PDA

צפייה בגרסה מלאה : פרויקט מתמשך: שיפוץ VW type 2 טרנספורטר קמפר

עמודים : 1 2 [3] 4

asafk
20-02-16, 23:21
הפינות החדות של החריצים עלולות לתרום להצתה מוקדמת.

אסף.

talw
21-02-16, 00:23
הפינות החדות של החריצים עלולות לתרום להצתה מוקדמת.

אסף.

הכוונה היא להתלהטות הפינות מהחום והצתת התערובת, או שאתה מתכוון לתופעה אחרת ?

asafk
21-02-16, 08:56
זה פלוס יצירת נקודות של תערובת מתערבלת ולכן עם עודף אנרגיה.

ככה לפחות המומחים טוענים...

אסף.

asafk
16-03-16, 00:43
סופ"ש האחרון היה שמשי כראוי, בחמישי הגיעו החלקים שהזמנתי, אז לעבודה.
התחלתי בשישי לאחר ניקוי כהלכה עם דגריזר של לוקטייט שקניתי ב ל.כ. ועושה עבודה פלאית, בבדיקת מובילי השסתומים עם השסתומים החדשים שקניתי. כצפוי, המובילים של שסתומי הפליטה במצב רע, הרבה חופש, וצריך להחליף.
106748

לפי הספר - נדרשים כלים מיוחדים של VW, ענייני קירור כאלו או אחרים ובקיצור.. כאב ראש.
במקום זה, לקחתי מברז, הברזתי בחלק העליון של המוביל הברגה פנימית M10, הברגתי בורג פנימה ודפקתי עם פטיש 2 קילו בעזרת השסתום הישן על פדחת הבורג המוברג בתוך המוביל, את המוביל החוצה. כשהמוביל יצא והשסתום כבר לא ארוך מספיק, הברזתי עוד כמה מילימטרים כדי להעמיק את הבורג במוביל ועוד שתי מכות והוא בחוץ.
106749106750106751

את המוביל הטרי הכנסתי קצת עם היד ואז בעזרת השסתום הישן והמוביל הישן בתור כלי, בעזרת פטיש גומי, עד המדרגה שמחזיקה את המוביל במקום.
106753106752106754
אחרי זה - הוצאתי את משחת השלייף והמקל התואם, גם הם אספנות, ועברתי לשלב התאמת השסתומים.
106755
לאט לאט, בקצב המוזיקלי של הדלקת אש בעזרת שיפשוף מקלות, ככה זה נראה באמצע הדרך:
106756
אני חייב לומר שבאיזשהו שלב זה נהיה מעייף. והמברגה כבר היתה מונחת על השולחן, אתם יודעים, דברים מתחברים בראש, ולמרות שזה לא בדיוק לפי הספר, זה עובד... שתי דקות עם המברגה במקום 20 דקות ידניות...
106757
לאחר מכן הפכתי את הראש לראש להזרקה, על ידי קדיחה והברזה של מקום לחיישן טמפרטורה, ובדקתי שהוא נכנס יפה.
106758

שבת בבוקר. המצב התדרדר במהירות מרכב מניע ונוסע לזה:
106759

הרכב הזה לא בנוי לעבודה בתוך תא המנוע, בכלל. בטח לא שהחלפת ראש - ולכן הדבר הנכון הוא לעבוד כשהמנוע בחוץ.
אני אציין גם שבשל נסיבות כאלו ואחרות, אני לא יכול להשאיר שום דבר חצי מפורק או מפורק - מה שפירקתי בתחילת היום חייב להיות סגור בסוף היום כי אני עשוי להיקרא ולעזוב הכל מהידיים, ואולי זה ייקח הרבה ימים עד הפעם הבאה שיהיה לי פנאי. לכן החלטתי שבניגוד לכל הגיון, אני לא מוריד את הראש השני (ותאמינו לי זה חבל כי באמת כבר הוצאתי את המנוע) ואני לא מטפל בשום דבר שלא חיוני לחלוטין - לא ליקוק של צבע ולא החלפה של שום דבר שהוא לא ברמה של טיפול גדול (שגם הגיע הזמן לעשות).

106760
בזמן העברת סעפת הפליטה גיליתי שאחד מהגוז'ונים של הראש ה"חדש" כבר עבר תיקון עם סליל, והוא לא במידה סטנדרטית,
106761

וגם שאחד מהגוז'ונים של הנדנדים לא במצב משהו (אבל אליו אפשר לגשת בקלות גם כשהמנוע יהיה מורכב) - חוץ מזה הכל עבר ממש חלק.
מה שיפה (ולא צילמתי עדיין, שהראש הישן נראה ממש יפה במבט ראשון. עד ששמים לב שחסר חומר בתא השריפה. בצורה מושלמת ויפה. האלומיניום החסר נמצא בפורט הפליטה שכבר פתחתי פעם בעזרת בני - רואים איך האלומיניום ממש נזל לשם.
בכל מקרה, בערב, המנוע מורכב לחלוטין, כבר עם הראש המוחלף, מוכן להתקנה חזרה באוטו.

106762

החלטתי בכל זאת לא להתקין אותו באותו יום, כי חייבים להחליף את כל צינורות הדלק, וממילא להכניס את המנוע זה לא משהו שעושים בחושך - זה לוקח חצי שעה ועוד שעה לחבר הכל, ועוד סדר גודל דומה לכוון שסתומים, הזרקה והצתה - אפשר לגנוב את הזמן הזה איזה יום אחרי העבודה או בסופ"ש קרוב.

מתקדמים... עד למפגש מועדון החיפושיות ומקוררי האוויר ב15.4 ואם לא יהיו הפתעות - הכל ינגן.

אסף.

rob
16-03-16, 07:33
להוציא מנוע בחצי שעה.....
הלוואי אצלי

asafk
16-03-16, 08:13
להכניס זה חצי שעה. להוציא קצת יותר. וגם זה אחרי הרבה תרגול לצערי...

אסף.

talw
16-03-16, 08:19
קשה,לא קשה,עם הרבה צער או בלי...תמשיך לתאר את מעלליך ,זה אולי יצליח להוציא לי את הג'וק מהראש בצורת נבלת CARRERA RS אספנות על בוקים אצלי בחצר.

עידו לוריה
16-03-16, 08:25
דרך הגב יש סינכרו למכירה אצלנו .

עידו

asafk
16-03-16, 08:31
אבל עם מנוע בצד הלא נכון.

אסף.

עידו לוריה
16-03-16, 08:33
אז תסע ברורס [emoji12]

עידו

אומי5
16-03-16, 09:45
עידו, לרגע נפתחו לי העיניים.
אסף תודה על ההרגעה :) נגמרו לי החניות.

אגב יש סינכרו חדש בחבר'ה, תתעדכן עם בני...

עידו לוריה
16-03-16, 10:23
מה כול כך רע במנוע קדמי ?

עידו

אומי5
16-03-16, 10:27
מראש הוא בנוי הרבה פחות מאסיבי, יותר קשה להגביה וכו' וכו'.
אבל בתכלס? זה פשוט לא זה.

עידו לוריה
16-03-16, 16:23
מה הגרמנים מחפפים :rolleyes: איזה בחור שם צריך לתת את הראש :)

עידו

asafk
16-03-16, 19:54
תוך 30 שנה גם הוא יהיה קלאסיקה מבוקשת.

אסף.

אומי5
19-03-16, 09:38
יש כבר אחד שמקבל יחס אספני. הסינכרו השחור התחיל פרויקט שיפוץ שאפתני.

Sent from Um Melabes

asafk
09-04-16, 22:51
אז ככה...
בהרכבה של הראש, נתקלתי בגוז'ון של הפסנתר של צילינדר 3 - שאי אפשר להדק עליו את האום. שורה תחתונה הפסנתר לא נצמד למקום והאום מסתובבת חופשי - גם ההברגה הרוסה וגם הקנה שרוט.
היום אחרי השבתה מאונס של שבועיים, ניגשתי לעניין במלוא המרץ, עם אומים חדשות וגוז'ון מהראש ה"ישן" - לא היה קל... למען האמת השטות הזו לקחה איזה שעתיים. אבל הצלחה. בזה למעשה הסתיימה עבודת החלפת הראש, סגרתי הכל- צנרת, חיווט, הרבה עבודה... ונשאר רק לכוון שסתומים. בפעם הבאה.

107261

על הדרך כבר החלפתי שמן ופילטר וטיפלתי בכל מיני נזילות שהיו, וגם פילטר אוויר חדש (הישן מעיד כאלף עדים על נסיעות השטח שהמסכן עובר)..

מפה לשם, מונחים על השולחן זוג פנסים שהזמנתי והגיעו בכלל בשביל הפרוייקט "האחר". אבל לא יודע למה, זה נראה מתאים יותר כאן. אז ניסינו... נראה לי שיישארו.

107260107259

אסף.

חנן-ג'יפולוג
10-04-16, 00:50
זה לד? או קסנון?

asafk
10-04-16, 10:52
לד.

אסף.

חנן-ג'יפולוג
10-04-16, 13:22
קישור? יצרן ודגם?

Sent from my SAMSUNG-SGH-I537 using Tapatalk

סולי
10-04-16, 13:24
איך התאורה?

Sent from my Nexus 9 using Tapatalk

asafk
10-04-16, 19:33
קישור? יצרן ודגם?

Sent from my SAMSUNG-SGH-I537 using Tapatalk

סיני.
אבל מרגיש ונראה מאוד איכותי. לא שונה בכלום מבחינת מראה ותחושה מהמטצרים של ה300 דולר. לא בדקתי את האלקטרוניקה ולא את עצמת התאורה.

http://www.banggood.com/7inch-H4-H13-Motorcycle-LED-Headlight-Hi-Lo-Daymaker-High-Low-Beam-For-Harley-p-1020646.html

אסף.

asafk
24-04-16, 14:33
אנחנו אחרי כיוון שסתומים שהלך די בקלות, מצאתי גם שאין הרבה בלאי בבוכניות של המרימים ההידראוליים - סה"כ נראה טוב. נשאר להניע, בשביל זה צריך מצבר חדש (אני יודע שאפשר עם כבלים, אבל ממילא צריך מצבר), לכוון שוב הצתה (לא אמור היה לזוז הרבה), ולטסט.
רגע, לפני זה ביטוח.
כמו שסיפרתי בדיון אחר, בגלל שרשום ברשיון "מגורים", חברות הביטוח לא מוכנות לבטח, ומפנים אותי לביטוח ב"פול". בגלל שכתוב "אספנות" הפול לא מבטחים בטלפון ודורשים שאני אבוא.
אז הלכתי היום לסניף בתל אביב. מאוד נחמדים ומאוד אדיבים.
אבל גם הם לא מצליחים לבטח את הקמפר המסכן. השילוב של N1, אספנות ומגורים נופל גם אצלם באיזשהו לימבו של ביטוח שלא מסתדר עם שום דבר.
בסוף האיש הבאמת יעיל ונחמד ואדיב מצליח למצוא איך כן לעשות את זה, אבל המחשב מסרב להוציא ביטוח. הסיבה? "לא מוזן סמ"ק".
כפי שחלקכם יודעים, ברשיון של רכב נוסעים כתוב נפח המנוע, וברשיון של רכב מסחרי המשקל הכולל. אצלי כתוב המשקל הכולל כי כשהקמפר עלה לארץ רשמו אותו בתור מסחרי. עד כאן הכל בסדר וככה תמיד זה עבד. אבל מתברר לפי האיש מאחורי השולחן, שלפני זמן מאוד קצר משרד הרישוי התחילו לרשום גם נפח וגם משקל לרכב מסחרי. וגם זה ממש בסדר מבחינתי. הבעיה היא שעכשיו בגלל שיש כזה שדה בתוקף, אם לא מוזן הנפח, אי אפשר לעשות ביטוח.
אז מה הפתרון? לרשום את נפח המנוע ברשיון, ובמחשב של משרד הרישוי. אין דרך אחרת.
טלפון לשירות הטלפוני של משרד הרישוי מבהיר שמה שחששתי אכן נכון. הדרך לעשות זאת היא להתייצב עם הרכב בעמדה 1. רק הם יכולים להוסיף נפח מנוע לרשיון.
וזה שלפני איזה 20 שנה החליפו מנוע ויש לי את כל הניירת כולל הנפח של המנוע, חתומה על ידי משרד הרישוי? "לא מעניין. הנהלים הם שצריך לבוא עם הרכב אחרת עמדה אחת לא נותנת שירות".
אבל לרכב אין טסט... "אז תוציא רשיון זמני ל 48 שעות".
אבל גם אין ביטוח. "אז גרר".
כלומר.
בגלל מה שאין דרך להגדיר אותו חוץ מרשלנות של משרד הרישוי - או באי רישום הנפח "אז" או בחיוב רישום הנפח עכשיו, אני צריך לשרוף יום חופש ולשלם לגרר הלוך-חזור? כן. בדיוק.
אני חושב לעצמי כמה בעלי רכב מסחרי לא חדש מתמודדים עם אותה סוגיה בדיוק, וזה לא נראה לי סביר, אבל אני לא עובד במשרד הרישוי.

אני משתדל להיות מעשי, ויודע שהבעיה תיפתר מהר ובזול. אל תדאגו.

חג שמח..

אסף.

דרור ברלי
24-04-16, 16:26
למה לא הוספת שאם לא מספיקים כל סיפורי "הטרקטור שפגע בקו התקשורת עם הכף", והעובדה שיום עבודה שלהם נמשך 4 שעות בלבד (כולל חצי שעה הפסקה) וכדי להוסיף חטא על פשע, אז הם גם לא עובדים בחול המועד ואם אתה תקוע ככה- בלי טסט וכו' - והכל בגללם ובגלל הטמטום והרשעות שלהם, אז זו בעיה שלך, ותבוא אחרי החג?....

מדינת ישראל, 2016.
אחר כך מתפלאים ששיטת הפתרונות המהירים והזולים כל כך פופולרית.

