PDA

צפייה בגרסה מלאה : שימוש בטלפון נייד שלא באמצעות מיקרופון המותקן ברכב.

רכס חיים
29-06-07, 12:29
תקנה 28(ב) לתקנות התעבורה 6577. היכן ניתן למצוא את התקנות הללו באינטרנט?? איך יודע שוטר אם אין לי מיקרופון בלו'טות ברכב?? הרי הוא לא זקוק לאנטנה חיצונית והוא משתמש באנטנת הטלפון. תודה על הסיוע.

גיא
29-06-07, 14:05
אתה בטוח ש 6577 זה תעבורה ? לי יצא משהו (http://www.justice.gov.il/MOJHeb/Reshumot/Takanot/) אחר לגמרי ...

מצד שני, 28 ב זה כבר משהו (http://www.benchmark.co.il/law-info/article-display.php?articleno=306) אחר לגמרי ...

:D

אגב, הכל מגוגל (http://www.google.co.il)

רכס חיים
29-06-07, 20:34
תקנות התעבורה ולא חוקי התחבורה.

shmil
30-06-07, 00:18
חיים,

אין דבר כזה "חוקי התעבורה".
הקישור של גיא נכון לגמרי לגבי 28ב.
בזמנו העברתי לזאביק קובץ של תקנות התעבורה שישים קישור לכאן.
אני יכול להעביר אותן בקובץ וורד.

רכס חיים
30-06-07, 04:59
אהלן שמיל .יש הבדל בין חוקים לתקנות ולכן יש שני מיספורים שונים שמבלבלים את המחפש. גם לי ארע אותו בלבול בחיפושי אחרי החוק.

shmil
30-06-07, 10:47
"תקנות התעבורה" הן ה"חוק" הרלבנטי אותו אתה מחפש לעניין הטלפון הסלולארי, והקישור של גיא מסביר יפה את לשון החוק.
זוהי התקנה:
28. (א) נוהג רכב חייב להחזיק בידיו את ההגה או הכידון כל עוד הרכב בתנועה; אולם רשאי הוא להסיר יד אחת מן ההגה או הכידון אם עליו לעשות בה דבר להבטחת פעולתו התקינה של הרכב או לקיום כללי התנועה.

(ב) האמור בתקנת משנה (א) יחול גם על הנוהג ברכב שבו הותקן או מצוי מכשיר טלפון קבוע או נייד, והנוהג ברכב רשאי להשתמש בטלפון רק באמצעות מיקרופון המותקן ברכב.

רכס חיים
30-06-07, 14:01
מיקרופון בלו-טות' שמורכב ברכב עונה על דרישות החוק?

נמרוד
30-06-07, 14:36
חיים, כן.

אבל: אם שוטר תפס אותך זה לא על הדיבור, זה על החזקת הטלפון ביד במקום ההגה. זה הסעיף שממנו נובעות התקנות. כאמור, אתה צריך להיות עם שתי ידיים על ההגה כל הזמן, מותר לך להוריד יד רק לצורך תפעול הרכב. זה כתוב בצורה מאד ברורה. למעשה לפי החוק גם החזקת כוס קפה, פיצוח פיסטוק וחיטוט באף הן עבירה מאותו סוג. הבעייה בפלאפון היא מעבר להורדת היד על ההגה, היא הסטת תשומת הלב המשמעותית (למרות שעבורי גם פיצוח פיסטוק דורש משאבים מחשבתיים כבדים).

shmil
30-06-07, 14:43
הכוונה היא לדיבורית קבועה המותקנת באורח קבע ברכב.

יקשה עליך להוכיח בבית משפט "דיבורית בלוטות'", וגם יאמינו לשוטר ולא לך.

נמרוד
30-06-07, 14:48
שמיל מה השוטר אמור לראות? שאתה הורדת יד מההגה כדי להחזיק בטלפון או שאתה מדבר? האם עצם הדיבור גם כששתי הידיים על ההגה הוא עבירה? מה זה משנה אם בן אדם מדבר לטלפון, לעצמו, למישהו שיושב לידו?

