PDA

צפייה בגרסה מלאה : מרסס צבע חשמלי , למישהו יש ניסיון עם זה ?

or65
18-06-07, 20:39
לחברה שלא מכירים מדובר על מרסס צבע כמו הפיסטולט רק שעובד על חשמל .
השאלה שלי עם למישהו יש ניסיון עם היצור המוזר הזה ?
שווה לקנות אחד כזה או לקנות קומפרסור שיהיה לו עוד מיליון שימושים אבל ההבדל במחיר הוא רק של 700 שקל במקרה הטוב :-o (וזה עוד בלי לדבר על הכלים עצמם :cry: )

בקיצור מישהו ניסה ?
המלצות לחברות מסוימות ?

ועל הדרך אולי יש מישהו מעוניין למכור קומפרסור 25 ליטר משומש במצב טוב ? 8)

אור

or65
18-06-07, 23:48
אגב עוד שאלה , איך אני בודק קומפרסור משומש אם הוא טוב ושלא יהרס אחרי יום ?
האם כדאי בכלל ללכת בכיוון של משומש או רק חדש ?

yogibear
20-06-07, 12:33
אני מניח שאתה מדבר על מרסס אליו צמוד מיכל של כ 1 ליטר כזה שנמכר ברשתות במחירים ש 150-200 ש"ח ...
יש לי נסיון עם זה, אם אינני טועה שלי היה של חב' בוש.

בעיות (לפחות אצלי במכשיר) :
1. טפטוף מתמיד מאזור הדיזה מה שיוצר שלולית צבע לרגליך.
2. כל עוד הצביעה על משטח ישר ומאונך לדיזה אין בעייה. אם תטה את המכשיר יתעוררו בעיות בעיקר כשהמיכל אינו מלא, שכן הצבע יגיע לסרוגין - הצביעה בהתאם.
3. נוצר רסס חזק מאוד, לא ממוקד במיוחד שצובע גם מה שלא צריך, אם זה לצבוע מחסן בחצר או מכולה או משהו בסגנון שאיכות הצביעה אינה צריכה להיות טובה מאוד , ניתן להתפשר ולקנות מכשיר כזה.
אישית, לא הייתי צובע איתו רכב או משהו שמחייב עבודה טובה מאוד.
מאידך, הייתי קונה מדחס שיש לו שימושים רבים נוספים על האפשרות לחבר לו פיסטולט , לדעתי כדאי להשקיע ולקנות מדחס איכותי עם מיכל גדול מ 25 ליטר, שכן מדחס אינו כלי שמחליפים אחת לשנה.

or65
20-06-07, 12:41
כן אכן מדובר על המכשיר שנמכר ברשתות במחירים שציינתה .
אני כנראה ילך על קומפרסור באמת , יהיה לו בשבילי גם עוד מיליון שימושיים .
אני הולך על ה25 ליטר כי זה מה שמתאים לי .
קיבלתי כבר הצעה טובה ממישהו באתר ואני כנראה ילך על זה .

אור

גיא
20-06-07, 20:41
יש לי כזה כבר כמה שנים

היחיד שצבע איתו משהו זה נקסוס, צריך לשאול אותו.

אני השתמשתי בזה לריסוס עצי פרי נגד מזיקים.

or65
20-06-07, 21:54
מכיוון שהבנתי שהדבר הזה ממש לא מדויק וכשרוצים להגיע לתוצאות צביעה גבוהה אז אי אפשר .
כמו כן זה קצת בעייתי בשבילי משהו שמתיז לכל מקום .
ככה שהזמנתי היום קומפרסור , אני יודע שאם קומפרסור אני יוכל לחבר לו עוד המון דברים , ככה שזה נראה לי הכי משתלם .

אור

or65
25-06-07, 16:26
טוב אפשר להגיד מזל טוב :D
קיבלתי היום את הקומפרסור החדש 8-)

אור :smile:

or65
25-06-07, 19:04
קפצה לה שאלה .
לקומפרסור יש שני יציאות ובאמצע סוג של פקק עם סימן של פלוס שמסובבים כלפי מעלה ומינוס כלפי מטה .
אבל מה זה אומר בכלל , על מה זה משפיע ?

ועוד משהו כתוב בהוראות אחרי כל שימוש לנקז מים מהקומפרסור , אז האם ניקוז המים מהקומפרסור הוא מהפקק מלמטה?

