PDA

צפייה בגרסה מלאה : היחידה הארצית לפינוי צירים מחפשת ק.הדרכה

מאיר רוטברג
26-06-07, 11:55
היחידה הארצית לפינוי צירים מחפשת איש רציני בעל יכולת ,אוטוריטה , בעל רקע טכני (עדיפות) , על מנת שישמש כקצין ההדרכה של היחידה ,

היחידה מונה 60 גיפ'אים, אנו מעבירים קורסי חילוץ שאושרו הן על ידי משטרת ישראל והן על ידי משרד העבודה ,
הכשרות במשאיות ,אוטובוסים ועוד ,

איש רציני שיוסמך ויוכשר ויוכל להעביר את התורה "לדורות הבאים" ויהיה אחראי על כל נושא ההדרכה ,הריענונים וכו'

ואנא מכם אם למישהוא יש הערה צינית בנדון ,כבדו את הפורום ותעבירו הערותיכם אלי בפרטי.
תודה

אלון_ק
26-06-07, 16:01
זה בהתנדבות?

AvigdorAharon
27-06-07, 00:29
מאיר,

שלחתי לך ה"פ

אביגדור

boba banay
27-06-07, 00:49
מאיר, האם עדיין אפשר להצטרף ליחידה?באיזה איזור היא פועלת? ואם אפשר לרענן מהו אופי הפעילות? - אני זוכר שדיברת על זה עוד בימים שהיה לי ג'וק חלשלוש ולא ממש יכלתי להועיל - והיום עם התפלץ זה נראה לי יותר רציני...

מאיר רוטברג
27-06-07, 11:24
תשובות

ראשית זה בהתנדבות מלאה
שנית אביגדור קיבלתי , נדבר
שלישית אחזור על אופי פעילות היחידה .

היחידה מונה כ 60 גיפאים בהתנדבות מלאה אשר תפקידם הינו לדאוג לרווחת המשתמשים בכבישים ,

עלות משוקללת של רכב חוסם שני נתיבים לשעה זה הפסד למשק של 750.000 ש"ח זאת על פי
שיקלול של תמ"ס ומשטרת ישראל,

היחידה מוזנקת לכל ארוע חסימה על ציר תנועה מרכזית ולכן כפיפותה למתנ"א ,
ארוע בצירים המרכזיים משמעו כל ציר עד 3 ספרות
כביש 4
כביש 40
כביש 444
מעבר לכך אלו אזורי התחנות ואנו לא פועלים שם ,

היחידה ביצעה בשנים האחרונות אלפי חילוצים מהם פשוטים ררכב תקול על הכביש עם נהג
מהם רכבים מרוסקים אחרי תאונות
משאיות כבדות , התהפכויות ,
בקיצור כל מה שמפריע על הכביש מוזז ומפונה .

נכון יש מי שלא מוכן לתרום , נכון יש מי שטוען כי אנו עוזרים "למשטרע" (הזכויות שמורות לדרור)
אני טוען כי אנו עוזרים לכל אזרח שמתייבש על הכביש בפקק בגלל ארוע תאונתי ,

וכן יש גרר משטרתי , הוא מגיע תוך שעה וחצי, זמן תגובה ממוצע שלנו בגוש דן הינו 12 דקות .

בקיצור זו יחידה פעילה ופעלתנית שמאוד מוערכת על ידי גורמי המשטרה קהילה,

דרור ברלי
27-06-07, 12:20
מאיר, כן, אני מאיית את זה עם ע' - משטרע, וכל מי שרוצה הסברים מוזמן בפרטי, כולל המפכ"ל בכבודו ובעצמו.

לענייננו - אני מאוד רוצה להאמין שבנוסף לפעילות פינוי הצירים הטהורה (והמבורכת) של היחפ"צ, המשטרע לא תנסה לנצל אתכם ואת הרכבים שלכם לפעילות אכיפה. זה דבר שאתה יכול להתחייב לו?

חוץ מזה - לא יודע, לא ניסיתי ולכן אני לא חורץ דעה, אבל סתם ככה נדמה לי שגרירת/פינוי משאיות כבדות לא עושה שום דבר טוב לאף ג'יפ. משום מה לא נראה לי שמישהו במשטרע יפצה אתכם על נזקים לציוד ולג'יפים החל מרצועה שנקרעה, דרך כננת שנשרפה ועד לשילדה שהתעקמה. אני טועה?... אם כן אז סליחה.