גיא
30-06-07, 16:58
נימרוד , ... אתה תתפלא בטח

אבל אותי פעם עצרו כששרתי לעצמי עם הרדיו באוטו והשוטר חיפש לי חצי שעה באוטו כי היה בטוח שזרקתי את הפלאפון מתחת לכסא כשהוא עצר אותי......

במקרה, ממש במקרה, בדיוק באותה שעה המכשיר היה בתחנת השרות לתיקון ולא היה שום מכשיר באוטו. זה בכלל לא הפריע לשוטר לתת לי דוח ...

ibinder
30-06-07, 17:13
פסקי-דין (בתי משפט מחוזיים, ולא תעבורה) מעניינים בנושא...

עידן

shmil
30-06-07, 19:42
שמיל מה השוטר אמור לראות?
שאתה הורדת יד מההגה כדי להחזיק בטלפון או שאתה מדבר?
השוטר רשם דוח, כך שלכאורה הוא ראה שחיים דיבר בטלפון, ויוכל להעיד על כך.
האם עצם הדיבור גם כששתי הידיים על ההגה הוא עבירה?
לפי לשון החוק לא משנה גם אם דיברת עם שתי ידיים של ההגה אם אין לך דיבורית מותקנת.
מה זה משנה אם בן אדם מדבר לטלפון, לעצמו, למישהו שיושב לידו?
לי זה לא משנה, למחוקק זה כן משנה.

זה המצב החוקי.... ועל זה חיים שאל.

גיא
30-06-07, 20:34
שאלתי עכשיו את קצין מתנ"א המשפחתי שלנו, הוא אומר.

כל עוד שתי ידיים על ההגה, למעט החלפת הילוכים ואיתות. הכל טוב.
אם ידיים לא על ההגה, שתיהן ! אז יש בעיה.

מעבר לזה, מוכר לי סיפור על שוטר שעצר נהג עם פלאפון ביד אחת וביפר בשניה, צ'קלקה אדומה לא חוקית מהבהבת על הגג ומכשיר קשר מקשקש כשהמע"ד על על הברכיים של הפושע.

זה ניגמר ב 100 ש"ח - קנס על נהיגה בלי ידיים ....

תלוי כניראה מי השוטר ומתי ולמה ומה הנסיבות.

יכול להיות, חיים , שעצבנת את השוטר ......

אדי
30-06-07, 21:35
ואם כבר מדברים על הנושא ... עם דיבורית אישית (אוזניה) מותר לדבר?

רכס חיים
30-06-07, 21:42
לא החלפתי איתם אפילו שני משפטים ,כך שלא היתה להם שום סיבה להתעלק עלי.הם התחילו ברישום הדו''ח מבלי לומר לי מילה ומיד לאחר נטילת הניירות. היות והדו''ח הינו בפירוש על ''מיקרופון שלא מורכב ברכב'' ולא שום דבר נוסף,נראה לי שמעבר לשטות החוקית שבעבירה - לא ניתן להוכיח שאין לי בלו-טות' ברכב היות וזה כלל לא נבדק.שתי ידיים על ההגה זו אמנם עבירה אבל היא לא מופיעה בכתב האישום שלי - אך אולי היא נובעת בעקיפין מעצם הדיבור בנייד - אך בזה לא הואשמתי.

ibinder
30-06-07, 21:45

אין תקנה מפורשת על אוזניה לטלפון, אבל יש את התקנה הבאה:
~~~~~~
169. איסור שימוש באזניות בדרך

לא ינהג אדם רכב ולא ילך עובר דרך בכביש כשלאוזניו צמודות אוזניות המחוברות למכשיר להשמעת צלילים או קולות, למעט אוזניות המחוברות למכשיר שמיעה רפואי.
~~~~~~

לפי דעתי, השימוש באוזניה אינו חוקי.

עידן

ibinder
30-06-07, 21:49
לא החלפתי איתם אפילו שני משפטים ,כך שלא היתה להם שום סיבה להתעלק עלי.הם התחילו ברישום הדו''ח מבלי לומר לי מילה ומיד לאחר נטילת הניירות. היות והדו''ח הינו בפירוש על ''מיקרופון שלא מורכב ברכב'' ולא שום דבר נוסף,נראה לי שמעבר לשטות החוקית שבעבירה - לא ניתן להוכיח שאין לי בלו-טות' ברכב היות וזה כלל לא נבדק.שתי ידיים על ההגה זו אמנם עבירה אבל היא לא מופיעה בכתב האישום שלי - אך אולי היא נובעת בעקיפין מעצם הדיבור בנייד - אך בזה לא הואשמתי.
רגע, אז לא הבנתי.
קיבלת דוח על זה שאין לך דיבורית ברכב? או על שיחה בזמן נהיגה?

