PDA

צפייה בגרסה מלאה : בקשה לבעלי סמו עם מזגן

itay
22-06-07, 00:14
לילה טוב.

נפלו לידי (יחד עם אוטו שלם) חלקי מזגן קומפלט של דיטסו שרייד 86. אני הולך לשתול את המזגן בגי'פו שלי(סמו 89 קצר פתוח). מה שהייתי רוצה, תמונות של כל חלקי המזגן שמותקן אצלכם - תמונות של התושבת מדחס, מאיפה לאיפה יש צינורות, מיקום מיכל עיבוי, יחידה פנימית ועוד שאר החלקים שלא הזכרתי.
אני מתכוון לשתול אותו כמה שיותר דומה למקורי. מחר אני הולך להוציא את כל היחידה הפנימית אצלי מהרכב.

עדיף שתעלו את התמונות לכאן, למען האחרים אבל אם זה גדול מידי אז אפשר גם למייל :
[email protected]

תודה רבה מראש,
איתי.

* למי ששואל את עצמו "מה יש לו פתוח, למה הוא צריך מזגן?!?" - גם סוג של אתגר וגם כי זה החלק שאני הכי אוהב בתחביב הזה - לבנות ולשפצר.

GodsFather
22-06-07, 02:29
אחינו , 47 שניות של חיפוש והנה לך

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=12423&highlight=%EE%E6%E2%EF

אז למה לא להתנסות בזה ? חוצמזה, תגלה עוד שירשורים בנושא ועוד בעלי ידע וחברים..

בהצלחה!

תשתדל לתעד את האירוע

itay
22-06-07, 07:35
תודה אמיר.

ובכול זאת - אני צריך תמונות (אני מבין ככה יותר טוב). יש שמה את הסירטוטים והסברים. קראתי במהלך ההכנות ולמדתי כמה דברים. עכשיו אני רוצה לראות את זה בעיניים.

וברור שזה יתועד ;-)
איתי.

ועוד משהו - הצכות למיקום הרדיאטור והמאורר של המזגן.

Itai55
28-06-07, 19:35
מה קורה איתי?

יש חדש בקשר למזגן?עפו פה הבטחות על מדריך מצולם....:lol:
תעדכן אם יש חדש
תודה

itay
28-06-07, 22:31
עידכון רק אם איתי מבקש.... :)

שבוע שעבר, עקרתי את כל מערכת המזגן מהדייטסו ופרקתי אצלי את כל הדשבורד + היחידה הפנימית שלי.

תובנות עד כה : אין צורך לפרק את היחידה הפנימית שלכם. ברכב עם מזגן יש שתי יחידות - אחת שמוציאה אויר קר(המזגן) ושניה שמפזרת את האויר(קיימת בכל רכב בעל איוורור). מכאן נובע שמה שצריך להוסיף זה רק את היחידה של המזגן...

תוכנית לסופ"ש : בניית תושבת מדחס + חיבור למנוע + מיקום יחידות פנימיות אצלי ויום שבת לקחת פולי כפול ואולי להרכיב אותו.

בשוטף : למידה כמה שיותר ענפה על כל רכיב של מערכת המזגן : למה יש 2 רדיאטורים למזגן, למה מחוברים חוטי חשמל לרדיארור מזגן הפנימי ועוד.... (מי שיודע יכול לתרום) ;-)
עידכונים בהמשך

איתי.

Aviram
29-06-07, 00:08
אצלי בסמוראי יש מזגן של רסקור אני חושב

היחידה נמצאת ברגליים של המושב ליד הנהג לידי

האם יש אפשרות לגרום לכך שהמיזוג יצא מהתעלות בדשבורד ולא שם?

בתודה מראש,
אבירם

itay
29-06-07, 00:57
יש.

מאחורי הדש בורד רצה כל הצנרת של המזגן. בגדול, היציאות שנמצאות מול הפנים מחוברת למעין צינור מרכז שמקבל את האיוורור מהמפוח. תיהיה קצת יצירתי ותאריך את הצינור המרכז לכיוון הפתח שממנו יוצא לך הקור - עם איזה צינור פלסטיק. ממש לא בעיה. או יותר מזה, תחבר צינור מהיציאה של הקור במזגן לצינור המרכז וככה אתה תקבל גם אויר קר וגם שיוצא בכוח בעזרת המפוח. אם אתה באיזור המרכז (חולון), אני אשמח לסייע לך.

* חלילה לא משהו נגדך אבירם ואני שמח לעזור אבל הייתי רוצה לשמור על השרשור הספציפי הזה לטובת התקנת המזגן שאני מבצע כעת. אני אודה לך ולמי שיש שאלות או דברים שלא קשורים להתקנה לפתוח שרשור חדש בנושא שלהם. תודה רבה מראש.

איתי.

חן צברי
30-06-07, 20:31
בשוטף : למידה כמה שיותר ענפה על כל רכיב של מערכת המזגן : למה יש 2 רדיאטורים למזגן, למה מחוברים חוטי חשמל לרדיארור מזגן הפנימי ועוד.... (מי שיודע יכול לתרום) ;-)

הסבר בסיסי על מערכת המזגן (http://www.dstore.co.il/yp/product.asp?pc=36429)

חן

itay
30-06-07, 23:43
הרבה תודה. עוזר לי.

איתי.

itay
07-07-07, 23:18
שבוע טוב!

עידכונים לכל המעוניין....

אתמול - השגתי פולי כפול - תודה רבה אלון.