אלון_ק
24-04-16, 16:52
. . .

asafk
24-12-16, 19:54
אז אחרי חודשים ארוכים ומתסכלים, בהם הצלחתי לקבל מצ׳מפיון אישור על נפח המנוע - ומגיע להם פירגון על הטיפול היעיל למרות שהקמפר כבר ישן מכדי להיות במערכת הממוחשבת של היצרן - אבל לא הצלחתי לרשום את הנפח ברשיון, חודשים שבהם גורשתי בצעקות מהפול בתל אביב ונדחיתי באדיבות מהפול בנתניה- בסוף ועם דד ליין בדמות המפגש המדברי - הישועה הגיעה מהפול בבאר שבע שם יש גם את הידע כיצד לבטח וגם את הרצון לעזור. אז יש ביטוח, כיוון הצתה למזל, ומסע למשרד הרישוי להוציא רשיון זמני.
שישי בבוקר, גשם זלעפות ואני נוסע למוסך של בני ביהוד.
בבוקר תופעה מצחיקה. בהתחלה סטרטר נתפס ואז בכלל לא מגיב. נראה לי קפא הגריז של הבנדיקס.
במהלך השבוע שאחרי, אני במילואים ובני מדווח טלפונית שלא היה קל - הקמפר דומם במסלול, נראה לו שנגמר הדלק- אבל עברנו. עם הפנסי לדים.
הדימום הזה מוזר כי לפי כמות הדלק שנכנס המיכל לא באמת היה ריק. בהמשך אני חווה לכמה רגעים חיתוכים כמו של סתימת דלק ואז זה עובר.
נסיעת הבכורה הארוכה עם הראש המשופץ היא למפגש. 200 קמ כל כיוון ועוד איזה 30 קמ בשטח.
המנוע מתפקד נהדר, הטמפרטורה מתייצבת אחרי כשעה נסיעה במהירות מתונה של 55-50 מי״ש על 100 מעלות ונשארת שם גם בעליות. בחזור אני אמיץ יותר ומשייט סביב ה60.
אחרי חימום וקירור נשאר לחזור ולהדק סעפות ואני חושב שאני מרוצה מהתוצאה.
עוד הספקתי לפני המפגש להחליף את הצמיגים מ2008 לסט פליט הגרוטלוג, שקניתי מצחי, זוג מקסיס שטח מאחורה, ועוד שלושה סיניים בזול לקדימה ולספר.
הצמיגים האגרסיביים עושים את העבודה איפה שהיה צריך - בהחלט היו שווים את המחיר.

חזרנו לעניינים, וממש בזמן- עונת הטיולים בשיאה.

חנוכה שמח..

אסף.

ishc
24-12-16, 22:37
חג שמייח... הרכב נראה נהדר והצמיגים יושבים עליו כמעט טוב כמו על הרייסר [emoji12]

Sent from my iPhone using Tapatalk

סולי
24-12-16, 23:25
נראה נפלא!

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

asafk
02-02-17, 16:23
לפני המפגש ואחרי עמידה ממושכת סבלתי מהתנעת בוקר בעייתית - הבנדיקס נתפס פעם אחת, לא זז פעם שניה, אפשר לחיות עם זה אבל צריך לראות מה קורה.
עוד דבר שאני משייך לעמידה הממושכת - פתאום הוא משתנק בהאצה. כשהמנוע קר. מסתדר אחרי כמה דקות אבל זה לא נעים.
שני הדברים נעלמו לחלוטין בטיול וחשבתי שזהו.
אחרי המפגש החניתי את הקמפר בחניה ברחוב, וכשרציתי לצאת לאחר כמה ימים, הוא לא הניע. לא מסתובב הסורר בכלל. אבל את המשאבת דלק אני שומע כלומר יש סוויץ.
הבנדיקס תפוס בטח. שמתי הילוך ודחפתי ברוורס. זה בד״כ עובד במקרים כאלו.
שום דבר.
מזל שחניתי במקום שזה אפשרי ולא בסתם חנייה ברחוב. קראתי ליותם והנענו בדחיפה. יצאתי לסיבוב בעיר, לאסוף את הילדה המרכזית מחבר. באמצע רחוב צר, בעליה קלה, המנוע משתנק. איזה נבלה הצמד מאחורי. אני עוצר. מתחיל נסיעה. המנוע נכבה. ההוא צמוד לי לתחת. יניע? לא יניע? הניע. אבל בקושי הצלחתי לזנק בעליה, נעמדתי בצד ונתתי למנוע להתחמם.
באסה.
חזרה מהעיר לרחבת הטיפולים. על הפרק עבודת סטרטר, והחלפת מסנן דלק שאני חושד בו כי זה הדבר האחרון במערכת הדלק שהחלפתי..,

אסף.

rob
02-02-17, 16:46
משתנק רק כשקר לו או גם אחכ?

asafk
02-02-17, 16:48
רק קר. אבל לא על ההתחלה אלא אחרי דקה או שתיים.

אסף.

rob
02-02-17, 18:04
כנראה הצ'וק נסגר מהר מדי

asafk
02-02-17, 18:24
אם זה לא היה הזרקה גם אני אולי הייתי חושב ככה...

אסף.

rob
02-02-17, 20:56
בהזרקה אני לא מבין כלום.
אולי המחשב חושב שהמנוע חם ואז משנה את התערובת.

asafk
11-02-17, 18:02
בשישי הורדתי את הסטרטר - כפיים למי שתכנן בורג שהראש שלו מתחת לאוטו והאום המהדקת מאחור בתא המנוע. זה אחד מ״ברגי האמונה״ שיש בכל פולקסווגן. ברגים שאתה יודע שהם שם אבל אי אפשר לראות אותם. מישוש ואמונה זה מה שהדרש. ותקווה שמה שאתה מסובב זה האום הנכונה.
בכל מקרה ירד.
את הסטרטר הדביק מתקנים על ידי פירוק הסולנואיד, נקיון, גירוז וחזרה למקום.
הסולנואיד מחובר לסטרטר עם שני ברגים שקועים בעלי ראש שטוח. מי שם ברגים למברג שטוח, ועוד בכזה מומנט, בכזה מקום?
דפיקות, מברגים שונים, אימפקט. לא נפתח.
זה נגמר ולא בפעם הראשונה בהשחזה של מברג קנה מרובע למידה המדויקת של ראש הבורג, ואז דפיקה אחת למזל ועבודה של שניים - אחד עם כל משקל הגוף על הבורג, השני לוחץ ומסובב עם ג׳בקה.
יאללה, הפרדנו את הסולנואיד. נקיון של המשלב בבית הסטרטר - מלא גריז יבש ואפוי, ושל הראש של הסולנואיד.
עברנו לפירוק משני - פתיחת שני הברגים שמהדקים את מכסה הסולנואיד, פתיחת הלחמות של החוטים שיוצאים מהמכסה למגעים, ותוכ כדי פתיחת המכסה. המלחם הרגיל לא צלח למשימה והוצאנו מהארון מלחם 100 וואט בן יותר מ50 שנה.
מתחת למכסה המגעים מלוכלכים וקצת מפוייחים. תפסנו אותם רגע לפני שהם נשרפים. ניקוי טוב, ליטוש עדין. הכל חוזר למקום כולל בדיל מיוחד לטמפרטורות גבוהות. אטימה של המכסה עם לוקטייט ומתחת לברגים של המכסה סיליקון. בסטרטרים חדשים יותר אין ברגים למכסה, הוא מחובר בניטים ולא מיועד לפתיחה.
הברגים שמהדקים את הסולנואיד לסטרטר עוברים ניקוי והעמקה קלה של החריץ עם משורית.
על הראש של הסולנואיד ועל מנגנון השילוב אני מורי כמות קטנה של גריז מוליבדן לטמפ גבוהות במיוחד ואוטם בין הסולנואיד לסטרטר עם לוקטייט.
הסטרטר חוזר למקום והכל עובד.

בשלב מסויים חשבתי לעזוב את הברגים העקשים ולהחליף סטרטר - יש לי שניים להחלפה של ואנאגון. המבנה הפנימי יותר טוב, הסולנואיד חזק יותר - זה סטרטר יותר טוב והוא בטוח מסובב את המנוע.
אבל הסולנואיד שלו קרוב יותר לבורג העליון ונתקל בגשר תושבת הגיר. באסה.

עוד יותר באסה זה שניקוי סולנואיד זה משהו שצריך לחזור עליו פעם בכמה שנים. ככה זה בפולקסווגנים...

אחר כך תמונות...

אסף.

- - - Updated - - -

בזמן הסרת הסטרטר ראיתי שצינורית הוואקום שהולכת לשסתום האוויר של עזיבת מצערת - היתה קצת מעוכה. זה גרם לי לחשוב שאולי בעיית ההשתנקות היא בגלל הווסת לחץ דלק שגם הוא מווסת וואקום. צריך לבדוק.

אסף.

asafk
12-02-17, 00:24
הסטרטר על השולחן, לפני נקיון...

112994
שני הברגים הסוררים והסולנואיד בחוץ. שימו לב למשלב שלו - הלשונית עם החריץ. זה האזור שדורש ניקיון טוב, בשני הצדדים גם בסולנואיד וגם בבית הסטרטר.
113000112998

113002

המכסה של הסולנואי לפני הפירוש המשני. רואים את שני הברגים השטוחים שלא קיימים בסטרטרים חדשים יותר - לא אמורים לפרק את המכסה, ורואים את ההלחמות שצריך לפתוח כדי לפרק את המכסה.

112999
אחרי הסרת המכסה - זה מה שרואים
113001
המכסה עצמו, שימו לב להלחמות שפתחנו
113003
ואותו המכסה מבפנים
113005113004
לאחר הסגירה והידוק הברגים, רגע לפני הלחמה חוזרת של החוטים. בין לבין צריך עם המלחם לנקות את החורים שאליהם נכנסים אחר כך חוטי הנחושת.
113006

כאמור, ברוב המקרים מסתפקים בהסרה של הסולנואיד, ניקוי, והרכבה מחדש - בלי לפתוח את המכסה.

השוואה בין סטרטר של T2 לסטרטר של T25 קירור אוויר. למטה הסטרטר של הונאגון למעלה הסטרטר שלי. חדי העין יראו שהסטרטר של הונאגון מחובר לסונואיד שלו עם אומים משושים ולא עם השטות הזו של ברגים שטוחים. אפשר גם לראות שמיקום הסולנואיד שונה..
112997

112995

השילוב של הסולנואיד בונאגון בנוי נכון יותר - בצד של הסולנואיד יש את הוו הזה ובצד של הסטרטר יש קשת שנתפסת מולו.
112996

אבל הוא לא מתאים בגלל המיקום של הסולנואיד - בכל זאת היה מעניין לפתוח ולראות.

אסף.

חנן גולומבק
12-02-17, 21:21
השריטה אצלך עמוקה, זה בטוח :rolleyes:

asafk
21-02-17, 21:27
עוד מעט טסט נוסף, וקצת לפניו צריך להחליף גרמושקות ולהדק הידוק חוזר את הסעפות אחרי הנסיעה למדבר. נראה לי שיש גם נזילת שמן...
סביבות פסח אנחנו מתכננים טיול סובב ישראל. כמו תיירים. יש המון אתרים ומקומות מעניינים ששמתי לב שהילדים לא מכירים בגלל שאנחנו תמיד מושכים למסלולי שטח ולא לאתרי התיירות. אז לכבוד הבר מצווה יותם ביקש טיול מקיף בחו״ל... בארץ.
לקראת המסע אני מתחיל להכין ברצינות את הקמפר. אמנם הקצב יהיה איטי ומעט קילומטרים ביום, אבל אסור שתקלות יעצרו לנו את הטיול.
ברשימה יש פירוק של המתלה הקדמי לראות אם שוב נשברו קפיצים, ואיזון מחדש של המתלה האחורי, בידוד טוב של צינורות האוויר של החימום, חיזוק הברגים שמחזיקים את הגגון, הדבקת חומר אטימה בדלתות, כל מיני תיקוני נגרות קלים ועוד.
אני מעריך הכל ביומיים שלושה של עבודה מאומצת על הליפט, מקסימום עוד יום או יומיים של התארגנויות.
בקיצור. הרבה עבודה.
אבל יהיה שווה את זה.

אסף.

עידו לוריה
21-02-17, 22:26
אסף אולי צריך להחליף את שם השירשור ל"פרויקט שנמשך כל החיים" .
כל הכבוד על הסבלנות וההתמדה .

עידו

asafk
21-02-17, 23:16
טוב... זה הרעיון של רכב אספנות.. לא?

אסף.

boaz avrahami
21-02-17, 23:38
ובסוף עוד נותנים קרדיט לאמינות הגרמנית.

תגיד הגומל שאין לך קירור מים

asafk
21-02-17, 23:55
שמע.. חייבים לומר שכל מה שמקורי עובד מצויין במשך לא מעט זמן.
אם מתקנים למצב המקורי ובחלקים מקוריים... זה ימשיך לעבוד.
אבל זה לא פשוט - כי לא תמיד אפשר. אני מנסה אבל יותר מדי פעמים מוצא שההנדסה המצויינת לא סלחנית לטיפולים ותיקונים מזרח תיכוניים...
ויש גם דברים - כמו הסולנואיד סטרטר המוזכר כמה תגובות למעלה - שמראש לא היה בנוי משהו. או נזילות שמן שמאז ה T1 ועד ה T5... לא הצליחו להבין בפולקסווגן איך לעשות מכוניות שלא מטפטפות שמן. וקירור מים? ישמרנו האל. טרנספורטרים T3 מקוררי מים ידועים בזה שהמנועים שלהם נרקבים, ממש ככה, מנוזל הקירור ולא משנה אם הוא מקורי של פולקסווגן או מי ברז. האלומיניום פשוט לא אוהב להיות רטוב. מזל באמת שאני עם קירור אויר.

אסף.

אומי5
22-02-17, 08:52
טפו טפו טפו חומוס שום שמיר ....

אבל הכל נכון, בכל העולם בעלי T3 מחליפים למנועי סובארו.

asafk
20-03-17, 22:26
אנחנו מתכננים כמו שאולי הזכרתי, טיול סובב ישראל של שבועיים סביב פסח.
לשם כך התחלתי הכנה של הקמפר. בין השאר ראיתי שהמתלה האחורי לא מאוזן כבר מאז שעשיתי את ההגבהה, אז פתחתי כדי לגלות שבאמת טעיתי בחישוב ההגבהה של צד ימין והיה צריך להוריד כמה מעלות מהמוט פיתול. הפעם עבדתי נקי ומסודר בלי לדלג על שלבים בפירוק ובאמת הלך ממש קל. זו אחת העבודות המסובכות באוטו הזה אז כבר הרגשתי טוב עם עצמי. הבעיה התחילה בשלב ההידוק הסופי של פלטת המכסה של המוט פיתול. מי שיחזור כמה דפים אחורה יראה במה מדובר.
שמתי לב שבגלל שהבושינג כבר לא קונצנטרי המכסה מתיישב עקום והברגים לא מתאימים. אחד מהארבעה נכנס לא ישר ובגלל שזה סוג של ברגים קודחים הוא התחיל להרוס את ההברגה הפיייית בשלדה. שיט.
פירקתי את המכסה ומהצד האחורי ניקיתי אתה הברגות עם מברז.
שלב הבא לקחתי ברגים ארוכים והתחלתי להדק ממש מרחוק, עם הרבה טלק לסיכוך הבושינג.
לאט לאט הכל התיישר ונכנס למקום. ואז בהידוק הסופי אני מרגיש פלדה נכנעת... עצרתי ואז שמעתי ״פק״ של הברגה שנתלשה. שיט. פעם שניה.
אין ברירה ועכשיו הידקתי מהצד האחורי עם אום.
בקיצור... לא כיף אבל זה בטוח יחזיק. מפה לשם לא פתחתי את צד שמאל ולמרות שאני קצת מפקפק בזה שהוא כן מכוון נכון, אולי גם שם טעיתי בחישוב.
כל זה בכלל בגלל שהקדימה נמוך. ולפני שאני פותח את הקפיצים הקדמיים בפעם השניה, המתלה האחורי חייב להיות מפולס.
בכל מקרה כרגע במקום שהאף יהיה קצת גבוה מהזנב, בלי נהג, המצב הפוך. אבל בנוסף צד נהג נמוך באיזה 2-3 ס״מ מצד נוסע. רק מקדימה. לכן אני חושש ששוב יש לי שם קפיץ שבור.
אבל אני לא רוצה הרפתקאות ונראה לי שנטפל בזה רק אחרי הטיול...

