PDA

צפייה בגרסה מלאה : פרויקט מתמשך: שיפוץ VW type 2 טרנספורטר קמפר

עמודים : 1 [2] 3 4

רפאל
15-02-10, 17:08
היי אסף

תבדוק גם שאין נזילה לתוך הבוסטר ולכן אתה לא רואה נזילה חיצונית.

רפי

asafk
15-02-10, 21:38
הכל ייבדק. אבל זו כמות די גדולה שחסרה - לא יהיה לה מקום בתוך הבוסטר.
מצד שני הרפידות הקדמיות בנות 20 שנה, וכשאני משחזר את הנסיעה כמה עשרות קילומטרים לפני שנדלקה הנורה, התחילו רעשי "מתכת על מתכת" מהקליפרים הקדמיים - ולכן אני לא פוסל מצב של שחיקה ברפידות הישנות בצורה כזו שהרבה שמן ירד לתוך הבוכנות של הקליפרים.
בינתיים, הבוכנות האחוריות חדשות, הצנרת הגמישה מאחור חדשה. יש לי אם יהיה צריך ערכת שיפוץ לקליפרים הקדמיים, רפידות קדמיות חדשות, צינורות גמישים חדשים לקדימה, בוסטר ראשי חדש.
אז אני מוכן לכל תרחיש..

אסף.

asafk
23-02-10, 22:40
בשעה טובה חיברתי את החיישנים לשעון של האווירון. בהתחלה הקריאות היו מאוד מוזרות עד שעליתי על זה שחיברתי את החיישן של הטמפרטורה ללחץ ולהיפך... עכשיו אפשר לראות בזמן אמת מה הקריאה של שני החיישנים, והלוק המודרני זה גם משהו..

את עניין הבלמים צריך לפתור עד הטסט, אז אני אקדיש לזה מרץ בסוף השבוע אם לא יהיה גשם..

ואגב טסט, גם לי, כמו לכל בעלי רכב האספנות עם טסט בחודש הבא, משרד הרישוי לא שלח את הרשיון לחידוש. התקשרתי, ונערת הטלפון הבטיחה ש"שולחים עכשיו". בסדר.

ויש גם חבילה חדשה שהגיעה - עם פעמיים פילטר אוויר. כמה הסתובבתי בין חנויות החלפים בתל אביב, עם רשימה מפורטת של כל המק"טים מכל היצרנים שיכולים להתאים... וכלום. בחנות של פז'ו שלחו אותי לצרפת, בחנות של פיאט אמרו מכוניות כאלה יש רק באיטליה, בפולקסווגן לא הבינו מה נפלתי עליהם, והפרסים הרימו טלפונים לכל האזור, ואין. 10 דולר מאוחר יותר, עבור שני פילטרים, ועוד 20 על המשלוח, ואני מסודר לפחות ל40 אלף ק"מ הבאים עם FRAMים בעלי המק"ט המקורי. הוצאתי את הפילטר של הפז'ו שלא בדיוק התאים, והיה מכווץ מפחד בתוך הבית, הרכבתי את הפילטר החדש, ויותר אני לא מפחד מאבק דרכים.

אסף.

חנן גולומבק
24-02-10, 09:53
עד שעליתי על זה שחיברתי את החיישן של הטמפרטורה ללחץ ולהיפך... אסף.

אתה מפוטר ;)

asafk
24-02-10, 22:46
חנן, קצת סובלנות... שני חוטים באותו צבע.... לא חכם מצדי, אבל לא נורא...

אסף.

סוזי המשתוללת
25-02-10, 23:00
כל גנב מתחיל יודע להסתדר עם חוטים באותו צבע - ראה ערך איצובילייזר /קודנית ושות' :D
פעם הבאה תתקשר למומחים :twisted:

asafk
21-03-10, 23:15
אתמול "הפקרתי" את הקמפר לכמה ימים במוסך... כמו שכבר הבנתם הכל אני עושה לבד, אבל שני דברים שאני לא יכול הם הכנה לטסט (כי חייבים מוסך) ופחחות (כי אין לי ידע וכלים ואני לא רוצה לבזבז זמן וכסף על ללמוד בשביל שלושה וחצי חורים).
אז עוברים עלי ימים של חרדה לגורלו של הקמפר האמיץ, ואני כולי תקווה שעוד כמה ימים הוא יהיה יפה יותר ובריא יותר, תודות לשעיה הפחח במוסך של ניר. בינתיים אני לא ישן בלילה, אפילו שאני יודע שהוא בידיים טובות...

אסף.

zagi
21-03-10, 23:41
מחזיקים אצבעות לגורל הקמפר .

מה כוללת עבודת הפחחות , תיקונים בלבד או צבע מלא ?

asafk
21-03-10, 23:54
רק כמה נגיעות. דרור הראל כתב שהוא לא מרוצה ממצב המרזבים, אז לא יכולתי להשאיר אותם ככה. ויש 3 נקודות חלודה "קשות" (חור או התחלה של חור) ועוד כמה שטחיות. אני לא בעניין של פחחות וצבע להכל, כי זה המון כסף, והרכב ייסע ויחנה בעיר... חבל. דווקא צביעה קומפלט אולי אני כן אעשה לבד- כי את זה לא בשמיים לעשות מבחינת ידע וציוד... אבל עוד כמה שנים.

אסף.

asafk
05-04-10, 23:42
אתמול והיום - טיול קמפינג ראשון - ובהרכב משפחתי מלא - בקמפר.
עדיין לא הכל גמור, וזה טיול "טרום השקה" כדי לבדוק מה עוד צריך לעשות.
נסענו ליומיים ב"ארץ הקסאמים", חבל אשכול - אזור מקסים של שדות רחבים והמון אוויר, על סף המדבר. נסענו בכביש, נסענו בשבילים, אפילו נסענו בבוץ, והVW הקשיש הראה שהוא נהנה.
ביום נחנו בצילו, בלילה ישנו בתוכו - שניים במיטה שלמעלה ושניים במיטה שלמטה, כמו שאמור להיות.
הדבר המדהים הוא התגובות בכל מקום - לא ייאמן כמה אנשים ניגשו אלינו ושאלו שאלות. מבטים בכל רמזור ומכל מכונית שעוקפת, שיחות בכל עצירה. האמת? לא ציפיתי.
עוד דבר נהדר הוא האיוורור המקורי - דרך המשולשים והתריסים מתחת לחלון נכנס המון אוויר קריר. נכון שלא היה מאוד חם בחוץ, אבל יניקת האוויר היא ממקומות של לחץ נמוך, והוא קר יותר מטמפרטורת הסביבה. גאוני.

אבל לא פחות חשוב - הדו"ח הרשמי של ה"הרצה", עם המלצות שייושמו עד ההשקה המתוכננת די בקרוב (במושגי הזמן שלי)..

קודם כל, זו הנסיעה הארוכה באמת הראשונה שלנו עם הקמפר, כביש מהיר במהירויות של 90-100 (קמ"ש), ובסוף הנסיעה המנוע לא חם, לא איבד שמן, והמשיך לנגן כרגיל. הוא גם יבש, אין נזילות. זה אומר שמי שסגר אותו אחרון עשה עבודה לא רעה בקטע הזה (למרות פדיחות איומות בדברים אחרים), ועם כל הגומיות שאני החלפתי, ההחלטה לא לפתוח את המנוע נראית כרגע נכונה.
דרך אגב, התצוגה של הטמפרטורה ולחץ - נהדרת. אולי זה לא מכוייל פיקס, אבל קל לראות מגמות ולעקוב. אם יהיה משהו חריג, מייד שמים לב. משהו חריג זה למשל שהחוט של החיישן טמפרטורה נתפס באיזה עשב ויצא מהמקום (הוא בתחתית המנוע) ומייד רואים שאין טמפרטורה. דורש שיפור.
לא הכל טוב - אחרי נסיעת שטח, פתאום ובלי התראה, אני שם לב ששוב חסר חצי מיכל של נוזל בלמים, ואין שום נזילה נראית לעין. מילאתי והעניין לא חזר. כנראה שיש נזילה שלא נראית לעין - דרך המשאבה הראשית לצד הוואקום (זה המקום היחיד שיכול להיות). אני חייב לציין שגם בפעם הקודמת שזה קרה, זה היה אחרי נסיעת שטח. יכול להיות שיש עניין של זווית או גובה יחסי בין צנרת הוואקום לצנרת הבלמים. אבל זה לא משנה - המשאבה הראשית החדשה כבר מחכה. בכל מקרה אני אבדוק שוב את המשאבות בגלגלים (מאחורי הגומיות) ואת הקליפרים, לוודא שזה בכל זאת לא הם.
מה עוד?
מערכת החשמל הפנימית עוד לא גמורה, כידוע, וצריך לתת גז ולגמור עם זה.
ריפודי דלתות - מהקדמיות נכנסת רוח, הפורמייקה על האחוריות סדוקה ושבורה. אי אפשר ככה.
רדיו!! רמקולים, חיווט, די פשוט - אבל צריך לעשות.
ניקוז לכיור (חור ברצפה... כואב), ועל הדרך אולי אני אעשה גם יציאה על הדופן לחיבור לטוש (מקלחת שטח).
תיקוני פחחות - לא הספיקו לעשות, ובשבוע הבא נחזור לפחח שייתן את הכמה שעות עבודה.
חימום - חייבים משהו ללילות. אני עדיין מחפש מחמם גז שמתאים לקמפרים במחיר סביר.
מצלמת רוורס...
ליישר את הפגוש האחורי ולצבוע אותו לבן
ואת הג'נטים הקדמיים באפור כהה כמו האחוריים.
מדרגות... חיזוק למתקן של הספייר...

זה נראה הרבה אבל זה לא המון - ולפני חודש עמוס (חו"ל, מילואים) אז אני מקווה שאני אעמוד במה שקבעתי לעצמי וההשקה תהיה לפני הקיץ.

אסף.

סוזי המשתוללת
06-04-10, 00:13
פספסתי אותכם אבל לא נורא תהיה סיבה לפגישת מחזור של קואוצ'ריות ;)

asafk
06-04-10, 00:48
תמונות...

אסף.

חנן גולומבק
06-04-10, 08:06
איזה כייף לכם.

Gilad
06-04-10, 18:36
סחטיין עליכם ! נראה שעשיתם חיים.

אני יודע שהרכב ישן ומבחינה בטיחותית סביר להניח שרחוק שנות אור מהיום אבל יש בו בקונפיגורציה הנוכחית מושב אחורי עם חגורות שאפשר להושיב בו את הילדים? או שהם פשוט מסתובבים להם בחלל הרכב וכל אחד מוצא את פינתו הוא

asafk
06-04-10, 21:40
יש ברכב 5 חגורות בטיחות. אמריקאי במקור, שם זה היה חובה וטוב שכך. הבעיה היא שבמושבים האחוריים חגורות 2 נקודות - יותר טוב מכלום אבל בכל זאת... לפחות שתיים מהשלוש אני אהפוך (לא יודע עוד בדיוק איך) ל3 נקודות.

אסף.

asafk
06-04-10, 22:00
ועוד דבר... קצת מצחיק.
השפריצרים עובדים עם לחץ אוויר. ממלאים מים במיכל, ואז דוחסים אוויר עם ונטיל, בתחנת דלק איפה שממלאים אוויר בגלגלים.
די היה ברור לי שאין מה לנסות אפילו, אבל דיגדג לי... ותוך שניה יצאו הרבה מאוד מים מההגה... לפחות הרווחתי שטיפה של הרצפה.
אז אם למישהו יש במחסן משאבה חשמלית שמרכיבים על הצנרת (צינור כניסה - צינור יציאה) ואין לו מה לעשות איתה - אני אשמח לקנות במחיר סמלי..

אסף.

shmulikbg
07-04-10, 09:58
ועוד דבר... קצת מצחיק.
השפריצרים עובדים עם לחץ אוויר. ממלאים מים במיכל, ואז דוחסים אוויר עם ונטיל, בתחנת דלק איפה שממלאים אוויר בגלגלים.
די היה ברור לי שאין מה לנסות אפילו, אבל דיגדג לי... ותוך שניה יצאו הרבה מאוד מים מההגה... לפחות הרווחתי שטיפה של הרצפה.
אז אם למישהו יש במחסן משאבה חשמלית שמרכיבים על הצנרת (צינור כניסה - צינור יציאה) ואין לו מה לעשות איתה - אני אשמח לקנות במחיר סמלי..

אסף.
יש. מתנה לחג. דבר איתי 052-3934643

barak4*4
10-04-10, 09:10
יש ברכב 5 חגורות בטיחות. אמריקאי במקור, שם זה היה חובה וטוב שכך. הבעיה היא שבמושבים האחוריים חגורות 2 נקודות - יותר טוב מכלום אבל בכל זאת... לפחות שתיים מהשלוש אני אהפוך (לא יודע עוד בדיוק איך) ל3 נקודות.

אסף.

אסף,
ראשית, אתה יודע שיש לי פינה חמה בלב לנאצי-מוביל שלך, קבל ח"ח על השיפוץ והחזרה לחיים נורמאליים של הצורר הירוק. אני מקנא.

הכובע השני אותו אני חובש בחיי הוא Ambulance officer (המקבילה של מד"א לפארמדיק?).
הדבר היחיד שאני יכול להגיד לגבי חגורות ה-2 נקודות הוא: מלכודת מוות.
לפעמים אני חושב, שאולי עדיף לסוע בלי חגורות כלל מאשר לחגור חגורת 2 נקודות (אל תטעה, אני תומך נלהב של שימוש בחגורות בטיחות).

האמן לי, ראיתי פציעות של אנשים שעברו תאונה בעודם חגורים בחגורת 2 נקודות - לא מרנין בכלל. אצלינו ב- ST JOHN (המד"א הניו-זילנדי), קוראים להן "הגיליוטינה".

לטעמי, שים חגורת 3 נקודות או שאל תחגור בכלל.

דרור הראל
10-04-10, 12:24
היי אסף,

מזל טוב,הדבר שתמיד הכי אהבתי בדוייטשהמוביל היא תנוחת הנהיגה,לאימי היה כזה חדש מודל 79 ובצבא נהנתי למשך כמה חודשים עם טרנספורטר מודל 88 מהשקית--תנוחת הנהיגה היא מושלמת ואפשר לנהוג שעות מבלי להתעייף ומבלי לקבל כאבי גב.איך הרגשתה מבחינת תנוחת הנהיגה לאחר נסיעה ארוכה?

קוסמטיקה-השגתה כיסוי גלגל רזרבי וצלחות מקוריות?

דרור הראל

barak4*4
10-04-10, 12:35
היי אסף,

מזל טוב,הדבר שתמיד הכי אהבתי בדוייטשהמוביל היא תנוחת הנהיגה,לאימי היה כזה חדש מודל 79 ובצבא נהנתי למשך כמה חודשים עם טרנספורטר מודל 88 מהשקית--תנוחת הנהיגה היא מושלמת ואפשר לנהוג שעות מבלי להתעייף ומבלי לקבל כאבי גב.איך הרגשתה מבחינת תנוחת הנהיגה לאחר נסיעה ארוכה?

קוסמטיקה-השגתה כיסוי גלגל רזרבי וצלחות מקוריות?

דרור הראל
אפרופו נאצים, יצא הנאצי צפוף הפיגמנטים מהחור שלו :twisted: :twisted:, עוד לא תחבו אותך לכבשן? :twisted: :mrgreen:

אסף, עזוב אותך מטאסות... לך על הדבר האמיתי, ג'אנטים של פורשה, אין דבר יותר יפה מזה על נאצי-מוביל.

http://img684.imageshack.us/img684/2549/porsche911wheelpic018.jpg (http://img684.imageshack.us/i/porsche911wheelpic018.jpg/)

http://img684.imageshack.us/img684/7398/porscheturbowheels.jpg (http://img684.imageshack.us/i/porscheturbowheels.jpg/)

http://img684.imageshack.us/img684/6318/porsche104.jpg (http://img684.imageshack.us/i/porsche104.jpg/)

http://www.youtube.com/watch?v=fIYWanhClgQ&feature=player_embedded

דרור הראל
10-04-10, 13:46
אני יוצא רק בלילות,חוץ מיזה אף אחד לא תוחב אותי לכבשן:

א.עוד לא יוצר בגודל המתאים.
ב.מבחינתם יהודי שחור=ערבי,ועם הערבים אין להם בעייה,הם בעיקר מפחדים מהם.
ג.אני דוהה עם השנים.

דרור הראל

asafk
10-04-10, 16:28
קודם כל בעניינים הקוסמטיים - החישוקים היו מברזל וישארו מברזל, בלי שום טסות. צבע שחור (יותר נכון אפר כהה) זה המקסימום שאני מפרגן להם. יש לי עוד סט חישוקי 15X7 של מרצדס שייסעו למסעות ארוכים כשיהיו, עם צמיגים במידה נורמלית ופרופיל נורמלי. כיסוי גלגל? יש לי של לופטהנזה, מתאים לאווירה הכללית, אבל הורדתי אותו כי נאגר מאחוריו לכלוך. כשאני אסיים לחזק את המתקן של הגלגל, אני אחפש כיסוי ראוי.

חגורות 2 נקודות - אכן, בעיה קשה. בינתיים הקטנה יושבת במושב בטיחות של תינוקות ורתומה בו היטב, אבל הגדול, עם הבוסטר, רתום ב2 נקודות בלבד, ואני יודע שזה רע. יש לי מן תוספת כזו (שקניתי בניוזילנד) שמתלבשת על החגורת 2 נקודות והופכת אותה לרתמת 4 נקודות. הבעיה היא שצריך בשבילה נקודת עיגון אחורית, ואין. פירקתי כבר את כל התקרה והדיפונים בשביל למצוא נקודות עיגון - ולא מצאתי משהו טוב.
כנראה אני אהפוך את החגורה הימנית ל3 נקודות, עם הנקודה העליונה מתחת לחלון - יש שם חיבור מקורי של חגורה. הגובה יתאים רק לילד בלי בוסטר... וזה יוצר דילמה כי החוק מחייב בוסטר (שאמור להגביה את הילד לגובה של מבוגר). חשבתי גם לייצר תמיכה עליונה, אבל אין לאן חוץ מלעשות חור עובר באחת מהקורות של הבודי.
בקיצור - בעיה, ואני עדיין לא יודע מה יהיה הפתרון. בינתיים כאשר אני נוסע רק עם ילד אחד, הוא יושב מלפנים.

אסף.

Gilad
11-04-10, 02:28
אסף - לדעתי החוק מחייב בוסטר ובכלל חגורות מאחור רק משנה מסוימת שממנה היה חובה להתקין חגורות במושב אחורי ברכב.
אני מניח שהרכב שלך ישן יותר כך שלא נראה לי שהחוק תופס לגביו - שווה בדיקה.

גלעד

אומי5
11-04-10, 10:22
חגורות שמים בגלל חוקי ניוטון לא בגלל חוקי המדינה .
שתדפוק ברקס חרום (אפילו בלי לפגוע באף רכב אחר) אתה לא רוצה לראות ילד עף לכיוון הדשבורד .

אצלי בחיפושית 74 מותקנות 2 חגורות עם מנגנון למושבים הקידמיים ובנתיים שתיים ללא מנגנון מאחורה, בהמשך יתקנו חגורות אוטו' גם מאחור .

asafk
11-04-10, 22:40
אסף - לדעתי החוק מחייב בוסטר ובכלל חגורות מאחור רק משנה מסוימת שממנה היה חובה להתקין חגורות במושב אחורי ברכב.
אני מניח שהרכב שלך ישן יותר כך שלא נראה לי שהחוק תופס לגביו - שווה בדיקה.

גלעד
הבעיה היא שגם אם השנתון לא מחייב חגורות, כשחוגרים חייבים בוסטר. ואני לא אסיע ילדים לא חגורים.

אסף.

asafk
18-04-10, 00:56
המשאבה הראשית שדי היה ברור לי שנוזלת, באמת נזלה. הורדתי אותה היום ו...מפלס נוזל הבלמים בתוך הבוסטר הוא קצת פחות מחצי הגובה...
פירוק המשאבה די פשוט, אבל צריך להיזהר. שני צינורות שהולכים קדימה ואחורה, שני אומים שתופסים את המשאבה למגבר, צינור ממיכל נוזל הבלמים העליון למיכל הכפול (יש קטע במערכת הזאת - מיכל המילוי נמצא בתא הנהג, אפשר להוסיף נוזל בנסיעה... והמיכל הכפול נמצא על המשאבה. ביניהם יש צינור פלסטיק). לא לשכוח קודם להזיז את הצינור של החימום שמפריע למשוך את המשאבה אחורה! כשהמשאבה על השולחן, שולפים בכוח את המיכל הכפול - חשוב לשלוף קודם את הצד האחורי ואחר כך את הקדמי, אחרת המיכל יישבר.
והחדשות הטובות הן שלא שברתי אף מיכל, ואפילו הגומיות בתוכן ננעץ המיכל הכפול, תקינות גמישות ו"חיות".
הבעיה היתה בצינור הפלסטיק שבין שני המיכלים שלא יצא. נאלצתי לחתוך אותו, ואני אלך לחפש צינור חליפי.
עוד בעיה - איך מוציאים את הנוזל מהבוסטר? בהנחה שהוא לא הולך לשיפוץ (הוא מחזיק ואקום טוב מאוד בינתיים). נראה שגם אותו צריך לפרק - ובזה כבר יש עוד סיכונים של צינור ואקום שעלול לא לזוז, וגרמושקה של השטנגה שבאה מהדוושה לתוך הבוסטר ועלולה להתפרק, בכל זאת, בגילה....

לא זוכר אם כבר כתבתי, אבל בניתי לוח ראשי מדליק לחשמל "בית", כולל הדפסה על אלומיניום. תמונות כשהמערכת תהיה גמורה.
ובזמן שחיכיתי שכל נוזל הבלמים ינזל ויצא, סידרתי פטנט נחמד לרדיו ולצרכנים שסביבו (שקעי הטענה והמסך של המצלמת רוורס) - מתברר שבדגם האמריקאי יש זמזם שמתריע על דלת פתוחה + מפתח בסוויץ'. בבית הממסרים שהוא חלק מבית הפיוזים יש באחד מהמקומות מקום לזמזם, ולשם נכנס חוט אחד שממתג 12 וולט כשמכניסים מפתח לסוויץ', וחוט שני שממתג גוף כשהדלת פתוחה.
יש גם מקום פנוי ובלי חיווט על יד, בבית הממסרים המקורי של האוטו. אז חיברתי חוטים לתוך בית הממסר הפנוי- לקחתי את המתח מהמפתח, ועוד חוט לגוף בתור פיקוד. חיברתי חוט בתוך בית הפיוזים למתח מהמצבר, אחרי פיוז, לכניסה של הממסר, וחוט נוסף שהולך לכיוון הרדיו מהיציאה של הממסר. על יד הרדיו שמתי עוד בית ממסר - שפשוט קיצרתי את כל הרגליים שלו יחד בתור "מפצל", והוא מקבל מתח מהממסר הקודם. ומשם חיבור מתח לרדיו ולשאר. עכשיו לא צריך סוויץ' פתוח כדי לשמוע רדיו. והסבר למי שלא מכיר מכוניות מ"פעם" - במכוניות פעם היה קויל, סליל הצתה, שמקבל מתח לא מהמחשב אלא מהסוויץ'. ואם הוא מקבל מתח אבל לא עובד, הוא נשרף. ואם עומדים עם סוויץ' פתוח כדי לשמוע רדיו, זה מה שקורה. אז לי זה לא יקרה.

אסף.

shmil
18-04-10, 01:06
עוד בעיה - איך מוציאים את הנוזל מהבוסטר?
מזרק של תרופות, עם צינור דק מאריך, אותו אתה דוחף לתוך הבוסטר.