ולסיום: אני מזכיר שוב לכולם - אל תעוררו שוב את הויכוחים הישנים על המתנדבים והמשטרע. אז בבקשה מכם. תגובות עניניות בלבד.

גיא
27-06-07, 12:46
דרור, זה ענייני ( לעניין ) מאוד.

אתה יודע מה הדעה הפרטית שלי וזה לא מה שאני מעוניין להגיד.

~~~~

הקטע של התנדבות והקטע של לתת מעצמך ומכספך ומזמנך ומהידע שלך, זה משהו שנועד לתת בראש ובראשונה מענה למשהו פנימי שלך.

כשאתה נוסע לטייל ושובר את האוטו, אתה מקבל את הדין מחייך ומכין קפה ... למה ? כי אתה אשם ואתה לא מאשים אף אחד מאשר עצמך. אתה יודע מראש שחלק מעניין זה לשבור ולכן מחכה לזה עם חיוך.

בתור מתנדב, אתה אומר לעצמך בראש, אני יוצא למשמרת ומ 7 עד 15 אני שלהם. ( הזמנים במקרה זה הם של משמרת בוקר במד"א אבל הרעיון ברור אני מניח ) בזמן הזה, מה שיגידו לך לעשות אתה תעשה, למה ? כי אתה מראש ידעת שזה מה שיבקשו כשהחלטת לתנדב.

באותה מידה, מתנדבי הג'יפים שיוצאים לחפש נעדרים וכו' בלילה יכולים לקבל פנצ'ר, הם לא יבקשו כסף מהמשטרע כי הם יודעים שיש מצב לקבל פנצ'ר כשמטיילים ביער בלילה. והם לקחו את זה כחלק מהעניין.

אז לדעתי יש מקום להפריד בין שיטנה אישית שיש לי או לך למשטרע ובין פעולה של מתנדב. נכון שיש מתנדבים שעושים את זה רק בשביל התעודה הכחולה והשופוני. אבל מכל סיבה שאדם מגיע ונותן מעצמו לטובת הכלל בחינם ועל חשבונו, אני מכבד אותו על זה.

מה שכן, שלא יובן לא נכון, מתנדב שירדוף אחרי בשביל הורדה מהכביש כי דווקא ... כדאי שיגיע עם תגבורת רצינית.

מאיר רוטברג
27-06-07, 13:16
דרור יקירי,

אני מתחייב כלפיך אישית קבל עם ועדה וכל הגיפולוגים לדורותיהם,
היחידה לא עוסקת האכיפה,לא עושה משמרות בניידות ,לא רודפים אחרי אף אחד, לא מסיעים אף אחד,
לא ממלאים דוחות , לא קונסים אף אחד,
וכו' וכו' וכו'

גם אין לנו מחוייבות למשמרות ככל מתנדב במתנ"א של 2 משמרות פעמיים בחודש 8 שעות כל פעם ,
כן יש למתנדב אצלינו מחוייבות אישית ליחידה ולחבריו, לביצוע נקי ומהיר של המשימות ,
להיות זמין ככל שניתן , להיות בהאזנה ,
יש לו חובה להיות חלק בילתי נפרד מההווי היחידתי מימי הכייף שאנו מארגנים ,מהטיולים , מהחברותא , מ :על האש" וכו '
יש לו חובה לשאת בנטל ככל יכולתו האישית , יש אצלינו כאלו שמגיעם למספרים גבוהים לעומת אחרים שפחות יכולים ,

להיות איתנו פרושו להחלטת שיש בך רצון לתרום לקהילה,
נכון , זה מאוד לא כלכלי להיות חבר ביחידה ,
את הציוד אתה רוכש בכספך,
את המירס היחידתי אתה מתחזק על חשבונך(הספונסר שלנו רוכש אותם)
יש לך בלאי בציוד,
יתכן לך בלאי מוגבר ברכב(לדעתינו בביצוע נכון של הנחיות החילוץ אין בלאי או שהוא מינורי ביותר)
יש קופת יחידה,

או,קי ,דלק אתה מקבל פר ארוע לפי קילומטרז בנדיבות מפתיעה ובזמן,
הביטוח הממשלתי מכסה אותך שלא יתבעו אותך כל מני פנטזיונרים,

אין לך הגנה מפני שוטרים רשעים )כהגדרת דרור)שלא אוהבים גיפאים
