PDA

צפייה בגרסה מלאה : פרויקט מתמשך: שיפוץ VW type 2 טרנספורטר קמפר

עמודים : [1] 2 3 4

asafk
17-06-07, 23:45
פרוייקט חדש מתחיל... אמנם לא 4X4, אבל רכב טיולים מבטיח למדי.

הרכב- טרנספורטר שנת 78, מפרט אמריקאי, אשר דוגם על ידי הסוכן האמריקאי ASI לקמפר. דיגום הקמפר הו א של חברת Riviera שהתמחתה (ועדיין עוסקת) בדיגום יאכטות.
קצת על הדיגום המקורי- בשנות ה70 כולם רצו קמפר של ווסטפליה. אבל הדילרים האמריקאים לא קיבלו מפולקסוואגן מספיק קמפרים גרמניים. מדיניות ההקצבה גרסה שעל כמות מסויימת של מסחריות ומיניבוסים, יקבל הדילר כמות קטנה של קמפרים. דילר גדול בשם ASI, החליט שאם הוא לא יקבל קמפרים, הוא יבנה אותם לבד. ASI פנו לריביירה, והם בנו את הקמפר כחיקוי לווסטפליה, אך איכותי יותר ושונה בין השאר בצורה בה מתרומם הגג- לכל האורך ולא באלכסון.
הקמפר כולל מטבחון- כיריים, כיור עם מים זורמים, תאורה, מקרר; מערכת 110 וולט; מיטה אחת זוגית במפלס התחתון- נפתחת מתוך המושב, ומיטה זוגית נוספת במפלס העליון- מתחת לגג המתרומם. כמובן, יש ברכב חיבורי קמפינג לחשמל, מים וניקוז, ויש ברכב מיכל גז עם מערכת בטיחות- בשביל הכיריים.

קצת על הרכב- טרנספורטר במפרט אמריקאי, מנוע 2 ליטר מוזרק, עם הזרקה L-jetronic - הזרקה רב נקודתית אלקטרונית, ללא פיקוד על ההצתה. פרט לכך הכל זהה לדגם האירופאי המוכר, כולל הגיר הסטנדרטי, 091 עם 4 הילוכים, וכל המערכות האחרות ברכב. חשוב לזכור- בתחילת חייו הטרנספורטר היה מיניבוס "רגיל", ולכן אין לו פיצ'רים מיוחדים כמו לדיגומי הקמפרים המקוריים (חלקם הגיעו עם שינויים מינורים במתלים וכו').

קצת על הרכב הספציפי- ייובא לארץ בשנת 80. עבר יד אחת שנים בודדות לאחר מכן. בשנת 88 , לאחר שטובי מכונאי הפולקסוואגן הרימו ידיים ממערכת ההזרקה, עבר אוברול, במסגרתו פורקה מערכת ההזרקה לטובת צמד סולקסים כמקובל בטרנספורטרים. מיותר לציין שההסבה לא הצליחה, והמנוע מאותו הרגע סירב לעבוד כמו שצריך. הבעלים של הרכב התייאש ממנו, וקנה אוטו אחר. הרכב אוחסן בחניון תת קרקעי, מוגן מפגעי הטבע, ויצא רק פעם בשנה לעשות טסט, ולעוד נסיעות בודדות. הטסט האחרון היה בשנת 94, ומאז נסע פעמים מספר בתוך החניון. הרכב עם 35000 מייל מקוריים... לא ראה אור שמש 20 שנה, ועשה פחות מ1000 ק"מ מאז האוברול. בפעם האחרונה, לפני כ5 שנים, הניע בלי שום בעיות.
אנחנו קיבלנו את הקמפר במתנה לפני מספר שנים, ומאז מחכים שיתקרב המועד בו הוא הופך לאספנות. במקרה, בימים אלו, כחצי שנה לפני שהמועד מגיע, הוא קיבל "צו פינוי" וצריך לעזוב את ביתו...

על השיפוץ- מה התכנית...
מנוע- מערכת ההזרקה תחזור, ובגדול. כל החלקים קיימים, לא כולם במצב טוב, אבל הכל קיים.
קמפר- מעט הנסיון בקמפינג, לימד אותנו שיש שינויים שצריך לעשות בדיגום המקורי- קצת נגרות, לא יותר. המקרר ייבנה מחדש בתוך המעטפת הקיימת, ומערכת החשמל תהפוך למערכת מודרנית, עם שני מצברים ומעגל הפרדה, עם מטען קבוע, ממיר ל220, נקודות טעינה ותחנת עגינה למחשב עם חיבור לסלולרי. עוד כל מיני פיצ'רים ייתווספו, אבל זה בהמשך.
פחחות- יש שתי נקודות חלודה בכל האוטו. יטופל. הצבע המקורי די מזעזע, אבל במצב מצויין, וכרגע אני לא מתכנן לשנות אותו.
ריפוד- ריפוד מחדש, בצבעים קצת יותר שמחים מהמשבצות החומות המקוריות.
שטח- בשביל זה אנחנו כאן. צמיגי שטח, אולי במידה טיפה יותר גדולה מהמקורית, אולי אולי נעלה לחישוק 15". ההחלטה תחכה לסוף. לוקרייט- אם אני אמצא נעילה משומשת- אני ארכיב. אני מחפש כבר מעל שנה ולא מוצא... הכוונה היא לרכב שיידע ליסוע בהרבה מאוד מדרכי הטיולים שלא דורשות יותר מהנעה אחורית ונעילה.

בסופו של דבר, אנחנו מתכננים לצאת עם הרכב לטיול באירופה, ולכן הוא נבנה לפי הסטנדרטים של אתרי הקמפינג באירופה, אפילו שזה נראה לא שימושי כשישנים בחניון לילה בנגב.

זמן- זה ייקח הרבה זמן. בינתיים הובלתי את הרכב למקום בו אני אעבוד עליו (המון תודה לדרור ברלי שגרר את הקוביה הירוקה החוצה מהחניון התת קרקעי עם הג'יפ), ולדעתי ייקח חצי שנה עד שהוא יותנע, ועוד שנה לפחות עד שנגמור את מעט העבודה שיש חוץ מזה. הסיבות, כרגיל, הן זמן (שאין, מה לעשות) וכסף (שגם אין, אבל כל פעם נכניס קצת לפרוייקט). אם עד סוף 2008 הוא יהיה מוכן למסע- אני אהיה מאוד שמח.

עוד מעט תמונות....

אסף.

ymandel
18-06-07, 11:17
בירושלים היה מוסך (אולי עדיין קיים) בשם מוסך המרכז, פחח רכב ,באזה"ת בתלפיות שהבעלים היה מומחה לקמפרים. היו לו כמה ממספר דגמים. אני משער שהוא יכול לעזור אם יהיה לך צורך.

kd2
18-06-07, 11:40
נשמע אחלה של פרוייקט , מאוד מעניין.
לטייל איתו באירופה צריך להיות תענוג!
ת-מ-ו-נ-ו-ת!!!

barak4*4
18-06-07, 12:47
חיכיתי לראות מתי זה כבר יתחיל, רק שחשבתי שהדיון הזה יופיע בפורום מועדון ה-5.

בהצלחה עם השיקום.
אתה יודע שאיפה שאני נמצא, הקומבי קמפרים הם דבר שכיח, לכן אם אתה צריך עזרה באיתור חלפים ומשלוח (בעיקר חלקי פנים לקמפרים), דבר איתי.

asafk
18-06-07, 21:00
מעט תמונות "לפני".... דוחפים מהגרר לחצר.

רק שחשבתי שהדיון הזה יופיע בפורום מועדון ה-5
גם שם...

אתה יודע שאיפה שאני נמצא, הקומבי קמפרים הם דבר שכיח
יודע גם יודע (למרות שכל דבר שם יקר). אגב, הנה חברה שמשכירה קמפרים בנ"ז- http://kiwikombis.com/ זה למי שנוסע לשם ורוצה לטייל קצת אחרת..

קטלוג מכירות של ASI - http://type2.com/

אסף.

נ.ר
18-06-07, 21:29
המון המון בהצלחה מקווה מאוד שבקרוב אצלי שיפוץ וויליס יתחיל.

ענבר
19-06-07, 15:07
דוקא אני אוהב את הצבע - מתאים לתקופתו ומיוחד!
בהצלחה ותמשיך לעדכן...

OFF-RoaD
19-06-07, 15:28
אסף, ראיתי אחד כזה עומד כאן באילת איפשהו.

אם אתה מעוניין בפרטים, אולי הוא למכירה או משהו (חלקים), אני יכול לנסות למצוא למי הוא שייך...

חימושניק
19-06-07, 19:19
דווקא צבע חביב, אותנטי. יהיה עוד יותר נחמד בלי שכבת האבק שמכסה אותו.

סער
21-06-07, 03:33
דוגמה לרעיון יפה וביצוע ברמה (לפחות חיצונית)
נתקלתי בזה בעיירה קטנה בטזמניה,
למי שלא רואה טוב - להגדיל ולהסתכל טוב.....
בהצלחה בפרויקט ומחכים לתמונות כמובן.
אם תרצה להעלות רעיונות לדיון בנוגע לתכנון והסידור הפנימי - נשמח להשתתף, כפי שנאמר, יש בזה הרבה מאפיינים דומים לתכנון יאכטות.
בהצלחה!
סער.

R-IK
21-06-07, 17:21
רכב מעולה. לאבא שלי היו טרנספורטרים החל משנות ה 70 ועד לסוף שנות ה80 והדגם הכייפי ביותר היה בשנתונים הישנים כשלך (הצורה המעוגלת). אחד מהם אפילו עבר הסבה לקמפר...עשית לי חשק לחפש תמונות שלו. אם אמצא אעלה אותן.
אגב, האם הגללגל ספיר נמצא מלפנים או מאחור?
חוץ מזה, אם אתה יכול, צרף תמונות שלו מבפנים.

תהנה ובהצלחה, אריק.

asafk
23-06-07, 20:55
אגב, האם הגללגל ספיר נמצא מלפנים או מאחור?

מלפנים, כמובן...

אבל אני מתכוון לבנות מאחורה מתקן (כמו של ג'יפים) לגלגל ספר נוסף, הייליפט וג'ריקן.

אסף.

גיא
25-06-07, 15:11
מדליק ....

במקרה לפני חודש ראיתי אחד נטוש למדי בחיפה, לא קמפר ... רגיל. ואני מנסה לאתר את הבעלים שלו .. מסתובב עם רעיונות בראש להפוך אותו לבורדל נייד.

ניראה אחלה !!

אם תוכל כמה תמונות מבפנים, זה יהיה נחמד.

תודה

איציק - 4X6ZH
25-06-07, 16:02
ענין המרססים והצינור ברור לי .
החלקים שיש אצלי זה אולי סתמים וגומיות למערכת הזרקה כל השאר זה של VW .
ספרים יש לי הרבה ) :smile:
איציק

asafk
10-07-07, 00:05
יש חדש...
מצאתי קצת זמן פנוי בסוף השבוע. הפלאגים נשלפו החוצה, במקומם הוכנסו כמה טיפות שמן לכל צילינדר. אחרי שעה-שעתיים, הרמתי את אחד הגלגלים האחוריים באוויר, הילוך רביעי, ובעזרת הגלגל, המנוע הסתובב. חלק כמו (טוב, אני אחסוך מכם את עולם הדימויים הלא לגמרי מהוגן שלי). בזה חשש אחד שלי הוזם- המנוע לא תפוס, ולא קרוב ללהיות תפוס, למרות 5-6 השנים בהן הוא לא הסתובב.
השלב הבא היה להחזיר את הפלאגים למקום, ולוודא שהסטרטר מסובב את המנוע (בלי להתניע בינתיים, הקויל מנותק- בשביל להימנע ממדורה שעשוייה להיווצר משילוב של צינורות דלק בני 30 שנה וניצוץ של השראה בין חוטי הצתה בני 30 שנה והגוף המתכתי- בעיה ידועה של פולקסוואגנים ישנים). מצבר חובר, עם פתיחת הסוויצ' המשאבת דלק החשמלית התחילה לעבוד (כן, מי שעשה את ההסבה לקרבורטורים לא החליף את המשאבה במכנית ללחץ נמוך, והשאיר את החשמלית שנותנת לחץ גבוה). עוד קליק קטן, והסטרטר מסובב את המנוע. אחרי כמה סיבובים הפסקנו, עם שלולית דלק שהולכת ונוצרת על הרצפה מתחת לפילטר הפלסטיק (מהסוג שהרבה כלי רכב נשרפים בגללו).
עכשיו אני יודע בוודאות שהמנוע מסתובב, ושהסטרטר מסובב אותו. אפשר להתחיל לפרק את הקרבורטורים.

אסף.

prinz804
14-07-07, 15:21
http://www.yad2.co.il/Cars/SpecialGallery.php?AreaID=&CarSpecialID=16&CarSpecialSubCatID=&FromYear=&UntilYear=&Hand=&fromPrice=&untilPrice=&GalleryView=1פולסקווגן נדיר ביופיו, לאוהבי הדבר, לאספנים או למי שאוהב לטייל, מצב מכני מעולה, מטופל ומתוחזק על הצד הטוב ביותר, אין עוד אחד כזה בארץ, כדאי לראות

אסף אין לי קשר למודעה
ניר

חגי
14-07-07, 20:32
יש אחד כזה בצבע לבן בבת גלים שבחיפה.

חלון אחורי מפוצל (אולי יותר ישן) .

חונה ממש אחרי רמבם (מול הקיוסק) לכוון דרום.

חגי.

asafk
16-08-07, 16:36
...וממשיכים בנבכי מערכת ההזרקה.
ניקיתי ובדקתי את כל הרכביבים שמפורקים מהרכב, אחד אחד, בדיקה חשמלית ומכנית.

"רשימת מלאי"-
- מחשב - יש. (תקין? )
- מצערת- יש. מהסוג ה"טיפש" ללא חיישן מצב מצערת ("חיישן" אעלק. מיקרוסוויץ' פשוט, וגם אותו אין).
- בית פילטר אוויר- יש
- מד כמות אוויר- יש. נבדק ותקין (זה היה חשש גדול במיוחד)
- חיישן טמפ' ראש- יש, מורכב על המנוע, עוד לא נבדק.
- ממסר כפול- יש, מורכב ברכב, עוד לא נבדק, אבל לא קריטי, בסה"כ זוג ממסרים.
- משאבת דלק חשמלית- יש, עובדת, עושה נזילת דלק מהצינור שאחריה, וזה אומר שיש לחץ (גבוה מדי בשביל קרבורטורים, לא ברור למה השאירו אותה). :roll:
- וסת לחץ דלק- אני עוד מחפש איפה הוא מוחבא.
- מזרקים- יש. במצב כללי לא טוב (גומיות יבשות בחוץ, אז מה יהיה בפנים? ובשני מזרקים הדיזה (פלסטיק) שרופה) אני מחפש חדשים, אם מישהו יודע איפה, ובמחיר סביר, בארץ- אני אשמח לרמז.
- "מזרק חמישי" שמזריק דלק למנוע קר- יש, הגוף סדוק ומתוקן עם קומבינה של פרופוקסי. אני שוקל לקנות חדש.
- מתג הפעלת התנעה במנוע קר (thermo time switch) - צריך לחפש איפה הוא מתחבא.
- ווסת אויר (כמו מנוע צעדים במנועים מודרניים)- יש. תקין.
- שסתום אוויר להאטה- יש.
- EGR - יש, מכני. יבוטל לאלתר (היה גורם לצרות במנועים הללו)
- סעפות יניקה- יש.
- צינורות חלוקת דלק למזרקים- יש, אחד שבור.
- צמת חשמל- יש (אנחת רווחה), ורוב הקונקטורים במצב טוב. יש על הצמה אילתורים וחיתוכים, תתוקן.

שורה תחתונה- המצב טוב משחשבתי, עדיין אני אצטרך להשלים חלקים שקשה למצוא בארץ (מזרקים), ועדיין אני לא יודע מה גרם להשבתת המערכת בזמנו עד כדי שריפת שני צילינדרים ואוברול.

אסף.

סוזי המשתוללת
18-08-07, 21:47
מכיר ebay ?
תתפלא מה תמצא שם :!:

הכי חשוב בהצלחה

asafk
30-09-07, 14:34
אחרי ביקור מהנה באירוע vw-action ועוד קניות בחנויות ברחבי הממלכה המאוחדת, ממשיכים בשיפוץ. בין השאר קניתי חלקים שאי אפשר להשיג בארץ באיכות המקורית- כמו גומיות לדלתות. מתברר שהטרנספורטר של סוף שנות ה70 מיוצר בברזיל ומיובא לאנגליה. זה אומר שאם רוצים לקנות גומיות, צינורות, בקליות ושאר חלקים בסגנון זה שהם במפרט מקורי- אפשר, וזה אפילו די זול. בארץ, לדוגמה- גומיה לדלת גדולה פי שניים מהמקורית כי "זה לא מדוייק" לדברי המוכר. חוץ מזה, הזמנתי מbus depot בארה"ב מזרקים משופצים (חדשים עולים הון), והם יגיעו בסיוע שירותי בלדרות אישית בעוד כשבועיים.
מצורפות כמה תמונות מVW ACTION, האמ-אמא של כל מפגשי הVW באנגליה, ועוד יובל ה20 של האירוע. כמויות הפולקסוואגנים הישנים ונגזרותיהם לא נתפסות- אני מניח שהיו במפגש יותר BUSים ממה שיש בארץ בסה"כ.
בין השאר, הסתכלתי לתוך קמפרים לראות רעיונות לדיגום הפנימי, ואני די משוכנע שהדיגום האמריקאי הוא מהטובים שיש, מבחינת ניצול נפח פנימי. יש שינויים קלים שאני אעשה, אבל אני משוכנע עכשיו שאני לא אעשה שינויים משמעותיים. אחרי שראיתי כמויות כאלו של BUSים אני גם משוכנע שהצבע הירקרק המקורי חייב להפוך למשהו אחר. זה פשוט צבע מכוער.

אסף.

itay-rover
30-09-07, 14:47
יפה.
איזה פנים עצובות-שמחות יש למכוניות האלה!ממש כמו מונה ליזה,תלוי מאיפה מסתכלים!!

שחרר קצת תמונות של מערכת ההזרקה...

איתי.

דרור הראל
03-10-07, 09:05
רעייתי שתחיה,בילתה את רוב ילדותה בטיולים באירופה בתוך קמפר של וסטפליה,לצערנו הוא נמכר לפני חמש שנים מאחר ועלויות האחזקה והמיסוי באירופה לרכבים ישנים הן יקרות מאד.
כילד לאימי היה טרנספורטר מודל 79 שעד כמה שאני זוכר זו היתה השנה האחרונה שהם יוצרו בתצורה העגולה החביבה עם העניים הגדולות.
הדבר שאני הכי אוהב בכרכבים באלו,זוהי תנוחת הנהיגה המדהימה,נהגתי ברכב שעות ארוכות ברציפות מבלי להתעייף ולאבד ריכוז,תנוחת ישיבה מושלמת עם זוית הגה טובה ומבט מלא על הדרך.
רכב מרתק,מסוג ברכבים כמו הדיפנדר רכב שיש להם "אופי" והיסטוריה ותמיד יעוררו רגשות נוסטלגים.
לרכבים עם המנוע האחורי יש נטייה להידלק,אל תשכח להוסיף מטף ואולי איזה שהוא חיישן לגילוי מוקדם.(אולי גלאיי עשן?)

בהצלחה,למרות שלא 4X4 אשמח אד להמשיך ולראות את שלבי השיפוץ והדיגום.

דרור הראל

asafk
04-10-07, 14:31
לרכבים עם המנוע האחורי יש נטייה להידלק,אל תשכח להוסיף מטף ואולי איזה שהוא חיישן לגילוי מוקדם.(אולי גלאיי עשן?)

נקודת התורפה הזו מפחידה אותי, למען האמת... בד"כ הדליקות נגרמות משילוב של צינורות דלק בני 30 שנה וחוטי הצתה ישנים שפורקים ניצוצות לבלוק. אז חוץ מהחלפת חוטי ההצתה וכל צינורות הדלק, אני שוקל להתקין מערכת כיבוי אש אוטומטית. זה עולה פחות מביטוח מקיף לשנה...

אסף.

asafk
06-10-07, 22:57
מזרקים חדשים הגיעו היום בטיסת קונטיננטל מניו יורק, ביחד עם עוד חלקים אמריקאיים יחודיים.

אגב, הנה הרכב שראיתי בתערוכה בחודש שעבר, והוא הכיוון הכללי שלי בשיפוץ:
http://www.thecampershak.co.uk/ridesgalleryimages.php?galleryid=5

אסף.

חגי
20-10-07, 22:45
אסף,בשבילך.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3460967,00.html

asafk
22-10-07, 23:25
יומולדת 60? כבר?

טוב, חזרה לעבודה... ביום שישי הרכבתי "על יבש" את כל מערכת ההזרקה על השולחן. החלקים המלוכלכים במיוחד (שלא עשויים אלומיניום) נוקו במדיח.
צמת החשמל של המערכת עברה התעללות רבתי אי שם בשנות ה80, כנראה כשניסו לאתר תקלות. הבידוד הופשט מכל החוטים בנקודות מסויימות ובכמה מקומות פיספסו ונוצרו נתקים. הלחמנו את החוטים המנותקים, בידוד חדש, ובדקתי רציפות על כל החוטים. חוט אחד היה חסר, והושלם גם הוא.
בימים הקרובים אני אקנה צינורות גמישים, אייצר "חליל" חדש למזרקים של צד ימין (בספר כתוב שכל הצינורות הקשיחים מאלומיניום, בפועל הרוב מאלומיניום, אבל צינור המזרקים מנירוסטה), ואז אני מעריך שיידרש סופ"ש רצוף לפירוק הסעפות והקרבורטורים, והרכבת הסעפות וההזרקה. יש חשש אחד בלבד, כרגע- שהמחשב של ההזרקה לא תקין. למרבה הצער אין לי דרך טובה לבדוק את זה, ויהיה ניתן לבדוק רק כאשר כל המערכת תהיה מורכבת... :?: :?:

במקביל, בדקתי את מצבם של פריטי הנגרות בתוך האוטו. מתברר שיש לא מעט תיקונים קטנים לעשות- פינות פגועות, קנטים מתקלפים וכדומה. אני חושב לפרק את הארונות כיחידה אחת ולתקן מה שצריך מחוץ לאוטו. יש שינויים שאני רוצה לעשות לטובת הגדלת שדה הראיה של הנוסעים מאחור וזו תהיה הזדמנות טובה.

עוד דבר שעובר לי בראש הוא הפיכת אחד מהחלונות הצדדיים ל"חלון ספארי" שנפתח כולו על ציר. אין מספיק אוורור לטעמי, כיוון ששני החלונות הקדמיים, ועוד חצי משני החלונות שמאחוריהם נפתחים, וזהו. מתגלגלים לי בראש רעיונות בעניין, אשמח לשמוע עצות.

עדיין מחפש כיסא של דייל ממטוס נוסעים...

אסף.

asafk
26-10-07, 23:55
צינור המזרקים הימני שהיה שבור- הזמנתי וקיבלתי חדש מ"טכנו-צינור". כמובן- לא באותה איכות כמו המקורי, אבל מספיק קרוב. קניתי גם 2 מטר צינור גמיש לדלק. בדרך גיליתי שאין להשיג בארץ הקודש צינור גמיש 7 מ"מ, וגם שאין להשיג בנדים עם קצוות עגולים (שלא פוצעים את הצינור). לכן קניתי צינור 5/16", ואני אשתמש בבנדים שירדו מהצינורות הישנים.
פחות משעה עבודה, וכל מערכת הדלק עברה מתא המנוע לארגז. התחלתי לבחון את המצב של מה שנשאר מורכב על הרכב- וכבר אני יודע שמחר צריך לקנות פילטר דלק חדש (במקום הפילטר צעצוע המורכב). גם המשאבה החשמלית לא מקורית, אבל יכול להיות שמתאימה. למרבה ההפתעה גיליתי שחיישן טמפ' הראש (שאומר למערכת ההזרקה כמה דלק להזריק) אינו מקורי. מדובר בחלק קריטי, ויכול להיות שזה היה המקור לבעיות, ולשריפת ראש שמאל כתוצאה מתערובת עשירה מדי, לפני 20 שנה. מחר, לפני ההרכבה, אני אבדוק את החיישן בשמן חם, ונראה אם ההתנגדויות שלו מתאימות למה שצריך. אם לא, אני ארכיב לצורך בדיקת שאר המערכת, ריאוסטט בתחום שצריך, ואזמין חיישן חדש.