אומי5
18-04-10, 09:43
אני לא יודע איך בדיוק נראה הבוסטר , אבל אם הכנסה של צינור מתכת קטן אפשרית , אז פיסטולט בלי כד צבע יעזור לך, פשוט שהבוסטר יהיה הכד, ואת הנוזל תשפריץ לתוך איזה כלי .

asafk
29-04-10, 22:45
המזרק היה "ברירת המחדל" שלי, מראש, ועם המזרק שבעזרתו אני דוחף את האוויר החוצה מהמערכת, הפעם ינקתי מהבוסטר נוזל בלמים בכמות שמילאה פחית של מלפפונים חמוצים.
כל זה היה במוצאי שבת, בדיוק בזמן כדי לנסוע עם הקמפר ביום ראשון בבוקר דרומה.
מועדון די גדול של רכבי שטח-אספנות מכל מיני סוגים שבו אני חבר, מזמין אותי מספר פעמים בשנה לאירועי המועדון, שבדרך כלל משלבים טיולים בשטח ביום ובלילה עם הרצאות מעניינות והפעלות משעשעות נוספות, ביניהן קמפינג. למרבה הצער הנהלת המועדון לא מרשה לי לפרסם תמונות שמצלמים שם, אולי בגלל שהם לא רוצים שיראו שכל החברים לובשים בגדים דומים, או את הצבע המגעיל שבו הם צובעים את רכבי האספנות שלהם, או מסיבות אחרות, אז תסלחו לי. בכל מקרה, כיוון שהפעם לא היה קמפינג מתוכנן, אלא רק טיולים ליליים, וסידורי הלינה הרגילים הם לא ברמה שאני אוהב, החלטתי לנסוע עם הקמפר. החניתי אותו באחת הסככות המוצלות בהן רכבי המועדון מאוחסנים, והקמפר שלי היה הרכב הכי חדש בסככה! כך יכולתי לישון בו בנוחות בין הפעילויות, עם וילונות סגורים, כשהחברים האחרים נאלצו לישון באוטו שלהם, או באוהלים חסרי דפנות על מיטות בלי קפיצים. היה שווה לבוא עם הקמפר, והוא זכה להרבה כבוד.
בדרך חזרה הביתה, ברכב אני ועוד שלושה חברים, שמתי לב לתופעה שכבר קרתה כמה פעמים - המנוע מתחיל לגמגם במאמץ, הטמפרטורה עולה, וחסר כוח. תמיד חשדתי בהצתה, אבל לא הצלחתי לשים את האצבע על הבעיה. הפעם היה לי רעיון, וכשעצרתי לתדלק בדקתי - ואכן. מכסה המפלג, מוצמד לגוף המפלג עם שני "עלים" קפיציים. הם כנראה חלשים, והמכסה טיפה זז. משהו שקשה מאוד להבחין בו אם לא מחפשים. שיחקתי איתו קצת, והבעיה נפתרה. בהמשך הנסיעה המנוע עבד חזק, נסענו מהר, בלי גמגומים וטמפרטורת השמן לא עלתה יותר מדי. אני אכופף את ה"עלים" כדי להצמיד את המכסה למקומו כהלכה.
חוץ מזה הגיעה היום בדואר חבילה עם שני החלקים האחרונים לתצרף של מערכת הקירור - הפחים שמתחת למנוע. אחד מהם חשוב יותר - זה מה שמתחת לתרמוסטט, ולמעשה שומר על אזור התרמוסטט חם יחסית.

אסף.

asafk
06-05-10, 00:24
קיבלתי הצעה מקונה רציני, מציעים לי 3000 ש"ח.
הם אומרים ש"הגיע הזמן להעיף את הרכב הישן".
מציעים לי לגרוט.
לרגע כמעט וגרטתי. את המכתב. אבל החלטתי לשמור אותו. שאני אוכל לומר שהיה לי קונה רציני.

אסף.

עידו לוריה
06-05-10, 20:42
והם נדיבים וגם משלמים מיד ... אחרי 45 יום :rolleyes:
ולזה הם קוראים משתלם איזה סיבה לבן אדם יש למסור לה רכב במחיר כזה שכול רכב אחר בשוק עולה יותר ?
עידו

shmil
06-05-10, 21:20
אסף, כנראה שהם מציעים גריטה רק לגרוטאות.
עובדה, אני לא קיבלתי. :twisted::shock:

asafk
08-05-10, 20:36
חכה, שמיל... יש לכם בכלל דואר בהאחזות?

חזרתי אתמול והיום לעבוד על הדיפונים של הדלתות. תרגולת של ספריי סיליקון- ספריי דבק. יצא לא רע. אחרי ההדבקה ואחרי שחלק מההדבקות נפתחו, עברתי לצד של הדלת. יריעת פוליאתילן (ניילון), מודבקת עם דבק נאופרן (פעם ראשונה שאני משמש בו - מצויין! ), ובכל החורים שאין בהם את התותב פלסטיק המקורי, שמתי חדש.
האמת, קניתי בזמנו 20 תותבים, מתוך מחשבה שלפחות חצי יהיו תקינים. על דלת הנהג גמרתי היום 18 מתוך ה20. לפחות הדלת השניה במצב יותר טוב... אבל היא תחכה, כי אני מזמין עוד 20, שיהיה.
http://www.busdepot.com/images/parts/81319.jpg
בסוף העבודה, החיבור של הדלת למקום בעזרת ה"שפיציק"ים המקוריים ותותבי הפלסטיק, מהדקת גם את הריפוד למזוניט, והדלת נראית מצויין. לא חדשה, סימני הזמן ניכרים, אבל הריפוד מתוח ויפה.. גם שתלתי רמקול חדש בדלת, במקום מה שהיה. הסיבה שלא תראו היום תמונה - יש פינה אחת שלא מתחברת לי, ה"שפיציק" לא יושב מול החור שלו, ואני חושב מה לעשות. דווקא של זה, אני רוצהלהראות תמונה מושלמת...
על דלת ימין יש הרבה יותר עבודה, אז אני אצלם גם את התהליך.

אסף.

דרור ברלי
10-05-10, 15:29
כשיימאס לך, תוכל תמיד לעשות הסבה פשוטה וקלילה לדבר כזה.

asafk
10-05-10, 20:12
הקטע הוא שבאמת באמת נורא קל לעשות את זה, ויש לא מעט אמריקאים חסרי בושה שעושים את זה...

אבל אם כבר, אז שיהיה 4X4, הנעה אחורית- נחמד, אבל זה לא זה.

אסף.

דרור ברלי
10-05-10, 23:12
עם מנוע אמיתי, הנעה אחורית זה יותר כיף.
להנאתכם, קישור נחמד: http://www.google.co.il/imgres?imgurl=http://blogsimages.skynet.be/images_v2/002/585/886/20080410/dyn008_original_640_397_pjpeg_2585886_dd 9cc8c5601a855753cd9ab70c9212d6.jpg&imgrefurl=http://allride.skynetblogs.be/category/1321054/1/%2BVW%2BBaja%2BBus&h=397&w=640&sz=54&tbnid=jkew6ehPkVdGtM:&tbnh=85&tbnw=137&prev=/images%3Fq%3Doff%2Broad%2Bvw&hl=iw&usg=__1_Yba6hr2RsTe4AHbu_dWIW_rB0=&ei=IVjoS7C3F8ys-gbE2LjaDw&sa=X&oi=image_result&resnum=1&ct=image&ved=0CAYQ9QEwAA (http://www.google.co.il/imgres?imgurl=http://blogsimages.skynet.be/images_v2/002/585/886/20080410/dyn008_original_640_397_pjpeg_2585886_dd 9cc8c5601a855753cd9ab70c9212d6.jpg&imgrefurl=http://allride.skynetblogs.be/category/1321054/1/%2BVW%2BBaja%2BBus&h=397&w=640&sz=54&tbnid=jkew6ehPkVdGtM:&tbnh=85&tbnw=137&prev=/images%3Fq%3Doff%2Broad%2Bvw&hl=iw&usg=__1_Yba6hr2RsTe4AHbu_dWIW_rB0=&ei=IVjoS7C3F8ys-gbE2LjaDw&sa=X&oi=image_result&resnum=1&ct=image&ved=0CAYQ9QEwAA)

ואסף - מכיוון שאנחנו בישראל ויותר מדי שינויי מבנה לא באים בחשבון, ככה זה צריך להיראות כשתסיים:

asafk
11-05-10, 23:10
זה מוגבה לא מעט, של גולש מוכר בשם sxuxrxf בפורם של הסמבה. במאמר מוסגר - הרכב היה מדהים, עשו עליו פיצ'רים בכל המגזינים, והוא מכר אותו בהמון כסף... ומצטער על זה מאז. ההגבהות האלו לא טובות. הבחור שהאוטו האדום שהראיתי לפני כמה דפים שייך לו, אומר שאין מהלך פתיחה בכלל והנסיעה סיוט. מרווח הגחון סטנדרטי הוא 30 ס"מ! בלי הגבהה אפשר להרכיב צמיג 27X8.5R14 וזה מספיק (לסמוראי זה מספיק, לא? ), ומרווח הגחון עדיין יותר מהרבה רכבי 4X4. ככה זה נראה:
http://i5.photobucket.com/albums/y184/hackmac87/COMBATBUS/037.jpg

אני אסתפק בטיפה פחות מזה. התכנית היא 205/70R15. אבל באמת בעדיפות אחרונה ובתור סט גלגלים שני.

אסף.

נמרוד
11-05-10, 23:30
אני דווקא מאד אהבתי. מי מצטרף אלי? בסופו של דבר הרוב קובע!

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=24049&d=1273490943

OP2000
11-05-10, 23:59
נמרוד אהבתי, אבל אם תשיב לב המנוע הוא סובארו וזה כבר גובל בפשע ;)

דרור ברלי
12-05-10, 13:54
אם תנבור טוב בקישור תמצא שם גם מנוע וורטק V6. כן, בתוך התחת של טרנספורטר. זה מגניב.

עידו לוריה
12-05-10, 20:31
גם בעיני מגניב , עם מנוע סובארו או כל אחד אחר זה כבר לא משנה ממילא זה לא רכב אוטנטי .
עידו

kobiarava
12-05-10, 20:36
אם תנבור טוב בקישור תמצא שם גם מנוע וורטק V6. כן, בתוך התחת של טרנספורטר. זה מגניב.

השאלה היא, איך מתמודד עם זה הגיר. המנוע הזה יכול להוציא 200+ כ"ס, ואם הגיר הזה יודע לקחת אותם, אני לא רואה שום סיבה לשדך איליו מנועי סובארו ברכבי מירוץ שהולכים ונבנים לאחרונה.

קובי

עידו לוריה
12-05-10, 23:07
קובי משדכים גם גיר טרנסאקסל לרכב שמתאים לכל רכבת הכוך ונגמר הסיפור.
עידו

asafk
13-05-10, 02:24
יש אצלי בחצר גיר טרנספורטר וגם מנוע V6 שהיו אמורים להשתדך יחד בשביל החיפושית. זה לא קרה בסוף בגלל עניינים אחרים, אבל לא אמורה להיות שום בעיה עם זה. המשקל של המנוע גדול משמעותית משל הסובארו, ומרכז הכובד שלו גבוה. אלו המגבלות האמיתיות היחידות.

אסף.

דרור ברלי
13-05-10, 16:24
השאלה היא, איך מתמודד עם זה הגיר. המנוע הזה יכול להוציא 200+ כ"ס, ואם הגיר הזה יודע לקחת אותם, אני לא רואה שום סיבה לשדך איליו מנועי סובארו ברכבי מירוץ שהולכים ונבנים לאחרונה.

קובי

200 כ"ס +++ זה ההספק של מנועי סובארו טורבו סטנדרטיים.

2 ליטר 170 כ"ס בפורסטר טורבו ובלגאסי טורבו הישנים.
2 ליטר 211 כ"ס באימפרזותGT טורבו הישנות.
אחר כך היו כל מיני גירסאות לאימפרזה WRX עם 225-245 כ"ס.
אימפרזה STI הראשונות כבר הוציאו 265 כ"ס.
במנועי 2.5 ליטר אתה מקבל 230 כ"ס בפורסטר ו-280-300 סוסים באימפרזה STI (בהתאם לדגם).
כל אלה תפוקות של מנועים סטנדרטיים. לפני שיפורים כלשהם.

הבעיה היא שלדעתי גיר פולקסווגן סטנדרטי, אפילו 5 צלעות או 091, לא יחזיק מעמד הרבה זמן עם גלגלים גדולים והספקים כאלה, בטח לא בתנאי מירוץ. תחשוב על הנחיתות האלימות... לא בכדי גיר טרנסאקסל למירוצים שמתאים לכ"ס גבוה, עולה כל כך הרבה.

asafk
19-05-10, 00:55
תרשו לי להחזיר אתכם לנושא..
היום היה יום יפה ולא חם מדי אז עבדתי על ענייני פחים.
התקנתי את שני הפחים שמתחת למרימי השסתומים וסעפות הפליטה, אלו החלקים האחרונים שהיו חסרים למערכת הקירור. אחד מהם יצטרך עוד עבודה, כי לא כל הברגים יושבים בול במקום.
במקביל פירקתי את הפגוש האחורי, ניסיתי ליישר אותו על הפרס (לא ציפיתי ליותר מדי, אבל הוא התיישר לא מעט), אחרי זה ניקוי עם מברשת על דיסק, שירד רוב הצבע הישן, שכבות רבות של צבע ישן, ובסוף צבע יסוד. הצבע העליון יהיה לבן- ספריי. אני לא צובע בצבע עליון בגוון מקורי, כי בלתי אפשרי לתקן אחר כך שריטות וחבטות, וזה פגוש - יהיו שריטות וחבטות. צבע בספריי תמיד אפשר לקנות ולצבוע באותו גוון בדיוק.
בתמונות- הפחים מתחת למנוע, פגוש אחורי בצבע יסוד.

אסף.

asafk
25-05-10, 00:55
חבילה הגיעה...
כמו רוב הטרנספורטרים, גם שלי צריך "הרמת ישבן" קלה. כשמסתכלים, רואים שזוויות הגלגלים האחוריות לא משהו, גם במצב ריק, זה נראה ככה \ / שזו זווית שאמורה להיות רק במצב עמוס. גם הגובה מהקרקע קצת נמוך מדי. בקיצור, בשביל לכוון את זוויות המתלה האחורי (כשלעצמו משימה לא פשוטה, שדורשת דיוק וזמן, וכשעשה זאת אכתוב הכל, אבל אולי זה לא יהיה בקרוב), כדאי להחליף את הבושינגים של הפלטות שמחוברות למוטות הפיתול. אז הזמנתי, והגיע. סתם, משהו קטן, פרוזאי, עוד חלק לשיפוץ..

אסף.

asafk
04-06-10, 14:14
למרות שאני לא מתכוון ללמוד פחחות, אמרתי "מה כבר יכול להיות" וגם "כולה לשפשף את החלודה ולצבוע יסוד עם מברשת", ובשעה של עבודה לפני שבוע, התנפלתי על המרזבים החלודים. החלודה שטחית בלבד, חוץ מנקודה בודדת, עבודה מדוייקת עם מברשת צמות קטנה על החבר ארבע וחצי, וכל מה שהיה חלודה נחשף כמתכת מבריקה. העבודה עם הדיסק והמברשת מצוינת, כי איפה שהצבע "בריא" הוא לא מתקלף, אבל איפה שהוא חלש ויש חלודה מתחת, הצבע מייד עף. גם קל מאוד עם הכלי הזה קצת "לפתוח" את הצבע הבריא בשוליים של האזורים החלודים - בשביל חיבור יותר טוב של היסוד שצבעתי מיד אחר כך עם המברשת.
האמת - יצא די טוב, אבל יהיה צריך ללטש ולהחליק קצת את היסוד לפני צביעה סופית. נראה לי שאני אנקה בשיטה הזו גם את שאר החלודות השטחיות שנותרו, המקומות שבהם לא צריך פחחות "ממש"...

אסף.

shmil
04-06-10, 15:51
יפה.
לפחות בתמונה הימנית, אסף, נראה כאילו נותרה עוד חלודה שהיה כדאי לעבור עליה עם ממיר לפני צבע היסוד.

asafk
04-06-10, 17:04
אתה צודק, אחרי התמונה עשיתי עוד סיבוב עד שהכל היה מבריק. בכל הסיפור יש רק שתי נקודות עם חורים - בפינות של המרזבים, שאני כנראה אפתח ואצבע, אפילו בלי לתקן, אבל חוץ מזה הכל ירד ממש בקלות בלי צורך להשתמש בממיר או לחתוך פח.

אסף.

shmil
04-06-10, 22:23
לא להלחץ משני החורים.
בהרבה מאד מכוניות יש חורים ב-2 או 4 פינות של אף המים, שתפקידם להוציא את המים כדי שהמרזב לא יירקב בקלות.
ייתכן שהחורים במקור. אולי גדלו קצת, אבל הגיוני שבמקור, או מהחברה שהסבה לקמפר.

asafk
05-06-10, 22:34
החורים המקוריים בתחתית המרזב, והם קיימים ונקיים. החורים הללו בדיוק מליהם - כנראה מהצטברות של ג'יפה. אני חושב שאני לא אתקן אותם, אלא רק אפתח את כל החלודה ואצבע יפה.

אסף.

עידו לוריה
05-07-10, 01:54
אסף מההההההה קורה יש חדש או שגם לך חם נורא ולא בא לך לעבוד על הרכב או שלא נשאר מה לעשות ( מחק את המיותר) ?
עידו

asafk
05-07-10, 02:00
גם וגם וגם...
וגם אין זמן.... עבודה, חוצה ישראל, חו"ל, מילואים, מבחן ליונדאי... לפחות בקיץ אין תחרויות. אבל חם.
עבדתי קצת על חשמל חוף השבוע, ואני מתכוון לגמור את הפחחות השטחית לבד בשבועות הקרובים ולסגור סופית את החשמל והמים. מבחינתי זה מה שחסר כדי לעשות השקה.
המנוע מרגיש כאילו קצת יצא מכיוון, צריך לבדוק מה קורה.

אסף.

asafk
19-07-10, 22:59
כיוון שהקמפר חונה ליד הבית בשבועות האחרונים, אני יכול לעבוד עליו קצת מדי פעם. בינתיים אני גומר לתפור את החשמל, גם ה 220 וגם ה 12, ובין ובין נוסעים קצת. עניין הפחחות והצבע נדחה לחורף, כשהפחחים והצבעים חוזרים מחופשות הקיץ שלהם.

יש לי בעיה - המנוע מזייף מדי פעם. אני בטוח לחלוטין שזו בעיית הצתה, כי זה בא והולך תוך כדי נסיעה, והסימפטומים זהים למה שהיה כשמכסה המפלג לא היה מהודק טוב.

אבל השבוע הפתיעו אותי ממש... ניסיתי להרשם בתור מנוי לכבישש, ולמחרת קיבלתי מהם SMS שאי אפשר לרשום את הרכב ולהתקשר אליהם. אז התקשרתי.
"מה הבעיה?" חקרתי. "הרכב שלך עגלה" היא ענתה. ככה, בפרצוף, בלי שום ריכוך? האמת, טיפה נעלבתי. "נכון שהמנוע טיפה מזייף, אבל לקרוא לו עגלה זה טיפה מוגזם, לא? "... "אדוני", מזמן לא קראו לי ככה, "זה מה שנמסר לנו ממשרד הרישוי.". מה? משרד הרישוי יודעים שהמנוע מזייף? "לא, אבל הם מסרו שמדובר בעגלה". אני לא מצליח להבין, גם היא לא, סוגרים ואז האחראית מתקשרת. ושוב אומרת לי "מדובר בעגלה". זה כבר מתחיל לעצבן אותי.
אז מה עושים? "אתה צריך למלא טופס גורר-נגרר" היא אומרת. טופס גורר נגרר? מה זה? "זה טופס שצריך למלא כשגוררים עגלה בכבישש". פתאום הבנתי. ממשרד הרישוי, משום מה, שלחו להם שהקמפר הוא למעשה... נגרר. "תבדקי שוב" אני מבקש. "אין מה לבדוק, זה מה שמסרו לנו". "תבדקי שוב", מתעקש. היא עושה לי טובה בשביל להוריד אותי ממנה. "באמת, עכשיו רשום לי רכב פרטי. מוזר.". באמת מוזר. ובשניה העניין נסגר.

אסף.

עידו לוריה
19-07-10, 23:56
אסף מעולה גרמת לי לצחוק , פשוט מעולה ,אתה ממש נגרר :D:D:D
עידו

אומי5
20-07-10, 08:35
אני מדמיין אותך מסביר לה בסבלנות שזה שהאוטו קצת מזייף לא הופך אותו לעגלה.....

דרור ברלי
20-07-10, 12:29
ענק. בטח התגלגלו לידיהם התמונות של הקמפר נגרר על ידי הסופה שלי מהחניון התת קרקעי החשוך שבו הוא היה קבור בערך 30 שנה.

asafk
01-08-10, 23:49
נסענו לקמפינג ליד נוה ים בסוף השבוע. בדרך שוב המנוע גימגם, ועצרנו לעצירת סרוויס... ומצאתי מה היה כל הזמן הזה ממש מתחת לאף...
אם מישהו עם ג'יפ 4 ליטר היה מספר לי את הסימפטומים של מה שאני חווה, ככל הנראה הייתי אומר לו לבדוק את הקונקטורים של המזרקים, אחרי 10-15 שנה הם מאבדים את הקפיציות והגמישות של החוטים והמנוע מגמגם. אבל לא חשבתי שקונקטורים בני יותר מ30 שנה גם יסבלו מאותה הזדקנות..?? בקיצור- צילינדר מספר 3 לא קיבל דלק לפרקים, וזה מה שגרם לגימגומים. עיקמתי קצת את הפינים עד שאני אשפץ את כל הריתמה. אני בטוח ששאר הקונקטורים באותו מצב, ואכן מאוחר יותר בדרך שוב הרגשתי חוסר כוח, אבל לא משמעותי. זה גם גורם לטמפרטורה להיות גבוהה ממה שאני רגיל לראות, ונשאלת השאלה - כמה חם זה חם מדי? מתי שמן מנוע רותח? מתי מתחילה קוויטציה?
בכל מקרה, בחוף עצמו ג'יפים, הרכבים עם הנעה לחצי מהגלגלים נשארו רחוק מדי, בחניה. אבל הקמפר צריך להיות על החוף. מבחינה גנטית - הנעה אחורית, מנוע אחורי, מתלים שמיועדים למדבר ולחוף - הוא מתאים... אז הורדתי אוויר ויאללה. עד לג'יפים (כמובן אחרי שמדדתי בצעדים כפולים מרחק של 100 מטר). שקיעה קטנה אחרי שכבר הגעתי למקום וניסיתי לתמרן יותר מדי. שמוליק כמובן שמח לזנק ולרתום את הקמפר לטרופר, לחילוץ קטן שהפך לסיבוב ניצחון סביב המחנה... למחרת יצאתי בלי בעיה, אחרי שירד עוד קצת אוויר. מייד עם היציאה מהשטח הקומפרסור הוותיק גוייס, עם פרקטיקה הזכורה לי היטב מימי הג'יפאות הפעילה, והופכת בעזרת בקבוק מהצידנית, בערך בגלגל השלישי, את הקומפרסור מקירור אוויר לקירור מים.
עוד עצירת סרוויס אחת, הפעם בשביל גרניק ושואב אבק, והביתה.

תמונות? דביל, לא צילמתי. אבל מישהו אחר עשה וידאו של הטיול בחוף. בקרוב על מסך זה...

אסף.

asafk
02-08-10, 00:24
http://www.youtube.com/watch?v=kDeFJC_6Dfg

עידו לוריה
02-08-10, 01:15
צרות חשמל , מה הסנדלר הולך יחף :p
אני מכיר אחד פה מוכר ציוד לצמות חשמל עם אתה רוצה פרטים בה.פ ;)
יפה לחלץ טרופר עם הקמפר , ממש מלך הגבעה :D
סרט נחמד .
נ.ב
עם אתה לא משתמש במצלמה אני מוכן לקבל אותה , תודה .
עידו

asafk
07-08-10, 15:15
קצת מתוצאות המחקר לגבי טמפרטורת השמן - ככל הנראה המקסימום המותר לאורך זמן הוא 121 מעלות, זה לפי ספרות של אופנועים מקוררי אוויר. לשמן סינטטי מותר הרבה יותר, אבל זה לא רלוונטי. אני לא יודע בוודאות מה זה אומר לגבי המנועים שלנו. מה שכן, כשישבתי על 120 קבוע במשך לא מעט זמן, הנורת לחץ שמן נדלקה בסרק (וכבתה מייד עם עליית הסל"ד, אפילו בטיפונת)

חזרה לצמת המזרקים - לפני כמה חודשים קניתי צמה נוספת שתהיה לי ספייר כשאני אחליט להחליף את הצמה הקיימת (שידעתי שהיא לא במצב מזהיר, לאחר שעברה התעללויות על ידי מיטב החשמלאים בפתח תקווה של שנות ה80 ).
במקרה גם מצאתי בארץ מלאי נדיר של קונקטורים למזרקים (ההוא מהתגובה של עידו חיפש במחסן) - קניתי 10 קונקטורים ואת כל המלאי של הקונטקטים (המגעים הקפיציים שבתוך הקונקטורים) - 40 במספר. זה בדיוק מספר הקונטקטים שיש בצמה, אז הלכתי על בטוח. צירפתי תמונה של המגעים עצמם, שתראו איך הם בנויים - מן שפתיים קפיציות אחת מול השניה, ועם הזמן, והחום, הם מאבדות את הקפיציות ומפסיקות להיות לחוצות זו מול זו, והמגע לא טוב. חוץ מזה הפלסטיק עצמו (למעשה PVC עם 13 אחוזי זכוכית) מתחיל להיסדק ולהישבר, עד שהבית לא מחזיק את המגעים במקום, ושוב מגע לא טוב.
אז פרסתי את הצמה, הפשטתי אותה, החלפתי את ארבעת הפלסטיקים של מחברי המזרקים, החלפתי את הפלסטיק של ה"מנוע צעדים" (שהוא לא כזה, אבל תרשו לי לקרוא לו ככה כי את השם הזה כולם מכירים). בדקתי את רוב החוטים ומצאתי שאין מה להחליף אותם. כל המגעים במצב הרבה יותר טוב מבצמה המקורית שלי, למעשה כולם גמישים ו"חיים" ונראים ומרגישים טוב, והייתי צריך להחליף רק שני קונטקטים (כצפוי - של מזרק מספר 3, הצילינדר שעובד הכי חם... שניהם לא היו מספיק קפיציים).
אחרי זה, למרות שאני לא אוהב שרשוריים, לא רציתי להשתמש בשרינקים בגלל שאז אי אפשר לתקן בעתיד - אז ארזתי הכל בשרשוריים.
היום החלפתי תוך כמה דקות עבודה, ראש בראש, את הצמה החדשה במקום הישנה... והמנוע הניע בנגיעה. בלי שיהוקים ובלי פיספוסים. נראה שהכל עובד..