היום :
1. הרכבת הפולי - על כך בהמשך.....
2. שתילת הרדיאטור של היחידה הפנימית הישנה ביחידה החדשה.
3. בניית תושבת מדחס עליונה.
4. פינוי מקום לרדיאטור מזגן + מאוורר - גם על זה בהמשך....

לגבי הפולי - הפירוק וההרכבה קלים ביותר - 4 ברגים קטנים, אחד יוצא והשני נכנס. אבל, אחרי שהנעתי את המנוע כשהפולי הכפול הותקן, התחיל להישמע צליל של פעמון (אין לי דרך אחרת לתאר את זה). הצליל, לדעתי, מגיע מחתיכת גומי שיושבת בדיוק על ההיקף של הפולי החדש, בחלק העליון. על הגומי הזה יש מידות ועל פי היינס זה כדי לכוון טיימינג. בזמן שהמנוע פעל, הכנסתי מברג שטוח בין הפולי לגומי והצליל פסק. פשוט לתת לפולי "לכרסם" את הגומייה עד שהרעש יפסק או שאני מפספס משהו?

לגבי התושבת : כרגע רואים בתמונות את התושבת העליונה ללא חיזוקים/צבע ושאר פינישים. בניתי אותו על אותו עיקרון שהתושבת של האלטרנטור בנויה על פיו - יש אפשרות "לשחק" עם מיקום המדחס.
תובנות - צריך דחוף להשתפשף בריתוכים....

לגבי הרדיאטור והמאוור - למזגן יש רדיאטור עם מאוורר. שניהם לא נכנסים לי מקדימה, לפני הרדיאטור הגדול. האם יש אפשרות לא לחבר את המאורר? האופציה שאני חשבתי עליה - ופה אני צריך אתכם - לשים את הרדיאטור והמאוור טיפה באלכסון (ראו תמונות) על הכנף של הנהג. אפשרי למקם אותו שם בלי שהוא נוגע בכלום (מוט הגה, מדחס שיבוא, הכוסית והצינורות של הבלמים וכו'). מה אתם אומרים?

לא הצלחתי להעלות את התמונות לכאן כי הן גדולות. אני שם את התמונות באתר שלי, דף אחרון :

https://giborshelitay.hevre.co.il

תודה רבה.

איתי.

חן צברי
08-07-07, 03:40
האם יש אפשרות לא לחבר את המאורר?

לא הייתי ממליץ לוותר על המאוורר. ככה הלך לי המדחס של המזגן (המאוורר הפסיק לעבוד, ועד שגיליתי את זה, המדחס "התבשל"). חבל שאחרי כל ההשקעה תצטרך להתחיל לחפש מדחס חדש.

סחתיין על התושבת, זה בדיוק מה שצריך בכדי למתוח את הרצועה.
אם אני לא טועה, היא צריכה להיות מחוברת לבלוק עם שני ברגים. יש עוד אחד למטה שלא רואים בתמונה?

חן

itay
08-07-07, 08:40
שלום חן.

התושבת שראית (לא ברור לי איך כי רק עכשיו אני מעלה את התמונות) היא העליונה. שבוע הבא אני אבנה את התחתונה.

איתי.

yossivarman
08-07-07, 08:46
רק שתדע
שהפולי ששמת
גדול יחסית למקורי - אני לא מודע להשלכות של זה

itay
08-07-07, 10:03
שלום.

מה זאת אומרת גדול?? דיסק אחד(הפנימי יותר) יותר קטן מהדיסק החיצוני אבל זהה בגודל לפולי המקורי. יש פולי כפול שבו שני הדיסקים זהים??

תודה.

איתי.

Itai55
08-07-07, 10:48
שלום איתי
אצלי הפולי החיצוני קטן יותר.
חשוב להגיד - אין לי מזגן.לפולי הזה לא מחובר כלום ואין לי מושג מה הוא מעבר להנצחה שאולי היה לי פעם מזגן(שיחנק מי שהוריד אותו!:mad: )

בקיצור צרפתי שתי תמונות מטושטשות שיהיה לך למה להשוות
מקווה שזה עוזר במשהו

itay
08-07-07, 11:33
שלום.

איתי ויוסי - תודה רבה.

אני מבקש עוד פעם את מה שביקשתי בתחילת השרשור :

תמונות של מערכת המזגן של מישהו שיש לו מזגן פעיל.

תודה רבה מראש.

איתי.

חן צברי
09-07-07, 00:24
היי איתי,
אני ראיתי את תמונה "מזגן 005".
לא התכוונתי לתושבת תחתונה, אלא לבורג נוסף המתחבר לבלוק בתושבת העליונה, כפי שניתן לראות מהצד השני בתמונה "מזגן 007".

כשאני הסתכלתי באלבום היו רק תמונות 005 ו- 006. עכשיו הן מופיעות פעמיים.

חן

GodsFather
09-07-07, 00:29
שלום.

איתי ויוסי - תודה רבה.

אני מבקש עוד פעם את מה שביקשתי בתחילת השרשור :

תמונות של מערכת המזגן של מישהו שיש לו מזגן פעיל.

תודה רבה מראש.

איתי.

אני לא יודע מאיפה אתה (ואז ראיתי שרשום חולון, אז ערכתי),אתה מוזמן לבוא ולראות את המזגן אצלי ברכב, המדחס עצמו נראה קטן יותר משלך, המערכת מחוברת לצנרת המקורית של הרכב והכל עובד לי פיקס , כולל רדיאטור קירור מקדימה עם מאוורר צמוד. אני רמת-גני.
אנסה לצלם משהו מחר , בכל מקרה , אתה מוזמן.

