PDA

צפייה בגרסה מלאה : 31 או 235? התלבטות לגבי מידת צמיג , מה הגרורות של כל שינוי ?

GodsFather
23-06-07, 20:44
שלום,

הכותרת די ממצה את הסיפור.

4.16 ו235
או
5.14 עם 31"

הרצון שלי הוא 31" ,אבל חשבתי לשאול קודם פה כי יש כאן כמה מנוסים יותר ממני.

הנהיגה רגועה עד רמת הסבתא, ייעוד - זחילה ובוץ וכמובן כביש (שימו בצד את החוק).

מה ההשפעות על מערכות ההיגוי לחלקיה ועד כמה הבלאי מואץ (צלבים,דרייבשאפטים, ביצים וכל מה שיש בדרך שאני לא זוכר)? אני מתכוון להשאר עם הסרנים המקוריים ולא לעלות לסרני טויוטה.

עם הזמן יגיעו גם ציריות מחוזקות (זמן=חודשים ספורים עד שנה מרגע ההתקנה של הטרנספר), ממה שקראתי בשרשורים השונים ולא רק בפורום סוזוקי, זה די מומלץ אם עולים במידה לרמה כל כך גבוהה ורוצים ראש שקט מפני שבירות.

עוד תוספת תהיה הגה כוח, רק צריך לפתור את סוגית המזגן (זה בשרשור אחר)

ודבר נוסף אחרון, אבל לא חובה בכלל, יהיה שינוי יחסי העברה בביצים עצמן, אבל רק אם אני ממש אשתכנע שזה MUST ואו ארסק משהו בהן.אשמח לשמוע עצות בנושא, הבנתי שיחסי העברה של 96 ומעלה ואו ויטרה הם יותר טובים מהמקוריים שיש לי עכשיו אבל גם כאן הדעות היו חלוקות וחשאיות...

ודבר נוסף - מערכת הבילום , האם יש צורך בשינויים ? נסיעה רגועה אומנם , אבל יש תמיד את בלימת החירום, איך ההשפעות?

שבוע טוב , אמיר

GodsFather
01-07-07, 16:06
מקפיץ פעם אחת למרות שאני יודע שזה לא לעניין כי מועד הייבוא קרב וממש תעזור לי העצה של המומחים.

סוזי, צחי מדהלה, אלון ושאר המנהלים - איפה נעלמתם ?

ממה שהצלחתי ללקט טלפונית , הבנתי שכרגע בביצים יש לי 21 שיניים ויש מצב להעלות ל26 בכדי ליצור הפחתה יעילה - אבל מאיפה מביאים 26 שיניים ? ויטרה/ג'ימני ? אני לא מכיר איזה דגם יהיה טוב שלא מקניה דרך קלמיני...

עוד המליצו לי לשים 4.16 ו31" כי זה יהיה יותר יעיל בבוץ, אבל את ההסבר הזה לא ממש הבנתי עד הסוף וגם הפגיעה בHI בגלל הפרשי הגודל קצת לא מסתדרת לי...

אלון_ק
02-07-07, 00:21
4.16 ו31 זה שילוב לא רע בכלל, אם תוסיף הורדת יחס קטנה בסרן (מייד נגיע לזה). את נושא מהירות הנסיעה בבוץ אני לא קונה, זה סושי חושב ככה ואני לא. הרעיון הוא שהרוורס יהיה איטי מדי לחילוץ עצמי בבוץ, כי לפעמים צריך קצת יותר מהר. אני לא אומר שזה לא נכון, אבל הרוורס איטי מדי גם ב4.16 ממילא אז למה לא 5.14? חוץ מזה, לא נתקלתי בזה בעצמי אבל ליד סושי אין לי עודף נסיון בבוץ...

בסרנים כרגע יש לך 3.73, אתה יכול להעלות ל3.909, ל4.10, ל4.3 וכן הלאה עד 5.13. הבעיה עם זה היא זמינות החלקים, זה לא זול וזה לא אלמנטרי להרכיב פנימה.
לגבי מספר השיניים הזחיחות בציריה, הוא אכן 21 ומאחור הוא 26. אין קשר בין מספר השיניים האלו ליחס ההעברה שלך ואני לא יודע על דרך להעלות את מספרם (שזה לא אומר שאין) ללא החלפת סרן.