אסף.

עידו לוריה
07-08-10, 21:34
אני ישית ממש לא אוהב צינור שרשורי ואני מעדיף צינור השחלה (לא שרינק ) ובקצוות שלו שרינק ,יש אפילו כאלה לחום גבוהה .
עידו

ערן המסוקס
07-08-10, 22:43
מה רע בשרשורי? מגן הכי טוב על הצמה מפני חום ושפשופים. כדי להאריך את חייו, מומלץ ללפף את כל אורך השרשורים באיזולירבנד.

איזה שמן אתה שם במנוע?

עידו לוריה
08-08-10, 00:08
ערן צינור שרשורי יכול לגרום ברכבים הרבה צרות של קילוף הבידוד מחוטי החשמל בצמה ולקצרים עם לא נותנים לה מספיק חופש , מעבר לכך שהוא לא אטום לשמנים לכלוך וכו' וזה גם פוגע בחוטים , בקיצור לא איכות , ישנו שרשורי עם "ריצ'רצ'" אבל יקר מאוד וקשה מאוד לפתוח אותו לתיקונים , לעומת זאת צינור השחלה קל לתיקון קל ליצר"צמתים" ועם שרינק בקצוות לא נכנס שום לכלוך .
תסתכל ברוב הרכבים ולא תמצא צינור שרשורי ,אלה צינורות השחלה .
אבל כל אחד והאסכולה שלו .
עידו

ערן המסוקס
08-08-10, 19:41
דווקא בהמון רכבים יש שרשורי. אני כל יום פותח מכסי מנוע של רכבים שונים לחלוטין, ורואה. אני גם רואה את האפקטיביות של כל סוג של צמה ובידוד לאורך השנים. אין ספק ששרוול רך הוא עמיד יותר, אבל שרשורי מגן ולא מזיק כלל לחשמל שבתוכו, כי הוא לא לוחץ עליו אם הוא במידה הנכונה. ברור שהוא לא אטום, וטוב שכך. דמיין לעצמך שבמשך השנים, שרוולים למיניהם לעולם לא יהיו אטומים, ואתה לא רוצה שמים או שמן יציפו את פנים הצמה למשך זמן ממושך ויגרמו לצרות שאתה אפילו לא תבין מאיפה הם. לעומת זאת, אם יחדור לשרשורי נוזל כלשהו, הוא גם יצא. השרשורי לא נועד לבודד, מנוזלים, אלא להגן פיזית על הצמה בשפשופים, וגם מחום. ואם מחזקים אותו בסרט בידוד, אז הוא גם לא מתפורר אחרי כמה שנים.

asafk
01-11-10, 01:16
אז מה היה לנו...

אחרי הפרק החם, החלטה - לא יוצאים לאף נסיעה של יותר מ 10 דקות בלי לפתור קודם את הבעיה.
והדבר הראשון שעשיתי הוא להחזיר את המצב לקדמותו - להחזיר למקומה את החצאית הקטנה שמתחת לפגוש, ולהוריד את הפחיות האחרונות שהוספתי מתחת לצינורות מרימי השסתומים, ולמעשה מנתבות בצורה מסויימת את זרימת האוויר החם אחרי שהוא קירר את הצילינדרים.
ואז נסענו לדרום (חכו לסוף, זה דווקא מעניין)
השורה התחתונה היא שהמצב הרבה יותר טוב. אבל עדיין במאמץ ממושך במהירות גבוהה (נגיד, בעליה של עוקף באר-שבע מדרום לצפון כשהטמפרטורה בחוץ 32 מעלות) הטמפרטורה שהמחוון מראה עולה ל118 מעלות. מה שכן הקירור הרבה יותר יעיל עכשיו, ובנסיעה של 60 מי"ש או קצת פחות, אני כל הזמן באזור ה 110 עד 113 מעלות, גם כשבחוץ 32. ברגע שהשמש שקעה וטמפרטורת הסביבה ירדה, מייד טמפרטורת השמן במחוון ירדה למתחת ל 110.
מה שבטוח, נסיעה ממושכת במהירות גבוהה ובטמפרטורת סביבה של יותר מ30 מעלות מחממת את השמן.
השגתי את המתאם להרכבת מצנן שמן, ויש לי מצנן קטן. השלב הבא יהיה צנרת, וקצת מסגרות, ואני מקווה שזה יהיה זה.

ועכשיו עזבו את העניינים הטכניים בצד. סופ"ש שעבר היה באחה רביבים, סוף שבוע של מירוץ הקפות מדברי. יש מאהל במדבר, אז במקום לטוס עם המשפחתומטית בשבת בבוקר כדי לסקר את המירוץ, נסענו בשישי, אני ושני זאטוטים (אחד שלי, השניה לא) למדבר.
הגענו באור אחרון, נכנסנו בשביל שליד נחל הבשור, ונסענו עד המחנה. בטלפון, טל כיוון אותי להגיע מסביב, אני מתחיל להקיף את המחנה, בשביל חול רך, שעושה לפולקסווגן רעש של ריחוף שקט (קשה להסביר, אבל בגלל שהמנוע למטה, זה בולע כמעט את כל הרעש), וכך גלשנו לחניה שנשמרה לנו, לליל מחנאות כהלכתו.
קצת אחרי 5 בבוקר יום שבת, רעש מנועי האופנועים המתחממים לקראת הזינוק מעיר אותנו. הילדים יושבים ב"פנטהאוז", חלונות פתוחים, ומביטים בסיבוב הראשון של המסלול, מתברר שהמקום ששמרו לנו, הוא נקודת התצפית הכי טובה על המירוץ. וכך הם נשארו כל היום בקמפר, משחקים וצופים במירוץ שמתרחש שני מטר מהם, כשאני מסתובב בשטח, וחוזר כדי לגלות שהם לא ממש צריכים אותי כשהקמפר משמש להם בית.
דבר מעניין שכבר למדנו, אבל הפעם היה ממש בולט - זרימת האוויר בתוך הקמפר כאשר הגג והחלונות פתוחים, והוילונות סגורים - דבר פנטסטי. בתוך הקמפר - היה אחד מהמקומות הנעימים במחנה.

אסף.

חנן גולומבק
04-11-10, 00:05
אסף , היה כייף לראות אתכם בשטח הכינוס. כל הכבוד על הקמפר המדוגם .
להתראות בקרוב !!!

asafk
10-12-10, 23:42
הרבה זמן לא כתבתי, אז הגיע הזמן...
לקחתי את הקמפר לביקורת חורף במוסך (רכב אספנות חייב ביקורת חורף), ושם גילינו שכדאי להחליף את הרפידות הקדמיות אבל גם שמתי לב שהגומיות של שניים מארבעת הבולג'וינטים קרועות, והשתיים האחרות בדרך. אני חייב להחליף אותן בהקדם, החלפת בולג'וינטים זה סיפור מהתחת, אני לא רוצה להגיע לשם.

בין לבין אני קצת מזניח את השיפוץ ומתרכז במעט הזמן שיש לי עם הקמפר בלהשתמש בו. לפני כמה שבועות, ביום ראשון חם במיוחד, נסעתי איתו שוב לצאלים, לשבוע מילואים שהיה כולו בתוך צאלים. אני כמובן ישנתי בקמפר, וזה היה שווה את הנסיעה הלוך שהיתה מאוד קשה - עשיתי טעות ונסעתי מכביש 6 במהירויות של כביש 6 - כלומר 60 מי"ש פחות או יותר ביום עם טמפרטורת סביבה של בערך 32 מעלות. התוצאה הבלתי נמנעת היתה התחממות, ב120 בשעון עצרתי לחמש דקות ונתתי למנוע לקרר את עצמו. שיהיה ברור, גם בטמפרטורה הזו ההתחחמות לא מוחלטת - ורת לחץ השמן נדלקת רק בסרק, ומספיק ללטף את הדוושה של המצערת כדי שהיא תכבה. מערכת הקירור עובדת מצויין - תוך 5 דקות הטמפרטורה של השמן ירדה ל100 בערך, זה קר מאוד, והמשכתי בנסיעה.
אבל משהו עדיין לא נראה לי, מצנן שמן נוסף, כמו שכבר הבטחתי, בדרך.
הנסיעה חזרה היתה מצויינת, גם היתה בלילה וגם לא במהירות גבוהה כל הזמן, הטמפרטורה היתה באזור ה105 עד 110 כל הזמן, גם ב55-60 בכביש המהיר.
המסקנה שלי היא לא לנסוע כשטמפרטורת הסביבה גבוהה מ30 מעלות, לפחות עד שנתקין מצנן שמן נוסף.

ומתישהו איזה שמוק נתן דחיפה לגלגל ספייר שעל האף, ועכשיו יש שם (שוב) חיוך מכוער. זהו. הגלגל לא חוזר לשם עד שתהיה בניה חזקה מפלדה.

זהו, יש לי סיבות טובות לא לעשות עוד טיול עד שיהיה יום עבודה מלא על הקמפר, מה עוד שעל פי לוח השנה אני כבר חייב להחליף שוב שמן מנוע ופילטר, אז אני כבר אעשה הכל יחד, כשיגיעו החלקים מחו"ל.

אסף.

asafk
12-02-11, 23:11
הקמפר מתלונן שהוא סובל מהזנחה לאחרונה, והוא כנראה צודק כי מאז הבדיקת חורף לא הזזתי אותו ולא נגעתי בו. גם עומס של עבודה בסופי שבוע על כתבות לאתר, וגם עוד רכב לכאורה שקורא לי להצלה - זה כאילו נולד לו אחד קטן (במשקל 10 טון, שיהיה בריא הקטן) והוא גוזל את כל הזמן הפנוי של ההורים... (אל תשאלו, אני לא אענה בינתיים). אבל זאת עונת טיולים, ואתמול הפשלתי שרוולים והשקעתי את כל היום, ועם הרבה מרץ, בקמפר.
יש ימים כאלו שהכל הולך חלק, ואפילו יותר טוב מזה. ימים באמת יעילים ובעלי תפוקה ממשית- זה היה יום כזה. התחלתי בטיפול שגרתי - החלפת שמן מנוע, בדיקות מסביב, והחלפת הרפידות של הדיסקים הקדמיים. תכננתי גם להחליף את הגומיות של הבולג'וינטים, אבל ראיתי שזה לא ילך בקלות והסתפקתי בהשפרצת WD40 שיעזור לי לפתוח אותם בפעם הבאה.
השגתי לפני כמה זמן מתאם "סנדויץ'" ששמים מתחת לפילטר שמן וממנו מוציאים צינורות למצנן חיצוני. אבל עוד אין לי מצנן מתאים וגם צינורות לא קניתי. אז החלטתי כרגע לא להתעסק עם זה, ומתישהו לקנות מצנן ואז לסדר אותו. אתמול, חיפשתי משהו בערמת החלקים, והרמתי מכסה של איזה ארגז, ובתוכו, יחד עם חלקים שקיבלתי מעומר (הכלב, אם מישהו רואה אותו שימסור לו ד"ש) לפני כמה שנים לפרוייקט אחר ולא השתמשתי בהם, אני קולט מצנן שמן מאלומיניום של יונדאי, בדיוק בגודל שצריך, נראה מתאים בול. וואלה. אבל אין לי צינורות. חיפוש קצר במחסן, והנה צינור גומי מחוזק, בקוטר פנימי 10 מ"מ, ממש מה שצריך, ובדיוק באורך שצריך. טוב, אין תירוצים. לעבודה.
קודם כל ריקון השמן הישן, הסרת הפילטר, ובהזדמנות זו פתיחת שסתום פריקת הלחץ של מערכת השמן. מי שלא מכיר - מדובר בראש כמו של בורג שטוח, אבל גדול מאוד, והחריץ ברוחב של 2-3 מילימטרים בערך. לVW יש כלי יעודי, לי אין. אבל יש לי מברג גדול שלפני שבוע איבד חלק ניכר מהחוד שלו, כאשר שימש לקצר בין מגעים להתנעה של משאית זו או אחרת (אמרתי לא לשאול, נכון? ). קצת עבודה על האבן, וגם לי יש כלי יעודי לפתיחת השסתום. למי שמייצר כזה כלי שימו לב - השימוש במברג קנה רבוע אינו מקרי, כך אפשר לתפוס אותו ולסובב בעזרת מפתח פתוח, אחרת קשה מאוד לשחרר את ההברגה, או לסגור אותה אחר כך עם מספיק כוח.
השסתום עצמו (הבוכנית) היה קצת מלוכלך, אבל הקפיץ חזק ובאורך נכון (גם השוויתי אותו לקפיץ ממנוע אחר, שכבר נחלש והיה קצר יותר). ניקיתי והחזרתי.
עם הרכבת הפילטר הרכבתי את ה"סנדויץ'", את הצינור הרכבתי עליו מראש, עדיין בלי לחתוך אותו ל2, כדי להשחיל אותו למקומו. על הפילטר מרכיבים "הארכה" לצינור שמתחבר לבית הפילטר המקורי, באורך של המתאם, ומהדקים את הפילטר למקומו על המתאם כרגיל. זה מנמיך את הפילטר בעובי של המתאם.
את המצנן הרכבתי מתחת לכנף שמאל (מאחורי הגלגל), מקום לא אופטימלי מבחינת לכלוך המגיע מהגלגל, אבל טוב מאוד מבחינת זרימת אוויר. אם זה יעבוד, הוא יקבל מיגון מפני אבנים ונצטרך להרכיב מגיני בוץ מאחורי הגלגלים.
אחרי ההחלפה וניקוי פורק הלחץ, התנעה (רועשת), ואחרי 5 שניות בערך נפסק הרעש של מרימי השסתומים (ההידראוליים), והמנוע עובד חלק ושקט, יותר חלק ויותר שקט ממה שהיה עם השמן הישן. לחץ שמן 3.8 באר. זה טוב, לא? אני מקווה שהחלפת השמן לבדה הביאה לשיפור.

במהלך החלפת הרפידות הקדמיות צבעתי את הגלגלים הקדמיים. נכון שגם לכם הפריע בעין שהגלגלים לא היו באותו צבע?
בצהריים בא לבקר אותי דן מתל-יצחק עם הטרנספורטר שלו, סיפור בפני עצמו. בכל מקרה הוא הראה לי את המתקן שיש לו על ה"אף" בשביל הגלגל ספייר, ונתן לי מוטיבציה לעשות משהו שהייתי צריך לעשות מזמן. לוח פלדה, לא הרבה עבודה עם החבר 9 אינצ', כיפוף אחד, קצת קידוחים, התקנת נסיון. נשאר להכין פלטת קונטרה ועוד חיבור לפגוש, ליישר, להחליק, לנקות ולצבוע.. אז זה לא חתוך בלייזר ולא מכופף על המילימטר. אז מה? במילא לא רואים את זה.

מצנן ומסנן

368693687036871

3687336874

36875368723687636877

חיזוק למתקן גלגל ופורק לחץ
3687836879368803688136882

אסף.

אביעד פ.
13-02-11, 00:32
תתחדש על היונימוג...
ביקשת לא לשאול- לא שאלנו.

asafk
13-02-11, 00:45
טוב, אז גם אל תנחשו (וזה לא)

בקיצור... בינתיים לא מדברים על זה.

אסף.

asafk
19-02-11, 16:34
טוב, אז גם אל תנחשו (וזה לא)

בקיצור... בינתיים לא מדברים על זה.

אסף.

כבר אפשר לגלות...

M813A1 למי שזה ממש משנה לו, היה של כוחות נאטו ו"ננטש" בארץ. בתמונות - יוצא לדרך, תמונה על רקע רומנטי, וב"בית בכפר".

אבל זו סטיה מהנושא (וסטיה באופן כללי, כך אומרים לי)

אסף.

דרור ברלי
20-02-11, 20:53
חולני.
ואפילו אין לדבר הזה קבוצות תמיכה.

ו... תתחדש!

yoav21
20-02-11, 21:14
חולני זה מחמאה, מה אסף מתגעגע לימים בש.נ 24 : )

asafk
27-02-11, 00:08
חולני זה מחמאה, מה אסף מתגעגע לימים בש.נ 24 : )
לפעמים...

אסף.

asafk
27-02-11, 00:08
יום שישי, בוקר. הגעתי לחצר, התכנית היא להחליף את הגומיות של הבולג'וינטים בעזרת החולץ החדש שקניתי, להרכיב את המתקן של הגלגל שהצבע שלו כבר התייבש, ולצאת דרומה למירוץ הרייד שמתרחש בסוף השבוע הזה. פתחתי את הדלת הצדדית וגיליתי שנכנסו מים מתישהו, לא משהו נורא, אבל מים. אומרים שהחיים זה מה שקורה בזמן שאנחנו עושים תכניות. אז עכשיו התכנית השתנתה ודבר ראשון אני מחליף את הגומיה של הדלת הזזה. לשם כך צריך לפרק את הגלגלות של הדלת - כמובן לא את שתיהן יחד, אז קודם התחתונה, להעביר את הגומי ולהרכיב אותה חזרה, ואז את העליונה. הגומי נראה באיכות מצויינת, הפרופיל מתאים בול והאורכים של ארבעת הסגמנטים מדוייקים. צריך לשים לב שלכל חלק של הדלת יש פרופיל שונה של אטם.
שלושה צדדים - ימין למעלה ולמטה - חשופים וההרכבה היא כמה דקות. אבל הצד שמתחבא מאחורי הדלת כשהיא פתוחה דורש עבודת פרך עם האצבעות, כיוון שאי אפשר להכניס שם אף כלי. זה לוקח זמן אבל בסוף הכל מורכב.
קצת התאמות, דיסקיות, אומים, ספייסרים, ואני מרכיב גם את המתקן החדש של הגלגל ספר. אני מקווה שזה יפתור את בעיית החיוכים הלא רצוניים שיש לחזית של הקמפר כל פעם שמישהו קצת כבד נשען על הגלגל.
עכשיו נטפל בבולג'וינטים? מה זה? גשם? אז ניסע ככה. היי דרומה.
עוברים בעיר הגדולה, לאסוף שני ילדים ותיירת, ועכשיו באמת היי דרומה.
כבר בין ערביים, ואני לא מרחם על הקמפר העמוס. מהירות 60~65 כל הדרך, והוא אפילו לא חושב על להתחמם, בקושי מגיע לטמפרטורת עבודה. אבל לא חוכמה, זה ערב, וחורף.
מגיעים לעיר האוהלים של הראלי כבר בחושך. ברנש חביב מצביע לי על מעבר שלפנינו, חול די עמוק וטיפוס על גדה "אם זה לא ג'יפ אתה לא תצליח". תודה על האזהרה, ראשון, גז, ואפילו שזה לא ג'יפ אנחנו עוברים בלי להתאמץ. שמרו לנו חניה במרחק 5 מטר מהזינוק, על יד הכניסה לפיטס.
נקניקיות לילדים, דברים אחרים לגדולים, יותר שתיה ממה שרצוי לשתות ערב לפני מירוץ, יש מישהו ששותה שוקו כדי לאזן את הוויסקי (סטיה), והולכים לישון. הבנים במיטה למעלה, הבנות במיטה למטה.
שבת, 6 בבוקר, האופנועים האלה עושים הרבה רעש. פותחים וילון וצופים מהקומה השניה באופנועים מזנקים.
ארוחת בוקר, התארגנות, השולחן נפתח, והילדים יכולים לצייר ולשחק. הם לא רוצים לצאת.
אני והתיירת מקבלים בהשאלה RZR ונוסעים לצלם את המירוץ. היא אומרת שהיא לא האמינה שהקמפר ייקח אותנו עד למדבר.
הילדים בינתיים משחקים ומציירים בקמפר, אם הם יצטרכו משהו הם מכירים מספיק מבוגרים במחנה, הם יסתדרו. וחוץ מזה פלסטרים יש להם.
המירוץ נגמר ואנחנו חוזרים, אומרים תודה ומשאירים את ה RZR לבעליו החוקיים, הילדים עם ערימה ענקית של ציורים.
צהריים. טכס סיום, תמונות של פודיומים, וחזרה למרכז. אני מחליט להתעלל בו קצת, לראות מה עם הטמפרטורה. 65 ומעלה כמעט כל הדרך. הטמפרטורה סביב 100~ 105. זה קר. בעוקף באר-שבע אני יוצא לעקיפה ברביעי ממהירות 50 מי"ש, גז ברצפה. זה יחמם אותו. בהחלט. עד סף העליה אנחנו על קצת יותר מ 60, והטמפרטורה עולה עולה עד כמעט 120, ומייד יורדת חזרה. משם עד תל אביב 65~70 מי"ש, והטמפרטורה לא עוברת את ה 110. אני חושב שהעניין של המצנן שמן עובד.

שבת, אור אחרון. אני מחנה את הקמפר ומחבר אותו למטען. עבד קשה ועשה עבודה טובה, מגיע לו לנוח.

אסף.

התייש
27-02-11, 00:23
נשמע פנטסטי.
אגב אסף, כבר אמרו לך שאתה חולה?

gali
27-03-11, 16:59
הי אסף,

פוסט מעניין ביותר, כיף לקרוא ועושה חשק.
מצאתי רכב דומה לשלך, חשבתי אולי יעניין אותך לקרוא קצת על אחרים: http://www.vwvagabonds.com/jova.html
KEEP ON GOING

GodsFather
30-03-11, 10:13
תגיד, בסוף התהליך, תעלה תמונה ראויה גם לפה ?

http://forums.vwvortex.com/showthread.php?3635375-Bugs-Babes!/page25

asafk
31-03-11, 02:40
אני מקווה שאתה מבין שזה לא חיפושית..

אז אם כבר -

http://s520.photobucket.com/albums/w329/girlsandvw/Girls%20and%20Bays/

אוסף נפלא.

אסף.

GodsFather
31-03-11, 05:37
אסף, 28 דפי שרשור בלינק שהעליתי...

כאן - http://forums.vwvortex.com/showthread.php?3635375-Bugs-Babes!&p=66542654&viewfull=1#post66542654

היא מצטלמת בקמפר...

ד ו ר ו ן
01-04-11, 00:22
לא ידעתי שיש כ"כ הרבה בחורות שמתעניינות בשיפוץ רכבים עתיקים.. http://www.jeepolog.com/forums/images/icons/icon6.png
אבל מה שכן, אם אסף יצתלם בלבוש מינימלי בקמפר שלו אני לא בטוח שזה יתקבל בהבנה..

asafk
14-04-11, 00:01
שיגרה.
טסט.
שני תפוחי הגה.
רישרוש חדש מתא המנוע.

עברה עוד שנה.

אסף.

revi3
14-04-11, 01:27
פרוייקט נפלא נפלא.

asafk
19-04-11, 20:24
בסוף השבוע היה מבצע להחלפת הגומיות של הבולג'ויטים.

(והנה מדריך מקוצר להחלפת הגומיות, ובכל לפירוק נאקל מהזרועות)

הרכב על מגבה. לפרק את הגלגל ולהנמיך את השלדה על בוק.

