PDA

צפייה בגרסה מלאה : מקדחת עמוד ומסכת ריתוך מל.כ. - חוות דעת נוספת.

kd2
19-06-07, 20:59
בעקבות המלצה של חבר פורום כן לקנות את המסכה האלקטרונית שמשווקת ע"י ל.כ למרות המחיר החשוד חשבתי שאם אני כבר שם אני אקנה את מקדחת העמוד שנמכרת שם גם.

הדבר שחשוב לי כרגע הוא אפשרות לקדוח איזה 12 מ"מ טובים של פלאנג לטורבו ( 4 חורים בקוטר של איזה 7 מ"מ )T25 של גארט לפרוייקט טורבו של חבר.
אבל האמת שרוב השימושים שלי הם בעיקר חומרים דקים.

מה דעתכם?

or65
19-06-07, 21:09
בנוגע למסכת ריתוך .
גם אני חשבתי לקנות עקב לילה שלא ישנתי ויומים אחרי זה רק שרפו לי העיניים , זה היה עם מסכה רגילה .
אני החלטתי לא לקנות משהו סיני ולא לחסוך בעניין הזה. אז הלכתי על אחת הטובות של OPTREL בעלות של 295$ וזה עוד לפני שזה מגיע לארץ למכס ומעמ .
תעשה את ההחלטה שלך לי אישית לא היה שום ניסיון עם המסכה של ל.כ אבל לדעתי זה לא משחק העיניים שלך ובגלל אני חושב שבנוגע לעיניים לא כדאי ללככת על משהו זול .

אור

kd2
19-06-07, 21:24
אתה צודק ולכן אני שואל עוד אנשים בנוגע לאיכות המסיכה , אני מרתך עם מסיכה רגילה ללא בעיות , כבר התרגלתי , ובגלל שאני לא מוכן לחטוף כוויות בעינים שוב , אבל ממש לא מתכוון כי זה סיוט אני רוצה להיות בטוח.

עירא
19-06-07, 21:33
מוני כתב שהוא עובד כבר מעל חצי שנה עם המסיכה הזו והוא מרוצה ממנה מאוד.

אור,
יש לי רק דבר אחד להגיד
אמרתי לך.... (http://www.jeepolog.com/forums/showpost.php?p=135397&postcount=21)

עירא

kd2
19-06-07, 21:35
סבבה , יש עוד אנשים עם ניסיון עם המסיכה לאורך זמן?

or65
19-06-07, 21:36
מוני כתב שהוא עובד כבר מעל חצי שנה עם המסיכה הזו והוא מרוצה ממנה מאוד.

אור,
יש לי רק דבר אחד להגיד
אמרתי לך.... (http://www.jeepolog.com/forums/showpost.php?p=135397&postcount=21)

עירא

:lol: :lol:

אבל למדתי מזה תהיה בטוח .

אור

חנן-ג'יפולוג
19-06-07, 22:08
לי יש נסיון מצוין עם המסכה של ל.כ.

אבל, (בהסתייגות שאני לא מכיר מסכות אלק' של חברות אחרות, ויתכן שזה כך בכל המסכות האלק') מציק לי שבמצב הלא פעיל שלה, העדשה לא שקופה לגמרי אלא נשארת כהה במידה מסוימת, ובתאורה לא טובה זה מאוד מקשה על העבודה.

or65
19-06-07, 22:22
לי יש נסיון מצוין עם המסכה של ל.כ.

אבל, (בהסתייגות שאני לא מכיר מסכות אלק' של חברות אחרות, ויתכן שזה כך בכל המסכות האלק') מציק לי שבמצב הלא פעיל שלה, העדשה לא שקופה לגמרי אלא נשארת כהה במידה מסוימת, ובתאורה לא טובה זה מאוד מקשה על העבודה.

אין לי מושג על מה אתה מדבר אבל המסכה במצב לא פעיל לא אמורה להישאר עם צבע שחור משהו אלא מעיין צהוב שרואים מצויין !!!