אני בעד 31. לפחות שיהיה צמיג של עגלת סופרמרקט גדולה...

אי אפשר למספר לך את ההשפעות על ההיגוי, מיסבים, צלבים וכד'. זה תלוי בהמון משתנים ואין טעם לנסות להעריך; תסתפק בזה שאני נסעתי על הסמוראי גם תקופה של שנה בלי לגעת בכלום (חוץ מבדיקות) ושום דבר לא התקלקל. צלבים הם לא בעיה, לא אם תלך על המקורי; מיסבי גלגל כן מתים יותר מהר, אני לא הספקתי להרוג אף אחד מהם מאז הצמיגים אבל חופשים בקדמיים הופיעו הרבה יותר מהר. את ההגה זה לא עניין, אם אתה לא כולל קינגפין שבור אחד.

מערכת הבלמים המקורית עומדת בדרישות הבלימה עם 32 לפי מכשירי מכוני הטסטים (בדקתי בעצמי, ללא קשר לטסט). זה לא סיבה לא להחליף בוסטר לגדול יותר, ההשפעה כן ניכרת. אתה עדיין תוכל לנעול 4 גלגלים על כביש כמו סמוראי רגיל, אבל זה ידרוש לחיצה בריאה.

שורה תחתונה, תפסיק להתנקנק. אתה מחפש שיאמרו לך שכדאי אז הנה: כדאי. לך שים 31.

GodsFather
02-07-07, 00:29
אלון תודה רבה.

לגבי היחס בביצים , לא ידעתי שמדובר על הציריות , חשבתי שמדובר על הקורונה פיניון.

קראתי פה בשרשור עתיק ,שאני לא מוצא כרגע , דיון שלך עם עוד כמה יודעי דבר , לגבי החלפת הקורונה פיניון לכאלה של ויטרה , כי שם יחס ההעברה יותר נמוך וזה יועיל לתפקוד , זה היה כשאתה התלבטת על הקיט שלך.

האם מוכר לך ? האם הסקת מאז מסקנות בנושא כי לא היו תשובות חד משמעיות?
אני זוכר ששינית אצלך את היחסים בביצים כי "נפלו לך לידיים" כאלה , אבל מה בדיוק שינית אם יורשה לי לשאול ?

אלון_ק
02-07-07, 00:33
החלפתי את כל הביצה כי הזדמן לי. היו לי איזה 7-8 ביצים, חלק נתתי לחברים וחלק החלפתי תמורת ביצים עם 3.909. עשיתי שיפוץ מלא לביצה אחת, החלפתי אותה באחורית שלי, עשיתי שיפוץ חלקי לשניה והכנסתי אותה קדימה.
תכל'ס זה בדיוק כמו החלפת קורונה/ פיניון בלבד רק שזה היה לי יותר קל להחליף ביצה בביצה מאשר לפרק, לכוון ולהחזיר בשתי ביצים.

לגבי ויטארה, המסקנה שלי הייתה חד משמעית: אם אתה קונה קיט יחסי העברה לטרנספר, אין לך מה לחפש עם יחס העברה כזה. זה או 4.62 או 5.125 (אוטומט וידני, בהתאמה), נמוך מדי אם מוסיפים לזה הורדה בטרנספר. גם זה בכלל עלה רק כי כבר היו לי ביד את יחסי ההעברה...

GodsFather
02-07-07, 00:46
עכשיו בכלל הדלקת אותי...

4.62 בביצים... אבל איך הולכת ההתאמה ? צריך לקדוח חורים מחדש בקייס כי זה לא בולט-און, או שאני טועה ?

בכלל, הרצתי חיפושים בפורום סוזוקי ואין כמעט נתונים על הויטארות...

אלון_ק
02-07-07, 14:36
יש איזו טבעת ששמים מתחת לקורונה כדי שתתאים את המרווח, בזה זה די נגמר. ניתן לקנות כמוצר אפטרמרקט, עשה חיפוש בRRO ובTT.