40277
כמו שאתם רואים הגומיה התחתונה גמורה והעליונה תקינה. מדובר בצדנהג - וזה הצד שיש בו בעיה ייחודית בפירוק הנאקל - הכבל של הספידומטר שצריך להיזהר עליו. קודם כל פותחים את האום התחתון (בוקסה 27). חכו עם העליון.
40288

זה הבולג'וינט התחתון, מבט מקרוב ובלי האום.
40292

עכשיו פותחים את האום של הבולג'וינט העליון. שימו לב - יש כאן קונוס בתוך קונוס, עם תותב אקסצנטרי, שאחראי להתנהגות הכביש המשובחת של הטרנספורטר. סמנו את המיקום שלו על הנאקל. אחרי זה סיבוב של האום יסובב את התותב בתוך הקונוס שלו בנאקל - וכך לא יהיה צריך לחלוץ אותו - והאמינו לי, מסובך לחלוץ אותו. אחרי שהוא מסתובב בתוך הנאקל, תופסים אותו עם מפתח גדול, ואז אפשר לפתוח את האום.
40286

40287

זמן החליצה - צריך חולץ גדול מספיק, הבולג'וינטים האלה ארוכים! אני משתמש בג'ק מתחת לנאבה כדי לא לתת לנאקל ליפול. כשמנמיכים אותו, לשים לב לכבל הספידומטר, ולשים לב לצנרת הבלמים! זהירות!
40285
40282

עכשיו חולצים (עם החולץ) את התותב האקסצנטרי מהבולג'וינט העליון, ומורידים את הגומיות הגמורות. שימו לב שעל הגומיות יש טבעות קפיציות - את העליונה (הגדולה) צריך לפרק לפני הורדת הגומיה. התחתונה יורדת עם הגומיה וצריך להיזהר שלא תיפול על הרצפה.
40278

40284

נשאר לנקות את הבולג'וינט, ולהרכיב את הגומיה החדשה. השיטה שלי היתה נוחה היא ללמרוח גריז על הבולג'וינט, למלא את הגומיה החדשה בגריז, לשיםאת הטבעת הקטנה על המגרעת שבגומיה, ואז להלביש את הגומיה למקום. את הטבעת הגדולה הלבשתי בהרבה מאמצים, לVW כמובן יש כלי ייעודי לזה, לי זה לקח בראשונה שעה, באחרונה שתי דקות.
כשהכל מורכב מחזירים את הנאקל למקום, לא לשכוח את התותב האקסצנטרי ולהיזהר על כבל ספידומטר וצנרת בלמים קשיחה. את האומים מהדקים ל72 פאונד-רגל, ולשים לב למיקום של התותב האקסצנטרי יחסית לנאקל.
40289
40290

ועוד תמונה, של צד נוסע, שהיה יותר קל למרות שגם שם יש בעיות יחודיות (למשל סירפדים, אבל אני חושב שזו בעיה ייחודית שלי)
40291

אסף.

איש
19-04-11, 21:20
השרשור הזה ממש עושה לי חשק לאחד כזה , בעיקר אחרי איזה סיבוב שקבלתי באיזה שישי בבור והבנתי שזה הרבה יותר מקמפר ...
יופי של פרוייקט , אגב התמונות לא עלות ...

asafk
19-04-11, 21:43
השרשור הזה ממש עושה לי חשק לאחד כזה , בעיקר אחרי איזה סיבוב שקבלתי באיזה שישי בבור והבנתי שזה הרבה יותר מקמפר ...
יופי של פרוייקט , אגב התמונות לא עלות ...

שלי "רק" הנעה אחורית, עדיין עם נתוני עבירות טובים משל רוב הקרוסאוברים החדישים, אבל זה לא סינכרו...
התמונות - אתה לא רואה אותן כשלוחצים על הקישור?

אסף.

אמיר מ
19-04-11, 23:05
חג שמח לכולם,
מצ"ב תמונות של שני קמפרים נוספים, שצילמתי. שמורים ללא שריטה. גם ישנים יותר ישנם ולא מעט. יפים ושמורים.
403014030240303
הסינכרו, הוא אכן משהו מיוחד. התמזל מזלי וקיבלנו באוניברסיטה קרוול סינכרו חדש לגמרי (שנת 92, מנוע מאחור). כלי עדין אך בעל יכולות יוצאות דופן עם שתי נעילות רוחביות.
גם הדבל קבינה מודל 70 שהיה ברשות המשפחה כ- 15 שנה, הפגין עבירות מופלאה. היה גבוה וכמעט ואין מכללים שיכולים להפגע בחלק התחתון.
אמיר

איש
19-04-11, 23:07
אוקי חשבתי שזן של סיכנרו מפואר יותר, נוו אבל זה עדיין עושה לי את זה
אכן התמונות לא עולות .

asafk
19-04-11, 23:41
התמונות לא עלות ...
צירפתי אותן מחדש, מקווה שזה בסדר.

אסף.

איש
20-04-11, 00:33
צירפתי אותן מחדש, מקווה שזה בסדר.

אסף.

עובד תודה, אגב מה זה בתמונה 3 ? זה סוג של ג'ק ?

asafk
20-04-11, 00:51
זה? הג'ק המקורי של הרכב, ג'ק בילשטיין. מאוד נוח.

אסף.http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=40308&d=1303207365

יגאל81
20-04-11, 12:32
גם הידית בצד של הג'ק היא מקורית או שזו כבר תוספת שלך?

חוץ ממנה הוא נראה זהה לג'ק של הניבה. רק שהידית אצלך נראית הרבה יותר מוצלחת. אצלי נשבר הגלגל שיניים הצידי והג'ק היה חסר שימוש. לאחרונה ריתכתי אום במקום הגלגל שיניים שנשאר ועכשיו אפשר להשתמש בג'ק עם מפתח ברגים רגיל או ראצ'ט.

asafk
20-04-11, 23:33
הידית מקורית והיא למעשה מפתח הגלגלים.
(בוקסה 19 )
הרבה פעמים אני דווקא משתמש ברינג-ראצ'ט להרמה והורדה.

תעשה חיפוש באינטרנט על Bilstein Jack, תראה שהיו להם הרבה דגמים מוצלחים, וזה של הBUS יחד עם דגם מסויים של BMW הכי מוצלחים בעיני.

אסף.

asafk
23-04-11, 12:33
טיול משפחתי מדברי.
נסענו עם הקמפר לנחל זהר, חניון לילה בנחל פרצים עליון (חניון שאני מאוד אוהב).
באמצע הלילה מגיע עידן הפקח עם הכלב והטנדר, ומודיע לנו שצריך להתפנות- לפי התחזית המעודכנת, שיטפון בדרך.
איך שגמרנו לארוז מתחיל גשם...
יציאה מהשטח, חזרה לכביש, לדילוג הכי קצר שאפשר - לחוף ים המלח. האחרים, אנשי האוהלים, מצאו מקום באכסניה. לנו הגשם לא הפריע...
ובבוקר - יום מדברי בסגנון חורפי. שיטפון, כידוע, לא היה.
נסענו צפונה לאורך ים המלח, עצרנו בכל מיני מקומות מעניינים בדרך, טיפסנו לתצפיות ממצוקי דרגות, ועלינו לירושלים. http://www.carsforum.co.il/vb/images/smilie/icon_rolleyes.gif
זה כנראה כבר היה יותר מדי.
הילוך שלישי, 45~40 מי"ש. התגרות בגורל? לא נכחיש. כלומר העליה לירושלים הפילה הרבה חללים בהסטוריה, הייתי צריך לקחת את זה בחשבון. אבל עד עכשיו הכל היה פיקס... מי חשב על דבר כזה? יש את השניה הזו שמרגישים שתגובת המצערת משתנה. הצליל משתנה. הקריאה של מד החום משתנה...
בסוף הקטע הראשון של העליה, שעון החום מטפס ל120, עוצרים בשוליים, הטמפרטורה בינתיים על 125, וממשיכה לעלות. אני לא מגלה עד לאן, אבל היה מלחיץ לחצי דקה, במיוחד כשהתחלתי לשמוע רעשים שעוד לא שמעתי. כמה דקות של עמידה עם טיפה גז, והטמפרטורה התייצבה ואז ירדה, וירדה ונהייתה ממש נמוכה.
ציפיתי שיהיה חם בתוך המנוע, אבל לא עד כדי כך.
בהמשך, בכל עליה תלולה, ניסיתי גישה אחרת, שהוכיחה את עצמה. הילוך שני, 40 קמ"ש, לחץ שמן 3 באר או טיפה יותר, ושום דבר לא מתחמם. לאט (אבל ממש לאט) ובטוח (אבל לא כל כך בטוח). פחות מ 100 מעלות.
אני ממש מקווה שלא נגרם שום נזק. נבדוק את המנוע לעומק בהזדמנות הכי קרובה.

לפני הטיול התעצבנתי על לוח אספקת החשמל שבניתי פעם קודמת (שהיה בסדר, אבל לא ישב טוב במקום), והתחלתי מדף נקי. יותר נכון מלוח אלומיניום נקי. שעה אחרי, והכל עבד.
קצת יותר פשוט ממה שהיה, ועדיין זו לא הגרסה הסופית (אספקת המתח כרגע היא רק כשיש טעינה - צריך להתניע כדי שהלוח יקבל חשמל - כיוון שמצבר ה"בית" לא מחובר (יקר לי)), נקרא לזה טיוטה שניה. המקרר עובד. מערכת המים עובדת (ואיזה לחץ יש... עוד ועוד להדק את הבנדים עד שלא היו יותר נזילות). השקעים עובדים. בקיצור - בתור טיוטה, מדובר בהצלחה.

אסף.

UDAEDRI
24-04-11, 10:17
באמת ראיתי את הרכב חונה בירידות לים המלח הוא נראה מעולה במציאות יותר מהתמונות!
סיפרתי לכל מי שהיה איתי באוטו על הפרוייקט .. כולם ממש התלהבו...
חג שמח

asafk
22-05-11, 01:02
אני מקבל הרבה תגובות גם בפרטי וגם כאן בדיון, אז תודה לכולם, ואני באמת מקווה שזה עוזר למישהו שנכנס לפרוייקט שיפוץ לגלות שהשד יכול להיות לא נורא כל כך..

אתמול הוקדש כמעט כולו לשיפוץ הריפוד של דלת ימין. בתמונות אפשר לראות איך הדלת נראתה לפני - הPVC מקולף וקשה, וגם איבד צורה, המזוניט כולו עקום ומעוות, ובכלל, הדבר הנכון היה לזרוק ולקנות חדש.
אבל אני מעדיף שלא.
אז פירקתי מהדלת, וקודם כל יישרתי חלקית את המזוניט. כמו שהוא התעקם ממים, הרטבתי את הלוח והידקתי לשולחן עם לוחות עץ למשך שעה. למרות שהייתי ספקן, זה עבד. לא באופן מושלם אבל בהחלט הרבה יותר ישר. עשיתי את זה בשני חלקים כדי שלא יהיו סדקים.
אחרי זה פניתי לטפל ב PVC. מישהו כתב לי שאני נותן לאוטו חום ואהבה, ואז הבנתי מה צריך לעשות. חום. עברתי על הקיפולים שכבר התקשו עם אקדח חום, כדי שה PVC יתרכך, ואז יישרתי אותם, והידקתי שיתקררו ישר. כשהכל כבר היה מיושר הדבקתי עם דבק מגע ספריי (כזה שמרססים, מחכים חצי דקה ואז זה נדבק מעולה). הבעיה הבאה היתה השוליים, גם שם חיממתי שיתרכך, קיפלתי והדקתי. כשהשוליים היו מהודקים סביב הקיפול חיממתי שוב רק את אזור הקיפול, ולחצתי גם עליו. אחרי זה דבק מגע, ועוד פעם להדק. ככה עברתי כל פעם 20 ס"מ, על כל ההיקף, עד שהכל היה מודבק.
על הפנל המחודש חיברתי קליפסים חדשים שקניתי.

בצד של הדלת, קודם כל ניקיתי היטב עם טרפנטין את כל שאריות הדבק מהניילון שהיה שם פעם ואת כל הג'יפה שהיתה דבוקה. כמו כן ניקיתי את כל הדלת מבפנים כולל פתיחת כל מעברי המים והניקוזים שיש בתוך הדלת. מצאתי כמה נקודות חלודות - זכל ליישור שנעשה פעם מבחוץ בעזרת השיטה של ריתוך מסמרים בפוק ומשיכה שלהם. זה עובד אבל משאיר עיגולים חלודים בצד הפנימי. ניקיתי אותם וצבעתי.
החלטתי הפעם להדביק את הניילון לדלת לא בעזרת דבק או סיקהפלקס (בדלת הנהג השתמשתי בדבק נאופרן שעושה עבודה נהדרת), אלא בעזרת דאקט-טייפ. ראיתי שבמכוניות חדישות הניילון מודבק עם מסקנטייפ, ונראה לי נכון - כך גם יותר קל יהיה להוריד את הניילון בעתיד, למשל כשאני ארצה להחליף את המסילות של החלונות. אז חתכתי ניילון לצורה הרצויה, הדבקתי, והכנסתי לחורים בדלת "חורים" חדשים מגומי שאליהם נכנסים הקליפסים של הריפוד.

נשאר רק להרכיב, לחבר את הרמקול, וזהו.. הדלת "כמו ישנה", כלומר הכל מחובר מבודד אטום ויפה - אבל רואים את סימני הזמן וקמטי הזקנה - בדיוק כמו שאני חושב שצריך להיות. מבחינתי זה עדיף על דיפון חדש ובלי צלקות אופי.

אסף.

revi3
22-05-11, 02:59
והרבה אופי ויופי יש בפרוייקט הזה.

asafk
04-06-11, 14:07
שמעו סיפור... עם מוסר השכל.
אתמול אחרי הצהריים רציתי לקחת את כל הילדים לסיבוב ב"אוטוקומבי". כרגיל הוצאתי אותו מהחבוא, ואז שטיפה קלה וסיבוב מסביב כדי לנקות את החלונות.
תוך כדי שאני מנקה את החלון האחורי, נדמה לי שאני מריח דלק.
הופה.
מרחרח, ואכן - ריח של דלק עולה מה"אוזן" (שזה פתח יניקת האוויר לתא המנוע - כלומר הריח מגיע מתא המנוע)
פתחתי את מכסה המנוע - ואכן - כל תא המנוע מסריח מבנזין.
עכשיו עוצרים הכל, לא נוסעים לשום מקום היום.
פתחתי גם את המכסה העליון, וגיליתי שלולית קטנה של דלק במקום שלא קשור בכלל למערכת הדלק - בחלק הקדמי של המנוע
בהתחלה לא הצלחתי למצוא מאיפה הנזילה, אבל בסוף ראיתי שיש נזילה דווקא בצד השני של המנוע, מצינור כניסה למזרק בראש ימין בכלל.
לא משנה, לקחתי מברג ארוך והתחלתי לעבור על כל הבנדים של הצנרת.
כולם עד אחד - היו לא מהודקים.
גרמניים, אמריקאיים, כולם. לא מהודקים.
איזה פחד.

עכשיו אני מבין למה אומרים לעבור פעם בשנתיים לעבור על כל הצנרת גם כשמדובר בצינורות חדשים.

והבטחתי מוסר השכל -
אל תשכחו לנקות את החלונות. זה עשוי להציל את הרכב שלכם משריפה...

אסף.

יונתר
05-06-11, 19:17
שלום אסף.

ראשית הרשה לי להחמיא על הפרוייקט המדהים שאתה מבצע.
שנית, יש לי שתי שאלות:

1. מה תפקידו של הניילון שנמצא בתוך הדלת? (ברכבים מסויימים ראיתי במקום ניילון, חומר הדומה לקלקר)
2. האם אין תחליף לבנדים הישנים? בהרבה רכבים קיימים היום מחברים מהירים (במערכת הדלק).

יהונתן.

asafk
05-06-11, 20:32
תודה..

לניילון תפקיד כפול.
הוא משמש כמחסום אדים, מונע מהלחות שברכב להתעבות בתוך הדלת (כמו שהיא מתעבה על החלונות), ולהפוך למים שיגרמו לחלודה.
ומהצד השני, מונע מהמים שנכנסים לדלת מהחריץ של החלון להרטיב את המזוניט.
כמובן, הדבר השני הוא לדלת ישנה עם אטימה לא טובה באזור החלון, והראשון הוא לדלת חדשה...

אסף.

asafk
10-06-11, 00:41
היתה תכנית להגיע למפגש בגעש בערב החג. התכנית היתה פשוטה - בדרך מהעבודה אני עובר בבית, מעמיס את הילדים, נוסע לחצר שבה הקמפר חונה, בודק שאין יותר נזילת דלק, אוכלים צהריים, קפה לדרך, שטיפה טובה כראוי לערב חג, ויאללה, למפגש.
"החיים הם מה שקורה לך בזמן שאתה עושה תוכניות", אמר מישהו.
אז עד הקטע שלבדוק שאין נזילת דלק הכל הלך לפי התכנית בתוספת אי-אלו עיכובים קלים. כשלעצמו, פקק של שעה בין תל-אביב לשרון יכול להיחשב "קל", ולכן למרות שזה לא היה העיכוב היחיד, נשאיר אותם כ"קלים".
הגעתי, שלחתי את הילדים לשחק עם הילדים האחרים, פתחתי מכסי מנוע והנעתי. במבט ראשון נראה שהכל בסדר. חיפוש מדוקדק עם פנס, לעומת זאת, יחד עם פתיחת מצערת, גילה לי שהבנד הלפני-אחרון של לופ ההזרקה יורק בכמות קטנה. אבל הוא מהודק עד הסוף. מתברר שהוא מהודק באמת עד הסוף, אין לו יותר לאן להתהדק. צריך להחליף אותו. כמובן שהבנד שצריך להחליף הוא זה שנמצא בפינה הכי רחוקה של תא המנוע. ימין ומקדימה, צמוד לקיר אש. חצי שעה אחר כך, לא יותר מ5 שריטות חדשות על גב יד ימין ועל זרוע שמאל, והבנד הוחלף בחדש. עכשיו כבר אין נזילה משם, וכך אפשר לראות בבירור שיש נזילה גם מהחיבור של צינורת הדלק למזרק שממש באותה הפינה.
הצינוריות מולבשות על המזרקים עם מין חצאית מתכת לחוצה, והלחיצה כנראה התעייפה. עוד 3-4 שריטות, שתיים מהם עמוקות (הבנזין מחטא), אני שם על הצינורית בנד בנוסף לחצאית, בתור תיקון פרוביזורי - כי חייבים להגיע לגעש.
אז אני רואה שיש עוד נזילה, נראית כאילו יש חור בצינורית, או אולי מהגוף של המזרק? לא ברור, כי לא ממש רואים.
אוקיי, השעה כבר חמש, הפילטר אוויר כבר בחוץ יחד עם ה AFM, צמת החשמל זזה הצידה, עוד כל מיני חלקים כבר לא בתוך התא מנוע, סכין יפני חותך את הצינורית לאורכה, בוקסה 10 על ידית 1/4, והמזרק בחוץ. עשיתי את זה מהר, רק חמש וחצי, בטח החבר'ה עוד שם, צ'יק צ'ק נרכיב הכל ויאללה.
על השפיציק של המזרק יש אטם גומי - טבעת שהפרופיל שלה ריבוע של 2 על 2 מ"מ בערך. האטם גמור. סדוק כולו. בזמנו כשקניתי את המזרקים, הם הגיעו עם האטמים. חדשים, הרכבתי את האטמים החדשים כמובן ולא את הישנים שהיו כבר 30 שנה מורכבים. טעות. 30 שנה הם לא נזלו, האטמים הישנים. למה להחליף? זה החדש, אולי שנתיים על האוטו, והוא כבר גמור, סדוק ומתפורר. כל מה שהיה צריך זה שאני אהדק את הבנדים, הלחץ של הדלק יעלה קצת בחזרה למה שהוא אמור להיות, וגמרנו.
טוב, מזל ששמרתי את המזרקים הישנים עם האטמים העתיקים שלהם, עדיין גמישים ועדיין בריאים. אטם חדש, צינורית לחץ חדשה על המזרק, נסיונות להרכיב את כל הפזל חזרה, ואז נזכרתי שכדי להרכיב את המזרקים של הראש הימני, צריך להרכיב אותם יחד, את שניהם עם החליל. בשביל זה צריך לפרק עוד כמה דברים, וגם אז זה לא פשוט... השעה 6, למפגש כבר לא נגיע היום.
איזה באסה.

2. האם אין תחליף לבנדים הישנים? בהרבה רכבים קיימים היום מחברים מהירים (במערכת הדלק).

בשביל זה צריך להחליף את כל הצנרת. הכי טוב זה צנרת כמו במכוניות מירוץ - עם חיבורים תעופתיים. הבנדים הכי טובים אם נשארים עם בנדים הם מהסוג עם הקפיץ, כמו בפג'ואים למשל. אבל הם לא מתאימים לכל סוג צינור וזה בעייתי כי המזרקים והחליל וגם הווסת - חלקים קשיחים שלא מחליפים - בנויים בצורה שלא מתאימה לזה. ורק עליהם יש 12 בנדים מתוך ה16 בכל המערכת..

אסף.

שחר-סופה
10-06-11, 09:48
. האטם גמור. סדוק כולו. בזמנו כשקניתי את המזרקים, הם הגיעו עם האטמים. חדשים, הרכבתי את האטמים החדשים כמובן ולא את הישנים שהיו כבר 30 שנה מורכבים. טעות. 30 שנה הם לא נזלו, האטמים הישנים. למה להחליף? זה החדש, אולי שנתיים על האוטו, והוא כבר גמור, סדוק ומתפורר. אסף.

אתה ,,,, יותר מכולם נראה לי , מכיר ,משתמש ומיישם את המשפט הידוע :
" if it's ain't broke don't fix it " מה קרה הפעם ? אין ספק - מעצבן !
אין לי מושג איך המנוע עדיין סובל אותך עם סיפורי ההתעללויות ומד החום :confused: :p
כמה שהיא ישנה,,, אהבתי לראות את מצב הדלת הכללי (אפילו עוד לפני היישור היצירתי)
של הפנל . תהייה בטוח שהיא נראית הרבה יותר טוב מדלת הבלייזר שלי שצעיר ממנה בכמה שנים .
אומנם קמפרים זה לא ה cup of tea האישי שלי , אבל איזה כיף לקרוא את ההעידכונים ולראות
את התמונות של מה שהיא נועדה להיות ולעשות . הסיפוק הוא עצום עבורך (אני מאמין) בסופו של דבר .
בהצלחה בהמשך .

שחר.

asafk
03-07-11, 00:59
אז עברו עוד כמה ימים, וסאגת הנזילה נמשכת. את האטם החלפתי, את הצינורית של המזרק גם, כולל שני בנדים חדשים וטריים. הכל הורכב חזרה למקום. כל הבנדים במצב טוב, כל צינורות הגומי גם. אטמים של שני המזרקים של צד ימין חדשים (הזמנתי עוד סט אטמים בזמנו, עם המזרקים, אבל מפירמה ידועה, ולמרות הכל החלטתי ללכת איתם). אבל עדיין - יש נזילה.
פעם, לפני הרבה זמן, כתבתי לכם שהיה לי "חליל" סדוק של ראש ימין. אז ייצרתי חדש בטכנו-צינור. כרגע, מסתבר שהמקום היחיד ממנו יכולה להיות הנזילה הוא מההלחמה של ה"חליל" הזה.
ישבתי בשבועיים האחרונים יום יום על thesamba, והופה - יש חליל למכירה. 22$ כולל משלוח, והוא בדרך לארץ. אם זה לא זה, יש מצב שאני אוריד מנוע כדי לבדוק טוב טוב מה קורה שם...

בזמן הזה שהייתי מושבת מעבודה על הקמפר, הגיעו עוד שני חלקים. האחד הוא פנס התקרה העגול, זה שמורכב על התקרה בחלק המתרומם של הגג. הפנס הקיים, חסר לו המכסה. וגם המגעים שלו לא משהו. העתקתי את המקט שרשום עליו, והרצתי חיפוש. ו..הפתעה. אותו חלק בדיוק, אותו יצרן ואותו מק"ט, עדיין קיים היום. 12$. חדש דנדש. הגיע, הרכבתי, שמתי בפנים מטריצה של 9 לדים, ויופי.
החלק השני הוא יציאת הניקוז של הכיור, היציאה עם ההברגה המותקנת בדופן - קניתי על הדרך בכמה דולרים בודדים באותה חנות RV שבה מצאתי את הפנס. גם כאן מדובר בחלק המקורי, אותו יצרן ואותו מק"ט.
לשם ההשוואה, מי שמחזיק בווסטפליה יכול לחלום על למצוא חלקים מקוריים חדשים, לא כל שכן בכאלו מחירים. מי שיש לו קמפר גרמני שובר את הראש במציאת חלקים כאלו - שבסופו של יום עושים את הלוק של הקמפר מבפנים הרבה יותר צעיר - למרות סימני הזמן הניכרים בריפודים והפורמייקה.

