PDA

צפייה בגרסה מלאה : ברגים משתחררים

mussan
27-01-04, 09:22
שלום לכולם
שאלתי היא מדוע משתחררים הברגים המוברגים סביב הלוקרים על הגלגלים הקדמיים בתדירות גבוהה (קרה לי שחזרתי מטיול וגיליתי לתדהמתי כי כל הברגים "נעלמו"). מה תפקידם ומדוע הם נחוצים ומה ניתן לעשות. אגב קניתי ברגים חדשים בחנות ברגים רגילה (ברגי פלדה)
אשמח אם מישהו ימלא את חסרון ידיעתי בנושא
mussan

נמרוד
27-01-04, 09:59
הבעייה מוכרת לבעלי הסיקסים עם לוקר 5 ברגים עוד מימי מעמד הר סיני.

יש כל מיני פתרונות - המינימלי שבמינימלי זה ברגים חדשים, ולסגור אותם עם המון, המון לוקטייט (נוזל הידוק), ולמומנט ההידוק הנכון - כתוב בספרים. הידוק יתר או חסר גורם להשתחררות. זה יכול להחזיק מעמד לא מעט חודשים.
* מעבר לזה יש סוגים שונים של שייבות אבטחה, אני משתמש בשייבות כוכב מתקפלות וזה מחזיק מעמד יפה, אני אנסה לחפש קישור לשייבות האלו.
* אפשר להחליף לברגים עוורים, יש קיטים כאלו בארה"ב, לא יקר - פרטים כאן:
http://www.jeepolog.com/jp_archive/jplg_storys_hublock_studkit.html
* אפשר לאבטח את הברגים עם חוט תיל כמקובל בעולם התעופה והמרוצים.

טדי
27-01-04, 10:25
מגיעים אלי מקרים רבים כאלה והפיתרון שלי הוא בדרך כלל
הוצאת הישנים
ניקוי יסודי של החורים עם ספריי קרבורטור
ולאחר מכן עם מברשת שמנקים איתה פית בקבוק של תינוק (עגולה ודקה)

קנית ברגים חדשים מפלדה ארוכים יותר בס"מ אחד לפחות
שמים לוקטיט על ההברגות וסוגרים בורג מול בורג בצורת כוכב
לא לחזק סופית אלא כל פעם לעשות סיבוב חיזוק עד להידוק סופי

mussan
27-01-04, 17:57
כוונתי לברגים המורכבים סביב הנועלים מבחוץ הנראים לעין גם כשהגלגל מורכב הם מורכבים סביב הנועל 4X4 האם להם התכוונת
mussan

נמרוד
27-01-04, 19:02
כן, כן, זו בעייה מוכרת... כל בעל CJ מגיע לזה במוקדם או במאוחר.

ערן המסוקס
27-01-04, 20:05
מאז הסידור אצלי הברגים מעולם לא נפתחו. אני לא משתמש אפילו בלוקטייט, וההברגות מלאות בגריז ושמן. מאז, אפשר לאמר שעברו על הלוקרים כמה עשרות אלפי ק"מ וטיולים אינטנסיביים. הברגים האלה פשוט לא משתחררים. אני לא שם שייבות משום שהשייבות נמעכות וגורמות לבורג להשתחרר במאמץ. לדעתי השייבות מפריעות לבורג להתמקם ולתפוס את מקומו הקבוע. עקב כך, הויברציות שמועברות אליו גורמות לו לזוז ולהפתח עם הזמן.

http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=2406

לעיונך..

-->