אין לך מדבקות ענק על הרכב שאתה מיחידת גי'פים ,נמרים,טיגריסים, בז, וכו וכו

הוצבת בהצבה טלפונית שמת על עצמך אפודה משטרתית (מסופקת על ידי המשטרה)
צקלקה כחולה על הגג(מסופקת על ידי המשטרה) הינך שוטר מתנדב לכל דבר ועניין.
בעצם מה השוני בין חבר ביחידה לבין גיפולוג רגיל??

אין

סיפוק יש והרבה

דרור ברלי
27-06-07, 13:41
גיא, כעיקרון אני מסכים עם כל מילה שלך. אבל...

אין כאן קשר לשינאה או שיטנה שיש לי למשטרע (ויש לי, ברוך השם. זה ממש לא קשור ליחידה לפינוי צירים).
מאיר חבר טוב שלי, אני אוהב אותו כבנאדם, מוקיר ומכבד את ההתנדבות שלו לטובת הקהילה. הלוואי על המדינה שלנו עוד כמה מאיר כאלה (וגם חברים אחרים ביחידה שלו), והכל כאן היה נראה אחרת.

אבל לעניין - היחידה הזו מבצעת חילוצים מורכבים ביותר ולא באמצעות רכבי חילוץ ייעודיים אלא באמצעות ג'יפים ורכבי SUV פרטיים של חברי היחידה. ותסכים איתי יש הבדל בין פנצ'ר קטן שאתה חוטף בטיול או בסתם נסיעה, לבין נזק כבד שיכול להיגרם לרכב הפרטי שלך תוך כדי פעולה מורכבת כמו חילוץ משאית הפוכה. על פנצ'ר לא תבוא בטענות לאף אחד. אבל מה עם כננת שנשרפה או שילדה מעוותת?....

זה דבר שאני חושב שאנשים צריכים לקחת בחשבון. אם למאיר יש תשובות יותר מוסמכות? בבקשה.

דרור ברלי
27-06-07, 13:47
דרור יקירי,

אני מתחייב כלפיך אישית קבל עם ועדה וכל הגיפולוגים לדורותיהם,
היחידה לא עוסקת האכיפה,לא עושה משמרות בניידות ,לא רודפים אחרי אף אחד, לא מסיעים אף אחד,
לא ממלאים דוחות , לא קונסים אף אחד,
וכו' וכו' וכו'

אחלה. זה עונה על שאלה מאוד חשובה.

יתכן לך בלאי מוגבר ברכב(לדעתינו בביצוע נכון של הנחיות החילוץ אין בלאי או שהוא מינורי ביותר)
לזה בדיוק התכוונתי, למרות הניסוח המאוד דיפלומטי...;-)

מאיר רוטברג
27-06-07, 13:55
אבל לעניין - היחידה הזו מבצעת חילוצים מורכבים ביותר ולא באמצעות רכבי חילוץ ייעודיים אלא באמצעות ג'יפים ורכבי SUV פרטיים של חברי היחידה. ותסכים איתי יש הבדל בין פנצ'ר קטן שאתה חוטף בטיול או בסתם נסיעה, לבין נזק כבד שיכול להיגרם לרכב הפרטי שלך תוך כדי פעולה מורכבת כמו חילוץ משאית הפוכה. על פנצ'ר לא תבוא בטענות לאף אחד. אבל מה עם כננת שנשרפה או שילדה מעוותת?....

זה דבר שאני חושב שאנשים צריכים לקחת בחשבון. אם למאיר יש תשובות יותר מוסמכות? בבקשה.

כן היחידה מבצעת חילוצים מורכבים ביותר,

ויש אכן הבדל גדול בין פנצר קטן לנזקים וירטואליים שדרור תיאר,
4 שנות פעילות לא ראינו ולא שמענו על נזק שמתקרב אפילו ב 5 אחוז מדברי דרור ,

שילדה??? למה?? אנו אוסרים על משיכת רכב על ידי וו הגרירה , אנו מחייבים שני אוזני גרירה מקדימה ומאחור , אנו מחייבים שימוש ברצועות ריסון להפחתת עומסים ,
אנו מחייבים חילוץ רכב בהילוך low ובהגבלת מהירות נסיעה ,
אין משיכות ב "מכות"
יש עומס?? יוזעקו עוד רכבים,
רכב הפוך?? בתקנות מבצעים זאת 2 רכבים

אין שימוש בכננות בכלל , כך שהן לא "נשרפות"

