PDA

צפייה בגרסה מלאה : הצילו מתקפה אירנית (חומיינים עלינו)

אייל
22-06-07, 18:20
בימם האחרונים הותקפנו קשות על ידי נחילי חומיינים שחורים, מגעילים שעושים רעש של ביסלי נשבר כשדורכים עליהם ומסריח כמו ביצים סרוחות. מה אפשר לעשות נגדם? מה מביא אותם עלינו? האם זה פרח מסויים או משהו אחר שמושך אותם? האם יש דרך "הומנית" לשלוח אותם לדרכם? עשן אולי? נאפלם?

כמה עובדות: לא ניתן לרסס את החצר כיוון שכל ריסוס מחייב הרחקת בעלי חיים לפחות ליומיים, אין לנו אפשרות להעיף את החתולים ליומיים כי זה די מסובך לתפוס אותם.
לפי מה שהבנתי מהשכנים שלנו הם לא הותקפו כמונו מה שמביא את השאלה מה לכל הרוחות מביא אותם אלינו.

נ.ר
22-06-07, 18:24
אין מה לעשות פרט לנסות לא לתת להם להיכנס לבית עלידי כך לבדוק רשתות בחלונות בדלתות וכולי.

tooshey
22-06-07, 19:01
לפני שנים, ידידה שלי,במסגרת לימודי תואר שני בכימיה השתתפה במחקר על חומיינים.
שורה תחתונה,אין פתרון כימי סיסטמטי יעיל נגדם.
השיטה שעובדת הכי טוב זה להרוג אותם אחד אחד.

בברכה,טושי

GodsFather
22-06-07, 19:45
היישר מויקיפדיה-

מלדרה מטרידה (המכונה גם חומייני) הוא חרק השייך לסדרת החיפושיות, ממשפחת הזבליתיים. זהו מין חדש בארץ ישראל, והוכנס כנראה מאיראן בסוף שנות השבעים או בראשית שנות השמונים (מכאן שמו העממי - "חומייני"). המלדרה נמצאה לראשונה באזור תל אביב, ומאז היא מתפשטת בארץ.

הבוגרים פעילים בחודשי האביב והקיץ, מעופפים בעיקר בשעות הערב. הזכרים עפים בשעות הערב והלילה בחיפוש אחר נקבות, נמשכים גם לאור של נורות וחודרים לבתים.

אורך הגוף 7-9 מ"מ, צבעה חום-אדמדם.

המלדרה עלולה לגרום גם לנזק: הבוגרים אוכלים עלים, ניצנים ופרחים של צמחים שונים, כגון ורדים, בטטות ועצי הדר.

הנקבה מטילה את ביציה בקבוצות בקרקע ומספרן נע בין 60 עד 100.

הזחלים (מסוג דרן) חיים בקרקע ואוכלים בעיקר שורשים, ונזקם לגידולי שורש, כגון בטטות, עלול להיות ניכר.

מקור: http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E%D7%9C%D7%93%D7%A8%D7%94_%D7%9E%D7 %98%D7%A8%D7%99%D7%93%D7%94

מה שאני יודע זה שהביאו את החומייני לחיסול חרק אחר והוא לא הוכנס בטעות, הטעות הייתה שלא ידעו איך להתמודד עם החומייני... כרגיל בארצנו קודם עושים ואח"כ חושבים. "נעשה ונשמע"

אבל אולי הוטעיתי...

eran4x4
23-06-07, 07:22
אייל

מהתאור של החרק - אתה לא כותב על חומייני - מולדרה אלה על חרק אחר.

תתחיל מלזהות את החרק.

שים תמונה בפורום שמירת טבע בתפוז.

אלון_ק
23-06-07, 15:00
חכה שבועיים. זה קורה אצלנו פעם בשנה-שתיים, לא נורא. אל תדאג, הם לא יתנחלו לנצח...

... ואם כן, אני בטוח שתמצא דרך מקורית לשלב אותם בסופה שלך. :twisted:

kimron
23-06-07, 23:45
אצלי ישנה התגברות משמעותית ביצורים המעופפים כאשר אני מדליק בערב אור לבן - PL בחצר

נראה שהם מעדיפים אור לבן על צהוב...

ליאור.

-->