PDA

צפייה בגרסה מלאה : ישור קו לסופה דיזל-עשן שחור סמיך מהאגזוז-וגם זקוק לספר טיפולים-בעיקר של המנוע

elitkh
28-06-07, 00:24
1. המנוע מתפקד היטב-אך פולט עשן שחור בעיקר כשהוא קר אך לא רק-מה עושים?
2. מה טמפרטורת העבודה של המנוע הזה? שעון החום לא עובר את ה70-האם תקין?
3. לחץ שמן נע בין 20 ל40 -האם תקין?
4. אני מעוניין לחדש את צנרת הואקום ולפחות חלק מהחווט-למישהו יש תרשימים?
5. שעון הטעינה מראה על פחות מ12V- אני אבדוק גם ישירות על המצבר עם רב מודד-אבל יש לי תחושה שאכן הטעינה נמוכה-מה עושים?
6.למה מחובר צינור וואקום אל האלטרנאטור? למה הוא משמש?

תודה

yoav21
28-06-07, 09:02
בוקר טוב
2. לא תקין ! כנראה שברכב שלך אין תרמוסטט וזאת הסיבה לכך שחום המנוע לא עובר את ה 70.
3. תקין

בכל מקרה לצורך המשך של "יישור הקו" יש להוציא תקלות מהמחשב, ובנוסף הייתי ממליץ על הספר טיפולים שנמצא באתר, נכון הוא לא לדיזל אך יש הרבה מאוד!! טיפולים דומים.

בברכה יואב

elitkh
28-06-07, 11:27
איך אני מוציא תקלות מהמחשב? האם אפשרי עם לפטופ? איפה אני מוצא רשימה של קודי תקלה?

זאביק
28-06-07, 14:58
איך אני מוציא תקלות מהמחשב? איפה אני מוצא רשימה של קודי תקלה?

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=3317

elitkh
28-06-07, 15:34
זו סופה דיזל-המחשב זהה?

elitkh
28-06-07, 18:47
טוב-עכשיו זה דיי ברור-אין לי טעינה-המצבר פרק לחלוטין-מסתבר שאין לי טעינה.
הבעיה היא בוודאות לא במצבר-הוא חדש. איפה אני מתחיל לבדוק?
למישהו יש מושג למה מחובר לי צינור ואקום לאלטרנאטור?

חימושניק
28-06-07, 19:00
מחובר לך צינור ואקום לאלטרנור על מנת לספק ואקום ממשאבת הואקום שנמצאת ב"זנב" של האלטרנטור לבוסטר הבלם. הסיבה היא שמנועי דיזל אינם "מייצרים" ואקום בסעפת היניקה בדומה למנועי בנזין, משום שהם אינם מצויידים למצערת.

לצערי אינני מכיר את מערכת החשמל של סופה דיזל ולכן לא אוכל לעזור לפתור את בעיית הטעינה מעל גבי הפורום.

elitkh
28-06-07, 22:06
תודה
במדידה על האלטרנאטור כשהמנוע פועל יש לי11V
מה עלי לעשות כעת?

elitkh
29-06-07, 10:11
בעיית הטעינה נפתרה-המגע של החוט שמעורר את הסלילים העלה קורוזיה או משהו כזה-כנראה בעקבות שטיפת המנוע ע"י המוסך -אחרי ניקוי המתח חזר ל13.5V.
ממשיך בישור קו-החלפת מים במנוע-כרגע ישנם מים רגילים-האם יש צורך לנקז אוויר מהמערכת או פשוט למלא מים?

נמרוד
02-07-07, 08:42
אם אתה מוצא חומר טכני על המנוע, בכל שפה, תעדכן כאן אלי. אתה צריך לחפש באתרים ארופאים או אוסטרלים, חומר עבור ג'יפ צ'רוקי שנמכר עם המנוע הזה.

אכן בעייה מסוימת...

elitkh
02-07-07, 11:13
אני כרגע במגע עם מהנדס מתעשיות רכב נצרת שנובר בארכיונים ע"מ למצוא לי חומר על המנוע.
אני יודע שמדובר במנוע זהה למנוע צ'ירוקי אך יש לי תחושה שכל הפריפריה שונה (חיווט,צנרת ואקום וכו).
ברגע שאקבל ממנוע חומר אשתדל להעלותו לכאן (בהנחשה שזה יהיה חומר ב SOFT COPY)

-->