PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלות על סמוראי

Anonymous
26-01-04, 19:10
שלום!
אני מתלבטת בין הגשמת חלום הג'יפ לרכב קטן... הרכב צריך לשמש אותי גם ביום יום ואני סטודנטית עניה :wink:
יש לי כמה שאלות:
כמה בערך יעלה ביטוח מקיף / צד ג' לסמוראי 96 - 98?
כמה עולה אגרת הרישוי?
מה אמורה להיות צריכת דלק של סמוראי במצב סביר בשנתונים הנ"ל, עד כמה זה נורא בפקקים (אמרו לי שזה יכול להגיע ל3-4 קמ' לליטר..)?
בהנחה שלמעט טיולי סוף שבוע הרכב ישמש אותי בעיקר לנסיעה בכביש, איך הוא מגיב שם?

בטח יעלו עוד שאלות, נסתפק בזה לבינתיים...
תודה!

אלון_ק
26-01-04, 20:53
אצלי סמוראי 89.

ביטוח חובה 1900, צד ג' עוד 400. מקיף אין לי.
אגרת רישוי: 894 ש"ח.

צריכת דלק בשנתון כזה צריכה להיות כ-1:12 מחוץ לעיר, 1:8 בפקקים בתוך העיר עם מזגן פועל. אלא אם את גרה בחיפה או ירושליים, אז נאמר ש-1:7 זה גם סביר.
4 ק"מ לליטר זה רכבים עם מנועים גדולים יותר - סופה, לנדרובר בנזין, סיקס וכד' - וגם זה בשטח. רק בהמות כמו הרכב של עומר (בולדוג) אוכלות 1:4 בכביש (ו- 1:6 כשהוא ישן בלילה :lol: ).

הסמוראי רכב קל. כתוצאה, הוא קופצני בכביש. אם את חושבת על שנתונים כאלו, תקני אחד עם קפיצים ספירליים (קפיצי סליל), הם יותר נוחים. הרכב צפוף, אבל אני (1.86מ' 75 ק"ג) מסתדר בו בסדר גמור. זה לא ביואיק, אבל זה מספיק לי בכיף.

מה עוד, שאחזקתו זולה יחסית - חלפים זולים. הרכב גם אמין מאוד, ככלל. מבין רכבי השטח לסטודנטים, הוא כנראה הכי כלכלי מבין האפשרויות.

בהצלחה בקניה.

נמרוד
27-01-04, 16:10
בנוסף לכל דבריו של אלון...

צריכת דלק לא צריכה להטריד אותך, את יכולה לבנות את התקציב שלך על ממוצע כללי של 10 קילומטר לליטר פלוס מינוס. הנסיעות העירוניות והפקקים מתקזזים עם הנסיעות הבינעירוניות הארוכות לדרום (בשביל זה רכב שטח נועד, לא?).

סמוראי סגור מהשנתונים המתקדמים שאת מדברת עליהם הוא רכב יומיומי קטן וקל לנהיגה, אם כי ללא הגה כוח למיטב זכרוני(?), נוח ונעים ברמה יותר מסבירה. בהחלט אפשר לחיות איתו ביום יום בדיוק כמו עם פז'ו 106 או פיאט פונטו.

Anonymous
27-01-04, 19:32
עכשיו נשאר למצוא אחד במצב טוב...

גיא
07-02-04, 00:17
אכן אין הגה כוח
אבל זה לא אסון כי האוטו מאוד קל.

עוד שיפור שיש לשנים המתקדמות זה שהחלון לא יכול להתקפל מה שמבטח בערך חצי מנקודות התורפה של החלודה ( בצירים ובחיבורים )

לוח שעונים הרבה יותר הגיוני ( כולל מד סל"ד )

מזגן מקורי ( שימושי גם בסמוראי .. :twisted: )

קחי בחשבון שאין מקום איכסון ברכב אבל יש דלת אחורית גדולה ונוחה.

ביטוח מקיף יעלה כמו כל פרטית קטנה ( בסביבות 2100 ש"ח )

צריכת דלק אמורה להיות יותר טובה ממה שיש לך אלון, האוטו מגיעה עם מע' הזרקה חביבה.

* עד כמה שידוע לי - יש שינויים בטרנספר ( כמו של ג'ימני )

אין אוטומטי !

אחלה אוטו, בקיצור. מומלץ ביותר !

גיא
07-02-04, 00:18
מבטח = מבטל

zuhar
09-02-04, 03:17
עוד שאלות:
האם זה שלא מייצרים אותו יותר יוצר בעיה בהשגת חלפים?
אם וכאשר אמצא, איך ואיפה כדאי לבדוק אותו (אני לא מכירה אף אחד שמבין משהו בג'יפים... אז לפחות שהבדיקה תגיד משהו...), אני ירושלמית, כך שיהיה באיזור י-ם - ת"א.

אלון_ק
09-02-04, 11:04
כרגע יש בעיה עם חלפים רק לדגמי 84-85. אני עוד לא נתקלתי בחוסר כלשהו בחלפים, לא אצלי ולא אצל חברים.

איפה לבדוק אני לא בטוח - אני מהצפון. מוסך קקטוס, אמנון, ד"ר ג'יפ וכאלו הומלצו בחום ע"י מכרים שלי, אבל אני לא הייתי שם אף פעם. יש פה בפורום גם בעלי סדנאות שיפורים, אולי אחד מהם ירים את הכפפה.
מה שכן, אני יודע איפה לא לבדוק - לא במכון רגיל. יש מכוני בדיקה לרכב 4X4, וזה מה שאת צריכה. לפני שאת רצה למכון, יש הרבה דברים שאפשר לבדוק לבד, והם מפורטים פה: http://jeepolog.com/j6tech_cjcheck.htm. ממולץ בחום לקרוא.

אם את בודקת רכב בסביבה שלי (צפון) אני אשמח לעזור, אם זה יסתדר מבחינת זמנים.

בהצלחה.

zuhar
09-02-04, 13:04
תודה נקסוס :lol:

גיא
09-02-04, 23:09
לא מדוייק שלא מייצרים עוד את האוטו.

הסמוראי מיוצר גם כיום גם בדגם עם קפיצי עלים !
וגם בדגמים עם מנוע דיזל לא מוגדש 1.9 של רנו

רק לא מיובא לישראל.

-->