אסף.

asafk
28-10-07, 22:51
תסלחו לי על החוסר בתמונות- אני אעלה בימים הקרובים תמונות שצילמנו, אני מקווה... :roll:

שבת עברה ברגשות מעורבים.
מצד אחד- כמעט כל מערכת ההזרקה מורכבת על המנוע, חוץ משני צינורות גמישים שנמצאים מתחת לאוטו, וכבר היה חשול מדי כדי להתקין או לבדוק (כדאי לבדוק נזילות לפני שמתניעים, כדי שהאוטו לא יישרף).
מצד שני- מצאתי מה היתה כנראה התקלה שגרמה למנוע ללכת- חיישן חום ראש לא מתאים. יש חיישן, ונעזוב את זה שהוא על ראש מס' 4 ולא על ראש מס' 3 כמו שכתוב כמעט בכל הספרים (שזה די מוזר, אבל שם החור שלו, אז ככה זה)- הוא לא החיישן המקורי, אפילו לא דומה, רק במקרה עם אותה הברגה. במערכת הזו, חיישן חום הראש הוא רכיב חשוב מאוד, ההתנגדות שלו יורדת עם העליה בטמפ', אבל היא לא מגיעה ל0. אם ההתנגדות של החיישן גבוהה מדי (או אם החיישן תקול וההתנגדות שלו היא אינסוף) המערכת חושבת שהמנוע קר יותר מה שהוא באמת, ומזריקה יותר מדי דלק ('יותר מדי' זה יותר מ'מעט יותר' שמוריד את טמפ' המנוע), יוצרת תערובת עשירה, עד שהמנוע נשרף.
להוציא את החיישן ה"תחליפי" היה סיוט, הפח שעוטף את המנוע לא איפשר גישה אליו עם כלים, ונאלצתי לפתוח אותו בכוח האצבעות, משך שעה, בערך, מילימטר אחרי מילימטר. מעניין לציין שמראש הוא לא היה מהודק חזק במיוחד- כנראה המכונאי שהרכיב אותו גם התקשה בגישה אליו.
החיישן המקורי עולה 20 דולר, אבל אני אנסה להשיג בארץ- למרות שאני פסימי, כי זה חיישן ייחודי למנועי קירור אוויר מוזרקים של פורשה ופולקסווגן משנתונים נבחרים. בינתיים, אני אדמה אותו עם שני נגדים- אחד למצב קר והשני למצב חם.
החדשות הרעות יותר- כשהידקתי את האומים על הגוז'ונים של סעפת היניקה השמאלית, עדיין בכוח היד, הרגשתי שהגוז'ון נעקר החוצה מהראש. כנראה המכונאי שעשה אוברול לפני 20 שנה "שכח" לספר שהוא טחן את ההברגה. בקיצור- עד שאני אכניס קינסרט או הליקויל, נקווה ששלושת הגוז'ונים האחרים של הסעפת יחזיקו אותה אטומה ובמקום.
פרט לזה, באופן מפתיע, לא הכל נכנס למקום בקלות. המזרקים של ראש שמאל דרשו לחיצה רצינית של הפח ההיקפי, למשל. אבל השורה התחתונה- יש על המנוע מערכת הזרקה, ואם תרצה השם בפעם הבאה שאני אעבוד על האוטו- הוא יניע, מוזרק, ויאפשר לי לנסות לאתר אם יש תקלות במערכת.
אגב, המערכת קומפקטית ואלגנטית הרבה יותר מהקרבורטורים הענקיים שהיו מורכבים קודם. מדהים לראות כמה תא המנוע פנוי עכשיו.

פרט לכך, שטפתי את הרכב, ועשיתי "סקר חלודות". נקודה קטנה, אבל מחייבת טיפול דחוף, נמצאת מתחת לחלון הקדמי, ונקודה נוספת, גם כן דורשת תיקון דחוף כי הצבע כבר מפוצץ- מתחת לדלת הנהג. עוד נקודות לטיפול מיידי הן מגש המצבר, חלודה קלה מאוד לרגלי הנהג, וכמה נקודות במרזב. סה"כ ממש מצויין בשביל רכב שנת 78...

אסף.

kd2
28-10-07, 23:34
אסף , אמנם אין הרבה תגובות , אבל אחלה של שירשור , נהנה מכל פוסט.
תמשיך לעדכן!
אבל עם תמונות!

asafk
03-01-08, 19:43
לאט לאט, כשאני מחכה לחלק שיגיע מארה"ב, נגיעה פה, נגיעה שם...
החלודות המעטות, עתה מש"יצאו לאור", מתחילות להתרחב. כטיפול מונע ראשוני, עד התיקון ה"אמיתי", ניקיתי ושמתי מח"ט. מדובר בחלודות שטחיות בלבד, אז אני לא דואג יותר מדי, אפשר למשוך את התיקון עוד כמה שבועות.
המדאיג יותר- נכנסים מים מדלת ימין ומהדלת האחורית. לפני כמה שבועות קניתי באחד מביקורי בחו"ל גומיות לשלוש דלתות הצד, ובלילה חורפי השבוע החלפתי את הגומיה של דלת ימין. הישנה באמת היתה יבשה והתפוררה במספר מקומות.
גומיה לדלת האחורית אין לי, אז עשיתי "בניה" מ"דבק חלונות" (מין דמוי סיליקון שחור של זגגים) של הפרופיל גומי במקום בו הוא קרוע. נחכה לגשם הקרוב לדעת כמה האילתור טוב. גיליתי שהפרופיל של הגומי של הדלת בחלק העליון זהה לזה של דלתות הצד, ושהגומיה כולה בנויה ממספר חתיכות מולחמות. לקחתי דוגמה של החלק הבעייתי, אני אנסה למצוא לפי מטר (מישהו מכיר חנות שמוכרת כאלו דברים בנצרת, שם אני מסתובב יותר מדי בימים אלו ?? ) ולהחליף רק את הסגמנט הבעייתי.
חוץ מזה, בתזמון מושלם, הגיע לכבוד תחילת השנה בה האוטו הופך לאספנות, החבילה מאמריקה עם החיישן החסר, וגם מחזיק מפתחות בצורת טרנספורטר...
אם לא ירד גשם, ואם תרצה השם... עוד כמה ימים המנוע יתניע...

אסף.

asafk
03-01-08, 19:48
תמונות...
ככה נראה ראש עם חור לחיישן חום. שאין לי.
תמונות של תא המנוע "ריק" וגם עם הזרקה.
תמונה של סעפת היניקה + מצערת

אסף.

asafk
21-01-08, 23:20
קצת קדימה, קצת אחורה... היתה שבת מוזרה.
התחלתי בהחלטה להוריד מנוע. בעיקר בשביל לקחת אותו לאיציק כדי שישתול לי קינסרט שיחזיק את הגוז'ון שנשלף.
על מנת להוריד את המנוע צריך לפרק כמה מהפחים מסביב (מנוע קירור אוויר מכוסה בפחים שמתעלים את זרימת האוויר). פירקתי (שוב) את מערכת ההזרקה עם הסעפת והכל, פירקתי את הכיסוי של ראש שמאל והסתכלתי מקרוב על החור של הגוז'ון החסר. אם תסתכלו על התמונה של הראש בתגובה הקודמת, תראו שהגוז'ונים של הסעפת יניקה מוברגים למעשה ל"צלע" החיצונית ביותר. מבט מקרוב גילה מהצד הפנימי של אותה צלע הברגה תקינה- כלומר- הגוז'ון פשוט לא היה מוברג פנימה עד הסוף (איזה עד הסוף... היה מוברג פחות מחצי דרך. קצת לוקטייט, הברגתי את הגוז'ון הסורר עד שראיתי אותו יוצא מהצד השני. הסתדרנו.
אבל זה לא הכל. החיישן חום המאולתר, זוכרים? האילתור הוא חור של אחד מברגי כיסוי הפח, זה שלייד הגוז'ון הסורר ממקודם, שהורחב והוברז להברגה M10. כאמור, הקדח הוא קדח עובר בצלע קירור- לא מקום ממש מוצלח למדוד בו טמפרטורה. אבל אני לא יכול לחשוב על מקום אחר פנוי לקדח מוברז לחיישן- יש למישהו רעיון??? אני ממש אובד עצות.
רגע, חשבתם שזהו? אז הדיכאון האמיתי התברר לי כשפירקתי את הפגוש האחורי (כשחשבתי שאני בדרך להוריד את המנוע). אז ראיתי חור בתעלת האוויר שליד המניפה. חור ממש, באלומיניום, שנגרם מפגיעה של אבן או משהו קשה לפני קצת יותר מ20 שנה, ככל הנראה. עכשיו יש לי שתי אפשרויות- הראשונה- טלאי סביב החור. זה במקום , בלי בלבולי מוח ובלי להוריד את המנוע. השניה- את כל התעלה (יציקת אלומיניום שיושבת לרוחב המנוע) להחליף באחת תקינה שיש לי ממנוע אחר שפורק לחלקים. זה הפתרון הנכון, אבל שוב... המנוע צריך לרדת בשביל זה. וזה לא שלוקח יותר מחצי שעה לפרק מנוע מטרנספורטר (וכל מה שנשאר לי זה לפתוח 4 ברגים במצב הפירוק הנוכחי), זה שכשאין ליפט, זה סיפור מהתחת- צריך להפריד את המנוע מהגיר, ואז להרים את התחת של האוטו איזה 30-40 ס"מ באוויר. לא סימפטי במיוחד.
חוץ מזה, הרשלנות של המכונאי שטיפל במנוע בפעם האחרונה (זה שהחליף ראש) ממש מדהימה. כל החיבורים בין תעלות האוויר פתוחים- זה אומר שמערכת הקירור לא ממש עובדת. לאטום הכל תהיה עבודת נמלים, ואני לא בטוח שיש לי מהיכן להשיג את כל החלקים. בקיצור- עוד עבודה רבה לפנינו, אבל אני אופטימי... לאט לאט ובסוף זה עוד ייסע...
(נראה לי שגם את שבת העבודה הבאה אני אתחיל בהחלטה להוריד מנוע...)

אסף.

asafk
26-01-08, 16:09
שישי של עבודה עם הספקים נאים, אבל גם הרבה עצבים.
הוצאת המנוע עברה בקלות, אחרי תכנון מדוקדק של הרמת הרכב מול גובה השולחן ההידראולי (מן עגלה שהפלטה העליונה שלה עולה ויורדת עם מנגנון דומה לשל ג'ק הידראולי).
להורדת המנוע, כמובן אחרי ניתוק כל מה שמחבר אותו לרכב, (וצילום חיבורי החשמל השונים), ואחרי פירוק הפחיות שבחלקו העליון (למעשה הדבר החשוב הוא לפרק את הפחית שמאחורי המניפה, שמונעת מהמנוע לזוז אחורה) הורדתי את הפגוש האחורי, אבל חיברתי מחדש את הבסיסים שלו (שמתחברים לשלדה), ואז הרמנו מהבסיסים הללו עם הייליפט, והנחנו בוקים מתחת לבסיסי הג'ק המקוריים שלפני הגלגלים האחוריים.
הרמנו ככה שהנקודה התחתונה של הרכב (הקורה שמתחת למכסה המנוע) מאחור תהיה בגובה 65 ס"מ מהרצפה (והגלגלים הקדמיים עדיין על הקרקע).
גובה השולחן ההידראולי במצב מינימום הוא 25 ס"מ, גובה המנוע 40.
השולחן ההידראולי מתחת למנוע, עם קרשים כדי לפזר את המשקל. רצועה מתחת לגיר, עדיין לא מתוחה. פתיחת ארבעת האומים שמחברים את המנוע לגיר. כאן גיליתי שהמנוע מחובר לגיר בשלושה ברגים בלבד. אחד מהשניים התחתונים שבור, וויתרו עליו. השני עקום. אני אחליף את שניהם.
פתיחת הברגים שמחברים את גשר המנוע לשלדה (אחד נחתך עם דיסק לאור מצבו העגום), הנמכה קלה של המנוע + גיר, ומתיחת הרצועה שמתחת לגיר. הסעת המנוע על השולחן ההידראולי אחורה עד שכל הבגים בחוץ, וכמובן ציר ההילוך הישיר מחוץ לקלאץ'. הנמכת המנוע, משיכת העגלה עם המנוע אחורה.
בשלב הזה התחלתי לפרק את החיפויים הנותרים, ולהתעצבן עם כל צעד.
קצת רקע- מנוע קירור אוויר מתקרר בעזרת מניפה ופחים שונים מסביבו שמנתבים את זרימת האוויר הקר והאוויר החם לאן שצריך, ולא פחות חשוב- מונעים ערבוב ביניהם.
בזמן הפירוק התברר לי שלא רק שאין את הבידוד סביב תא המנוע (שמונע כניסת אוויר חם מתחתית המנוע לתא המנוע), מתברר ש-
התרמוסטט עם התריסים שלו לא קיימים (לא נורא, זה יכול לגרום למנוע קר מדי- זה לא טוב, אבל
לפחות לא יכול לגרום התחממות).
מתחת לבית המניפה יש יציאות למחליפי החום שמיועדים לחימום הקבינה. מחליפי החום כפי שראיתי מראשף מחוברים בצורה רופפת. זה אומר שהאוויר בורח משם במקום לקרר את המנוע. יש בפנים תריסים שמתפקדים כשסתום אל-חוזר ומונעים כניסת אוויר חם ממחליפי החום חזרה לבית המניפה- או שלא. מישהו הוריד אותם. זה כבר ממש פוטנציאל לאסון. בנוסף, ה"ברך" עם השסתום של חימום הקבינה שאחרי מחליף החום השמאלי - לא קיימת (האוויר החם משתחרר לתחתית המרכב וכיוון שאין בידוד סביב תא המנוע- חזרה לתא המנוע).
מתחת למנוע, יש את הפחיות התחתונות ביותר- שמנתבות את האוויר החם שסביב סעפת הפליטה החוצה ולמחליפי החום- שלא יחזור בטעות למעגל הקירור. הן חסרות.
כל זה בנוסף למה שכתבתי בפעם הקודמת- לגבי החור שיש בבית המניפה.
אולי חשבו שזה מנוע קירור אוויר וכל הפחיות האלו מפריעות לאוויר לזרום... בקיצור- רשלנות של המכונאי שטיפל שנים ברכב, שלא לומר חבלה ממש. עוד לא דיברתי על זה שסביב הראש השמאלי שהוא החליף, המון נזילות שמן. סביב הראש הימני שמחובר למקום כבר 30 שנה- אין נזילות.
אני ממש כועס, ומתחיל לחשוש שאולי מצב המנוע לא טוב כפי שהיה אמור להיות. מי יודע כפה פעמים הוא התחמם ולא שמו לב? מעניין אותי אם החלקים השונים ירדו לאט לאט במשך השנים, או שהוא החליט לוותר על כולם בפעם בה הוא החליף את ראש שמאל..

סה"כ לפירוק המנוע- חצי יום (לא חצי שעה, יניב), בורג אחד חתוך עם דיסק (ועוד 6 ברגים של האגזוז שחתכתי אח"כ), ועבודה לא קשה מדי.

לגבי חיישן החום- יש לי פתרון- חרטתי גליל אלומיניום בקוטר חיצוני 30 ואורך 20 ממ, אני אקדח בו ואבריז מצד אחד הברגה M10 ומצד שני הברגה M10 עדינה, אבריג אותו על אחד מברגי הראש, ולתוכו את החיישן. ההנחה היא שטמפ' ברגי הראש זהה או קרובה מספיק לטמפ' הראש.
עוד מעט תמונות...

חוץ מכל זה, הזמנתי בולמים עם מק"ט מקורי, של בילשטיין. מומחי הטרנספורטר לא ממליצים באופן כללי להשתמש בבולמי גז לטרנספורטר, כי קבוע הקפיץ של הבולם מרים מעט את הרכב מאחור כיוון שהבולם מחובר ל"מנוף" מאחורי הזרוע העוקבת האחורית. במקרה שלי, החלטתי שזה יהיה בסדר, כי הקפיץ האחורי מעט שקוע, והרכב, באופן כללי, כבד. לחברות המובילות האחרות כבר אין, למרבה הצער, בולמים עם מק"ט מקורי לטרנספורטר, אלא בניה מיוחדת בהזמנה (כך שהבחירה היא מתוך היצע מוגבל מאוד). כך או כך, מדובר בוולמים יקרים- אבל מדובר בבטיחות ובנוחות נסיעה גם יחד, מה שהופך את ההוצאה לקלה יותר.

אסף.

RONI
26-01-08, 17:18
יפה לך.
לפי התאורים שלך עברת בקלות את שלב המכונה בדרך לקורס טייס..
בהצלחה רבה לך.

חימושניק
26-01-08, 19:24
ומה עם קצת תמונות?

או שהתחלת לכתוב ב"שיטת רכס"?

asafk
26-01-08, 22:20
הנה תמונות...

אסף.

asafk
26-01-08, 22:22
ועוד תמונות.
שאלה למי שמכיר את המנוע- החור הסגור שליד החיישן לחץ שמן (בתמונה) - האם משמש לחיישן טמפ' שמן בגרסה התעשייתית/ תעופתית של המנוע?

אסף.

erby
28-01-08, 21:08
התרמוסטט עם התריסים שלו לא קיימים (לא נורא, זה יכול לגרום למנוע קר מדי- זה לא טוב, אבל
לפחות לא יכול לגרום התחממות).
אסף.

הרבה מכונאים חכמולוגים העיפו את התרמוסטט במנועים האלה (בגלל שזה מנגנון מכני של קפיץ שדוחף תריסים במניפת הקרור. ואם יש תקלה, לכאורה, התריסים נשארים סגורים והמנוע מתחמם.) וכיום לא פשוט למצוא כזה מושלם. וזה חבל כי הוא חשוב.
אצלי בחיפושית יש תרמוסטט. תקין. יש לי גם שעון לחץ שמן של VDO ושעון טמפ'. ברכב יש גם את כל הפחיות ואת כל הגומיות.
אצלי, ביום הכי חם של השנה הרכב בקושי מגרד את ה 95 מ"צ.
לפני התרמוסטט הוא לא הגיע ל80...
אצלך ביום רגיל יקח לו המון זמן להגיע לטמפ' עבודה.
בכל אופן המנגנון עובד בצורה מכנית ויש לו כמה איבטוחים לוודא שהוא נשאר פתוח במקרה של תקלה כדי למנוע התחממות יתר. יש בלינק הזה יש קצת מידע
http://www.ratwell.com/technical/Thermostats.html
וגם בפורום החיפושיות בתפוז

kd2
28-01-08, 23:46
התמונות האחרונות עלו מאוד קטנות , אם אתה מחפש תוכנה להקטנת תמונות לכל גודל בלחיצת כפתור ( תמונות באיכות מעולה בפחות מ100K ) יש לך את IMAGE RESIZER מקורית של ווינדוס , להורדה מהאתר של מיקרוסופט.
חפש בגוגל את צמד המילים.

asafk
29-01-08, 00:32
למדתי קצת את נושא התרמוסטט, ולמרבה החרדה- במנוע TYPE4 כשהתרמוסטט לא עובד- המנוע קר מדי, אבל גרוע מכך- המצנן שמן לא מקבל אוויר! זה אומר קירור יתר לצילינדרים והראשים, ותת-קירור לשמן. פשוט זוועה.
אז... אם למישהו יש תריסים + תרמוסטט- אני אשמח מאוד.

אסף.

erby
29-01-08, 06:50
זה עוד חיסרון של חוסר בתרמוסטט. התחממות לא אחידה של המנוע השמן והראשים. התוצאה (בד"כ) סדקים בראש ונזילות שמן.
זו גם הסיבה שבחיפושית עם תרמוסטט אפשר לנסוע כמעט מיידית (הוראות היצרן אומרות מיידית) ואילו ב"משופרות" מומלץ להמתין כמה דק'

opl
14-02-08, 12:53
לא יודע אם זה עוזר או לא אבל בראשון באיזור התעשייה הישן בתחנת "דלק" חונה הדבר הזה:

סורי על האיכות - לילה+מצלמת פלאפון

asafk
30-03-08, 23:20
הרבה זמן לא עדכנתי, והאמת היא שאני לא בסדר כי אני גם לא מצלם מספיק, אבל יש עדכון..
בשבועות האחרונים, טיפין טיפין, הפשטתי את המנוע, ניקיתי וצבעתי כל מה שצריך, פירקתי וניקיתי גם הרבה דברים מתוך תא המנוע, ופתחתי את קיר האש בין המנוע למיכל הדלק, כדי להחליף את הצינורות הגמישים ששם.
את בית המניפה תיקנתי, אחרי שגיליתי שזה של הונגון (מנוע 2 ליטר חדש יותר) לא מתאים בול, וצריך התאמות קלות בפחיות מסביב. אם אני עושה עבודות פבריקציה, עדיף לי לתקן את המקורי.
לא זוכר אם כתבתי או לא, אני מתכוון לבטל לחלוטין את מערכת החימום המקורית, ולהתקין מערכת חימום שפועלת על דלק, עצמאית. יעיל יותר, ופחות מסריח.
החדשות המרעישות הן שבחיפושי אחרי תריסים לתרמוסטט, הגעתי למצב של שליחת מיילים למגרשי פירוקים בכל מיני מקומות בעולם, עד שלפני כמה ימים ענה לי כריס מקולורדו שיש לו את התריסים, במחיר 29$. על הדרך הזמנתי גם קיט תרמוסטט (שעולה עוד 69$ וכולל הכל חוץ מהתרמוסטט עצמו) ועם משלוח של עוד 45$ (הרבה ברזל) החלקים יהיו לי ביד עוד שבועיים-שלושה.
כדי שתראו על מה מדובר, ככה נראית חווה בקולורדו שהפכה למשחטת טרנספורטרים:
http://www.bustedbus.com/udp/UDP_01.aspx?memberID=126

אגב זה:

בגלל שזה מנגנון מכני של קפיץ שדוחף תריסים במניפת הקרור. ואם יש תקלה, לכאורה, התריסים נשארים סגורים והמנוע מתחמם.
זו אמונה תפלה, פשוט לא נכון. הקפיץ, אם לא מורכב הפוך, דואג שהתריסים יהיו במצב פתוח כשהמנגנון כושל.
מצורף הסבר שהורדתי מthesamba.com

אסף.

asafk
12-04-08, 20:01
שעון הקיץ מוסיף שעת עבודה משמעותית, ואני מצליח "לגנוב" כמה שעות פה ושם של עבודה על הקמפר בשבועות האחרונים.
כאמור, אני ממתין לחלק חשוב כדי לסגור את המנוע, ובינתיים הוא בחוץ, והחלטתי בינתיים לעבור על תא המנוע והמרחב שסביב הגיר, מצד לצד, ולהחליף כל מה שצריך.
מערכת החשמל (תמיד עושה לי רע להתעסק במערכת חשמל של רכב ישן שטופל על ידי חשמלאים ישראלים) - קודם כל, בצד ימין של תא המנוע מצאתי מפצל טעינה. זה נשמע טבעי כשאני כותב את זה, אבל עד לפני כמה ימים לא ידעתי מה זה או איך מחברים אותו, ולכן שאלתי (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=26753) וקיבלתי תשובות. פרט לזה החלפתי לא מעט חוטים ישנים, והרכבתי ממסר מתנע חדש, עם חיווט חדש. על הדרך השלמתי גם חיווט למצבר השני (שהיה מקורי ברכב והוסר ממנו). סה"כ המצב לא נורא, קצת אילתורים אבל לא משהו חריג.
הדבר הבא שטיפלתי בו היה השלמת החלפת צנרת הדלק. המשאבה החשמלית איננה המקורית, ואני מקווה שנותנת לחץ מספיק להזרקה. גם פילטר מקורי חסר, והרכבתי במקומו פילטר עגול של בוש שמיועד למערכות הזרקה. לפני המשאבה מיקמתי פילטר נוסף, מהסוג הזול (השקוף עם הנייר הצהוב בפנים) רק כדי להגן על המשאבה.
את צנרת החימום המקורית פירקתי, ואת הפתחים של הצנרת שהולכת לכיוון הקבינה סגרתי הרמטית (דאקטייפ ואזיקונים).
נשאר רק להחליף צינורות בלם גמישים, את זה אני דוחה למתי שיגיעו חלקי מערכת הבילום שהזמנתי מארה"ב.
מבחינת מצב הפח בתא המנוע- המגש של המצבר הראשי (צד ימין) חלוד למדי, אני אנקה, אצבע וארתך עליו פח עבה, מגלוון. בצד שמאל (של המצבר השני) במצב טוב בהרבה. באופן כללי יש בתא המנוע כמה נקודות חלודות, מכל מיני אלמנטים שפגעו בפח לאורך השנים ושיפשפו את הצבע. אני חושב לנקות ולצבוע את כל התא בצבע בהיר לפני שהמנוע יחזור פנימה, ככה שיהיה לו נעים.

חוץ מזה קניתי חוטי הצתה חדשים ופלאגים, ועשיתי אתמול הזמנה גדולה מCIP1 של גומיות לכל החלונות הקבועים, פילטר דלק (מקורי, שיהיה), הצתה אלקטרונית, צינורות לסעפת יניקה, ידית לדלת נהג, עיגולי ניקל לפנסים ראשיים, קיט שיפוץ לקליפרים, משאבות בלם אחוריות חדשות, גוז'ונים חדשים לחיבור מנוע-גיר ועוד כמה דברים, הכל בפחות מ450 דולר. יש למה לחכות...

