PDA

צפייה בגרסה מלאה : צריך עזרה\דעה שלכם בבנית croos kart...

ohayon
19-06-07, 14:35
זה כמו מיני באגי כזה..
יש לי מערכת היגוי פשוטה,גלגלים של טרקטורון וכלי עבודה...
אני רוצה לבנות משהו קטן יחסית עם 2 מושבים ודי קל השאלה שלי אם אני ישים מנוע 150 סמ"ק של קטנוע זה יסחוב דבר כזה?יהיה לזה מספיק כוח? או שעדיף לקחת מנוע של אופנוע שטח?
והאם עדיף לקנות אופנוע שהורד מהכביש או שעשה תאונה שלם וזה או עדיף לקנות מנוע בנפרד וכל שאר החלקים בנפרד
עכשיו עוד משהו שמרתיע אותי להשים מנוע של אופנוע שטח זה גם הבחירה והאמינות של מנוע כזה וגם העברת ההילוכים במיני באגי איך אני עושה בדיוק את המוט..
שאלה אחרונה של מה הזרועות האלה שמחוברים לגלגל שיניים ומתחברות לנאבות

http://i142.photobucket.com/albums/r86/gasgas12/_____000.jpg

וגם פה יש כאלה במערכת היגוי... הם לא ישרים בגלל המתלי A שבזמן נסיעה גלגל אחד יכול להיות בגובה שונה מגלגל אחר של מזה הזרועות האלה ואיפה אפשר להשיג

http://i142.photobucket.com/albums/r86/gasgas12/_____075.jpg

lizard
19-06-07, 15:38
קרוס קראט זה כלי קטן ללא מתלים כלל. כלומר, בלי A ARMS/מקפירסון או DOUBLE A ARMS.

לדעתי מנוע 150 יכול להיות מצויין לשני אנשים. לי יש מנוע 250 אבל הקארט שאני בונה יהיה כבד ויחסית גדול. עדיין אני חושש שהמנוע יהיה חזק מידי.

לבאגים כמו בתמונה 125-150 זה המינימום שבמינימום. רצוי גדולים יותר.
בקשר לאמינות המנוע, לא יכול לעזור בזה. אם המנוע אמין אז אני חושב שהוא יהיה אמין גם על באגי, אם הוא ממוקם נכון וכל החלקים שלו בנויים נכון (למשל רדיאטור וכדומה, אם בגלל המיקום של הרדיאטור אין ספיקת חום מספיקה והמנוע מתחמם, זו לא בעיה במנוע אלא ברדיאטור, אבל זה מושלך על המנוע)

ה"זרועות" שמחוברות לגג"ש ולנאבות קוראים גל הינע או דרייבשאפט. פה הדרייבשאפט הוא של כלי חקלאי. בדר"כ משתמשים בציריות שהעובי והסופיות שלהם שונה. הסיבה לשימוש בכזה הניע היא שזה מה שהבאגי הזאת (באגי של THE EDGE) תוכננה עליו ובגלל שזה יחסית זול יותר מציריות. דרייבשאפט אפשר בקלות לקצר ולהאריך בהתאם לדרישה, מה שאי אפשר בציריות. החסרון הוא שהם חלשים יותר ויכולים להסתובב בפחות מהירות. בנוסף הזוויות שבהם הם עובדים נמוכות (שטוחות) יותר מזוויות של ציריה.

אני חושב שבתור התחלה תגדיר לעצמך מה אתה רוצה. לבנות באגי כמו בתמונות עולה הרבה כסף (יחסית). מה גם שאתה רוצה רכב דו מושבי שזה אומר לשנות המון אספקטים בתכנון הראשוני.

