PDA

צפייה בגרסה מלאה : כיוון צריכת דלק בניבה

Jsas
23-06-07, 21:36
שלום לכם,
לאחרונה לאחר שחבר "שיחק" בשני הברגים של הכיוון בקרבורטור הצריכה עלתה בצורה משמעותית 20 ליטר ל120-140 ק"מ ואפילו גרוע מזה, ישנם שני ברגים שאחד מהם לפי מה שהבנתי זה טורים והשני צריכה.. השאלה חברה איך אני יודע לאיזה כיוון זה יותר דלק או פחות? ניסיתי ללכת לכיוון co אבל מוסכים לא רוצים להתעסק עם הרכב הזה דיי מבאס ואם הם רוצים הם מחרטטים לי שצריך שיפוץ וזה יעלה 600-800 שקל.. הקרבורטור מצויין פשוט החבר שיחק עם שני הברגים ומייד הצריכה העלתה ויש גם ריח של דלק ועשן טיפה לבן.. help me :)
תודה ושבוע טוב

צביקה קרבורטור
24-06-07, 00:26
שלום לכם,
לאחרונה לאחר שחבר "שיחק" בשני הברגים של הכיוון בקרבורטור הצריכה עלתה בצורה משמעותית 20 ליטר ל120-140 ק"מ ואפילו גרוע מזה, ישנם שני ברגים שאחד מהם לפי מה שהבנתי זה טורים והשני צריכה.. השאלה חברה איך אני יודע לאיזה כיוון זה יותר דלק או פחות? ניסיתי ללכת לכיוון co אבל מוסכים לא רוצים להתעסק עם הרכב הזה דיי מבאס ואם הם רוצים הם מחרטטים לי שצריך שיפוץ וזה יעלה 600-800 שקל.. הקרבורטור מצויין פשוט החבר שיחק עם שני הברגים ומייד הצריכה העלתה ויש גם ריח של דלק ועשן טיפה לבן.. help me :)
תודה ושבוע טוב
שלום רב.
מתי טיפלת לאחרונה בקרבורטור?
מוסכים לא רוצים להתעסק עם קרבורטור של ניבה ובצדק, הקרבורטור מסובך, סובל ממחסור כרוני בחלקי חילוף לשיפוץ קרבורטור, וממה שיש המחירים יקרים.
ממליץ בחום שתפנה למכון קרבורטורים מקצועי, אמין, ובעל שם והמלצות בתחומו, ולא למוסך.
בברכה
צביקה

Jsas
24-06-07, 08:57
שלום,
אשמח לנסות זאת, אתה מכיר מכון אמין שמעוניין להתעסק עם הניבה באזור ראשל"צ?

תודה :)

איציק - 4X6ZH
24-06-07, 09:22
ולמה שהחבר יסבובב את הברגים ?
מה הסיפור שמאחורי סיבוב הברגים :roll:
לפי המספרים שאתה נותן קשה להוציא את הקרבורטור מכיוון על ידי סיבוב הברגים האלה .( ולקבל כזאת תצרוכת דלק גבוה ) .
בדוק שאין לך נזילת דלק .
בדוק לנזילה מהמשאבה ( בזמן חניה מנוע קר )
בדוק מסנן אויר אולי הוא סתום .
בדוק נשם למאייד ( זה כבר יותר מסובך )
איציק

Jsas
24-06-07, 10:26
לשאלתך, הסיפור מאחורי הברגים הוא שעוד בתקופת החורף היו לי קשיי התנעה במנוע קר ללא צ'וק ולא רציתי להעליב את החבר, לאחר מכן כמובן המנוע הניע ללא צ'וק גם בתקופה קרה אבל הצריכה עלתה באופן משמעותי, לגבי נזילות אין נזילות דלק הצינור נשם תקין והפילטר גם תקין, בקרבורטור בניבה ישנם שני ברגי כיוון אחד מהם הוא כיוון טורים והשני יחס-אוויר דלק לגבי נשם מאייד.. פה התקלת אותי אין לי מושג איך לבדוק את מצבו.. אבל אני אחפש במדריכים על הניבה.
תודה