אסף.

coas
12-04-08, 21:11
הפילטרים השקופים, אלה שנועדו לעבודה עם קרבורטור, מגבילים מאוד את הספיקה, עדיף להרכיב פילטר קטן וזול שנועד להזרקת דלק.

asafk
12-04-08, 21:36
גם כשהוא לפני המשאבה?
(אגב, הלחצים והספיקה לא גדולים מדי, מדובר על פחות מ3 באר בין המשאבה לווסת הלחץ, וספיקה של מנוע 2 ליטר שלא רואה יותר מ4500 סל"ד)
אסף.

coas
12-04-08, 21:53
3 באר זה הלחץ בו עובדת המערכת אצלי, אמנם נפח המנוע גדול יותר אבל ההגבלה היא יחסית לספיקה של המשאבה, מה שנכנס (בלחץ נמוך) זה מה שיוצא (בלחץ גבוה).
יתרון נוסף של פילטר גדול יותר מהפילטרים השקופים, כאשר משתמשים במשאבה חיצונית, הוא שהפילטר לפני המשאבה משמש מעין מיכל ביניים , מקטין את הסיכוי שהמשאבה תעבוד ללא דלק כאשר המיכל כמעט ריק והרכב בסיבוב חד או עליה תלולה (האחרון לא ממש רלוונטי לקמפר אבל שיהיה..).

asafk
13-04-08, 12:54
קיר אש צבוע, מפצל טעינה וממסר התנעה, חלודה במגש המצבר, משאבת דלק עם פילטרים

אסף.

asafk
17-04-08, 01:03
עצבים...
כשהרכבתי את הגלגל ספר על האף, לא הבנתי איך זה אמור להחזיק מעמד בנסיעה בלי לעקם את הפח. רשמתי לעצמי הערה מנטלית לחזק את המתקן לכיוון הפגוש עם פח של 2-3 מ"מ כדי למנוע מהגלגל לעקם את הפח, אם מישהו יחליט לעמוד על הגלגל, או אם מישהו יעשה רוורס קטן וייתקל בו.
היום הורדתי את הגלגל מהמתקן כדי לקחת מידות לחיזוק.... וגיליתי שזה מאוחר מדי. מישהו כנראה טיפס על הגלגל (אין לי הסבר אחר, האוטו חונה בחניה) ועכשיו יש שקע מכוער סביבו, בפח של האף, שאין אליו גישה נורמלית מצד שני... עצבים.

אסף.

שלומי
17-04-08, 19:37
יש לפחחים דרך למשוך פח מבחוץ - מגנט חזק / ואקום , בורג קודח + סתימת החור
לא שווה להתבעס ...

סוזי המשתוללת
17-04-08, 23:14
מה עצבים ?
המתקן שמחזיק את הספייר מחובר פיזית לפח לא?
אז פשוט תמשוך דרכו

סוזי המשתוללת
17-04-08, 23:14
חוצמזה תמונות יעזרו

asafk
17-04-08, 23:17
מה עצבים ?
המתקן שמחזיק את הספייר מחובר פיזית לפח לא?
אז פשוט תמשוך דרכו

הוא מחובר לפח במקום גבוה. העיקום נמוך (בגובה תחתית הגלגל).
לא רוצה לצלם. זה מבאס אותי.

אני איישר, ועדיין זה מבאס תחת.

אסף.

סוזי המשתוללת
18-04-08, 03:35
אסף אלו הם החיים וזה רק פח
גם לי דפקו את האוטו פה ליד הבית מול הדלת שלי בלי שאף אחד ראה וכמובן שלא השאירו פרטים
אז מה ? שאני אקח ללב ?
תקן וזהו זה רק עיקוב קל בדרך למטרה

asafk
18-04-08, 14:28
שמוליק, לא משנה מה תגיד, זה מבאס.
אגב, יש עוד התקדמויות, מהצד היותר משמח-
המקרר עובד! אמנם תרמו-אלקטרי מצ'וקמק, אבל עובד ומקרר. מסתבר שהיתה בעיה קטנה במתג, אבל מרגע שסידרתי אותו- זה עובד.
את ההשקעה במטען המצויין של CTEK שקניתי ב"שנפ", החזרתי- לקחתי מצבר בן כמה שנים שהיה באחת מהמכוניות של המשפחה עד שהוספד והוחלף באחר, מילאתי מים, חיברתי למטען... ולמרות שבהתחלה הוא הכריז עליו כ"בלתי טעין", אחרי חצי דקה הנורות הפסיקו להבהב, והמצבר נטען. כמה זמן הוא יחזיק מעמד? לא יודע, אבל לפחות יש לי מצבר לכל המשחקים עד שהרכב ייסע באמת עוד כמה חודשים, וכל זמן שהוא מחובר למטען, הוא נשמר במצב טוב. וכשמחירי המצברים נושקים ל1000 ש"ח, זה משמעותי.פירקתי את חיבור ה"חשמל חוף" המקורי (110V ) והתחלתי לתכנן מערכת חשמל חוף חדשה, תקנית ובלי יותר מדי סיבוכים- זה אומר חיבור חיצוני וקופסת שקעים פנימיים עם נתיך חצי אוטומטי- ומשם יציאה למטען שיחובר קבוע למצבר המשני (אם אפשרות שאני עוד חושב איך ליישם לטעון גם את המצבר הראשי).
פירקתי גם את כניסת המים למילוי המיכל- האביזר עצמו היה סדוק ולא שמיש. אני מחפש אביזר ייעודי, אבל נראה לי שאני אשתמש בצינור פלסטיק שחור רגיל, עם פקק מתברג.

שאלה- יש מצוף שאומר מה מפלס המים במיכל (כמו מצוף של מיכל דלק) ?

אסף.

AvigdorAharon
18-04-08, 16:41
שאלה- יש מצוף שאומר מה מפלס המים במיכל (כמו מצוף של מיכל דלק) ?

אסף.

מנסיוני באוסטרליה, אין מצוף. כל בוקר לפני תנועה, ממלאים עד הסוף.
הרכב היה איווקו.

אביגדור

asafk
29-04-08, 00:25
חשבתי להתקין משהו יותר משוכלל, יש של יאכטות שעולה המון כסף. אולי יש יותר זול?

אסף.

UNIX
29-04-08, 00:35
ל vw החדשים יש חיישן שיושב במיכל עיבוי ומתריע על חוסר בנוזל ,
אצלי בפולקסוואגן יש הכנה אבל אין את החיישן עצמו
אולי גם אצלך יש ? או שאפשר להביא מיכל כזה "קומפלט" מפירוק או משהו

asafk
29-04-08, 00:39
חופשת פסח היתה מועילה מאוד.
הכיפוף בפח- ייושר חלקית (תודה לאבי). בפתיחה של הפנלים הפנימיים, התגלתה העובדה כי הפנל עבר כבר די הרבה יישורים- יש סימני ריתוך של מסמרים (שפחחים משתמשים בהם ליישר את הפח). גם הסדקים בקאר-קיט רומזים על זה. האוטו עדיין עם "חיוך" קל, אבל זה כבר נראה יותר טוב.
שימו לב בתמונות לסימני הריתוכים, וגם לבלאגן החשמלי.
שימו לב גם לצורה בה מותקן המתקן לגלגל. באופן מוזר, יש עליו סימון TOP מאוד ברור, וגם הקדחים מתאימים לסימון... אבל זה בדיוק הפוך מכל מתקן מקורי אחר שראיתי. ההקנה ההפוכה, אגב, ממקמת את הגלגל יותר נמוך- וזה יותר חזק מבחינת הפח. אני חושב שהתקנה עם הTOP למטה תהיה חלק מהחיזוק.

לאחר מכן, ניקיתי היטב את תא המנוע מחלודה, במיוחד באזור מגשי המצברים. על המגשים שפכתי ומרחתי שכבה רצינית של המרייט (עובי של כמה מילימטרים) שזה פתרון שאני די אוהב למגשי מצברים. את שאר תא המנוע צבעתי בצבע יסוד עשיר באבץ. לא כל כך קל לצבוע בתוך תא מנוע סגור, וחוץ מזה היו לי עוד כל מיני בעיות (צינור לחץ אוויר דולף שלא שמתי לב אליו, למשל) ובאיזשהו שלב, מייד אחרי שלקתי שאיפה שאפילו מבעד למסיכה יכולתי להרגיש את האבץ נכנס לי לריאות, חשבתי לעצמי שחוץ מלהתיז לעצמי צבע לעין, עשיתי כל טעות אפשרית. כמובן ששניה אחרי זה התזתי לעצמי צבע לעין. בסופו של דבר יצא לא כל כך גרוע.
בינתיים הזמנתי דרך איביי פתח מילוי למיכל המים, וכניסת חשמל חוף בתקן אירופאי (מאנגליה). לגבי הפתח למיכל המים- זה מדהים, כי יש המון סוגים- אבל אני רציתי בדיוק את המקורי... ומצאתי. לא הייתי בטוח איך לחפש, אז באיזשהו שלב העתקתי מהחלק את המק"ט, ורשמתי אותו בגוגל. בדיוק את החלק שהורכב לפני 30 שנה על הקמפר שלי, מייצרים עד היום ועם אותו מק"ט. (מצורפת תמונה של המיכל. אגב- איך מנקים אותו? סתם סבון כלים? ). וזה נכון לעוד כל מיני חלקים במערכות היעודיות של הקמפר- השוק האמריקאי פשוט מדהים, לכל דבר יש שוק.
המון חלקים צריכים להגיע בימים הקרובים, ולא יהיה לי זמן לעבוד על האוטו. באסה. אבל גם סתם לפתוח חבילות זה כיף...

אסף.

asafk
29-04-08, 00:42
ל vw החדשים יש חיישן שיושב במיכל עיבוי ומתריע על חוסר בנוזל ,
אצלי בפולקסוואגן יש הכנה אבל אין את החיישן עצמו
אולי גם אצלך יש ? או שאפשר להביא מיכל כזה "קומפלט" מפירוק או משהו

המים, תודה לאל, הם מי שתיה, לא קירור. :mrgreen: אז לא חשוב לי אם המיכל מלא עד הסוף או לא, אלא מפלס המים (ומתי צריך למלא)...

אסף.

חנן-ג'יפולוג
29-04-08, 00:45
1. מה רע בצינורית שקופה שמחוברת ב"כלים שלובים"? אם אתה מפחד מאצות כסה אותה בכיסוי אטום שתסיר רק לצורך בדיקת המפלס.

2. אני מכיר חיישן שמחובר בתחתית מיכל (האוריאה) ומשנה את התנגדותו בהתאם לגובה (בהתאם ללחץ, למעשה) הנוזל במיכל.

3. יש מצופים שמשנים מצב מפסק ON\OFF בהתאם לתנוחה שלהם. אתה מכניס שני מצופים כאלה למיכל בגבהים שונים ואז יש לך שתי אינדיקציות למיכל מלא או ריק. אני מניח שהם זולים למדי כי הם משמשים בצורה מסחרית נרחבת ביישומים של משאבות. הם מהווים את הטריגר למשאבה להתחיל לרוקן את המיכל או להפסיק לשאוב ממנו.

UNIX
29-04-08, 00:45
או קיי סורי טעות בהבנה שלי

sidewinder
01-05-08, 00:30
אסף

אתה יכול להשתמש במד גובה מים של מכונת כביסה ישנה
לחבר אותו לנורה שתתריע על גובה מים נמוך

יוסי

asafk
04-05-08, 00:00
אתה יכול להשתמש במד גובה מים של מכונת כביסה ישנה
לחבר אותו לנורה שתתריע על גובה מים נמוך
רעיון.
ייבדק.

היה לי סופ"ש מרגש- גם חבילות שהגיעו בדואר, וגם ערמה גדולה של חלקים שהגיעו במזוודה... ולא יכולתי לא לבדוק מה מצבם ואיך זה להתקין אותם.
קודם כל- מערכת התריסים של הקירור אוויר והתרמוסטט- הגיעה בדואר מקולורדו. חוץ מהכבל (של אופניים יהיה תחליף מצויין), התרמוסטט עצמו (אם אני לא אצליח למצוא בארץ, אני אעשה הסבה לתרמוסטט של חיפושית) והגלגלת של הכבל (בעיה לא פשוטה, אבל פתרון בוא יבוא). הרכבתי את התריסים, ובית המניפה הורכב על המנוע. אני לא מבין איך מישהו ראה את המנגנון הזה ופירק אותו. פשוט מנגנון גאוני, ובטוח לחלוטין מכשל. גם בלי תרמוסטט, הקפיץ שומר את התריסים במצב של מקסימום קירור. אפילו אם נשבר הקפיץ- המסה של התריס השמאלי (שיורד למטה) גדולה מהמסה של התריס הימני (שעולה למעלה). הרכבת נסיון של כל הפחים סביב המנוע לבדוק שלא יהיו הפתעות כשהוא יהיה בתוך הרכב, והכל נראה בסדר. סעפת פליטה של צד ימין- הורדתי אותה, כי יש שבר מכוער, שמישהו פעם תיקן בריתוך חובבני ביותר. נראה שהחיבור לראש 2 לא אטום (סימני פיח על הסעפת סביב הפורט). נתקן.
בגדול, עוד טיפה עבודה והמנוע הזה ירוץ ויגרגר.
בין שאר החלקים שהזמנתי- ידית לדלת הנהג. בידית המקורית שבר במנגנון והיה לא פותחת את הדלת. חשבתי לתומי שאני אוכל להחליף את הצילינדרים ככה שעדיין אשאר עם מפתח אחד. אבל לא. פירקתי את הצילינדרים משתי הידיות, כדי לגלות שיש שינויים משמעותיים בין הישן (גרמני) לחדש (ברזילאי). אי אפשר להחליף. שתי הידיות יושבות על אותו מק"ט בדיוק, אגב- ואכן חליפיות ברמת המכלול, אבל שונות מאוד בתכן הפנימי. אז הרכבתי את הידית החדשה עם המפתח שלה, והמפתח של דלת הנהג יהיה שונה מכל השאר. בדרך, עם פירוק דיפון הדלת, גיליתי שכמקובל בישראל, מישהו הוריד את מחסום האדים מהדלת. חברים- במיוחד בישראל באקלים לח- הניילון הזה שדבוק בתוך הדלת הוא מה שמונע ממנה להחליד ולהירקב. אל תורידו אותו, ואם אתם מטפלים באיברים הפנימיים של הדלת- הקפידו על הדבקה טובה של מחסום האדים, יש סיבה טובה לזה שהוא שם ומודבק בכל ההיקף.
אבל ללא ספק, השיא של היום היה החמש דקות שלקח להרכיב את ההצתה האלקטרונית. סט של פרטרוניקס של מתג מגנטי שמתלבש במקום הפלטינות. פשוט מאוד להרכבה, ממש עניין של דקות והכל בפנים. לא משנה כמה המנוע טוב, בלי ניצוץ הוא לא מייצר כוח, ופלטינות זה חרא שרוב הזמן מונע מהניצוץ להיות מה שהוא יכול להיות.

אסף.

שלומי
04-05-08, 01:00
רעיון.
ייבדק.

הניילון הזה שדבוק בתוך הדלת הוא מה שמונע ממנה להחליד ולהירקב.

אסף.

אני מתקרב להחלפת הדלתות ב 109 למשומשות של 110 - לא זכור לי שראיתי ניילון בדלת ,יש לך תמונות ?

תודה,

שלומי

sidewinder
04-05-08, 08:36
אסף
לגבי ההצתה אלקטרונית אצלי בחיפושית יש דיסטרבוטר של טרנספורטר חדש עם הצתה אלקטרונית (הול אפקט)עם המודול שלו והכוייל שלו עובד מצויין ללא תקלות כבר כמה שנים טובות
ולדעתי יותר טוב מהפרטרוניקס

יוסי

מוני אורבך
04-05-08, 10:00
שכחת שדיפנדר == אלומניום ?!

חוץ ממנגנון החלון אין מה שיחליד...

עמי
04-05-08, 14:53
לא קשור לשרשור של אסף - בטח מישהו כבר יעביר את זה.

1.דלתות של דיפנדר מחלידות ועוד איך. למעשה, תחתית הדלת היא החלק הכי מועד לחלודה בדיפנדר.
2. דלתות של דיפנדר מגיעות במקור כשהחלק הפנימי שלהן אטום (במובן האנגלי של המונח הזה) בניילון.

עמי

asafk
04-05-08, 20:17
אסף
לגבי ההצתה אלקטרונית אצלי בחיפושית יש דיסטרבוטר של טרנספורטר חדש עם הצתה אלקטרונית (הול אפקט)עם המודול שלו והכוייל שלו עובד מצויין ללא תקלות כבר כמה שנים טובות
ולדעתי יותר טוב מהפרטרוניקס

יוסי

צודק, בדקתי את האפשרות. חדש- יקר אש. משומש- לא מצאתי. מצד שני, מהפרטרוניקס כולם מרוצים, אז החלטתי שזה שווה את ה60 דולר.

אסף.

UNIX
04-05-08, 23:30
אם אתה רוצה מד גובה של מכונת כביסה דבר איתי

asafk
04-05-08, 23:44
תודה, כבר יש...

:smile: :smile:

אסף.

adam12345
05-05-08, 01:45
אסף, סתם בשביל קצת לגרות אותך!

אחד הטרנספורטרים הכי ישנים בארץ, יש רשיונות ואפשרות לעלות על הכביש:-D :-D :-D
בתקווה שבקרוב יתחיל השיפוץ...

asafk
05-05-08, 23:12
תמונות...
מנגנוני הנעילה של הידית החדשה והישנה.
תריסים לקירור אוויר (שימו לב לקפיץ, ושימו לב לתריס הגדול יותר, שמזרים אוויר למצנן שמן)

asafk
05-05-08, 23:15
פרטרוניקס לעומת פלטינות
כיוון מרווח בין הפיקאפ למגנט
מפלג מורכב

אסף.

kobiarava
06-05-08, 22:39
בין שאר החלקים שהזמנתי- ידית לדלת הנהג. בידית המקורית שבר במנגנון והיה לא פותחת את הדלת. חשבתי לתומי שאני אוכל להחליף את הצילינדרים ככה שעדיין אשאר עם מפתח אחד. אבל לא. פירקתי את הצילינדרים משתי הידיות, כדי לגלות שיש שינויים משמעותיים בין הישן (גרמני) לחדש (ברזילאי). אי אפשר להחליף. שתי הידיות יושבות על אותו מק"ט בדיוק, אגב- ואכן חליפיות ברמת המכלול, אבל שונות מאוד בתכן הפנימי. אז הרכבתי את הידית החדשה עם המפתח שלה, והמפתח של דלת הנהג יהיה שונה מכל השאר.

אולי יש דרך לפתור את העניין, השאלה היא-האם המפתח של הצילינדר החדש נכנס לישן? אם כן, אפשר לעשות התאמה פשוטה

קובי

asafk
07-05-08, 21:06
חשבתי על לעשות מה שעשיתי פעם בצילינדרים לא זהים של הסופה- להחליף את ה"עלים" שבתוך הצילינדר. אבל אי אפשר. כל המבנה של הצילינדר שונה.

אסף.

kobiarava
07-05-08, 21:59
חשבתי על לעשות מה שעשיתי פעם בצילינדרים לא זהים של הסופה- להחליף את ה"עלים" שבתוך הצילינדר. אבל אי אפשר. כל המבנה של הצילינדר שונה.

אסף.

נכנס, או לא נכנס? כל היתר לא משמעותי אם כן, גם אם המנגנון שונה-ניתן להתאים (אני מנעולן עם הרבה ניסיון, לשעבר)

קובי

asafk
08-05-08, 01:28
עוד לא ניסיתי. :confused: אבל עכשיו אני בטוח אנסה.
;) ;)

אסף.

איציק - 4X6ZH
08-05-08, 10:50
לא לשכוח את משקלות המפלג הם תמיד משתחררות ולכן המנוע מצלצל .
איציק

idanw
11-05-08, 00:02
אני מתקרב להחלפת הדלתות ב 109 למשומשות של 110 - לא זכור לי שראיתי ניילון בדלת ,יש לך תמונות ?

תודה,

שלומי

כמו שכבר נאמר, הדלתות עשויות ברזל ומחלידות מאוד!
בדגמי 2007-2008 הדיפנדרים מגיעים עם דלתות אלומיניום ללא ריתוכים (לא מחלידות אף פעם, וקלות בהרבה!
מוכרים כאלה בחברת המזרח, מפירוק... אם כבר אתה מחליף, אז מומלץ לכאלה.

asafk
15-05-08, 22:42
טוב, טוב... די לדבר על דיפנדרים. זה כבר היה לי.

החבילות ממשיכות להגיע, ומצד שני תוך כדי התקדמות אני מגלה עוד דברים חסרים- למשל, בהרכבה הסופית של הפחים סביב למנוע גיליתי סעפת יניקה סדוקה (של ראש ימין). עליה מה שאפשר להגדיר כנסיון ריתוך איום ונורא, מה שמשאיר עדיין את הסדק במקומו, ומסביב ערמות של חומר ריתוך לא מזוהה. כמובן שבפירוק הסעפת גיליתי שאין את אטמי הנחושת בחיבור הסעפת לראש- פריט שהוא חובה כדי למנוע מהראש להתחמם כתוצאה מחוסר האטימה והגזים החמים. אז הזמנתי אטמים, ועכשיו אני מחכה להם כדי להמשיך לעבוד על המנוע. "על הדרך" הזמנתי גם אטמים לצינורות של המוטות הדחיפים, כי ראיתי שהם כנראה במצב רע מאוד, ונוזל מהם המון שמן. את הסעפת לקחתי לרתך שכבר ראה כמה אגזוזים וסעפות בחיים.. והוא קצת עשה פרצוף. הסעפת עשויה מחומר דק מאוד, וסוג של פלדה בלתי מחלידה. בקיצור- לא משהו שטריוויאלי לתקן, אבל לא לדאוג.
אבל לא משעמם לי, כי בין השאר הגיעו עיגולי הניקל שסביב לפנסים הראשיים מCIP, והם לא מתאימים! לא ניכנס לפרטים, אבל קצת עבודה עם דרמל סידרה מה שצריך.
בגזרת המרכב, התקנתי את האטם של הדלת האחורית, ובדרך הייתי צריך לטפל בכמה נקודות חלודה בפח שמתחת לדלת. נקודות ממש קטנות ושטחיות ("נמשים") שטופלו עם ממיר חלודה. כיוון שכבר פתחתי את הממיר, טיפלתי גם בחלודה הדי שטחית במדרגות הכניסה של הנהג והנוסעת (או הנהגת והנוסע, או כל סידור אחר, איש איש לפי טעמו). אני לא יודע את הכימיה של זה, אבל המח"ט הוא חומר נפלא לטיפול בחלודה שטחית. חזרה לאטם עצמו- יפה לראות שהאטם, שעולה בערך 100$ והוא היקר ביותר ברכב כולו, והוא גרמני מקורי- מתאים בול, לא כמו האטמים של הדלתות, הברזילאיים, שמתאימים "כמעט" (והם די איכותיים, שלא תהיה טעות- הרבה יותר מאטמים גרועים מאוד שמוכרים בארץ בכמה מקומות). לדלת האחורית אין תחליפי, בגלל הצורה המאוד מסובכת שלו- וזו הסיבה, ככל הנראה, למחיר הגבוה.
חוץ מזה שמתי פעמיי ל"אוו ספידומטרים" וקניתי שעוני טמפרטורת שמן ולחץ שמן של VDO, ואת החיישנים שלהם. בחרתי לטמפרטורה בחיישן עם ההברגה המילימטרית, על מנת להתקין אותו בפלטת השמן מתחת למנוע, כמו בהוראות של VDO לפורשה 914 (שחולקת עם הטרנספורטר את רוב המנוע).
בעניין שעונים- השעון היחיד שחסר לי ואני רוצה מאוד להשיג הוא מד טורים בקוטר 80 מילימטר (עם מחט לבנה) - לא מצליח למצוא במחיר סביר. אם למישהו יש (מדגמים מסויימים של אאודי או פורשה) אני אשמח. מי שמכיר את לוח השעונים של הטרנספורטר- אז בצד ימין יש חור ריק. בדגמים מסויימים היה שם שעון זמן, ובגרסה הצבאית / כבאית היה שם מד טורים. שימושי מאוד במנוע שיכול למות מאוברטורינג, וממוקם שני מטר מאחורי הנהג.

אה, כן... לגבי המפתח - לא, לא נכנס. אבל תודה על הנסיון.

תמונות..... חוב מהפעם הקודמת- התריס של הקירור במצב בו הוא מזרים אוויר למצנן שמן (ומדגים למה כל כך חשוב לשמור על המערכת עם כל חלקיה)
הניקלים החדשים של הפנסים (לאחר עבודת פבריקציה)
חלודות לשעבר
תא המנוע צבוע
אטם חדש לדלת האחורית
בקליות חדשות לפנסים האחוריים

אסף.

shmil
15-05-08, 23:45
נראה טוב, העניין של הניקלים... אה, כן, וגם ה ;) תריס.

אם זה טוב לך, מצא לי אחד אחר (0-4000 או 6000), אפילו קטן יותר, והוא שלך.
http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=8891&stc=1

אה, בעצם המחט לא לבנה...:twisted:

asafk
16-05-08, 00:11
אה, בעצם המחט לא לבנה...:twisted:

בדיוק.
טהרן זה לא רק מקום.