לדעתי בתור פרוייקט ראשון תבנה רכב ללא מתלים כלל, קרוס קראט. אם אתה ממש רוצה לחסוך בכסף, תשיג ווספה או אופנוע דומה ותתבסס על רכב 3 גלגלים. 2 קדמיים ואחד אחורי.
במקרה הזה, אתה כן יכול לבנות מתלים סבירים במחיר יחסית נמוך. לרכב יהיה פוטנצייאל יציבות גבוה למדי, אם נבנה נכון.

ohayon
19-06-07, 18:03
תשמע אני לא רוצה לבנות כמו the edge יש לי כבר רעיון מדיוק לגוף למיני באגי אני רוצה אותה עם מתלים ודרייבשאפט
עכשיו אני לא יודע אם מנוע 150 סמ"ק יהיה מספיק חזק בשביל זה אם יהיה לו כוח זה לא אמור להיות כזה כבד
מה אתה אומר לקחת על זה סיכון או להשים מנוע 350 סמק של dr או משהו בסגנון
ואיפה אני יכול למצוא איך אני עושה את העברה של ההילוכים במיני באגי עם יש לי מנוע עם הילוכים?

lizard
19-06-07, 19:04
יש לך שרטוטים/תרשימים/סקיצות של מה שאתה רוצה?
איזה מתלים מקדימה? מקפירסון או DOUBLE A ARM ?
איזה מתלים מאחור?

אתה תתפלא כמה כוח יש למנועים. 150 לא נשמע לך הרבה וזה בטח פחות מרשים מלומר שיש לך מנוע 350 או משהו אחר אבל העניין הוא שבסופו של דבר, כנראה ששניהם יעשו את העבודה. לדעתי תלך על החלש יותר כרגע. אם יהיה חסר לך כוח אז תחליף לגדול.

בקשר להילוכים, צריך לבנות מערכת מוטות שמתחברת לרגלית הילוכים. בסופו של דבר ההילוכים ינוהלו ידנית (ולא רגלית כמו באופנוע) כשהידית זזה קדימה או אחורה ולא בצורת H כמו ברכב רגיל.
אני מקווה שעד סוף השבוע המערכת הזו תעבוד על הקראט שאני בונה. אני אצלם תמונות בשביל ההסברים.

ohayon
19-06-07, 21:05
יש לך שרטוטים/תרשימים/סקיצות של מה שאתה רוצה?
איזה מתלים מקדימה? מקפירסון או DOUBLE A ARM ?
איזה מתלים מאחור?

אתה תתפלא כמה כוח יש למנועים. 150 לא נשמע לך הרבה וזה בטח פחות מרשים מלומר שיש לך מנוע 350 או משהו אחר אבל העניין הוא שבסופו של דבר, כנראה ששניהם יעשו את העבודה. לדעתי תלך על החלש יותר כרגע. אם יהיה חסר לך כוח אז תחליף לגדול.

בקשר להילוכים, צריך לבנות מערכת מוטות שמתחברת לרגלית הילוכים. בסופו של דבר ההילוכים ינוהלו ידנית (ולא רגלית כמו באופנוע) כשהידית זזה קדימה או אחורה ולא בצורת H כמו ברכב רגיל.
אני מקווה שעד סוף השבוע המערכת הזו תעבוד על הקראט שאני בונה. אני אצלם תמונות בשביל ההסברים.

כן זה ניראה לי מעט 150 סמק אבל אם אי אפשר לסבול את זה על המיני באגי אני יחליף וראיתי כבר איך זה עובד המוט הזה של ההילוכים זה כמו ב pirhana
ואני רוצה לעשות DOUBLE A ARMS רק מאיפה מאיזה כלי בדיוק אני יכול להשיג את הדריישפט הזה גם לקדמי וגם לאחורי ואני עושה DOUBLE A ARMS גם באחורי גם בקדמי

*** טוב, הבננו אותך. קרא את כללי הפורום, קרא את זה (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=13883)... בכלל, עדיף לקרוא מאשר לכתוב. כשתבין למה השרשור הזה ננעל, תחזור עם שאלות. - המערכת ***

-->