איציק - 4X6ZH
24-06-07, 11:49
נשם מאייד הוא בדרך כלל חלק מהמאייד עצמו ונראה כצינור המחובר לחלל תא המצוף .
יתכנו עוד הרבה סיבות לתיצרוכת דלק . כך שאין טעם להתחפר בנשם .
איציק

lior_b.s
24-06-07, 17:33
שלום רב.
מתי טיפלת לאחרונה בקרבורטור?
מוסכים לא רוצים להתעסק עם קרבורטור של ניבה ובצדק, הקרבורטור מסובך, סובל ממחסור כרוני בחלקי חילוף לשיפוץ קרבורטור, וממה שיש המחירים יקרים.
ממליץ בחום שתפנה למכון קרבורטורים מקצועי, אמין, ובעל שם והמלצות בתחומו, ולא למוסך.
בברכה
צביקה

צביקה..
תסלח לי אבל עם כל הכבוד לך..כל מה שכתבת זה שטויות במיץ עגבניות...קרב' של ניבה הוא לא מסובך בכלל, אין שום בעייה להשיג קיט שיפוץ שכולל אטמים, דיזות, קפיצים, מנופים, ברגי כיוון חדשים, גומיות וכל מה שצריך..וכל זה עולה 50-70 ש"ח...ולשפץ אפשר לבד, אני עשיתי לשלי שיפוץ לפני 4 שנים ועד היום לא נגעתי בו, אין גמגומים ואין קרטועים..הטורים עומדים יציבים על 800 סל"ד מאז שכיוונתי...צריכת דלק 1:9-10 ק"מ לליטר...זו הצריכה של ניבה מכוונת...אני לא מאמין שאתה לא מבין בקרב' , וגם בשל ניבה לא תהיה לך בעייה לטפל..אבל מה שכתבת מתאים לחאפריסטים..וממה שאני קורא פה בד"כ ..אתה לא אחד כזה.. :p
יש בעייה בד"כ עם קרב' משנת 94 אמצע 95 ...אלו כשעובדים , עובדים טוב..כשמתחילות הבעיות בא ה"מכונאי" החכמולוג ותוקע קרב' של סובארו...ולא , הוא לא מתאים, החלפתי כאלו לכמה וכמה חברים עם ניבות חזרה לקרב' מקורי וכולם דיווחו על שיפור בסחיבה ובמיוחד בשטח...קרב' של סובארו 1600 לא מתאים לניבה ..נקודה!!!...לעבוד זה עובד..כשצריך כח, הוא לא מספק את הסחורה..
ולפותח השרשור..פתחת שרשור גם בג'יפטריפ, אם תסתכל 2-3 שרשורים מעל, בראש הפורום, יש שרשור עם ספרות טכנית, יש שם כל מה שאתה צריך..

http://img413.imageshack.us/img413/7582/ercxr5.jpg

ליאור

צביקה קרבורטור
24-06-07, 17:57
שלום,
אשמח לנסות זאת, אתה מכיר מכון אמין שמעוניין להתעסק עם הניבה באזור ראשל"צ?

תודה :)
שלום רב!
אני אוכל להמליץ לך על מכון קרבורטורים אמין בנתניה, בעל המלצות לרוב בכל פורום רכב אפשרי ברשת.
פנה אלי בפרטי ללא שום התחייבות מצידך.
בברכה
צביקה

החובב
25-06-07, 22:22
מנוע קר צריך להניע עם צ'וק!
מנוע קר צריך תערובת עשירה יותר ממנוע חם, וזה תפקידו של הצ'וק. לאחר שהמנוע מתחמם הצ'וק ניסגר והתערובת נעשית עניה יותר, מתאימה למנוע חם.
מנוע שמניע ללא צ'וק כאשר הוא קר אין אפשרות לעשות את התערובת עניה יותר כאשר הוא מתחמם וצריכת הדלק של הרכב גבוה.

גיא
26-06-07, 20:38
זה הקרבוראטור עם המחשב ?

דגם 94 הגיע לרוב עם מחשב מתחת למושב הנוסע ו3 או 4 דיזות חשמליות בקר' שמתחברות אליו. לא זוכר בדיוק.

לעיתים גם כשהכל מכוון היטב בכל זאת יש בעיות בגלל שהמחשב לא תקין ולא פותח / סוגר דיזות בסל"ד הנכון.

בזמנו אצלי טבע המחשב הזה בנחל יפתחאל, לא הצלחתי להשיג מחשב אז החלפתי לקרב' של דגם 93. בלי מחשב. קרב' נהדר !