אסף.

talw
22-03-17, 19:57
ההתעסקות מאוד מזכירה התעסקות עם רכב מרוץ -כל הזמן צריך לפתוח את העיניים ולחפש מאיפה תבוא המכה הבאה,עם שלך לפחות אפשר לסוע ...
אם אתה מוותר על הוספת קויילאוברים קדימה במקום הבולם,ומאחר ואתה שוקל יותר מהמקור ומטייל בעיקר בשטח ,אין בשוק עלים מחוזקים לפרונט ?

asafk
22-03-17, 20:07
אין. חשבתי שאם באמת נשבר לי שוב עלה - ואז יישבר גם הסט האחרון שיש לי במלאי.. לקנות חומר גלם בעובי קטן יותר ולהכין לבד חבילת עלים שתהיה בדיוק מה שצריך.
שורה תחתונה בגלל שהקוטר נתון נשאר לי רק לשחק עם מספר ועובי העלים - וזה לא משנה את קבוע הקפיץ (שהוא טוב) אבל בהחלט מוסיף לאמינות.

וגם... אם הייתי מתעסק פחות היה פחות במה להתעסק. עובדה ששלוש או ארבע שנים לא היה כלום חוץ מטיפולים שוטפים.

אסף.

shmil
22-03-17, 20:32
וגם... אם הייתי מתעסק פחות היה פחות במה להתעסק. עובדה ששלוש או ארבע שנים לא היה כלום חוץ מטיפולים שוטפים.

נכון.
עץ שנופל ביער לא עושה רעש.
אל תפתח, לא תדע...

asafk
19-04-17, 21:59
המסע הגדול מאחורינו. הקמפר תיפקד בצורה נהדרת, ממש בכל מובן. מאוד קל לראות שזה בדיוק מה שהוא נועד לעשות. יום אחרי יום לילה אחרי לילה, נוסעים מטיילים חונים הולכים לישון וחוזר חלילה.
הוא לא הכזיב בעליות בירידות בכביש ובאמצע המדבר.
1750 קמ, 245 ליטר דלק, 12 יום בדרכים ובשבילים, 10 לילות בשטח.
היה ממש כיף ועכשיו מגיע לו טיפול מפנק.
אבל קודם, כמו שהוא עם הבוץ מהמדבר והאבק מרמת הגולן (ולא, זו לא טעות) ניסע ביום שישי למפגש. הארצי. השנתי. של פולקסווגן קירור אויר (הופכים נהגים למכונאים כבר 80 שנה) בישראל.
הפעם נפגשים ביקום, מהבוקר עד אחהצ.

אסף.

GodsFather
30-06-17, 10:24
רק מניח...https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170630/1452898f698ed3ebed17a84db574c176.jpg

idor
30-06-17, 14:10
דווקא בזום מקרוב נראה בסדר. חוץ מהבחור בחולצה הצהובה שנראה מגזים במשחק.
115627

shachar
30-06-17, 14:46
ויש כאלו שרק מלטפים אותםhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20170630/8b09c78dd9ab6d67d76c7ae579b63c0e.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170630/e155f4cbcf173850775e5e4736ecc585.jpg

צולם ב:
http://remise.de/Classic-Remise-Berlin-english-summary.php

Sent from my Android using Tapatalk ישוחרר ברנרד

asafk
06-12-17, 00:19
יצאתי היום בשבע בבוקר ושמתי פעמי לבאר שבע. לחדש את הביטוח חובה. שם יש את הסניף היחיד של הפול שבו מוכנים לעזור.
את הסוכנת שעזרה לי בפעם הקודמת פגשתי גם היום ולצידה עוד אחת גם כן יעילה ושירותית.
וכרגיל זה היה ביקור מרתק בפריפריה כל מי שנכנס בזמן שהייתי שם הוא התחלה של סצנה קומית. למשל הבחור הצעיר שנכנס ושאל אם כאן עושים ביטוח. כן היא ענתה לו. אבל קודם תצלם רשיון ותעודת זהות. אתה לא רואה שכתוב בשלט? לא למדתי עברית הוא עונה וניגש למכונת צילום. אתה צריך שקל לצלם. לא יצלם בלי שקל. אין לי שקל הוא עונה לה אולי תיתני לי שקל? לא אין לי. נכנס עוד ברנש נראה שהם מכירים. הוא מבקש וההוא נותן לו שקל. מצלם. לא יודע למלא את הטופס והיא מתרצה ומסכימה לעזור.
אחרי דקה של תיקתוקי מקלדת היא מסתכלת עליו במבט עקום. ״אין לה רשיון איך אתה רוצה לעשות ביטוח?״ בהתחלה הוא לא מפנים. היא מסבירה. ואז שואלת מי זאת? אישה. הוא עונה. אבל אין לה רשיון בכלל היא אומרת. צריך רשיון נהיגה כדי לעשות ביטוח. הוא יוצא וגם אני. למטה הוא מסתכל עלי ואומר ״מה היא רוצה רשיון? מאיפה אני אביא רשיון? אני מ2011 אין לי רישיון״ אני מושך בכתפיים. באמת מוגזם בנאדם בא להיות אזרח טוב ולעשות ביטוח ולא נותנים לו בגלל שטויות. הוא נכנס לאוטו מניע ונוסע.
משם המשכתי למשרד הרישוי בפתח תקווה להוציא רשיון זמני כדי לנסוע לעשות טסט. בצהריים נשארו עוד מאה מספרים לפני בתור אז התייאשתי והלכתי.
אבל אני לא מתעצבן. זה חלק מהעול של להיות בעל רכב בישראל.

אסף.

חנן-ג'יפולוג
06-12-17, 09:26
אסף, בפעם הבאה תשאל. יש מקומות בפריפריה, גם בדרך מב"ש לתל אביב, שזמן ההמתנה במשרד הרישוי מגיע בממוצע לפחות מדקה.
משרד הרישוי בפ"ת הוא באמת מזעזע.
אגב, טיפ: גם בבדיקות רפואיות, אם תתחקר את המוקדנית מספיק טוב, אתה עשוי לגלות שהשבועיים שהיא נתנה לך עד לטיפול בכאב האוזניים שהורג אותך, הופכים לחצי שעה, אם אתה גמיש במימד x,y.

asafk
06-12-17, 10:47
הנה שאלתי. איפה?

אסף.

המשוטט
06-12-17, 11:09
הנה שאלתי. איפה?

אסף.אריאל....

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

boaz avrahami
06-12-17, 11:09
ראשון לציון למשל [emoji4]

Jeep Grand Cherokee ZJ 98 V8
Honda TRX300EX

נדב42
06-12-17, 11:48
+1 על אריאל, רק לוודא מראש שעות קבלה...
זה קראוון מצחיק עם פקידה נחמדה אחת למיטב זכרוני ...

המשוטט
06-12-17, 11:51
+1 על אריאל, רק לוודא מראש שעות קבלה...
זה קראוון מצחיק עם פקידה נחמדה אחת למיטב זכרוני ...זכרונך טוב

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

ד ו ר ו ן
06-12-17, 12:28
הנה שאלתי. איפה?
אסף.

קרית גת..
7 דקות לשינוי רישום ברכב,
5 להמתנה ו-2 לביצוע הפעולה.

sus
06-12-17, 21:27
הנה שאלתי. איפה?

אסף.אופקים. לקח לי בערך 10 דקות לצאת עם רישיון מעודכן ביד.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

asafk
01-01-18, 00:33
שסתום EEC. דבר מעניין.
כבר כמה זמן שהמנוע התקשה לשמור על סרק. כאילו אין דלק. בעלי הזיכרון המפורט יזכרו שעבדתי מאוד קשה למצוא את הבעיה ללא הצלחה. נגיעה בצנרת ואקום שהולכת מהמפלג למצערת סידרה את זה. הבנתי שהצנרת ישנה ובגלל זה הווסת לחץ דלק מאבד לחץ. החלפתי את הצינורות לחדשים מסיליקון אבל זה קרה שוב.
כבר כמה זמן יש ציפצוף כשהמנוע חם. חשדתי בדיסטריבוטור ושיפצתי אותו חשדתי בבריחת ואקום מהT של המגבר בלם והחלפתי אותו אבל זה המשיך.

מהמפלג הצינור ואקום מתפצל לשסתום שנמצא על הפילטר אויר ונועד למחזר אדי דלק. החרא העגול הזה, אם הדיאפרגמה שלו דולפת, מאבד ואקום מהמערכת וגם על הדרך מצפצף.
בין משרד הרישוי באריאל לטסט בפתח תקוה פשוט ביטלתי את הצינורית שהולכת אליו. וזהו. הכל טוב.

המנוע שקט וקריר, נשמע טוב ומגיב טוב. אני מרוצה.

אסף.

zohar1p1
10-01-18, 23:11
לקח לי שבועיים בערך אבל קראתי הכל.
ממש מרתק הסיפור שלך עם הקמפר.
מחכה לראות אותכם בכביש מתישהוא

asafk
10-01-18, 23:33
תודה..

אסף.

asafk
20-04-18, 10:46
מפה לשם עוברת עוד שנה ועובר עוד טסט...
קמפינג בפסח, בהרכב משפחתי מלא.
את המושב הבודד החלפתי במושב מתקפל, השלד שלו לקוח מL300 עבר התאמה במידות הגובה ועליו חיברתי את הריפוד המקורי.
עכשיו אפשר לסוע באמת חמישה באוטו.

חווית הנסיעה נהדרת. המנוע שקט ולא מתחמם בכלל, אני נהנה לקחת את הקמפר לעבודה פעם בשבוע שבועיים, סתם בשביל הכיף. הגעתי למצב שבאמת להניע ולנסוע כדבר שגרתי. זה כיף גדול.

הפרוייקט הבא יהיה לשקם את הגג המתרומם, עבודת נגרות וריפוד בעיקר. חשבתי בהתחלה לעשות מסגרת חדשה מאלומיניום, אבל עץ זה המקורי ויישאר עץ.
פרוייקט קיץ....
ויש גם פחחות דחופה. שלוש נקודות חלודה שהפכו לחורים וזה הזמן לתפוס אותם. נראה לי שגם זה לקיץ.
בכל מקרה עכשיו מכינים הכל למפגש השנתי הארצי של מועדון החיפושיות ומקוררי האוויר ב11.5 בנמל יפו (קל״ב).

אסף.

moriseven
20-04-18, 22:29
יש מחר 21.4 מפגש גדול של מועדון החמש ביחד עם מועדון מקוררי האוויר, בביג פאשן באשדוד בשעה 10:00

asafk
04-05-18, 10:51
יש דברים שלא קורים במכוניות עם בלמי דיסק...
בוקר טוב מניע משחרר בלם חניה, מכניס להילוך נותן גז משחרר מצמד והקמפר לא זז.
יוצא לראות אולי מישהו שם לי אבן לפני הגלגל או אולי העירייה חזרה לסנדלי דנוור. אבל לא. מתכופף מתחת לאוטו, הכל כרגיל.
חוזר לקביעה מנסה לזוז קדימה אחורה. כלום.
הבנתי.
מוציא ג'ק, גלגל אחורי ימני באוויר. מפרק את הגלגל פותח שני ברגי מיקום על הדראם. פטיש קילו וחצי. במכה השניה השתחררו הרפידות הדבוקות.
גם צד שני דבוק, אבל אני יודע שמספיק לשחרר אחד. חוץ מזה אני בדרך לעבודה, לבוש יפה וכל זה, ולא בא לי להזיע. עוד לא.
נכנס חסרה לקביעה, קצת אחורה קצת קדימה ואז פול גז. בום!
השתחרר והקמפר נורה מהמקום קדימה, טוב שחזיתי את זה וההגה כבר מסובב. אחרת הייתי משכיב תמרור.

אז כן, רפידות נדבקות זו תופעה מוכרת. הרפידה עשויה מחומר רך ומחומר חיכוך. חומר החיכוך הוא ברזל. וגם התוף ברזל. וכשמשלבים בלם חניה במזג אויר לח מאוד ועוזבים לכמה ימים יש סיכוי שהבלמים יידבקו.
זה לא קורה במכוניות חדשות כי הרפידות כבר בלי ברזל...

אסף.

boaz avrahami
04-05-18, 11:14
הנה, לא צריך מכשיר איתור...
אין גנב בעולם שיצא ממצב כזה

Jeep Grand Cherokee ZJ 98 V8
Honda TRX300EX
4Z7BOZ

יונתןמצפה
04-05-18, 11:38
אצלי בסמוראי זה קורה לי מדי פעם. לפעמים אני מחנה מיד אחרי נסיעה בשדות שכוללת גם מעברים אירים. משחרר בלם יד אבל האוטו לא זז. בד"כ קצת יותר גז וזה משתחרר. ואם לא אז low כן. מניח שגם עייפות הקפיצים במערכת תורמת.
פעם אחת, אחרי נסיעת בוץ ומים רטובה במיוחד זה קרה לי בקלאץ... בבוקר אחרי כמה ימים הוא נדבק ולא השתחרר ולא הצלחתי להניע בלי שהאוטו ירצה לזוז.
אז הנעתי ברוורס low ונתתי מכת ברקס תוך כדי לחיצה על הקלאץ.
אם הוא לא היה מתשחרר הייתי מעלה הודעה חדשה בשרשור האדיוטים ומספר איך הורדתי את הדירה של השכן...

