PDA

צפייה בגרסה מלאה : מצבר לסמוראי שנת 95 - מה לקנות?

ליאור ג
26-06-07, 07:43
שלום לכולם
נראה לי שהגיע הזמן להחליף את המצבר לסמוראי שלי (שנת 95), אתמול שכחתי בטעות את האורות דולקים ואחרי שהנעתי עם כבלים והשארתי את הרכב מונע כ40 דקות כיבתי וניסיתי להניע שוב ולא הניע
הנעתי שוב עם כבלים והפעם נסעתי ברכב כ 30 דקות , הגעתי הבייתה כיבתי ומייד הנעתי ודווקא כן הניע אבל אני מניח שבכל זאת ימיו של המצבר מתקרבים לסופם ושאצתרך להחליף בקרוב - עוד קרוב מאוד (מקווה שהוא יניע בנסיון הבא)
בכל מקרה הייתי רוצה לדעת איזה גודל מצבר לקנות (מבחינת אמפר/שעה וזרם להנעה) כרגע יש מצבר של וולתא10 55AH 320A
בעקרון אין ברכב שום צרכן חשמל מיוחד אלא רק הדברים הרגילים (רדיו מזגן פלאפון)
מצאתי את השרשור הזה (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=19628&highlight=%EE%F6%E1%F8) בנושא אבל אני לא יודע אם יש הבדל בין שנת 89 לבין שנת 95 (מאחר וב 95 יש הזרקה) וגם איך יודעים מה האלטרנטור יכול לטעון? (איפה יושב האלטרנטור והאם זה מוטבע עליו?)
וגם הייתי שמח לדעת אם מישהו יודע מחירים משוערים?
תודה
ליאור

tomer s
26-06-07, 07:56
לפני שאתה רץ להחליף מצבר, תבדוק אולי חסר לך מים, אם כן תמלא, זה לרוב משפר את הטעינה
(במידה והמצבר היה תקין לפני)

נמרוד
26-06-07, 09:45
אתה צודק, והמצבר שלך גוסס. פריקה עד הסוף של מצבר גורמת לו נזק מיידי וחד משמעי, פעמיים שלוש וזהו.

איזה מצבר לקנות? מבחינת קיבולת, 55 יספיק, אבל עדיף קצת יותר. מה שיקבע בסופו של דבר זה מידות פיזיות של המצבר. הכי פשוט ללכת לחנות חשמל רכב רצינית, אם תגיד מאיפה אתה בארץ בטח תקבל המלצות, ולהתייעץ שם, ואפילו לבדוק במקום ולנסות להכניס מצברים שונים. אני מאמין שמצבר של 62 AH יתאים פיזית, וזה בוודאי מספיק אם אין לך שום צרכנים מיוחדים.

האלטרנטור אינו שיקול, הוא יספק זרם טעינה גם למצברים גדולים הרבה יותר.

ליאור ג
26-06-07, 12:33
תודה על התגובות המהירות
בקשר להמלצה על חנויות מסויימות זה יהיה טוב מאוד - אני מרחובות אז אם מישהו מכיר חנות טובה באיזור (רחובות , נס ציונה , ראשון לציון) אני אשמח.
אם מישהו יודע מחיר משוער למצבר שכזה אני גם אשמח לדעת
תודה
ליאור

itay
26-06-07, 13:52
שלום!

רק כדי לתת סדר גודל למחירים : לפני 4 חודשים קניתי 80AH של שנפ ב 800 ש"ח.

הוא נכנס לסמוראי בלי בעיות.

איתי.

-->