PDA

צפייה בגרסה מלאה : רכב לא מניע

עודדוש
25-06-07, 18:51
שלום
מאתמול הרכב לא מניע אלא רק בדחיפה. שומעים את המימסר של הסטרטר עובד אולם אין סטרטר. פנסים, רדיו ובכלל חשמל יש וגם בדקתי מתח של הסוללה וקיבלתי 12V. פירקתי את המימסר של הסטרטר חיברתי ידנית והצלחתי לקבל סטרטר אולם כאשר חזרתי שוב על אותו תהליך הסטרטר שוב לא מגיב. אתמול כהחלה הבעיה לאחר מס' שעות שבתי לרכב והצלחתי להניע מהסוויץ, כיביתי וניסית שוב והסטרטר מת- בדיוק כמו שקרה כאשר עקפתי את הממסר.
1) האם יתכן שקיימת בעיה בסלונואיד של הסטרטר?
2) אם כן, האם הוא בר תיקון או החלפה ללא כל הסטרטר?
3) מה עוד עלולה להיות הבעיה?
הרכב מצוייד בקרברטור.
ברכב מותקן אימובילייזר אבל הוא מניע בדחיפה כך שנראה לי שלא פה הבעיה, לדעתי.
תודה רבה
עודד

jonesy
25-06-07, 19:00
ברכב מותקן אימובילייזר אבל הוא מניע בדחיפה כך שנראה לי שלא פה הבעיה, לדעתי.
עודד

ישנם אימובילייזרים (ישנים), שמנתקים...את הסטרטר! אם זה האימובילייזר שיש לך, הרכב יניע בדחיפה.

בלי קשר, הבעיה שאתה מתאר נשמעת כמו סטרטר שהחזיר נשמתו לבורא...

צביקה קרבורטור
25-06-07, 20:46
ישנם אימובילייזרים (ישנים), שמנתקים...את הסטרטר! אם זה האימובילייזר שיש לך, הרכב יניע בדחיפה.

בלי קשר, הבעיה שאתה מתאר נשמעת כמו סטרטר שהחזיר נשמתו לבורא...
בוא לא נספיד את הסטרטר כל כך מהר!
יש לבדוק באם הרכב מתניע בעזרת מכות קלות על הסולנויד, יתכן והבעייה בפחמים, יש לבדוק בנוסף הארקה לקוייה, כבל דק מדי שמתחמם וגורם למפל מתח(כבל חיובי בעיקר, אך גם שלילי בחיבור לבלוק)
וניסיון הרכבת ממסר חדש.
בברכה
צביקה

עודדוש
25-06-07, 23:03
תודה רבה
האם יש פיוז כלשהו בחיבור האחראי על מערכת ההתנעה?
מה שאני לא מבין זה מדוע הצלחתי לתת סטרטר לא דרך המימסר אולם גם זה כבר לא עובד, אם בטעות חיברתי את החוטים לא לנכון באחד הנסיונות יתכן ששרפתי משהו?
צביקה מה המשמעות של הארקה לקויה? החלפת חוט?
תודה רבה
עודד

צביקה קרבורטור
26-06-07, 00:14
תודה רבה
האם יש פיוז כלשהו בחיבור האחראי על מערכת ההתנעה?[הפיוז השולט על מתג ההצתה, במידה והוא נשרף אין מתח לסליל ההצתה, כך שהרכב לא יתניע גם בדחיפה, כך שאתה יכול לשלול בעיית פיוז ואימובלייזר.]
מה שאני לא מבין זה מדוע הצלחתי לתת סטרטר לא דרך המימסר אולם גם זה כבר לא עובד, אם בטעות חיברתי את החוטים לא לנכון באחד הנסיונות יתכן ששרפתי משהו?
צביקה מה המשמעות של הארקה לקויה? החלפת חוט?
תודה רבה
עודד
עודד שלום רב!
ברכב קימים שני סוגי הארקות: הארקת שלדה, לרוב הכבל דק ומחובר סמוך למסגרת המתכת של המצבר, ותפקידו להזין את הארקת לוח המכוונים והפנסים, וצרכני החשמל הקטנים, כולל מערכת השמע.
לעומת זאת המתנע מחובר למנוע, בלוק המנוע יושב על תושבות גומי, מכך ניתן להבין שלמתנע ולאלטרנטור, דרושה הארקה נפרדת, בגלל צרכני החשמל הרבים הניזונים, מהארקת מנוע, כמו סטרטר אלטרנטור , יוניט הפעלת מאוור חשמלי באם קיים, יוניט חום ועוד, כבל החשמל אמור להיות עבה ומוארק היטב למנוע, ללא מגע רופף, או תחת חלודה וקורוזייה.
ברכב חם נוצרת מדי פעם בעייה למתח של הסטרטר, חיזוק כבלי הארקה, והכבל הראשי לסטרטר, ובנוסף ריליי [ממסר}, יכול לפתור את בעייתך, וזאת באם הסטרטר תקין.
בברכה
צביקה

-->