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk

asafk
12-05-18, 11:29
היינו אתמול במפגש השנתי. היה מהמם - מאות חיפושיות וטרנספורטרים ושאר קרובי משפחה, ריח של דלק לא שרוף ושמן כן שרוף עומד באויר, תענוג.
השינוי שעבר על המועדון הזה בשנים האחרונות מדהים. זה המפגש הראשון שנראה שהיו בו יותר טרנספורטרים מחיפושיות.... לפני עשור היינו 5 אולי 6 טרנספורטרים. את כל מי שהחזיק טרנספורטר אספנות הכרתי. ועכשיו... קבוצת הטרנספורטרים בוואטסאפ מונה בערך 200 חברים, ולא כולם חברים בה (אני הייתי וכבר לא, וכמוני יש עוד).
נהדר...

אסף.

opl
12-05-18, 11:33
כמה תמונות משם
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/108149-%D7%AA%D7%9E%D7%95%D7%A0%D7%95%D7%AA-%D7%9E%D7%9E%D7%A4%D7%92%D7%A9-VW-%D7%A9%D7%94%D7%99%D7%94

asafk
12-05-18, 17:30
כמה דפים אחורה הראיתי לכם את המושב הבודד שבניתי מעץ. עבד לא רע, אפילו טוב, אבל הרגיש לי קצת רעוע ובעיקר עם סימן שאלה למה יכול לקרות למשל בקפיצה בכביש.
למבנה המקורי של קופסה שהיא בסיס הכיסא תמיד אפשר לחזור אבל חשוב לי להשאיר קצת רצפה פנויה.
מושב מתקפל של L300 שהיה לי מונח הרבה זמן בצד, נמצא כבסיס מצויין. פירקתי ממנו לחלוטין את הקיפוח הצידה, השארתי רק את הקיפול שבין הנשענת לבסיס. הנמכתי את הנשענת והתאמתימאותה לכרית המקורית, וגם את הבסיס הכנתי לקבל את הכרית המקורית התחתונה. חיברתי את המושב למחיצה שמאחורי כיסא הנוסע(ת), כך שהוא בעצם תלוי על המשענת. בגלל שבL300 יושבים בסתלבט כמו כיסא נוח והמושבים די שוכבים, יצא שהמושב אמנם מאוד נוח אבל בולט יותר לתוך תא הנוסעים. המשמעות היא שצריך להאריך את החגורה.
מה שלא לקחתי בחשבון זה שאמנם המושב הקדמי נשען על אותה מחיצה אבל האמצע שלה גמיש מדי. החיבור התחתון, למרות שמראש עשיתי אותו עם פיזור לחץ, לוחץ את המחיצה בצורה שממש רואים שקיעה.
מזל שהתכנון הוא לצידנית מתחת למושב. ככה אם רק מקפידים שהצידנית תהיה שם כשיושבים, הכל בסדר. מה שמחדש את המוטיבציה לבנות קופסת מטבח שהיא בגודל של הצידנית, תהיה שם לצידה ותתמוך את המושב עד שאני אחשוב ואבצע חיזוק שלא מפחית משטח הרצפה.

אסף. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180512/34cbba270c4ddc94b2beccd3b7fd0b0f.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20180512/201cc687298124ecd660bd42441340cb.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20180512/2f3231490175ad18e92f04f5e1e650ce.jpg

shachar
12-05-18, 20:50
למה לא רגל מתקפלת?

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

asafk
12-05-18, 21:14
כי אני רוצה שטח רצפה פנוי. אבל זו אפשרות.

אסף.

zohar1p1
12-05-18, 22:46
אני שמח לראות שהמפגש החזיר אותך לעניינים

אומי5
12-05-18, 23:43
תתלה חיזוק לתקרה... לא יפריע לרצפה.

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

asafk
12-05-18, 23:56
יש חור בגג. לא ילך.

אסף.

אומי5
12-05-18, 23:59
הפוך גוטה. תחבר לגג, כשהגג נפתח הכיסא מתקפל. כשהגג יורד הכיסא נפתח.

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

asafk
13-05-18, 00:21
הפוך גוטה. תחבר לגג, כשהגג נפתח הכיסא מתקפל. כשהגג יורד הכיסא נפתח.

Sent from my SM-N920C using Tapatalkעלית על משהו.

אסף.

ד ו ר ו ן
27-05-18, 22:37
אסף,
יש לך לאן לשאוף..
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180527/43ade06fb8db012e3d31e90d2694a75c.jpg

asafk
27-05-18, 22:47
לא.

אומי5
28-05-18, 09:38
הייתי שולח את התמונה לשירשור אחר, אבל אין מוטור ביצירה המחרידה הזו.

המשוטט
28-05-18, 11:08
אסף,
יש לך לאן לשאוף..
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180527/43ade06fb8db012e3d31e90d2694a75c.jpgאם כבר לשאוף
https://youtu.be/mr5Z1ymbajY

הירידה שלהם לפרטים מביישת כל ייקה

nir.samo
01-07-18, 02:47
ירוק הכי יפה.
צולם בסן פרנסיסקוhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20180630/44a236e6e667197c53f1c3066aeee800.jpg

Sent from my F5121 using Tapatalk

גיא
01-07-18, 10:56
מניח שראית את הפרק הזה :

https://www.dailymotion.com/video/x5yi197

opl
31-07-18, 22:05
בול בשבילך

120593

asafk
31-07-18, 22:07
מגניב.. איפה משיגים?

אסף.

opl
31-07-18, 22:10
ממש פה בתל אביב. המבשלה מכרמיאל. מוכרים גם את הכוס

https://www.beerandbeyond.com/

אחלה מקום לחומרי גלם וכו.

asafk
21-09-18, 22:10
חזרתי מחופשה כדי לגלות לצד הפתק "מוכר? " הקבוע (כל פעם מישהו אחר), גם פנס איתות / חניה קדמי שבור. לא רק הבקליט אלא שבר אמיתי שגם גוף הפנס נשבר. ציאנואקרילי לא עזר - אז הנה ההזדמנות לסט פנסים חדשים קדמי ואחורי. הזמנתי. הבעיה היא שהקדמי האמריקאי עם אור חניה שונה מהאירופאי בלי אור חניה..... תידרש הסבה.
זו גם תהיה ההזדמנות לעבור מ eurolook עם עדשות שקופות ונורות כתומות, חזרה למראה האורגינלי עם עדשות כתומות. אני שונא עדשות כתומות. אבל זה המקורי....

אסף.

עידו לוריה
21-09-18, 23:07
בעסה...הכתום הזה עם אני זוכר זה מאיר כמו עששית.

עידו

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

asafk
21-09-18, 23:52
עששית זה ביום טוב. אבל אין ברירה .

אסף.

asafk
30-09-18, 21:31
כתום או לבן מלוכלך .... כתום.

ותוספת קטנה אך משמעותית. שיהיה לפחות מישהו אחד בקבינה שיודע לאן נוסעים.

ונוסעים. למחנה משפחתי.

אסף. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180930/1ccc685cfff70e235d5742046fe6f85f.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20180930/2e43ad36bb5a0b24d2cea28006f0724a.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20180930/8cc3feb6debd0326e9bb37ed75048b2a.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20180930/5cade683e257589a8d9a44fb4cc503d2.jpg

גיא
30-09-18, 22:32
חזרתי היום מסקוטלנד .. מליארד כאלו ... כל המינים הדגמים והצבעים ... יפיפה ;)

עידו לוריה
30-09-18, 22:45
חזרתי היום מסקוטלנד .. מליארד כאלו ... כל המינים הדגמים והצבעים ... יפיפה ;)

Sent from my iPhone using Tapatalkבטח כולם ג'ינג'ים [emoji1787]

עידו

יונימוג אדום
01-10-18, 12:42
גם אני חזרתי השבוע מאנגליה וסקוטלנד .
אכן הדגם הזה מאוד מאוד נפוץ שם .
ראינו אחד ממש ממש מיוחד עם צביעה מדהימה והבחור קרא לו זיגי , מאז ראינו המון - זיגי :)
את הטיול ערכתי בקמפר שכור ( כמובן הרבה יותר חדש ) אבל כל פעם שראינו ''זיגי'' היינו חייבים להציץ .
ללא קשר - אנגליה - ובייחוד סקוטלנד פשוט מהממות , נופים בתוליים ופראיים , אנשים אדיבים ומסבירי פנים .
גם הנהיגה ( למרות שבצד ה"לא נכון" ) פשוט הרבה יותר קלה .
ממליץ בחום .

אילן

boaz avrahami
01-10-18, 12:47
איך אפשר לומר על ה Right side שהוא הצד הלא נכון?

אנחנו ה Wrong side, לא?

shachar
01-10-18, 13:05
יום אחד יחליטו להעביר את כולם לסטנדרט העולמי
בהתחלה רק את המשאיות ורכבי הדיזל
את היתר כבר לא יהיה צורך להעביר

גיא
01-10-18, 14:59
מכיון שיש להם חיבור יבשתי והרבה תרבות של רוגע ... יש שם המון מטיילים.

יש כמות לא מבוטלת של רכבים אירופאים על הכביש.
כולם מסתדרים בשלום.

גם בערים המאד צפופות עם כבישים צרים מאד .. לא מסובך לנהוג , כולל על מוטור הום ענק.

( אם כבר .. אז במוסקבה היה פעם מבול של יבוא זול מאד של רכבים משומשים מיפן - דלת שבנתיים נסגרה , ויש המון רכבים עם הגה ימני שם על הכביש , גם הם מסתדרים נפלא )

im_ri
08-10-18, 20:34
נצפה במערב ספרד משייט על 95 קמ"ש (זוג קשישים מגרמניה):

121363

asafk
05-03-19, 12:54
בשבוע שעבר כשסגרתי את הדלת הזזה, היא כאילו לא היתה המסילה שלה, והשאירה שריטה מכוערת על הפח.
ניגשתי לזה בזהירות רבה. אחרי הכל, השיפוץ של מנגנון הדלת שעשיתי לפני כמה שנים, היה לא פשוט בכלל.
בשורה התחתונה - סהכ היה נדרש שימון. התזה נדיבה של גריז לבן לתוך כל המנגנונים, ונראה שהכל חזר לעבוד חלק ושקט....
כל זה היה חלק מהכנה ובדיקות לקראת נסיעה ארוכה לכמה ימים בדרום, ובשישי אני חוזר ישר למכון הטסטים. תחזיקו אצבעות...

אסף.

asafk
12-04-19, 22:33
שאלו אותי איך הפנסים הראשיים הלדים הסיניים.
אז צילמתי בכביש מהחשוכים ביותר.. בדרך דרומה. זה אור דרך.

אסף. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190412/bac2e29d54058e2d0e1c52cf3496a80a.jpg

עידו לוריה
12-04-19, 22:51
ממש "שניים סינים עם... LED גדול ישבו בצד הכביש ...." [emoji23]
נראה מעולה .
מה עם קישור למוצר בשביל העם?

עידו

asafk
12-04-19, 22:57
4 שנים לך תזכור.....

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

עידו לוריה
12-04-19, 23:03
4 שנים לך תזכור.....

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalkלא צריך לזכור יש רשימת קניות בחשבון שלך .

עידו

boaz avrahami
13-04-19, 00:31
4 שנים לך תזכור.....

אסף.

זה פנסים סטייל רנגלר ( 6/7 אינץ)?
לדעתי מה שהיה לפני 4 שנים כבר לא רלוונטי להיום. הבנתי שיש אי אלו שיפורים בתקופה הזו

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

asafk
07-07-19, 23:24
בשבועות האחרונים תירגלתי דבר שמנוגד לחלוטין לאמונות ולדרך החיים שלי.
מילאתי בצמיגים הקדמיים 35 psi במקום 30.
זה אחרי הבנה שהמשקל של הגגון וגלגל על האף על הצמיגים הקדמיים הוא משמעותי. אז עליתי ללחץ של ואנאגון שהוא עם אותם צמיגים אבל טיפה כבד יותר.
וואוו. איזה הבדל. חבל שלא עשיתי את זה לפני עשר שנים.
ההיגוי קל יותר. כל העמידה של הרכב גבוהה יותר. פחות רעש..... תענוג ממש.
אבל אל תספרו לההוא שכותב תמיד בג'יפולוג למלא לחץ אויר רק לפי הוראות יצרן.....

אסף.

opl
07-07-19, 23:49
היצירה הזו חנתה לה בשביל שבין תל ברוך למירנה בהרצליה. יפיפה. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190707/b9bd01fac98be81becad14118d2ce72b.jpg

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

boaz avrahami
08-07-19, 06:36
בשבועות האחרונים תירגלתי דבר שמנוגד לחלוטין לאמונות ולדרך החיים שלי.
מילאתי בצמיגים הקדמיים 35 psi במקום 30.
זה אחרי הבנה שהמשקל של הגגון וגלגל על האף על הצמיגים הקדמיים הוא משמעותי. אז עליתי ללחץ של ואנאגון שהוא עם אותם צמיגים אבל טיפה כבד יותר.
וואוו. איזה הבדל. חבל שלא עשיתי את זה לפני עשר שנים.
ההיגוי קל יותר. כל העמידה של הרכב גבוהה יותר. פחות רעש..... תענוג ממש.
אבל אל תספרו לההוא שכותב תמיד בג'יפולוג למלא לחץ אויר רק לפי הוראות יצרן.....

אסף.

חבל שלא קראת באתר את הכתבה על חישוב לחץ אוויר [emoji6]

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

elephant man
18-07-19, 09:39
סיימתי עכשיו את כל השרשור.
עכשיו אני מבין למה אפילו שקלת טוארג...

שבוע שעבר הייתי באנגליה וראיתי משהו חמוד מאוד.
לא יודע אם סינכרו, אבל נראה מעולה. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190718/284784d9b2f81d9d07b47e50006c506b.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20190718/8b67ae59d42ced1bb2b1478a62253a60.jpg

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Oren Kipnis
23-07-19, 17:12
זה T2 מהתקופה שבין 1968 ל 1972, כך שלא יכול להיות סינכרו.
לי יש סינכרו קמפר שיבאתי מספרד לבריטניה, וכעת ממתין לרישוי הבריטי.
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/112444-חלומות-נועדו-להתגשם-המסע-מתחיל-%28סינכרו-4X4-קמפר%29

zivo
31-07-19, 14:56
https://www.carbuyer.co.uk/news/155902/retro-volkswagen-id-buzz-concept-a-reality-by-2022

https://www.carbuyer.co.uk/volkswagen-idbuzz-concept-gallery#1

asafk
17-09-19, 23:19
עשיתי היום מה שמזמן לא עשיתי.. .. טיפול 'קטן' - על החצץ, בלי ליפט ובלי כלום.... תנאי שטח.

בדרך הורדתי את ה'פצצה' מתא המצבר השמאלי. זהו זוג מצברי 20 א"ש מחוברים, שהיו מצבר בית במשך עשר שנים בערך. המצבר מת לפני כשנה ויוחלף אם בכלל המצבר ליתיום. אני עוד מתלבט אם בכלל להשאיר מצבר בית. יחד עם המצבר, המדחס שהיה צמוד אליו - ועובר להיות מותקן בבית חדש...