אסף.

asafk
30-07-11, 23:46
כמעט 35 מעלות בצל, משהו כמו 90 אחוזי לחות באזור השרון - יום מצויין לעבודה. הייתי חייב לו, אחרי שבסופ"ש הפנוי הקודם הקדשתי המון זמן לריאו, והקמפר עומד ומתמלא ג'יפה מהפקאן, לא בסדר.
אז החלפתי היום את החליל - הצינור המתכתי, ובאמת יש סדק קטן קטנטן בהלחמה. באסה. רואים בבירור שגם הצורה שעשו לי את הצינור, לא מספיק מדוייק, גרם לו לגעת בדופן של הרכב ובגלל זה כנראה נגרם הנזק.
בכל מקרה, בשביל להרכיב את החליל צריך לפרק מהמקום את המזרק החמישי שנמצא על הפלנום באמצע המנוע. בשביל זה צריך לפרק את הדיסטריביוטור. אם כבר אני שם, אז את כל הצד השמאלי של צמת ההזרקה אפשר להעביר מתחת לדיסטריביוטור ולסעפת יניקה - כדי שהאזור ייראה יותר נקי ופחות מבולגן עם חוטים וצינורות.. ואם אני כבר מפרק את הדיסטריביוטור, אז כבר כדאי להכין אחת ולתמיד מפתח 13 מכופף שכל מי שמפרק מדי פעם דיסטריביוטור ממנוע TYPE4 צריך שיהיה לו. ובנקודה זו חשוב להגיד שזה מהדברים היחידים שצריך בשבילם כלי עבודה מוזרים. למרבה המזל יש לי נסיון מסויים עם מכוניות צרפתיות של סוף שנות ה70, כך שהנושא של לחמם מפתחות עם ברנר ולתת להם צורות חדשות לא זר לי.
בקיצור, מפה לשם, ואם כבר -אז כבר, ועל הדרך... עשיתי לא מעט דברים אבל החשוב ביותר הוא שאין יותר שום נזילת דלק, המנוע מנגן ממש יפה, ובא לציון גואל (עד הפעם הבאה).

אסף.

asafk
31-07-11, 00:18
תמונות...
פתח הניקוז החדש לכיור (ליד חיבור מים בלחץ)
46230

המנורה - חדשה וישנה:
46231462284622946232

ככה מתחילים את היום:
46233

הסדק שבגללו הכל התחיל:
46236

החליל - אחד מפירוק ב22 דולר ואחד מייצור מיוחד ביותר מ300 שקל...
4623546234
מפתח מיוחד לפירוק מפלגים (בטוח יש כזה עם מק"ט VW מיוחד):
46237
תא המנוע וצד שמאל שלו, אחרי הסידור:
4622746238

אסף.

RONI
31-07-11, 20:35
הקפה..עושה רושם אעפס, של מכונת אספרסו כלשהי .[הקצף מסגיר].
אם כבר בורגנות אז עד הסוף.סחטיין.

יונתר
05-08-11, 18:17
תתחדש על החלקים.

מה הלחץ בחליל במערכת ההזרקה הזו?
האם מדובר במערכת L-JETRONIC של בוש?
באילו רכבים נוספים היתה נפוצה מערכת ההזרקה הזו באותן שנים?

יהונתן.

asafk
05-08-11, 18:30
L-JET של בוש, אכן. 30 באר.
זו היתה מערכת די נפוצה - פורשה, אלפא, ועוד כמה מכוניות אירופאיות שהיתה להם גרסת הזרקה בארה"ב.

אסף.

נמרוד
15-08-11, 21:14
מתנה ליותם:

http://www.youtube.com/watch?v=utagD0Vh3Rc

עידו לוריה
15-08-11, 22:02
נמרוד יותר זול להמשיך לשפץ את האמיתי ולמסור אותו בסוף ליותם :D
אך לגו איפה הימים .... טוב חוזרים למציאות .
עידו

asafk
24-09-11, 22:24
4876348764

תמונה אחת מהקמפינג בצפון, ואחת מהמפגש (תצלום של גלעד ארצי, אין עליו, וגם פעם אחת רואים אותי - במקרה זה מכין ארוחת בריאות מושקעת לילדים)

אסף.

revi3
25-09-11, 02:18
נמרוד,ניתן להשיג בארץ כזה דבר מלוגו?
יש לי כזה בבית אבל הוא פיצי וויצ'י :D.

asafk
02-10-11, 22:36
כואב לי הגב.
הנסיעה לצפון בראש השנה היתה ארוכה. מאוד. יותר מ 3 שעות על מושב הנהג, כולל פקקים. שנים לא עשינו חופשה בצפון (אני לא סופר קמפינג במשק של אחותי), ופתאום נזכרתי שכנראה כל עם ישראל נוסע לכינרת או לגליל.
למרות שהנסיעה עברה כמעט בלי עניינים (12 בצהריים, יותר מ 30 מעלות בחוץ, והעליה לחד-נס (שפעם חיסלנו בה מנוע של סיטרואן C15) היתה טיפה יותר מדי אחרי כמעט 3 שעות נסיעה והיה חם לשמן למשך דקה או שתיים ), היא היתה ארוכה ומפרכת במובנים מסויימים.
כשהגענו לגדת הירדן, חנינו באחו מקסים על שפת המים, ומייד יצאתי ממושב הנהג בן ה33 (המושב, לא הנהג), המושב שאין בו ריפוד, לא ספוג ולא שיער סוסים- רק קפיצי ברזל שעושים מסז' קבוע ודי ייחודי בגב. זינקתי לפרוס את המחנה, לתקוע יתדות לציליה, להרים את הגג, לפתוח כיסאות ושולחן... בקיצור - חם ומזיע. וככה, בשביל להתקרר, נכנסתי ישר למים הקפואים של הירדן. לא טוב (מבחינת שרירי הגב). אבל לא נורא.
הדרך חזרה, גם משהו כמו 3 שעות על ההגה, פקקים, אבל כבר לא כל כך חם, ואז לפרוק את הציוד מהקמפר, עדיין לא משהו בשביל הגב, אבל באמת לא נורא.
ואחרי כל זה נכנסתי לרנו. זה גמר לי את הגב. המושב הרך הזה, התומך, עם ספוג ובלי ברזלים שעושים מסז'.... זה לא זה.
ועכשיו כואב לי הגב. אני חושב לפרק את הספוג מהמושב של הרנו. או לרפד מחדש את המושבים של הקמפר. נראה.

אסף.

עידו לוריה
02-10-11, 23:48
קרעת אותי מצחוק .
עידו

סוזי המשתוללת
04-10-11, 09:45
יותר פשוט היית קושר שני מזרנים על הגג של הרנו ונוסע איתה עם מזגן , דלק של עבודה , עבירות של עבודה, ביטוח גרירה ורכב חליפי של הליסינג , והיית נראה כמו כל עם ישראל בצות ישי בואך צומת המוביל
חחחחח

itayhi
04-10-11, 15:33
ולמי שגם רוצה וידו אינה משגת קמפר אמיתי שגם נוסע, אפשר להסתפק בתחליף הבא:
http://www.1designperday.com/2011/05/18/the-vw-camper-you-alwayes-wanted/

: (http://www.1designperday.com/2011/05/18/the-vw-camper-you-alwayes-wanted/))

איתי

asafk
20-10-11, 00:20
אני חייב לשתף אתכם בתמונה הבאה... נראה שהגברים במשפחה מאוד... אההם... מתרגשים... מלצאת לקמפינג...
50933

אסף.

shmulikbg
20-10-11, 00:38
נו...
ותראה מי היחידה שמתעניינת ב...ריגוש.

asafk
01-11-11, 02:33
שלא תחשבו שאני מתבטל מעבודה, אני רק מתבטל מלהעלות תמונות... וגם לקח לי זמן להירגע מהתמונה האחרונה...

בכל מקרה, החלפתי סוף סוף שמן גיר. לקח לי הרבה זמן כי חיפשתי שמן GL4, הלנדרובריסטים ביניכן מכירים את הנושא, ואני לא אאריך - אבל בתור מי שיכול להיות די אנאלי בעניין שמנים, העדפתי למצוא את השמן הנכון. GL4 בצמיגות שרציתי אין בארץ, ולכן עירבבתי שניים וחצי ליטר GL4 בצמיגות 90 עם ליטר של GL4 בצמיגות 75-80 של אופנועים:
51987
החלפת שמן כמו תמיד היא הזדמנות לראות מה המצב. על פקק הריקון גיליתי שבבים, מאוד עדינים ולא רבים, וזה טוב, וגם ניסיתי לעשות מהם צילום אומנותי:
51992
על השמן למעלה, צף לו קצף - לא משהו מדאיג אם לוקחים בחשבון שהשמן הזה בן די הרבה שנים, אבל בכל זאת משהו לבדוק אחרי כמה נסיעות, אם תהיה גם על השמן החדש קצת "קרמה" איכותית שלא אמורה להיות שם.
51991

כמה מהלקחים ממסעות הקמפינג האחרונים נוגעים לcreature comforts, וגם כאן השקעתי מאמץ. קודם כל, וזו רק התחלה של משהו גדול יותר, פגעתי במרווח הגחון לטובת...
51986

אחרי זה החלפתי את הברז הדולף באחר, שבא עם צינור "נשלף" (כלומר השתמשתי בחור של המשאבה שקיים בלוח העליון שליד הכיור) ויהיה אפשר להתקלח איתו מחוץ לחלון. את הברז הישן השארתי בשביל הצדק ההיסטורי
51988
וגם הכנתי נקודת חשמל אחת "חמה" (כלומר מחוברת ישירות לחשמל חוף) אבל חיברתי לה פיוז חצי אוטומטי "מהיר ועצבני" של 15 אמפר. הבית הסטנדרטי של 3 גוויס נכנס בול במקום השקע ומד בטריה המקורי שהיה שם, ואיפשר לי לשתול באלגנטיות את החצי אוטומטי ב"בלנק" שליד השקע

5198951990

ועד שיגיעו הריפודים לכיסאות ועוד הפתעה שתהפוך את כל חווית הנהיגה למשהו אחר... זהו להפעם.

אסף.

asafk
12-11-11, 22:44
ראיתם את מיכל הגז, עכשיו הגיע תור הכירה. אחרי שפירקתי אותה לחתיכות, התאמתי את הלחץ בווסת לעבודה עם LPG במקום פרופן "טהור" (ראיתי לפי התוית שלא צריך להחליף דיזות). הבעיה היתה הלוח העליון, שהיה די חלוד. ניקוי עם חומצה, ואז מדיח כלים, ואז דיסק מברשת52281
ועל כל זה צבע המרייט ירוק קולמן (בתמונות הצבע עוד רטוב)
52282
52283
לפני שצבעתי, שלא יהיה ביזבוז זמן וצבע, בדקתי שהכירה עובדת, עם מערך ניסוי מורכב הכולל בלון אמגזית כתום, וסת 300 מיליבאר ומטף.
52280
אחרי שהכל מורכב (ועוד יהיה צורך בשכבת צבע שניה, כי יצא לא אחיד מספיק), נשאר לבנות מסגרת "מזוודה" שהכירה תהיה חלק ממנה. הדבר המקורי שהיא היתה חלק ממנו ענק וכבד ומכוער.

אסף.

שחר-סופה
13-11-11, 01:06
בואנ'ה ... ההוא הרים שם וואחד אוהל אה ? ;) הרגת אותי עם התמונה ...
אחרי שנכנסתי פנימה וראיתי אותה מקרוב במפגש האחרון , אני חייב להודות , התאהבתי בה .
פחות מהצבע בו צבעת את הכירה . ירוק ? אתה בטוח שזה מביא תיאבון מלראות את זה ? :confused:
ולגבי הצילום של השבבים על הפקק .... אין מה להגיד - אלוף ! אין הרבה כנראה שמסוגלים עליך עם מצלמה .

שחר .

asafk
13-11-11, 20:37
תודה,
והירוק הוא ירוק קולמן. הצבע המקורי של הכירות של קולמן.

(ואם אתה רעניין של קמפרים, יש כאן מודעה של מישהו שמוכר סאברבן ישן, בסגנון של הבלייזר שלך. אמנם הוא די חלוד ולא מעט רקוב, אבל קטן עליך)

אסף.

דרור ברלי
13-11-11, 22:25
עזוב, תהיה רציני.
אם אתה בעניין של קמפרים.... אז למה לא חדש?
http://www.autoblog.com/2011/11/12/volkswagen-type-2-camper-van-returns-to-europe-via-brazil/

asafk
11-12-11, 23:51
השבת הוקדשה למושבים הקדמיים. הזמנתי ספוג של TMI לריפוד מחדש של המושבים הקדמיים. הגיע, ביחד עם שיפטר של EMPI. שימו לב - שני המותגים האלו יחד עם העובדה שהזמנתי אותם מ CIP, מסמלים את ההתדרדרות שלי לחלקים באיכות בינונית... אבל נעבור גם את המשבר הנוכחי, לפחות לא יכאב הגב וההילוכים יעברו כמו שצריך.
לעבודה.
התחלתי במושב הנהג. פירוק מהמסילות שלו, ולשים לב ללשונית שמגבילה את התנועה שלו קדימה - צריך להרים אותה כדי שהמושב יצא מהמסילה עד הסוף
53339
כשהמושב על השולחן, פותחים את שני ברגי האלן - המחברים את הבסיס לגב.
53340533415334253343
כשהמושב מפורק לשני חלקים, אפשר להתחיל, ואני מתחיל עם פירוק הגב. הוויניל מחובר למסגרת עם מין שפיצים כאלו מפח שמכופפים לתוך עצמם. האתגר לא פשוט - לפתוח אותם בלי לקרוע את הויניל ובלי לשבור אותם. אני מוכן לרמוז שבהמשך היום, עם יותר ויותר שפיצים מהסוג הזה פתוחים, הרביתי יותר ויותר לחשוב על המילה "טטנוס".
5334453345533465334753348
אחרי פתיחת החיבורים התחתונים, מקלפים בזהירות את הוויניל מהמושב. בזהירות - שלא ייקרע.

זה הזמן להוציא את השאריות של הריפוד - השאריות של ה"שיער סוסים", בעצם בלי מרכאות, כי זה באמת שער סוסים (היום משתמשים בקליפות קוקוס או בספוג). על השער, היתה שכבה עליונה של ריפוד, שכבר נקרע לחלוטין מהקפיצים. כן, ישבתי על ברזל.
533495335053351
כשהכל נקי משאריות, מתגלה התמונה הקשה. הגב הזה גמור. יותר מדי שברים וסדקים. השיפוץ כרגע הוא בבחינת עזרה ראשונה בלבד, ואני מתחיל לחפש גב חדש. סרגל פח מחורר וניטים מתקנים את השברים הרציניים, אבל זה לא זה.
5335253366
ההרכבה לא קלה, עכשיו יש לספוג נפח שקודם לא היה, וקשה להלביש את הויניל חזרה בלי לקרוע אותו. לאט ובזהירות, ובסוף הכל בא על מקומו.
כשהכל מורכב מחדש, עם הספוג הטרי, לא רואים את הזוועה שמתחת, אבל היא שם. אם מישהו נתקל במושב של טרנספורטר, שישים לי אותו בבגז' בלי שאני שם לב...

עוברים לחלק התחתון. כאן המצב הרבה יותר טוב, גם אין כל כך הרבה חלודה. הפירוק מתחיל במסילות, ואחרי זה לחיצה של הריפוד מהמסגרת החוצה, סביב סביב. גם כאן אני מגלה שבר אחד, אבל לא נורא.
53358533545335553357533595336053361
הרכבה מחדש לפי הסדר - ספוג, ריפוד עליון, וויניל. גם כאן כדי להרכיב חזרה למקום המאבק קשה, וצריך לכווץ את הקפיצים עם כל משקל הגוף כדי להחזיר את הסרגל קרטון שבהיקף של הויניל למקומו.

533625335653364

בהרכבה מחדש של המסילות, מרכיבים גם את המנגנון של השכבת המשענת, וזה הזמן לשמן או לגרז בגריז ליתיום גם את המסילות וגם את ה"ציפור" שאין דרך להגיע אליה כשהכיסא מורכב. נראה לא רע, נכון? אבל אנחנו יודעים מה מסתתר מתחת לריפוד.
5336553367

מושב הנוסע(ת) יותר פשוט כי אין לו מנגנון, אך מתחתיו יש עדות למה שנשאר (או לא נשאר) מהריפוד
533685336953370
הכל מחובר עם השפיצים האלו, מתוצרת "טטנוס ובניו". המושב הזה פחות חלוד, וספריי ממיר חלודה עושה ממנו אפילו "במצב די טוב". בינתיים, כדי לפרק את הריפוד צריך להוציא את משענת הראש, שהמוטות שלה עשויים אלומיניום שתקוע כבר הרבה שנים בתוך צינורות פח. לשם כך אני משתמש במאריך של ראצ'ט 1/2, מהסט אימפקט. רק אחרי זה אפשר להשלים את הסרת הריפוד.
5337053371533725337353374

בזמן שהצבע התייבש, 5 דקות עבודה והחלפתי את השיפטר. כל מי שנהג אי פעם בטרסנפורטר מכיר את תחושת הבחישה בפודינג. ואיפה הרוורס? בקיצור - נמאס לי מזה, וקניתי שיפטר חדש. לא ג'ין ברג ואפילו לא סקאט - אבל גם הEMPI יעשה את העבודה...

ואם סביון לא ידאג לי לג'יפ מגניב למפגש המדברי בלילה הכי ארוך וקר בשנה - אז תוכלו לראות את כל זה בעיניים...

אסף.

lizard
12-12-11, 08:38
אם אתה צריך לנקות חלקים בחול אז יש לי מערכת שקניתי לאחרונה לבית מלאכה. אתה מוזמן לבקר ולהשתמש. רק תביא חול ים יבש.

asafk
12-12-11, 09:00
תודה מיכה.
ניקוי בחול של הקפיצים היה משאיר מהם כלום. העובי המקורי לא גדול גם ככה.
ניקוי בחומצה וצבע ממיר חלודע עשו עבודה יותר עדינה.

אסף.

lizard
12-12-11, 09:22
לא בטוח. אני לא מדבר איתך על ציוד שיאכל את הברזל. הוא לא כזה חזק. כולה 150PSI כשהוא דחוס לגמרי.
בכל מקרה, זה לא היה ספציפית לכיסאות, פשוט רכשתי את המכשיר לאחרונה מל.כ ואני מוכן לתרום את חלקי השיפוץ :-)

shmil
12-12-11, 10:17
כשהכל נקי משאריות, מתגלה התמונה הקשה. הגב הזה גמור. יותר מדי שברים וסדקים. השיפוץ כרגע הוא בבחינת עזרה ראשונה בלבד, ואני מתחיל לחפש גב חדש. סרגל פח מחורר וניטים מתקנים את השברים הרציניים, אבל זה לא זה.

באמת הגיע הזמן לרתכת CO2, היית מתקן את הגב בכלום זמן... :)

lizard
12-12-11, 10:53
יש רתכות של צ'בורה חד פזיות למכירה פז ארק.
משומשות כמובן

asafk
12-12-11, 19:18
אתה מתפרץ לדלת פתוחה... כבר יש עיסקה "בתנור"... מה לעשות "נפלה" הזדמנות לרתכת..

אסף.

asafk
28-12-11, 00:23
הזמן רץ, והמדבקות על החלון מתחלפות עם העונות, מבשרות שנה חדשה, עונה חדשה.

עוד בדיקת חורף (ושוב תודה לצוות "דרך השטח בשרון" ). לכבוד זה החלפתי תפוחים, את השניים האחרונים שעוד לא החלפתי. אבל יותר חשוב - עודד הבוחן, על הליפט, גילה שאכן יש בריחה מהפלאנג'ים של ה 180 מעלות באגזוז, בשני הצדדים. האטמים שקניתי בזמנו התחילו להישרף בקצוות, וזו התוצאה.
אז השתמשתי במישחה של אגזוזנים (תודה, מיכה! ), פירקתי את שני ה U-turn של האגזוז, אטמתי היטב את הפלאנג'ים והרכבתי חזרה. והכל בסדר - אפשר לנסוע לדרום, לחניון הלילה המדברי. בדרך עוד שמעתי צפצופים מהברגים של האגזוז שמתיישבים במקום ומשתתקים לאט לאט. בכביש שש תאונה. שעה בפקק. מילא תאונה - היא קרתה בסוף עליה ארוכה מאוד - אי אפשר להתחשב? יש כאן אנשים עם הילוכים ידניים וקלאץ' של מכונית מסחרית...
בכל מקרה הנסיעה דרומה עברה בנעימים, האוויר קר ואפשר ללחוץ. תוך כדי הנסיעה אני מתחיל לשמוע רעש חדש-ישן, ומתחת למנוע אני מגלה ש... מרוב משחקי האגזוז, בורחים עכשיו גזים מהחיבור של הסעפת לראש. זה רע. כלומר - אני יודע שכל המשקל של האגזוז פחות או יותר יושב על ארבעה ברגים בכל צד, שמוברגים לתוך האלומיניום הזקן של הראשים. אני גם יודע שלפחות שניים מהברגים מוברגים לתוך חורים במצב לא משהו, וכבר הוחלפו עם אילתורים. וזה שבורחים משם גזים - אומר שמשהו השתחרר, ואני מקווה שהמשמעות היא רק הידוק קטן, ולא שאין הברגות. לא בא לי להוריד מנוע שוב. אולי אם יהיה צורך - זה יוכל להיגמר בקינסרטים או הליקוילים, שנוכל להתקין על ליפט. אבל ממש לא בא לי להתחיל להתעסק עם זה.

בכל מקרה, הלילה בדרום היה קר, אבל לא מדי, ולמחרת מסלול שבילים לא מאתגר, טיול רגוע. הפרנציפ בעליות הארוכות והמדורדרות הוא לשמור על מומנטום באמצע הילוך שני או סוף הראשון, מה שדרוש בשביל לא לקפוץ ולאבד אחיזה - אנחנו נוטים לשכוח את הכלל של הג'יפים של פעם - לאט ככל שאפשר, מהר ככל שחייבים.
הורדתי מעט אוויר מהגלגלים האחוריים בשביל האחיזה, ובגדול אני יכול לומר שהמתלים של פולקסווגן הם אכן מהנוחים ביותר שיש לנסיעה בשבילי המדבר. גם על ההדורים וגם על האבנים הקטנות והחריצים בשביל - כמעט ולא הזדעזענו בתוך הקמפר, ולא שמענו את כלי המטבח מיטלטלים בארון.
ובמוצ"ש שוב הביתה, הפעם כבר ממש קר בחוץ, ואת הילדים אני מכסה בשמיכת פליס, שלא יקפאו. אין חימום, כזכור. אבל הקור נותן לי לשמור על מהירות קבועה של 110 ואפילו טיפה יותר ב6, מה שהיה מחמם את המנוע בכל הזדמנות אחרת. ואולי הוא לא מתחמם כי כבר לא בורחים גזים מהאגזוז?

ככה או ככה, בטיול הזה הקמפר שלנו היה גיבור אמיתי. הלוך וחזור, ובשטח, וגם מקום לישון, לקרוא ולשחק. איזה כיף.

אסף.
5411054120541195411854117541165411554114 54113541125411154121

itayhi
28-12-11, 00:59
ברשותך אני מוסיף משלי...

האמת, הופתעתי! אמנם גם אצלי ה4X4 לא היה זמין ;) אבל הקמפר הזה עם כל הזוויות הבעיתיות שלו
באמת יצא גיבור.

איתי

revi3
29-12-11, 11:19
איזה יופי אסף,גיבור אמיתי הקמפר שלך

חנן גולומבק
02-01-12, 22:38
[QUOTE=asafk;425297].
אז השתמשתי במישחה של אגזוזנים (תודה, מיכה! ).
/QUOTE]

:rolleyes: ??????????????????????

asafk
02-01-12, 22:44
חנן, לקח לך זמן...
(ציפיתי שזה יבוא יותר מהר)

אסף.

עידו לוריה
02-01-12, 23:14
חנן יש לך מה לספר לנו :p

עידו

asafk
11-01-12, 21:52
למדתי היום באופן קצת יותר מדוייק על כל האופציות המקוריות שהיו ברכב כשהיה חדש (היו לי קודם פערי מידע)

אסף.

M-CODES

M-CODE
Description
Concerned models
From chassis number
To chassis number

227
Detachable headrests for all seats in cabin (with M161 only)
-
213 2 000 001

235
Seats in passager compartment with mountings for headrest
221-244

213 2 300 001

246
Windshield free from import-duty for USA (with M089 only)
-

508
With vent wing in passenger compartment opposite sliding door
221-244

211 2 300 000

508
With vent wing in sliding door and in all windows in the opposite side panel
221-244

212 2 000 001
217 2 300 000

508
Sliding window in the side panel opposite the sliding door
271,274

212 2 000 001

508
With vent wing in the Double Cab door and in the opposite side panel
265-268

212 2 000 001

D51
Collection of M-codes: M 032, M047, M094, M103, M121, M507, M511, M513 (1970)
231

032
Lockable filler cap for fuel tank
211-274

047
Back up light
211-268

211 2 300 000

094
Lockable engine lid
-

103
Heavy duty shock absorbers for bad roads
211-274

121
Fresh air fan in cab, electrical
211-274

507
Vent wings in cab doors
211-235,261-274

511
Padded instrument panel (LHD only)
211-271

513
Protection runner for transmission
211-274

D51
Specifications for the USA (1976)

יונתר
06-03-12, 14:36
נגרר מעניין.

http://www.dub-box.com/index.php

יונתן.

revi3
08-03-12, 13:29
נגרר מעניין.

http://www.dub-box.com/index.php

יונתן.

