PDA

צפייה בגרסה מלאה : צביעה על חלודה.

kd2
24-06-07, 17:25
אני בונה מחסן בביתי החדש.
הברזל ממנו עשוי המחסן הוא ברזל שחור רגיל ( לא מגלוון ).
הוא הגיע לפני כמה ימים והיום בערב אני מסיים את הבניה.
יש עליו בעיקר גינג'ים וקצת חלודה שטחית פה ושם.
קניתי היום ליטר של המרייט שחור לצביעת כל השלד.

האם זה הפתרון המומלץ?
יש הכנה מסויימת שכדאי לעשות ( חוץ מלשייף את החלודה , אין לי כח לזה בכזה קנה מידה -110 מטר )?

lizard
24-06-07, 18:18
פשוט לצבוע.
קנית המרייט או DTM של נירלט? אם לא DTM אז חבל כי המרייט סתם יקר לדעתי.
אני לא חושב ליטר אחד יספיק לך. אולי לשכבה אחת בקושי.

jonesy
24-06-07, 18:51
כמו ש Lizard כתב, המרייט הוא לא צבע טוב, הוא צבע עם יחסי ציבור טובים...
DTM של נירלט עדיף, הוא נותן הגנה טובה יותר נגד חלודה, אבל, כמו ה-המרייט, בגלל תכולה גבוהה של סיליקונים, הוא סובל מדהייה מהירה יחסית.

צבע נוסף שמומלץ, הוא 'צביעה אחת ודי' של טמבור. הגנה טובה מאד נגד חלודה (אם כי פחות מה DTM),אבל הגוון נשאר עמיד לאורך זמן רב הרבה יותר.

אם אתה רוצה כיסוי מושלם (כמעט), צבע שכבה ראשונה של אחד מהצבעים הנ"ל בגוון לבן (כל עוד לא תכסה את הברזל לגמרי, תמשיך לראות אותו דרך הצבע הלבן) ,לאחר מכן צבע שכבה נוספת בגוון הרצוי (שוב, עד שלא תכסה את הלבן לגמרי, תמשיך לראות אותו).
נכון, זה הרבה עבודה, אבל מבטיח כיסוי מלא, וצורך בתיקונים לעיתים רחוקות מאד.

בהצלחה!

kd2
24-06-07, 21:47
באמת חבל שלא שאלתי קודם , כבר קניתי ליטר של המרייט.
אני חושב שליטר בהחלט יספיק , אם לא אז נקנה DTM ונמשיך.
לגבי דהייה וצבע בכלל , לא ממש מעניין אותי , השלד מכוסה באיסכורית.
אני עדיין יכול להחליף את ההמרייט בDTM...
מדובר על נירלט DTM מיוחד או שזה פשוט הDTM הרגיל שנמצא בכל חנות קנה ובנה.

תודה על העזרה!

lizard
24-06-07, 22:53
DTM פשוט ורגיל והוא עולה שליש מההמרייט של יעקובי.
כתבת 110 מטר של מתכת איך ליטר אחד יספיק אני לא יודע.

Bulldog
24-06-07, 23:59
את הברזל השחור ניקית מהטינופת שעליו?
אם לא, שום צבע לא יתפוס וזו הזדמנות מצויינת להיפטר מהג'ינג'ם

kd2
25-06-07, 17:07
טינופת = השחור שנשאר על הידיים כשנוגעים בברזל?
מיכה , לדעתי יספיק , אם לא אני קונה עוד לא סיפור גדול.

kobiarava
25-06-07, 17:41
KD

מן הסתם, אם לא היה לך ברור, אתה חייב לנקות את "השחור שנשאר על הידיים"=שמן שרוף או משהו דומה שמרחו על הברזל שלא יחליד, שפשוט יחצוץ בין הברזל לבין הצבע.
אחרי שסיימת עם כל הריתוכים וההשחזות צריך לעבור על על המסגרת שבנית עם סמרטוט שנטבל בממיס חזק כמו בנזין, ספירט או טינר חריף. הממיס יאכל את השומנים שעל המשטח וישאיר משטח נקי ומוכן לצבע יסוד (או משולב, לבחירתך).
עדיף גם לנקות את הריתוכים וכתמי החלודה בהברשה במברשת פלדה, כדי לא להשאיר הפתעות מתחת לצבע.
לדעתי זה הטיפול המינימלי שאתה חייב לעשות אם אתה רוצה תוצאה יסודית ואמינה.

קובי

kd2
25-06-07, 21:15
קובי , זה מה שעשיתי בבאגי שבניתי , עד לברזל חשוף , לקח הרבה זמן והשקעה אבל היה שווה את זה.
אבל מדובר על מחסן וואחד מחסן 6X3.5X3 לעבור עם מטלית עם ממיס סבבה , אבל להוריד את כל החלודה?
עזובתי באמאש'ך 8-)
נעבור על מה שנראה כחלודה שנתפסה השאר עם מברשת וסלאמת.

