PDA

צפייה בגרסה מלאה : התלבטות בין טרנספר 1000 לקיט קלמיני

samorai
01-07-07, 12:32
צהרים טובים אז ככה
יש לי טרנספר 1000
ואני מבסוט איתו עד הגג
עכשיו יש לי מצב להביא קיט קלמיני 5.14 במציאה
רציתי לשאול קודם שני שאלות :
1. בגלל הקיט קלמיני האוטו יצרך יותר דלק ממה שהוא עכשיו הכוונה עם טרנספר 1000 (הוא יצרך יותר ב2יותר ב4*4 אני משאר השאלה אם הוא יצרך יותר גם ב2*4 )
2. האם המהירות הסופית של ב2*4 תהיה יותר איטית ? (לא לשכוח אני עם טרנספר 1000 לא עם הרגיל )

תודה רבה .
רותם.

itay
01-07-07, 13:00
רותם, שים נעילה!!! :evil: :evil:

בכל מקרה אני רוצה את החלק השני של מה שאתה בוחר.

איתי.

סוזי המשתוללת
01-07-07, 13:24
קיט 5:14 מפחית כ 20 אחוז ביחס בhi מה שאומר סל"ד גבוה יותר ב20 אחוז ובהתאם לכך תצרוכת דלק (במקום 1:10 - 1:8 )
מכיוון שטרנסר 1000 גם מפחית כ10 אחוז בhi כל ההבדל יהיה 10 אחוז

samorai
01-07-07, 14:57
רותם, שים נעילה!!! :evil: :evil:

בכל מקרה אני רוצה את החלק השני של מה שאתה בוחר.

איתי.

אם היית מודע לענינים והית יוצא איתנו לטיולים
היית יודע כבר שאני נעול גבר גבר . :D :lol:

samorai
01-07-07, 14:58
קיט 5:14 מפחית כ 20 אחוז ביחס בhi מה שאומר סל"ד גבוה יותר ב20 אחוז ובהתאם לכך תצרוכת דלק (במקום 1:10 - 1:8 )
מכיוון שטרנסר 1000 גם מפחית כ10 אחוז בhi כל ההבדל יהיה 10 אחוז

הבנתי .
למעשה אתה אומר שלמרות שיש לי טרנספר 1000 עדיין שאני יסע בכביש (2*4) אז הצריכה תהיה גבוהה בגלל הקיט .

itay
01-07-07, 15:04
מזל טוב!!!!!!!!!!!!!!

כשאני אגמור את המזגן, אני אחזור לטייל איתכם.

איתי

samorai
01-07-07, 15:15
מזל טוב!!!!!!!!!!!!!!

כשאני אגמור את המזגן, אני אחזור לטייל איתכם.

איתי

סבבה רשמתי .

/הפסדת שבוע שעבר שישבת מהסרטים

GodsFather
01-07-07, 16:00
רותם, תעלה במידת הצמיגים ובכך תפצה על ההפחתה בHI וגם העבירות תשתפר בגלל הגובה הנוסף של הצמיגים (235 לעומת 215 שיש לך עכשיו)

ותפסיק עם הצ'אט שלך כי זה סתם מכער את השרשור שאמור להיות רציני ומקצועי. :evil:

אלון_ק
01-07-07, 22:07
(אמיר) הרצון הטוב מוערך, אבל תשאירו את עבודת הניהול למערכת בבקשה. אנחנו כאן, גם אם לוקח לנו קצת זמן להגיב לפעמים.