אור

kobiarava
25-06-07, 19:25
קפצה לה שאלה .
לקומפרסור יש שני יציאות ובאמצע סוג של פקק עם סימן של פלוס שמסובבים כלפי מעלה ומינוס כלפי מטה .
אבל מה זה אומר בכלל , על מה זה משפיע ? ה"פקק" הוא ווסת לחץ המווסת את היציאות שאחריו. אם אתה רוצה לעבוד על לחץ מלא, הכי פשוט להתחבר ישירות למיכל (אם יש כזו יציאה)

ועוד משהו כתוב בהוראות אחרי כל שימוש לנקז מים מהקומפרסור , אז האם ניקוז המים מהקומפרסור הוא מהפקק מלמטה? חיובי, בתחתית המיכל, הנקודה הנמוכה ביותר

אור

קובי

T-REX
25-06-07, 20:12
מה אתה רוצה לצבוע עם קומפ' 25 ליטר?

or65
02-07-07, 00:26
אני מקפיץ את הנושא כי יש לי כמה שאלות לגבי אביזרים לקומפרסור ושאלות למינהם .
קודם כל רק היום יצא לי ללכת ולקנות אביזרים בשביל להתחיל לעשות איתו משהו אז קניתי אקדח אוויר וצינור סלילי 15 מטר עם שיחרור מהיר .
רק חבל שהמוכר היה מטומטם ואמר לי שאני לא צריך שום מתאמים חוץ מזה ( ואכן שאלתי ) .
אז מחר אני ילך ויראה מה עוד אני צריך לקנות ( כי ממש אין לי שמץ ) .
עכשיו שאלה לגבי מרסס צבע , מה ההבדל בין מרסס צבע שהכוס שלו למטה לבין מרסס שהכוס שלו למעלה ?( אם יש בכלל ) מה עדיף מבין השניים ?
והאם כדאי ללכת על סט כזה שכולל כמה דברים במחיר זול למדי , או לקנות כל דבר בנפרד ( יש שם גם כמה דברים שגם ככה אין לי צורך בהם )
קישור :http://www.tools2go.co.il/product.asp?productid=1524

תודה לכל העוזרים :mrgreen:

אור

lizard
02-07-07, 03:03
יש לי קיט כזה, הוא נחמד. הוא לא בא עם המחברים לצינור אז תצטרך לקנות גם אותם.
הפיסטולט שלו זול ופשוט. פיסטולט טוב מתחיל בסביבות ה1500, למזלי לסבא שלי היה לפני 60 שנה בערך מפעל לרהיטי מתכת, נשאר לי ממנו פיסטולט איכותי של דוויליס, או משהו כזה. רק מוכיח שלפני שהגיעו הסינים, היו מוצרים שהחזיקו עשרות שנים. שיפצתי אותו לפני שנה וקצת ואני מאוד מצטער שעשיתי את זה (חשבתי שצריך אבל לא היה צריך ועכשיו הוא עובד פחות טוב ממקודם)

בסה"כ זה קיט נחמד ולא מקצועי.
יש בל.כ כול מיני סוגי פיסטולטים אולי קצת יותר טובים.
אל תצפה לעבודה מקצועית וברמה. אין לך את הציוד לזה וכרגע גם לא את הידע. גם לי אין.

מה אתה בכלל הולך לצבוע?

or65
02-07-07, 11:54
תודה רבה .
אני לא הולך לצבוע איזה משהו מיוחד כרגע .

יש היום פיסטולט מתוצרת איטלקית ב 300שקל +- עם כוס הפוכה .

אור

עירא
02-07-07, 12:18
הסט הוא זבל עופות!

or65
02-07-07, 12:24
הסט הוא זבל עופות!
:-D אוקי , למישהו יש ניסיון עם החברה KLIPS יותר נכון עם המרסס צבע שלה ?

http://www.toolcenter.co.il/Front/Ecommerce/subCategory.asp?subCategoryId=6835

אגב מה המחירים של המחברים שאני צריך ?

שוב תודה

אור ;)

lizard
02-07-07, 13:36
עירא אני חולק על דעתך. אני קניתי סט כזה והוא עדיין משרת אותי. הפיסטולט אכן די בסיסי ודפוק אבל עדיין צבעתי איתו את השלדה וחלקים אחרים. פשוט צריך לדאוג לנקות אותו אחרי כל שימוש ולא להשאיר בו צבע.

or65
02-07-07, 14:58
טוב קניתי מתאמים ויש לנו אקדח אוויר הכל פועל והכל יופי !