יש מצב שאהיה מחר באיזור חולון בצהריים... אבל אדע זאת רק מחר.

itay
09-07-07, 08:40
בוקר טוב!

אמיר - אני אשתמש בהזמנה. תודה רבה.

האם מישהו מהמומחים יכול לחוות דעה על הרעיון שלי בקשר לרדיאטור ? האם אפשרי למקם אותו כמו

שרואים בתמונות - באלכסון?

תודה.

איתי.

Neilman
09-07-07, 20:49
איתי שלום,

לי יש מזגן שלם ופעיל (טוב, כרגע לא, אבל זה רק כי חסר לו גז והלך הקונדנסור...) אבל בעקרון כשהכול מחובר הוא פועל. אתה מוזמן להסתכל/לצלם/לתקן כמה שאתה רוצה ביום שבת... ;-)

אין לי מצלמה דיגיטלית, אז זה קצת בעייה בשבילי להעלות תמונות, אז אם אתה יכול להתאפק עד יום שבת סבבה, אם זה משהו דחוף תגיד מה בדיוק ואני אצא להסתכל באוטו ואנסה לתאר לך...

Viper
09-07-07, 21:36
לגבי הרדיאטור והמאוור - למזגן יש רדיאטור עם מאוורר. שניהם לא נכנסים לי מקדימה, לפני הרדיאטור הגדול. האם יש אפשרות לא לחבר את המאורר? האופציה שאני חשבתי עליה - ופה אני צריך אתכם - לשים את הרדיאטור והמאוור טיפה באלכסון (ראו תמונות) על הכנף של הנהג. אפשרי למקם אותו שם בלי שהוא נוגע בכלום (מוט הגה, מדחס שיבוא, הכוסית והצינורות של הבלמים וכו'). מה אתם אומרים?

איתי,
שים לב שהתפקיד של המאוורר לפני המעבה הוא קריטי.
הגז שזורם במעבה הוא בטמפ' חום גבוהה. המאוורר תפקידו להפיח רוח ע"מ "להעביר" את החום ולקרר את הגז. במיוחד כאשר הרכב עומד במקום.
מיקום הרדיאטור המומלץ הינו קדימה, מאחורי הגריל ולפני הרדיאטור של המנוע. ויש לכך סיבה טובה. כפי שציינתי במעבה זורם הגז בטמפ' גבוהה. הוא צריך קירור. בזמן נסיעה- משב הרוח דרך הגריל מקרר אותו ובעמידה המאוורר. אם תשים את המעבה בזוית, כך שלא יזרום דרכו אויר קר (יחסית) ובנפח מספק- אתה תסבול משתי בעיות עיקריות:
א. המזגן לא יקרר כפי שהוא באמת יכול. ז"א אתה יכול להפסיד כמה מעלות קירור וזה יכול להיות קריטי.
ב. אתה מסתכן בנזק לרכיבי המזגן.

בכל אופן- יש לי ספר של היינס בנושא מיזוג וחימום אויר ברכב. משהו אוניברסלי אבל מקיף מאד ותורם רבות להבנה של איך המערכת עובדת ומה תפקידו של כל רכיב. אם תרצה- פנה אליי בה"פ. נראה איך נעביר אליך אותו. (מדובר ב-eBook).

בברכת ברוך הממזג מזגנים בימי חום מטורפים שכאלה...

itay
09-07-07, 21:54
אמיתי - ביום שבת אני אעשה בוק למזגן שלך, אני מבטיח ;-) .
וייפר - תודה על התגובה.

כמו שרואים בתמונות (http://giborshelitay.hevre.co.il) דף אחרון, הכוונה היא לשים את המעבה על הכנף של הנהג, באלכסון, כשכל הזמן יש עליו מאוורר פועל - כלומר קירורו לא תלוי אם הרכב נוסע או עומד.

ברור שאני מעדיף שהמעבה יהיה בין הגריל לרדיאטור הגדול, זה מקומו הטבעי. אבל אם אני ממקם אותו שם, המאוורר לא נכנס - ראה תמונה "מזגן 16". מכאן נובע שהמקום שנשאר לי לתקוע אותו זה על הכנף (אלא אם למישהו יש רעיון אחר - אני פתוח להצעות).

המאוורר יעבוד כל הזמן. אם אני אמקם את זה בצורה אלכסונית, היעילות תפגע? - זאת השאלה שלי.

תודה

איתי.

Viper
09-07-07, 22:20
איתי, השאלה שלך היא קצת "מדעי הרוח"...
אי אפשר להשוות את האויר שיזרום על המעבה מהמאוורר לעומת הזרימה שתהיה לו ב-50 קמ"ש ומעלה של נסיעה. שים לב כי גם ברכבים מתקדמים יותר- כשעומדים המזגן פחות יעיל מבנסיעה.
ככה זה. בעסה.
אם כבר החלפת מפאן קלאצ' למאוורר חשמלי- אז אתה יכול להרחיק קצת את הרדיאטור לכיוון הפולי ובלוק המנוע וכך לבדוק האם המעבה שלך יכנס בין הגריל לרדיאטור. ככה זה אצלי.
ואולי בכלל המעבה שלך גדול מידי?!? אולי שווה לך לחפש אחד קטן יותר שייכנס? רק שים לב לא להתקין קטן מידי כי אז לא הרווחת כלום וטמפ' הגז לא תרד בצורה ראויה למערכת שאתה מתקין.
אני בכל אופן הייתי מתאמץ קצת להכניס אותו במקום הראוי לו- בין הגריל לרדיאטור. (אלא אם כן אתה רוצה לעשות כמו בטרנזיט ודומיו ולהתקין את המעבה על הגג...)