שוב אני רק יסביר משהו אני בטוח שהמסכה שלהם עובדת והכל וזה לא משהו שיש הבדל בין מסכה איכותית לרגילה .
הקטע הוא האם זה פוגע בעיניים בטווח הארוך שזה מה שחשוב . ופה נראה לי בא ההבדל בין מסכה שמיוצרת בשווצריה לבין מסכה שמיוצרת באיזה מפעל בסין .
וניתן לחכמים ממני להגיב , יש מישהו בפורום בשם BACKDOORMAN או משהו כזה אם זה אותו אחד מפורום סקאלה , אז הוא כתב פעם איפשהו אם אני לא טועה שהוא היה עובד עם מסכה סינית זולה וזה גרם לו לכאבי עיניים עם הזמן .

נחכה לתגובה שלו בעניין , בן אדם מאוד מבין .

אור

lizard
19-06-07, 23:40
בסכום הזה אין לך הרבה ברירות. השאלה האמיתית היא מה התקציב שלך.
אם אתה מרתך עם מסיכה רגילה וסביר לך, גם זו של ל.כ תהיה טובה עבורך.
אתה לדעת ייכול ללכת אליהם ולנסות לרתך איתה. כשאני קניתי את שלי (מהדור הישן ולכן אני לא ממליץ או שולל) הם נתנו לי לנסות קצת לרתך איתה אצלם כדי לראות אם היא מתאימה לי.
ממליץ לקנות כבר על הדרך 2-3 זכוכיות נוספות.

הכי חשוב, לא לרתך בלי מסיכה. אני ריתכתי אתמול בלי, כל היום (יום שלישי) אני מושבת. לא רק שורף בעיניים אלא גם כוויות חום בפנים, כמו שנשארים הרבה זמן בשמש בלי הגנה.

אגב, מצטער על הסטת השירשור, יש קרמים שאפשר למרוח על מנת שלא לחטוף כוויות מהקרינה?

lizard
19-06-07, 23:46
בקשר למקדחת עמוד.
יש לי את הקטנה ביותר.
היא עובדת מצויין לצרכים שלי. הבעיה היחידה שיש לי איתה היא שהיא קטנה מידי, לא בחוזק אלא נמוכה מידי.
הדרייב שלה הוא עד 13 מ"מ לדעתי. זה אומר שכל מקדח מעל 13 מ"מ צריך לעבור חריטה.
אני שמתי את המקדחה על אופציית הכוח הכי טובה. אם אתה קודח חומר עבה פשוט תעשה את זה לאט ולהשתמש בהרבה שמן קידוח. אם אתה עושה את זה מספיק לאט אז אין הבדל בין קדיחה של 1 מ"מ ל12 מ"מ. אני קדחתי איתה 12 מ"מ כמו כלום באוזני גרירה שבניתי.
אם יש לך מקום אז לך על הגדולה יותר, לא הכי קטנה, יש להם שם איזה 3-4 גדלים שונים.
הקטנה ביותר שולחנית, מעבר לזה הן כבר על הרצפה.

or65
20-06-07, 00:33
בסכום הזה אין לך הרבה ברירות. השאלה האמיתית היא מה התקציב שלך.
אם אתה מרתך עם מסיכה רגילה וסביר לך, גם זו של ל.כ תהיה טובה עבורך.
אתה לדעת ייכול ללכת אליהם ולנסות לרתך איתה. כשאני קניתי את שלי (מהדור הישן ולכן אני לא ממליץ או שולל) הם נתנו לי לנסות קצת לרתך איתה אצלם כדי לראות אם היא מתאימה לי.
ממליץ לקנות כבר על הדרך 2-3 זכוכיות נוספות.

הכי חשוב, לא לרתך בלי מסיכה. אני ריתכתי אתמול בלי, כל היום (יום שלישי) אני מושבת. לא רק שורף בעיניים אלא גם כוויות חום בפנים, כמו שנשארים הרבה זמן בשמש בלי הגנה.

