעת המים ברורה אך לא ברור לי הפיח.
חשבתי שמדובר בכיוון קרבורטור, אך מבדיקה ויזואלית של הפלגים לא ראיתי תופעה חריגה (אין הצטברות פיח עליהם). כמו כן לא חסר שמן או מים, אז כנראה שגם אפשרות זאת נשללת.
האם משהו נתקל בתופעהת פתרונות?

חנן-ג'יפולוג
16-06-07, 23:48
זה נורמלי. בד"כ לא מדברים על זה כי אף אחד לא מספיק עירני בבוקר בשביל לנהוג תוך כדי הסתכלות על קצה האגזוז שלו.

ברששת
17-06-07, 00:14
אני בדרך כלל מחמם את הרכב לפני נסיעה ראשונה ובאותה הזדמנות עושה סיבוב לראות אם לא חסר איזה חלק חיוני. פשוט החלקיקים האלו משאירים כתם קטן בחניה לכן קשה להתעלם ממנו.

צביקה קרבורטור
17-06-07, 18:37
שלום רב!
חנן אמר, ואני רק אחדד את תגובתו, אל חשש ,המים הם תוצאה של עבוי, ונובע מתוצאה של צינור פליטה קר וגזי פליטה חמים, צינור הפליטה מטבעו מפוייח במקצת, לכן הנוזל הנפלט הוא בצבע שחור,ולא שקוף כמים.
אם הדבר מפריע לך בכתם שהוא משאיר במקום החנייה, התנע את הרכב, והתחל בנסיעה מידית, ללא שום חימום המנוע, רכבך בכעל צוק אוטומטי והרכב מתחממם ומגיע לטמפרטורת עבודה תוך כדי נסיעה, ולכן חימום הרכב במקום, עבר מן העולם, נס ליחו, מיותר וגם מזיק.
התחל בנסיעה איטית, ובהדרגה האךץ את המנוע בהתאם לטמפרטורת המנוע.
ובכם גם תשמור על המנוע, וגם תמנע מנוזל שחור במקום החנייה.
בתקווה שעזרתי.
צביקה

ברששת
17-06-07, 23:21
תודה צביקה.
לגבי החימום בבוקר זהו הרגל שנשאר לי מימי האופנועים היפניים.
מכיוון שבלוק המנוע עשוי אלומניום יש התרחבות (אומנם מזערית אך חשובה) תוך כדי התחממותו ואז הוא מגיע לביצועיים אופטימליים. לכן ההמתנה בהתנעה ראשונית ללא קשר לתערובת הדלק.
האם אין הדבר נכון גם לגבי רכבים יפניים?

kd2
17-06-07, 23:45
דובר על הנושא הרבה בפורום...
לא מחממים מנוע המקום , מניעים מחכים 20-30 שניות( צא תגיד בוקר טוב לצמיגים /חגורה/מראות ויש לך 30 שניות ) ויוצאים בנסיעה רגועה עד להתחממות המנוע.
כל חימום במקום הוא מיותר ולא נכון משום שהמנוע מתחמם בקצב איטי משמעותית וגורם ליותר בלאי.
מרגע שיש זרימת שמן טובה צריך לחכות קצת ולהתחיל לזוז.

-->