במידה וקיבלת על ביצוע שיחה בזמן נהיגה, תקרא את פסקי הדין שפירסמתי למעלה... הרי אתה צריך לחייג... אתה צריך לענות, ואת זה אתה עושה עם היד... (נכון שגם בדיבורית, זה כך, אבל מה לעשות זה החוק...).
אני מכיר אנשים שקיבלנו דו"ח על שיחה באמצעות הרמקול החיצוני של הטלפון... זה בדיוק אותו דבר...

עידן

רכס חיים
30-06-07, 22:22
הדו''ח מתייחס ''לשימוש בטלפון נייד ללא מיקרופון המותקן ברכב''.

גיא
30-06-07, 22:26

אליבא דה שוטר ... חד משמעית כן - נכון להיום !
יש לו שמועה שעומדים לבצע פה איזה שינוי שעדיין לא ברורה מהותו.

גיא
30-06-07, 22:30
אין תקנה מפורשת על אוזניה לטלפון, אבל יש את התקנה הבאה:
~~~~~~
169. איסור שימוש באזניות בדרך

לא ינהג אדם רכב ולא ילך עובר דרך בכביש כשלאוזניו צמודות אוזניות המחוברות למכשיר להשמעת צלילים או קולות, למעט אוזניות המחוברות למכשיר שמיעה רפואי.
~~~~~~

לפי דעתי, השימוש באוזניה אינו חוקי.

עידן

אז מה ?
כל מי שעושה ג'וגינג וצעידה בערב עם mp3 הוא פושע ?
חוק לא הגיוני בעליל, בבחינת גזירה שאין הציבור יכול לעמוד בה.

מצד שני, על אזניית בלוטוט' שמותקנת באוזן אחת, לא מקבלים דו"ח כרגע לפי אדון מתנ"א שטחן לי פיצה שלמה עבור המידע היום ... ואם כבר, תשתדלו את האזניה להתקין בצד שפונה לפנים האוטו ...

eran4x4
04-07-07, 06:05
אז מה ?
כל מי שעושה ג'וגינג וצעידה בערב עם mp3 הוא פושע ?
חוק לא הגיוני בעליל, בבחינת גזירה שאין הציבור יכול לעמוד בה.

מצד שני, על אזניית בלוטוט' שמותקנת באוזן אחת, לא מקבלים דו"ח כרגע לפי אדון מתנ"א שטחן לי פיצה שלמה עבור המידע היום ... ואם כבר, תשתדלו את האזניה להתקין בצד שפונה לפנים האוטו ...

לשון החוק הוא ברבים וזה מה שמבדיל אוזניה לטלפון מאוזניות מוזיקה

למרות שהיום חלק מהאוזניות לטלפונים ניידים הם גם לטובת שמיעת מוזיקה לשתי האוזניים....

רכס חיים
04-07-07, 14:09
אני סקרן לדעת איך השוטר קבע ללא שום בדיקה שהיא שהמכשיר שהוא ראה היה טלפון נייד. אולי החזקתי טייפ-מנהלים והקלטתי מכתב שהמזכירה שלי אמורה להדפיס אותו?? הוא כלל לא בדק מהו המכשיר שעליו הוא נתן דו''ח.אם דיברתי לתוך טייפ והיד שהחזיקה במכשיר תמכה בהגה אין לו כל עילה לדו''ח - על פי הבנתי.

גיא
04-07-07, 16:42
זה, חיים, בגלל שאין לך אחות ....

יכול להיות מעניין לראות מה יצא מזה. תנסה להגיד לכבודו שבעצם החזקת, אבל זה היה טייפ מנהלים ..

אני מאמין שאתה תצא בנזק ולו רק על החוצפה שאתה מעז לא להודות ....

-->