אסף.

asafk
17-05-08, 21:50
אתמול, שישי, הקדשתי חצי יום למיקום חיישן טמפרטורת השמן בSUMP PLATE של המנוע.
מדידת טמפרטורת השמן היא דבר בעייתי, והמקום היחיד שהוא באמת אופטימלי, עם הרבה זרימה וכשהשמן חם, הוא בפקק שליד משאבת השמן. זה גם המקום בו ממוקם החיישן בגרסה התעשייתית של המנוע הזה. אבל בטרנספורטר, הנקודה המצויינת הזו מוסתרת על ידי תושבת המנוע. המיקום הבא המקובל הוא בתחתית אגן השמן. לVDO יש הוראה מפורטת כיצד להתקין את החיישן במנוע של פורשה 914, שהוא דומה מאוד, פרט לעובדה שמדיד השמן בא ישר מלמעלה (כמו בטרנספורטר ונאגון) ואילו בטרנספורטר המדיד בא באלכסון.
למיקום הזה יש שני חסרונות- האחד הוא שהפלטה של אגן השמן מתפקדת, הלכה למעשה, כHEAT SINK ולכן זמן התגובה של החיישן ארוך. הבעיה השניה היא שצידו החיצוני של החיישן נמצא בזרימה של אוויר קר (מתחת למנוע) מה שהופך את הקריאה ללא מדוייקת. את העניין הזה פותרים עם מכסה כלשהו.חסרון נוסף במיקום הזה הוא הפגיעות של החיישן, שהופך להיות אחת מהנקודות הנמוכות במנוע. במקרה שלי, מתוכנן מיגון מתחת למנוע (לפי השרטוטים המקוריים של VW) , מה שיפתור את הבעיה.
לעסק...
ממנוע 2 ליטר מושבת שיש לי, לקחתי את פלטת אגן השמן, ובו גם השתמשתי למדידות, ומצאתי את המיקום האידאלי לחיישן, היכן שלא החיישן ולא האום יתקלו באיברים פנימיים של בלוק המנוע. החיישן הוא עם שפיץ ארוך- זה עוזר לקצר את זמן התגובה- וזה החיישן שבא במקור בפורשה 914. בתמונות תוכלו לראות שמדיד השמן בטרנספורטר שלי מתנגש עם החיישן, ונדרש לקצר אותו. עוד תוכלו לראות בתמונה שהקיצור לא קריטי- כי הסימונים נמצאים רחוק מקצה המדיד. ההברגה של החיישן הזה היא M14, ובמיקום שבתמונה אני מצביע עליו עם עפרון, קדחתי קדח של 14 מ"מ. הנחתי את החיישן במקומו, ובדקתי שאין התנגשויות בתוך הבלוק.
השלב הבא- מיקמתי את האום מצידה השני של הפלטה. בחרתי באום עם "חצאית" בשביל שטח מגע גדול ככל האפשר, שיעזור גם באטימה. כדי להתחמק מהתנגשויות בחלקים הפנימיים של המנוע, החבר 4.5" בא לעזרתי ונתן לאום צורה חדשה, וגם עזר לי לעשות אותו דק יותר. לסיכום, התקנתי הכל, עם דיסקית נחושת מתחת לחיישן לצורך אטימה, ומדדתי שאין התנגשויות במנוע של הטרנספורטר. נדרש עוד עיבוד של חצי מילימטר באחת הפאות של האום, והחיישן מוכן להתקנה.
אני מקווה שהתמונות עוזרות להבנה...

אסף.

asafk
17-05-08, 21:53
המשך התמונות

אסף.

asafk
19-05-08, 00:24
מצאתי תמונה של... טוב, תראו לבד:
http://images.thesamba.com/vw/gallery/pix/223159.jpg

אסף.

סולי
19-05-08, 18:24
235.75R14???

asafk
03-08-08, 13:34
בעקבות האירועים המשפחתיים המשמחים, ראיתי את הקמפר רק מרחוק במשך כחודשיים, ואתמול החלטתי לחזור לתלם. יופי, בתחילת אוגוסט... זמן מצויין לעבוד בצהרים, כשהצל היחיד הוא מדלת המטען המורמת כלפי מעלה...
קצת אחורה, לפני כשבועיים ביזבזתי בוקר שלם במשרד התחבורה ובמכס כדי להוציא רשיון ייבוא ולשחרר את האטמים לסעפות הפליטה והיניקה שהגיעו בדואר. האטמים של סעפת היניקה הבהירו לי למה היה קשה להרכיב את המזרקים בהרכבת הנסיון- האטמים שהיו מורכבים היו בעובי שני מילימטר. החדשים, לפי המפרט המקורי, הם בעובי 10 ממ, ומרחיקים את הסעפת, עם המזרקים מהפחים שסביב המנוע. יופי. אבל עוד נגיע לזה...
בעקרון, עם כל החלקים כאן, אין שום דבר שמונע ממני להרכיב את המנוע ולהכניס לרכב, וזה מה שאני עושה עכשיו בעדיפות ראשונה. אתמול החלפתי את האורינגים שאוטמים את צינורות מרימי השסתומים. הישנים, כצפוי, היו לא איכותיים, חלקם מעוותים, ואחד לפחות קרוע. מדובר בחלקים שעולים גרושים, גם כשמדובר בסוג האיכותי (של פורשה) שאני קניתי, וגם כשמדובר באחרים שנמכרו בארץ. בהחלט לא משהו ששווה לחסוך עליו, אבל כנראה שבכל זאת חסכו. לעומת זאת, נחשו מה היה במוסך בו הרכיבו את המנוע? נכון, ילדים... סיליקון. מי צריך להחליף אורינגים כשיש סיליקון? אבל עזבו שטויות, היה לי חם מדי אחרי צד אחד של המנוע, סגרתי בזה יום עבודה קצר, והדבר הבא שאני אקנה לטובת השיפוץ יהיה רשת צל איכותית.
ההישג החשוב הוא שמלאכת השיפוץ חזרה לתלם אחרי הזנחה של כחודשיים, ועכשיו אין סיבה לעצור.

אסף.

חנן גולומבק
04-08-08, 12:52
מצאתי תמונה של... טוב, תראו לבד:
http://images.thesamba.com/vw/gallery/pix/223159.jpg

אסף.

יאללה כבר כמה דיבורים.......
תניע אותו כבר ובוא לאילת :rolleyes: בעצם עדיף לחכות שהטמפרטורה הממוצעת תרד מתחת ל 50 מעלות...:mad:
אחלה פרויקט, כל הכבוד.

asafk
04-08-08, 21:46
אני לא מפסיק להסתכל על התמונה הזו ולחשוב איך מכניסים צמיגים כאלו לרשיון...

אסף.

GodsFather
05-08-08, 00:06
אני לא מפסיק להסתכל על התמונה הזו ולחשוב איך מכניסים צמיגים כאלו לרשיון...

אסף.

הכל שאלה של מחיר

asafk
22-08-08, 00:44
השבוע הייתי בחופש מהעבודה, שבחלקו נוצל לזמן איכות חסר עם המשפחה, וברובו להמשך השיפוץ. שיפוץ כזה מסתכם בסופו של דבר בהרבה מאוד התרוצצויות, כאלו שאי אפשר לעשות בשבתות או אחרי שעות העבודה, ולכן חופשה היא הזמן לקפיצת זמן בשיפוץ.
קודם כל, התקנתי רשת צל מעל משטח העבודה. המסקנה הראשונה היא שהייתי צריך לעשות את זה לפני עשר שנים. השניה היא שבפעם הבאה שאני מתקין רשת צל, כדאי להתקין אותה מעל הזרקורים שמאירים את המשטח, לא מתחתיהם. :rolleyes:;)
אחרי זה השלמתי מטלות שהיו על הפרק.
השלמת החלפת האטמים של צינורות מרימי השסתומים- שני צינורות היו עקומים ברמה שלא רציתי להרכיב בחזרה, ומנוע הואנאגון תרם שני צינורות במקומם.
את סעפת הפליטה של ראש ימין, שיש בה סדק, השחזתי- יותר נכון השחזתי את ערמת חומר הריתוך שהיה דבוק אליה ב20 שנה האחרונות, כדי לגלות שהרתך החובב עשה מתחת לערמת החומר חור רציני בסעפת. בכל מקרה ניקיתי טוב את שאריות הריתוך וקדחתי חור בקצה הסגור של הסדק, כדי ללכת לאגזוזנים שיוכלו להעריך את מחיר התיקון, אם הוא בכלל אפשרי (בגלל החומר המיוחד ממנו הסעפת עשויה). נראה לי שבכל מקרה אני בסופו של דבר אקנה סעפת מפירוק בארה"ב (היא יחודית להזרקה) אבל תיקון לבינתיים הוא חשוב כדי להניע את המנוע וגם לנסוע. את הסעפת השמאלית, לעומת זאת, אני לא מצליח לפרק בינתיים, כי מי שהרכיב אותה השתמש רק ב2 מ4 הגוז'ונים המקוריים, ובמקום השניים האחרים הוא תקע ברגים במידות אחרות. אני פוחד לגרום נזק לראש, אז אני צריך לעבוד על זה בעדינות.
בזכותו של אבי ממועדון החיפושיות (תודה ענקית! ) זכיתי בגלגלת לכבל התרמוסטט, והרכבתי אותה. כעת נשאר רק לקנות תרמוסטט תקין- כנראה של חיפושית שאני אעשה לו הסבה. עם הגלגלת וכבל אופניים, בדקתי את פעולת מנגנון התריסים- וזה עובד יופי יופי.
ה"ח" שעליו מחובר האלטרנטור היה שבור, ובעזרת "מכבש כיפוף 1.5 קילו" (שזה אומר מלחציים ופטיש) ומקדחת עמוד התחלתי לייצר "ח" חדש, מחומר מעט חזק יותר מהמקורי. יצא יופי, ומתאים בול.
גוז'ון אחד מהשניים שמחברים את המנוע לגיר היה שבור כשפירקתי את המנוע, אז קניתי חדש, והרכבתי אותו עם הרבה לוקטייט.
נשאר רק הדבר שבגללו הוצאתי את המנוע- חיישן טמפרטורת ראש מנוע של מערכת ההזרקה, ובעצתם של החברים מ thesamba.com הברזתי הברגה m10X1 עבורו בתצורה של מנוע אמריקאי משנת 79, קרוב לסעפת היניקה. את הקדח לא קדחתי לכל העומק, רק 7.5 מ"מ הדרושים לחיישן, כדי שצידו האחורי לא יהיה חשוף לאוויר. אני עדיין חושב שהמיקום הזה פחות טוב מהמקורי, כיוון שהוא גם רחוק יותר מתא השריפה וקרוב לזרימת אוויר קר בסעפת היניקה, וגם, בשורה התחתונה, הוא מחובר בתוך צלע קירור. עבה, אבל עדיין עם זרימת אוויר משני צידיה. אבל זה מיקום מקורי ב'79, אז אני לא מתלונן.
בשורה התחתונה המנוע כבר מוכן להרכבה, נשארו כמה פינישים ברמה באמת פשוטה, אבל הייתי חייב לרוץ היום לצלם בטקס ההכרה בהתאחדויות הספורט המוטורי, אז השארתי את הכנסת המנוע לאוטו לפעם הבאה.

תהנו מהתמונות, עד הפעם הבאה.

אסף.

asafk
22-08-08, 00:48
תמונות של סעפת הפליטה, לפני ההשחזה ואחריה

אסף.

asafk
22-08-08, 00:53
צינורות מרימי שסתומים (אגב, מדובר במרימים הידראוליים)- שימו לב לפשטות של פירוק הצינורות והמרימים, לא כמו במנוע חיפושית, וגם- צינור מעוות שכנראה הותקן עם הרבה כוח בפעם הקודמת (אחרת אין לי הסבר לעיוות)

אסף.

asafk
26-08-08, 01:35
החלטתי לא לבזבז זמן וכסף על תיקון סעפת הפליטה הסדוקה, ובלוח המודעות של thesamba.com מצאתי סעפת משומשת מבחור קנדי חביב, במחיר של 25 דולר קנדי לפני משלוח. בשורה התחתונה, כולל משלוח באוויר תוך 14 ימי עבודה, שילמתי 77 דולר קנדי והסעפת בדרך אלי. עולם קטן...

אגב, אתר שימושי שמצאתי ועוזר לי הרבה - www.vagcat.com עם קטלוגים של כל רכבי הקונצרן לדורותיהם.

אסף.

itay-rover
26-08-08, 17:46
קודם כל, התקנתי רשת צל מעל משטח העבודה. המסקנה הראשונה היא שהייתי צריך לעשות את זה לפני עשר שנים. השניה היא שבפעם הבאה שאני מתקין רשת צל, כדאי להתקין אותה מעל הזרקורים שמאירים את המשטח, לא מתחתיהם. :rolleyes:;)

אסף.

אני חושב שזכית בכרטיס הכניסה לשרשור המיתולוגי של עירא....:-) אמנם אין לך סיכויי לנצח עם הסיפור הזה,כי לא נגרם נזק ממשי אבל זה בהחלט יכול לתפוס מקום מכובד.

איתי.

asafk
30-08-08, 01:00
היום קניתי אלטרנטור משומש, 55A כמו במפרט המקורי של הרכב (ושוב תודה ענקית לאבי איש הTYPE4 ), וקניתי גם ברגים. החלטתי שכל התושבות וכו' שאני מפרק יורכבו מחדש רק עם ברגים חדשים, ושכל חיבורי האגזוז למיניהם רק עם ברגי נירוסטה. חוץ מזה הגיע זמן לעשות סדר בברגים שמחברים את הפחים שסביב המנוע, וגם כאן, רק ברגים חדשים. את ההגדרות המדוייקות של הברגין המקוריים מצאתי באתר המדהים vagcat.com שאני לומד לאהוב כל יום עוד קצת.
בהמשך היום גמרתי להתאים סופית את תושבת האלטרנטור המחוזקת מבניה עצמית, הרכבתי את האלטרנטור לא לפני שאת הצמה שלו שיניתי מצמה של פורשה לצמה של טרנספורטר עם מפצל טעינה (עבודת "תספורת" קלה והחלפת החוט הראשי בעבה יותר מהמקורי).
אחרי זה כל הפחים של המנוע חזרו למקומם, חוץ מהשלישיה האחורית, והפח הגדול שתחת קיר האש- הם יורכבו רק אחרי שהמנוע יהיה במקומו.
עשיתי עוד קצת פינישים, חיזוק ברגים וזהו. המנוע מוכן להתקנה ברכב.
ובלהט העניינים לא צילמתי היום בכלל. בפעם הבאה תמונות לפני הכל.

אסף.

asafk
06-09-08, 23:29
החלטתי להרכיב את ההזרקה על המנוע לפני ההכנסה למקום של המנוע. זה הולך ליצור לי בעיה- עם הכל מורכב, המנוע גבוה מדי. זה אומר או לחפור שוחה בשביל העגלה, או להרים עוד את האוטו שכבר גבוה באופן מפחיד. אבל דיה לצרה בשעתה, ובשבוע הבא אני אצטרך לפתור את הבעיה.
בינתיים, היום החלפתי את כל צינורות הגומי במערכת הנשמים של מיכל הדלק (אלוהים ישמור- למה עשו כזה מבוך של צינורות נשם? ) אחרי שבשבוע שעבר אחד מהם התפורר לי ביד. התברר לי שזה שתפורר לי ביד היה היחיד שבאמת הייתי צריך להחליף. אבל לא נורא, זה חשוב.
אחרי זה החלפתי פלאגים (וגיליתי שאלו שהיו מורכבים הם לא אלו שצריך), והרכבתי את חלקי מערכת ההזרקה על המנוע. זה נראה נהדר, והרבה יותר אלגנטי מהקרבורטורים המגושמים.
שימו לב גם לתמונות של הגבההת ופיצול חיישן לחץ השמן, לשני חיישנים- אחד (המקורי) לנורה, והשני (חדש) לשעון. לא השתמשתי בחיישן "גם וגם" כי זמן התגובה שלו לצד של הנורה הוא ארוך יותר במעט, וזה בהחלט קריטי במנוע מקורר אוויר. אגב, צינור ההארכה הוא צינור ברקס משומש של הדיפנדר... קצת מלחיץ.. חלק של לנדרובר בVW...
אפשר גם לראות תמונה של משאבת הדלק החשמלית ושל הפילטר (חדי העין יבחינו בכיתוב made in israel על הפילטר, שקניתי בארה"ב), ועוד תמונה של העיקוף סביב למזרק החמישי, "שסתום להתנעה במזג אוויר קר", שהגוף שלו סדוק, ויש סכנה לנזילת דלק.
טוב, מה אני מבלבל ת'מח, התמונות ידברו.

אסף.

asafk
06-09-08, 23:30
ממשארבת הדלק שהיתה מורכבת נפטרתי כי היא לא נתנה מספיק לחץ, וזו החדשה.

אסף.

asafk
02-10-08, 13:49
והנה עדכון ממש משמח...
לכבוד השנה החדשה, החלטתי להוציא לקמפר רשיון אספנות. הרשיון האחרון שהיה לו פג בשנת 93, וזה די מזמן.
הבוקר שמתי פעמי למשרד הרישוי בחולון, בשעה מוקדמת (אבל לא מדי), עם תעודת הזהות שלי, ושל בעל הרכב. הגעתי, קבלתי מספר 811, ובשורה כי מערכת המחשב של משרד הרישוי נפלה ואין קבלת קהל עד להודעה חדשה. נחישות... נחישות... אמרתי לעצמי, ואכן, הנחישות השתלמה אחרי כשעתיים. למרבה המזל, לא כל הנוכחים באולם היו נחושים כמוני, ואת 200 המספרים שהפרידו בין המספר שעל הצג למספר שבידי, העבירו הפקידות (4 פקידות ב9 עמדות) בזריזות, משנוכחו לדעת שרוב האזרחים בעלי המספרים לא ניחנו בסבלנות הדרושה לביקורים במוסדות השלטון.
ובסוף, יש רשיון, אספנות, ואחרי העברת בעלות מהירה ויעילה- הרכב גם רשום על שמי!
שנה טובה!!

אסף.

jeep.il
02-10-08, 21:13
מזל טוב ובהצלחה בהמשך השיפוץ

סוזי המשתוללת
03-10-08, 00:52
;-)מברוק
אבל עכשיו יש לך עבודה
תתחיל לפרק את הגיר ותפתח את תיבת ההודעות:cool::!:

itay-rover
05-10-08, 12:57
מזל טוב וברוך הבא למשפחה!!!

סתם אנקדוטה,שבוע שעבר נסעתי לעבודה,בסביבות 8:47 בפקק בכביש 5 קצת אחרי ירקון לכיוון מורשה,איזה בחור צעיר ניראה חנון טילים מסתכל עליי במבט מחנך ומסמן לי עם השעון שלו......רק אל תגיד לי אמרתי לך...:-)

איתי.

amir2cv
05-10-08, 14:52
אסף...
איזה שרשור מהנה. כל הכבוד!
בבקשה תעלה עוד תמונות, והרבה.

asafk
06-10-08, 00:48
סתם אנקדוטה,שבוע שעבר נסעתי לעבודה,בסביבות 8:47 בפקק בכביש 5 קצת אחרי ירקון לכיוון מורשה,איזה בחור צעיר ניראה חנון טילים מסתכל עליי במבט מחנך ומסמן לי עם השעון שלו......רק אל תגיד לי אמרתי לך...:-)

אמרתי לך...
:roll:;);)

אסף.

asafk
06-10-08, 00:52
בבקשה תעלה עוד תמונות, והרבה.

חכה חכה. זה רק התחיל.

אסף.

asafk
11-10-08, 01:13
מכירים את הימים האלה שיום שלם עובר מסביב לבורג אחד שמטריף את המוח? אז היום היה לי יום כזה. אבל לא נקדים את המאוחר.
בשבועות האחרונים עבדתי על הקמפר טיפין טיפין, גונב שעה פה שעה שם, והשלמתי את כל הפינישים הקטנים סביב למנוע. צינוריות ואקום, אטמים, כל מיני דברים שחייבים לעשות.
והיום היה אמור להיות סוג של יום גדול- התכנית היתה להגיע על הבוקר, להוריד את סעפת הפליטה השמאלית, להרכיב מחדש את שתי הסעפות (עם אטמים חדשים, טוב- עם אטמים בכלל, זה כבר יותר ממה שהיה קודם) אבל הפוך- הימנית בצד שמאל והשמאלית בצד ימין, ככה שהן יוצאות אחורה במקום קדימה, ואז להזרים דלק בצנרת כדי לנקות אותה וגם כדי להיות בטוח שאין נזילות ויש לחץ כמו שצריך להיות, ואחרי זה למלא שמן ולסובב את המנוע כמה סיבובים, לכוון מרווחים במרימי השסתומים. זו היתה התכנית.
ואז הגעתי לסעיף הראשון. אני לא אכנס יותר מדי לפרטים, אבל הסעפות פליטה מחוברות במקור עם ארבעה גוז'ונים כל אחת, 9 מ"מ בצד הראש, 8 מ"מ בחוץ. אבל לא הסעפת הזו. כנראה בעבר הופשטו שתי הברגות, וכעת היא מחוברת עם שני גוז'ונים כאמור ועוד שני ברגים במידה 5/8". כן. ברגים. אינצ'יים. גדולים מדי.
וזה היה צד שמאל. בצד ימין המצב טוב יותר- יש ארבעה גוז'ונים מקוריים, רק שאחד מהם לא היה ממש מחובר לראש. יצא כשפירקתי את הסעפת. וזה שלידו קצת התחיל לפרק את האלומיניום של ההברגה. הגוז'ון שיצא מהסעפת? תחזיר אותו למקום, תאמרו, ובצדק. ניסיתי. באמת שניסיתי. שלוש שעות ניסיתי ולא הצלחתי. קצת ניקוי עם מברז, קצת עבודה לכאן ולשם, ואני לא גאה בזה אבל בסוף גם אני הוספתי אילתור. אני לא מספר מה, באמת אני לא גאה בזה.... אבל בואו נגיד שבפעם הבאה שהמנוע הזה ירד מהרכב לצורך שיפוץ, זה יהיה כמו שצריך- עם שני ראשים חדשים.
לגבי הסעפת השניה בחנתי את כל האופציות וגם כאן אני לא גאה בזה, אבל החלטתי להחזיר למקום את האילתור שהיה שם. ההברגה של הברגים האינצ'יים גסה, ואם הייתי מנסה להבריז שם משהו אחר לא היה נשאר אלומיניום בחור. וברור שאין מה לדבר על גוז'ונים בשני קטרים, כשהגדול הוא מידה לא נפוצה כמו 5/8".
אבל מה שחשוב הוא השורה התחתונה, שתי הסעפות מורכבות, וכמו שרציתי. זה אומר שעכשיו כבר אין דרך חזרה ומערכת החימום המקורית המחורבנת לא תהיה בפולקסווגן הזה.
אחרי כל הסיפור, פירקתי מגיר שיש לי בצד את הבלהאוזינג, עם הסטרטר שלו והרכבתי למנוע. זה יעזור לי לסובב אותו. ככה, בשביל הכיף. פסל קינטי, מה רע?
וזה מה שיהיה מחר. על הבוקר לבדוק שוב שכל הפתחים סגורים, נמלא שמן, כמה סיבובים למנוע, כיוון שסתומים, עוד כמה סיבובים, הזרמת דלק דרך צנרת ההזרקה, ואם תרצה השם- אולי אפילו נכניס את המנוע לאוטו.

לילה טוב..

אסף.

idanw
11-10-08, 05:55
למה לא להשתיל שרוול עם הליקוייל ולהבריז מחדש? :confused:

asafk
11-10-08, 07:27
אם כבר אז קינסרט או טיימסרט או משהו אמיתי (הליקויל זה לא טוב). הבעיה היא אינסרט במידה הנכונה- די קשה למצוא M9. לפחות לא הגדלתי אף קדח לעומת המצב הקודם.

אסף.

idanw
11-10-08, 07:57
אם כבר אז קינסרט או טיימסרט או משהו אמיתי (הליקויל זה לא טוב).
אסף.

אני לא מכיר משהו אחר חוץ מהליקוייל.. מה ההבדלים בינהם?

asafk
12-10-08, 00:04
כל האחרים הם קדח, הברזה, ותותב עם הברגה חיצונית ופנימית. הליקויל הוא סליל שיוצא ברגע הלא נכון...