שלב הבא יהיה לקנות או את הסט או בנפרד , וכאן חוזרת השאלה האם יש איזה הבדל בין מרסס שהכוס שלו למעלה לאחד שהכוס שלו למעלה , מה עדיף מהשניים ?

אור

kobiarava
02-07-07, 17:10
אור צהריים טובים

מבחינה פרקטית, את הפיסטולט עם המיכל התחתון אפשר להניח (על המיכל). את השני, כשהוא מלא צבע, אי אפשר סתם להניח וצריך למצוא לו איזשהו אלתור כדי שלא יתהפך. בנוסף, המיכל התחתון הוא עצמאי- תמלא, תערבב, תדלל וכו', ורק אז תחבר לפיסטולט. את העליון צריך קודם לחבר לפיסטולט ואז למלא אותו, מה שלא ממש נוח לביצוע שום פעולה נוספת פרט לצביעה עצמה (וכאן חזרנו לטיעון הקודם).
בקיצור-יותר נוח (לדעתי) להשתמש בפיסטולט עם מיכל תחתון

קובי

jonesy
02-07-07, 21:10
יש ב- ל.כ. מרסס צבע מיכל תחתון ב-120 ש"ח.

כמו כל הכלים שקניתי בל.כ., גם זה הפתיע לטובה.
נכון, זה לא מרסס מקצועי, אבל בהתחשב בעובדה שאתה עובד עם קומפרסור 25 ל' זה יותר ממה שאתה צריך. לי יש שניים כאלה, משמשים לעבודות צביעה קלות/קטנות והם עושים את העבודה.

or65
02-07-07, 21:43
כן אני כנראה ילך על מה שיש ב ל.כ .
אגב למי שמתכנן לקנות קומפרסור מהמון מאמרים שקראתי בנושא , קומפרסור לא בוחרים לפי כוח סוס , PSI ושאר השטויות .
קומפרסור בוחרים לפי CFM- Cubic Feet Per Minute .
קישור :http://www.aircompressorsdirect.com/catalog/inthegarage.php

תודה לכולם לבנתיים , סביר להניח שהשירשור הזה יעלה עוד פעם בזמן הקרוב :wink:

אור

T-REX
06-07-07, 04:30
ההבדל המהותי בין כוס עליונה לכוס תחתונה פשוט...בעליונה,הוא עובד בגרביטציה כלומר הוא פחות מתאמץ
עדיף כמובן כוס עליונה העבודה רציפה יותר מעבר לשיקולי נוחות,לכוס התחתונה יש נטיה "ללטף" את המשטח מדי פעם עד שמכירים את המגבלה הזו,עוד בעיה,חיבת להיות כניסת אוויר בכדי שלא יווצר וואקום ואז לא יצא חומר ,בכוס העליונה קל יותר לשנות את מיקום החריר במכסה בכדי לעבוד איתו בזוויות
פיסטולט ממוצע צורך בערך 350 ליטר אוויר בדקה לכן כל קומפרסור שיספק פחות מכך,בעייתי ולא תוכל לעבוד איתו בצורה רציפה
ושוב,תלוי מאד מה אתה רוצה לצבוע או למה אתה מייעד את הפיסטולט שלך,קח בחשבון את גודל הדיזה
אם תציין באיזה חומרים אתה מעוניין להשתמש אמליץ לך איזה דיזה אתה צריך
כמו שמיכה ציין,פיסטולט שמתחיל להיות איכותי מתחיל באיזור האלפיה וצפונה עד 5 אלפיות
ומיכה דה-ווילביס זה הפיסטולט שלך
כמי שמחזיק בידייו פיסטולט 10 שעות ביום,אשמח לעזור לך בכל שאלה או קניה
רוני

lizard
06-07-07, 09:42
אני מנצל את השירשור שלשאול שאלה בקשר לפיסטולטים.
מה הדרך הטובה והנכונה ביותר לנקות פיסטולט? יש חומר מיוחד או שמספיק מדלל צבע?
האם אפשר להשרות את הפיסטולט כולו במדלל או מסיר צבע? האם יש חלקים שיכולים להנזק מכך?