סוזי המשתוללת
02-07-07, 00:07
מנהלים שלא מגיבים בזמן מוחלפים :mrgreen:
סמוראי אתה לא ברור בכלל אבל אני אנסה להיות ברור
חסכון בדלק תלוי בכמה גורמים אחד מהם הוא הסל"ד בו עובד המנוע כדי לייצר את אותה העבודה (נניח לנסוע 90 קמ"ש )
גורם נוסף הוא משקל הרכב וגורם אחר הוא המבנה האירודינמי שלו
יש גם את נצילות המנוע ועוד.......
אתה לא משנה כלום למעט הטרנספר
עם טרנספר מקורי תצרוכת הדלק התיאורתית 1:10
עם טרנספר 1000 תוריד 10 אחוז בתצרוכת ז"א 1:9 בקירוב
עם טרנספר 5.14 אתה כרב 20 אחוז פחות מהמקור דהיינו 1:8 בקירוב
כל הנ"ל תיאורטי בלבד כי מכיוון שעכשיו לרכב קל יותר להאיץ - משמע הוא צורך פחות דלק לבצע את אותה הפעולה (האצה )וגם קל לו יותר לעלות עליות וגם קל לו יותר בשטח כך שבגדול הדברים מתאזנים
ועובדה שגם מנסיון שלי וגם מנסיון של אלון לא היו שינויים דרמטיים בתצרוכת הדלק - בטח לא משהו שבגללו כדאי להפסיד את היתרונות של הקיטים המשופרים

GodsFather
02-07-07, 00:20
בוא נשים דברים על דיוקם

טרנס 1000 - הפחתה של 12 אחוז בHI
טרנס 5.14 - הפחתה של 18.3 אחוז בHI

6 וקצת אחוז , לא כזה קריטי לעומת היתרונות - אפשרות לשים צמיג יותר גדול , LOW יותר טוב ואחריות לכל החיים על המוצר...

אלון_ק
02-07-07, 00:26
ההשוואה של טרנספר 1000 לקיט יחסי העברה תמיד הצחיקה אותי. הLOW של טרנספר 1000 הוא לא 1:4.16, לא קרוב לזה בכלל. 1:2.6 זה יותר בכיוון...
טרנספר 1000 זה חיה מתה, שחוטה בלי חלקי חילוף ובלי עתיד; קיט בא עם אחריות ויש אינסוף חלקים אם צריך. זה גם כולל שיפוץ טרנספר על הדרך.

טרנספר 1000 זה קומבינה שהיתה נחמדה עד שהגיעו הקיטים האלו. מאז זה משהו שאם מקבלים עם האוטו אומרים "תודה" יפה וזהו.

samorai
02-07-07, 13:28
הבנתי
תודה רבה לכולם
עכשיו מה שעוד רציתי לשאול זה האם שאני בשטח
משולב ונוסע low מהי הצריכה של הדלק באופן כללי ?
גם היא עולה ב20 אחוז ? (18 ליתר דיוק ? )

תודה
רותם.

נמרוד
02-07-07, 13:34
הבנתי
תודה רבה לכולם
עכשיו מה שעוד רציתי לשאול זה האם שאני בשטח
משולב ונוסע low מהי הצריכה של הדלק באופן כללי ?
גם היא עולה ב20 אחוז ? (18 ליתר דיוק ? )

תודה
רותם.

זו שאלה חסרת משמעות.

כשאתה בשטח משולב לLOW צריכת הדלק יכולה להיות אפס (כשהמנוע כבוי), יכולה להיות רגילה לגמרי (אם אתה סתם נוסע על שבילי קק"ל) ויכולה להיות כמה ליטרים לקילומטר אחד, וגם זה בקושי - למשל בטיול הזה (http://www.jeepolog.com/375.html).

GodsFather
02-07-07, 15:05
רותם, ההפחתה בLOW ב5.14 היא 127 אחוז ולא 20 אחוז כמו בHI ואם לא הבנת - זה איטי מאד גם בהילוך חמישי אלא אם עלית במידת הצמיג כפיצוי.

מעבר לכך , הכל תלוי באופי הנהיגה שלך. תשמור על טורים נמוכים , תצרוך פחות דלק - חוק לחיים.

אפשר לומר שבגלל שההפחתה עוזרת למעשה לשלוט ברכב יותר טוב בעת מכשולים אז יש פחות משחקים עם הגז והרכב מתפקד נהדר בטורים נמוכים מהרגיל (תקרא את הכתבה של אלון) וכל זה , אבל זה עדיין אינדיבידואלי לכל נהג וזה לא שאתה במכשול כל הטיול אלא לרוב על שבילים אז הרווח הוא מינורי .