( למי ששואל עכשיו למה לא מגלוון - שונא מגלוון , לא סובל מגלוון )

jonesy
25-06-07, 21:40
למי ששואל עכשיו למה לא מגלוון - שונא מגלוון , לא סובל מגלוון

ויש הרבה סיבות לשנוא מגולוון... מהאבץ שנשרף בריתוך, ועד העובדה שכל צבע שתצבע על מגולוון, בבוא היום יתקלף ממנו..

אמיר חסידים
29-06-07, 15:52
נכון , מגולוון מגעיל בריתוך , צריך לדעת לרתך איתו , אבל אפשר לצבוע מגלוון (אני צבעתי עם "צביעה אחת ודי" ומחזיק ).
היתרון הגדול של המגולוון הוא שלא צריך לצבוע (פרט לריתוכים עצמם ) וזה מחזיק שנים בלי תחזוקה שוטפת.
חוץ מזה תנקה מהשמן ותצבע עם המרייט או השני , חבל על הזמן.

jonesy
29-06-07, 15:57
מחזיק זה טוב, השאלה כמה זמן...

אני מבטיח לך, שיבוא היום שהצבע יתקלף לך. באחריות. :mrgreen:

kd2
29-06-07, 16:46
הזמנתי את השיפוצניק שאני עובד איתו לרוב פה בתיקונים שוטפים לעבודת בטון ועל הדרך הראתי לו את המסגרת ושאלתי אותו בקשר לצבע.
הוא אמר לי שהמרייט זה טוב אבל אם אני רוצה שזה יחזיק הרבה שנים - רק מה שהוא קורה לו "יסוד אפור".
הוא לא ידע להגיד לי של איזה חברה אז קבעתי איתו ביום ראשון לבדוק את העניין.
אני מניח שמדובר על יסוד רגיל פשוט עם תכולת אבץ גבוהה ובגלל זה הוא אפור.
הוא הבהיר לי חד משמעית שאני צריך 3-4 ליטר של צבע.

אמיר , בעיקרון אתה צודק אבל יש לי עד עכשיו איזה 2 קילו אלקטרודות של ריתוך והמסגרת עוד לא גמורה ( בעיקר כי אני עושה הרבה משולשים בפינות לחיזוק ) ולא בא לי לנשום את כל האדים שיוצאים מריתוך האבץ , שמעתי רק דברים רעים על זה וגם לי אישית הנשימה הזאת עושה רע מאוד.
ב-DOWN לא צריכים כל כך לדעת לרתך איתו , זה די פשוט כמו ברזל רגיל , ב45 מעלות זה כבר יותר קשה כי בדר"כ הריתוך "תופס" את הצד החם יותר ולא מתחבר טוב לשני , לא משהו שלא תופסים אחרי כמה ריתוכים - פשוט לפזר יותר ולרתך מאוד חם!!!

שבת שלום
ים

kd2
05-07-07, 00:35
שוב אני, בגלל עיקובים שלא בשליטתי המסגרת עוד לא גמורה ועומדת במקומה מחכה להרכבה מחר ( בעזרת השם ).
קניתי 5 ליטר DTM חלק לבן ( היה רק לבן באריזה גדולה ).
בגלל הדחייה המתמשכת בהרכבה המסגרות עמדו והחלידו עוד.
וזאת משום ששטפתי מהם את הגיפה שהגנה עליהן עד עכשיו בתחילת השבוע ,כשחשבתי שעוד באותו היום אני יעמיד את השלד.
לכן אני שואל -
אולי יש מקום לשימוש בממיר חלודה?
או לצבוע ישר על החלודה וזהו?
אני צובע במברשת 2 שכבות עבות.

סליחה מראש שאני קרציה , פשוט אף פעם לא הייתי במצב כזה , או שניקיתי את הברזל לגמרי או שלא צבעתי בכלל.

המון תודה
ים

jonesy
05-07-07, 08:02
נגב את המסגרת היטב עם סמרטוט ספוג בטינר.
מה שלא יורד עם הטינר, הצבע יכול להקשר אליו. חלודה פחות צריכה להטריד אותך (למעט חלודה רופפת), מה שידחה את הצבע הם שומנים ולכלוך.

דבר נוסף, למרות שכבר מאוחר מידי..., לבן הוא הגוון הכי פחות עמיד בחלודה (הכי מעט פיגמנטים).

בהצלחה.

kd2
05-07-07, 16:12
תודה רבה מוטי!

BackDoorMan
07-07-07, 11:44
צבע אפקוסי ברמה גבוהה יותר ומחזיק שנים רבות וגם יקר יותר.

-->