Neilman
09-07-07, 22:25
רק שתהיה מוכן נפשית.... אם לא יקרה משהו עד יום שבת, אז המעבה והקומפרסור מפורקים כרגע... אם אתה רוצה לראות את התושבת של הקומפרסור הרווחת, אם לא קצת באסה.... בכל מקרה לגבי איפה כל דבר נמצא אני יכול להראות לך....

itay
10-07-07, 08:10
איתי, השאלה שלך היא קצת "מדעי הרוח"...
אי אפשר להשוות את האויר שיזרום על המעבה מהמאוורר לעומת הזרימה שתהיה לו ב-50 קמ"ש ומעלה של נסיעה. שים לב כי גם ברכבים מתקדמים יותר- כשעומדים המזגן פחות יעיל מבנסיעה.
ככה זה. בעסה.
אם כבר החלפת מפאן קלאצ' למאוורר חשמלי- אז אתה יכול להרחיק קצת את הרדיאטור לכיוון הפולי ובלוק המנוע וכך לבדוק האם המעבה שלך יכנס בין הגריל לרדיאטור. ככה זה אצלי.
ואולי בכלל המעבה שלך גדול מידי?!? אולי שווה לך לחפש אחד קטן יותר שייכנס? רק שים לב לא להתקין קטן מידי כי אז לא הרווחת כלום וטמפ' הגז לא תרד בצורה ראויה למערכת שאתה מתקין.
אני בכל אופן הייתי מתאמץ קצת להכניס אותו במקום הראוי לו- בין הגריל לרדיאטור. (אלא אם כן אתה רוצה לעשות כמו בטרנזיט ודומיו ולהתקין את המעבה על הגג...)

אהלן,

לא החלפתי מפאן קלאצ' למאוורר חשמלי ולכן אני לא יכול להזיז את הרדיאטור לכיוון הפולי. כרגע אני
אתקין את המעבה באלכסון אלא אם אני אמצא מקום אחר שיותר יתאים.

לגבי הספר, אפשר לשלוח אותו במייל או להכנס לאיזה אתר ולהוריד - אם כן, יש לי מקום להדפיס אותו....

תודה

איתי

Viper
10-07-07, 08:53
איתי- הספר גודלו 12MB. יהיה קצת קשה לשלוח אותו. (גם במצב מכווץ).
מנהלי האתר- מעוניינים שאעלה את הספר לאתר?
לגבי הפאן קלאצ'- למה לא להחליף לחשמלי ולסגור עניין? (כמובן שיש יתרונות וחסרונות לכל מאוורר...)

yossivarman
10-07-07, 09:25
זה לא המקום הטיבעי של המעבה ומאורר
כביכול זה המקום הכי חם בתא המנוע - צמוד לסעפת פליטה
אתה צריך רדיאטור יותר קטן - ומאוורר חשמלי של SPAL
רק ככה עושים את זה
בצורה זאת יכולת הקירור בנסיעה עולה פלאים

על תשכח שתצטרך לדאוג למנגנון שירים את הטורים כאשר אתה עומד בפקק

itay
10-07-07, 09:27
על תשכח שתצטרך לדאוג למנגנון שירים את הטורים כאשר אתה עומד בפקק

כשאני אגיע לחלק הזה אני אדבר עם צביקה שיסביר לי איך עושים את זה. בגדול אני יודע שאני צריך מגביר טורים כמו שיש לאורות.

תודה על הארה.

איתי

נמרוד
10-07-07, 09:49
http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=5236&stc=1

אני מבין שזה המיקום שעליו מדובר? כמו שציינו כאן, גרוע ביותר... זה לא משנה שיש או אין מאוורר, המאוורר מושך אויר חם מאד מצד לצד בתוך תא המנוע. מיקום הרדיאטור חייב להיות איפה שיש זרימה של אויר הקר ביותר האפשרי ובאופן טבעי זה בחזית הרכב. לא מתאים? נו ברור, כי לקחת את זה מרכב אחר... צריך לחשוב על התאמות. לחתוך פה, לקצץ שם... אבל לזרוק אותו סתם כך בתוך תא המנוע מעל סעפת הפליטה, מבטל את כל מהות הפרויקט שלך. מזגן לא יצא לך מזה.

Viper
10-07-07, 09:52
איתי, כפי שאתה רואה ואני מצטרף בחום (כפי שכבר רשמתי מקודם) לדבריו של yossivarman, אין מקום אחר למעבה מלבד מאחורי הגריל הקדמי.
לגבי העלאת הטורים בסרק- אם מותקן אצלך בקרב' יח' ואקום להגברת טורים- כל שנשאר לך הוא יחידה חשמלית (מעין ברז חשמלי) לואקום. היא מקבלת ואקום מהמניפולד ומעבירה אותו למגביר הטורים בתנאי שהיח' מקבלת מתח בעת הפעלת המזגן.
אגב, עדיין לא ירדת מהרעיון של הפאן קלאצ'? כי פשוט נזכרתי שלחבר שלי יש מזגן וגם פאן קלאצ'.
אני פוגש אותו מתישהו שבוע הבא- אבדוק איך בדיוק כל העסק מותקן אצלו ואעדכן אותך.

itay
10-07-07, 10:53
שלום.

