PDA

צפייה בגרסה מלאה : טיפ-איך לא לשטוף טרק' מבוץ.

חנן א.
26-01-04, 15:25
יהיה כאן מי שיצחק עליי. שיהיה בכיף, אבל תצנזרו, אני כותב את הטיפ הזה למרות הבושה, לטובת חסרי הנסיון ביניכם, כמוני.
לאחר טיולי הבוץ האחרונים שעברתי, חשבתי שהדרך לשטוף בצורה הכי טובה את תחתית הטרק' היא להפוך אותו על הצד ואז לשטוף.
בשני הטיולים אח"כ נתקלתי בידית בלם ספוגית להחריד עד כדי חוסר יכולת לבלום בכלל.
בקיצור, מסתבר, כנראה, שההיפוך של הטרק' גרם לאוויר להכנס למע' הבלם, ולאחר ניקוז ממושך של אוויר ממערכת הבלמים היא חזרה לתפקוד מלא.

לתשומת לבכם.

Bulldog
26-01-04, 15:28
חנן, רק על הצד או שכל צורה שאיננה על 4 גלגלים היא לא בריאה למערכת?
אני שואל כי חבר שלי בד"כ מרים אותו על שני הגלגלים האחוריים ומניח על הקשת.

חנן א.
26-01-04, 15:31
לא ניסיתי להפוך אחורה, ואני גם לא בטוח שגם היפוך ימינה וגם היפוך שמאלה הם בעייתיים:
ייתכן שרק היפוך לצד שמאל או רק לצד ימין יגרום לבעיות.

נמרוד
26-01-04, 15:33
מה שמתהפך זה מיכל נוזל הבלם - אסור להגיע למצב שהפתח/ים בתחתית המיכל נחשף לאויר. זה נכון גם לג'יפים. אבל עם המיכל מלא למדי, זה אומר שעד 90 מעלות ויותר החור לא אמור להחשף, כל עוד ההיפוך קצר, אחרת הנוזל ישפך עד למפלס שבו הפתח כן נחשף.

חנן א.
26-01-04, 15:38
נמרוד, החור לא במרכז הכוסית אלא כמעט צמוד לחלק הימני שלה (הידית בצד שמאל של הכידון) , אז גם כשהמיכל כמעט מלא, וזה היה המצב אצלי, ואתה משכיב את הטרק' שמאלה, החור נחשף לאוויר. עכשיו הדבר היחיד שחסר זה שהידית תילחץ מהדשא (ואולי אפילו לא צריך את זה) , וכל המערכת מפוצצת באוויר.

Bulldog
26-01-04, 15:42
בקיצור, לא להשכיב את הג'יפ על הצד בשביל לנקות אותו נמרוד? :twisted:

נמרוד
26-01-04, 15:43
הגיוני. אבל אתה בטח יכול בקלות לפרק או לסובב את המיכל כשאתה הופך את הטרקטורון כדי למנוע את המצב הזה?

חנן א.
26-01-04, 15:45
כן, אבל יש גבול לכמה שאני מוכן להשקיע בשביל לשמור את הנבלה נקייה. צריך לזכור שהפעם האחרונה שהג'יפ שלי נשטף היתה כשאתה ויפתח עשיתם את זה, בספטמבר 2000 ...

נמרוד
26-01-04, 15:47
בקיצור, לא להשכיב את הג'יפ על הצד בשביל לנקות אותו נמרוד? :twisted:

באבאלה, תצחק, אבל יום אחד גם לך יצא להשכיב את הג'יפ על הצד - לאו דווקא בשביל לנקות אותו :cry:

בג'יפ החורים הם במרכז, ככה שאתה יכול להשכיב את הג'יפ על הצד ואפילו יותר והם לא יחשפו לאויר. המיכל גם אטום (בשביל זה יש את הגומיה ששוקעת במכסה) ככה שלא אמורה להיות נזילה משמעותית של נוזל.

רונן וסרמן
27-01-04, 06:58
מילא להשכיב את הטרקטורון אבל אסור לשכוח גם לשטוף את הצילינדר טוב טוב עם זרם מים חזק... מבפנים -זה מוריד את כל הג'יפה מהבוכנה והצילינדר.....
תגיד לי חנן אני מבין שהמצב בבית קשה אבל העיקר להשכיב משהו...אפילו אם זה טרקטורון?
עוד מעט תספר שניקית את מיסבי הציר האחורי עם מברשת פלדה על דיסק ואז יתחברו לי בראש כמה דברים....

חנן א.
27-01-04, 10:33
עוד מעט תספר שניקית את מיסבי הציר האחורי עם מברשת פלדה על דיסק ואז יתחברו לי בראש כמה דברים....

הרעש מהציר האחורי? אומים שהשתחררו בגלגל האחורי. :oops:

רונן וסרמן
27-01-04, 14:30
כל הכבוד חנן
לפחות יש לך טרקטורון עם יכולת החלמה עצמית :)
בקיצור אפשר לקבוע טיול???

eyallit
01-05-04, 16:34
לא צריכה להיות בעיה להשפריץ עליו מים חופשי עם צינור(מע' חשמל)?

חנן א.
01-05-04, 19:50
חופשי, לא הייתי אומר, אבל בצורה מושכלת לא אמורה להיות בעיה, מכלולי החשמל של הטרקטורון עמידים ומוגנים למדי בפני מים.

ds-650
09-02-05, 02:55
אין עם זה שום בעיה להשפריץ על הטרקטורון עם זרם של מים רק צריך להיזער שלו יכנס מים לדוד...

Gilad
12-02-05, 21:38
חנן - כשאתה הופך את הטרקטורון על הצד - לא נשפך לך דלק מאיזור המיכל?

עד כמה שאני זוכר, כל פעם שהפכתי את המגנום שהיה לי על הצד, היה מתחיל להישפך דלק, גם אם ברז הדלק היה סגור (אני מניח שזה מאחד מחורי האיוורור של המיכל)

ds-650
12-02-05, 22:21
חנן - כשאתה הופך את הטרקטורון על הצד - לא נשפך לך דלק מאיזור המיכל?

עד כמה שאני זוכר, כל פעם שהפכתי את המגנום שהיה לי על הצד, היה מתחיל להישפך דלק, גם אם ברז הדלק היה סגור (אני מניח שזה מאחד מחורי האיוורור של המיכל)

לא אמור להישפך דלק מהברז דלק...יכול להישפך רק מהנשם של המיכל...וגם עם נשפך מהנשם לא נישפך הרבה דלק נישפף מעט דלק...

-->