אסף.

asafk
12-10-08, 00:21
אני רוצה לצרוב בתודעה שלכם תמונת ניצחון:

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=12015&stc=1&d=1223759505

היום עבר חלק, קודם כל סובבנו את המנוע על "מתקן ההרצה" מאתמול- בלהאוזינג מגיר אחר עם סטרטר עליו, ואליו חיברתי מצבר, מתג התנעה (למעשה, לחצן מתזים של הפנסים מהניבה ז"ל, כלומר הלחצן הראשון שנפל לי ליד), ושעון לחץ שמן. סובבנו את המנוע כמה פעמים, מחפשים נזילות שמן (ולא מוצאים בינתיים. השמן עוד קר, לא להתלהב), לראות שכל מה שצריך, מסתובב, ושום דבר לא מתפרק. עבר בהצלחה.
לאחר מכן שמתי כליטר דלק בצינצנת, צינור הזנה למשאבה מצד אחד, צינור עודפים מהוסת בצד שני, ונתתי מתח. בהתחלה המשאבה שאבה על יבש, ואז התמלאה דלק, הצליל השתנה, וכמות הדלק בצנצנת התחילה לרדת, ואז הוסת עשה קולות של "תודה, כבר התגעגעתי לטעם של דלק" ופוף! התחיל לפרוק את העודפים לצינצנת והמפלס התיצב. למרבה הצער, מד הלחץ שחשבתי למדוד איתו את לחץ הדלק הוא רק עד 10 PSI, וזה לא מספיק, אז לא מדדתי- אבל מצורת הפעולה של המשאבה והווסת נראה לי שהכל עובד.
גמרנו עם זה, פירקתי את כל מערך ההרצה מהמנוע, והכנסנו אותו לרכב. את בעיית הגובה בין הרכב למנוע פתרתי לא על ידי הגבהה נוספת של הרכב (זה כבר מפחיד), אלא על ידי הנמכה של הרצפה. לפעמים בשיפוץ רכב משתמשים גם בטוריה. קורה.

זהו. המנוע בפנים, עוד שעה- שעתיים עבודה בחג סוכות והכל יהיה מחובר ומכוון.

אסף.

tomer s
13-10-08, 09:15
שאפו!!!

סוזי המשתוללת
13-10-08, 20:38
מה הכנסת את המנוע
מצאתי לך נעילה !!!!!!!!!!!!

סתאאאאאאאאאאאאאאם
:mrgreen::twisted:

asafk
03-11-08, 01:07
מזמן לא עדכנתי, וזה כי....
כצפוי, זה לא עובד. לא באמת חשבתי שאני מכניס הכל, נותן סטרטר ו-ווורוווםםם. אבל מה שלא ציפיתי לו, זה שאחרי יום עבודה שלם של איתור תקלות אני עדיין לא יודע בדיוק למה. בשורה התחתונה, די בודדתי את האפשרויות, אחרי שאני יודע שיש ניצוץ ואין פקודת הזרקה, וגם שהמחשב והמזרקים מקבלים מתח מהיכן שצריך ומתי שצריך (חוץ ממתח אחד שפיספסתי בתרשים ולא בדקתי, לא יודע למה), אבל המחשב לא מוציא פולס למזרקים (תקעתי לד ואח"כ גם נורת ביקורת לקונקטור). אני לא אלאה אתכם בפרטים ובבדיקות (כי בינינו- מספר המכוניות שנעות על כבישי הארץ עם L-JET הוא בערך כלום) אבל עוד לא הרמתי ידיים. אגב, זוכרים מה שכתבתי בהתחלה? שהרכיב היחיד שלא בדקתי, כי אי אפשר לבדוק אותו, הוא המחשב? אז זהו... שזה עוד לא סופי, ויש שתי בדיקות לא פשוטות לעשות (האחת היא לראות עם סקופ אם המחשב מקבל את הפולס שהוא צריך לקבל מהמינוס של הקויל והשניה היא לתגובה של הairflow meter) ואם גם הן יהיו חיוביות.... אז מחשב מפירוק יעשה את דרכו מעל האטלנטי מארה"ב לישראל.

וגם הזמנתי היום משאבת דלק מפירוק. אני לא רגוע עם המשאבה שיש (נותנת ספיקה קצת נמוכה מדי), אז בשביל 20$ + משלוח + חבר שבא עם מזוודה גדולה, זה ירגיע אותי.

בינתיים השקעתי כמה שעות בפירוק לוח שעונים שקניתי במחיר סביר, שייך לרכב ישן כלשהו (אין לי מושג איזה, אבל בטוח שמישהו יראה את התמונות וירצה להכות אותי) ושחטתי ממנו מד טורים בקוטר הנכון, ועם הספרות בצורה הנכונה, בקיצור- יתאים לי בול בחור הריק בלוח השעונים.

ובשבוע שעבר, בעזרת יניב שהיה אצל סעיד בחיפה, קניתי חלקי חילוף חשובים- גומיות (גרמושקות) לציריות, תפוחים ומוטות הגה חדשים, ואפילו כבל גז חדש. הסיפור של הכבל די מפתיע- כי מה הסיכוי שלסעיד יהיה כבל באורך קצר יותר ב20 ס"מ ממה שצריך בכל הטרנספורטרים בארץ, חוץ מ2 מוזרקים? כאילו, הוא לא יחזיק חלק בשביל 2 טרנספורטרים שיש בארץ, נכון? אז היה לו. מדהים. באופן כללי, זה סוג הדברים שבשבילם שווה לשלם קצת יותר. אבל במקרה הזה גם זה לא - המחירים הוגנים, ואפילו זולים יותר (בואו נגיד שציפיתי לשלם יותר על כל החבילה).

חוץ מזה קניתי היום רדיו-דיסק איכותי ונורא משוכלל (לידיעת הגנבים) עם דיבורית BT, שיא הטכנולוגיה לדעתי. קניתי משומש כמובן, במחיר של רדיו-דיסק מצ'וקמק חדש. אז זה נראה לי קניה משתלמת. הפיצ'ר הכי חשוב מבחינתי זה שיש לו שלט רחוק. חיוני באוטו שהמיטה נמצאת בו במרחק 3 מטר מהדשבורד.

אסף.

itay-rover
03-11-08, 09:21
וגם הזמנתי היום משאבת דלק מפירוק. אני לא רגוע עם המשאבה שיש (נותנת ספיקה קצת נמוכה מדי), אז בשביל 20$ + משלוח + חבר שבא עם מזוודה גדולה, זה ירגיע אותי.

אסף.

נישמע לי מוזר.המשאבה יהזו יודעת לספק דלק בספיקה של 18 ליטר לדקה אחרי הווסת(על האינג'קטור) לפרקי זמן ארוכים.
ברור לי שהשיקול להזמין אחרת הוא צודק,אני רק חושש שאוליי זה יכול להעיד על בעיה אחרת,אוליי מפליי מתח שגם משפיעים על המחשב?

איתי.

מוני אורבך
03-11-08, 09:37
אסף, אני במקומך היתי מזמין מידית מחשב נוסף.
מחשב פיקוד נוסף ברכב כזה הוא לא מותרות!!!
זהו רכב ישן מאוד ונדיר מאוד ואתה מתכוון לנסוע איתו בכול מני חורים בארץ (ובעולם)
סביר להניח שהשגת מחשב כזה תיקח לפחות כחודש.
אם המחשב הנוכחי שלך ידפק באמצע טיול (הגיוני בהתחשב בגילו) יהיה די מבאס להפסיק טיול עם כול המשפחה...
אם אתה צריך עזרה עם האלקטרוניקה תרים טלפון.

שלמי
03-11-08, 11:05
יופי של פרוייקט,
תשמור על הצבע המקורי, אולי עם קצת קישוטים, ואז תגיע לזה :

http://disney-clipart.com/Cars/Disney-Cars-Fillmore.jpg

asafk
04-11-08, 01:23
יותר מדי פרחים.... peace... ;)

אם המחשב הנוכחי שלך ידפק באמצע טיול (הגיוני בהתחשב בגילו) יהיה די מבאס להפסיק טיול עם כול המשפחה...

המחשבים האלו לא מתקלקלים. זה "מחשב" של פעם, בלי מוליכים למחצה- רק לוח עם נגדים שמחוברים עליו. בדרך כלל הם חיים לנצח, אלא אם כן מכונאי ישראלי שורף אותם. ואני עדיין לא בטוח שזה מה שקרה (יש כאמור שני דברים לבדוק). הAFM מתקלקל יותר מהר, גם הבלוק ממסרים, ועוד כמה רכיבים. ככה או ככה, אם אני מוצא מחשב ב50$, עד שהמזוודה מהתגובה הקודמת יוצאת לדרך, אני אקנה, שיהיה. מקסימום נצרוב עליו שירים בMP3 ונחבר למערכת. :roll: מה, זה לא מחשב כזה?

בינתיים הגיעה היום מעטפה עם החלק היחיד שבאמת היה חסר- הThermo time switch שמפעיל את המזרק החמישי למשך 8 שניות עם הדלקת מנוע בתנאי קור מסויימים. כיוון שהמזרק החמישי לא מחובר (יש לו סדק בגוף) זה לא ממש משנה כרגע, אבל רציתי שיהיה לי, למתי שנחליט לקחת את האוטו לארצות הקור.

אסף.

asafk
10-11-08, 01:12
העדכון כרגע הוא שאחרי עשרות בדיקות, אני די סגור על זה שהמחשב (זה שלעולם לא מתקלקל) הלך. הזמנתי חדש, 40$ והוא בדרך. שבועיים בערך, הוא יהיה כאן, ואם תרצה השם נשמע ווררוום .

אסף.

asafk
16-11-08, 01:05
היום התחלתי להרכיב חגורות בטיחות עם מנגנון מתיחה למושבים הקדמיים, עדיין צריך לייצר מתאמים, אז לא גמרתי את העבודה.
בינתיים, בשביל הכיף, העתקתי את המספרים מהפלטה עם הקודים של האוטו, ובעזרת החברים מthesamba.com פיענחתי אותם:

82 072 379
508
P4P477 D51 227 235 246
01 1 7452 UP 2316 61

8# ### ### - 1978 production year
508 two sliding windows
P4P4 - sage green L63H
77 - leatherette, canyon brown

D51 - group of codes
012 - Exhaust emission control installation and speedometer in miles instead of Kilometers
067 - 12 V 54 A battery instead of standard 12 V 45 A battery
102 - Rear window heating
206 - Inner rearviewmirror, anti dazzle

227 - detachable headrests
235 - seats with headrests in passengers compartment
246 - widshield fee thing

01 1 - first day of first week of 1978 (January 2nd. came out with a hangover...)

UP - USA, Portland

2316 - type 2, kombi, LHD, sliding door right, Seat arrangement 2-0-3
61 - 2.0L 70hp FI, Manual

הדברים המעניינים הם- האוטו החל את חייו בתור "קומבי" שזה אומר רכב מסחרי עם מושבים וחלונות, נבנה לייצוא לארה"ב, לנמל פורטלנד, ויצא את המפעל ביום הראשון של השבוע הראשון של שנת 1978. תחשבו על רכב "של יום שני". ועכשיו תחשבו על רכב "של יום שני, אחרי מסיבות השנה החדשה". ממממ....

אסף.

סוזי המשתוללת
16-11-08, 01:45
[
הדברים המעניינים הם- האוטו החל את חייו בתור "קומבי" שזה אומר רכב מסחרי עם מושבים וחלונות, נבנה לייצוא לארה"ב, לנמל פורטלנד, ויצא את המפעל ביום הראשון של השבוע הראשון של שנת 1978. תחשבו על רכב "של יום שני". ועכשיו תחשבו על רכב "של יום שני, אחרי מסיבות השנה החדשה". ממממ....

אסף.[/QUOTE]

בקיצור אתה מכין כאן את ה"אליבי " ללמה האוטו לא נוסע...;-)

asafk
16-11-08, 22:56
[

אסף.

בקיצור אתה מכין כאן את ה"אליבי " ללמה האוטו לא נוסע...;-)[/QUOTE]

אין תירוצים. הוא ייסע בסוף השבוע הקרוב. :roll:
אבל הלו, מדובר ב"קומבי" (שזה קיצור של קומבינה), מיום שני של ראש השנה. זה אין להרבה.

אסף.

asafk
20-11-08, 00:36
מחשב ההזרקה החדש אצלי. גם משאבת דלק מקורית. תיאורטית, הכל צריך להיות פיקס בסטרטר הבא. תחזיקו לי אצבעות...

אסף.

asafk
20-11-08, 01:10
וגם- קיבלתי מצ'מפיון אישור לשינוי מידות הצמיגים. אמנם ביקשתי 205R14 וקיבלתי 205/70R14 (כלומר- 25 וחצי אינצ' במקום 27 אינצ', אם נשתמש במידות של ג'יפאים), אבל ביקשתי וקיבלתי, וזה כבר משהו.

אסף.

R-IK
20-11-08, 08:31
מחשב ההזרקה החדש אצלי. גם משאבת דלק מקורית. תיאורטית, הכל צריך להיות פיקס בסטרטר הבא. תחזיקו לי אצבעות...

אסף.

Respect. פרויקט מדהים ומרתק. מחזיק לך אצבעות (גם ברגליים).

סוזי המשתוללת
20-11-08, 22:48
אני לא שומע סטרטר ...

asafk
25-11-08, 00:12
אתה צריך להקשיב יותר טוב... :p:p

IT'S ALIVE !!

המחשב החדש הותקן, לקח כמה סטרטרים עד שהמנוע נזכר שהוא מנוע. ואז הניע, טורים גבוהים (מנוע קר), ואז דומם. ואז שוב.
זהו, עכשיו אני במשחק הרבה יותר קל ויותר פשוט מבחינתי, לעבור על כל צנרת הואקום (שלא בדקתי במאה אחוז) למצוא מהיכן יש דליפה אם בכלל.

ובין ובין התחלתי לסדר את מערכת הגז (בישול, לא מנוע) המקורית. יש גז בן 25 שנה במיכל...

אסף.

סוזי המשתוללת
25-11-08, 15:56
לי יש גזים בני 40 שנה - בבטן...
וואלה כשהקשבתי טוב אכן שמעתי את שעון המנוע...
מברוק

ואגב i am alive זה שיר של להקת e.l.o נדמה לי מהתקליט קסנדו אבל יכול להיות שאני טועה בתקליט

rob
09-12-08, 22:21
לא מכיר יקה גדול יותר ממך - תענוג לקרא את השרשור.

כמה שאני לא מנסה לשמור על רמת יקיות דומה בזמן שיפוץ או שיפצור תמיד לקראת הסוף מתחיל לדגדג לי גרגור המנוע ואני מעגל פינות על מנת לשמוע אותו חי.

asafk
10-12-08, 16:27
יש יקים גדולים ממני... יש דברים שהחלטתי לא לעשות ולכן לא עשיתי (לפתוח ראשים למשל), אבל בשיפוץ כזה, לא מנסים לחסוך זמן. זה העיקר, ואז הכל מקבל פרספקטיבה נכונה ובריאה. ותאמין לי שגם אני מעגל פינות... אבל לא מספר ;);)

אסף.

asafk
15-12-08, 00:28
עכשיו לא רק מניע, אלא גם עובד. קצת סידרתי את הצנרת מסביב למנוע, את המחשב קיבעתי למקום, הרחקתי את כבלי ההצתה (יש לי סט להחלפה אבל עוד לא החלפתי) מהדברים האחרים, והנעתי, עם מצערת קצת פתוחה. כשהמנוע התחמם קצת הוא הצליח להחזיק לבד את הסרק למשך לא מעט זמן, ונשמע לא רע. פתאום הוא התחיל לעבוד לא מאוזן, מה שנפתר עם "מכת גז" קטנה ששלחה מאגזוז שמאל ענן עשן (כנראה היה לכלוך באחד מתאי השריפה) והמנוע התחיל לעבוד נקי ויפה. אגב, הוא נשמע נהדר בלי דודים.
ואז התחיל לרדת גשם, אז הייתי צריך לקפל את הכלים ולעבור לעבוד בתוך האוטו. הכי טוב בתוך האוטו. סיימתי להתקין חגורות בטיחות מלפנים, טיפלתי בכמה חלקים של כירת הבישול, פירקתי אותה וצבעתי את הבסיס שלה (חלוד) ואת שאר החלקים שמתי במדיח שיהיו נקיים ויפים (להוריד את החלודה מהנירוסטה).
ובמסגרת זה שבדואר כבר מכירים אותי טוב, הגיעה לפני כמה ימים משאבת מים של ShurFlo עם מפסק לחץ וספיקה של 2.8 GPM, משאבה שבד"כ עולה בסביבות ה120$, ועלתה לי 40 ועוד 40 משלוח. מיתון... קניתי מחנות eBay בשם americanrvcompany
עוד, תרשו לי להמליץ על סט noid light שזה מנורות לבדיקת מזרקים, עלה 10$ ועוד כמה למשלוח, הגיע אחרי שבוע, קניתי ב www.toolsqwik.com . חנות חביבה מאוד.
יש לי עוד משלוח בדרך, של המזרק החמישי שקניתי ממישהו ב Thesamba ב50$ כולל המשלוח, ואני מקווה שיפתור את עניין ההתנעה בקור, וזה בעצם החלק האחרון שהיה חסר לי למערכת ההזרקה.
והמשלוח האחרון, כבר 4 חודשים לא מגיע, מ germansupply והקטע המעצבן הוא שהם לא עונים למיילים שלי. אמנם מדובר במשהו לא יקר במיוחד, פחות מ50$, אבל מדובר בקיט החלפת שמן, שכולל אטמים משובחים במיוחד (של פורשה, במקום של VW ) ופילטר גרמני מקורי. אני אקנה כנראה בארץ את החלקים (מאיכות פחותה במשהו) , אבל הלכו 50$.

אסף.

lizard
15-12-08, 08:35
אם שלמת דרך פייפל אז אתה יכול לפתוח DISPUTE ואם הם לא עונים אז להסלים לתביעה CLAIM.

אחת הסיבות שאני מעדיף לשלם דרך פייפל ולא ישירות היא בגלל זה.

asafk
18-12-08, 00:45
שילמתי בפייפל, אבל הם אומרים ששלחו. אז אני אחכה עוד קצת.

והנה חדשות טובות. למרות החששות שלי שקראתם בשלב מוקדם יותר בשרשור, יש בולמי קוני בחברה בהולנד, וסט אחד בדרך אלי דרך היבואן הישראלי, אם הכל יהיה בסדר הם יהיו אצלי בינואר. בולמים איכותיים זה לא זול, זה נכון- אבל בבולמי זעזועים אני לא חוסך, כל שקל שמושקע בהם שווה את ההשקעה לדעתי. הנסיון שלי אומר שבולמים מקוריים פשוטים לא מתקרבים לביצועים של בולמים איכותיים בכל מה שקשור לאחיזה ונוחות נסיעה, חוץ מבמכוניות בודדות שיצאו את המפעל עם רכיבים איכותיים בשלדה, והטרנספורטר הוא לא דוגמה כזו.
הבולמים הם מהסדרה של "קוני קלאסיק" והם לפי המק"ט שמוגדר על ידי פולקסוואגן כבולמים תחליפיים לנסיעה בתנאי דרך קשים, כך שמבחינתי מדובר בחלק מקורי...

אסף.

asafk
30-12-08, 00:46
הגיעה סוף סוף החבילה מקנדה. לא מפתיע, היא הגיעה מישראל. זה אומר שהיא עשתה כמה טיולים ברחבי הארץ, אולי גם עברה באולפן, מי יודע..
עכשיו אפשר להחליף שמן.. ;);)

אסף.

opl
30-12-08, 07:33
מתי אתה מקבל מצלמה בדואר???

asafk
26-01-09, 00:07
ושוב כמה שבועות בלי התקדמות, למרות שהגיעו חבילות בדואר. ושלשום עשיתי קצת עבודה מועילה.
הגעתי באיתור התקלות (מנוע לא מצליח לעבוד לאורך זמן) לשלב של "החלף משאבת דלק". זה קצת בלאגן, כי צריך להישפך דלק על הרצפה- אין מנוס מזה. אז "על הדרך" החלפתי גם את המזרק החמישי. חוץ מזה הכנתי גם תושבת ליוניטים של הלחץ שמן (שהרחקתי מהמיקום המקורי בעזרת צינור בלם גמיש). על הקיר-אש.
לבינתיים קצת תמונות של החבילות שהגיעו.
הגומיה שאוטמת את המעבר של המדיד שמן. חדשה מויטון (שזה כומ גומי, רק יותר טוב), יש גם תמונה של המקום שבו היא ממוקמת. אתם יכולים להבין למה קיוויתי שהחלק הזה יגיע עוד לפני שהמנוע בפנים...
סט להחלפת שמן- גומיות ויטון, ואורינגים איכותיים. וגם פילטר מקורי של mann.
מזרק חמישי, או שסתום התנעה בקור (תלוי אם בעברית או באנגלית).
מתג התנעה בקור - חלק גאוני, שבתוכו בימטאל. בתלות בהפרש הטמפרטורות בין החלק החיצוני ל"אף" שלו (בין בלוק המנוע לאוויר), וכשהחלק מקבל חשמל - הוא יוצר מגע שנחלש כתוצאה מההתחממות שלו עצמו. במצב הקיצוני, אם המנוע חם והאוויר חם, הוא לא יוצר מגע. המפסק הזה מפעיל את המזרק החמישי ממקודם.
וגם תמונות של פירוק המד-טורים מהלוח שהוא שייך אליו. השעון הזה מתאים בול בלוח של הטרנספורטר, וגם הפונט מדוייק. המחט עוד תהיה לבנה, לא לדאוג. אני עוד צריך לייצר לו "בית" וזכוכית בגודל המתאים.
ויש גם תמונה כללית, מאחור, למי שהתלונן (כן, זה אתה, אלירן).

אסף.

asafk
26-01-09, 00:12
עוד בתמונות- הנורה שקניתי לאיתור תקלות במזרקים, מתחברת לקונקטור של המזרק מאירה כשהוא מקבל פקודה. מנתק ה(-) של המצבר הראשי.

asafk
26-01-09, 00:16
עוד בתמונות- סידרתי ברגים חדשים למספרי הרישוי. לא אוהב ברגים קודחים. לא אוהב ניטים. זה עושה חלודה.
מצאתי בדלת מדבקות של הטיפולים שהאוטו עשה בראשית ימיו, באמריקה. המכונאי רשם מיילג' ומה הטיפול על כל מדבקה. כל הכבוד.
ואם אתם זוכרים, מבית המניפה יש יציאות אוויר לכיוון מחליפי החום שאותם ביטלתי (יחד עם כל מערכת החימום המקורית). ייצרתי מכסים מאלומיניום שיסתמו את החורים הללו, כדי שלא יתבזבז אוויר ממערכת הקירור. בינתיים הם מחוברים למקום בסיליקון לאטימה ואזיקונים לאחיזה. נראה לי מספק, אבל אני עוד אבחן את זה.

אסף.

asafk
13-02-09, 23:09
היה לי יום שישי אביבי וחביב. התחלתי בביקור באירוע השטח של מיצובישי (http://www.jeepolog.com/636.html), בשביל לפגוש חברים שידעתי שיהיו שם, ואכן זכיתי לשתות קפה עם מכרים ותיקים. משם חציתי את הכביש הראשי והמשכתי לאייס שפיים לשכפל את המפתחות של הקמפר, ובהזדמנות שאני שם- החלטתי לעבור אצל ניר לראות במו עיני את האסקורט (http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=136865). וואו. הלואי שהייתי מסוגל לא לוותר בשום פרט, כמו ניר. את המפתחות, לעומת זאת, לא שיכפלתי, כי אין גלמים כאלו באייס בשפיים. כיוון שהם לא הראשונים שלא מוצאים גלמים, נראה לי שאני אאלץ להזמין מחו"ל.
המשכתי לעבודה על האוטו. קודם כל החלפתי שמן, וגיליתי, כבר ממש לא להפתעתי, שהרשת סינון של השמן מעוותת כולה, תוצאה של סגירה על העוקם בלי רגש, וגם שהבורג באמצע שלה אטום עם סיליקון במקום עם טבעת אטימה מקורית. גם בורג הריקון היה אטום עם סיליקון. שוב- לא מפתיע. החלפתי גם את הפילטר. דווקא את השסתום עקיפה של הפילטר לא הצלחתי לפתוח (אמורים לנקות אותו) - צריך שם מברג שטוח ברוחב של 20 מ"מ בערך. משהו מוזר מאוד.
אחרי כל זה, ובזכות החלפת המשאבה מהפעם הקודמת, ידעתי שהפעם האוטו גם יתניע בלי בעיה וגם כבר לא ידומם אחרי שהוא מתחיל לרוץ. ואכן, הניע, רץ יפה, נשמע טוב. בסרק כשקר הוא לא מחזיק, אבל אני חושב שזה בגלל שנגעתי בבורג התערובת שלא הייתי אמור לגעת בו, ואני שומע שהיא עשירה מדי. בפעם הבאה ננסה לכוון אותו מאפס. הקריאה של השעון ואקום היתה קצת מוזרה, ואני חושב שזה קשור לזה שהמנוע לא הצליח להחזיק סרק יציב וכל הזמן הייתי עם קצת גז. שני האגזוזים חמים כמו שצריכים להיות, מה שאומר ששני צידי המנוע באמת עובדים. אין נזילות דלק, אין נזילות שמן. חוצי ההצתה לא טובים, צריך להחליף. בינתיים כיוון שראיתי שהם קצת פורקים לגוף, הרמתי אותם באוויר עם אזיקונים.
הרכבתי גם את הבידוד ספוג שמסביב לתא המנוע, זה שמונע מהאוויר החם שמתחת למנוע להתערבב עם האוויר הקר שבתא המנוע. לא פשוט העניין הזה, אבל בסוף הצלחתי.
חוץ מהכל, עשיתי השבוע עוד צעד סמלי, שלחתי בפקס לעיריית ת"א בקשה לתו חניה. הם התקשרו לומר שאי אפשר לקבל תו אם הטסט לא בתוקף. נו, באמת.