מיומנות פרושה היכולת לבצע משימה בלי נזקים לעצמך ובמינימום נזק לאחר(אם בכלל)

דרור ברלי
27-06-07, 14:02
סבבה.

עודד זנטון
27-06-07, 15:10
סתם לידיעה, אתם עובדים (מגייסים) גם בדרום?

מאיר רוטברג
27-06-07, 15:21
עד סוף שנה זו אנו נקים שלוחה צפונית ודרומית , כיום הפעולה הינה עד צומת גסר א זארקא בצפון ועד אשקלון בדרום פחות או יותר וכבר מגייסים את העתודה הצפונית והדרומית שלח לי בפרטי את פרטייך ונדבר

איש הצפון
27-06-07, 20:10
מאיר

אם צריכים מתנדבים בצפון הרחוק (בסיס במטולה ויכולת תגובה עד רמה"ג במזרח, כרמיאל במערב וטבריה בדרום), ואם סילברדו מזווד כהלכה מתאים, ואם תעודת קצין חילוץ והצלה של פקע"ר וקורס מע"ר תורמים משהו, רשום גם אותי.

מאיר רוטברג
28-06-07, 09:05
מאיר

אם צריכים מתנדבים בצפון הרחוק (בסיס במטולה ויכולת תגובה עד רמה"ג במזרח, כרמיאל במערב וטבריה בדרום), ואם סילברדו מזווד כהלכה מתאים, ואם תעודת קצין חילוץ והצלה של פקע"ר וקורס מע"ר תורמים משהו, רשום גם אותי.

אנא שלח לי בפרטי פרטים מלאים +ת.ז נריץ בדיקה וכמובן טלפון

צפריר כץ
06-07-07, 13:15
:grin:

אין כאן קשר לשינאה או שיטנה שיש לי למשטרע (ויש לי, ברוך השם. זה ממש לא קשור ליחידה לפינוי צירים).
מאיר חבר טוב שלי, אני אוהב אותו כבנאדם, מוקיר ומכבד את ההתנדבות שלו לטובת הקהילה. הלוואי על המדינה שלנו עוד כמה מאיר כאלה (וגם חברים אחרים ביחידה שלו), והכל כאן היה נראה אחרת.

לגבי חילוץ או הפיכה של משאיות כבדות וכו'.
עם כל השריטה של חלקנו ואני אכן מודה שחלקנו (מאיר זה דוגמא טובה )שרוטים ברמה כזו או אחרת ,אנחנו לא הולכים עם הראש בקיר ולא שוברים את הרכבים - רוצה לומר ,אני מגיע לארוע של משאית מטאטא עמוסה במים וחול כפי שקרה לי לא מזמן ,ומנסה להפוך בעזרת הג'יפ ,ולא מצליח ,מנסה בעזרת שני ג'יפים ולפעמים שלושה,ואם לא מצליח ,והכל בזהירות ובאיטיות ומבלי לגרום שום נזק כמובן,מזיז את הג'יפים הצידה ,ועוצר בנימוס משאית כבדה,מחבר אותה לציוד שלנו שכבר קשור למשאית והופך .זה דבר שאנחנו עושים בדיוק כפי שעושים למשאיות סמי טריילרים או משאיות פול טריילרים שעמוסות במשקל כבד ,ונמצאות במגמת עליה ,גם אותם אנחנו גוררים עם הציוד שלנו אבל בעזרת משאית כבדה שאנחנו עוצרים ומבקשים סיוע (מה שקרוי נהג מזדמן עם אמצעים מתאימים),שוב כמובן שהכל בפיקוח שלנו עם הציוד שלנו והאחריות שלנו .דוגמא נוספת לארוע שהיה לי בצומת גלילות ,ארגז של משאית נתלש מהשלדה של המשאית בסיבוב, כנראה במהירות גבוהה מדי וחסם את הכביש.בעזרת שופל מזדמן דחפתי את הארגז לפי גלילות במשהו כמו 3-דקות ,למרות שגם עם הרכב שלי אפשר היה למשוך את הארגז .באותו הבוקר של יום א' צומת גלילות היה חסום (2 וחצי נתיבים ) עד שהגעתי משעה 07:00 עד 7:30 ,ואתה מבין איזה עומסים היו באותו בוקר בצומת.
כשאנחנו עובדים לפי הנהלים אין כמעט מצב לנזקים.
סופ"ש נעים לכולם.
צפריר

-->