נמרוד - עכשיו הבנתי למה אי אפשר - אני רציתי לקחת אויר חם ולקרר איתו משהו חם - לא הגיוני. הדרך היחידה לדחוף את המעבה + המאוור מקדימה היא לקצף את הצלע של המסגרת התחתונה, איפה שיושב הגריל. מסומן בכחול. את שני הניצבים זה לא בעיה - הם מחוברים עם 4 ברגים כל אחד. אני לא חושב שאפשר כי אולי זה שומר על חוזק כלשהוא - אין לי מושג. האם אפשר להוריד את זה ?

איתי.

GodsFather
10-07-07, 10:57
מה לגבי החלפה למעבה קטן יותר ?

itay
10-07-07, 11:03
כרגע זה לא משהו שאני חושב עליו.

הבעיה היא לא עם האורך של המעבה אלא עם הרוחב שלו. הרוחב הוא כמעט 2 סנאים ותוסיף יל זה את המאוורר וזה כבר עבה מידי. מה גם שנראה לי, שמעבה קטן יותר יוריד את היעילות של המזגן.

איתי

אמיר - לא קשור לשרשור הזה, תסתכל על השיפוץ סרן קדמי של אמיתי ותגיד מה אתה חושב.

yossivarman
10-07-07, 11:45
אל תשכח
שגם מתישהוא - בעתיד הלא ידוע - שנראה לך
תרצה למכור את הסמוראי הזה - כך שיותר מידי קומבינות וחיתוכים - לא יעזרו לך למכור
זה צריך להראות אסטתי

Viper
10-07-07, 12:04
שלום.

נמרוד - עכשיו הבנתי למה אי אפשר - אני רציתי לקחת אויר חם ולקרר איתו משהו חם - לא הגיוני. הדרך היחידה לדחוף את המעבה + המאוור מקדימה היא לקצף את הצלע של המסגרת התחתונה, איפה שיושב הגריל. מסומן בכחול. את שני הניצבים זה לא בעיה - הם מחוברים עם 4 ברגים כל אחד. אני לא חושב שאפשר כי אולי זה שומר על חוזק כלשהוא - אין לי מושג. האם אפשר להוריד את זה ?

איתי.

איתי- הניצבים תומכים את החלק העליון של קדמת תא המנוע. הם למעשה תומכים את מנגנון הנעילה של מכסה המנוע. תבטל אותם והמנגנון יקרוס פנימה. אז אתה תהיה באחת משתי בעיות:
א. מכסה המנוע לא ייסגר היטב אם בכלל...
ב. מכסה המנוע לא ייפתח...

בכל מקרה- מצב חרא ולא כדאי...

ודי להתעצל- חפש מעבה מתאים. פנה לאריק (arik 6699) מהאתר. אם יתמזל מזלך ייתכן ועדיין יש לו מעבה תקין למזגן.

itay
10-07-07, 12:21
איתי- הניצבים תומכים את החלק העליון של קדמת תא המנוע. הם למעשה תומכים את מנגנון הנעילה של מכסה המנוע. תבטל אותם והמנגנון יקרוס פנימה. אז אתה תהיה באחת משתי בעיות:
א. מכסה המנוע לא ייסגר היטב אם בכלל...
ב. מכסה המנוע לא ייפתח...

בכל מקרה- מצב חרא ולא כדאי...

ודי להתעצל- חפש מעבה מתאים. פנה לאריק (arik 6699) מהאתר. אם יתמזל מזלך ייתכן ועדיין יש לו מעבה תקין למזגן.

טעות!! - לשני הניצבים לא מחובר כלום. הם מחוברים עם 4 ברגים - שניים למעלה ועוד שניים למטה.
מנגנון נעילת/פתיחת מכסה מנוע מחובר לקורה העליונה. עם שני ברגים שראשיהם פונים לכיוון הרדיאטור - סמוך עלי - אני מפרק את המנגנון על בסיס שבועי :mrgreen:

אפוציית מעבה חלופי זאת אופצייה שאני אשתמש אחרי שאני אהיה משוכנע שאין אפשרות למקם את המעבה שיש לי אצלי ברכב. אני חושב על הורדת הקורה התחתונה לפי מידה ואחרי ההתקנה השלמה שלה .

תמשיכו. מכל הודעה שמישהו רושם אני לומד עוד קצת ועוד קצת.

תודה,

איתי.

נמרוד
10-07-07, 12:30
viper כתב נכון, העמודים הניצבים מחזיקים את המסגרת העליונה, זאת שאתה דורך עליה בתמונה... והם גם מחזקים אותה מול מכסה המנוע. בלעדיהם, הקורה שאליה מתחבר מנגנון הנעילה גמישה מדי והיא תעלה ותרד כל הזמן - פועלים כוחות על מכסה המנוע בנסיעה, יתפתחו בה סדקים וכולי... אז סתם להוריד את העמודים, לא בא בחשבון. אפשר לחשוב על פתרונות יצירתיים לעמודים דקים יותר ורחבים יותר שיתנו את אותו החוזק, עם חוקים מספיקים למעבר אויר. אבל אני מבין שהבעייה היא למטה - לא יודע אם כדאי לחתוך שם. לא מכיר עד כדי כך.

האם סיפור כך כך קשה למצוא מעברה במידות מתאימות?
http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=5236

Viper
10-07-07, 12:31
לא. איתי- זו לא טעות. אכן המנגנון מחובר על קורה, אך היא לא חזקה מספיק. תפרק את הניצבים ותראה עד כמה גמיש הופך להיות החלק העליון. (כך זה אצלי). מה שכתבתי- כתבתי מנסיון שלי כשעשיתי פחחות וצבע לסמוראי שלי.

itay
10-07-07, 12:51
אהלן.