קישור מדליק יונתן

רמי גלבוע
08-03-12, 15:04
אסף,
החבר'ה בפנצ'רייה בנווה מגן משוגעים ומומחים לטרנספורטרים; הם מכורים לסינכרו, אבל בוודאי יהיה להם מה לומר ולייעץ גם בפרוייקט שלך. נשמע מדליק!

asafk
08-03-12, 18:31
תודה, רמי. (ובינתיים אני משתדל שלא יהיו פנצ'רים... )

אסף.

asafk
20-03-12, 23:18
כמה תמונות משבת של חיפושיות...
(אחד מהם לא שלי)

אסף.

5696156960569595695856957569565695556960

asafk
25-03-12, 21:30
רוצים לנחש מה אני הולך לעשות לכבוד הקיץ?

5710857107

אסף.

ishc
25-03-12, 21:41
Ac?

asafk
25-03-12, 22:59
לא לא לא ...

אם כבר אז הפוך

אסף.

asafk
25-03-12, 23:46
57130

מהזווית הזאת זה יותר טוב?

אסף.

דרור ברלי
25-03-12, 23:51
מערכת חימום, סוף-סוף.
שיותם ורומי לא יקפאו בחורף הבא.

ועל הדרך לצבוע את כל מערכת הפליטה החלודה.

asafk
26-03-12, 00:12
אכן.

ההחלטה לוותר על מערכת החימום המקורית היתה בסדר לשעתה, אבל זהו.
מסכנים, היה להם קר בחזרה מהמדבר, ישבו עם שמיכות פליס בתוך האוטו.

עכשיו, בעקבות זה שהייתי חייב להוריד את הסעפות פליטה, הוחלט לחדש את מערכת החימום. אני מתכוון להשקיע בלהפוך אותה ליעילה יותר מהמקור - בהמשך תראו איך. העיקרון יהיה לשחזר הכל כהלכה, אטום ומתפקד, ולהוסיף בידוד על הצינורות. ואולי גם להחליף חלק מהחיבורים שעשויים אסבסט מתפורר לאחרים מסיליקון...

לגבי מערכת הפליטה, בזמנו, ויתרתי ולא התעסקתי עם לסדר את ההידוק של סעפות הפליטה, וזו היתה טעות. הייתי צריך לעשות אז את מה שאני עושה עכשיו, וחבל שלא עשיתי את זה.

בתור התחלה פירקתי את כל מערכת הפליטה. במקור, הסעפות מחוברות כל אחת עם 4 גוז'ונים של M9 בראש ו M8 בחוץ. בפועל, זה מה שיצא משני הראשים:

57131

מראש ימין, שני אומים נפתחו יפה, גוז'ון אחד יצא כולו (אפשר לראות שחצי מההברגה שלו כבר לא תופסת) , והרביעי... היה בורג M8 (אני לא יודע על מה חשבתי כשהרכבתי אותו חזרה). זה הראש הפחות בעייתי. לא היתה שום דליפה בגלל הברגים (טוב, היתה דליפה קטנה כי אחד מאטמי הנחושת זז מהמקום בזמן ההרכבה, אבל הברגים היו כולם מהודקים).
מראש שמאל, אום אחד נפתח, גוז'ון אחד יצא כולו, אילתור שהחזיק לא רע - בורג M10, ועוד אילתור שמראש לא היה משהו - בורג 3/8.
מה יהיה - במקום שני הברגים הגדולים - גוז'ונים שחרטתי ל M10 צד אחד ו M8 צד שני:

57132

שימו לב ש3/8 זה קצת פחות מהקוטר של M10, ועם אותה פסיעה פחות או יותר.
במקום הבורג M8 אני ארכיב גוז'ון מקורי, את זה שההברגה שלו עייפה יחליף אחד מה"משופרים", ואת שאר הגוז'ונים המקוריים נכניס שוב, בתקווה שמצב ההברגה סביר.
הפעם, במקום אומי נירוסטה עם משחת נחושת, שהוכיחו את עצמם חלקית בלבד, אני אהדק עם אומים מצופים נחושת עם דיסקית מרותכת (אומי נעילה עצמית יעודיים לסעפות פליטה), נראים ככה:

57133

שאר חלקי מערכת הפליטה התפרקו בקלות יחסית - השימוש בברגים ואומים מנירוסטה עם משחת נחושת - אכן עובד במקרה הזה. המקומות היחידים שבהם הרכבתי אומי ניילוק שהם לא מנירוסטה - האומים כבר חלודים להפליא.

השלב הבא יהיה למצוא את החלק החסר מהמערכת - אחד מהצינורות שמחברים את מחליפי החום לצנרת החימום לכיוון הקבינה, ואז לרתך כל מה שסדוק, לנקות ולצבוע את כל החלקים. כשקניתי מערכת אגזוז חדשה, אמריקאית, לא צבעתי אותה כי הכל נראה צבוע. שנתיים אחרי הכל חלוד, וזה זוועה. גם כאן יש מסקנה.

ואם הכל יהיה בסדר - עוד לפני הקיץ יהיה חימום...

אסף.

עידו לוריה
26-03-12, 14:31
אסף עם כבר שיפוץ אז גם את הגוז'ונים הייתי עושה מנירוסטה ובגוף אלומיניום שותל קינסרט ואז יש לך שקט .

עידו

asafk
26-03-12, 21:34
אני נגד "שתלים" באופן כללי - אם אפשר לשים גוז'ון באותו קוטר, למה לשים תותב? עם תותבים יש המון בעיות, העיקרית היא שמבריגים את הגוז'ון שבתוכו יותר מדי והוא לוחץ את התותב החוצה (ask me how I know )

אם אני שם תותב, וזה יהיה טיימסרט או קינסרט - החיצוני שלו די גדול, בערך 11.5, וזה גבולי מבחינת המקום שיש בראש. ככה אני עם 10, מספיק מבחינת החוזק ועדיין מאפשר לי "לפעם הבאה" לעלות לטיימסרט במידה אחת יותר גדולה. למרות שאני לא חושב שזה יקרה - דיברתי עם משפץ ראשים שנחשב מספר אחד באמריקה לנבלות האלו, והוא אמר שזה מה שהוא עושה - חורט גוז'ונים 10 צד אחד 8 צד שני וזהו.

לגבי נירוסטה - לא בטוח שצריך, עם האומי נחושת, לא תהיה קורוזיה בין האום לגוז'ון גם עם פלדה רגילה (ואני בכל מקרה שם משחת נחושת על הכל)

ולמרות הכל... יש לי חשש כבד שכל התיקון הזה הוא זמני עד שאחד הראשים או שניהם ימסרו את נשמתם לבורא - ולמרבה הצער עם ראשים שהם לא הטופ של הטופ (ואלו לא) - זה עניין של זמן. אני מקווה שזה יהיה עוד מספיק שנים, שיהיה לי לשלם את המחיר של זוג ראשים של הביוקר.

אסף.

Tourist
09-04-12, 22:11
חדשות:
http://wot.motortrend.com/build-it-again-volkswagen-offers-microbus-restoration-in-europe-189515.html

Sent from my iPhone using Tapatalk

revi3
14-04-12, 11:36
היי אסף,יש צילומים עדכניים של הפרוייקט?

asafk
14-04-12, 12:53
היי רוי,
טוב ששאלת..

חופשת הפסח היתה הזדמנות מצויינת והתקדמתי המון בחיבור סעפות הפליטה ופירוק מערכת החימום (וגם בפרוייקט שיפוץ אחר של "ברזל ישן" על שני גלגלים, סוג של "פרוייקט מרפסת" שעשיתי בלילות, אבל זה סיפור אחר).
אחרי שפירקתי את הסעפות מהראשים, קדחתי והברזתי שלושה חורים חדשים, הסרתי את אטמי הנחושת הישנים מהראשים בשיטה "מאולתרת" על ידי קידוח עדין והברגת בורג עץ שהשפיץ שלו נקטם, שימשוך את האטם החוצה.
אחרי כל זה שייפתי את הקצוות של הסעפות ליצירת שטח מגע מקסימלי, ניקיתי עם הקצה של השופין גם את החורים בראשים, ואז להתקנה. הפעם השתמשתי ב gasket maker של קטרפילר - שזה חומר אטימה מעולה שהיתרון העיקרי שלו הוא שהוא מאוד דביק (מי שמכיר, זה חומר ירוק-שקוף, ויש חומר מקביל של לוקטייט. זה חומר אטימה אנארובי, אבל בנוסף הוא גם דביק מאוד) . השתמשתי בו בעצת עמית אמריקאי שאומר שאפשר להדביק את האטמים לראש (אטמי נחושת אובליים) שלא יזוזו בזמן ההרכבה, כי ממילא ברגע שהמנוע עובד החומר נשרף והופך לפחמן - שמשתתף באטימה. וזה עבד, לא לפי הספר, אבל יופי של פטנט.
אחרי כל זה הידקתי את אומי הנחושת, וגם כאן - יש יתרון חשוב לעבודה לפי הספר - הם אומנם עם הברגה 8, אבל נסגרים עם בוקסה 12 ולא 13. המשמעות היא שאם בהרכבה הקודמת והפירוק אכלתי חצץ בשביל להכניס בוקסה 13 מושחזת שבקושי יש לה מקום, הרי הפעם בוקסה 12 שיהא משמעותית יותר קטנה נכנסה בלי מאבק למקום הצר שיש סביב האום.

אח כל חלקי מערכת החמום והאגזוז פירקתי, כאמור. שני מחליפים החום נזקקו לתיקונים, שעשיתי בריתוך - אימון לא רע בשבילי לריתוך פחים דקים, כולל טלאי אחד. הראשונים לא היו ריתוכים שאני אשים תמונות שלהם באלבום, אבל זה אימון ובמקום שלא רואים - והכי חשוב - הם עובדים וחזקים ולא שרפתי את הפח אפילו פעם אחת.
אחרי כל זה כל החלקים הולכים לניקוי חול בתחילת שבוע הבא (עובדה שלמדתי מה"פרוייקט מרפסת" היא שניקוי חול עולה די מעט יחסית לשעות העבודה שהייתי צריך להשקיע בלנקות בעצמי את החלקים עם דיסק מברשת) ואז ה"בלקי" ידבר.

אבל למה אין תמונות?
כי הלך הבלקברי שאיתו אני מצלם את כל העבודה בתחילת השבוע שלפני פסח, ומאז אורנג' החליפו לי אותו 3 פעמים, כל פעם במכשיר מתוקן אחר, מתוקן אבל לא תקין. אז לכבוד חול המועד יצאתי מעבדות לחירות וחזרתי למוטורולה הוותיק שלי, מכשיר טיפש אמנם, בלי מצלמה ובלי מיילים, אבל עובד תמיד. אני מבטיח לצלם בשלב ההרכבה הסופית וגם לפני הצביעה...

אסף.

revi3
14-04-12, 13:38
מקווה שסאגת הטלפונים הבעייתים לא תתפוס גם אותך,אחכה בסבלנות לצילומים ...סקרנית לאללה :)

revi3
17-05-12, 10:34
יש חדש?
יש באמתחתך כמה צילומים עדכניים?:rolleyes:

asafk
19-05-12, 18:07
יש הרבה לספר.
כל חלקי האגזוז - ניקיתי וצבעתי. והרכבתי. חדי העין יוכלו לראות שחלק מהאומים של הסעפת הרכבתי הפוך בגלל גישה בעייתית. חדי העין האחרים יוכלו לראות שיש בעיות חדשות בסביבת המתחת של המנוע...
594425944359444594455944659447

היה חסר לי חלק אחד של החימום - מין צינור שמחבר את מחליף החום ל"שסתומים" שמעבירים את האוויר לצנרת שמתחת לרכב. מצאתי בסמבה את החלק מחנות של ברנש בשם אברי, ששלח לי את החלק עם התנצלות שהוא במצב לא משהו. איזה לא משהו ואיזה נעליים - נראה חדש... שימו לב שבאופן ייחודי לדגם ולשנתון, החיבור למחליף חום הוא אובלי - ולכן חייב להיות החלק המדוייק.

5944859449

בינתיים עד שיגיע, אשפזנו את הקמפר ב"דרך השטח בשרון" לצורך טסט, שכמובן עבר בלי בעיות.
כשחזר, התחלתי בהרכבת הפאזל של החימום. אבל לפני זה, שמתי לב ששוב יש רעש קל של דליפה מהאגזוז. ובאה מחשבה - איך זה שכל המשקולת הזאת תלויה בסה"כ על נקודה אחת, וכל השאר על הברגים המסכנים של הסעפות פליטה? מכה אחת ממדרכה - ושוב הסיפור נפרץ, וזה עשוי להיות אסון.
בספר החלפים אין שום מתלים לאגזוז, כי באמת הם לא קיימים כחלקי חילוף. אבל כשנברתי ונברתי ראיתי שיש לכל מיני חבר'ה אמריקאיים תמונות יפות של המנוע עם פלחים כאלו ואחרים שעליהם תלויה מערכת הפליטה. אז 10 דקות עבודה - חתכתי, וריתכתי, והשחזתי וקדחתי, ובסוף צבעתי - ויש עוד מתלה אחד מסיבי לאגזוז גם בצד השני. נראה לי שבהמשך אני אוסיף עוד- לחלק הקדמי של המנוע.
594515945059452

בהרכבת הצנרת מהמפוח החשמלי למחליף חום הימני לא היו שום בעיות. אבל לשמאלי, אין סיכוי - הסיבה היא שה"סנדוויץ'" שחיברתי מתחת לפילטר שמן מוציא את שני הצינורות לקולר, בדיוק מעל לחור שעליו אמור להתחבר הצינור שמוביל מהמפוח למחליף חום. כלומר - בלי לוותר על המצנן הנוסף, אי אפשר לחבר חימום. אני עוד חושב על זה - ונראה לי שבשם המקוריות אני אצטרך למצוא פתרון אחר לצינון שמן.

עוד משהו שעשיתי בפרץ של יצירתיות - לקחתי שני מצברי פריקה עמוקה קטנים, ואת הקומפרסור, וזיוודתי אותם על קרש בגודל של מצבר ה"בית" של הקמפר. החיווט הוא כזה שהכל יעבוד "צף", עם ממסר לניתוק מרחוק. זה יהיה מעכשיו מצבר הבית, והקומפרסור מצא מקום נוח...

59459594605946159462

ואז, הילדים שמזמן לא ראו את הקמפר נוסע, ביקשו לצאת למחנה.
עצירה בדרך לקנות נקניקיות, ונסיעה לחוף השרון. מקום מדליק לקמפינג, אם לא הכרתם. לילה עם בריזה נהדרת, בוקר, מעל הים. בשביל זה יש לנו קמפר.

5945759455594545945359458

אסף.

יונתןמצפה
19-05-12, 18:30
שעועית??!!??
בשביל זה יש לכם קמפר?

asafk
19-05-12, 18:38
שועית ונקניקיות, לא סתם.
(זה מה הילדים רוצים, מה נעשה)
אכן, תמונות קשות...

עידו לוריה
19-05-12, 22:27
סמירנוף נקניקיות ושועית :rolleyes:

עידו

אומי5
19-05-12, 22:32
מה זה משנה מה הם רוצים לאכול? העיקר שהם רוצים את זה על החוף ולא בקניון.

revi3
28-08-12, 11:05
אסף,מה עם עדכון?

asafk
28-08-12, 22:42
וואוו.
את לא מבינה כמה קרה בחודשיים האחרונים.
קודם כל התחלתי להחזיר את כל מערכת החימום (שקשורה למערכת הקירור) למצבה המקורי - וזה לא קל, חלקים חסרים, פחים עקומים, חורי חלודה...

אבל הסיפור האמיתי התחיל שחזרתי ממילואים (כן, הקמפר שוב ישן בסככה של הריאוסים, וגם לילה אחד בשטח, עם המקלחת החדשה שהפכה לאטרקציה) והרגשתי רעידות ממערכת ההנעה.
הסתכלתי מתחת לאוטו, וראיתי תושבת קדמית של הגיר קרועה.
חיפשתי ומצאתי ב"סמבה" חלק משומש במצב טוב, הזמנתי והגיע. כשרציתי לפרק את התושבת הישנה גיליתי שהחלק המתכתי שלה שבור, וצריך להחליף הכל, אבל הדבר הבאמת רע הוא שאי אפשר לפתוח את הברגים של התושבת הזו בלי להוריד מנוע וגיר - האום הזה לא יכול להיפתח, כי הוא מול קורת רוחב של השלדה...
כשגיליתי את זה - קיללתי את הלגה איזה יומיים רצוף.
כי ברור שמהנדס גרמני לא היה עושה כזה דבר.
ברור גם שמתמחה גרמני לא היה עושה כזה דבר.
אז כנראה זה היה מתמחה בתוכנית חילופי סטודמטים או משהו כזה.
וזה שאף אחד מהמהנדסים לא העיר לו על זה ולא העיף אותו קיבינימט, יכול להיות רק בגלל שמדובר במתמחה יפת רגליים ומראה באופן מיוחד. אתה לא אומר לסטודנטית הכוסית שהגיעה אליך למחלקה במזל רב שהיא לא יודעת מה היא עושה, נכון?
בקיצור - הלגה, הסטודנטית המתמחה מצ'כיה. היא אשמה.

אחרי שגמרתי לקלל, הורדתי מנוע וגיר...
ועכשיו יש לי "קצת" עבודה - כי "על הדרך"......

אגב, תוך כדי, ובשביל לנוח קצת, הפכתי את השפריצר (סוף סוף) לחשמלי. אבל לא בדרך הרגילה....

אני מבטיח תמונות, אבל בהמשך השבוע. מעייף אותי רק להסתכל עליהן.

אסף.

עידו לוריה
28-08-12, 23:15
נראה לי שזה יותר פשוט לא לגה ולא נעלים , רכב גרמני משלוח לישראל = נדפוק אותם שוב :p

עידו

אומי5
31-08-12, 00:14
אני לא יודע איך זה בבאס, אבל בחיפושית אפשר בסוג של התאבדות להחליף תושבת גיר קדמית בלי להוריד גיר (ואני חושב שגם בלי להוריד מנוע), לך תדע אולי יש כלי של VW בדיוק בשביל זה.

(ורק מי שבאמת עובד על הרכבים האלו מגלה שעם כל הכבוד לגרמנים, לא רק הקורסונים יודעים לעצבן)

דרור ברלי
31-08-12, 00:39
ולנסות להחליף פלאגים בחיפושית (את שני הפנימיים, הקדמיים) בלי לדפוק את ההברגות בראשים, זה לא מעצבן?...
והתושבת גיר הזו בחיפושית מעצבנת יופי, במיוחד כשיש לך מנוע משופר עם הרבה כוח והוא לועס פעמיים בשנה לפחות את ה"סופורטר" (ככה האבא של רון אוחנה היה קורא לתושבת הזו, כשהוא עצמו עוד עבד על חיפושיות)...

אחחח החיפושית. אני מתגעגע.
אגב, החיפושית האחרונה שלי, זו המשופרת שאני מתגעגע אליה - השבוע התעניינתי קצת, מתברר שגם היא כבר נגנבה....

revi3
01-09-12, 10:07
מקווה שנרגעת אסף,ובקרוב נראה פה צילומים :)...

asafk
01-09-12, 21:09
דרור ואומי...
חיפושית זה לא טרנספורטר.
הסופורט הקדמי בחיפושית - אפשר להחליף עם לום. כאן - אי אפשר... ניסיתי.

לא נורא.
היום גמרתי עוד יום של דברים ש"אם כבר (הורדתי חט"כ), אז כבר (נחליף / נרכיב / נסדר) "...

רויטל, לא לדאוג. יהיו תמונות...
יותר חשוב שיהיה מוכן לפני המפגש.

אסף.

בוזי
11-11-12, 18:50
כמה תמונות, ממזמן מזמן, של המכונות והאנשים שעשו אותן, כאן: http://www.musach.co.il/forum/showthread.php?t=2113

עידו לוריה
12-11-12, 08:35
כמה תמונות, ממזמן מזמן, של המכונות והאנשים שעשו אותן, כאן: http://www.musach.co.il/forum/showthread.php?t=2113

מגניב לאלה ,תודה בוזי .

עידו

riko
18-11-12, 22:35
איזה תענוג של הצצה בעבר !

asafk
05-04-13, 20:23
קודם דיבורים ואז גם תמונות.
זוכרים שהורדתי מנוע? אז בואו נגיד ששום דבר לא הלך חלק בעניין הזה. הורדתי את המנוע כזכור כדי להחליף את התושבת הקדמית של הגיר. על הדרך החלפתי צינורות דלק, וניקיתי כל מיני דברים, סידרתי חלק מצנרת הואקום, חיכיתי הרבה זמן לחלקים מחו"ל.. ובסוף אחרי שלושה חודשים בערך החזרתי את המנוע.
הכל מחובר... לא מניע.
ולא עושה קולות של מניע.
המטען מדליק לד ירוק שאומר שהמצבר טעון, אבל אני לא מאמין לו, לקחתי את המצבר מהפז'ו והסטדטר מסתובב ומסובב את המנוע... אבל עדיין לא מניע.
יש דלק. יש אוויר, ויש ניצוץ. אבל לא מניע.
אחרי כל הבדיקות אנחנו מגיעים למסקנה הבלתי נמנעת ששההצתה לא מכוונת, אבל איך זה יכול להיות?
אקדח הצתה מגלה שההצתה מכוונת ל10 מעלות אחרי נמ"ע, במקום 7.5 לפני נמ"ע...???
כנראה שקודם, היו הרבה משיכות אוויר שגרמו לכיוון מאוד מאוחר של ההצתה, ועכשיו אחרי שהחלפתי המון צינורות ואטמתי אחרים, הכל חוזר למקומו הטבעי.
פתחתי את הבורג שנועל הת המפלג, ותוך כדי סטרטר סובבתו אותו עד ש וורווםםם.
אוקיי, עכשיו כיוון מדוייק וצריך לכוון גם את התערובת והסרק.
אבל גם זה לא הולך - הסרק ממשיך להיות גבוה מדי, בורג התערובת סרק כמעט לא משפיע והבייפס במצערת שקובע את סל"ד הסרק גם לא משפיע. המסקנה המתבקשת היא שעדיין יש משיכת אוויר.
הזמנתי צינורות סיליקון, אטמים חדשים לחלק מהמקומות, חיכיתי חודשיים, הכל הגיע... ועדיין אין שינוי.
אני אחסוך מכם את כל התהליך, אבל בסוף... כבל מצערת היה מתוח מדי. אאוץ'.

זהו. מניע, נוסע, עבר טסט בלי בעיות, יום טיולון למקורות הירקון, מפגש מועדון החיפושיות הגדול (שלכבודו עשיתי בפעם הראשונה בחיים פוליש ווקס, במקרה הזה רק לחזית של האוטו. עד עכשיו, שבועיים אחרי, השרירים שלי תפוסים), וטיול שבילים בהרי ירושלים כולל שני לילות בשטח. בשביל זה יש קמפר, איזה כיף.

בעיית ההתחממות לא נפתרה, עדיין הכל חם מדי. את מצנן השמן הנוסף הורדתי כאשר החזרתי את מערכת החימום, וזה משפיע במעלות בודדות. איחרתי באיזה מעלה-שתיים את ההצתה ויש ירידה של קצת בחום השמן. החלפתי לשמן 20-50 מינרלי, וזה לא משפיע (השלב הבא יהיה שמן 40 של מנועי דיזל כמו שכתוב בספרים הישנים). הדבר הבא יהיה ניקוי מצנן שמן, כדי "לאפס" את כל מערכת הקירור.

יש גם חור באגזוז, בתוך מחליף החום של צד שמאל. אני לא מתכוון לפתוח אותו ולרתך, אלא לשתול בפנים צינור. צריך צינור דק דופן בקוטר חיצוני של 31 ממ או קרוב לזה.

התמונות, מבטיח, בקרוב.

אסף.

ערן המסוקס
05-04-13, 21:34
לא הייתי מצר את הצנרת של האגזוז. ההיפך, הייתי בודק אם יש סתימות או הפרעות לזרימת האגזוז.. יתכן שפה גם טמונה בעיית ההתחממות שלך.

אמיר מ
06-04-13, 09:45
את הטרמוסטט ביטלת? מדובר בתריס שסוגר חלק מזרימת האויר מהמניפה גם כשהוא פתוח. גם כשהיו חדשים, היו מבטלים אותם בגלל החום בארץ.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

asafk
06-04-13, 21:00
אמיר,
ביטול התרמוסטט הוא טעות ענקית, של מכונאים שלא הבינו כמה הוא קריטי. ללא תרמוסטט, ובמיוחד במנוע TYPE4 כמו שיש אצלי, נזקים למנוע מובטחים. התרמוסטט לא חוסם חלק מזרימת האוויר, אלא מנתב אותו אחרת כאשר המנוע קר או חם, והוא בנוי באופן שהקפיץ שלו, במידה והתרמוסטט נכשל, פותח את כל המעברים.
בריצוא, לא רק שלא ביטלתי את התרמוסטט, אלא גם עמלתי קשות כדי להשיג חלקים ולהחזיר את התרמוסטט שהסירו כאשר הרכב היה חדש, ועם התרמוסטט בהתחלה הוא בכלל לא התחמם.