בני
04-07-07, 12:34
אהלן אמיר,

סתם בשביל הסקרנות שלי, למה החלטת לשפר את האוטו?

למה אני שואל? אתה מתקרב בצריכת הדלק שלך לסופה, אני מניח שאתה יודע את זה.

לגבי הקיט, למה לא את הקיט של trail-gear, הוא מציע יחס של 1:6.5?

בכל אופן שיהיה בהצלחה.

GodsFather
04-07-07, 14:11
בני שלום,

איך הגעת לצריכה של סופה בדיוק ? 1 ל9-10 זה סופה ? גם אם כן , מבחינת הכרות עם הרכב והפשטות שלו לעומת סופה, אני מעדיף להשאר עם הסוזוקי.

1:6.5 זה יותר מידי, יותר מידי איטי , יותר מידי יקר, יותר מידי סיכונים לנזק במכלולים.

המטרה היא 235 או 31 , לא יותר מזה (עדיין יש לשמור על גבולות ההגיון) והקיטים העליונים מספיקים לכך. מקסימום שינוי גם בביצים בשביל תוספת הפחתה, כמו שאלון הציע בשילוב של ויטרה.

אם הייתי מתחרה או משהו כזה , אז אולי אפשר היה לדבר על 6.5 וגם אז זה חריג, והמתחרים הנוכחים הם הוכחה לכך.

בני
04-07-07, 19:17
תקרא את הדברים שלי בצורה מדויקת,

כתבתי שאתה מתקרב בצריכה לסופה, 1 ל- 9 10 זה אולי המצב שלך עכשיו,

1 ל- 8 תהיה הצריכה שלך כנראה אחרי הקיט + הצמיגים,

סופה סטנדרטית עושה 1 ל - 6.5, היא כבר אם 31 בתור התחלה, עכשיו שים לה נעילה אחורית

והיא נותנת בראש תמיד לסמוראי.

לגבי המורכבות של הסופה, (מחשב חישנים) כמו כל אוטו אחר בן ימינו.

בכל אופן שיהיה בהצלחה.

GodsFather
04-07-07, 20:00
לא יודע מאיפה הבאת את הנתונים הללו, אולי תרצה להראות לי את החישוב ?

בכל מקרה , 1ל8 זה עדיין לא 1 ל6.5

אני לא מתכוון להתייחס לנושא ה"נותנת בראש" , אין כאן מקום להשוואה.

בני
05-07-07, 11:26
לא יודע מאיפה הבאת את הנתונים הללו, אולי תרצה להראות לי את החישוב ? חישוב אין לי, מציאות כן יש לי, נקסוס, הוא אם 32 היה עושה 1 ל - 8.5.

בכל מקרה , 1ל8 זה עדיין לא 1 ל6.5 , נכון, אלו השיקולים שלך

אני לא מתכוון להתייחס לנושא ה"נותנת בראש" , אין כאן מקום להשוואה.

כמו שאמרתי שיהיה בהצלחה.

רון סמוראי
14-07-07, 00:06
תגידו לי שאתם מדברים על להגדיל מידת צמיד אתם נשארים עם מנוע סטנדרטי ?
ומה קורה ב 2x4 הרי הטרנספר לא עובד לא סוחב האוטו?

GodsFather
15-07-07, 09:31
רון, לא יודע אם שמת לב אבל בתחילת השרשור ציינתי -

4.16 ו235
או
5.14 עם 31"

שזה אומר - שינוי יחס העברה לנמוך יותר על מנת שהרכב "יסחוב" את שינוי מידת הצמיג.

השינוי כולל גם הנמכה בHIGH , ברמה שתספיק למנוע בשביל "לסחוב" את הצמיג הגדול בכביש מבלי לגרוע בביצועים (ויש אומרים שאף לשפר). 12% בקיט הראשון ו17% בקיט השני.

ולשם הדיוק - הטרנספר עובד תמיד, בHIGH ובLOW (כשHIGH זה 4X4 וגם 2X4). ההבדל הוא ביחס העברה בין HIGH לLOW.