קיבלתי והבנתי. חשבתי שאתה אומר שהניצבים מחזיקים את המנגנון. בסוף הבנתי שהתכוונת שהם תומכים את הקורה העליונה שעליה מורכב המנגנון.

עוד פעם, אני לא יודע אם יש מעבה שהגובה שלו(תדמיינו אותו שוכב) יותר קטן ממה שיש לי. מבחינת אורך ורוחב הוא נכנס פיקס. הבעיה היא עם הגובה שלו. האם מישהו יודע אם יש כזה דבר ?

איתי

yossivarman
10-07-07, 13:12
המעבה לא חייב להיות מסמוראי אחר
שזה יכול להיות כל מכונית אחרת - רק מספיק צלעות קירור
לא נראה לי שניתן "לאנוס" את המעבה להיכנס לשם

Viper
10-07-07, 16:33
א. בוודאי שקיימים מעבים שנכנסים לשם. עובדה.
ב. מסכים עם יוסי. אתה יודע- אונס יכול להגמר רע!

נראה לי שחבל על הזמן שלך. (כי לנו יש זמן עודף להתקשקש איתך על זה כאן...).
לך תחליף את המעבה לאחד שייכנס, אבל שוב- לא קטן מידי!

Viper
13-07-07, 14:14
איתי, מצאתי עבורך עזר לא נורמלי להתקנת מזגן בסמוראי!
כנס ללינק: http://www.suzukiinfo.com/
שם תמצא בחלק של סמוראי ספר PDF על התקנת המזגן בסמוראי.
אם קיימת בעיה עם הקובץ- שלח לי ה"פ עם המייל שלך ואני אשלח אליך את הקובץ.
בהצלחה!

itay
13-07-07, 14:21
אהלן,

וייפר - המון תודה בכלל ועל הקישור הזה.

אני מכיר את הקישור הזה ועברתי עליו. מתארים שם איך מתקינים מזגן בסמו. לקחתי משם כמה דברים.

הדבר היחידי שאין שם זה איך שמים מזגן של דיאטסו בסמוראי..... :grin: :grin:

בכל אופן - תודה, ותמשיכו.....

מש שכן, אמרת שיש לך קובץ של 12MB על התקנה - אותו אני מאוד אשמח לקבל במייל.

איתי.

Viper
13-07-07, 16:35
מה המייל שלך?

itay
13-07-07, 17:05
המייל:

[email protected]

המון תודה

איתי

itay
20-07-07, 11:41
אהלן,

יש עידכונים מאתמול לכל המעוניין:

על הבעיה של המעבה התגברתי, בסוף הצלחתי לדחוף אותו מקדימה עם המאוור שלו וגם השתמשתי בתומכים המקוריים(ראו תמונות). היה קשה בגלל שצריך היה להתחשב בכננת, בסוף החלטתי לחתוך את הקורה התחתונה שתקבל חיזוקים כדי לפצות. - תמונה "ניסיון 007" היא להמחשה בלבד אני עכשיו בונה תושבת חזקה יותר....
את הבקבוק הקטן - אין לי מושג מה שמו/תפקידו - חיברתי כמו שהוא מורכב הרכבים עם מזגן מקורי, בצד שני של הרדיאטור (מצורפת תמונה).

מצורפות תמונות - ריג'קטים, הערות, תובנות, רעיונות יתקבלו, כרגיל, בברכה.

תודה רבה.

איתי.

נ.ב איך שמים תמונות בגוף ההודעה??

itay
21-07-07, 21:15
האם אני יכול להבין שהכל בסדר ואין ריג'קטים?!?! :cool: :cool:

אל תתביישו..... :wink:

איתי.

Viper
21-07-07, 22:13
איתי,
מספר דברים:
1. למאוורר אין בית? אתה חייב איזושהי הגנה על הידיים- שים לב שהוא קרוב מאד לכננת וכל גישה שלך לאזור כשהמזגן עובד עלולה להסתיים באסון (לא עלינו...). אגב, הוא יציב? לא משחק?
2. המעבה לא נראה במצב מזהיר... אתה בטוח שהוא תקין? בדקת שאין לו בריחת אויר?
3. ה"בקבוק" כהגדרתך מתייחס למייבש/מסנן. אם הוא ישן- כנראה שבכל מקרה תצטרך להחליף אותו בעת מילוי גז. (בגז החדש (לא R12) משתמשים במייבש אחר). עלות של מייבש כזה לא צריכה להיות גבוהה מ-90 ש"ח. (ללא יוניט גז).
4. סה"כ נראה בסדר גמור.

נ.ב.
בדקת שהמאוורר מסתובב בכיוון הנכון? (ז"א האויר "נדחף" לכיוון שמייבש).

itay
21-07-07, 22:41
אהלן!

1. אין לו בית כי הורדתי אותו - עם הבית הוא פשוט לא נכנס. לאצבעות לא קורה כלום אם הן נתקלות בו - קצת כואב ואח"כ עובר - מניסיון (כי אני לא לומד מפעם אחת....) :)
הוא יושב בסדר, לא זז ולא רועד.

2. אני מקווה שאין שום בריחה....

3. כשנגיא לשלבים הסופיים אני אדע אם הוא בסדר, אם לא אז לפחות יש תושבת מוכנה (או שהמסנן לגז החדש שונים בגודל/צורה?)

* הכיוון של המאוור נקבע לפי הקוטביות של החיבורים. כשאגיע להתעסקות בחשמל, אני אזכור את זה.
מה עושה היוניט גז? - למה הוא משמש? הוא נמצא בחלק העליון של המסנן ויש לו שני קונקטורים.