ערן, אני חושש באמת מהצרת האגזוז, אבל צינור דק דופן לא יפריע כל כך, לדעתי. אתה חושב שצינור בעובי של מילימטר (שיוריד את השטח בערך ב15% ) ישפיע עד כדי כך?
האגזוז פורק והורכב מחדש כל כך הרבה פעמים בשנתיים האחרונות שאני לא חושב שיש בו הפרעה (אולי בעצם בתוך הדוד, אבל הייתי מרגיש את זה ביציאה ממנו, לא? )

אסף.

ד ו ר ו ן
06-04-13, 22:18
אסף,
אני חושב כמו ערן.
למה לא לתקן עם שרוול חיצוני?

איך בדקת שהדוד האחורי אכן זורם?

אמיר מ
06-04-13, 22:19
הטרמוסטטים בוטלו כי לא היו אמינים. אולי פעל כהלכה כשהרכבת וכעת כבר לא מסיט את התריס כנדרש. תנסה לתפוס על מקסימום פתוח באופן זמני. מה יש להפסיד. בנוסף האם מערכת הפליטה שלך מקורית? עד כמה שאני זוכר כשראיתי את הרכב שלך, ערכת כמה שינויים. אולי תנסה לחזור למקור. מה אתה מרגיש כשמתחמם? הוא מתחיל לצלצל?

ערן המסוקס
07-04-13, 09:07
אם קוטר הצנרת הקיימת כבר עכשיו הוא קטן מידי, אז בהחלט יכול להיות משמעותי.

דרור ברלי
07-04-13, 10:31
בנוסף האם מערכת הפליטה שלך מקורית? עד כמה שאני זוכר כשראיתי את הרכב שלך, ערכת כמה שינויים. אולי תנסה לחזור למקור.

כל האגזוזים האמריקאיים התחליפיים הללו טובים משמעותית מהמקורי, שחונק את המנוע ולא נותן לו להתבטא.
מנסיון מעולה עם אגזוז דומה על חיפושית עם מנוע משופר (שבאופן טבעי היתה מועמדת להתחממות מנוע) ששימשה כרכב יומיומי ונסעה כ-20,000 ק"מ בשנה. האגזוזים הללו מאפשרים למנוע לנשום ולעלות מהר בסל"ד ובמפתיע - אפילו מחזיקים מעמד הרבה יותר מהפחית המקורית.

סוזי המשתוללת
07-04-13, 16:12
קצירוב ...למה זה מזכיר לי משהו??? פירוק חצי אוטו בשביל חוט תפוס???
כנראה שאנחנו אוברחוכמים....
לענייננו
שעון ואקום שמת?:)

asafk
07-04-13, 22:23
אסף,

למה לא לתקן עם שרוול חיצוני?

כי החור הוא בתוך מחליף חום. שהוא מין יציקה של המון צלעות על גבי הצינור של האגזוז, והכל סגור בתוך קופסה מבודדת עם כל מיני חומרים אקזוטיים שהגרמנים המציאו במיוחד כדי שאם אתה מפרק את המחליף חום אתה מת.

אגב דרור, הThunderbird של ימינו הוא זבל אמיתי, מחליד עוד על המדף. בשלוש שנים צבעתי אותו כבר פעמיים.
אגב, גם חתכתי וריתכתי אותו מחדש כי הוא היה מרותך עקום...

ומי שמודאג מהתרמוסטט - אפשר לראות מייד אם התריסים פתוחים, לפי מצב המוט המחבר אותם. המערכת היא Fail safe ואם נכשל התרמוסטט עצמו, התריסים נפתחים עד המקסימום על ידי הקפיץ, שכאמור, אפשר לראות אותו מבחוץ.

שמוליק... מתברר שאני לא היחיד שנופל באותו פח בדיוק...

אסף.

דרור ברלי
07-04-13, 22:36
[QUOTE=asafk;506477

אגב דרור, הThunderbird של ימינו הוא זבל אמיתי, מחליד עוד על המדף. בשלוש שנים צבעתי אותו כבר פעמיים.
אגב, גם חתכתי וריתכתי אותו מחדש כי הוא היה מרותך עקום...

אסף.[/QUOTE]

אז מה שאתה אומר זה לא להתחיל את הרפתקאת הסופר-חיפושית עוד פעם, כי זה לא יחזיק מעמד כמו פעם...
אצלי אגב לא היה אגזוז של ת'אנדרבירד אלא סעפת FREEFLOW מאוד מסיבית עם ארבעה צינורות באורך שווה עד הקולקטור, ושם התחבר בשלושה ברגים מין סטינגר כזה, שהולך לצד שמאל במקום כלפי למעלה. כל זה היה חזק ואיכותי בצורה בלתי רגילה, לא החליד מעולם, והשיפור בכוח (על מנוע שכבר היה משופר) היה מוחשי. מה שהכי מוזר זה שרכשתי את כל זה כאן בארץ, ואפילו לא ביוקר.

talw
07-04-13, 23:00
אסף,צלעות הקירור של המנוע נקיות ?
הן לא מטונפות מג׳יפה קשיחה של שמן אבק ובוץ דרכים ?

asafk
08-04-13, 01:01
צודק.
עם פירוק הקולר אני אפרק את הפחיות שסביב המנוע ונראה. מלמטה הכל נראה נקי, נשאר לבדוק מה קורה מלמעלה. זה כמו בקירור מים - קודם כל לנקות הכל...

אסף.

אומי5
08-04-13, 09:13
אז מה שאתה אומר זה לא להתחיל את הרפתקאת הסופר-חיפושית עוד פעם, כי זה לא יחזיק מעמד כמו פעם...
אצלי אגב לא היה אגזוז של ת'אנדרבירד אלא סעפת FREEFLOW מאוד מסיבית עם ארבעה צינורות באורך שווה עד הקולקטור, ושם התחבר בשלושה ברגים מין סטינגר כזה, שהולך לצד שמאל במקום כלפי למעלה. כל זה היה חזק ואיכותי בצורה בלתי רגילה, לא החליד מעולם, והשיפור בכוח (על מנוע שכבר היה משופר) היה מוחשי. מה שהכי מוזר זה שרכשתי את כל זה כאן בארץ, ואפילו לא ביוקר.

יש בשוק הרבה חלקים זבל לחיפושית, אבל יש גם איכותיים.
זול זה בטח שלא, אבל אני חושב שיותר זול מחלקים של סופה, בכל מקרה גם ככה חיפושית בשנת 2013 זה לא משהו רציונאלי.
תפסיק לחלום תתחיל לבנות.

סוזי המשתוללת
09-04-13, 10:01
צודק.
עם פירוק הקולר אני אפרק את הפחיות שסביב המנוע ונראה. מלמטה הכל נראה נקי, נשאר לבדוק מה קורה מלמעלה. זה כמו בקירור מים - קודם כל לנקות הכל...

אסף.

עכשיו אתה נזכר??
זה שלב א... אלא אם אתה מחפש סיבות לפרק את כל האוטו....:)

Tourist
09-04-13, 10:45
אני רק יודע שלפני כ-14 הודעות הובטחו פה תמונות .... ;)

דרור ברלי
09-04-13, 12:10
תפסיק לחלום תתחיל לבנות.

נו, תמצא לי חיפושית עם IRS מאחורה ומוטות פיתול מקדימה. לא רקובה מדי ולא משנה מצב מנוע כי ממילא אני ארצה להגדיל אותו... ואין מצב שזה זול יותר מחלקים של סופה, אלא אם אתה מדבר על הזבל הסיני (שגם בחלקי סופות בזמן האחרון השוק מוצף בפסולת מתכת סינית שלא ראויה אפילו למיחזור, במחירים מגוחכים)

עידו לוריה
09-04-13, 21:33
אסף במיוחד בשבילך .

עידו

https://www.youtube.com/watch?v=GIG9P0lB1iA

asafk
13-05-13, 23:44
למי שהספיק לראות ולדאוג - תודה על הדאגה, הכל בסדר, חזרה לשגרה...

אסף.

lizard
14-05-13, 08:31
יופי

boaz avrahami
14-05-13, 09:52
לא נעים לצחוק עליך אז רק מזל טוב שהכול במקומו... ;)

אומי5
14-05-13, 11:23
שמח לשמוע, וקדימה עידכונים!

revi3
14-05-13, 14:31
ולא לשכוח צילומים במקביל.

עידו לוריה
14-05-13, 15:22
בשעה טובה , עכשיו אחרי זה (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=75630&p=513629#post513629) אין תירוצים .

עידו

asafk
09-08-13, 13:08
לכבוד פתיחתו של תת הפורום החדש, העברתי את הדיון הזה לנוף חדש.
ולא יכולתי שלא לחשוב מחשבה חצי פילוסופית על זה שכמו שאפשר להעביר את הדיון, ככה עם קמפר אפשר לבחור איפה לגור ליום או יומיים, ולנסוע למקום חדש כי בא...

אגב, כמו שאתם רואים השיפוץ די נגמר ובשנה האחרונה אנחנו רק מטיילים ונהנים מהקמפר. היינו איתו בהמון מקומות, ולקראת הקיץ הוא שוב התחיל לעשות סימני עייפות. המושב שלפני די הרבה זמן ספג מים והתחיל להתנפח, כבר ממש מתפרק ואני עובד עליו עכשיו, על בניית החלק התחתון של מחדש עם מסילות נשלפות לכירה.
המקרר שבאופן סופי ומוחלט הוכרז כביזבוז מקום - הזמנתי TECים כדי לבנות מחדש, אבל לדעתי זה עדיין לא ממש יעיל ואני חושב על לבנות לו מערכת קירור אמיתית...
ומשום מה, פרוייקט המזגן שוב הופך לרלוונטי.

העיקר שלא יהיה משעמם

אסף.

בוזי
09-08-13, 13:21
לגבי מזגן - שקול להשתמש במזגן "יחידה אחת". קומפקטי מאוד, חסכוני בחשמל, דורש מעט התקנה ובחורף - אפשר להשאיר אותו בבית.

asafk
09-08-13, 13:42
שקלתי. אבל זה צורך יותר מדי חשמל ולא מקרר בנסיעה. אני מכין קיט מזגן שמבוסס על קיטים שנמכרו בשנות ה70 לדילרים של VW בארה"ב, אבל עם מדחס יותר מודרני, ואולי אני גם אשחט יחידת פורמולה להתקנה על התקרה. בכל מקרה, עוד חזון למועד.
את ה 18000 BTU לשעה שהם בערך 5~6 קילוואט או 7 כ"ס, יותר קל לי להוציא מהמנוע כשהוא עובד, מאשר מהאלטרנטור (שלא מסוגל לספק כזה הספק חשמלי) או מפנלים סולריים (צריך פי שלוש שטח ממה שיש לי על הגג כדי להפעיל מזגן)

אסף.

asafk
09-08-13, 14:10
7805878057780567805578054780537805278051 78050

78059

תמונות מוטיבציה בשביל עצמי...
טיול שטח ושני לילות קמפינג בהרי ירושלים, קמפינג בחוף (הדייגים) פלמחים, גיחה לירקון...

אסף.

asafk
26-09-13, 00:01
מחר יוצאים לטיול, אז הלכתי לעשות הכנות.
המצב הוא שהמקרר מפורק לחתיכות (החלקים הגיעו ואני מתכונם להרכיב אותו מחדש), המושב הבודד מפורק, מנוסר, ותיבת מגירה לחלק התחתון שלו בבנייה...

אז עם שני אלו אין מה לעשות, התחלתי לסדר, החלטתי לחבר במקום השעון של המטוס שעונים אנלוגיים למד לחץ ומד חום. בשביל להיות בטוח שהכיול של השעון הדיגיטלי נכון ולא הוא מה שמשגע אותי. החלפתי גם יוניט לחץ שמן לחדש כדי להיות בטוח שגם הוא תקין.

הקטע הבא לא לבעלי קיבה רגישה...
לפעמים אני חאפר. יש שיאמרו שיותר מלפעמים, אבל באמת, רק לפעמים. צריך איזה משהו שיתפוס את שני השעונים, התייעצתי עם הדרמל, הוא אומר שנחתוך משהו. יש מחשבה על שבלונה לחיתוך של החורים, אז אני נזכר שזרוק אצלי לוח שעונים של נגמ"ש, רק בלי השעונים. אל תשאלו.
בשלב הזה עזבתי את הדרמל, והלכתי על כלים קצת יותר כבדים... מה אני אגיד לכם. התוצאה מרהיבה. וזה כבר ירוק אז לא צריך לצבוע...

801338013480135801368013780138

אחרי זה התפנתי להעמיס את הציוד, וכשהגעתי לגגון, יצא ממנו ג'וק. מהחלל שמתחת לפיבר. בגדול, אני מבין שאין מה לעשות נגד לכלוך שנכנס לשם כשהרכב חונה לא מכוסה בחוץ. אבל ג'וק?
בקיצור... דבר אחד הוביל למשנהו... ומכאן לשם... מה חסר?
801398014080141

אגב, מתחת לגגון רק שתי נקודות חלודה משמעותיות, לא לטיפול כרגע, אבל טוב שראיתי.
מחר הגגון הנקי, משופץ, ועם מערכת נקודות עיגון חדשה - יהיה מורכב.

חג שמח

אסף.

ד ו ר ו ן
28-09-13, 00:42
בדיוק בשבילך:
Home Is Where You Park It (http://www.expeditionportal.com/news/2396-home-is-where-you-park-it.html)

asafk
04-10-13, 02:05
בדיוק בשבילך:
Home Is Where You Park It (http://www.expeditionportal.com/news/2396-home-is-where-you-park-it.html)

מגניב...

אסף.

asafk
04-10-13, 02:17
אז בעניין הגגון...
מצב הפיברגלס ממש טוב, אין סדקים ואין כלום. עוד יהיה צריך צבע חדש ואז אני איישם עוד שכבת פיבר, אבל בינתיים מה שהיה דחוף זה נקודות עיגון (הישנות נשברו כמעט כולן)
הפעם אני הולך על משהו קצת יותר מסיבי..
שלב התכנון, עם שאריות של חומרי גלם שיש לי:
80421

השתמשתי בסרגלי פלדה עם הברזה ל 3 ברגי M8 בתור החיזוק הפנימי:
80422

ומלמעלה, מהצד החיצוני, זה נראה ככה:
8042380424

בגג עצמו, במקום הניטים שהחזיקו את הגגון עד כה, הכנסתי אומים עוורים, אחרי ניקוי החורים וכמות די גדולה של זפת מגומם לאטימה:
80425

וההרכבה של האמבטיה עם ברגים, בכל חור נוזל אטמים אנארובי של קטרפילר (יש חומר זהה של לוקטייט, אני מניח שהם היצרן המקורי) החומר הזה הוא גם דביק:
80426

וככה זה נראה כשהכל מוכן, מועמס, וקשור לסופ"ש של קמפינג בחוף בית ינאי:
80427

וטיזר קטן לנגרות של המושב שהתחיל להתפרק:
80428

אסף.

asafk
20-10-13, 23:48
אני לא יודע אם זה בזכות השעונים שהחלפתי, או בזכות החורף שהגיע... אבל כבר לא מתחמם.

אם אתם זוכרים "בפרקים הקודמים ב..." היה לי רעש של פיצוצים מהאגזוז, בסגנון של "חור באגזוז".
ככל שהרעש התחזק, גבר החשד שאחד הצילינדרים של ראש שמאל מפציץ משסתום הפליטה ישר לאוויר העולם.
בני, ממרחק של כמה מטרים, כשנפגשנו בבית ינאי, קבע שצריך לבוא אליו לליפט, כי צילינדר 3 לא אוטם לסעפת הפליטה.
אז קבעתי תור לליפט של הד"ר בני אי שם ביהוד, בבוקר יום שישי.

כשהוא עובד על אחת החיפושיות על הליפט השני, אני פירקתי את סעפת הפליטה. כמובן, רק אחרי שהראש התקרר מספיק, במשך שתי כוסות קפה, כדי שאחד הגוז'ונים לא ייקח איתו מזכרת של אלומיניום מהראש. תבינו, כל פירוק של הסעפת מהראש הוא הימור. האלומיניום כל כך פריך שלא חסר הרבה שלא יישאר חומר מסביב לגוז'ונים שגם ככה הם כבר מוגדלים.
ואכן, על האטם של הסעפת בפורט של צילינדר 3 סימני פיח.
הבעיה היותר גדולה היא שהחור כולו, נראה כאילו עם השנים הותך בו מספיק אלומיניום כדי שהוא כבר לא ייהיה אובלי, אלא יותר עגול, וקטן יותר מהאטם. בכל הפעמים הקודמות, שוכב מתחת לרכב, לא ראיתי את זה, וההכנסה של האטמים נעשתה במישוש.
בהתייעצות משותפת נשלף הדרמל, והתחלנו לבנות מחדש את החור בראש, מרחיבים אותו ובודקים עם האטם נחושת עד שהוא נכנס. אני משחיז, בני מגיח לרגע להעיף מבט נוסף - זה חשוב כי כל טעות כאן היא קריטית, וככה מתקדמים לאט לאט. נזהרים. השחזה של יותר מדי - הלך הראש. וראש זה דבר יקר. אנחנו לא רוצים אירוע מתדרדר.
הרכבה.
מפציץ. אפילו יותר ממקודם, עכשיו גם מצילינדר 4.
טוב, יצאתי חמור, לא החלפתי את האטם שלו.
עוד שתי כוסות קפה. מחכים שיתקרר. מפרק את הסעפת. מחליף אטם. מרכיב.
מתניע.
מפציץ.
עוד פעם מחכים שיתקרר.. הפעם רק כוס קפה אחת... מפרק את הסעפת... שיט. לא חיכיתי מספיק כנראה. מכירים את ההרגשה הזו של אום שלא נפתח ואז יוצא קל מידי אבל לא חלק, עם מין תחושה כזו של אלומיניום נקרע...??
אז מברז נכנס לפעולה, וגוז'ון חדש שבמזל נשאר לי, עם הברגה מוגדלת.
מדידה של עומק הפורט - בצילינדר 4 הוא 19 מ"מ, בצילינדר 3 הוא 21 מ"מ. מרוב משחקים ובניות - וכנראה אני לא הראשון - הוא עמוק יותר, לא פלא שהוא לא אוטם. הסעפת עוברת למשחזת סרט, ליישור שני הצינורות לאותו מישור. כדי להתגבר על ה2 מ"מ המיותרים בני מציע אילתור, ואני מסכים, רק שלא ישמעו על זה בגרמניה... שני אטמי נחושת זה על זה. עובי האטם הוא 2 מ"מ.
בפקולטה לרפואה בוולפסבורג זה לא היה עובר, אבל אנחנו בקליניקה ביהוד. שבמדינת היהודים. במזרח התיכון. אזייתים.

כבר ערב, כל חברי מפגש מועדון החיפושיות מגיעים למוסך של הדוקטור, מקום המפגש האלטרנטיבי לימי גשם, ואני מרכיב את הסעפת בפעם הרביעית היום.
מניעים. וואלה הרבה יותר שקט. עוד צריך לאטום את הפלאנג'ים של האגזוז, אבל זה כבר לא נשמע כמו הפצצה. הצלחה. אחרי שנאטום את הצנרת נדע עד כמה.

אז תודה גדולה לבני - ד"ר באג. מכונאי וחבר, ואיש יקר.

ובשבת נסענו כולנו והקמפר לטעום בתחרות הבישול האיטי (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=79796). טוב, לא לטעום, לאכול. אני לא יודע לבשל, בטח לא לאט. אבל לטעום כן.
לקינוח הכנתי פופקורן, עם האספקה שנמצאת בארון האוכל של הקמפר. אבל לא היה לי נעים אז חיכיתי שהתחרות תיגמר. אחרת הייתי מנצח. אבל היה כיף. שבת ביער. בשביל זה יש קמפר...

הנסיעה עברה בנעימים. ממש מרגישים שנוסף קצת כוח, אחרי הגדלת הפורט. הטמפרטורות נעימות, אבל שוב - אולי זה בגלל שחורף. או שהחלפתי את השעון. מי יודע... צריך לטייל יותר עכשיו, רק ככה נדע.

אסף.

8102481032810318103081029810288102781026 8102581033

asafk
09-12-13, 01:04
הג'ינג'ית שלחה סרטי וידאו וסופר 8 משפחתיים (של המשפחה שלה... ) להצלה על גבי מדיה דיגיטלית. עד כאן הכל צפוי, כולל אינסוף שעות של סרטים שבטוח יש להם ערך מסויים אבל לא בטוח מהו.
כרגיל במקרים כאלו, בעלי הנוסטלגיה מנגנים את הסרטים ומדי פעם מצביעים על המסך וצועקים "היי, הנה דוד ...! תראו איך הוא נראה צעיר!, מה שלא מרשים את הסובבים שלא מכירים את הדוד, אף פעם לא הכירו אותו, וכנראה גם לא יכירו אותו, צעיר או זקן.
מדי פעם, כמובן, יש פנינים. כמו כל מיני אנשים שאנחנו דווקא כן מכירים, לבושים למבוכתם באופנת שנות ה70 או גרוע מזה, אופנת שנות ה80...
ואז, תוך כדי סרט שכותרתו "טיול לואדי מילק" משנת 1986, קלטתי בזווית העין משהו ירוק. נחשו מי הכוכב האמיתי של הסרט..?? הופה.. עכשיו זה מעניין.
אז ערכתי את הדקות הטובות ביותר שלו...

http://vimeo.com/81278215

http://vimeo.com/81278215

אסף.

בוזי
09-12-13, 04:21
היום הוא נראה יותר טוב.

asafk
09-03-14, 23:16
ושוב... יותר מדי זמן לא עדכנתי.
אבל זה לא שלא היה מה.

היתה, כזכור, חלודה מתחת לחלון הקדמי. היה לי די ברור שמדובר בנקודות חלודה בודדות, וכנראה מתחיל להתפתח חור. זה הזמן לטפל, לפני שיהפוך לאסון (והאזור הזה בהחלט מועד לאסון).
מוטי הציע עזרה, וכך שמתי פעמיי לסככה של מוטי בבוקר שישי. בתוך הסככה, לצד מהקרמן, הבאגי, ושלושה טרנספורטרים, הצלחנו למצוא מקום גם לקמפר. פירוק הפנל העליון של הדשבורד, חיתוך הגומי הישן והחלון בחוץ.
שחור בעיניים.

850198501885018

85015

קצת ניקוי עם מברשת מסתובבת. ועוד יותר שחור בעיניים.

850168501485017

מוטי, שיש לו לא מעט רקע בנפחות, מנסה לייצר טלאי צורתי. אבל זה לא הולך כי זו צורה רב מימדית. אני בודק בזריזות, ומתברר שפרופיל שמחליף את כל הלמטה של מסגרת החלון עולה 30 פאונד באנגליה. עזוב אותך משטויות, מוטי. נזמין.
ניקוי, צבע יסוד, צבע עליון (שקניתי בבוקר בטופ-קולור בספריי. איזה דבר נהדר) ומכניסים את החלון חזרה למקום עם גומי חדש. נראה טוב, אבל חייבים לסדר את החור. נכנס לרשימת הדברים שצריך להספיק ומהר.

85013

שבת.
זוכרים את הנקודות של החלודה על הגג? יש לי כבר צבע יסוד ועליון תחת היד, אז נשייף, נמלא, נצבע, ונראה מה. לא מדובר במקומות נראים לעיון, אז חשוב רק למנוע מהחלודה להמשיך ולהתפשט, פחות חשוב שיהיה מבריק ויפה. עד לפחחות ה"אמיתית" לפחות.

אז התחלתי בנקודה של צד הנהג.
רגע... לא הזמנתי את הדגם עם הסאנרוף...

8502085021

הצד השני דווקא היה שטחי מאוד, באמת ברמה של ניקוי וזהו.

בינתיים, כשאני מברר מאיפה להשיג חתיכת פח לסגור את הסאנרוף, פירקתי את החלון האחורי. גם כאן יש שני חורי חלודה קטנים. את השמאלי סגרתי בכמה פיקים של ריתוך ועוד קצת בונדו.
את הימני בפיק אחד, החלקה טובה ושוב קצת חומר.
על הכל צבע והרכבתי את החלון עם גומיה חדשה. נראה טוב, ויחזיק שנים (אני מקווה).
850228502385024

לא מצליח להשיג חתיכת פח קטנה, אז חתכתי מפחית של רכב קירור אוויר אחר (לא מספר איזה, שלא יהרגו אותי) שיש לי זרוקה בחצר.
לריתוך עצמו הגעתי כבר בלילה, וכיוון שאני ממש לא הרמה של חלק מהחברים כאן, בתוספת העובדה שלילה, זה בטוח סגור טוב, אבל נראה לא משהו... כאמור - זה מקום שלא רואים אז פחות חשובה האסטתיקה, וגם מבחינתי מדובר בעזרה ראשונה אז יש לי תירוץ לוותר קצת לעצמי.