רון סמוראי
15-07-07, 18:38
אוקי תודה זה קראתי הבנתי אבל עדיין נראה כאילו יהיה קשה למנוע קטן כזה לסחוב מידת צמיגים כזאת

GodsFather
15-07-07, 20:43
חפש קצת בפורומים באתר לגבי נושא יחסי העברה והשילוב שלהם עם מנועים צמיגים גירים טרנספרים ודיפרנציאלים, אחרי כמה כתבות וכתיבות של מומחים פה, זה יהיה די ברור. אם אהבל כמוני הבין, כל אחד יכול.

כוח המנוע של הסמוראי (כל 60 וקצת סוסי הפוני שלו) עושה את העבודה יופי עם יחס העברה נכון.

דרך אגב, את הכתבה של אלון קראת ? הוא היה עם 32" ומנוע מקורי...אבל אולי כדאי שהוא יתן את החוו"ד שלו. וסוזי המשתוללת שמתחרה עם סמוראי די מקורי , קיט 4.16 וצמיגי 235, תעיר אותו באמצע הלילה ותשאל אותו אם הוא מרוצה - לא תתאכזב.

וכל זה רק בארצנו הקטנטונת...

רון סמוראי
18-07-07, 14:39
את האמת שלא אם יש לך את הקישור אני אשמח......
תודה!!!!!!

GodsFather
18-07-07, 15:02
http://www.jeepolog.com/25.html

זו הכתבה של אלון והיא מצוינת גם לאדם חסר ידע (כמוני ולדעתי גם כמוך, אל תיפגע).

לגבי האחרים , אני לא מוותר לך הפעם - תלמד לחפש, יש המון שרשורים.
אתן לך טיפ - צמצם את החיפוש לפורום סוזוקי בלבד ותתחיל בחיפוש אחר "יחסי העברה". אם זה לא יספק או שתרצה עוד , תעבור לחפש בפורומים אחרים באתר.

בהצלחה

רון סמוראי
18-07-07, 16:31
תודה אחי 10 אתה!!!!
אתה יש לך שיפורים כלשיהם בסמוראי?

אלון_ק
18-07-07, 16:34
נא לא לסטות מנושא השרשור, רון. תודה.

GodsFather
23-07-07, 02:45
טוב , הכיוון הכללי נוטה ל31" - אם כבר עולים אז כמה שאפשר, גם ככה צריך לשנות חצי רכב כדי לעמוד בעומסים, אמנם זה יעשה בהדרגה ולא ב"מכה אחת" אבל זה חובה כדי שאפשר יהיה לנסוע כמו בנאדם.

אבל העניין מסתבך, כי עכשיו הגיעה הצעה מאד מפתה (כלכלית) מבחינת קיט יחסי העברה - 6.5

כלומר יותר נמוך גם מה5.14

כ20 אחוז בHIGH
כ187 אחוז בLOW

השאלה היא , האם זה לא נמוך מידי?

מצד אחד זה פותח עולם שלם של מידות במקרה ואני ארצה לשחק בשטח (לא מתכוון לעלות עם 33 לכביש, 31 זה כבר מגנט-כחולים, אבל בשטח הקרוב לביתי זה יהיה תענוג, מבוץ בירקון ועד מסלעות תל-צפית)
מצד שני, יכול להיות שזה יהיה נמוך מידי ואו חזק מידי גם אחרי שאשדרג את הציריות (עוד לא ענו לי על איך אני עושה את זה) ואפילו את הדרייבשאפטים.
למי שלא הבין - אני מתכוון להשאר עם הסרנים הנוכחים ורק לשדרג את הקרביים שלהם ולא להחליף לסרני טויוטה או כל דבר אחר, זה יקנה גובה , ישאיר את המשקל נוצה של הרכב והפשטות המכנית ועוד כל מיני יתרונות אפילו אחרי שמסתכלים על החסרונות של הקיסמים האלה.

לבטים של 3 לפנות בוקר... :-?

אלון_ק
23-07-07, 13:07
אתה ילד גדול, אם זה באמת מפתה כלכלית זה יכול להיות מעניין. לא, אתה לא צריך את זה - ה4.16 מספיק, ה5.14 זה פינוק וה6.5 זה הגזמה, אבל אני לא רואה רע בזה. 20% בHI זה לא נורא (ב5.14 יש לך 18%, מה זה עוד 2) והLOW מוגזם, אבל רק כשתרצה לנסוע בו מהר (מתי זה קורה?).