לגבי מגביר טורים - מבדיקה שעשיתי על הקרבורטור יש לי אחד חופשי ומוכן לשימוש - איך עושים את החיבורים שלו? הבנתי שיש מקום שממנו יוצא אויר ועוד יחידה - מופעלת חשמלית - שפותחת/סוגרת שסתום על הצינורית של המגביר. (סביר להניח שיש לי כזה על הדייאטסו, אני צריך לבדוק ולקחת אותו משם).

תודה

איתי

Viper
21-07-07, 22:53
לאט, לאט...

1. למעבה אתה יכול לעשות בדיקה "ראשונית"- סגור צינור אחד עם פקק או משהו שיחזיק לחץ ובצינור השני תכניס אויר דחוס (מקומפרסור או מיכל אויר דחוס או משהו כזה). אם לא בורח אויר הלחץ ישאר שם ואתה תדע את זה.
2. המייבשים באים בגודל סטנדרטי אחיד.
3. יוניט גז זה למעשה חלק שלא חייבים שיהיה ע"מ שהמזגן יעבוד, אבל הוא ישמור לך על חיי המדחס. במידה ואין גז הוא מפסיק את הזרם לקלאץ' של המדחס ומונע עבודה שלו על "ריק".
4. מגביר טורים- זה דבר אחד ויוניט חשמלי למגביר טורים זה דבר אחר. לקחת מהדייהטסו אני מניח שאתה מתכוון ליוניט טורים. זהו בסה"כ ברז חשמלי לואקום. אתה מחבר את חוטי החשמל שלו לחוטי המזגן (ולא משנה איזה, למפסק בדש-בורד או לקלאץ' של המזגן). יש לו שני צינורות, אחד לכניסה ואחד ליציאה. לא משנה מהיכן תיקח ואקום- חבר עם צינורית לאחד מהצינורות של היוניט ואת הצינור השני חבר למגביר טורים שיושב על הקרב'. אל תשכח לכוון את הבורג של מגביר הטורים...

yossivarman
22-07-07, 08:07
לא רוצה לבאס אותך
יפה זה לא - לא נראה המקום הטיבעי שלו
אל תגיד שלא אמרתי לך - שתמכור את הרכב.

itay
04-08-07, 19:05
אהלן,

עידכונים...

התקנתי את היחידה פנימית של המזגן אצלי ועשיתי חורים בקיר האש לצינורות.
היום ואתמול בניתי את התושבת התחתונה של המדחס.
מחר על הבוקר אני הולך למזגנאי שישים גז ויחבר לי צינורות חדשים ואני מאד מקווה לכתוב פה הודעת הצלחה מחר בצהריים....

מצורפות תמונות של התושבת והפרונט של הרכב עם המאורר במצב סופי.

תגובות יתקבלו (כמו תמיד), בברכה.

איתי

Itai55
30-07-08, 12:19
מקפיץ את השרשור.
נפל לידי רכב שמורכב עליו מין מזגן אוניברסלי שהחלטתי "לשתות" אותו.
כמה שאלות שמופנות בעיקר אליך איתי ולשאר המומחים.

1.השוואתי אתמול את הרכיבים של המזגן עם רכיבים שמורכבים על סמו אחר(שוב תודה אדם יא גיבור) והמדחס שלי יותר גדול פיזית.
אני חושב שיש לו מקוםפ אבל האם זוהי בעיה?האם זה שהוא גדול פיזית אומר בהכרח שהוא יצרוך יותר מתח או משהו כזה?
2.אותו דבר לגבי הרדיאטור של המזגן, הוא הרבה יותר גדול.האם זה יפריע לפעולה תקינה של הרדיאטור הראשי?
3.אצל אותו סמוראי ממוזג היחידה הפנימית יושבת בתוך הרכב ברגליים של הנוסע(אולי בגלל זה קוראים לה יחידה פנימית..;)) וברכב הישן זה יושב בחוץ ורק הצינורות נכנסים.
האם אפשר לעשות את זה מבחוץ גם בסמו?איתי איך זה אצלך?

אני אשמח לעוד טיפים מעבר לאלה שרשומים פה.
תודה מראש לכולם

itay
30-07-08, 13:33
אהלן איתי.

צור קשר בה"פ.

עידכונים בקרוב!

איתי.

Itai55
31-07-08, 19:06
איתי תודה על העזרה.
מומחינו אני עדיין צריך תשובה לשאלה הזאת:

3.אצל אותו סמוראי ממוזג היחידה הפנימית יושבת בתוך הרכב ברגליים של הנוסע(אולי בגלל זה קוראים לה יחידה פנימית..;)) וברכב הישן זה יושב בחוץ ורק הצינורות נכנסים.
האם אפשר לעשות את זה מבחוץ גם בסמו?איתי איך זה אצלך?

ואם מישהו יודע איפה אני יכול למצוא מעבה של סמו או סוויפט ישן וכמה זה צריך לעלות.
תודה

ישי.פ
31-07-08, 19:32
האם מערכת מזגן של סוויפט מתאימה לסמוראי?
(יחידה פנימית +חיצונית ואני לא מדבר על התאמות מאוד מיוחדות כמו של איתי)

מורי
31-07-08, 22:37
ואם מישהו יודע איפה אני יכול למצוא מעבה של סמו או סוויפט ישן וכמה זה צריך לעלות.
תודה

דבר איתי .יש לי מקורי של סמוראי שמתאים בול על התושבות של הרדיאטור.

לגבי התאמת מזגן של סוויפט-רק המדחס יכול לשמש אותך ללא התאמות.

