PDA

צפייה בגרסה מלאה : נעילה מסוג Lock-right + צמיגי 35 - בעד ונגד ?

skhaikin
18-06-07, 11:15
שלום,

אז נהנתי מהג'יפ במשך כמעט שנה מאז שאני בארה"ב וכל הזמן עסקתי בשיכנועים עצמיים שלא צריך נעילה קדמית. אז זהו, נשבר לי - אני מבין שזו רמאות עצמית ומקומות שאני רוצה להגיע פשוט דורשים נעילה קדמית בנוסף לאחורית שכבר יש לי. או שאני מתגעגע לביצועים של סופה כפולת הנעילות שהייתה לי בארץ? עד כאן הרומנטיקה, להלן שאלות טכניות.

הנעילה האחורית שלי - ARB וברור שהסידור המושלם היה להתקין אחת גם מקדימה. אבל אני לא רוצה להיפרד מ 800 דולר, מה גם שאני זוכר שהייתי נורא מרוצה מה- LOCKRIGHT שהייתה מותקנת בסופה שלי בארץ. לכן חשבתי להתקין נעילה אוטומטית - LOCKRIGHT או NOSLIP של POWERTRAX ולצאת בנזק של 250-400 דולר בלבד. מה שמדאיג אותי - האם הן חזקות מספיק בשביל הכוחות שמייצרים גלגלי 35" שיש לי ? שאר הנתונים - סרן דנה 30, יחסי העברה 1:4.56

שאלות - כדאי להשקיע ב NOSLIP שהיצרן טוען שהיא חזקה יותר ?
האם למישהו יש ניסיון עם נעילות יחסית פשוטות כאלה ברכבים עם צמיגים גדולים ? (להבדיל מנעילות מסיביות שמצריכות החלפת ה- CASE כגון DETROIT או ARB) ?
האם זה חסכון בריא (במקום ללכת על ARB), או ארוויח לעצמי כאב ראש ?
בגלל שיש יחסי העברה לא סטנדרטיים, האם זה ישפיע על בחירת סוג הנעילה (למשל יש רק דגם אחד של LOCKRIGHT שמתאים לדנה 30, אני מניח שזה לא משנה מהם יחסי העברה, אבל רוצה לוודא)

כל עצה תתקבל בברכה !

-סרגיי

דרור ברלי
18-06-07, 12:56
בנעילה "קטנה" כמו לוקרייט או נו-סליפ לא משנה יחס ההעברה. רק מספר השיניים בציריה.
עם יחס העברה 4.56 וצמיגי 35' אני הייתי דואג לחוזק הפיניון הקדמי...
נראה לי שהגעת לקצה גבול היכולת של סרן דנה 30, אם לא חצית אותו...

tzagi
18-06-07, 17:23
אם אתה מעוניין, יש לי דטרויט במצב מעולה,
ד"א, מה שיקבע מתי תשבור דברים זה צורת הנהיגה.

גיתאי נוה
18-06-07, 18:00
סרגיי

אני נוסע עם לוקרייט קדמי על דנה 30, צמיגי 33/12.5 ויחס 1:4.1. העסק עובד חלק.

נראה לי שמה שדרור העלה שווה התייחסות. בכל אופן, אני מניח שתוכל לברר בקלות יחסית בארץ האפשרויות על איזה סט אפ נוסעים רוב בעלי המפלצות (במושגים ישראליים, כמובן...).

גיתאי

tomer_k5
22-06-07, 23:55
אני נוסע עם לוקרייט קידמי וצמיגים 35" על סרן DANA 60 ללא בעיות.
לדעתי ה DANA 30 בעייתי יותר מהנעילה.

-->