אגב, מצטער על הסטת השירשור, יש קרמים שאפשר למרוח על מנת שלא לחטוף כוויות מהקרינה?

תגיד אתה שפוי?
גם יש לך מסכה אלקטרונית וגם אתה מרתך בלי מסכה ?
אתה בכוח מנסה לדפוק לעצמך את העיניים ?
סלח לי אבל פשוט אידיוט ובלי תירוצים של "לא ראיתי מה אני מרתך " אני מדבר בשיא הרצינות אתה תדפוק לעצמך את העיניים , ובכסף שתשלם אחרי זה לרופא עיניים תוכל לקנות עוד גיפ .
אנשים אמורים ללמוד מטעויות אצלך זה מחלה אה ?
וסליחה על הסטייה מהשרשור :|
אור

lizard
20-06-07, 01:11
תראה, אתה צודק. אבל לפעמים עושים שטויות.
בכל מקרה, זה לא יקרה שנית. גם אם אצטרך להשקיע במסיכה של 2000 שקל. האישה כבר שטפה אותי על השטות הזו :-D

kd2
20-06-07, 05:11
מיכה , כמו שכבר אמרתי מבחינתי , אני יכול לעבוד עם המסיכה הרגילה , אין לי שום בעיה.
המליצו לי על זאת בגלל המחיר הנמוך יחסית לתמורה אז חשבתי לשאול ולראות מה דעתכם עליה.
בעיקרון עכשיו אני בונה מחסן ופרגולה ויהיו הרבה שעות ריתוך אז מתאים לי לרכוש עכשיו.
בקשר למקדחה? על איזה גודל אתה מדבר?
אני ראיתי באתר את זו של ה450 לפני מע"מ בצבע כחול, יש יותר גדולה?
( זאת ההיא שאתה מוכר?)
לפי התיאור שלך היא מספיקה לצרכים שלי בהחלט , קטנה ומספיק חזקה , נדיר שאני מגיע לעובי כזה של 12 מ"מ, ויותר מ13 מ"מ של מקדח אני לא צריך ( מקדח רגיל , כוסות אני כן מתכוון לקדוח -25-35 מ"מ ).
חנן , לא מפריע לי בכלל לראות יותר כהה , העיקר זה לראות את האלקטרודה ומשטח העבודה כשאני יודע איפה אני ממוקם זה כבר שולי.

האמת שלא סבלתי מכוויות בעור כתצואה מריתוך אף פעם , ויצא לי לרתך לפעמים גם 3 קילו של אלקטרודות (סככה) ברצף , טוב אולי זה בגלל שאני מרוקאי.
נראה לי שקרם הגנה פשוט יעשה את העבודה.
או לעבוד עם כפפות עם שרוול ארוך , אני קניתי עם שרוול שמגיע כמעט עד המרפק.

תודה לכולם!

lizard
20-06-07, 09:23
לדעתי יחסית למחיר, שווה לך לרכוש את הקסדה.
כן, המקדחה שאני מדבר עליה, הקטנה, היא של ה450 שקל. יש גדולות יותר שעומדות על הרצפה. נדמה לי שמתחילות בסביבות ה700. הן גם יותר חזקות כמובן. קדחתי עם הקטנה גם במקדחי כוס וזה היה מצויין. צריך בעיקרון להשקיע במלחציים איכותיות ופה יש בעיה מסויימת. בגל שהמקדחה קטנה ונמוכה יחסית למקדחות עמוד, אין מקום לשים מלחצים רציניות ואפשר בעיקרון לשים רק את המלחציים שבאות עם המקדחה שהן שטוחות. הבעיה היא שהמלחציים לא נועדו להחזיק טוב דברים גדולים.
אתה מוזמן לבוא ולהתרשם ממה שיש לי. אגב, היא כבר לא למכירה.

kd2
20-06-07, 14:36
תודה לכולם , אני מקווה להיות שם מחר ולרכוש.
אם לא יצא לי מחר עד מתי אפשר להגיע בשישי אם בכלל?

-->