אסף.

itayhi
14-02-09, 04:21
אסף,

אם אתה מזדמן לכפר-סבא, קפוץ לאזור התעשייה,
על הכביש הראשי של אזוה"ת, (מול מה שהיה פעם מסעדת אהלן וסאהלן אם אתה מכיר)
מצד ימין אם אתה מגיע מרחוב ויצמן, יש בוטקה עם שלט גדול ומאיר עיניים "המשכפל"

בחור חביב בשם אודי אם אינני טועה ויש לו את *כל* סוגי הגלמים.

אני הייתי צריך לשכפל בזמנו מפתח מאוד מיוחד, לא חשוב כרגע איזה ;-) והוא היחיד
שהצליח לעזור לי בעניין הזה.

שווה לפנות אליו.

שאפו על הפרויקט, הלוואי עלי את הסבלנות לבנות רכב אספנות מאפס...
בהצלחה,

איתי

asafk
23-02-09, 22:39
ביום חמישי הייתי בחופש לצורך סעפ"ש, ובתזמון מושלם, ביום רביעי נעם מ"קוני" התקשר לומר שהבולמים הגיעו מהולנד... כמובן שרצתי לשם בחמישי, והבאתי את הבולמים החדשים... אדומים כאלו... איזה כיף. אני חושב שזו הקניה היקרה ביותר שעשיתי בפרוייקט הזה עד היום.
עשיתי השבוע שלוש ( !!! ) הזמנות של חלקים, אחת מCIP (קנדה), אחת מBUSDEPOT, ואחת מGSF (אנגליה). אני מפצל כי בכל מקום יש דברים אחרים במחירים טובים, ובכל מקום יש חלקים אחרים באיכות טובה. חלקי מרכב וגומיות, למשל, קונים באנגליה (במקרה הזה, הזמנתי את המסילות והסקרייפרים של החלונות של הדלתות הקדמיות - כי גיליתי רטיבות בתוך הדלתות). אתמול ההזמנה מקנדה הגיעה, זריזות ראויה לציון. קניתי כמה חלקים שהיו במבצע אמיתי, ממש זולים, ועל זה פיציתי במשלוח יקר (אבל שווה לי כי לפחות משחררים בשבילי מהמכס וחוסכים לי הרבה כאב ראש, שלא לדבר על חצי יום עבודה).
בינתיים אני מוצא את עצמי עסוק יותר מדי בסופי שבוע - כל שבוע יש או מבחן דרכים, או תחרות - ואין לי מספיק זמן לעבוד על הקמפר. שינוי סדרי עדיפויות?

אסף.

lizard
24-02-09, 08:44
בינתיים אני מוצא את עצמי עסוק יותר מדי בסופי שבוע - כל שבוע יש או מבחן דרכים, או תחרות - ואין לי מספיק זמן לעבוד על הקמפר. שינוי סדרי עדיפויות?

ספר לי על זה :-) בנתיים אני רואה את הפרוייקט שלי רק בתמונות ;)

asafk
10-03-09, 16:57
ממשיכים להתקדם לאיטנו....
הקמפר כבר על הגלגלים שלו, וזו נקודת ציון ראויה לציון. אחרי בילוי באיתור משיכות האוויר וכיוון המנוע, הוא עובד יפה ועגול (עדיין מושך מעט אוויר אבל זו הנקודה האחרונה ואני אטפל בה בהקדם), אז הורדתי אותו מהבוקים אחרי כמה חודשים שהוא היה עליהם, ונסענו כמה מטרים קדימה ואחורה בחצר.
החלפתי בולם אחד אחורי, את השני קשה לי לפרק כי האום ששתול בשלדה לא מחובר, ואין קונטרה. אז בצד אחד יש קוני ובשני בולם ירקרק שצריך לפרק משם. נחפש תרגיל להגיע לאום הפנימי.
הגיעו מכסה מפלג חדש, ורוטור מגביל מהירות (מנתק את ההצתה ב5400 סל"ד), וכמובן הרכבתי אותם, וגם הרכבתי פלסטיקים אדומים כאלו שמרחיקים את חוטי ההצה מצרות.
בשביל שיהיה יותר קל לראות שהכל בסדר, הרכבתי באופן קבוע שעון לחץ דלק של VDO, קטן וחמוד, על ה"חליל" של המזרקים. ובאמת הלחץ תקין (35PSI אם אתם מתעקשים).
אחרי שהמנוע התחמם ועבד קצת, התחילה נזילה מאזור ראש ימין. המנוע עכשיו שטוף, ואני מקווה לראות אם הנזילה היא מהמכסה שסתומים שהחלפתי את האטם שלו, או מאחד הצינורות של מרימי השסתומים שגם את האטמים שלהם החלפתי. מזל שבשני המקרים זו החלפה שעושים בקלות על הרכב. את האמת? לא חשבתי שסביב המנוע תהיה כל כך הרבה עבודה.
עוד דבר מטריד - פתחתי את דלת המטען וגיליתי בפנים מים אחרי הסערה של השבוע שעבר. ואני החלפתי את הגומיה של הדלת... מעניין.
הגרניק החדש עבד קשה, להוריד לכלוך של 30 שנה מתחתית המרכב, כדי שיהיה לי יותר קל להתחיל להחליף חלקי הגה ובלמים לקראת הטסט. והיה הרבה מה להוריד.
כאמור, לאט לאט, אבל בטוח. שילמתי היום את הטסט, מעשה אופטימי.

אסף.

belair
11-03-09, 22:23
מזל טוב .
אבל אני חושב שהגיע הזמן להעלות קצת תמונות .
כי מילים זה טוב יפה אבל תמונות הרבה יותר .
ואני יודע שאתה יודע לצלם :D

יותם

zagi
12-03-09, 13:18
אתה יכול לרתך את האום הפנימי לשלדה אם אין מספיק גישה .

בהצלחה ...

שגיא .

asafk
12-03-09, 22:45
אתה יכול לרתך את האום הפנימי לשלדה אם אין מספיק גישה .

בהצלחה ...

שגיא .

אם היתה גישה לרתך, הייתי דוחף שם מפתח... :):)
גם לזה יהיה פתרון..

אסף.

AvigdorAharon
16-03-09, 09:42
ומה עם הגלגל ספייר?

אביגדור

asafk
16-03-09, 22:12
הסטיישן של הג'ינג'ית נכשלה השבוע בטסט, צמיגים הם רוצים, חדשים. אז לקחתי את הסטיישן לפנצ'ריה להחליף את ה"צמיגים-ספורטיביים-בחתך-נמוך-שנגמרים-מהר-מדי", והחלטתי על הדרך להעמיס מאחורה גם את חמשת הגלגלים של הקמפר (בשביל זה יש סטיישן) ולהחליף את הצמיגים לקראת חזרתו לכביש. צמיגים בני 20 שנה זה לא טוב, ככה אומרים.
על הבוקר הרמתי את האוטו על ארבעה בוקים, בעזרת הג'ק המקורי, איזה יופי של הנדסה, כמה קל להשתמש בג'ק המקורי, כמה נקודות ההרמה המקוריות נמצאות בול במקום.
עשיתי מחקר ואין צמיגים בשום מקום בארץ במידה הרחבה שאישרו לי, שיהיו גם מחוזקים כמו שדורש רכב במשקל הזה, אז לבינתיים אני נשאר במידה המקורית, שבה יש מבחר עצום של צמיגים סיניים זולים להחריד. אז לפנצ'ריה. אחרי שגמרנו להרכיב על חישוקי הסגסוגת של הסטיישן של הג'ינג'ית פיסות גומי ספורטיביות ויקרות להחריד, התפנה הפנצ'רמכר להרכיב גם את הצמיגים הנחותים על חישוקי הפלדה של פולקסווגן.
כשחזרתי, וראיתי שהאוטו באוויר, בדיוק כמו שהשארתי אותו בבוקר, היה לי חבל לבזבז את ההזדמנות ומייד הרכבתי את הקוני הקדמיים. לא יותר מ2 דקות לכל בולם, פשוט וקל. כיוותי את הבולמים ל2/3 הדרך למצב הכי קשיח. את האחורי הימני אכלתי חצץ כדי לפרק, ועדיין לא הצלחתי. הוחלט לעזוב אותו לבינתיים. אביגדור בא לבקר ושאל מה קורה, עניתי שמבחינתי האוטו מניע ונוסע, אז הוא אמר "אז תניע וסע". רעיון טוב. מצד שני תכננתי היום בבוקר לעשות מספרים, אבל לא הספקתי עם כל ענייני הצמיגים, אז אין על האוטו מספרים, איך ניסע? הכי טוב בלי מספרים, ככה כשנוסעים ברחוב הקטן שלנו בלי טסט ובלי ביטוח, אף אחד לא יכול להתלונן (אבל בשביל הפרוטוקול, כל מה שאני כותב הם דברי בדותות).
בקיצור, הרכבתי את הגלגלים, ניתקתי את החשמל מהמטען, הוצאתי שוב את הבוקים- ונסענו. וואלה, לא רע, אפילו די טוב. נוסע, מה יש לומר. במעלה הרחוב פגשנו אוטו שחולק את הדי.אנ.איי עם הקמפר הירקרק, וזה אפילו שההוא אדום, עם גג פתוח, שישה צילינדרים וסמל אחר. חביבי, עלינו אתה לא יכול לעבוד.
עוד הספקתי להרכיב את הקויל החדש (בוש כחול תוצרת ברזיל עם נגד פנימי, למי שמתעניין), ולהחליף את המוט דחיף של ההגה (ששבר לי ציפורן. כואב).

עשיתי לי רשימה של מה נשאר להשלים לטסט...

גירוז ציריות
החלפת צינורת בלמים גמישים, שיפוץ קליפרים, החלפת משאבות בלם אחוריות..
חשמל - השלמת כל החיווט לאורות
החלפת coupler של הגיר
החלפת שמן גיר
למצוא ממה הנזילה מראש ימין ולאטום
לסגור חורים בפחיות של תא המנוע (איפה שעברו צינורות החימום)
אגזוזים (ללכת לאגזוזן)
ולהצליח לפתוח את הבורג המזויין של הבולם הימני אחורי..

לא נורא.. בהנחה שלא שכחתי כלום

אסף.

ותיכף יהיו כמה תמונות...

asafk
16-03-09, 22:35
תמונות...
קוני חדשים ואדומים, אביגדור מדגמן ג'ק גרמני, צמיגים חדשים וגם תא מנוע כמעט מסודר.

אסף.

asafk
16-03-09, 22:40
ומה עם הגלגל ספייר?

אביגדור

במקום, רק בשביל הפוזה, עוד לא חיזקתי לו את התושבת...

אסף.

tzurlis
20-03-09, 11:14
אסף
נראה טוב
מה עם איזה דיגום של הג'אנטים עם מברשת פלדה על מקדחה, וצביעה יפה שלהם, רק כדי לא לפגוע ברושם הכללי?
אם תרצה, אני מוכן לבוא ולעזור בזה.

לגבי רטיבות וחדירות מיים - אטימת רכב , לאו דווקא ישן, תמיד נטתה לבעיות. לא בטוח שהגומיות יעזרו. אולי הייתה חדירה כזו גם בהרכבה המקורית. (למרות שברכב שעובד הרבה באירופה, סביר שהיצרן היה שם לב לזה).

asafk
22-03-09, 00:14
אסף
נראה טוב
מה עם איזה דיגום של הג'אנטים עם מברשת פלדה על מקדחה, וצביעה יפה שלהם, רק כדי לא לפגוע ברושם הכללי?
אם תרצה, אני מוכן לבוא ולעזור בזה.

לגבי רטיבות וחדירות מיים - אטימת רכב , לאו דווקא ישן, תמיד נטתה לבעיות. לא בטוח שהגומיות יעזרו. אולי הייתה חדירה כזו גם בהרכבה המקורית. (למרות שברכב שעובד הרבה באירופה, סביר שהיצרן היה שם לב לזה).

אל תדאג. הג'נטים יהיו דוגמנים בשחור מט. סבלנות.

לגבי האטימה- זה אוטו של גרמנים. אטום זה אטום. אולי צריך לכוון את הדלת. נראה.

הדואר בא היום, באוטו האדום.... והביא לי מעטפה עם שני "גלמים" למפתחות. 6$... נפלאות האינטרנט...

אסף.

חנן גולומבק
26-03-09, 17:44
אסף כל הכבוד.
אני עוקב בהנאה רבה אחרי הפרויקט שלך. כשהרכב יגיע לאילת (ואני בטוח שהוא יגיע) יהיה לו מקום של כבוד אצלי בחניה.

בהצלחה בהמשך.

asafk
27-03-09, 16:32
חנן, תודה על ההזמנה. ואתה יודע שהייתי בא גם בלי הזמנה... למרות שדווקא החניה בעבודה שלך היא אחד מהספוטים הנחשקים ביותר באילת, מבחינתי... ;);)

אסף.

danip
30-03-09, 21:40
שלום אסף

אני עוקב בהנאה אחרי השרשור הזה מדי פעם וכול הכבוד.
לצערי רק לאחרונה ראיתי במושב אורה (אזור י-ם) קמפר דומה במצב נייח ביותר. אם תרצה/תצטרך חלפים/קניבליזם אוכל להשאיר על הקמפר פתק בשבילך או לברר מי הבעלים (או שאולי אתה כבר מכיר אותו?).

בברכה דני

asafk
30-03-09, 22:03
בהחלט, פתק יהיה לעניין. תודה!

אסף.

ugross
31-03-09, 17:24
מ ק ס י ם ! ! ! אין מילה אחרת.
להורים שלי היה טרנספורטר דומה לזה בצבע תכלת מחריד, יש לי תמונות ילדות מהטיולים איתו לסיני עוד מהתקופה שהיא הייתה שלנו.

חנן גולומבק
01-04-09, 00:18
למרות שדווקא החניה בעבודה שלך היא אחד מהספוטים הנחשקים ביותר באילת, מבחינתי... ;);)
אסף.

גם שם תתקבל בכל הכבוד הראוי...

asafk
01-04-09, 14:51
..אז קבענו. בירה עליך. :D:D

השבוע מצאתי ששיפוץ ציריות הוא מטלה מגרזת ומלכלכת, כנראה הכי "מגרזת" ברכב. גיילתי שחיקה לא יפה באחד מה CVים, ואני מתכוון להשתמש בטריק שכל מי שבונה באגי עם ציריות טרנספורטר מכיר - אני אחבר את הציריה הימנית בצד שמאל ולהיפך.
(צילמתי, אל תדאגו, אבל התמונות לא עכשיו).
הערה חשובה למי שמרכיב CVים של טרנספורטר - הספרים מבלבלים לגבי כיוון ההרכבה, בגלל שלאורך השנים יש שינוי ב CVים. אז שימו לב - אם יש חריץ אחד, הוא בצד החיצוני (צד הפלאנג'), אם יש חריץ אחד בצב אחד ושלושה חריצים בצד השני - החריץ הבודד כלפי פנים (צד הגל).
ה"מדרגה" בחלק הפנימי של הCV תמיד כלפי פנים.

אסף.

asafk
02-04-09, 23:15
תמונות של הפאזל.
כשמשפצים מפרקים, חשוב לעשות את העבודה לכל אחד בנפרד, ולא לערבב בין החלקים.
חשוב גם להיות סבלניים ולא לקצר את הדרך או להשתמש בכוח. (אני השתמשתי בקיצור דרך אחד, חוקי, אבל זה יוצא מהכלל אז אני לא מגלה).
ההרכבה בסוף של הכדוריות למקום ושלושת החלקים שמסביבם היא פאזל הגיון שמשאיר הרבה אנשים עם פה פעור, או מייללים על הרצפה כמו ילדות קטנות. וכמו בפאזל הגיון, כשמבינים את הרעיון זה יותר קל.
שימו לב איך נראים סימני שחיקה לא יפים, זה לא תקין ובהזדמנות אני אחליף את המפרק הזה. בינתיים, כאמור, אני מרכיב את הציריות הפוך.
http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=14966&stc=1&d=1238699732

כך נראים סימני שחיקה טבעיים של הכדור בתוך הכלוב שלו:
http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=14969&d=1238699582

אסף.

חנן גולומבק
04-04-09, 11:51
פה יש חומר מעניין בנושא ה CV'S

http://www.outfrontmotorsports.com/cv_assembly.htm

asafk
04-04-09, 19:06
אחלה קישור, חנן.

בינתיים פירקתי וניקיתי את הציריה השניה, וגיליתי ששם שני המפרקים שחוקים מדי. שניהם גם שחוקים בשני הצדדים.אמנם יש להם עוד קילומטרים רבים של שירות, אבל צפוי רעש. באחד מהם גם סימני התחממות (דיסקולורציה), מה שמסביר את השחיקה. אני אתקין אותם בינתיים, כדי שהרכב ייסע, אבל אני לא מוותר להם, ואני מתכוון להזמין ארבעה מפרקים חדשים.

אסף.

asafk
04-04-09, 19:34
עוד דבר חנן,
הרכבת בבאגי CV 930 , הם מתאימים בדיוק לגיר ולסטאבאקס? כלומר - חליפיים בלי עניינים? (מצאתי ב 60 דולר אחד, עדיף על המקורי מהרבה בחינות אז אני חושב על זה)

אסף.

חנן גולומבק
04-04-09, 20:56
עוד דבר חנן,
הרכבת בבאגי CV 930 , הם מתאימים בדיוק לגיר ולסטאבאקס? כלומר - חליפיים בלי עניינים? (מצאתי ב 60 דולר אחד, עדיף על המקורי מהרבה בחינות אז אני חושב על זה)
אסף.

"קניתי אבל טרם הספיקותי לעיין בו" (עיין ערך הגשש החיוור).
בקיצור עדיין לא הרכבתי אותם. בצד של הגיר יש לי עבורם פלאנג'ים שאמורים להתאים בול. בצד של הגלגל אני מייצר סטאבאקסים שיהיו מורכבים מפלאנג'ים כמו בגיר ומציריות של דנה 30 :rolleyes:.
הם יעברו עבודת חריטה וריתוך .

asafk
04-04-09, 22:30
והציריה עצמה? אותו קוטר ואותן שיניים?

הנה תמונות של הCV שחוק ועם סימני התחממות.
יש גם תמונה של ה CV שיש לי בתור חלקי חילוף (מיועד לחיפושית-באחה החצי בנויה ) וכמו שניתן לראות פירקתי לו את החלק החיצוני כדי לבדוק את מצבו, אבל הגריז שרוף ובאופן כללי הוא נראה זוועה, גם דיסקולורציה של התחממות וגם חלודה. זה תוצאה של שימוש בגריז רגיל ולא מיוחד.

אסף.

חנן גולומבק
04-04-09, 23:51
והציריה עצמה? אותו קוטר ואותן שיניים?.

לא , צריות ל 930 יוזמנו לפי אורך כשכל החלקים יהיו במקום.

sidewinder
05-04-09, 22:36
אסף שלום
אם אתה באזור וצריך CV TYPE 2 אתה מוזמן יש לי 4 משומשים במצב טוב

יוסי

sidewinder
05-04-09, 22:54
אסף
לגבי היציאות מהגיר והסטאבאקס הם מתאימים אחד לאחד
רק לבדוק איזה גיר יש 002 או 091 והשינון בסטאבאקס ארוך או קצר ולפי זה להזמין
אני הזמנתי מ CIP1

יוסי

asafk
05-04-09, 22:56
בדקתי היום ויש 33 שיניים בציריה, אז 930 לא יתאים (28 שיניים). ראיתיCV TYPE2 מחוזק של EMPI, (שחור, כרומולי) מישהו מכיר?
בינתיים, יוסי, תארוז 2...

אסף.

sidewinder
06-04-09, 08:35
ארוזים
לגבי ציריות אפשר להזמין גם ציריות 28 שיניים ואם אני לא טועה אאודי החדשות A4 A6 מגיעות עם CV בקוטר של 108 ממ שזה כמו CV 930 וגם במוו משנים מסויימות
השאלה למה אתה רוצה CV 930 לקמפר או לבאחה ? (חשיבות לרוחב הCV בשביל זווית העבודה)
ולא יודע אם אתה מכיר אבל בכל זאת
http://www.blindchickenracing.com/How_to/CVJoints_Axles/axles_and_cvs.htm

יוסי

asafk
06-04-09, 09:34
זה רק בשביל הקמפר, אז אין חשיבות לזווית. חשבתי לכמה שעות שאם זה באותו מחיר (ומצאתי באזור ה 60 דולר) אז למה לא לעבור ל 930. אבל את הציריות יש לי, ואני לא מתכוון להחליף, אז אני אשאר עם CV רגילים עם 33 שיניים. מה שמעניין הוא המחוזקים של EMPI שעולים אותו דבר, הבעיה היא שהרבה מוצרים של EMPI הם זבליים בימינו, אז אני לא בטוח אם אני רוצה.
אגב, ציריות של גולף GTI מהדורות הראשונים הם בקוטר 100, של האאודי החדשות, כאמור, הן 108, ויש עוד במשפחה, כולן עם אותו מעגל חלוקה של הברגים. הבעיה היא, ממה שראיתי, שהכדור בתוך המפרק קטן יחסית לשל הטרנספורטר, וזה אומר שבעומס של רכב כבד הם לא יעמדו.

יאללה, נשאיר את ענייני הציריות מאחורינו (יוסי, תרים לי טלפון כשאתה עולה למרכז, או שאני אדבר איתך כשאני בדרום) וממשיכים....

לא הגיע בדואר רשיון חדש, למרות ששילמתי את הקודם. התקשרתי למרכז המידע לשאול מה, וענתה לי זאת שעונה, שהרשיון חסום. למה ? היא לא יודעת, צריך ללכת למשרד הרישוי. "אנחנו רק מרכז מידע, אני לא יודעת למה הרשיון חסום" היא אמרה. גם לכם זה נשמע מוזר? כאילו... מרכז ידע, ואני ביקשתי מידע, לא? אז צריך לקחת עוד יום חופש, כנראה כדי לגלות שזו איזו שטות. אני כבר חייב את הרשיון, כדי לעשות טסט (כן, זה מתקרב) וממילא צריך ללכת למשרד הרישוי כדי להוציא אישור תנועה זמני שאיתו אני אסע לאגזוזן ואז למוסך שיכין את האוטו לטסט (רכב מיושן צריך אישור מוסך). אז שיהיה.

אסף.

shmil
07-04-09, 00:20
לא הגיע בדואר רשיון חדש, למרות ששילמתי את הקודם. התקשרתי למרכז המידע לשאול מה, וענתה לי זאת שעונה, שהרשיון חסום. למה ? היא לא יודעת, צריך ללכת למשרד הרישוי. "אנחנו רק מרכז מידע, אני לא יודעת למה הרשיון חסום" היא אמרה. גם לכם זה נשמע מוזר? כאילו... מרכז ידע, ואני ביקשתי מידע, לא? אז צריך לקחת עוד יום חופש, כנראה כדי לגלות שזו איזו שטות. אני כבר חייב את הרשיון, כדי לעשות טסט (כן, זה מתקרב) וממילא צריך ללכת למשרד הרישוי כדי להוציא אישור תנועה זמני שאיתו אני אסע לאגזוזן ואז למוסך שיכין את האוטו לטסט (רכב מיושן צריך אישור מוסך). אז שיהיה.

אסף.

לא הגיע כי לא עשית טסט. מנסיון דומה, הם יודעים שרק שילמת ושלא עשית טסט, כך שמבחינתם הרכב ממשיך לעמוד, ולרכב עומד, גם אם הוא רשום אספנות - הם לא שולחים יזום, וגם לא דרך הזמנה באינטרנט או ברישויופון. רק להגיע פיסית.
הרישויופון זה חרטא אחת גדולה - חברה חיצונית, שאין לה גישה אמיתי לעומק בסיס הנתונים של משרד הרישי.

six 4 life
07-04-09, 11:27

אסף.

קרה לי דבר זהה לא מזמן. רשיון חסום, אין מידע בטלפון, גש למשרד הרישוי ושם יגידו לך.
מלחיץ משהו...
ניגשתי.
שורה תחתונה רכב גם אם הוא מוגדר אספנות אבל עמד כמה שנים מבחינה רישומית אצלהם (לא שולמו אגרות) רשיונו מקבל הגדרת "חסום".

איך מסירים את החסימה?
ניגשים למשרד הרישוי, מחכים בתור שעתיים ומשהו, כשמגיע תורך מגיש את רשיון הרכב לפקידה החביבה ואומר "שלום, רכשתי רכב אספנות. המתנתי לרשיון הרכב החדש והוא לא הגיע. בשיחה עם המוקד הטלפוני שלכם התוודעתי לכך שרשיון הרכב שרכשתי, מוגדר כחסום.
ואז היא אומרת "אה זה בסדר, עכשיו נסיר את החסימה. זה כי הוא עמד הרבה שנים." דקה של הקלדות ואתה עם רשיון חדש נקי מחסימות ועדיין חם מהמדפסת ביד.

בהצלחה.