ישי.פ
31-07-08, 23:49
מורי, יש לך גם יחידה פנימית? :cool:

gmike
01-08-08, 09:48
אם כבר הגענו להתאמות, מעבה מאיזה רכב יתאים בגודל לסמוראי?
יחידה פנימית-יש, מדחס-נקנה של סוויפט, נשאר רק המעבה.
דרך אגב, יש אפשרות להכניס את המעבה+וונטה של הסוויפט בלי יותר מדי חיתוכים לסמוראי? הציעו לי מזגן קומפלט של סוויפט ב 800 ש"ח...

ובקשר ליחידה הפנימית- יש לי אחת לא מקורית שהותאמה לסמוראי- אני יכול לצלם אותה כדי שתקבל רעיונות..

ישי.פ
01-08-08, 12:30
ובקשר ליחידה הפנימית- יש לי אחת לא מקורית שהותאמה לסמוראי- אני יכול לצלם אותה כדי שתקבל רעיונות..
אשמח!

Itai55
01-08-08, 16:41
הסתדרתי עם המעבה הקיים אבל עכשיו אני רואה שגם אני צריך יח' פנימית.
מישהו יודע של איזה מכונית זה יתאים וכמה זה צריך לעלות?

Itai55
03-08-08, 13:40
חברים ממש יעזור לי אם תגידו לי איזה יחידה פנימית תתאים לי וכמה זה צריך לעלות בערך כי אני רוצה להתחיל להריץ את הפרוייקט הזה.
תודה!:p

Itai55
13-08-08, 11:18

עדיין תקוע עם היחידה הפנימית...אני אשמח אם תוכל להעלות תמונות של היחידה שלך ואיך בוצעו ההתאמות.
תודה

ישי.פ
13-08-08, 13:12
מחשבה שעלתה בראשי אולי יחידה של גימיני מתאימה?
ביררת כזה דבר?

gmike
13-08-08, 14:01
עדיין תקוע עם היחידה הפנימית...אני אשמח אם תוכל להעלות תמונות של היחידה שלך ואיך בוצעו ההתאמות.
תודה

מצטער, שכחתי מזה...
אני אשתדל לחפש את היחידה הפנימית היום בערב (היא שוכבת איפשהו במחסן מחכה לשאר חלקי המזגן)
אם אני אמצא אני אעלה תמונות, אם לא- בסופ"ש..

Itai55
16-08-08, 21:57
אם אני אמצא אני אעלה תמונות, אם לא- בסופ"ש..

חבר סופש עוד מעט נגמר.....יש מצב לתמונות?

gmike
16-08-08, 23:25
לצערי אין תמונות...אני לא מוצא את החלק :(, הפחתי את המחסן פעמיים ועדיין לא מצאתי....
בעיקרון מה שעשו זה לקחו יחידה פנימית, קובייה בגודל 20X15X15 ס"מ בערך,
סתמו לה את יציאת האויר המקורית, לקחו סוג של תעלה מרובעת 10X5 ס"מ בערך,
לפי גודל הפתח ביחידת החימום בסמו(הפתח בצד הנוסע,ברגליים,ברכב ללא מזגן אמור להיות סגור עם תריס פלסטיק שניתן לשבור)
את התעלה חיברו ואטמו עם חומר כלשהו-פיברגלס נראה לי אפשרות דיי טובה לצורך זה..

סה"כ זה כמו מעבה קטן, עם פתח אחד לכניסת אויר ובצד השני התעלה שהיא בעצם פתח יציאת האויר לכיוון המאוורר בסמוראי.
אה,וכמובן לא לשכוח לחבר צינור ניקוז למים..

מקווה שעזרתי במשהו...

gmike
23-08-08, 16:24
מצאתי!!
וכמו שהבטחתי, תמונות:

התעלה הלבנה שבתמונות היא בעצם תעלת פח פשוטה מצופה בשכבה עבה של חומר פחחים.

מקווה שעזרתי במשהו..

Itai55
23-08-08, 17:05
מייק הרבה תודה...
לצערי הפרוייקט עלה על שרטון מסתבר שהמדחס שלי גם לא מתאים מה שמשאיר אותי רק עם מעבה מתאים...שוין...
שישתחרר קצת מזומנים אני יקנה מדחס ויחידה נורמליים כבר.
תודה לכל העוזרים איתי מייק ואדם אני יחזור להציק לכם כשיהיו לי החלקים המתאימים

gmike
23-08-08, 20:22
אהלן איתי!

מאיזה רכב המעבה שלך?

היום בדקתי אפשרות לשחוט מזגן מג'אסטי מושבתת של חבר,מזגן לא מקורי בהתקנה מקומית.
היחידה הפנימית נראית מאוד דומה עד זהה לזאת שכבר יש לי, למדחס יש פולי מתאים, תושבות לא תיהיה בעייה לייצר.
כרגע הספק היחיד זה עם המעבה, טיפה גדול, אבל אני מאמין שייכנס.
אז אני כנראה מתחיל את הפרוייקט בקרוב..

lior_b.s
23-08-08, 21:42
אם מישהו מעוניין בקרוב משתחררת לי יחידת פורמולה כזו שמותקנת בניבות..למעשה כל המערכת תעמוד למכירה למעט המדחס מכיוון שאני לא יודע מה מצבו ולא רוצה למכור סתם למרות שלדברי הבעלים המזגן עבד טוב.....מי שיקנה יצטרך רק לחבר מדחס ולמלא גז ויהיה לו מזגן שמקפיא לא סתם עושה רוח קרירה...
מי שישב פעם בניבה ממוזגת מבין

על המחיר בפרטי

ליאור

-->