אחרי זה החלפתי את האנטנה ששברו לי כבר פעמיים, הרכבתי חדשה, הפעם עם 'שוט' מתברג. כשישברו אותה שוב אני אוכל להחליף רק את ה'שוט'.

כבר בערך שנתיים הרדיו כל הזמן מתנתק. זה לא היה מפריע מאוד אם הדיבורית לא היתה איתו. חשדתי שיש בעיית מגעים או רמקול שמקצר אבל לא הצלחתי למצוא תקלה וכך אחרי 11 שנות שירות של הקנווד, החלפתי אותו בסיני עלום שם ועם סאונד גרוע... אבל נראה תקופתית מתאים לשנות ה70.
ואז גיליתי שגם הוא לא עובד. ניתקתי את החוטים של הרמקולים אחד כל פעם כדי לגלות שבאמת הרמקול השמאלי מקצר לגוף...
אני משאיר את הסיני. אולי את הקנווד אני אעביר לטנדר.

אסף.
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190917/3928536336e25306728fc631c1b217f5.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20190917/8b86d837fdb77ed933fe1036cd2066d7.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20190917/1c7a114bd8e9fd4265fa3cbf4ad2c2e0.jpg

בוזי
25-10-19, 14:20
סתם סרטון שעושה חשק:
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=402562763968028&id=186434842247489&sfnsn=mo&d=n&vh=e

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

asafk
27-01-20, 19:47
מניאקים.

אסף. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200127/315f3aceb7dc920d91f209c99ca0719e.jpg

גיא
27-01-20, 20:06
מניאקים.

אסף. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200127/315f3aceb7dc920d91f209c99ca0719e.jpg

לגמרי ;(

צר לי.

אני, בעקבות איזה שרשור שקאיין חנה לרוחב. התחלתי לחנות גם כמו פורשה. ככה כועסים עלי אבל לא הורסים לי את האוטו.

איל מ
28-01-20, 10:33
לא הבנתי מה זה לחנות לרוחב, אבל אם הכוונה ללחנות בניצב, על שתי חניות אזי אסף צריך לקנא בך פעמיים:

א. על זה שאתה חונה במקום שבו שתי חניות פנויות הן משהו מהאגדות.
ב. על זה שאתה חונה במקומות בהם אם תחנה ככה לא יעברו לך עם מפתח על כל האוטו (או סתם ישברו מראה/וישר).

אמיר מ
29-01-20, 09:41
יש ב Go Westy, פנסי רוחב כאלה עם Led

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

asafk
29-01-20, 20:53
הבקליט בין 7 ל 9 דולר..... המשלוח עוד 80 עד 100 שח....
מעצבן.

אסף.

avikkllk
30-01-20, 09:49
רוע טהור

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

erezgur
30-01-20, 11:28
כזה?
https://www.ebay.co.uk/itm/133311001592

נשלח מהנייד

asafk
30-01-20, 17:14
תודה אבל לא... משהו ייחודי לדגם האמריקאי.

אסף.

shmulikbg
30-01-20, 18:24
https://www.justkampers.com/vw-t2-bay-window-parts/t2-bay-electrical-parts/rear-lights-side-markers-number-plate-lights.html

asafk
13-02-20, 22:48
ועכשיו שברו לי את האנטנה.. השניה בשנה האחרונה.
אני מתלבט אם לעבור לאנטנה פנימית.

אסף.

ד ו ר ו ן
13-02-20, 22:54
תעבור לאנטנת שוט גמישה.

boaz avrahami
13-02-20, 23:30
ועכשיו שברו לי את האנטנה.. השניה בשנה האחרונה.
אני מתלבט אם לעבור לאנטנה פנימית.

אסף.

כמה סימלי זה שנשברה לך האנטנה ביום הרדיו הבינלאומי.
אנטנה פנימית זה לא עובד טוב.
הכי עדיף זו אנטנה בסיגנון ארופאי (כך הן מכונות) - הקצרות הגמישות מצופות בגומי שחור

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

נמרוד
13-02-20, 23:51
יום הרדיו? חשבתי שהיה יום הפיצה הבינלאומי? יכול להיות שהילדות עבדו עלי?

boaz avrahami
13-02-20, 23:58
הגזמת!
כל ילד יטדע שיום הפיצה הבנלאומי חל ב 09 לפברואר...
זה אלמנטרי יותר מקואלקום 3!

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

asafk
14-02-20, 10:46
הבקליט בין 7 ל 9 דולר..... המשלוח עוד 80 עד 100 שח....
מעצבן.

אסף.הזמנתי בסוף מהאיביי עם המשלוח שלהם.... ודווקא זה.... לא הולך לי...

אסף. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200214/4d5ce04e66fb1ea60f13985625fc6999.jpg

boaz avrahami
14-02-20, 11:39
הזמנתי בסוף מהאיביי עם המשלוח שלהם.... ודווקא זה.... לא הולך לי...

אסף. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200214/4d5ce04e66fb1ea60f13985625fc6999.jpg

פנס איתות דורש תקן?
למיטב זכרוני לא .
חבל שלא אמרת בזמן אמת. כנראה שהייתי יכול לעזור

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

asafk
14-02-20, 13:51
לא היה זמן אמת. אם מישהו היה מדבר איתי הייתי כנראה פותר את העניין במקום.... אבל אף אחד אפילו לא שלח הודעה.
וזה אפילו לא פנס איתות.... זה פנס סימון שבכלל לא נדרש בתקן האירופאי. זה יותר קישוט מאשר פנס.

אסף.

boaz avrahami
14-02-20, 17:05
לא היה זמן אמת. אם מישהו היה מדבר איתי הייתי כנראה פותר את העניין במקום.... אבל אף אחד אפילו לא שלח הודעה.
וזה אפילו לא פנס איתות.... זה פנס סימון שבכלל לא נדרש בתקן האירופאי. זה יותר קישוט מאשר פנס.

אסף.

מעיון חוזר בתהליך, הפריט טרם הגיע לארץ אבל כשיגיע הוא יעצר.
הטרנזאקציות שם הן טיפול בניירת בלבד.
עוד תקבל אותו בימים הקרובים כנראה...

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

asafk
14-03-20, 15:30
הפלסטיק הגיע. בדיוק בזמן לטסט.
מוכנים לאפוקליפסה...

אסף..

asafk
28-04-20, 19:14
ישבתי וקראתי את תחילתו של השרשור הזה....
חייב לומר שבזמן אמת לא הרגשתי כמה השקעה יש באוטו הזה... עכשיו אני מבין בפרספקטיבה שהכנסתי לשיפוץ הזה המון. יותר ממה שהייתי מסוגל היום.
ועברו כמה שנים. הקמפר חגג ב2 בינואר האחרון 42 שנה.
אני חייב לו תיקוני פחחות.
אני מצד אחד רוצה לעשות לבד.
מצד שני... באמת לא יודע איך. יש כמה חורים של ממש - חוץ מהחלון הקדמי אלו חורים קטנים - אבל במקומות בעייתיים. שני חורים שהיו בגג מתחת לפיבר תיקנתי בצורה מכוערת אבל סבירה בשביל משהו שאף אחד לא ייראה אף פעם. כאן מדובר באזורים בעייתיים.
מצד שלישי לא בא לי להוציא אלפים רבים בשביל לסגור כמה חורים בפח.

מן הסתם שיפוץ כזה יהיה מעורב בפירוק חלקי של דברים - כבר הזדמנות להוריד את הגג המתרומם ולשפץ אותו - בעיקר לבנות מסגרת חדשה במקום מסגרת העץ המקורית שהחלה להתפרק.

בקיצור.... אני 'מריח' שאין ברירה וצפוייה השבתה של הקמפר בקיץ. חושב איך לעשות את זה יעיל.

אסף.

יונימוג אדום
29-04-20, 12:19
אסף , אתה מוזמן ליצור קשר ואדריך אותך בנושא .
ביצעתי כבר מספר פרוייקטים של פחחות ואני ממש מבין את הדילמה - אולם השד ממש לא נורא .
שיפצתי מהיסוד סיטרואן דה שבו 65 - עובי הפח ( כחדש ) 0.6 מ"מ - זה היה בית ספר של ממש , אבל סיימתי בהצטיינות את הלימודים .
זאת תורה שלמה אשר לבחור כמוך לא צריכה להיות בעיה להתמודד ( רק המון סיפוק בסיום ) .

אילן

אומי5
30-04-20, 11:07
אני חושב שבמקרה הזה או שתשלים עם השבתה של כשנה, עד שתפרק, תפחח, תצבע, תוריד , תפחח שוב, יד ביקורת וכל מה שאתה יודע שיקרה ומדחיק.
או שתשים כמה אלפים ותתן לבעל מקצוע לעשות את זה.
הבעיה היא שקשה למצוא כבר בעלי מקצוע שמוכנים לעשות את זה.

ובכלל, אם אתה מוריד את הגג, תכין מראש מתאם על הגגון של הטיוטה.... ריבירלקס.
ככה תוכל להמשיך לישון על הרצפה ליד האוהל גג.

asafk
02-05-20, 12:14
אני משתף אתכם בעוד מחשבה.
מנוע type4 - החלקים שלו, במיוחד ראשי מנוע - הופכים נדירים ויקרים. ראש באיכות סבירה מתחיל ב250-300 דולר, ראש הרמה טובה יעלה בין 700 יורו ל 1000 דולר לאחד, ועד 2500 לזוג ראשים של לן הופמן שנחשבים הכי הכי.
בשורה תחתונה אם הייתי רוצה היום לשפץ.מנוע, החלקים יעלו בין 2000 ל 10000 דולר תלוי אם כן או לא קאמשפט ואיזה חלקים בדיוק (פורשה או מקסיקנים)...
והמחירים עוד יעלו.
לשם השוואה קיט מנוע (כל החלקים למנוע) טייפ1 של 100 כ"ס של CB עולה סביב 4000 דולר.
אז מתגלגל לי בראש אולי לקנות בעוד כמה חודשים לפחות זוג ראשים מורכבים ולשים על המדף, אולי עוד כמה דברים קריטיים - לעוד כמה שנים כשיגיע הזמן לאוברול.

אסף .

elephant man
02-05-20, 12:44
הייתי מתחיל לחשוב על הסבה למנוע סובארו.
SUBARUGEARS מייצרים קיט מתאמים
עניין הרישוי, ובכן בשביל זה יש פורום שלם.

Oren Kipnis
02-05-20, 23:57
בהחלט כדאי להכין זוג ראשים ואולי עוד כמה חלקים ליום הדין.
אני לא הייתי מחליף מנוע דגם 4 במנוע דגם 1 בשום מצב.

asafk
03-05-20, 00:41
ההשוואה למנוע טייפ 1 היתה לשם המחשת המחיר.... גם ערמה של כסף, אבל בערך חצי.

אסף.

אומי5
03-05-20, 11:34
אני אומנם לא חזק בטייפ 4, אבל ממה שאני רואה אצל החבר'ה בעיקר עם טייפ 1 ככל שעובר הזמן דברים שהיו פעם אקזוטיים הופכים לשכיחים מאוד.
מה שאומר שני דברים:
1. יכול מאוד להיות שבעוד X שנים בניית טייפ 1 חזק מאוד וגם די אמין תעלה כמו טייפ 4 בסיסי או פחות והסבת פחיות כבר עשו לפניך.
2. יכול מאוד להיות שראשים טובים של היום יהיו בסיסיים מחר.

השאלות הן האם הסבה לטייפ 1 היא פסולה בתכלית בגלל עקרונות והאם שוק הטייפ 4 לא מתפתח כמו שוק הטייפ 1.

elephant man
03-05-20, 13:35
והשאלה הכי טובה, האם VR6 נכנס?

nir.samo
03-05-20, 13:49
אם היה מותר.. הוא כבר היה מסב לחשמלי והופך אותו לדיילי.

Sent from my H3123 using Tapatalk

asafk
03-05-20, 14:13
חשמלי קירור אויר...

אסף.

erezgur
03-05-20, 20:29
אם היה מותר.. הוא כבר היה מסב לחשמלי והופך אותו לדיילי.

Sent from my H3123 using Tapatalkיש את סדרת הסרטים של חובב סוללות הליתיום שבנה לעצמו VW bus חשמלי.
למשל
https://youtu.be/DdnyycF5Gkg

נשלח מהנייד

asafk
30-05-20, 18:28
טיול ראשון אחרי הקורונה... עם מצב הגב והמגבלות הפיזיות - עדיף לצאת לגיחה בקמפר ולא לחפש צרות בטנדר.
אז נסענו לירקון, היה כיף ממש, ה'צרות' מצאו אותנו בכל זאת. כלומר היה צריך לחצות את הנחל. ובמקרה במקום לא הכי רדוד... אבל הסתכלנו על הברווזים וראינו שהמים מגיעים להם רק עד הבטן... בקיצור היה יום טיול ופיקניק מושלם. שוב נזכרנו כמה כיף שיש כזה.

אסף.

asafk
03-06-20, 21:21
מתברר שמישהו צילם...

אסף. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200603/be447ea1312fda1076c09d13203115a5.jpg

בוזי
03-06-20, 21:28
לא, כי לחצות מים שמגיעים עד הדלתות זה לא לחפש צרות.... איזה כיף [emoji2956]

asafk
09-06-20, 22:54
היום ממש, אבל ממש עיצבנו אותי.

אסף. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200609/eedc599284c6fa4817080f19658919fb.jpg

opl
09-06-20, 23:00
זאת אחת הסיבות שאני לא מביא לי איזה רכב שטח מיושן/אספנות כרכב שני, אין לי חניה בטוחה בשבילו ואני בטוח שאם אחנה ברחוב יתעסקו לי איתו...
רכב כזה צריך להיות בחינה של בית פרטי, נעול, מוגן ונחבא מהציבור.

בפעמים הבודדות שחניתי ברחוב עם הפאגרו גנבו לי פנסי לד, פתחו לי מיכלי מים וכו.

אנשים זה חרא

asafk
24-07-20, 16:09
הקמפר חזר לכביש ב2008, ומאז - לא שלא עשה צרות, אבל לפחות לא הפתיע אף פעם לרעה.
והשבוע נפל דבר. בבוקר 'יום האספנות' השבועי.... הוא לא הניע. יש סטרטר, יש סימני התנעה, אבל לא תופס.
כבר כמה זמן שמניע רק בנסיון שני - שלישי, אז אני חושד שווסת הדלק קצת דולף. אבל *זה* עוד לא היה לי.
השארתי אותו במקומו ונסעתי בטנדר לעבודה. והיום התפניתי לנסות להניע.
בשורה התחתונה אני לא יודע מה היתה הבעיה אבל כמה ליטרים של בנזין טרי לתוך המיכל כנראה פתרו אותה...

