PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעיות חשמל - וינקרים

ערן המסוקס
17-02-03, 18:31
משהו מטריד קרה אצלי בג'יפ ואני לא מוצא את הבעייה גם לאחר שניתקתי כ 50 מטרים של חוטים מיותרים (בעיקר אימובילייזר ואזעקה לשעבר). הוינקרים הפסיקו לעבוד ויוניט הוינקר הוא לא הבעייה. יחד עם הבעייה הזאת אור החנייה מקדימה + האור הצידי שעובד איתו מקבלים מתח נמוך ועובדים חלש.
מבדיקה שערכתי מצאתי שבחיבור היוניט יש תגובה (הארקה) בהפעלת ידית הוינקר לצדדים, אך אין הארקה מהחוט השני. מה יכול לגרום לזה?

asi
17-02-03, 19:45
אמרת שתבדוק ולא החזרת תשובה.

תן ס.מגעים על הקונקטורים

:wink:

שחר 9
18-02-03, 23:12
תנסה לבדוק אולי בזמן ניתוק האזעקה ניתקת חוטים ששיכים לוינקרים ונכנסים לאזעקה , בדר"כ יש חיבור של הוינקרים לאזעקה לצורך סיגנל הפעלה ויתכן כי כאשר אתה מוציא את המוח של האזעקה אתה פותח איזה שהוא מעגל ששייך למערכת הוינקרים.

בהצלחה
שחר

ערן המסוקס
18-02-03, 23:26
הבעייה של הוינקרים נוצרה לפני שנגעתי באזעקה. את האזעקה והאימובילייזר ניתקתי עקב בעיית הוינקרים כדי לעשות סדר ולמצוא ביתר קלות איזה חוט מגיע לאן.. טוב יש לי עוד הרבה עבודה כדי לעשות סדר בחיבורים הקלוקלים הרבים שיש לי מתחת לדשבורד. אני לא יודע אם זה יעזור אבל לפחות אבין מה הולך שם.
מסיבה מסויימת מצאתי חוט שבמצב נורמאלי יש בו כ 6 וולט ומגיע לאיזור הספידומטר ולא יודע כמה ואיזה דברים הוא מפעיל, חובר אצלי בנוסף ישירות לפיוז שבפינה הימנית תחתונה. כמובן שזה החזיר אותו ל 12 וולט.. אבל משהו שם נראה לי מאוד לא תקין. יש לי הרבה מאוד עבודה.
ניסיתי לשלוף את ההגה כדי למצוא בעיות מגעים או לפחות לגלות איך העסק עובד.אבל זה אפשרי רק עם חולץ.

kondason
19-02-03, 01:27
אהלן ערן

אני אנסה לנתב אותך לדרך שתוביל אותך למציאת התקלה

ראשית תנתק את אוטומט הוינקר.
תחבר את התנין של המנורת ביקורת לפלוס טוב ובדוק אם המנורה נדלקת כאשר אתה נוגע באחד משני השקעים במחבר שמתחבר לאוטומט.
לאחר מכן תזכור באיזה רגל נדלקה המנורה .
קח חוט חשמל ותחבר אותו בצד אחד לפלוס טוב ובצד השני לאותה רגל שבה העירה המנורה.
אם הוינקרים דולקים קבוע אז סימן שהמעגל החשמלי בין האוטומט לבין המנורות תקין אם לא תחפש נתק או קצר
תעדכן אותי עד כאן.

eran4x4
19-02-03, 10:14
ערן

לגבי הנורות שדולקות חלש תבדוק אם נפילת המתח היא לפני או אחרי המנורה
יכול להיות שהבעיה שלך היא בחיבור לגוף
כאשר הנורה דולקת תבדוק את המתח שמגיע לנורה עם אתה מודד 12V הבעיה בחיבורי הנורה או בחיבור לגוף.

לגבי החוט של ה 6V יכול להיות שזה המתח לשעונים שצריך להיות באזור ה 5V קיצור שלו ל 12V יכול לדפוק (לשרוף) את השעונים ובטוח שהם לא יעבדו נכון , נדמה לי שזה גם יכול לשרוף את הסליל של מצוף המד דלק.

ערן המסוקס
19-02-03, 23:26
כן, אני יודע לגבי כך שהשעונים אמורים לקבל 5 וולט. בכל מיקרה החיבור הנוכחי היה כך מאז שיש לי את הג'יפ, שזה 4.5 שנים בערך, ואם הכל עובד אז זה מספיק טוב בשבילי.
השאלה היא האם אחד מהחוטים המתחברים לאוטומט אמור לתת מתח חיובי בבדיקה?
כרגע המצב הוא שמהוינקר אני מקבל מינוס בהפעלה והחוט השני מנותק בכל מצב (לא מינוס ולא פלוס).

ערן המסוקס
19-02-03, 23:32
נפילת המתח איזה בגלל חיבור לקוי של הנורה או בית הנורה. המתח הנמוך מגיע מחוט אורות הוינקר הימני בבדיקה ישירות ממנו לגוף. לעומתו בדיקה עם החוט של הוינקר (אור גבוה) עובד טוב. הבעייה היא בפלוסף האספקת זרם. אבל אני לא יודע היכן מתבצע הפיצול בין אורות הוינקר.

טדי
23-02-03, 10:59
בדוק קונקטור על מוט הגה חוטים ירוקים אם אני לא טועה
תזיז ידית שמאל ימין ותראה אם יש תגובה הל מנורת ביקורת
כך תמשיך הלאה לאורך המעגל

ערן המסוקס
23-02-03, 17:46
היה נחמד אם הייתי יכול לבצע בדיקה כזו. אני לא יכול לחלוץ את ההגה בלי כלי מתאים. :? בינתיים גיליתי שהחוט המגיע לפלאשר אמור לתת מתח חיובי והוא לא, אז חיברתי אותו ישירות לפיוז היעודי שלו והוינקרים עובדים. אם אני מפעיל אורות הוינקרים עובדים לאט, אבל עובדים.אור הוינקר הימני עדיין עובד חלש וכמו כן בלוח השעונים אור הוינקר הימני עובד מעומעם.. מתחילה להיות הרגשה דיי חזקה שהבעייה נובעת מידית הוינקר. את זה אוכל לבדוק כנראה רק אצל חשמלאי עם חולץ להגה. :(

חנן-ג'יפולוג
23-02-03, 17:55
ערן, קח פלטת ברזל בעובי 10 מ"מ.
קדח בה שלושה חורים מול החורים המתאימים בהגה.
הברג על שלושה ברגים ארוכים (שמתאימים להברגות שבהגה), אומים עד לראש שלהם.
הברג את הברגים למקומם בהגה דרך הפלטה.
הכנס בין הפלטה ובין ציר ההגה אום גדול.
הדק את האומים עד שההגה יצא.
ככה אני מוציא את ההגה וזה עובד מצוין.
לחילופין, קראתי פעם שרוני הציע להתחרע על ההגה במשיכות ונענועים לאחר ששמים WD40 על הציר שלו והוא יוצא. לא ניסיתי את זה.

-->