תודה

נ.ב T-REX אתה צודק, דה-ווילביס, אני כל הזמן מתבלבל בשם. נחמד לראות שפיסטולט בן 60 שנה ויותר עדיין עושה את העבודה (רק חבל ששלחתי אותו ל"שיפוץ" אצל היבואן)

T-REX
06-07-07, 15:40
מיכה הדרך הטובה לנקות היא לשמור עליו נקי כלומר אם אתה עובד איתו רצוף מס' שעות,לנקות מדי פעם וכמובן מיד בסיום העבודה
כמובן להשתמש במדלל של אותו צבע או על אותו בסיס כלומר תלוי באיזה חומר אתה עובד וכך תדע עם איזה ממיס לנקות
לרוב אציטון עושה את העבודה יופי הוא מתחבר עם רוב המדללים האחרים והיתרון שלו שיש לו יכלות ניקוי בהשריה
כמובן לא עם מסיר צבע אאם הגעת למצב חמור עד כדי כך תשתמשבחומר לניקוי פיסטולטים שנתתי לך לנקות בזמנו את הקרב'
אסור להשרות את כולו כי אז יש מצב שתגמור את האטמים שלו,צריך לפרק ולהשרות חלקי מתכת בלבד וגם לא יותר מ15-20 דקות גג
ומה קרה עם השיפוץ שלו? מה הבעיה?

lizard
06-07-07, 19:56
תודה, ביום ראשון אני אעביר אותו שיפוץ וניקוי.
אחרי השיפוץ הוא משום מה עובד רע יותר. כאילו יותר קשה לו לעבוד. אני חושב שהחריר אוויר שיש לו נסתם כל הזמן. לא מבין איך זה קרה אבל אני בהחלט חושב שלשלוח אותו לשיפוץ היה טעות, כנראה שלא כל הכלים מתקלקלים אחרי 60 שנה.

or65
22-07-07, 19:16
עידכון :-P
אחרי המון זמן שלא היתי פנוי לזה , הלכתי היום לקנות מרסס צבע והנה תמונות
http://img252.imageshack.us/my.php?image=img1720hs6.jpg
http://img514.imageshack.us/my.php?image=img1719ji1.jpg

אגב המלצה חמה על "ורדי " ברחוב דרור בראשון לציון , חנות מקצועית , חברה מבינים ונחמדים ומחירים הוגנים !!!
"חלקו" HALCO בחולון רחוב הסתת 10 מקום פשוט ענק :shock: יש להם גם אתר ברשת , מומלץ לפני שבאים לברר עם המוצר במלאי .
גם הם עם יחס נחמד ומחירים פשוט שווים !

אגב את המרסס קניתי מורדי , עם המחבר עודף מ 100

אור

T-REX
22-07-07, 19:29
תתחדש קנית מרסס חד פעמי
בכדי להתיז איתו יותר מפעם פעמיים,תזהר כשאתה פותח את הדיזה ,הוא עשוי מחומרים חלשים מאד,אם "מרחת" את הדיזה בפתיחה הלך...מומלץ להשתמש במפתח סגור-רינג בשביל לפתוח את הדיזה
אגב אתה לא מקשיב וחבל,איזה גודל דיזה קנית ואיזה חומר אתה מתכוון להתיז איתו?

or65
22-07-07, 19:38
אהלן
הדיזה שלו היא 1.5 ממ
לגבי איזה צבע אני הולך להתיז איתו , אני צריך לצבוע כרגע ברזל אולי גם עץ אבל בוא נתמקד לצבע לברזל .
אז האם לקנות צבע טמבור ולהשתמש במדלל מתאים או שיש משהו מומלץ יותר ? ( אני ממש לא מבין בצבעים כמות הסוגים והמבחר, יותר משאפשר לדמיין... )

אור

T-REX
22-07-07, 20:13
איפה הברזל,חיצוני או פנימי,איזה גוון אתה רוצה,באיזו סביבה,מה המטרה,השימוש...
תפרט קצת ואשמח לעזור

or65
23-07-07, 14:55
היום קניתי פחית קטנה של צבע , אבל יש לי שאלה , מסתבר שהעור שלי רגיש לטרפלטין אם איזה כפפות לעבוד שהכפפות לא ימסו ? יש משהו שמיועד לכאלה כימקלים ?
אגב אם איזה מסכה לקנות , יש את החד פעמית ב 30 אגורות אבל לא עושה כלום , ויש מסכה עם פילטרים ב 50 שקל ואני מאמין שמגיע למחיר של אלפים .
בקיצור קצת עזרה בנוגע לציוד הגנה .

תודה
אור

-->