אלון_ק
02-07-07, 15:15
תמיד טוב לקבל חו"ד ממישהו שמעולם לא נסע על זה. מילא היית מטייל טיול אחד עם מערכת כזו ואז מחליט שזה לא בשבילך, אבל לקבוע לפי מה שנראה לך בלי טיפת נסיון זה לא באמת מתאים, אמיר.

GodsFather
03-07-07, 08:20
לא אמרתי אם זה בשבילו או לא בשבילו, לפחות תציג את הדברים נכון :mad: -

הסברתי לו שמדובר בהפחתה של 127 אחוז ולא של 12-20 כמו שהוא שאל/חשב ושזה יחס העברה איטי.

מכאן ועד להמלצה או שלילה של קיט כזה , הדרך ארוכה מאד... :?

אלון_ק
03-07-07, 16:07
...אז הרווח הוא מינורי .
זו קביעה שאתה כתבת, ידידי. כתבת אותה רק כי לא נסעת אף פעם לטיול על קיט כזה ואת זה אני מבטיח לך מזכרון מאוד ברור של הטיול הראשון שלי עם הקיט, אז עוד עם צמיגי 215.

יש משהו שבעלי סמוראי לא באמת מבינים, זה סוג של בדיחה וכולם צוחקים על זה אבל בעלי סמוראי לא באמת מפנימים:
לרכב הזה אין טיפה של כח. אין לו שום יכולת בתחום הזה, כלום, נאדה, חור של הבייגלה. הכח הנוסף שמקבלים מהקיטים האלו עושה הבדל ענק ולא רק על ראשון בסלעים, אלא בכל טיול שהוא.

GodsFather
04-07-07, 14:16
אויש, בגלל מילה לא נכונה יצאתי אהבל. התכוונתי לומר שההשפעה בצריכת הדלק היא מינורית - רותם שאל על ההשפעה בשטח בגלל ההפחתה.

אלון, אתה יודע בעצמך שאני מתעניין בקיט כזה או הקטן יותר 4.16, אז למה שאני אפסול אותו בשרשור אחר ?

ולגבי הכוח של הסמוראי, אני מסכים (מי כמוני יודע, נעול כפול ועמוס ציוד)... זה כמו פרסי נדיב - רק במדע בדיוני. :-D

אלון_ק
04-07-07, 16:34
באמת היה נראה לי מוזר...

חזל"ש.

יונתןמצפה
06-07-07, 13:57
גם אני מתעניין בקיט יחסי העברה.
הבנתי את ההשפעות.
להבדיל מהרבה בעלי סמוראים אני עושה מעל 30,000 בשנה, הרבה מאד בכביש, אבל גם המון בשטח. (הרכב הוא הרכב היחיד) אני על 215.
מכל בעלי הנסיון עם הקיט, עד כמה ההשפעות השליליות שלו (הפחתת מהירות מקס וכו') תיהיה משמעותית לשימוש שלי ברכב.

כל הנ"ל תיאורטי בלבד כי מכיוון שעכשיו לרכב קל יותר להאיץ - משמע הוא צורך פחות דלק לבצע את אותה הפעולה (האצה )וגם קל לו יותר לעלות עליות וגם קל לו יותר בשטח כך שבגדול הדברים מתאזנים
רוצה להתעכב על הנ"ל:
נכון להיום, יש לי תחושה שהרכב יותר מתאמץ במהירויות גבוהות למרות שהסל"ד סביר (110 קמ"ש ב - 3.7 סל"ד). נכון ששינוי יחסי העברה יעלה לי את הסל"ד פר מהירות, אבל גם יעשה חיים טיפה יותר קלים למנוע. האם לא בכון להניח שבאותה מהירות (110 לדוג') הרכב ייתאמץ פחות, יאיץ יותר טוב, ולכן גם יחסוך דלק?
אני מכוון את השאלה לבעלי ניסיון עם הקיט ובנהחה שאני לא מתכוון לעלות ל 235 בצמיגים.
תודה,
יונתן

-->