PDA

צפייה בגרסה מלאה : סיכון חיי-אדם ורכוש על-ידי שוטרים מתנדבים.

רכס חיים
29-06-07, 11:39
זקוק לחוות דעתכם. נעצרתי על-ידי ניידת עם שני שוטרים מתנדבים.....[בטענת שימוש בטלפון נייד שלא באמצעות מיקרופון המותקן ברכב - ועל זה נדון בשרשור אחר ].נדרשתי לעצור בצד על כביש ארצי מס' 4 -כשהניידת עוצרת לפני ,ומיד החלו המתנדבים ברישום הדו''ח.כל אותו הזמן חולפות מאות מכוניות מאחורי עם כל הסיכון שכרוך בעמידה של מטר מקו השוליים, תוך סיכון חיי ורכושי ומבלי כל יכולת שלי לעשות דבר עקב הוראת השוטרים להכנס ולהמתין ברכב.שאלה - האם לא מחובתם של השוטרים להציב מאחורי משולש אזהרה או תאורת אזהרה או בכלל להציב את הניידת שלהם מאחורי?? למה בגלל דו''ח מצ'וקמק הם מסכנים אותי ואת רכושי - וכאשר אני אמור לשלם למדינה 500 שקל לא מגיעה לי הגנה מינימלית ?.לפי חוות הדעת פה אני אחליט אם להתלונן נגדם או להגיש תביעה נגדם על רשלנות וסיכוןן חיי אדם ורכוש. ממתין לדעתכם ,ונראה שהולך להיות פה שרשור לכמה חודשים ארוכים עד לסיום הפרשה.

gooli77
29-06-07, 12:04
אתה צודק בטענותיך אבל...
בפועל לאף אחד לא אכפת ותהליך של תביעה יגרום לך הוצאות וללא תוצאות!
בזמנו, עצר אותי שוטר מתנדב על עבירה שכביכול ביצעתי, חשוב לציין שהניידת שלו היתה נייחת לפני שהגעתי וכמובן גם אחרי שעזבתי את המקום.
מר שוטר הנכבד החנה את הניידת במקום כזה שגרם לכל המכוניות שחלפו אותנו בזמן רישום הדו"ח לחצות קו לבן לנתיב הנגדי. (למיטב הבנתי הוא עמד שם קרוב לשעתיים!!!)
כששאלתי אותו הוא עשה עצמו לא שומע ולא הגיב לנושא, כשאמרתי לשוטר השני (לבוש אזרחי) הוא אמר שהוא לא שומע, לא רואה ונכנס לניידת. אתה מבין באיזה רמה אנושית מדובר?
כשפניתי לתחנה שלהם (כפ"ס) בכדי להתלונן הם לא שיתפו פעולה במתן פרטי השוטרים המתנדבים וכמובן התיק אבד... (בדו"ח פרטי השוטר היו שקריים)
זמן זה עלה לי! עצבים? שילמתי ביוקר! ולא הייתה ולא תהיה תוצאה, חבל על הזמן!
עבור הלאה, סע בזהירות ותתרחק מהכחולים, לא לשכוח, אנחנו גרים במזרח התיכון...

רכס חיים
29-06-07, 12:34
אם הם היו אמורים להגן עלי ועל הרכב שלי באמצעות משולש שזה ככל הידוע לי חובה לכל רכב החונה בצידי הדרך - אני לא אוותר להם ואגיש תביעת פיצויים בתביעה קטנה. הם יהיו חייבים להגיע לדיון ונראה מה יפסוק בית המשפט.אין כאן שום טרטור והענין פשוט משפטית היות ודאגתי לצלם את האירוע.

גיא
29-06-07, 14:08
המלצה שלי מהנסיון האישי שלי.

תתחיל במכתב עדין של תלונה מנומסת מאוד עם התמונות לנציב תלונות המשטרה.

מהנסיון שלי,

אם אתה לא מתלהם אתה מקבל יחס הוגן. ( והשוטרים מקבלים נזיפה :-) בתיק האישי )

אל תתבכיין ואל תדרוש ואל תמלא דפים על גבי דפים. עובדות נקיות בלי שום דבר אישי.

כאילו רק עברת בסביבה.

1. בתאריך זה וזה ....
2. יש לציין כי ככה וככה ...
3. כמובן ששיתפתי פעולה עם השוטר אך למרות זאת הוא פעל ככה וככה ....
4. אני סבור ש ....
5. בלה בלה בלה

בכבוד רב
בלה בלה

אצלי לפחות , זה פועל.

רכס חיים
01-07-07, 11:20
איזו תקנה מחייבת נהג העוצר בצידי הדרך להניח משולש אזהרה או תאורת חירום בכדי לא לסכן את המשתמשים בדרך??

גיא
01-07-07, 13:09
התקנה:

70. (א) רכב שהיה הכרח לעצרו ולהשאירו עומד על פני הדרך, יציב נוהג הרכב משולש אזהרה כאמור בתקנה 367 שיהא נראה לעין נוהג רכב הבא מאחוריו ממרחק של 100 מטרים לפחות.

התקנה:

367. (א) בגרור, בנתמך וברכב מנועי, למעט אופנוע, יימצא משולש אזהרה מסוג כאמור בחלק ג' בתוספת השניה, או מודבק עליו סרט אדום מחזיר אור, לשימוש בהתאם לתקנה 70; המשולש יהיה בעל בסיס המאפשר עמידתו היציבה על פני הדרך בכל תנאי מזג אוויר.
(ב) הוראת תקנת משנה (א) לא תחול על רכב האמור בה שהיה רשום על פי הפקודה לפני יום ז' בטבת תשנ"א (24 בדצמבר 1990) ותחול עליו הוראת תקנה זו כנוסחה לפני היום האמור, אלא אם כן היה צורך להחליף בו את המשולש.

המידע לקוח מהאתר הבא: משרד עו"ד אלגרנטי (http://www.alegranti.co.il/site/detail/detail/detail.asp?detail_id=365683)

והשאלה:
מה בשם שמיים הכוונה בסעיף (ב) ?

חיים, הכל בגוגל ... נישבע לך !

רכס חיים
01-07-07, 14:38
גיא, תודה על הסיוע. ניסיתי לחפש את ''נציב תלונות המשטרה'' ואת כתובתו ולא מצאתי דבר כזה. יש נציב תלונות הציבור אבל לא משהו שמיוחד למשטרה. אתה בטוח בזה??

גיא
01-07-07, 14:48
טעות שלי, לזה התכוונתי.

ד ו ר ו ן
02-07-07, 12:48
גיא, תודה על הסיוע. ניסיתי לחפש את ''נציב תלונות המשטרה'' ואת כתובתו ולא מצאתי דבר כזה. יש נציב תלונות הציבור אבל לא משהו שמיוחד למשטרה. אתה בטוח בזה??
יש באתר של המשטרה קישור לפניות הציבור, לאחר חוסר טיפול בתלונה "מחוסר עניין לציבור" אחי כנראה לא נחשב "ציבור", הוא נפנף בשם של הקצין הרשום באתר כמי שאליו הוא יפנה אם לא יקבל מענה ופתאום הימנאי התיישר לימין ופתח תלונה רשמית.

לפי מה שנאמר לי מי שמרגיש שלא קיבל תשובה\טיפול הולם יפנה לנ"ל ויקבל מענה פרטני ולפי תגובת היומנאי כנראה שיש משהו בדבריו.

http://www.police.gov.il/App/Complaint/Complaint.asp

-->