לגבי מידת הצמיג, המגבלה שלך ל33 היא לא יחס ההעברה לטעמי אלא חוזק הסרן שלך, כך שאני לא רואה רלוונטיות בדיון על יחס העברה בטרנספר עבור צמיג 33. התיקון עבור צמיג מעל 31 חייב להתבצע דרך הסרן (לטעמי), כך שיחס ההעברה בטרנספר איננו קשור לשיקולי גודל צמיג במידות אלו.

אלון_ק
23-07-07, 13:14
לגבי חוזק חלקים, שכח מזה. אתה כמו בעלי הסופה החביבים שמנסים לשדרג דנה 30 לצמיגי 35, זה לא כלכלי וגם אם בסוף תעשה את זה אתה עדיין תקבל סרן חלש משמעותית ממה שהיה מתקבל מהחלפה רצינית.

הציריות שלך יהיו חלשות מדי גם ל4.16, גם ל 5.14, גם ל6.5. בכולם יהיה לך קל לשבור חלקים, אם תנהג כמו בעל הסמוראי הממוצע (עוצם עיניים, מדביק את רגל ימין לרצפה ומחזיק את ההגה חזק) הרכב שלך יתפרק תוך יום גם עם 4.16 וצמיגי 215. אם תנהג כמו שצריך תוכל לעשות מה שתרצה, כולל השתוללויות לא מבוטלות (תראה את סושי).

אתה קונה יחסי העברה, צמיגים גדולים וזוג נעילות כדי שלא תצטרך להשתולל. אתה תגלה מהר מאוד שעם סמוראי כזה בטיול רגיל אתה רק מכוון את ההגה בכיוון הנסיעה ומוציא קלאץ', את השאר הוא עושה בשבילך.

GodsFather
24-07-07, 17:12
אלון, אמרת את מה שאני חושב בדיוק וחיזקת את מה שאני חושב עליו כבר כמה ימים.

אני לא הטיפוס של המדביק דוושה ובדיוק בגלל זה אני טורח בכלל לשדרג ולשפץ את הגרוטאה שלי בסכומים והשקעה שבכלל לא הגיונית לאדם מהרחוב, במקום לעבור כל מכשול כמו משוגע במהירות. כבר קרו מקרים שהגעתי למכשול שחבר עבר לא נעול ולא משופר אבל במהירות גבוהה ואני לעומת זאת הייתי צריך כיוונים ועוד מיני עזרות, רק בגלל שהעדפתי להיות עדין , איטי ולצאת עם מינימום נזקים... אחרי השיפורים, העולם יראה אחרת :mrgreen:

לגבי עומסים של 33 - זה לא יקרה אצלי , כי זה לא יורכב אצלי , סתם חלומות.

31 יהיה המקסימום, גם אחרי שדרוגים של כל המכלולים והגבהות מינימליות בהתאם.

בקיצור , סגרנו את העסק - זה יהיה 6.5 (רוצה לדעת מחיר ? בדיוק כמו 4.16, חדש עם אחריות לכל החיים) וזה יהיה ממש עוד מעט (יש כמה שליחים בחודשיים הקרובים, אני רק צריך למכור את גופי בשביל זה).
את הצמיגים נשים אחרי שיהיו לי רשמים מהקיט הזה על ה205 האומללים שיש לי עכשיו ואחרי שדרוג של מערכת הבילום (זה הדבר הראשון שישודרג לפני שעולים מידות). עם הזמן נשדרג את השאר - דרייבשאפטים, ציריות, יחסים בביצים, מערכת הגה כוח, הגבהה נוספת.

PAUL
25-07-07, 20:35
איז שידרוג אתה מתכנן למערכת הבלמים?

נשמע מעניין לא רק לחולמים על 31"

GodsFather
26-07-07, 08:36
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=22052

אני בדיונים על זה עם אלון כרגע... יותר נכון, הוא צועק ואני מהנהן...או שלא!

-->