PDA

צפייה בגרסה מלאה : בנית באגי מסיטרואן

shibug
24-06-07, 21:40
שלום לכולם
ברשותי סיטרואן AX 1400 ללא טסט
אני רוצה להפוך אותה לרכב שטח ( לא שעד עכשיו היא לא היתה ) - אני רוצה להוריד לה את הגג הכנפיים הטמבונים וכל מיני חתיכות פח מיותרות ולשים לה קשת התהפחות להגביהה אותה ולהחליף לה גלגלים לגבוהים יותר.
שמעתי שברגע שמורידים לרכב קטן את הגג שאר הרכב עלול להישבר לשתיים מהמשקל -
מישהוא יכול לאמת או לא את השמועה ?
תודה מראש על העזרה
שרון

נמרוד
25-06-07, 13:25
חיפוש בפורום יעלה כמה שרשורים ישנים באותו נושא, כמו זה:http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=13715 (נכון, הם לא מדברים על סיטרואן AX 1400, אבל דיסק 9 אינץ' חותך את כל המכוניות אותו דבר).

shibug
25-06-07, 21:29
תודה אבל זה לא עונה לשאלה שלי
שאלתי היתה : אם אני מוריד את הגג יש חשש שהאוטו ( השסי ) ישבר לשתיים ?

asafk
26-06-07, 07:59
אין חשש. האוטו בטוח יישבר.
אסף.

amir2cv
26-06-07, 11:02
גם אני בתחילתו של פרוייקט בניית באגי מסיטרואן, אבל טיפה שונה מה AX - שילדה של סיטרואן דיאן מסחרית.
השתמשתי בפלטפורמה הזו מכמה סיבות:
1. מכלולים פשוטים ואמינים
2. כושר נשיאה של כ 400 ק"ג (!)
3. היה לי זמין, ומתחת ליד רכב כזה מושבת..

הרעיון הוא לבנות באגי חד מושבית, מבוססת כמה שיותר על מכלולים של סיטרואן דהשבו/דיאן, במטרה לסיים עם פיקאפק קטן שיוכל לצאת לסיבוב ביער ולחזור עמוס בעצים להסקה...
:-)

תמונות בהמשך.

עודד זנטון
27-06-07, 14:49
ליפני שנים בניתי באגי בסגנון שאתה מדבר עליו.
הנה מסקנות וטעויות שהיו לי.
1. אם אתה מוריד את הגג, הרכב ישבר לשניים! הגג הוא התמיכה של הריצפה.
כדי לפתור את הבעיה ובכל זאת להיות בלי גג, תבנה קשת (יותר נכון, כלוב).
בגלל שעובי הפח של הרכב הוא קלוש, עדיף מאוד לחבר את הכלוב לרכב ע"י ברגים עוברים מצד לצד בפח.
2. אם אתה מרתך ברמה חובבנית, כדאי לחבר גם את מוטות הכלוב (אחד לשני) עם ברגים ופלטקות.(ריתוכים לא מקצועיים מתפרקים מהר ברעידות)
3. אם הרכב המקורי הינו 3 דלתות, כדאי לשקול להוריד רק את הפח שמאחורי קורת הדלת האחורית. ראיתי שזה מחזיק מעמד גם ללא כלוב.
4. אל תוריד את מכסה המנוע, אין לך מושג כמה שזה מאריך לו את תוחלת החיים.
5. כדאי לרתך/להרכיב צינור 2" ליפני הקרטר, להגנה.(בבאגי נוסעים מ ה ר בשטח.
6. אם הורדת את הגג, כדאי למתוח ברזנט כגג, זה קל ונותן יופי של צל.
7. אם אתה מגדיל גלגלים, תעיף לכל הרוחות את הכנפיים הקדמיות,
8. אם המתלה האחורי הינו מתלה עלים, אפשר להעביר אותו אל מעל ציר הגלגל, תצתרך להחליף את כבל הברקס (הנד ברקס) לארוך יותר. בעצם אולי גם את צינורות נוזל הבלמים.
9. בנה מאחור מנשה לשני גלגלים ספר, תעלה את הספיר למנשה ותוסיף עוד אחד. גלגלים מתפוצצים בקלות במפגש עם אבן במהירות 90-100 קמ"ש. כדאי...
10. תרים את מיכל הדלק למעלה. חבל לשלם על דלק שדלף בגלל חור קטן או סדק.

בכל מקרה,
תהנה..

shibug
27-06-07, 20:02
תודה
עזרתה לי מאוד
מה זאת אומרת מתלה עלים?
איזה סוגי מתלים קימים ?

עודד זנטון
28-06-07, 11:59
כשאתה מביט אל תוך בית הגלגל, אתה רואה אחת מ-2 האפשרויות:

א: קפיץ ספיראלי
ב: רצועות ברזל המונחות אחת על השניה (צמודות) ומהודקות זו לזו עי חבקים מברזל. אלו קפיצי עלים.
העלים עוברים מתחת למרכז גובה הגלגל ומחוברים ע"י בורג אל ה"בק אקס"(ערוך חיפוש למילה בקאקס בפורום, יש מילון..).
כדי להוסיף גובה למרבח הגחון, פרק את הבורג, פרק את העלים מהתושבות שלהם ברכב, ותכניס אותם בין ציר הגלגלים לבין הרכב כך שהעלים ישבו על ציר הגלגלים. את העבודה צריך לבצע כאשר הרכב נתמך באויר על ידי תמיכה יציבה ("בוק" או משהו דומה. בשום אופן לא ע"י הג'ק. זה לא בטיחותי בטירוף..)

נמרוד
29-06-07, 14:24
ההסבר מיותר, אין לו קפיצי עלים בסיטרואן, יש לו מקפרסון מקדימה ומוטות פיתול מאחור אם אני זוכר נכון.
---------------------------------------------

פורום ג'יפולוג הוא פורום ג'יפים ורכב שטח, ותת הפורום הספציפי נקרא פורום הבונים, לא פורום ההורסים. יש אתר ישראלי עם פורום טוב למכוניות פג'ו וסיטרואן, נקרא psi.co.il ממליץ לך לשאול שמה.

-->