PDA

צפייה בגרסה מלאה : בנזיניות - MSR מול PRIMUS - שוני בהברגות מיכלים

yscheiner
27-06-07, 15:06
שנים שהחזקתי בנזיניה של MSR ששירתה אותי כהלכה, סיפור ארוך קצר - היא עברה בירושה לאחי הקטן.

רכשתי בנזיניה חדשה של חברת PRIMUS - אחת שעובדת על מיכלי גז ועל מיכל של "דלק".

העבודה על מיכלי הגז נקייה, מהירה, קלה ופשוטה אך עם זאת אני מרגיש את הצורך לעבוד עם "דלק" במקרים מסויימים - כבר היו מספיק דיונים בנושא אז בואו לא נפתח את הכדאיות, זה מה שאני רוצה וזהו ;) .

כאשר ניסיתי להבריג את המשאבה לתוך מיכל "דלק" שהיה ברשותי (MSR) גיליתי שההברגה לא מתאימה.
הברגת המשאבה של הבנזיניה קטנה יותר מההברגה בפתח של המיכל MSR (קוטר שונה).

נאמר לי שההברגות בין מיכלי MSR ומיכלי PRIMUS שונות בקוטר ולכן אני צריך מיכל של PRIMUS.

האם למישהו יש ניסיון או תשובה חד משמעית?
מי יודע היכן אני יכול להשיג מיכל של PRIMUS באיזור חיפה לשם בדיקה/רכישה?

להלן הקישור לבנזיניה שרכשתי למי שמעוניין (רכשתי אותה בארץ):
Primus Mltifuel השלישית מלמעלה בעמוד.
http://www.actionoutdoors.co.uk/primus_stove.htm

yscheiner
28-06-07, 21:50
התשובה חד משמעית.

קוטר ההברגה של משאבות בנזיניות של חברת PRIMUS קטנות מקוטר ההברגה של חברת MSR וכיוצא מזה כמובן, יש הבדל בין מיכלי ה"דלק".

לאחר בדיקה בין "למטייל", "ריקושט", "ווק אין", "לכל הרוחות" ושאר חנויות ורשתות ציוד קמפינג בארץ...
היחידים שמחזיקים במיכלי פרימוס הם "טונדרה".

יום טוב לכולם.

jonesy
28-06-07, 23:39
באתר של טונדרה מופיע מיכל לבנזיניה של PRIMUS עם הברגה שמתאימה גם ל-MSR

http://www.tundra.co.il/Product.aspx?SALEP=0&ITEM_ID=1749

yscheiner
05-07-07, 15:41
ולידיעה חשובה.

מסתובבים בשוק חיקויים של בנזיניות - היזהרו.

היתה בידי למספר ימים בנזינית multyfuel של primus אשר באופן מפתיע לא התחברה לשום מיכל "דלק".
לא מיכלים של MSR ולא מיכלים של PRIMUS.
ברור קל העלה שמדובר בחיקוי של המוצר האמיתי (ולכן גם נמכר בחצי המחיר).

אם כבר החלטתם לרכוש בנזיניה ממקור עלום (כמו הייליפטים, אין פסול במקור סיני כל עוד הוא עובד ועונה על הצרכים), שימו לב לרכוש ערכה מלאה ודאגו לראותה עובדת (על כל אפשרויותיה, דלק/גז) כבר בעת הרכישה.

ולסיום:
"אל תתפתו לעיסקאות בשטח, אחרת תאכלו אותה, תאכלו אותה חזק ותאכלו אותה בגדול"
(ר. גינת)

סער
06-07-07, 19:26
את הגזיה/בנזיניה של פרימוס שלי קניתי ב"מסלול" בת"א, לא יודע אם הם מוכרים את מיכל הדלק בנפרד, אם תרצה אני יכול לבדוק בשבילך.

היבואן של פרימוס בארץ היא חברת "כוכב הצפון" - ממוקמת במושב בית נקופה (לא זוכר טלפון), תוכל לברר אצלו אם ואיפה אפשר למצוא בצפון.

-->