Gilad
07-04-09, 17:22
לכל מיואשי משרד הרישוי - ממליץ בחום על משרד הרישוי בקריית אליעזר בחיפה (לא המשרד הראשי במפרץ).
לכל מה שקשור בניירת הם הכתובת הנוחה ביותר, כמעט אף פעם אין תור ומקבלים שירות יחסית זריז ואדיב (הכי הרבה שחיכיתי שם היה חצי שעה וגם זה היה חד פעמי, לרב מדובר בדקות).

בהצלחה
גלעד

asafk
10-04-09, 00:20
קצת סדר ונקיון לכבוד פסח... אז צילמתי כמה תמונות פנים.

asafk
10-04-09, 00:23
וגם מבט מבחוץ, על העבודה בתנאי שטח..

אסף.

ד ו ר ו ן
10-04-09, 13:52
הנה תמונות של הCV שחוק ועם סימני התחממות.
יש גם תמונה של ה CV שיש לי בתור חלקי חילוף (מיועד לחיפושית-באחה החצי בנויה ) וכמו שניתן לראות פירקתי לו את החלק החיצוני כדי לבדוק את מצבו, אבל הגריז שרוף ובאופן כללי הוא נראה זוועה, גם דיסקולורציה של התחממות וגם חלודה. זה תוצאה של שימוש בגריז רגיל ולא מיוחד.
אסף.
מה הכוונה?
בספר רכב של הגמל לדוג' בהוראות גירוז הבירפילד אין הנחייה לגריז מיוחד אלא "משחת סיכה למיסבים".

ד"א,
לרכב שלך יש תאום במצב נסיעה, לרגע חשבתי שסיימת את השיפוץ.

asafk
10-04-09, 19:22
בעקרון, צריך גריז גרפיט (בשביל הטמפרטורות הגבוהות המשולבות עם לחץ גדול) עם תוסף מוליבדן דיסולפיד. שפופרת של 90 גרם עולה 10 שקלים.
צריך להיות כתוב על השפופרת CV Joint Grease ואז אתה יודע שזה זה.

איפה התאום מסתובב?? (רוצה לראות)

אסף.

יקיר גרין
10-04-09, 21:17
אני ראיתי כזה ...

אבל לא הייתי בטוח שזה תאום ...

בכל מקרה זה חנה ברחוב K בוואשינגטון DC ...

יקיר גרין
10-04-09, 21:19
עוד 3 תמונות ...

asafk
10-04-09, 22:02
הצבע זהה, השנתון דומה, אבל זה ווסטפליה, דיגום פחות מוצלח (לדעתי) ופחות עמיד (לדעת הזמן), אבל הרבה הרבה יותר נפוץ ולכן קל לתחזוקה.
ותודה על התמונות..

אסף.

ד ו ר ו ן
10-04-09, 22:19
מה שראיתי היה דומה מאד לתמונות שהועלו, ראיתי אותו פעם אחת באזור, אם הוא יחזור ניצור קשר.

לגבי הגריז,
גריז ליתיום שכתוב עליו שמתאים לשימוש WEEL BEARING מתאים?

asafk
10-04-09, 22:28
אם היצרן אומר גריז מיסבים, אז זה זה. אבל בד"כ הוא לא מתאים בתור גריז לציריות (כשנדרש גריז מיוחד לציריות). בלנדרובר יש גם גריז מיוחד, חצי נוזלי, שהוא בכלל משהו אחר.

אסף.

asafk
26-04-09, 23:27
לא עדכנתי, אבל התקדמתי.
זה התחיל בזה שלקראת החזרה לכביש רציתי לבדוק שכל מערכת החשמל עובדת- תאורה, צופר, דברים כאלו - מה שבודקים בטסט.
אז זה התחיל בזה שמצאתי שלא הכל עובד. קצת חפרתי במערכת, התחלתי לפרק את הלוח שעונים, להסיר כמה אילתורים קטנים (לא יותר מדי), לבודד מחדש חוטים עם האיזולירבנד הנוזלי...
אבל הרצפה מלוכלכת, ולא נוח לעבוד... נו, דבר אחד הוביל לאחר, ותוך מעט מאוד זמן מצאתי את עצמי עם דשבורד מפורק, שטיחים בחוץ, מושבים בחוץ, רצפה שטופה, כל הפלסטיקים נקיים...
אז קודם כל - מפתיע עד כמה הכל במצב מצויין. הדשבורד כמו חדש, בלי סדק או קרע. ממש כאב לי להגדיל את החור של הרדיו בשביל רדיו מודרני.
הפנסים עצמם דרשו ליטוש של המגעים, ניקוי אינטנסיבי בכמה מקומות, והרכבה של פלסטיקים שנפלו במהלך השנים.
בסופו של סוף השבוע הכל מותקן חזרה במקום, נקי ומסודר, כולל הרדיו החדש, קופסת בלוטות', המסך של המצלמת רוורס, ובעיקר (וחשוב מכל) - כל הפנסים עובדים, וכל החשמל חזר למצב מקורי לחלוטין.
בגלל שהכל כל כך מקורי, נראה לי לא לעניין להרכיב את השעונים הנוספים שתיכננתי מתחת, מעל, או לייד לוח השעונים המקורי. אז אני אנצל את החור שבו תכננתי להרכיב את המד-טורים וארכיב בו משהו אחר כתחליף לשעוני הטמפרטורה והלחץ לשמן שתכננתי להתקין בחוץ. יש הפתעה בדרך...

חוץ מזה סוף סוף קניתי את הקפיץ שמחזיק את המכסה מנוע, משומש, והרכבתי. יופי יופי.

אסף.

shmil
26-04-09, 23:33
תענוג.
פשוט יופי של פח. נראה חדש.

ומה עם הרקע הלבן של מד הטורים? עד שמצאת אותו?:cool:

asafk
26-04-09, 23:39
התאורה מחמיאה, יש כמה נקודות שיעברו טיפול עם מח"ט. אבל באמת רק נקודות... כנראה שאחסנה בתנאים טובים של 20 שנה עוזרת אחרי הכל...

מד הטורים? עד שמצאת אותו?מותר לי לשנות את דעתי, לא? :D:rolleyes:

אסף.

asafk
27-04-09, 22:49
חבילה הגיעה היום בדואר. חיכיתי לה כדי להחזיר את השטיח לרצפה. במה מדובר?
אתן מכירים את ההרגשה כשמעבירים הילוכים כאילו מדובר בערבוב פודינג? אם כן, כנראה שאתם נוהגים באוטו עם גיר שנמצא שני מטר מאחוריכם, והבושינגים של המוט שמוביל מהידית הילוכים לגיר גמורים. justkampers האנגלים התחילו לייצר בזמן האחרון קיט בושינגים מפלסטיק, המיועדים לפתור בדיוק את הבעיה הזו. הזמנתי את הקיט דווקא מארה"ב (יותר זול), ויחד איתו גם קיט קוויק-שיפט, שאני חושב שנחוץ. חוץ מזה קניתי לפני כמה זמן את הגומיה של החיבור לגיר עצמו, ואת הגרמושקות של ידית ההילוכים ושל המוט. אני מקווה שככה אני אפתור במכה אחת את התחושה המעורפלת (פודינג, זוכרים? ) של ידית ההילוכים, ואז אני אוכל להחזיר את השטיח...

אסף.

asafk
09-05-09, 23:25
אז מה היה לנו היום?
אמרתי שתהיה הפתעה בחור הפנוי שייועד למד טורים? אז ההפתעה הגיעה בדואר מחנות של חלקים למטוסים. כן כן, אם אתם רוצים מדידה מדוייקת של משהו, כדאי לחפש בחנות של מטוסים. במחיר של שעון VDO בודד, קניתי מכשיר תצוגה דיגיטלי של MGL, שיודע להציג נתוני לחץ וטמפרטורה בו בזמן משני חיישנים שונים. הוא נכנס בול בחור הריק, וככה לא צריך לאלתר מקומות לשעונים נוספים מחוץ ללוח. קצת עבודת דרמל, מקדחת עמוד ומשחזת שולחנית, ולפניכם פלטה מתאמת, לתוכה נכנס ה"מד" להתקנת נסיון לפני החיווט, ואז חיווטתי אותו והוא מוכן להתקנה.

ניצלתי את היום גם לטיפול בענייני העברת ההילוכים המעורפלים. קודם כל מזלג השילוב שעל הגיר עצמו- החדש קצת רחב יותר מהמקורי, מה שיוצר חופש מסויים בין המוט לבינו. חופש זה לא טוב. החדש גם עשוי מחומר דק יותר במעט - 1.6 מ"מ במקום 1.8 מ"מ המקורי. בתמונות לא רואים כי הן אחרי שיישרתי את הישן, אבל הוא היה ממש עקום - וזה אומר שדווקא לא כדאי לוותר על העובי. חשבתי להשתמש בבוקסות האדומות בתוך ה"כלוב" הישן אחרי יישור וצביעה, אבל אז ראיתי שהציר שלו מסתובב חופשי - וזה ממש לא טוב, וגם מסביר את החופש המוגזם בהעברת ההילוכים. אז השתמשתי בחלק החדש כולו, וגם החלפתי את הבושינג הקדמי של מוט ההילוכים. "החלפתי" זה קצת מפרגן לעובדה שבושינג כזה לא היה קיים כלל...
מעבר לכך ניסיתי להרכיב את הקוויק שיפט. החלק לא מתאים, כך התברר, לפלטת העצירה עם הבליטות בצדדים, אלא רק לפלטה מהסוג הישן בלי הבליטות. לא נורא, קצת דרמל, קצת משחזת שולחנית... הייתי כבר בשוונג. וזה מתאים. אבל אחרי שהרכבתי הכל נטרפתי מהנסיונות החוזרים לכוון את הידית - ופירקתי את הקוויקשיפט. אז המהלך ארוך, אבל לפחות אפשר לכוון את הידית.

ויש לי עוד איזה גרמלין חשמלי שצריך לצוד - חסר 0 לחלק מלוח השעונים. התחלתי לאתר את הבעיה לפי הספר, אבל לא הספקתי. בפעם הבאה.

בצד המנוע, מצאתי עוד נקודה ממנה המנוע מושך אוויר, אז עכשיו הוא עובד ממש יפה, אבל לדעתי עדיין יש "משהו", כנראה עוד צינור סדוק או עניין כזה. מנגן יפה והוואקום טוב, אבל באוזן שלי משהו מפריע. לאט לאט נמצא הכל.

אסף.

הצפרדע
10-05-09, 00:05
יצא לך בודי במצב חדש - הפח נראה כאילו יצא אתמול(נו טוב, לפני שנה...) מהמפעל.

סחתיין.

מתי יסתיים ותבוא איתו לסיבוב אצלי בחולון?

asafk
10-05-09, 09:28
יצא לך בודי במצב חדש - הפח נראה כאילו יצא אתמול(נו טוב, לפני שנה...) מהמפעל.

סחתיין.

מתי יסתיים ותבוא איתו לסיבוב אצלי בחולון?

אני חושש לבוא אליך. אתה תפרק לי חלקים בחניה... ;);)

אסף.

harushm
10-07-09, 16:08
היי!

אני מחפשת רכב כזה (פחות או יותר).
האם אתה מוכר? אם לא- אתה אולי יודע איפה אפשר למצוא טרנספורטרים למכירה (סביב השנה שלך יש)?

זה מאוד חשוב (מתנה למישהו שמאוד מאוד רוצה אחד כזה...)
אשמח אם תחזור אלי עם תשובה

תודה

asafk
11-07-09, 01:54
אני לא מוכר בינתיים...
הכי יעיל יהיה לקנות בארה"ב ולייבא בייבוא אישי. בארץ יש בודדים, ורובם במצב רע. מקום טוב להתחיל לחפש הוא הלוחות של thesamba.com

אסף.

barak4*4
11-07-09, 08:31
היי!

אני מחפשת רכב כזה (פחות או יותר).
האם אתה מוכר? אם לא- אתה אולי יודע איפה אפשר למצוא טרנספורטרים למכירה (סביב השנה שלך יש)?

זה מאוד חשוב (מתנה למישהו שמאוד מאוד רוצה אחד כזה...)
אשמח אם תחזור אלי עם תשובה

תודה

מבלי לחרב לאסף את השרשור ולסטות מהנושא שלו, אפנה אותך בקצרה לפורום האספנים בקארז פורום.
בתור אחד שעבר את תהליך החיפוש (וטרם הגשים את החלום), זאת נקודת פתיחה טובה לטרנספורטרים בישראל. השרשור אמנם וותיק, אבל רובם ככולם עדיין במקומם.
אגב מתנה לחבר, אני מקווה שיש לך כיסים עמוקים ;), כי זה לא הולך להיות זול:

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=109960&highlight=%D7%98%D7%A8%D7%A0%D7%A1%D7%A4 %D7%95%D7%A8%D7%98%D7%A8

asafk
11-07-09, 14:15
אני חייב לכם עדכונים. ויש הרבה.
קודם כל, האגזוז. כזכור, במקור רציתי לשנות את תצורת האגזוז ולהפוך את סעפות הפליטה, וכך גם הרכבתי את הסעפות. בסופו של יום החלטתי להרכיב את האגזוז בתצורה המקורית, קניתי מRAMP אגזוז ת'נדרבירד אמריקאי שהוא הדרס מאחורי מחליפי החום ועוד דוד. האגזוז הגיע עם שלושה אטמים משולשים - אבל שלושתם גדולים, בגודל של האטם הבודד שצריך בין ההדרס לדוד. בלי קשר הייתי צריך עוד אטמים משולשים קטנים, בשביל חיבור סעפות הפליטה ומחליפי החום, היו לי רק שני אטמים ממתכת, שקניתי בארה"ב, והייתי צריך עוד ארבעה מאסבסט. חיפשתי בחנויות אטמים, ובכולם קיבלתי תשובה שלילית והמלצה ללכת לייצר אטמים במיוחד. כשהראיתי את האטם לחבר מהעבודה הוא הסתכל, חשב, ואמר "פרגסון 35, מנוע פרקינס, לך למשולם חלקי חילוף לטרקטורים". אז הלכתי למשולם, ותוך חצי דקה בערך, אחרי ששאלו אותי כמה אני צריך ואם מתכתיים או מאסבסט הייתי בדרך החוצה. מתברר שצריך לדעת איפה לקנות.
אז בסופו של דבר הרכבתי את האגזוז, לא לפני שניקיתי וצבעתי את מחליפי החום שהיו במצב מזעזע, בשביל זה הייתי צריך להפריד בין חלקי מערכת האגזוז הישן, בעזרת החבר ארבע וחצי שבא לעזרתי, וקצת עבודה עם אזמל.
פרט לכך, צד ימין אחורי כמעט מוכן לטסט. החלפתי את הצינור הגמיש של הבלם, החלפתי את משאבת הגלגל של הבלם, פירקתי והרכבתי מחדש את מערכת התוף. הפירוק היה קצת קשה כי מי שעשה רגולאז' בפעם הקודמת כנראה לא מבין כל כך טוב את העניין של כיוון בשני הצדדים, הברגה ימנית גם בצד שמאל, לא פשוט. יש שם מין בורג עם כוכב שמסובבים ודוחף את החלק התחתון של הרפידה, ואחד מהכוכבם היה בפנים עד הסוף, כשהשני בחוץ עד הסוף, כך שרק רפידה אחת השתתפה בבלימה. כנראה הרכב לא נסע ככה יותר מדי, כי הרפידות שתיהן במצב טוב מאוד. בכל מקרה ניקיתי את המקום, והרכבתי הכל חזרה, עם גריז נחושת בין החלקים הנעים כולל הקצוות של הרפידות והברגים של הרגולז'.
עדיין בצד ימין אחורי הבורג של הבולם בצד השלדה לא יוצא. אילתרנו משהו, שדורש עוד כמה שעות עבודה. כדי שתבינו כמה הבורג עיקש, ריתוך שלו לשלדה נשבר, וגם ריתוך מוט לאום נשבר.
לפני כמה שבועות כשהרכבתי את הציריות, ראיתי שברגי האלן הלא מקוריים לא יעמדו במומנט ההידוק שצריך. חיפשתי ומצאתי ברגים מקוריים משומשים, שהגיעו יחד עם הציריות שנעם פירק מהטרסנפורטר של אלי בשביל הבאחה. הברגים הם עם כוכב של 12 פינות, ולא אלן. על הכוכב אפשר להפעיל מומנט גדול. ניצלתי את זה שבצד ימין האוטו על בוקים והגלגל מפורק, החלפתי את כל הברגים של הציריות בברגי כוכב.
יש לי עוד נזילת שמן מהאטם של מכסה שסתומים צד ימין. מעצבן, וייפתר איכשהו. אומרים לי שהמקורי עובד טוב, אם רק מרכיבים אותו כשהאטם נקי והראש יבש. ננסה שוב.
זהו להפעם...

אסף.

asafk
11-07-09, 14:17
עוד תמונות - התוף מורכב, מחליפי חום לפני ניקוי, נזילה מאטם מכסה שסתומים ימין, הבורג של הבולם העיקש.

אסף.

ronen1000
14-07-09, 05:57
Hi asaf

i am based in london for the last 3 years and wants to import a split screen to israel in jan 2010

i have never imported a car before and i am not sure i can import a right hand wheel drive to israel and guess the costs of the import duties and tax will be
high but i really wants a split screen and they are great here

what is your advice or anyone from this forum

thank you

Ronen,London

asafk
15-07-09, 12:39
הי רונן.
אסור ואי אפשר ולא תצליח לייבא מכונית עם הגה בצד הלא נכון.
אבל יש באנגליה הרבה ספליטים שיובאו מארה"ב ובהם ההגה כן בצד הנכון. אם תחפש ותמצא כזה, שכמובן יהיה יקר למדי (10000 פאונד ומעלה לכלי במצב נסיעה סביר ולא יותר מזה) תוכל לייבא אותו.
תהליך הייבוא מעט מייגע, אבל לא בשמיים. הרבה אנשים עושים זאת בשנים האחרונות, אתה יכול למצוא המון דוגמאות וגם הסברים מפורטים בפורום אספנות של קארספורום.

באופן כללי על הספליט - הוא קטן וצפוף יותר מהBAY כמו שלי, המימדים הם של חיפושית, באופן כללי. לדעתי פחות פרקטי, אבל ברוב המקרים זה פשוט לא משנה. הכי חשוב כשמחפשים VW ישן- שהבודי יהיה שלם וללא רקבונות. כל השאר אפשר להחליף ולתקן, אבל בודי חלוד לעולם לא תוכל לתקן באמת.

אסף.

jeep.il
16-07-09, 00:00
אסף איני בא לחלוק על ידיעתך בתחום האספנות רק למיטב זיכרוני באבן יהודה ישנו לנדרובר (דגם לפני שנקרא דיפנדר)אם הגה בצד ימין הבעלים פשוט עשו איתו עליה מאנגליה .

סוזי המשתוללת
16-07-09, 00:19
ממתכת, שקניתי בארה"ב, והייתי צריך עוד ארבעה מאסבסט. חיפשתי בחנויות אטמים, ובכולם קיבלתי תשובה שלילית והמלצה ללכת לייצר אטמים במיוחד. כשהראיתי את האטם לחבר מהעבודה הוא הסתכל, חשב, ואמר "פרגסון 35, מנוע פרקינס, לך למשולם חלקי חילוף לטרקטורים". אז הלכתי למשולם, ותוך חצי דקה בערך, אחרי ששאלו אותי כמה אני צריך ואם מתכתיים או מאסבסט הייתי בדרך החוצה. מתברר שצריך לדעת איפה לקנות.

כל זה אומר דבר אחד בלבד
לא צריך תואר בהנדסה (יש והוא לא עזר ;))
לא צריך ידע בקניות באינטרנט (גם זה יש ולא עזר :D)
מה שצריך זה אחד חבר שמבין (ויש גם יש במושב :rolleyes:)

ronen1000
18-07-09, 23:25
Hi Asaf

firstly thank you for the fast reply

it is a shame that i can not import a righty VW but i will look for a lefty

i have been told that the best campers in great price are hidden in far Brazil,
with a good change to buy import and restore a 21 window splity

just the body will cost loads of money as the Brazilian got the idea and asks
loads of money for one
i will search for more info for private car import to israel and i hope i will not pay 106% tax and duty as the import will not be possible

i will gather some info at the VW action in september

Thank you for all the info

Ronen

asafk
18-07-09, 23:39
היום גיליתי משהו מעניין...
המנוע עובד הרבה יותר שקט עם אגזוז...

אסף.

סוזי המשתוללת
19-07-09, 00:24
תתחדש
כשתרצה צלם טוב לתעד את הרכב אתה יודע איפה הוא גר;)

asafk
14-09-09, 14:59
...ושוב... לא עדכנתי בהתקדמות האיטית...
היה קיץ, חם, שבועיים מילואים בצאלים, כמה נסיעות עבודה לחו"ל (באחת חזרתי עם ערמה יפה מאוד של חלקים), ובשורה התחתונה לא היה לי יותר מדי זמן להתקדם. אבל כרגיל, גנבתי שעה פה, שעה שם, ועוד שתי שבתות של עבודה על האוטו... ו.... רגע, תנו לי לשתף אתכם ברגע מייאש במיוחד בשבוע שעבר.
מהבוקר עבדתי מתחת לרכב.
החלפתי את כל ברגי הציריות בברגים הנכונים - כוכב של 12 צלעות (או באנגלית triple square) במקום האלנים שהיו שם וגרמו לי לחששות בדבר היכולת להדק אותם במומנט שכתוב בספר. ומאיפה אתם חושבים שאפשר להשיג כאלו ברגים? באף חנות ברגים במדינת ישראל לא תמצאו ברגים במידה הנכונה ועם הראש הנכון. ואז נזכרתי שנעם, אחי הקטן, פירק מטרנספורטר מושבת של מישהו אחר ציריות בשביל הבאחה שלו, ציריות שבסוף הוא לא השתמש בהן. בתקווה גדולה הלחלתי לחפש את הצינצנת עם הברגים של הציריות ההן, ואכן, מצאתי סט מושלם של ברגים מתאימים. אחרי הידוק הציריות, החלפתי גם את משאבת הבלם בצד שמאל, והצינור הגמיש. צבעתי את הגלגלים האחוריים לפני שהרכבתי אותם חזרה, הידקתי ברגים החלפתי דיסקיות ישנות בחדשות, ועוד כל מיני דברים קטנים מתחת לאוטו, ופחות או יותר סיימתי את עבודת המכונאות (חוץ מהבולם הארור ההוא, ועוד כמה חורים בפח הקירור שצריך לסגור). הורדתי את האוטו על הגלגלים, בדקתי שמן, ו... לא מניע. מנסה, מתעקש, מניע ולא מצליח לפתח כוח. הצלחתי להסיע אותו קצת קדימה בשביל לנקות את הרצפה איפה שעבדתי. ניקיתי, ועוד פעם הנעתי כדי להתקדם אחורה, ו...מגמגם, משתנק, לא נוסע, בקיצור יאוש. החזרתי אותו את הכמה מטרים אחורה על הסטרטר בהילוך אחורי, ועזבתי אותו לנפשו מיואש.
בדרך הביתה, הייתי מוטרד. מה לא בסדר? המפלג שגירזתי? חוטי ההצתה שעוד לא החלפתי? אולי סתימת דלק, שוב? רגע... דלק. כמה מילאתי כשהתחלתי את השיפוץ? כמה ליטרים? אולי פשוט... נגמר הדלק?
אוקיי, את השבת האחרונה התחלתי במילוי דלק. בג'ריקן של המכסחת דשא של אביגדור היו יותר מהכמה ליטרים שהיו דרושים למנוע להניע בעליצות. אחרי כמה דקות עבודה הרעש של המרימים ההידראוליים נעלם, ואם היתה עוד אבן על ליבי, היא נגולה. עכשיו באמת מדובר בזוטות שניגשתי אליהן בשמחה..
חוטי הצתה חדשים, גרמניים, מתאימים ועם גומיה שסוגרת הת החור של הקירור.
רגולז' לבלמים, הוצאת אוויר מהמערכת, ושוב רגולז'. נסיעת מבחן, עד לרחוב למעלה. הילוך ראשון, הילוך שני, נוסע חזק, ממש מאיץ, ועוד בעליה. בלימה לא משהו. עוד פעם רגולאז', נסיעת מבחן נוספת, בולם פיקס, בלימת חירום מפתיעה בעוצמתה, ולא נתתי עד הסוף כדי שלא יעוף כל הציוד שבערמות בתוך האוטו.
חזרה לחניה. ספריי צבע על הפגושים כדי שיראו נורמלי לטסט, ולא יותר. הקדמי לבן, האחורי שחור. במילא הם צריכים לעבור יישור רציני וצביעה מקצועית אז לא אכפת לי לעשות את הגועל-נפש הזה לבינתיים. לבן יותר יפה, אבל נגמר הספריי. שחור יותר פרקטי, ורציתי לראות איך זה מתאים. לא מתאים. אבל אני אחנה בת"א, אז אולי בכ"ז שחור, לטובת הפרקטיות? לא משנה בינתיים. עוד יש זמן להחליט.
הרכבתי את המספרים (הישנים, בינתיים, לא של האספנות, צריך לעשות חדשים), הדבקתי מדבקות חשובות (של ג'יפולוג, של קוני, ושל הסמבה דוט קום) עשיתי קצת סדר... וזהו. מוכן לטסט.
אם תרצה השם, אני אוציא רשיון חדש, אישור תנועה זמני... ובשבוע הבא ניסע למוסך של ניר כדי שייקח אותו לטסט. מריחים את הריח הזה? שנה חדשה... זמן טוב.

