PDA

צפייה בגרסה מלאה : שינוי מידת צמיגים ברשיון - איפה ניתן לברר האם אפשרי ואיך עושים את זה?

ליאור ג
22-06-07, 20:59
שלום לכולם
אני רוצה להחליף את מידת הצמיגים הרשומה ברשיון שלי - הרכב סוזוקי סמוראי 95 עם צמיגים 205/70/15 שמופיעים ברשיון
כידוע במידה זו אין צמיגי שטח מלאים ובכלל קראתי שהמידה המומלצת לסמוראי היא 215/75/15 ולכן אני רוצה להחליף את הצמיגים אבל אני רוצה לעשות זאת כך שיהיה רשום ברשיון את המידה שאיתה אני נוסע

ביצעתי חיפושים רבים והבעייה היא שמצאתי תשובות רבות ושונות לשאלה איך אמורים לעשות את זה
אני לא מבקש שמות של מכוני רישוי או משהו דומה אלא פשוט מהי הפרוצדורה של ביצוע השינוי.
והרי השאלות :
1) קראתי שניתן לשנות רק למידה שמאושרת באוטו-דאטה - איך ניתן לדעת איזה מידות מאושרות באוטודאטה לסוזוקי סמוראי? (כאמור אני מעוניין ב 215/75/15 אך גם 20/75/15 יהיו שינוי מבורך)
2) בחלק מהמקומות קראתי שניתן לבצע את השינוי במכוני הרישוי השונים (כמו כאן) (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=14731) אך בחלק מהמקומות קראתי שיש ללכת למקום שנקרא "עמדה מס' 1 בחולון" (כמו כאן) (http://www.jeeptrip.com/page.aspx?div=Experts&group=1&item=4500) - לאן באמת אני צריך ללכת ? ואם התשוב היא עמדה מס' 1 אז איפה זה? (כתובת) ובאיזה יום ושעות זה פתוח? (מצאתי משהו באתר של משרד התחבורה אבל קשה להבין שם איזה שירות אני צריך ומתי הם מספקים את השירות הזה).
3) האם אני חייב לבוא עם הצמיגים במידה החדשה מורכבים על הרכב או שאפשר לקבל אישור בלי להרכיב מראש את הצמיגים במידה החדשה? אני לא רוצה לקנות צמיגים ואחר כך לא לקבל אישור ולהיתקע עם צמיגים שאסור לי לסוע איתם

נראה לי שאלו כל השאלות שהיו לי,
תודה
ליאור

גיא
22-06-07, 22:08
מהנסיון האישי שלי,

קניתי צמיגים חדשים, נסעתי למכון רישוי ( עמדה מספר 1 - זה משרד הרישוי לא סתם מכון רישוי ) שם הגיע הבוחן, הביט בצמיגים שלי ובדק שגם הספייר באותו הגודל של שאר הצמיגים החדשים ואז הלך לבדוק מה כתוב בניירת.

על קיר המכון היה פלקט גדול שם הופיעו כל סוגי הרכבים כמו למשל על השלט שליד עמדת הניפוח בתךחנת הדלק. שם היו רשומים כל הגדלים המותרים.

המידה שקניתי הופיעה ברשימה והוא אישר.

( כמובן שיש לפה ולשם ... אם אתה יודע מראש שהמידה שאתה קונה היא משהו חריג אז אין לך מה ללכת לחפש בכלל .. )

ליאור ג
03-07-07, 12:14
שוב שלום לכולם
היום הייתי במכון רישוי ושם בדקו בספר שיש בו את כל סוגי הרכבים והמידות צמיגים המאושרות לכל רכב והמידה המקסימלית המאושרת בספר לסוזוקי סמוראי זה 205/70/15 שזה כבר המידה שרשומה לי ברשיון
נאמר לי במכון רישוי שאם אביא אישור מהמוסך המרכזי של סוזוקי שמאשר להגדיל את הצמיגים למידה שאינה רשומה בספר שלהם אז הם יסכימו לעשות זאת
מישהו אי פעם עשה דבר כזה?
ואיפה נמצא המוסך המרכזי?
תודה
ליאור

אלון_ק
03-07-07, 16:16
אף אחד לא עשה את זה מעולם כי להוציא אישור כזה מסוזוקי זה כמו להוציא מים מסלע. סליחה, יש תקדים למים מסלע אז האישור כנראה יותר קשה.

תפסיק לשבור ת'ראש ותתחיל לחפש מישהו שיוכל לעזור פנים אל פנים, מכאן לא תבוא ישועה.

-->