85025

בינתיים הקמפר חוזר לגור בעיר הגדולה. וכאן אני חייב לשתף אתכם בחוויה. באחד הימים אני יורד מהבית והחניה הכי טובה ברחוב - פנויה! מהר מהר העברתי אליה את הקמפר, וכאן - דילמה.
מצד אחד, יש לי את החניה הכי טובה ברחוב. זין אני זז ממנה.
מצד שני, בשביל מה הבאתי את הקמפר לעיר? אם לא בשביל להסתובב איתו ולהנות ממנו?
דילמה, כאמור.

85026

עברו ימים ושבועות, והגיע היום שבו החלטתי לבנות מחדש את הכיסא הקטן של הקמפר מאחורה. כזכור המקורי ספג מים והתנפח. התחלתי בתכנות של משהו חדש עם מגירה, ואפילו בניתי בסיס, אבל בזמן שלא היה שם כלום דווקא נהנינו מאוד מהמרחב שהתפנה.
אז החלטתי על תכנון חדש - כיסא מתקפל, בסגנון קולנוע.

85027
שבת בבוקר, ולא יודע, לא בא לי טוב התכנון. אז התחלתי למדוד, ולבנות, ובסוף יצא מעולה. נשאר לחבר כמו שצריך ולהדביק פורמייקה...
איזה קטע. משפץ רכב. עושה נגרות...
850288502985030850318503285033

ובשישי הקרוב, אם לא יהיה יותר מדי גשם...
מפגש מועדון החיפושיות ומקוררי האוויר מבית פולקסווגן (הופכים נהגים למכונאים משנת 1937)
הארצי
השנתי
בנתניה (??!! )

כולם מוזמנים. עם תחפושות בבקשה.

אסף.

דרור ברלי
09-03-14, 23:34
ועדו איך יהיה גשם.
יטטפטף עליכם מכל חורי החלודה.
לא חבל על התחפושות?...
וחוץ מזה אני חוזר מחו"ל בשישי אחה"צ...

יאללה, תדחו בשבוע. רק ברכה תצא מזה.

אומי5
10-03-14, 09:55
לגבי החניה, נוהל חניה חמה, האישה מביאה את הרכב השני, אתה יוצא-היא נכנסת, והפוך כשחוזרים, השכנים ישנאו אותך.
היה לי שכן שהרחיק לכת והיה מחנה קטנוע באלכסון על חניה שלמה כדי לשמור לעצמו חניה. (משפחה של חצי רחוב כולם מפחדים ממנו)
לגבי המפגש, יש דיבורים על זה, אעדכן כשיוחלט לדחות....

אומי5
11-03-14, 19:12
נדחה ל18.4

asypeer
11-03-14, 23:42
ראיתי את הרכב היום בת״א, מגניב לגמרי!
אגב, מה שהולך שם ברחוב מבחינת חניה זה יחסית קליל לרחובות אחרים (צדדי, ללא מוצא..) - תגיד תודה ;)

Sent from my iPhone using Tapatalk

asafk
11-03-14, 23:58
אני יודע... בגלל זה לא עוברים דירה...

אסף.

חנן גולומבק
05-04-14, 08:08
.

850288502985030850318503285033

אסף. אסף זה מתקפל ? עבודה נהדרת.

asafk
05-04-14, 11:31
תןדה חנן

התכנון היה מתקפל כמו כיסא קולנוע (או בית כנסת.. מה שעושה לכם את הדימוי) אבל בסוף החלק התחתון יושב במסילה ונשלף החוצה. מאוחסן צמוד לבסיס בעמידה ומפנה המון מקום.
כבר נבחן בארוחת ערב משפחתית פלוס בחוף פלמחים...
עוד צריך לעגן כהלכה לדופן האחורית (עם תוספת של פרופיל להקשחה) ועל הריצפה. בינתיים זה מחובר רק עם 6 ברגים לרצפת העץ.

אסף.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

asafk
05-04-14, 11:38
ובכל מקרה, שלא תפספסו, המפגש הארצי השנתי של מועדון מקוררי האוויר- בפסח. 18 באפריל. נתניה.

אסף.

ירוןש
05-04-14, 17:58
file:///C:/Users/Yaron/Pictures/DSC_0033.JPG

חנן גולומבק
18-04-14, 10:32
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/t1.0-9/q71/s480x480/10251945_294672230692936_266926125296028 208_n.jpg אסף זה בשבילך...

asafk
22-04-14, 23:35
אז מה היה לנו בפסח...
בחג, החלטתי לסדר כמה דברים לקראת הטיול. לחזק את הכיסא שהכנתי, לסדר מקום בארונות ודברים כאלה. בקטנה. אולי נספיק פוליש ווקס לפני המפגש. שיהיה יפה.
הציק לי בעין שכל הרכב נמוך. המתלה האחורי ממש נמוך יותר ממה שהוא אמור להיות - טוב, זה קמפר ותמיד יש משקל. אבל אין סיבה לא לתקן את זה.
אז ביום שלישי פירקתי מתלים אחוריים והגבהתי ב0.9 מעלות כל צד. חפיף. יום עבודה. לא קל, אבל שיהיה.
המתלה האחורי מכיל מוט פיתול, ובו יש 44 שיניים בצד הפנימי ו 48 שיניים בחיצוני. הגבהה של שן אחת בפנים והנמכה חזרה של שן אחת בחוץ, נותנת 0.9 מעלות. זה נשמע מעט, אבל זה הרבה מאוד, כי הזרוע הנגררת ארוכה למדי. למעשה, ההגבהה הקטנה זו מחזירה את הקמפר לגובה רגיל והוא לא נראה שקוע.
אז הגבהתי.
ואז ראיתי שהרכב יושב עקום. כבר הרבה זמן אני מרגיש שצד שמאל שקוע, אבל רק אחרי שהרמתי את התחת, שמתי לב עד כמה המתלה הקדמי נראה רע. צד שמאל ממש נמוך, אחרי ההגבהה של האחורה, הקדמי שמאלי נוגע בבאמפסטופ.
המסקנה המיידית היא קפיצים שבורים.
המתלה הקדמי, למי שלא מכיר, הוא שתי קורות עגולות, בתוך כל אחת מהן שתול מוט פיתול. אבל זה לא סתם מוט, אלא מוט פיתול שבנוי מ9 עלים, בעובי 3 מ"מ. 3 ברוחב 30 מ"מ, ומעל ומתחת עוד שניים צרים יותר ואחד צר משניהם, כך שנוצר כאילו מוט עגול. המוט הזה, שמורכב מעלים, עובר מצד לצד, נעול באמצע עם בורג אלן, ובכל צד לזרוע הנגררת, גם כן עם בורג אלן. כל זרוע נגררת יושבת בתוך מיסב, ולמעשה הדבר היחיד שמונע ממנה לצאת מהמקום הוא האלן המסכן הזה. מזל שיש שתי זרועות נגררות בכל צד, כי אם חבילת עלים אחת נשברת...
אם להיות ריאלי, העבודה הכי מלכלכת, הכי קשה פיזית, והכי מגעילה ברכב הזה, היא החלפת קפיצים קדמיים. חשבתם שגירוז ציריות זו מלכלך ומלא גריז? אז זה ברמה אחרת...
אבל הוחלט. מחליפים קפיצים לפני המפגש השנתי של יום שישי.
בני, ד"ר באג, שולח לי הודעה - אני מוזמן לבוא אליו למוסך, והוא יעזור לי במקום על הליפט ותמיכה מוראלית, וכמובן יד עוזרת אם יהיה צורך.
זה נראה כמו עבודה של חצי יום. בפועל, זו באמת היתה עבודה של חצי יום. וחצי לילה.
אין דרכי קיצור - חייבים לפרק הכל מהמתלה הקדמי, שלב אחרי שלב. וזה הרבה עבודה, ועבודה קשה. מתברר שבמוט אחד 6 עלים שבורים ובשני "רק" אחד. הכל בצד שמאל...
וכך, כשהחברים באים להכנות אחרונות למפגש הכוללות פריטי טרים כאלו ואחרים, ניקוי ושטיפה, הברקת אביזרים והחלפת עדשות לפנסים... אני עם הנבלה על הליפט, כל הפרונט מפורק, וגריז... כמה גריז.
בני, הגדול מכולם, משאיר לי את המפתחות של המוסך והולך לבלות עם החבר'ה באוטומוטור. כשהוא חוזר בשעת לילה, אני עוד עובד, וגם לו יש עבודה, לחבר את הפורמולה VEE של אריק (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/12194) על הטנדר חד-קבינה שלו, שיהיו מסמר המפגש.

2 בלילה. סוף סוף זה מאחורינו.
טיפ: לא לחזק את האלנים לפני שמרכיבים את שתי הזרועות. ולא להרים את הזרוע התחתונה למקום לפני שהנגדית שלה מחוברת. עוד טיפים - ניילון נצמד עוזר להצמיד את העלים זה לזה. אזיקון גם עוזר אבל לא עובר דרך החור הצורתי של העלים. איזולירבנד לא טוב עם גריז. סופרגלו לא מספיק חזק.. ask me how I know ...

ובסוף... האוטו עדיין טיפה עקום.
נראה לי שהמוט פיתול האחורי שמאלי חלש יותר מהימני. או שזה המיכל מים והארונות שבצד שמאל...??

שישי. קמים בבוקר, מעמיסים ציוד ליומיים, נוסעים לנתניה. למפגש. מתברר שכשלא הגעתי מוקדם עם כולם, הם חשבו שלא הספקתי להרכיב ושאני לא בא. נו, באמת..
אחרי המפגש שיירה צבעונית של כמה חיפושיות וכמה טרנספורטרים למצפה משואה - קמפינג רגוע, ולמחרת חמסין מטורף שלא איפשר לנו לטייל יותר מדי.

ולמרות שלא היתה כוונה למסלול שטח, לא התאפקנו ואחרי המערות טיילנו קצת בין השדות מבית ניר עד יער חרובית, ככה בשביל הכיף.

הנסיעה הארוכה יחסית בחמסין, גם הלוך וגם חזור, הבהירה לי שמצב ההתחממות טוב משמעותית ממה שהיה לפני שנה, אבל עדיין לא מושלם. אחרי נסיעה של שעה ב30 מעלות בצל, תחת שמש קופחת, חייבים לעצור לגלידה והתקררות. אמנם השעון לא מתקרב ל 120 מעלות אבל העדפתי לעצור ולא לסמוך על הדיוק של השעון.
חוץ מזה הכלל שלי למכוניות האלו הוא לעצור בכל שעה. טוב גם לרוכב וגם לבהמה.

אז.... פירקנו והרכבנו את כל המתלים. היינו במפגש. טיילנו. חופשה מושלמת, לא?

אסף.

asafk
22-04-14, 23:46
מתלה אחורי לפני:
86622

ואחרי:
86623

גובה לפני:

86620

ואחרי:
86621

מוט פיתול אחורי:

8662486625

ותודה לג'ק בילשטיין, אגדה עוד בחייו, על העזרה הרבה...

קדמי.. שבור:
86626
86627

משפחה לא בוחרים:
86628

(בילוי לילי אצל ד"ר באג על הליפט)

ותודה ענקית, כרגיל. לבני, ד"ר באג, ולרועי - האסיסטנט הרפואי, על כל העזרה. איזה כיף שיש חברים כאלה.

אסף.

asafk
29-04-14, 00:14
אה.. כן... וגם - יצאנו לטייל...
קצת קמפינג, קצת מערות, קצת מסלול שבילים.
היה חם.
ומגניב.

אסף.

86860

חנן גולומבק
29-04-14, 09:30
like http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=86860&d=1398716056

asafk
11-05-14, 00:15
אני מבואס מהמתלה הקדמי. לא עבר הרבה זמן מאז הטיפול בו, והקמפר שוב עקום. צד שמאל נוגע בבאמפסטופ. מה לא עשינו טוב?
נגמרה עונת הטיולים אז הוא מכין לי תעסוקה לקיץ? משהו כמו להוריד את כל הקורה הקדמית ולשפץ מבפנים החוצה... שוב להחליף קפיצים, אטמים, אולי אדג'סטרים?

אסף.

talw
11-05-14, 00:23
או להחליף את הבולם לקפיץ+בולם ?
עד כמה שאני זוכר יש שם מקום.

asafk
11-05-14, 00:25
שלא תחשוב שזה לא עבר לי בראש.. אז בדקתי.
החיבור העליון מאוד חלש. לא נראה שיישא עומס של קוילאובר.

אסף.

עידו לוריה
11-05-14, 20:12
ולא ניתן לחזק את החיבור העליון ?

עידו

asafk
11-05-14, 21:33
הכל ניתן. אבל לא פשוט כי המרחב מוגבל. גם על זה היו לי מחשבות...

אסף.

asafk
10-06-14, 01:20
ובלי להכביר מילים... עונת הטיולים מסתיימת בשבועות. ומזג האוויר בסוף השבוע היה מושלם לטיול וקמפינג.
ופגישה עם עוד אחד עם גג לבן, קירור אוויר ו Made in Germany....

אסף.

88103

88104

88105

asafk
19-04-15, 23:09
כמעט שנה מאז העדכון האחרון...
לא נעים.
אז נתחיל בזה שסוף סוף הצלחתי להעמיד את האוטו ישר. טוב, לא בדיוק ישר כי הגבהתי את המתלה האחורי לצורך עבירות, אולי טיפה יותר מדי, אבל כשהוא עמוס לגמרי הוא מאוזן.. אבל כשהוא ריק האחורה גבוה מהקדימה. נו, שיהיה. הבעיה נראית לי שהקדימה קצת שקוע גם אחרי כל המשחקים וההחלפות. בינתיים לא נוגעים.

פרוייקטון קטן שעברנו - הרכבתי פטמות גירוז בבולג'וינטים הקדמיים. המוטיבציה - הם ישנים. בני כמעט 40, אבל כוחם עוד במותניהם, ואני בטוח שהם איכותיים יותר מכל בולג'וינט חדש שיהיה. מה עוד שזה חתיכת כלבת לחלוץ בולג'וינטים - ההתחלה היא פירוק (שוב) של כל המתלה הקדמי, וזה ממשיך לחליצה כולל חימום עם ברנר שלא תמיד עולה יפה.. בקיצור - עדיף לגרז מחדש את הישנים ולא להחליף לחדשים. ויש לי חדשים. אז קידוח עדין, הברזה בשני שלבים, הברגה של פטמות גירוז, והמון גריז מתאים. גרמושקות חדשות - והעסק עובד יפה מאוד.

9774997748

דלת הזזה - פירוק לרמה מולקולרית של כל הצירים, גלגלות, מנגנונים - עד פירוק של המיסבים עצמם, ניקוי, שימון, הטבלה בשמן, גירוז... והדלת שהג'ינג'ית מספרת שכבר בילדותה היתה קשה לתפעול, עובדת חלק חלק... נפתחת בקלות, נסגרת בקלות.. בהחלט פלא הנדסי גרמני. הדלת עכשיו ישרה ובקו הנכון. תענוג.

97740

עוד סידורים כאלו ואחרים, ובסך הכל הקמפר נוסע, בערך פעם בשבוע לעבודה בחודשים האחרונים, וכולם מרוצים מהחיים... עד ש...
עד ש התחיל שוב רעש מהאגזוז. שוב צילינדר מספר שלוש מפיח גזי פליטה לאטמוספירה. מבאס לחלוטין, ונראה שלא יהיה מנוס מהחלפת ראש. סיפר לא זול, הרבה עבודה... יהיה מעניין בקיץ. בינתיים אני נוסע ככה, מה לעשות.

ואז עוד אסון. על הגגון, מקדימה, יש רשת ציוד. רק מה, החוטים שלה ככל הנראה לא אמורים להיות בשמש יותר מדי זמן. אז רצועה אחת יצאה מהמקום, וסגרתי עליה את הגג. זה לא היה כל כך נורא אם הסגירה ההדוקה של הגג לא היתה מה שאוטם אותו לחדירת מים.
רוצים לנחש את ההמשך?

אבל הכל שטויות. בפסח נסענו קצת לטייל. איזה כיף...

977529775197753

אסף.

קונסטון
20-04-15, 01:03
ברכות אסף, נראה גזעי וטעם של אירופה של פעם

raanan
07-05-15, 11:11
אסף,
לא חבל על כול המאמץ ? מה רע בזה ?
http://www.ebay.com/itm/1965-VW-Volkswagon-Camper-Van-Tent-Red-Pop-Up-Tent-Exact-Scale-Replica-/321234114826?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item4acb0b990a
מ 500 מטר אף אחד לא יזהה שזה דחליל ...

רענן

boaz avrahami
07-05-15, 11:16
באמת רענן, ברור למה לא-
אי אפשר לשכב מתחת ואי אפשר להתלכלך בשמן

asafk
07-05-15, 11:22
הילדים ישימו לב.. (אני רק שומר עליו בשבילם)

אסף.

asafk
13-05-15, 22:05
984449844598446

אחרי אירוע השקת הבירה של אלירן ובעז, המשכנו למחנה ביער...

אבל משהו לא בסדר.
שוב.
טמפרטורות המנוע עולות.
סימן שהגיע הקיץ?

אסף.

חנן גולומבק
13-05-15, 22:20
זה קיץ זה ???

עידו לוריה
14-05-15, 22:25
רק שימשיך כך .

עידו

ד ו ר ו ן
01-07-15, 19:53
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=bi2T_JvDB9Y

lizard
19-09-15, 14:57
http://www.offgridquest.com/mobility/volkswagen-just-re-released-everyones-fa

לא יודע אם זה אמיתי או לא. מקווה שאמיתי.

asafk
20-01-16, 00:22
מאז שבועות בערך אני בקושי נוסע עם הקמפר. גיחה קצרצרה פה או שם, לא יותר.
ראש שמאל משך כמה שנים על תיקונים חוזרים אבל זמנו הגיע והחלטתי לא להתעלל במנוע יותר כדי שלא ייגרם נזק כבד.
הבעיה - חיפשתי ראש OVAL PORT במצב סביר לשיפוץ ולא מצאתי. מדובר בשנתונים 76 עד אמצע 78, כלומר עסק די נדיר. חדש עולה הון, באמת המון, והחלקים להשלמת ראש חדש עולים עוד הון קטן, אז חיפשתי משומש וחיכיתי שייפול משהו טוב.
היום עברתי אצל בני (ד"ר באג) לביקור נימוסין (הייתי בסביבה), והופה, הוא מצא לי ראש (כבר אמרתי לכם שאין כמו בני, נכון? אז הנה, אני אומר שוב), משומש אבל נראה מצויין - ממש מצויין. לפי הסימנים עליו הוא כבר עבר פעם שיפוץ אבל המק"ט נכון, המספר יציקה נכון, הכל נראה ממש טוב הגוז'ונים מקוריים, צלעות קירור ישרות, אין קרבוניזציה מסביב לפלאגים, אין סימני בריחת קומפרסיה או משיכת אוויר סביב האטם, השסתומים יושבים טוב (עוד לא מדדתי אבל בעין לא רואים שהם שקועים או מתוחים) - בקיצור נראה יופי.
הזמנתי זוג שסתומי פליטה ומובילים (ליתר בטחון), וגם אטמים חדשים לכל המזרקים (עבר כבר מספיק זמן מאז ההחלפה האחרונה המתועדת), אטמי ראש יש לי ואני מתכונן להחלפת ראש מהירה.
כיוון שזה ראש של קרבורטורים במקור אני אצטרך כמו בראש הנוכחי להכין מקום לחיישן חום ראש, ואני אתקין את סעפת הפליטה לראש על השולחן - לוודא אטימה טובה ולא לעבוד עם האטמי נחושת בשכיבה מתחת למנוע.

כל מה שנשאר זה למצוא סוף שבוע שמשי ופנוי, ולתת מכה על העניין הזה.

אני גם מחפש עדיין ולא מצאתי צינורות דלק שלא ייסדקו אחרי שנתיים. הצינורות ההידראוליים R6 שאני משתמש בהם שוב ושוב כי זה מה שיש - לא מספיק טובים, חד משמעית. נהיים פריכים מהר מאוד. דיברתי עם מומחים לצינורות והם קצת לא יודעים לעזור לי, ממליצים על R14 אבל לא מתחייבים שהוא עומד בחום של תא מנוע לאורך זמן. יש צינור (כחול) שכן מיועד לדלק וחום אבל יש איתו בעיה במידה... אז אם למישהו יש רעיון טוב, אני אשמח לשמוע.

אסף.

עידו לוריה
20-01-16, 07:50
תבדוק אצל ששון לווי בחיפה יש מצב שתמצא מה שאתה צריך .
בהצלחה עם הראש , ושהיה בראש טוב [emoji2]

עידו

asafk
23-01-16, 21:05
אחרי ניקוי ראשוני והוצאת הפלאגים (בזהירות ואחרי ניקוי שאריות הקרבוניזציה שהיתה עליהם אבל ממש בקטנה בזכות העובדה שמדובר בפלאגים של בוש ולא צ'מפיון), נראה שבצילינדר 3 המצב לא מזהיר.
לא זוועת עולם כמו בראשים אחרים שראיתי, נראה שהנזק מלפני השיפוץ שהראש הזה עבר, אבל אני חושב שתידרש כאן עבודה.

105570105571

קבלו את 3 לעומת 4, ו"מצא את ההבדלים".

אסף.

אמיר מ
23-01-16, 21:49
למה אתה משפץ רק ראש אחד?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

asafk
23-01-16, 21:59
אני מחליף ראש אחד, כי אותו צריך להחליף.
אולי על הדרך אני אוריד גם את השני, אבל אין באמת צורך, יותר בשביל שקט נפשי. הזמנתי שני שסתומי פליטה ומובילים - ולא ארבעה, כי אני חושב שגם אם הימני יזדקק לטיפול זה לא יהיה ברמה הזו.
הראש השמאלי מושך אוויר כבר הרבה זמן, וזה לאט לאט הרס אותו לחלוטין. ההבדלים לעומת הימני מורגשים..

אסף.

אמיר מ
23-01-16, 23:02
אם יש חופש במובילים בשמאלי, קרוב לוודאי שקיים גם בימני. הייתי מטפל גם בו. אחר כך, אם לא יעבוד עגול, תצטער. המנוע כבר בחוץ וחצי מהפחים כבר פירקת. כבר לא נשארה הרבה עבודה.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

asafk
23-01-16, 23:16
הבעיה נובעת לא מחופש במובילים אלא מהידוק לא נכון כשהחליפו ראש בשנת 1988.
על זה נוספו עם השנים עוד נזקים, אבל בשורה התחתונה אני גם יודע ממה הבעיה וגם יודע שחייבים להחליף ראש...
ובכל מקרה נראה לי שאני אפרק, אבחן, ואהדק מחדש את הימני כדי להיות שקט. אבל עוד חזון למועד.
קודם שיגיעו החלקים, ובינתיים התעקמו לי הזרועות הקטנות (שבין הידית למהדק) של המכווץ שסתומים.
חבל, דווקא כלי טוב, גרמני, שעבד על לא מעט ראשים עד היום (התחיל להתעקם כבר די מזמן אבל עכשיו כשל סופית). נראה לי שאני אתקן אותו עם שני ברזלים בריאים- אבל זה עיכוב לא מקרי, יש כאן רמז מלמעלה לא למהר ולחכות לחלקים.
בינתיים יש לי זמן לעשות ניקוי כמו שצריך באמבט אולטראסוני בעבודה (עם השסתומים מורכבים כפי שמסתמן).

אסף.

shmulikbg
23-01-16, 23:49
עם השסתומים מורכבים בגלל החולץ שהתעקם?

asafk
23-01-16, 23:54
כן...
(היה נראה לי אתמול שזה יהיה בסדר אז לא התאמצתי להתחיל להקפיץ אותם עם בוקסה ופטיש. לא רוצה לאבד חלקים)

אסף.

shmulikbg
24-01-16, 00:12
נו...אז אתה מכיר את השיטה....

asafk
20-02-16, 21:36
אז התקדמות..
עבדתי קצת על להחליק את החריצים ב#3, וזה נראה בינתיים בערך ככה:
106280

עוד יש קצת עבודת החלקת שטח אבל נראה לי שזה כמעט זה.

אחרי הכל צריך למדוד נפחים ולהשוות את הנפח של תאי השריפה בצד ימין לשל צד שמאל.

ב#4 יש שקערוריות (PITTING), שגם אותם יהיה צריך להחליק:
106281

חוץ מזה הכל נראה תקין, הראש בינתיים מושרה, ואני מחכה לחלקים שיגיעו.

אסף.

חנן-ג'יפולוג
20-02-16, 23:12
מה הרעיון בהשקעה בהחלקת השטח?

Sent from my SAMSUNG-SGH-I537 using Tapatalk

-->