ספר פרטים ...

lior_b.s
26-06-07, 21:13
זה הקרבוראטור עם המחשב ?

דגם 94 הגיע לרוב עם מחשב מתחת למושב הנוסע ו3 או 4 דיזות חשמליות בקר' שמתחברות אליו. לא זוכר בדיוק.

לעיתים גם כשהכל מכוון היטב בכל זאת יש בעיות בגלל שהמחשב לא תקין ולא פותח / סוגר דיזות בסל"ד הנכון.

בזמנו אצלי טבע המחשב הזה בנחל יפתחאל, לא הצלחתי להשיג מחשב אז החלפתי לקרב' של דגם 93. בלי מחשב. קרב' נהדר !

ספר פרטים ...

אוההה....
סוף סוף מישהו שותף לדעתי...כבר 10 שנים אני טוען שהקרב' שהגיע עד דגם 93 הוא הכי טוב לניבה...
וזאת הסיבה שאני כנראה לוקח מנוע 1700 ושותל בו קרב' כזה עם דיזות טיפה יותר גדולות..לא רוצה הזרקה , לא רוצה מחשבים וחיישנים..או בקיצור לא רוצה שום דבר אלקטרוני שעלול להתקלקל... :D

ליאור

Jsas
26-06-07, 21:55
תודה לכם על התגובות, הרכב הוא משנת 93 מתחברים אל הקרבורטור מספר חוטים אבל לפי דעתי הם מגברי טורים למזגן, חוץ מזה אינני יודע לזהות הבדל בניהם.

lior_b.s
26-06-07, 23:33
ותמונה תעזור לנו מאוד להבין ולהסביר לך איפה מה ולמה... :smile:

ליאור

haggzomr
16-07-07, 17:21
שאלה לכל המבינים.
האם הניבה 1700 צריכה לאכול בעיר כ-1:5.5 ומחוץ לעיר כ-1:7
ואם לא כיצד ניתן לפתור את הבעיה.
האם ע"י כיוון המחשב או שיש פיתרון אחר.

צביקה קרבורטור
22-07-07, 23:16
שאלה לכל המבינים.
האם הניבה 1700 צריכה לאכול בעיר כ-1:5.5 ומחוץ לעיר כ-1:7?לא!
ואם לא כיצד ניתן לפתור את הבעיה.
האם ע"י כיוון המחשב או שיש פיתרון אחר.
מה שנת היצור של הניבה, האם ברכבך קיים קרבורטור או מחשב ומערכת הזרקה?
בברכה
צביקה

haggzomr
07-08-07, 18:24
מה שנת היצור של הניבה, האם ברכבך קיים קרבורטור או מחשב ומערכת הזרקה?
בברכה
צביקה

שנת הייצור היא 96 וכן יש בה מחשב ניהול מנוע.
האם ניתן לכוון אותו כמו שצריך?
אשמח אם תחזיר לי תשובה.
אם ישנן שאלות נוספות ניתן להשיג אותי בנייד 052-5402095.
בתודה מראש.

צביקה קרבורטור
08-08-07, 21:14
שנת הייצור היא 96 וכן יש בה מחשב ניהול מנוע.
האם ניתן לכוון אותו כמו שצריך?
אשמח אם תחזיר לי תשובה.
אם ישנן שאלות נוספות ניתן להשיג אותי בנייד 052-5402095.
בתודה מראש.
יש לחבר את הרכב למכשיר 4 גזים, ובהתאם לממצאים להסיק מסקנות, ולפעול בהתאם, מערכת הזרקה לא נינת לכוון , וזאת בניגוד, לקרבורטור.
בברכה
צביקה

בוזי
10-08-07, 18:05
למיטב ידיעתי מדובר בקרבורטור וובר, לא?
איזה דגם בדיוק?

צביקה קרבורטור
13-08-07, 08:04
למיטב ידיעתי מדובר בקרבורטור וובר, לא?
איזה דגם בדיוק?
עם בעל הרכב לא יודע ולא מספק פרטים כיצד נדע?
בשנת 96 להיה קיים רכבים בעלי מנוע לא מוזרק, אלא עם הרכב הוסב לקרבורטור.
תמונות של תא המנוע יעזרו מאד.
בברכה
צביקה

nadler
10-09-07, 09:16
אם אחרי הכל לא הסתדרת, פנה למכון קרבורטורים בשם "ינקו" בצומת טמפו בחולון.

-->