אסף.

איל מ
24-07-20, 17:20
לא יודע איך בנויה מערכת הדלק בקמפר, אבל ברכבים אחרים, זה סימפטום של משאבת דלק בסוף חייה. לא מצליחה להעלות דלק מהמיכל כשהוא די ריק.

בוזי
24-07-20, 21:11
מה מראה מד הדלק?

asafk
24-07-20, 21:57
ריק... אבל לא לגמרי ריק.
מצב שבד"כ עוד אפשר להגיע לתחנת דלק בכיף.
בקיצור יש מצב שהמצוף התחיל לזייף.

אסף.

asafk
25-09-20, 23:47
אני מסתכל בתמונות ורואה שב11 שנים שעברו מאז הקמפר חזר לכביש, המצב שלו מתדרדר. קצת מבאס.
אני מבטיח לעצמי כבר הרבה זמן שהפרויקט הבא יהיה לסדר אותו כמו שצריך. פחחות. שיפוץ הגג.
בינתיים ממשיך לסחוב עוד כמה חודשים עד שיתפנה פנאי וממון לעניין.

אסף.

asafk
15-01-21, 12:08
לפני חודש, בכניסה למגרש חניה בעבודה - שומע נקישה בסיבוב ההגה. נקישה שברוב המקרים אף אחד לא היה שם אליה לב, אבל כשנוהגים ברכבי אספנות חוש השמיעה, כמו גם חוש הריח - מתחדד.
זה היה בתקופה שבה לא היה סיכוי שאצליח לשכב מתחת לאוטו. אז ביקשתי מאחד החברים, שבמקרה גם מחזיק ההסמכה של מנהל מוסך - להעיף מבט תוך כדי שאני מסובב את ההגה.
הוא מצידו יצא והכריז שהוא לא מרשה לי להמשיך בנסיעה.
מבט שלי הראה שהתפוח של הדראגלינק - חופשי מספיק כדי לקפוץ ולנקוש. כיוון שלא נמצא תפוח תחת היד - ואני בטוח שיש אצל בני אבל יהוד זה רחוק.... בסוף היום נתתי לחיצה חזקה שתשכנע אותו לא לצאת לחלוטין ונסעתי הביתה... לאט. ובתשומת לב כל הזמן לקצת עומס על ההגה. אני חושב שרובם המוחלט של הנהגים לא היו שמים לב לנקודה והיו ממשיכים בנסיעה עד שהתפוח נשלף. מפחיד.
בכל מקרה הזמנתי מייד מאיביי דראגלינק מושלם גרמני חדש.
ומאז אני מחכה..... מועד ההגעה עבר לפני שבועיים...

ובנושא אחר. פחחות. צריך המלצה לפחח שבאמת עובד בפח ולא בחומר. אבל לא מהטווח מחירים של 30 אלף לתיקון מסגרת חלון ועוד כמה נקודות חלודה אלא מהטווח של 7000 עד 10000 - כלומר אני מוכן לשלם אבל המחירים שאני שומע בשנים האחרונות עושים לי פריחה.
וחייב להיות מספיק קרוב. (יש המלצה למישהו מצויין בח'ורה - אבל זה רחוק מדי).
התכנית היא לפרק את הגג, לבנות מחדש את מסגרת העץ ובאותו זמן לאשפז את הקמפר אצל הפחח. באמת הגיע הזמן...

אסף.

אומי5
15-01-21, 12:21
דבר עם בן ראובן, הוא עושה רק פח וצבע יסוד בלי שלב הפיניש עם החומר, אבל עושה עבודות יפות מאוד. ובנוסף חובב vw.

0547279992

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

GodsFather
15-01-21, 20:24
בן זרח, מוסך אבי זרח - +972 52-445-6986

מקצוען בן מקצוען, חבר, ג'יפאי בן ג'יפאי, מחזיק גם ברכבי אספנות ושאר ירקות.

כמדומני המוסך שלו ליד קניון איילון

Sent from my HD1903 using Tapatalk

asafk
12-02-21, 12:40
אחרי שהתפוח של הדראגלינק התחיל לקפץ הזמנתי דראגלינק חדש מאיביי, מוכר שאני כבר מכיר ופירמה ספרדית סבירה. חיכיתי חיכיתי בכיתי בכיתי ואחרי 5 שבועות ללא תזוזה הזמנתי עוד אחד מאמאזון- של דלפי שזה אומר תורכי.
הגיע התורכי תוך שבוע מההזמנה. היום החלפתי, חצי שעה מהקפה שלפני עד הקפה שאחרי - בכחול לבן מתחת לבית כשמה שלקח הכי הרבה זמן זה לארגן את החולץ לתפוח האחורי, ככה שיהיה נוח לתפעל אותו.
ואז הגיע השליח עם הדראגלינק הספרדי....
יהיה ספייר לעוד 10 שנים..

אסף.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20210212/f33b8333eac142ae03d2f60f91000794.jpg

asafk
20-02-21, 13:05
אחרי הסגר וההשבתה מאונס בגלל הדראגלינק..
נסיעת שבת בבוקר לחילוץ גלגלים. לא הניע לא הניע. נחלש המצבר. הבוסטר הסיני מתנה לחג רק מתסכל. אז הטנדר עזר עם כבלים וקצת מהרוח היפנית. ...ולדרך. נסיעה כיפית ושקטה. ההגה מיושר אחרי שנים שהיה בזווית (מהחלפת תפוח דראגלינק לפני עשור) וזה יופי.
מוכן לטסט בהמשך השבוע ומייד אחריו פירוק. פחחות. ריענון הריהוט ושיפוץ הגג המתרומם. זו הולכת להיות שנת השיפוץ 2.

אסף.

asafk
27-02-21, 21:22
עברנו טסט. היה קשה הפעם. ביקשתי מבני שיחליף מיסה גלגל קדמי שנדמה לי שעשה רעש, וקופלונג הגה, ונוזל בלמים....
אבל נכשלנו על בלמים. ואחרי התיקון נתפס גלגל בכניסה למסלול...
ובכן עד לפני כמה שנים הייתי פותח בעצמי דראמים לפני טסט. ובכל פתיחה כזו שם נגיעת גריז נחושת בכל נקודת מגע של המנגנון המכני, כולל הברגים של הרגולאז'. ככה גם אם חוצים מי נחל לא תהיה חלודה וכלום לא ייתפס.
מאז שאני משאיר למוסך את הפתיחה - כנראה המנגנון לא ראה גריז. והרגולאז' של הבלם חניה נתפס.
בקיצור.. אל תשכחו לתת נגיעה של גריז נחושת פעם בשנה בכל נקודות המגע של מנגנון הבלם האחורי.

אסף.

ehudzeelim
27-02-21, 21:43
ריסוס קצרצר של זזקל עם צינורית מכוונת לתבריג הרגולאז' דרך פתח כיוון בלם היד והמתנה של 2 דקות - משחרר אותו בדרך כלל

asafk
27-02-21, 21:46
אני לא משתמש בשמן נוזלי מכל סוג שהוא בכל אזור הבלמים.
ומשהו שחשוב לדעת על תרסיס שמן חודר- הוא מכיל חומצה, ומשהו שמנטרל את החומצה, ושמן.
וגם חומצה זה משהו שאני לא רוצה בסביבת הבלמים.

ולא אכפת לי לעשות את הדרך הארוכה של לפרק לנקות לגרז ולהרכיב - לא ממהרים לשום מקום.

אסף.

ehudzeelim
27-02-21, 21:58
זה נכון שתמיד עדיף בדרך היסודית, אבל בכניסה לטסט כשהברקס תפוס זה יכול להיות פתרון יעיל.. אני עושה את זה עשרות שנים החל מחיפושיות דרך טרנספורטרים ועד מוסו למיניהם, ומנסיוני הזז קל נעלם מהר מאד ולא גורם לנזק.
מה שחשוב זה לשים לב שהוא מגיע בדיוק לאן שרוצים ולא מעבר..

asafk
28-02-21, 09:39
אכן... הפחד הוא תמיד התזה לא מבוקרת..

אסף.

asafk
22-06-21, 15:56
מכירים את זה שמוציאים הכל מהאוטו כדי לנקות.... ואז מפרקים רק כמה דברים קטנים... ועוד כמה...
אגב - מצאתי משהו שחיפשתי המון זמן. וגם חבילת במבה פג תוקף ב 2010. דווקא טעים.

אסף. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20210622/a5474d690e0d3419f8f4cdfd5983a439.jpg

נדב42
22-06-21, 20:57
אני מבין שלקחו את חולצות ג׳יפולוג האחרונות ...

asafk
01-07-21, 20:00
אני מתקשה למצוא פחח שיתחייב ללוחות זמנים ולכן החלטתי לטפל בחלודה השטחית בריצפה לבד. המטרה היא להכניס את הריהוט חזרה פנימה לפני הגשם הראשון.
אני אשפשף, איישם ממיר חלודה היכן שיישאר משהו (בכל מיני שקעים) ועל כל זה ספריי יסוד מטופקולור ועליון שתי שכבות.
למישהו יש משהו חכם לומר על זה לפני שאני מתחיל?

אסף. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20210701/8c2f0fceaa867f1e98dc7f49b45cd0ad.jpg

נמרוד
01-07-21, 20:39
למישהו יש משהו חכם לומר על זה לפני שאני מתחיל?

https://youtu.be/ZV5qPU7hdx8

חנן גולומבק
02-07-21, 09:08
מה שפורסט אמר, וגם נמרוד...

נמרוד
02-07-21, 09:19
אם אתה לא נכנס לפרויקט עכשיו אז מה שאתה אומר. מברשת פלדה, ממיר חלודה ואיזה ספרי צבע עליו, זה מספיק טוב בקרב בלימה אם זה הכל שטחי. מאחל לך שלא יתפורר בהפתעה.

איל מ
02-07-21, 10:25
בצד של הרצפה, איפה שמתחיל הגומי השחור (?), בחורים, נראה שיש יותר מחלודה שטחית.

asafk
02-07-21, 10:25
זה רק למקומות שזה שטחי. כמה נקודות בריצפה בעיקר.

אסף.

asafk
02-07-21, 16:26
במסגרת ההכנות - אני מתכוון לשפץ את הריהוט בזמן שהאוטו יהיה בפחחות - ראיתי כמה אופציות לריצפה.
יש פרקטיקה של להדביק דברים על הפח - זה אני לא רוצה. יש פרקטיקה של שכבה תחתונה של קצף בידוד ועליה שכבה של עץ. אני חושש השכבה התחתונה תשקע.
המקור שהורדתי הוא שתי שכבות של עץ ועליהן שטיח מודבק. שתי שכבות דקות - כי יש חלק של הריצפה ששקוע יחסית להיקף. אז פלטה אחת היא קטנה יותר ובתוך ה'שקע' והשניה על כל שאר הגודל.
אני חושב שאני אלך על האופציה של בדיוק כמו במקור, ובמקום הסנדוויץ' האמריקאי המקורי אני אשתמש בבירץ' לטובת עמידות.
אני גם מבין שכדאי לטפל בלוחות הריצפה עם שמן כלשהו.
על שני הלוחות במקום שטיח אני חושב שנכון יהיה להדביק פיויסי.
במקור הלוחות היו מקובעים בכמה נקודות עם פחפחים לריצפה. אלו בדיוק נקודות החלודה של היום. אני מנסה איתכם למצוא פתרון יותר עמיד לפגעי הזמן. הטבעי ביותר הוא ריוונטים, נשאלת השאלה האם שם לא תהיה חלודה.

אסף.

boaz avrahami
02-07-21, 19:05
בירץ׳ זה עץ ליבנה.
יש עץ לבוד רגיל מבירץ׳ ויש בירץ׳ ימי.

התכונה הטובה של הבירץ׳ היא עמידות יפה במים אבל הוא עדיין חומר שנושם במידה מסויימת.
דיקט ימי הוא בעל ציפוי אוטם.

מאחר ועשויה להצטבר לחות כלואה בין הלבוד למתכת, לא עדיף בעיניך חומר ״נושם״?

asafk
02-07-21, 19:25
כן, ולכן בירץ' - לא אטום. אבל כן נראה לי שכדאי שיהיה משומן שלא יספוג מים..

אסף.

אוהב נגב
03-07-21, 00:43
הי אסף, לפני 3 שנים היתה לי בעיית חלודה בריצפת הדיסקו. ניקיתי החלודה ומרחתי ממיר ולאחר יבוש מרחתי על כל האזור גומיגג בשיכבה עבה. עד היום האזור מוגן יפה ונטול חלודה. הסיבה שבחרתי בגומיגג היא ההצמדות הטובה ושימור הגמישות לאורך זמן. ובנוסף, איני מבין את הסבריך לגבי חיפוי ריצפת הרכב ובתמונה השניה רואים גומי מודבק לריצפה. אני ככלל חסיד של חומרי חיפוי נושמים ומנדפים. כייף לחוות דרכך את ההתעסקות באנטיקה. לפני 47 שנים חרשתי את אירופה עם אחד כזה.

asafk
03-07-21, 15:53
יאיר, הגומי לא מודבק זה שטיח של הקבינה שמונח על הריצפה.
הרעיון של הגומיגג מעניין אבל אני חושש ממה שעשוי להתפתח מתחתיו לאורך זמן כי הוא בהגדרה אטום.
אני נצמד למה שעבד טוב ב40 שנה האחרונות - בלי ציפוי ובלי הדבקה של שום דבר על הפח. מקווה שזה יעבוד עוד 40 שנה....

אסף.

boaz avrahami
03-07-21, 16:43
אז תצמד לרעיון של השטיח כי גם ה pvc אטום

אוהב נגב
04-07-21, 01:03
יאיר, הגומי לא מודבק זה שטיח של הקבינה שמונח על הריצפה.
הרעיון של הגומיגג מעניין אבל אני חושש ממה שעשוי להתפתח מתחתיו לאורך זמן כי הוא בהגדרה אטום.
אני נצמד למה שעבד טוב ב40 שנה האחרונות - בלי ציפוי ובלי הדבקה של שום דבר על הפח. מקווה שזה יעבוד עוד 40 שנה....

אסף.

הי, אני בהחלט מבין את ההגיון ואת החשש, אך נכון ללפני כחודשיים בדקתי וזה נראה תקין. לפי התמונה נראה שהתפר בריצפה הוא החשוד המיידי בהכנסת המים ואולי שווה לעשות וויש עם ספריי זפת מלמטה.

asafk
12-07-21, 20:10
אני לא מצליח למצוא פחח שמוכן לקחת את כל העבודה בטווח של פחות מחצי שנה.
אז אני אתחיל בעבודה עצמית שתאפשר להחזיר את הריהוט ובמקביל עבודות קטנות וממוקדות שיעשה פחח אחד ספציפי.
לא חשבתי שזה המצב.....