לא רוצה לפתוח עין, אז אני לא כותב מתי ואיפה אני אציג אותו לראשונה (עוד לא השקה רשמית שתהיה רק אחרי השיפוץ הפנימי), אבל יש יעד, והוא קרוב באופן מפחיד. אתם יכולים לנחש... זה לא קשה...

אסף.

asafk
17-09-09, 02:18
דברים שלמדתי היום:
במשרד הרישוי בבני ברק כמעט אין תור, והשירות אדיב ויעיל. (ועכשיו יש לי (שוב) רשיון משולם, ואישור זמני לתנועה ממחר בבוקר ל48 שעות, כדי להספיק לנסוע למוסך של ניר.)

בבוטקה שבה עושים מספרות במ.מ.מ. בבני ברק לא יודעים לעשות מספרים לרכב אספנות. הבחור מתעקש על גודל ספרות לא מתאים ועל מיקום מוזר לכיתוב. אבל לפחות מודה שהוא לא יודע איך זה כן צריך להיות.
בקומפיוטסט ראשל"צ גם אין לו מושג איך הלוחית צריכה להיראות, אבל הוא מתעקש ש "מה שאני עושה חוקי", גם אחרי שהסברתי לו שמה שהוא עושה לא תואם למה שכתוב בתקנה. אין לו ספרות של 40 מ"מ, ולכן את הכיתוב הוא נוהג לשים משני צידי הדגל (בלוחית אמריקאית) או צפוף מאוד בין הספרות לשוליים בתחתית הלוחית (בלוחית אירופאית), או בקומבינציה מוזרה של ספרות צרות (של לוחית אמריקאית) דחוקות לצד שמאל, ומימין הכיתוב, בשתי שורות (גם כן בלוחית אירופאית).
בחולון, לעומת זאת, יש את הספרות של ה40 מ"מ, והם כן יודעים איך הלוחיות צריכות להיות מסודרות, אבל שעות הפתיחה 0730 עד 1400 בימים א עד ה.

כן, היו לי היום הרבה טיולים וסידורים, ועל הדרך ניסיתי לעשות גם את זה.

אסף.

אומי5
17-09-09, 11:10
כן בבני ברק אין הרבה תור, אבל באו לא נפרסם את זה יותר מידי ....

ביד אליהו עשו לי לוחיות תקניות (עד כמה שידוע לי ) , אבל הם לוקחים אקסטרה על לוחית אספנות .

מתי טסט ?

asafk
21-09-09, 13:11
קודם כל שנצליח לעשות ביטוח חובה. מתברר שה"מגורים" ליד ה"משא אחוד" מקפיץ את רוב המבטחים ולא מוכנים לבטח. בינתיים רק חברת ביטוח אחת מוכנה, אבל במחיר מלא של רכב מסחרי. כמובן שזה לא יקרה..

בקרה הגרוע ביטוח לשבוע בפול, ולמפגש אני אגיע עם עוד אישור זמני.

אסף.

אומי5
21-09-09, 14:59
אסף תנסה את חמדה , חלק גדל ממועדון החיפושיות מבטח אצלה .
אני אישית כועס עליה בגלל יחס לא יפה שנתנה למובטחת שהיא חברתי לשעבר .
אבל הרוב מרוצים ממנה .

אני די בטוח שהיא מבטחת לפחות וסטפיליה או קמפר אחד.

050-3311397

אני מבטח אצל יוסי פרלמן שהוא מאותה חברה , 054-4701994 09-7438114

asafk
21-09-09, 22:53
אסף תנסה את חמדה , חלק גדל ממועדון החיפושיות מבטח אצלה .
אני אישית כועס עליה בגלל יחס לא יפה שנתנה למובטחת שהיא חברתי לשעבר .
אבל הרוב מרוצים ממנה .

אני די בטוח שהיא מבטחת לפחות וסטפיליה או קמפר אחד.

050-3311397

אני מבטח אצל יוסי פרלמן שהוא מאותה חברה , 054-4701994 09-7438114

אכן, כך עשיתי, וככל הנראה מחר יהיה ביטוח חובה.

אסף.

asafk
22-09-09, 15:50
יש ביטוח חובה..!
נתראה ביום שישי..??

אסף.

AvigdorAharon
22-09-09, 22:37
יש ביטוח חובה..!
נתראה ביום שישי..??

אסף.

יש לי טרמפ?

אביגדור

דרור ברלי
23-09-09, 02:24
אסף, נסיעה ארוכה ראשונה, אל תסע לבד... אפילו שזה פחות מ-30 ק"מ ורק על כביש.
אם תרצה רכב ליווי לכיוון היער מוקדם בבוקר שישי, תגיד.

סוזי המשתוללת
25-09-09, 00:45
ברלי
הללוווו
זה טרנספורטר זה לא סופה לא צריך ליווי;)
מברוק

סוזי המשתוללת
25-09-09, 00:48
זה הפרוייקט הבא שלך - ושבבני ברק יאשרו אותו:D
http://www.youtube.com/watch?v=wH3KOs1b-e0&feature=rec-HM-r2

דרור ברלי
25-09-09, 01:24
ברלי
הללוווו
זה טרנספורטר זה לא סופה לא צריך ליווי;)
מברוק

איזה דביל אתה לודוויג...
אתה לא מבין שהסופה צריכה ליווי ואני מתבייש?...;)

asafk
25-09-09, 01:34
תמונה או מילים?

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=18269&stc=1&d=1253828076

אסף.

itayhi
25-09-09, 02:01
בשעה טובה!

יש קצת חלודה בקצה המרזב ליד הגומיה של החלון :-D.

jeep.il
25-09-09, 20:55
ראיתי אותו היום במפגש והוא פשוט יפה .תמשיך להשקיע בו והוא יחזיר לך בהרבה אהבה

asafk
25-09-09, 23:04
תודה..
ותודה לכל המתעניינים היום במפגש. :p:p היה לנו כיף.

ממצאים מנסיעת הבכורה -
אגזוז בצד שמאל לא אטום טוב באחד הפלאנג'ים. לאטום.
בסוף הנסיעה המאומצת ליער בן שמן (מאומצת למנוע קירור אוויר זה נסיעה ארוכה במהירות גבוהה, טורים נמוכים ומאמץ קבוע), נורת הלחץ שמן נדלקה חלקית בסרק. היה חסר קצת שמן. משונה.
יש משיכת אוויר מאיפושהו. זה כמעט לא מורגש, אבל אני שומע את זה. דרוש בלש.
הבולם הסורר, מהמאמץ בנסיעה, התחיל להרעיש. אולי סוף סוף הוא משתכנע לצאת לבד מהמקום.
יש עניין בחשמל של הלוח שעונים, התאורה לא עובדת.
חוץ מזה, שיוט באזור ה 60 עד 65 מי"ש, עובד יופי. גם בעליה וגם בירידה. הוא נתן יותר, אבל לא רציתי לקחת.

אסף.

asafk
28-09-09, 21:38
http://www.jeepolog.com/with.php?pic=mifgash2009_post/annual%20meeting%20061.JPG

...

אסף.

סוזי המשתוללת
28-09-09, 23:10
עכשיו אתה יכול סוף סוף להחליף עבודה לאחת שגם תהנה ממנה
הגן הנייד של אסף
תחשוב על זה אצלכם בתל אביב אתה מציע להורים שבמקום שהם יבואו לגן הגן בא אליהם ואוסף את הילדים
אחר כך הגן מתמקם באיזו חורשה עד אחר הצהריים - אין עלויות על חנייה
אח"כ אתה מחזיר את הילדים הביתה וחוזר בעצמך - אין הוצאות על תחבורה ציבורית והכי חשוב - עסק ללא ארנונה ;)

zagi
29-09-09, 20:58
רק בשביל התמונה הזו היה שווה ...

שגיא.

הצפרדע
30-09-09, 14:39
http://www.jeepolog.com/with.php?pic=mifgash2009_post/annual%20meeting%20061.JPG

...

אסף.

חבוב, האוטו נהדר והכל יופי טופי, אבל הילדים, הילדים, הם לא דומים לך בכלל :cool:

רוצה המלצה על חוקר פרטי טוב שמתמחה בתחום?;)?

מעונין בפניה למכון שמבצע בדיקות אבהות???

או אולי תפוס שיחה ישירה עם האמא? באמא הרי אי אפשר לטעות, לא? :p

asafk
30-09-09, 22:56
תשמע... תראה... שלי זה הסנדלים. דומה, אתה לא יכול לומר שלא...

אסף.

סוזי המשתוללת
30-09-09, 23:35
מי שלא מגיע לא יכול לראות!!!;)

landrover
07-10-09, 09:47
ממה שראיתי במפגש , רכב ממש יפה וקלאסי לטיולים של המשפחה - סחטיין על ההשקעה !!!

אמיר.

asafk
07-10-09, 22:42
אתמול עשיתי משהו שהופך את המקורר אוויר הזה למיוחד. שיפצתי את מערכת המים...

ניקיתי את המיכל, היו בו ועדיין יש בו משקעים - בעיקר אבנית. אחרי שהוא יעבוד קצת, ניקוי נוסף. החלפתי את כל הצנרת לחדשה, הרכבתי את המשאבה החדשה שקניתי, עם מסנן מיוחד לפניה, וחיברתי את כניסת המים בלחץ (עם מגביל לחץ פנימי), למערכת. בגלל שהמשאבה היא משאבת ירכתיים שמיצרת לחץ כאשר פותחים את הברז, יכולתי לפרק את הלחצן שהפעיל את המשאבה המקורית. גם את הברז גיבוי, עם משאבה ידנית, פירקתי. לא צריך.

אני חושב להזמין ערכת סינון, מהסוג שמתחבר מתחת לכיור בבית.

אסף.

אומי5
08-10-09, 00:00
ערכת סינון זה רעיון מעולה , הרי זה רכב טיולים , ככה אתה יכול למלא את המיכל מברזים בחניונים .

asafk
09-10-09, 23:20
היום בבוקר, לקראת מפגש מועדות החיפושיות ומקוררי האוויר, התאספנו, קומץ מקוררי אוויר, ברמת החייל, לצילומים לתכנית הבוקר של רשת. אחרי כמה סיבובים סביב הכיכר, התמקמו החיפושיות בחניה, ושני הבאסים - הקמפר שלי והפאנל ואן של רפי, בשני הצדדים, בתור רקע. אחרי שחנינו, הצעתי למפיקה שאני אפשח את הגג, וכמובן היא התלהבה וכך עשיתי, והשארתי את הדלת הצדדית פתוחה...
וזה מה שקרה:
http://reshet.ynet.co.il/464.aspx#52954

(צריך לגלול למטה ואז לבחור את הקטע)

אברי, באמצע השיחה, "חתך" לכיוון הקמפר, ממש לא לפי התכנון, מושך אחריו את הילה שזינקה לתא הנהג, ואת הצלם... משעשע.

אחרי זה נסענו למפגש, שם חנינו לצד משהו בין 100 ל 200 מקוררי אוויר, וכשכולם בשמש הקופחת, אנחנו נהנינו מהצל והאוויר הזורם בתוך הקמפר.

היה נחמד לפגוש אנשים שרק שמעו על הרכב וזו הפעם הראשונה שרואים אותו. מעניין שלא מעט נחרדים מהרעיון של החלפת הריפודים המקוריים. יכול להיות שהם לא כל כך נוראיים?

אסף.

הצפרדע
10-10-09, 00:18
אולי תסביר איפה הסרטון/תמונות או שפשוט תתן לינק ישיר?

אני לא מוצא שם http://reshet.ynet.co.il/464.aspx#52954 ידיים ורגליים.

asafk
10-10-09, 21:50
יש בצד ימין למטה את כל הקטעים מהתכנית, גוללים ובוחרים. לא הצלחתי לקשר בישירות..

אסף.

דרור ברלי
11-10-09, 01:57
אני הייתי מנקה את האוטו עם ליזול אחרי שאברי גלעד נגע בו....
חוץ מזה, מגניב, מגניב, מגניב. חיפושיות קירור-אוויר זו גם סטייה פרטית שלי...

yuval moshe
15-10-09, 10:04
יש בצד ימין למטה את כל הקטעים מהתכנית, גוללים ובוחרים. לא הצלחתי לקשר בישירות..

אסף.
שלום רב אסף.
שמי יובל ואני קראתי את כל הפורום הזה ורציתי קודם כל להגיד לך כל הכבוד על מה שעשית...
אחד החלומות שלי זה שיהיה לי טרנספורטר או bus...
השאלה שלי היא פשוטה, מה בערך עלות של כל העסק הזה, בין עם זה לייבא ובין עם זה לקנות פה ולשפץ ( בעלי מקצוע, אני לא יודע לשפץ), והאם שווה לי לקנות כבר משופץ..?
כמובן שאני מצפה לתשובה של פלוס מינוס...
תודה רבה, יובל

asafk
15-10-09, 21:55
אין "מחיר מחירון" כמו שאתה מבין.
אם אתה רוצה לעשות חישוב גס, אתה יכול לראות בלוח:
http://www.thesamba.com/vw/classifieds/cat.php?id=7
שמחיר של קמפר במצב סביר (לא משופץ) הוא בין 3000 ל 5000$, וקמפר משופץ בין 8000 למעל 15000. אז ניקח ממוצע של 8000, לכלי משופץ ברמה סבירה, לא רמת תצוגה, הוסף לזה הובלה (יבשתית וימית) של כ2000$, ועל כל זה מיסוי של 120% (זה קצת יותר, אבל אני מעגל), ואתה מגיע למחיר של 22000$ בארץ, לרכב משופץ במצב סביר.

מצד שני, אפשר למצוא בארץ טרנספורטרים, רובם במצב גרוטאתי, אבל יש כמה שמורים, במחירים שסביב 20000 ש"ח לרכב לפני שיפוץ. כמה עולה השיפוץ? שוב, אין מחירון. אתה מדבר על כל סכום בין 50000 ל 100000 ש"ח. אבל זה באמת לא משהו קבוע. מצד שני, בעבודה עצמית משולבת בעבודה של בעלי מקצוע על מה שבאמת אי אפשר לבד (אם יש לך את כל האיברים במקום ואתה יודע לקרוא, אין סיבה לתת את הרכב לבעלי מקצוע פרט לדברים בודדים), אתה יכול לחתוך עלויות לאזור ה 20-30 אלף ש"ח, וזה בהנחה שקנית רכב נוסע ולא רקוב.

יש למכירה ביד2 קמפר שנראה במצב מצויין ב90 אלף ש"ח. מוגזם לדתי, אבל זה מה שמבקשים כבר הרבה זמן. יקבלו? לא יודע. אם כן- זה המחיר.

במקרה שלי, אני לא סופר כמה עולה לי השיפוץ. בניגוד לכלי רכב אחרים ששיפצתי, זה לא מיועד להמכר אף פעם, וההשקעה היא לפי מה שיש בכיס בזמן נתון וכך נקבע קצב ההתקדמות. אז על השאלה "כמה הוצאתי בשנתיים? " אין לי תשובה.

אסף.

asafk
02-01-10, 23:12
מאז העדכונים האחרונים עבר הקמפר לגור באופן זמני בתל אביב. אנחנו נוסעים איתו קצת בסופי השבוע, לא יותר מדי, אבל כיף.
יש עוד הרבה דברים לסדר, אבל החלטתי קצת לנוח מלעבוד עליו, ולהתמקד בלהנות ממנו, כי זאת עונה מצויינת לטיולים... חוץ מזה, יש דברים שמגלים רק אם נוסעים.
בשבוע שעבר, למשל, נהנינו מנסיעה של שישי אחה"צ ל"בור"... רגוע, הנעה אחורית, מי צריך יותר מזה כשהחול רטוב?

אבל בשבוע שהבאתי אותו לעיר, קרה אסון. כנראה סגרתי את הדלת על החגורה של המושב הקטן, זה שצמוד לדלת הזזה. באחד מימי הגשם של חנוכה (זוכרים? ) , פתחתי את הדלת הזזה וגיליתי לחרדתי שהמושב כולו ספוג מים. הכריות, העץ, הכל - פשוט ספוג. מהר הבאתי מברגה והוצאתי את כל הרהיט מהאוטו, במעלה המדרגות, הביתה. מהמשקל של הסיבית והכריות הספוגות מים, בדרך גם נתפס לי הגב. ייבשתי טוב טוב הכל, אבל מאוחר מדי - כל החלק התחתון של הרהיט, מכל הצדדים של לוחות הסיבית - התנפח, איבד צורה לחלוטין.
אני מתלבט עכשיו מה לעשות:
1. להשאיר ככה.
2. לבנות רהיט חדש, הפעם מסנדוויץ' או מהו יותר עמיד, לקלף את הפורמייקה מהישן (עם מגהץ, למי שלא מכיר את הטכניקה), ולהדביק על החדש לצורך המראה המקורי.
3 .לחתוך את החלק התחתון של הרהיט המקורי, לבנות שם הגבהה ובתוכה מגירה נשלפת כלפי חוץ, שתהיה בסיס לכירת הבישול.
נראה מה. צירפתי תמונות של האסון.

מהנסיעות בזמן האחרון יש לי רשימת תיקונים מגובשת-
הבולם הימני אחורי- טוב, הגיע הזמן.
יש בריחה מסעפת הפליטה בצד שמאל.
תאורה בלוח השעונים - אני חושד במתג האורות.
מד דלק - עובד רק עם סוויצ' פתוח ומנוע מכובה.
וכמובן - כל הדברים האחרים שעוד לא נגעתי בהם - חשמל בית, ריפודי דלתות, רמקולים לרדיו, פגוש פרה-ראנר שישמור על החזית של האוטו בחניות בת"א וכן הלאה..

בקרוב - חזרה הביתה, לבית המלאכה, להמשך העבודה.

אסף.

גלדיאטור
02-01-10, 23:34
אסף יש עוד את הפורמייקה בחנויות זהה לשלך

עידו לוריה
02-01-10, 23:40
אני בעד חדש ,מאלומיניום עם הדבקה של פורמיקה לשם האותנטיות, תחסוך משקל לא תפגע בחוזק ועם תא פנימי גדול יותר.
עידו

הצפרדע
03-01-10, 12:24
אני בעד חדש ,מאלומיניום עם הדבקה של פורמיקה לשם האותנטיות, תחסוך משקל לא תפגע בחוזק ועם תא פנימי גדול יותר.
עידו

וגם תוכל לרחוץ אותו עם דלתות פתוחות, ואפילו להכניס אותו לבריכה.

וקצת ברצינות, אני חושב שעידו צודק - קל, נוח, יעיל, פרקטי. הכל.

asafk
08-02-10, 23:03
מי שעוקב אחרי השיפוץ, שם לב בוודאי שיש בורג אחד מזדיין שאני נאבק איתו כבר לא מעט. והשבת, סוף סוף, אחרי כ10 משוריות שהתרסקו עליו, שני שופינים שנשברו, משהו כמו 20 שעות עבודה במצטבר... הצלחנו לחתוך את הבורג והחלפתי את הבולם. תסתכלו בתמונה...
האום היה מרותך במקור בצד הפנימי של תושבת הבולם שהיא חלק מהשלדה, כמעט בלי גישה, פרט לחריץ קטן דרכו אפשר לראות את האום, ולהכניס כלי בגודל זרת, לכל היותר. ומולו, במרחק 2-3 מ"מ, פח, מאחוריו מתחבא המיכל דלק. ההנדסה הגרמנית לא לקחה בחשבון שאם האום משתחרר, אי אפשר לתפוס אותו ולהוציא את הבורג. אי אפשר לחתוך את ראש הבורג כי למה שנשאר לא יהיה לאן ליפול. מהצד השני אי אפשר להיכנס, גם לא מלמעלה. מלמטה - קורת גשר הגיר, גם אין גישה.
ליאור הגה רעיון מבריק - משורית שתיכנס ברווח הקטן שיש, ותונח בין האום לבין השלדה, על הבורג. ואז נסובב את הבורג עם מפתח פניאומטי, עד שהוא יתנסר ויפול. בקיצור, אחרי כמה שעות ניסור כאלו, בתוספת עבודה באופן דומה עם שופין... זה הצליח.

אסף.

asafk
08-02-10, 23:05
עידו

לא הבנתי איך, למען השם, אלומיניום עם הדבקה של פורמייקה, יראה מקורי..??
יש לך תמונה של משהו דומה?

אסף.

asafk
08-02-10, 23:12
ועכשיו, אחרי אבן הנגף הזו שהוסרה, נשארו לי כדי לסיים את השיפוץ:
השלמת מערכת החשמל, כולל חשמל בית, מצבר שני, מטענים, ממיר, וחיבור אביזרים בדשבורד (וכיוון שאני עוסק בזה באופן כלשהו גם ביומיום, אני מנחש שזה ייקח הרבה מאוד זמן)
פינישים למערכת המים - חור ניקוז וכנראה הוספת מסננים
פחים תחתונים מתחת למנוע - החלקים היחידים שחסרים במערכת הקירור
צביעה וסידור של פגוש אחורי
צביעה של הוילונות שאיבדו צלם וילון
התקנת מצלמת רוורס וחיישנים (זה יבוא עם הפגוש)
מסגרוּת - חיזוק תושבת הגלגל מקדימה, מדרגות צד
תיקוני פחחות קלים
ו... אז השקה.

אסף.

דרור הראל
08-02-10, 23:17
אסף,

לפני חודש בביקור מולדת ראיתי את האקזמפל בת"א,אם אני לא טועה ליד בית ספר #####.נחמד,אבל כתימני ממוצא גרמני לא מקובלת עליי החלודה שראיתי בקנטים-נא לתקן.גם הצמיג ספר לא משהו.
לידיעתך כל בעל רכב VW בדויטשלנד הינו באופן אוטמטי זכאי לשרות דרך חינם,כך שאם אתה נתקע תתקשר.
ראיתי פה כמה אקזמפלרים יפייפים של הרכב הנ"ל.

האמת,פרויקט תענוג

דרור הראל

עידו לוריה
08-02-10, 23:25
לא הבנתי איך, למען השם, אלומיניום עם הדבקה של פורמייקה, יראה מקורי..??
יש לך תמונה של משהו דומה?

אסף.

לא אבל אני מוכן לייצר לך:)
עידו

asafk
09-02-10, 22:43
נו, דרור, באמת.
מילא שגדלנו במרחק שני רחובות, אבל כשאתה בחופשת מולדת עובר לידי, אתה לא נכנס לקפה? בירה? גת? משהו?
החלודה תטופל. יש דברים יותר דחופים, ואני מניח שהפחחות תהיה במרץ (כי אז יש טסט ונעשה סיבוב ב"דרך השטח בשרון", ששם הפחח נמצא). אבל תודה על הדאגה.

אסף.

דרור הראל
10-02-10, 18:33
בטח אסף,
אם הייתי נכנס אליך,הייתה מבקש ממני לנקות לך את הבית ולקטוף את התפוזים בפרדס.

דרור הראל

asafk
10-02-10, 19:58
כל אחד והתפקיד ההסטורי שלו...
;)

(ומי שלא מבין - לא נורא)

אסף.

אייל67
11-02-10, 01:20
נדמה לי שזה היה קטיף כותנה, לא תפוזים ... :roll: ;)

אייל

asafk
11-02-10, 21:49
אצלנו במושבה זה היה תפוזים. עצוב, ואמיתי לגמרי.
אבל כבר ממש סטינו מהנושא.

אסף.

סוזי המשתוללת
14-02-10, 01:44
[התקנת מצלמת רוורס וחיישנים (זה יבוא עם הפגוש)
אסף.[/QUOTE]

אני מכיר אחד מומחה שמתקין מצלמות וחיישנים (לא מהזבל הסיני אלא משהו איכותי) אם תצטרך עזרה :D

asafk
14-02-10, 22:38
צר לי. אצלי רק זבל סיני.

שבת... תחרות קרוס קאנטרי... הקמפר יצא לרעות בשדות. ועכשיו, עם ארבעה בולמי קוני - איזו מכונת שבילים! איזה גיהוץ! איזה כיף!
שבילי כורכר, שלוליות, קצת בוץ -והוא - נהנה. וגם אני...
אבל אי אפשר בלי להתבאס - הנורה של הבלמים נדלקה - אבל רק כשלחצתי על הדוושה... אבל הרכב בולם טוב, והדוושה לא יורדת נמוך מדי - ומצד שני חסר הרבה נוזל במיכל. אבל אין שום נזילה למטה. טוב, הוספתי נוזל, ונראה שהכל בסדר, אבל אני לא נוסע לשום מקום עד שנברר היטב מה קורה. אגב, יכול להיות שזה בגלל שחיקה של הרפידות הקדמיות, ש"עולה" בהרבה שמן שחונה בקליפרים. בכל מקרה הכל ייבדק.

אסף.

-->