אסף.

אומי5
13-07-21, 09:42
אני לא מצליח למצוא פחח שמוכן לקחת את כל העבודה בטווח של פחות מחצי שנה.
אז אני אתחיל בעבודה עצמית שתאפשר להחזיר את הריהוט ובמקביל עבודות קטנות וממוקדות שיעשה פחח אחד ספציפי.
לא חשבתי שזה המצב.....

אסף.

וזה עוד מה שהם מתחייבים, שלא תדע במה הם עומדים....

GodsFather
13-07-21, 19:56
ניסית במקום שהפניתי אותך אליו?

Sent from my HD1903 using Tapatalk

asafk
13-07-21, 20:02
בוודאי...

אסף.

avikkllk
13-07-21, 20:17
אם אתה צריך פחח בצפון יש חי מישהו שיקח בוודאות

נכתב מהנייד סליחה על הטעויות

asafk
13-07-21, 20:18
אני מעדיף להיות קרוב ולהשגיח על כל שלב. אבל שלח לי בכל זאת בה"פ..
תודה.

אסף.

tu3s
17-07-21, 13:41
אמנם אני לא מכיר אותו באופן אישית אבל התיק עבודות שלו נראה טוב מאוד.
https://www.facebook.com/benreuvenm

asafk
17-07-21, 14:48
בן יעשה את הטלאי ה'קשה' ביותר - בחלון הקדמי.
כל השאר..... נראה מה.

אסף.

asafk
17-07-21, 14:49
ולגבי השוקולד....
נקודה אחת - תיקון מהעבר - נראית רע.
כל השאר חלודה שטחית.

אסף. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20210717/ac7f7dd5e6ea64f7c1ec497646ce1f25.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20210717/056a0627c6ab68139d2a8e90502e7dd4.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20210717/cabc2d837552066666773fe9b75810a4.jpg

asafk
24-07-21, 11:26
נשאלת השאלה. אם אני מנקה עד שאני לא רואה שום חלודה בעין. אבל הפח לא מבריק. זה אומר שהוא כבר מחומצן וצריך להמשיך לשפשף או לשים ממיר חלודה? או שזה בסדר ואפשר לצבוע?

אסף.

נמרוד
27-07-21, 10:26
נשאלת השאלה. אם אני מנקה עד שאני לא רואה שום חלודה בעין. אבל הפח לא מבריק. זה אומר שהוא כבר מחומצן וצריך להמשיך לשפשף או לשים ממיר חלודה? או שזה בסדר ואפשר לצבוע?

אסף.

אם אין מספיק עובי כדי לשפשף עד שהמתכת מבריקה, אז הדבר הנכון זה לחתוך ולרתך טלאי. אבל אם אתה רוצה להמנע מטלאים בינתיים, אז ממיר חלודה ועליו יסוד וצבע גם בסדר, בסופו של דבר חלודה לא יכולה להתקדם מהר בלי חמצן.

asafk
27-07-21, 18:28
השאלה היא מה אם אין חלודה אבל הפח לא מבריק. הוא מחומצן? לא יחזיק מתחת לכמה שכבות צבע עוד 40 שנה?

אסף.

המשוטט
27-07-21, 19:04
השאלה היא מה אם אין חלודה אבל הפח לא מבריק. הוא מחומצן? לא יחזיק מתחת לכמה שכבות צבע עוד 40 שנה?

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalkהדבר היחידי שהחזיק את הריאוסים בימח שלנו זה הצבע .....

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

דרור ברלי
28-07-21, 10:01
הפח בריאו הוא בעובי של לוח שריון ברכב ממוגן..... עד שזה מתחיל להחליד ולהירקב, אתה חי ומת פעמיים.

asafk
01-08-21, 13:34
וגם זה כבר לא חלודה שטחית..... ובניגוד לחור הקודם - זה כן מפריע להחזיר את הריצפה והרהיטים..
היתרון הוא שלא רואים את המקום - כלומר גם אם אני בעצמי מתקן וזה יהיה מכוער.

אסף. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20210801/50e9644b66c645c77554139e9fde5c1a.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20210801/aef0ee6a153a4d7cab39dc67d6abf3f2.jpg

נמרוד
01-08-21, 13:43
אתה מתקדם יפה אחורה במדרון החלקלק.

asafk
01-08-21, 13:50
אני מתלבט אם זה לא הרגע לכבות הכל יפה יפה ולשכוח מזה. עד שהילדים יגלו שחיפפתי אני אהיה בגיל שאפשר לשחק אותה שאני לא יודע על מה הם מדברים.

אסף.

נמרוד
01-08-21, 13:57
לזה אני מתכוון. יש לך עוד הזדמנות לעצור - תרתך טלאי מכופף עם פטיש איפה שכבר פתחת חור. ממיר חלודה, הרבה סיקה פלקס בין שתי שכבות צבע יסוד, ותרכיב את הרכב בחזרה. או שאתה בדרך הוודאית להשבתה indefinite.

מוני אורבך
01-08-21, 13:57
מה אתה עושה מזה סיפור ??

תחתוך את קטעי החלודה החוצה.
תחתוך חתיכה מתאימה מפח, תרתך וזהו.
אל תעשה ריתוכים ארוכים, כדי שהצבע לא ישרף.
שפשוף צבע יסוד ועליו צבע ירוק קרמיט וזהו.
שעה עבודה וזה מאחוריך.

כאשר שיפצתי את ה CJ היו כמה וכמה נקודות כאלו, באמת לא סיפור גדול.
אפילו הפח באזור הזה הוא לא צורני

ehudzeelim
01-08-21, 14:53
וגם זה כבר לא חלודה שטחית..... ובניגוד לחור הקודם - זה כן מפריע להחזיר את הריצפה והרהיטים..
היתרון הוא שלא רואים את המקום - כלומר גם אם אני בעצמי מתקן וזה יהיה מכוער.

אסף. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20210801/50e9644b66c645c77554139e9fde5c1a.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20210801/aef0ee6a153a4d7cab39dc67d6abf3f2.jpg

ממיר חלודה או לכה מנטרלת חלודה
מילוי פרופוקסי, שאותו ניתן לעצב עם ספריי קרבורטור ולהחליק ככה שיראה מושלם
ויש לך עוד 10-20 שנה שקט..

מוני אורבך
01-08-21, 15:31
תרשה לי לחלוק עליך.
זה מתכון בדוק לעוד חלודה וריקבון.
האזור הזה נושא מעמס.
מה שאומר שהפחים שואפים לזוז אחד ביחס לשני.
הפרופוקסי הוא רק דבק, בסופו של דבר הדבק נפתח.
נכנס מים והחלודה בלתי נמנעת.
ואז היא מתפתחת מתחת לפרופוקסי. עד שאתה רואה משהו הכל רקוב.
אם כבר רוצים לתקן עם דבקים, עדיף שכבת פיברגלס.
זה יותר חזק ודק ויש לו יותר סיכוי לעמוד בסדקים.
אבל זה לא פתרון ! זה רק דחית הבעיה.
הפתרון הנכון הוא חיתוך הפח עד לאזור ללא חלודה, ואז חיתוך תלאי חדש.

asafk
05-08-21, 09:50
אין פחחים כאמור.
אז טלאי אחד מתחת לכיסא נווט שנראה כמו עבודת פחחות ראשונה של מישהו.... מזל שיש מעל זה שטיח..
ועוד טלאי מכופף על החור בפינה של הריצפה, כבר נראה יותר טוב. זה אחרי ניקוי עם חומצה ואז ממיר חלודה. בגלל שזה אזור עם הרבה שכבות ייכנס מהצד האחורי גם חומר איטום (סיקהפלקס? סופר 7? ) שלא ייכנסו עוד מים בין השכבות. זה ה'למעלה' של קורת רוחב שמחזיק את הבודי ויש בה חורים מכל הכיוונים ככה שנכנסים אליה מים וליכלוך כל הזמן.

חוץ מזה רצפת תא הנוסעים עברה ניקוי, ממיר חלודה איפה שהיה צריך, שתי שכבות יסוד שתי שכבות עליון ואני תכף מתחיל להרכיב ריצפה חדשה ואז את הריהוט.

חלק מהכנת הריצפה - את החורים החלודים של הפחפחים שהחזיקו את המיטה החלפתי לריוונטים.
יש עוד המון חורים בריצפה. חלקם מקוריים חלקם מפחפחים. אני חושב להדביק על כל החורים האלה גומי שימנע כניסת לחות.

אסף.

נמרוד
05-08-21, 10:04
הכנת תשתית לתמונות מביכות, אז יאללה, איפה הן?

asafk
05-08-21, 10:08
תמונות? הכל מצולם בוידאו ב 4k אני פותח ערוץ ביוטיוב ומלמד אנשים לשפץ קמפרים.

בעצם לא.

יש כמה תמונות...

אסף.

asafk
05-08-21, 10:25
בינתיים טיפה לגבי התושבת של המושב נווט.
בכל הטרנספורטרים יש בדיוק אותה חלודה סביב אותו מקום. אומרים שזה מההתזה מהגלגל אבל זה לא נכון. אם זה היה נכון כל הבית גלגל היה רקוב או לפחות גם בצד נהג.
ניתחתי קצת את הבעיה והמסקנה שלי שמדובר בתופעה המוכרת כ-קורוזיית מאמצים.
מדובר התושבת על פח שטוח שסביבו צלעות חיזוק. הפח כל החיים עובד כממברנה והשולעים של המלבן הזה נמתחים ומתכווצים. רואים ריכוז מאמץ. שם בדיוק החלודה אצל כולם.
אז ריתכתי פח חדש והריתוך כמו אצל כולם בדיוק במקום של ריכוז המאמץ. זה יחזור.
מה שצריך זה להקשיח את המלבן הזה. לכן אני אחבר את התושבת לא בנקודות ריתוך לפח, אלא עם שני ברגים עוברים לסרגל עם ריוונטים שיחכה לו מהצד התחתון. זה לטובת הקשחה ופיזור המאמץ.

בינתיים תמונות.

אסף. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20210805/b4207aae03f74f446a1c8ae7c2122d8c.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20210805/e6421cbc4f32cb8caf6c66e946ec3337.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20210805/258ea304499fc9fb87c1f057b1f7ebe4.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20210805/9f1590872e1739906dbe19a32ca2ed9c.jpg

סולי
05-08-21, 10:35
סחטיין אסף!!!

Sent from my SM-G781B using Tapatalk

asafk
05-08-21, 12:42
ככה זה נראה מהצד היפה...

אסף. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20210805/9f7ac9a86ad21bdaec9164e6da0b0c3d.jpg

סולי
05-08-21, 12:44
מה צילמת דאמאיט?!
נראה לי עזוב את המצלמה ... תשאר בסוליד..

asafk
05-08-21, 14:35
זה החור לשעבר בתמונה.

בכל מקרה גם הטלאי החדש במקומו, לא ריתוך מלא אבל כמעט. מהצד האחורי דחפתי קצת חומרים. יתקשה קצת אני מכניס עוד סיקהפלקס.

כדי לראות מה הולך שם השתמשתי במצלמה בורוסקופ

אסף. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20210805/122b4ea357e8da5789f5b4064a69d29f.jpg

asafk
05-08-21, 14:46
... עכשיו אני בהפסקת צהריים. הבוקר מתחיל במנגו ישר מהעץ קפה שלישי וסנו די. יתושים נבלות שזה לא יאמן.
בצהריים אוכל.
בין לבין עבודה. קשה. מרגיש לי כמו 40 מעלות בצל ומאה אחוזי לחות.
ככה שעל הדרך אני הולך להרוויח את הדיאטה שאני צריך.

יש לי בריצפה את התושבות של המושבים המקוריים והן נקודת תורפה מבחינת אגירת לכלוך ומים. אני חושב למלא את החלל הזה בסיקהפלקס. ממילא לעולם לא יהיה לתושבות האלו שימוש..

אסף. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20210805/f33f4518209325977082028c83e9064c.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20210805/8d84997ca44e1cbe850b5e395ab561ca.jpg

asafk
05-08-21, 14:47
מישהו שם לב שיש לפעמים קושי בהעלאת תמונות...??https://uploads.tapatalk-cdn.com/20210805/d2b930525914905ba8136bcf885f38a1.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20210805/d1ef9ee79a80ebe9afd19225bf64208b.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20210805/ddf79906fd11beed5436311570ed7791.jpg

מוטי ג.
05-08-21, 15:06
אכן תמונות קשות לצפייה.

asafk
05-08-21, 16:22
זה לכל אלו שרואים את החובבים בערוצי היוטיוב שמרתכים אוטו שלם ביומיים וכל החיבורים נראים מהמפעל
זה קשה!
לוקח טונות של זמן להגיע לרמה סבירה. אני אף פעם לא הייתי טוב בזה כי אף פעם לא עניין אותי לתפור פחים ולכן לא השקעתי בזה שעות ימים שבועות של אימון.

מזל שיש סיקהפלקס ומזל שיש שטיח

אסף.

ADaShim
05-08-21, 16:28
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20210805/d1ef9ee79a80ebe9afd19225bf64208b.jpg

אני מזהה ויקטורינוקס קומפקט על השולחן?

asafk
05-08-21, 16:32
כן. כמובן. הוא מחכה בכיס למקרה שייפול מנגו.

אסף.

יובל48
05-08-21, 18:45
אני מזהה ויקטורינוקס קומפקט על השולחן?

זה בא עם קיסם שיניים מובנה...

ADaShim
05-08-21, 18:49
זה בא עם קיסם שיניים מובנה...העט הסגיר אותו

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

asafk
05-08-21, 20:44
אז אפשר לומר שהחלק של הפחחות לריצפת תא הנוסעים הסתיים.
כאמור מילאת בסיקהפלקס גם בין הפלאות של המושבים המקוריים לריצפה שלא תהיה מלכודת מים. אני נותן להכל להתקשות ושבת או ראשון שכבת צבע אחרונה איפה שצריך ואז - נגרות....

אגב.. זוכרים את החור בדופן? אותו לא תיקנתי כי הוא חיצוני ונגיש לפחות שיום אחד בעתיד הלא ידוע יסכים לקבל אותי כלקוח.
אבל המחשבה הזדונית לפתוח שם דלת שירות שתיתן לי גישה שמאוד חסרה למאחורה של המטבחון, איפה שהחיווט והמשאבת מים ובקרוב בימינו אולי מצבר - המחשבה הזו לא מניחה לי.

אסף.

im_ri
05-08-21, 21:28

אסף.

מנסיוני עם חלודה - חומצה זרחתית זה הפתרון היחידי.
זה מנקה את כל החלודה ואז תוכל לדעת כמה עמוקה החלודה. מלבד זה שזה מנקה את כל החלודה זה גם עושה פסיבציה ככה שהמתכת יכולה להישאר כמה ימים חשופה ולא תווצר חלודה - זו הכנה מעולה ליסוד.

כמו שאמרו, כנראה שגם עם ממיר חלודה וצבע (יסוד ועליון) תוכל לסחוב עוד הרבה שנים.

boaz avrahami
05-08-21, 21:30
אבסטרקט. חבל לכסות בשטיח כזו יצירה

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20210805/aeb8970eadd67381e57ce3cfefbcf733.jpg

asafk
05-08-21, 22:40
אז איפה שלא הגעתי לפח מבריק - נתתי לחומצה לעבוד. וממיר חלודה.
יש כמה מקומות שצבעתי בלי זה ובלי זה אבל שתי שכבות יסוד ושתי שכבות עליון - יהיה קשה לפח להמשיך להתחמצן
אני מקווה.

אסף.

סולי
05-08-21, 22:45
נראה ניתוח מוצלח!
נשמע שנפטרת מהסרטן! רק בריאות!

בבקשה תמשיך לצלם ים גם בעבודת עץ...

איל מ
06-08-21, 11:27
אבסטרקט. חבל לכסות בשטיח כזו יצירה

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20210805/aeb8970eadd67381e57ce3cfefbcf733.jpg

אבסטרקט??? זה אוונגרד בצורה הכי קיצונית שקיימת. ויודע מה, יש מעשה שחייב להיעשות....

נמרוד
06-08-21, 13:05
הנה תזה מעניינת. אפשר לחלק את התגובות לתמונה הזאת שאסף העלה לשניים: אלו שהתנסו בפחחות של רכב ישן בידיים, ואלו שהתנסו ביוטיוב.

hadtomer
06-08-21, 13:13
נשאלת השאלה. אם אני מנקה עד שאני לא רואה שום חלודה בעין. וצריך להמשיך לשפשף

לי אמרו שדווקא הלשפשף בסופו של דבר יגרום לי לבעיות ראיה.

boaz avrahami
06-08-21, 13:25
הנה תזה מעניינת. אפשר לחלק את התגובות לתמונה הזאת שאסף העלה לשניים: אלו שהתנסו בפחחות של רכב ישן בידיים, ואלו שהתנסו ביוטיוב.

בעצם יש כאן שתי תיזות.

אחת שחושבת שאם אתה לא יודע אז תן למי שיודע לעשות את העבודה או שתתאמן עד שיצא טוב.
זה שגם המבקר אולי לא יודע לא הופך את היצירה למוצלחת.

ומנגד יש את התיזה שסופר 7 ושטיח זה מספיק טוב לכסות על תוצאה לא מספקת.

נמרוד, הסופר 7 שלך מככב יותר מפעם כפתרון קבוע.
אני שולל את הגישה הזו גם אם זה אומר שלא אבצע את העבודה בעצמי.

סולי
06-08-21, 13:41
אם הוא הקפיא מצב תמיד אפשר לחזור לזה בפרויקט גדול ולעשות משהו שיראה טוב...

העניין שאת התיקון הזה לא רואים... והחלודה פוגעת בשלמות המבנית של הרכב.. לכן איך זה נראה פחות משמעותי מלהסיר את החלודה מהשורש.

YoavR
06-08-21, 14:03
נמרוד, הסופר 7 שלך מככב יותר מפעם כפתרון קבוע.
אני שולל את הגישה הזו גם אם זה אומר שלא אבצע את העבודה בעצמי.

בועז,
היישום של סופר7 לא כזה מסובך. עם קצת אימון ואצבעות מלוכלכות, תוכל לבצע גם בעצמך:p

boaz avrahami
06-08-21, 14:04
עד שאני אגיע לטיובה אני משוכנע שההודעה שלי תמחק..
יש מדיניות

נמרוד
06-08-21, 14:20
בעצם יש כאן שתי תיזות.

אחת שחושבת שאם אתה לא יודע אז תן למי שיודע לעשות את העבודה או שתתאמן עד שיצא טוב.
זה שגם המבקר אולי לא יודע לא הופך את היצירה למוצלחת.

ומנגד יש את התיזה שסופר 7 ושטיח זה מספיק טוב לכסות על תוצאה לא מספקת.

אתה צודק. כמה הערות:

לך תמצא מישהו שיעשה יותר טוב. אסף מנסה.

מה זה "תוצאה מספקת"? אם זה חזק ויגן בפני חלודה לפרק זמן שמתאים לבעל הרכב - זה מספק.

היוטיוברים האמריקאים,ממומנים על ידי חברות כלים וחומרים (איסטווד ושות'), מרגילים אותנו לסטנדרטים לא ריאליים של יופי, קצת כמו היוטיובריות שמשגעות את הילדות שלנו.

סולי
06-08-21, 14:30
היוטיוברים האמריקאים,ממומנים על ידי חברות כלים וחומרים (איסטווד ושות'), מרגילים אותנו לסטנדרטים לא ריאליים של יופי, קצת כמו היוטיובריות שמשגעות את הילדות שלנו.

חולק עליך,
קודם כל יש דברים שנראים רע ביוטיוב...
יש המון עצות גרועות ביוטיוב...
יש המון שגיאות ודברים הזויים לעיתים.
ובסוף, הסטנדרט בארץ נמוך.. ברובו המוחץ.. מכל מיני סיבות.

נמרוד
06-08-21, 14:36
טוב, בקיצור. כל אחד והפרויקט שלו, והסדנא (או מדרכה, או עץ מנגו) שלו, הרתכת והדיסק והפטישים והאביזרים שהוא יכול להרשות לעצמו, הזמן שהוא יכול לגנוב בין משפחה לפרנסה בשביל תחביב. אני בהחלט מעריך יותר את מי שמנסה לעשות בעצמו - ועוד יותר את מי שמשתף בלי להתבייש.

im_ri_Work
06-08-21, 15:09
טוב, בקיצור. כל אחד והפרויקט שלו, והסדנא (או מדרכה, או עץ מנגו) שלו, הרתכת והדיסק והפטישים והאביזרים שהוא יכול להרשות לעצמו, הזמן שהוא יכול לגנוב בין משפחה לפרנסה בשביל תחביב. אני בהחלט מעריך יותר את מי שמנסה לעשות בעצמו - ועוד יותר את מי שמשתף בלי להתבייש.

1+

-----------------------

YoavR
06-08-21, 15:10

אמן

boaz avrahami
06-08-21, 15:34
ביוטיוב יש הכול.
אתה יכול ללמוד מהטובים או מהפחות טובים.
אנחנו כנראה לא נסכים על הנקודה הזו.
גם אלו בסרטון הבא שיתפו. היה להם אומץ…

https://youtu.be/hpxSPBxY6XU

בשורה התחתונה, אם היית חבר, היית נוסע אל אסף ומרתך עבורו את החתיכה הזו כמו שצריך. יש לך כבר נסיון עכשיו. התמונות האלו זה קריאה לעזרה [emoji849]

סולי
06-08-21, 15:50
אני לא חושב שטיב הריתוך כל כך רלוונטי... אלא הסרת החלודה.... וקשירת הפחים חזרה.
אני לא מומחה לריתוך אבל הפיקים האלו אמורים להחזיק.
ואם כל החלודה הושמדה, רותך טלאי חדש אפילו באיכות גימור ירודה, עם שכבת צבע והגנה טובה... הפיסת היסטוריה הזו תמשיך להזדקן בכבוד... לפחות ל5 שנים נוספות, אסף כבר מכיר ויודע את נקודות התורפה ויזהה בזמן אם יש התפתחות לרעה.

דבר נוסף,
בהתאם למצב השוק... שאפו על הרמת הכפפה האנרגיה הזעה והביצוע העצמי חוסר תנאים אנושיים או מקצועיים ותוצאה חסרת פשרות בהיבטים החשובים באמת.

שוב, אסתטיקה במקום נסתר מהעין... היא שולית... לאחד חשובה יותר לשני פחות אבל פרקטית היא חסרת משמעות.

איל מ
06-08-21, 17:43
שני דברים.
ראשית, אין שום דבר רע בקצת עוקצנות חברית שנאמרת עם קריצה, ולדעתי גם מתקבלת עם קריצה. אל תיעלבו בשם אחר. גם אני לא אגיע לתוצאות טובות יותר, ואף סביר להניח שאצלי האוטו היה נרקב לחלוטין.
שנית,
נראה לי שכל האמוציות כאן התחילו, כי נמרוד עוד לא התגבר על פרשיית הפגוש שלו. (זוכרים את הפסקה הראשונה שכתבתי? נא ליישם בפסקה השניה).

asafk
06-08-21, 18:03
לסיכום פרק הפחחות החובבנית הנוכחי - זה מה יש.
אין.בעל מקצוע שמוכן לקחת את העבודה וזו עובדה.
אז לקחתי שבוע חופש מהעבודה ומהמשפחה וניסיתי ככל יכולתי. ויכולתי מה לעשות.... בתחום הזה - מוגבלת ביותר.
החשוב ביותר במקרה הזה הוא הפונקציונלי ולא האסטתי. ובזה עמדתי. וגם להגיע לזה עלה לי בזעה עצבים וכמעט ייאוש (את הטלאי שמתחת לכיסא עשיתי פעמיים כי לא הצלחתי ליצור תפר אטום לאור בפעם הראשונה).
ואני כאן כדי לשתף שזה קשה ולא להתייאש ..

אסף.

ehudzeelim
07-08-21, 14:25
אחלה תוצאה
אפשר ללמוד ממנה הרבה על האדם שביצע.. קצת כמו לקרוא בקפה :D
ואחלה תרומה לחיזוק הקשר הנפשי אדם-רכב..

asafk
07-08-21, 18:09
וככה זה נראה אחרי פינישים.
כדי שיהיה לכם קנה מידה... הטלאי כולו בגודל של בול. החור לידו בקוטר 30 מ''מ.
כלומר כל ההתעסקות בסופו של דבר... בדברים קטנים.

אסף. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20210807/3471a9e8d11e8bcb39bbd2b1b8fb85b7.jpg

יונימוג אדום
07-08-21, 21:29
לסיכום פרק הפחחות החובבנית הנוכחי - זה מה יש.
אין.בעל מקצוע שמוכן לקחת את העבודה וזו עובדה.
אז לקחתי שבוע חופש מהעבודה ומהמשפחה וניסיתי ככל יכולתי. ויכולתי מה לעשות.... בתחום הזה - מוגבלת ביותר.
החשוב ביותר במקרה הזה הוא הפונקציונלי ולא האסטתי. ובזה עמדתי. וגם להגיע לזה עלה לי בזעה עצבים וכמעט ייאוש (את הטלאי שמתחת לכיסא עשיתי פעמיים כי לא הצלחתי ליצור תפר אטום לאור בפעם הראשונה).
ואני כאן כדי לשתף שזה קשה ולא להתייאש ..

אסף.

מכיר ומבין את הנושא היטב .
אני לאחר שני פרוייקטים מקיפים של שיפוץ רכב כללי כולל הפחחות - לכל אורך הדרך מתפתחים יחסי אהבה/שנאה בינך לבין הרכב שבשיפוץ .
עם הדה שבו הייתי "ברוגז" חודש ימים . :(
במשך הזמן והעבודה על הרכב אתה מפתח שיטות לטיפול בפח וכן מפתח מיומנות בריתוך כל כך עדין .
אין לרתך תפר מלא אלא בקטעים קטנים כל פעם ורק לאחר שיתקרר יש לחזור ולרתך עוד פיקים - כך עד לריתוך מלא של הטלאי .

אילן

asafk
07-08-21, 21:34
לגבי הריצפה החלטתי ונראה לי שיהיה גם הכי יפה וגם מאוד פרקטי - שתי שכבות של בירצ' 8 מ''מ. שתיהן כמובן עם שכבה אחת או שתיים של לכה. ואת השכבה העליונה ביותר שאותה רואים והיא הריצפה של הקמפר - ללטש יפה ולתת עוד שכבה או שתיים של לכה.
אני מאוד מרוצה מהלכה לריצפות של bona שהשתמשתי בה על שולחן שיצא מעולה ועוד כמה דברים שסובלים ממים וחומרי ניקוי.
אם יש המלצה אחרת.... זה הזמן.

אסף.

asafk
07-08-21, 22:10
אילן, תודה על העידוד....
אגב אפשר לראות שלא לרתך תפר אלא פיקים כבר למדתי. במקרה הזה לא חיפשתי להגיע בסוף לריתוך רצוף. בטלאי שמתחת לכיסא - כן. אני, אגב, בודק עם פנס. שלא יהיה אף חור שדרכו עובר אור.

אסף.

asafk
08-08-21, 16:19
בירצ'... שתי דכבות של 1/4".

עוד המון עבודה.

אסף. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20210808/94ad3b6fd5434ea320697a1259c81bd7.jpg

איל מ
08-08-21, 16:56
שאלה,
לא היה מספיק שכבה אחת? גם אם מעט עבה יותר?

asafk
08-08-21, 16:57
יש 'שקע' בריצפה. כלומר היא בשני מפלסים. אז לוח אחד ממלא את השקע והשני מונח עליו ועל המפלס הגבוה יותר.

אסף.

asafk
08-08-21, 21:55
הנה תמונה של הלוח התחתון זה שממלא את השקע.

אסף. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20210808/aa76094db6cd9b036be45c835a3c47e3.jpg

asafk
08-08-21, 21:58
אגב.. בהיותי רגיש למשקל- במקור הריצפה היתה 17 מ''מ עץ - שנניח שוקל 30 ק"ג למ"ר ועכשיו 13 מ''מ - אז על שטח של בערך 2.25 מ"ר חסכתי איזה 20 קילו לפני שטיח... לא מעט.

אסף.

עירא
08-08-21, 22:24
יוצא יפה מאוד!

לא מסתדר לי החיסכון במשקלים, הייתי מהמר יותר לכיוון של 5 קג חיסכון על פלטה 13 מול 17.

asafk
06-09-21, 12:29
אז בסוף מצאתי פחח ואפילו מישהו ג'יפאי שפעם היה כאן קבוע בפורום.
והיום השארתי את הקמפר לפחחות וצבע. עם הדגשה שמה שחשוב זה הבריאות של הפח... מחזיק אצבעות.

אסף.

asafk
10-09-21, 14:43
אכן תמונות קשות

אסף. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20210910/ab36c47b9d55816fb316446aee47ebad.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20210910/9bb70d339350c933bf6ce215530cef0b.jpg

YoavR
10-09-21, 15:20
לי יש תמונות יותר קשות...

אחרי שחיפשת, נואשת וגם פתחת שרשור בנושא, אולי שתף את פרטי הפחח?

-->