PDA

צפייה בגרסה מלאה : הגה לא מתקן את עצמו, למה?

תומר.ל
02-07-07, 16:24
כשאני מסיט את ההגה לאחד הצדדים (בזמן נסיעה) ההגה לא חוזר לבד ולא מתקן את עצמו והדבר גורם לי לשחק בהגה כל הנסיעה ולזגזג קלות כל הזמן. (סיקס שנת 90)

האם יש פתרון?

תודה

איציק - 4X6ZH
02-07-07, 16:34
שלב ראשון זה להפסיק כל שימוש ברכב .!
שלב שני זה לבדוק יסודית מיתלה קידמי
ולפני הכל לבדוק שאין לך איזה תפוח שעומד להתפרק כל רגע !
בסוף לכוון מיתלה קידמי .
איציק

תומר.ל
02-07-07, 16:37
1. אני באמת לא נוסע על מנת לא לסכן את עצמי ואחרים על הכביש.

2. בדקתי את התפוחים הם תקינים ואין בהם חופש

3. בדקתי את בולם ההגה הוא תקין (חשדתי שהוא תקוע)

4. מה עוד אפשר לבדוק במתלה הקדמי?

six 4 life
02-07-07, 17:11
על איזו מידת צמיגים אתה נוסע?
האם אין שום חופשים בתפוחי ההיגוי / תיבת הגה / תושבת תיבת הגה / מוט הגה?

elitkh
02-07-07, 17:12
היה לי מקרה דומה בסמוראי -שם זו תיבה רגילה ולא הגה כח אבל אני מניח שהתופעה עשויה להתרחש גם בתיבה שלך למרות שהיא מוגברת כח.
אצלי התיבת ההגה היתה גמורה-נתק את זרוע התיבה ובדוק האם היא נעה בחופשיות או נתקעת בנקודה מסויימת-אם היא אכן תקועה יש לשפץ את תיבת ההגה.

נימי
02-07-07, 17:15
היה לי מקרה דומה אחרי שהחלפתי גומיות במוט המקשר בין שני מוטות המיצבים והידקתי את הברגים כנראה חזק מידי, כך שהם תפשו את הגומיות בלחץ, לאחר שקצת שחררתי עומס מהגומיות המצב השתפר מאוד, עוד טיפה שחרור עומס והמצב חזר לקדמותו, זה היה ליפני כמה חודשים, לפני זה לא הייתה בעיה בהגה ומאז לא חזרה הבעיה.
אין לי שמץ של מושג למה זה השפיע אצלי ככה, זה היה פשוט הדבר היחיד שהשתנה אז הלכתי לכיוון הזה

נמרוד
02-07-07, 17:45
עצור. חסרים הרבה פרטים.

האם הג'יפ מוגבה? איך בדיוק? תמונות של הג'יפ יעזרו. האם התופעה התחילה בבת אחת, החמירה עם הזמן, או שהיתה מאז שהג'יפ אצלך?

אברמלה
02-07-07, 18:28
מהניסיון שלי . ליבדוק בולגונטים. לראות שהם לא תפוסים.. . אייך מיתבצעת הבדיקה. . תרים את הגיפ מאמצע הסרן הקידמי. שים בוק להבטחה.פרק גלגלים . ותנתק את המוט שפור.. תנסה להזיז את כול הנבה שמאלה וימינה. זה אמור ללכת לא קשה מאוד וגם לא קל מאוד.. אם קשה מאוד אזיי תפוסים. וזה גורם לשיוט. כול הזמן אתה צריך לתקן את הסטייה. קל מידיי ההגה יגיב לכול מהמורה בכביש ולכול תזוזה הכי קלה בהגה. . . עוד דבר שאתה יכול ליבדוק כיוון גלגלים. . וזה לא בעייה. עם מטר. או קרש ו2 מסמרים. תעדכן.

תומר.ל
02-07-07, 19:07
1. תודה לכולם על ההתייחסות.

2. הרכב אצלי רק שבוע ולכן אין לי בסיס להשוואה.

3. תמונה של הרכב ניתן לראות בלוח המודעות באתר ג'יפולוג תחת הכותרת CJ 8 קצר למכירה (פורסם
על ידי בחור בשם אורן) התמונה ברורה ותצליח אולי להבהיר משהוא בנוגע לסוג ההגבהה.

3. אני יודע שיש כיום ברכב מתלים ארוכים (המתלם) במקום מתלים קצרים יותר שהיו בעבר.

4. ביצעתי אתמול את הבדיקה שהציע אברמלה היות וחשדתי שאחת מהנבות תפוסה, שתי הנבות הולכות
די קשה אולם (בצד של הנוסע קשה יותר) אין לי בסיס להשוואה היות ומעולם לא בדקתי נבה של ג'יפ.
ייתכן כי נחוץ גירוז של הפטמות מעל הצלבים הקדמיים ואז הנבה תהיה קלה יותר. (נמרוד הסביר לי
היום כיצד ניתן להגיע אליהן)

5. בקשר לתיבת ההגה, יש נזילת שמן ממחזיר השמן שבין ציר ההגה לתיבה עצמה. אין לי מושג איך בודקים אם יש חופש בהגה, לדעתי יש מעט מדי חופש היות וכל תנועה הכי קטנה בגלגל ההגה מזיזה את הגלגלים. שחררתי מעט את הבורג המכוון בתיבת ההגה (מהדק או משחרר את הגגשי"ם) והמצב כרגע מבחינת עודף רגישות בהגה טוב יותר

אני אני מתנצל אם חלק מהמידע שמסרתי אינו רלוונטי, אני מנסה לתת מקסימום פרטים שיכולים לסייע.
תודה תומר

asafk
02-07-07, 19:31
עצור.
קח את עצמך ואת הג'יפ למכון פרונטים. קודם כל לבדוק שהכל מכוון.
אם היה מדובר במישהו שמכיר את הג'יפ שלו ויודע מה עבר עליו ובעקבות מה התופעה התחילה- הייתי כותב דברים אחרים. אבל זה לא המצב, ואתה לא בסיטואציה של משחקים ונסיונות. צר לי.

אסף.

תומר.ל
02-07-07, 19:43
עצור.
קח את עצמך ואת הג'יפ למכון פרונטים. קודם כל לבדוק שהכל מכוון.
אם היה מדובר במישהו שמכיר את הג'יפ שלו ויודע מה עבר עליו ובעקבות מה התופעה התחילה- הייתי כותב דברים אחרים. אבל זה לא המצב, ואתה לא בסיטואציה של משחקים ונסיונות. צר לי.

אסף.

אני מקבל את העצה, אבל אם יש מכלול מסוים לקוי (בטוח יש רק שאני לא סגור איזה) מה יעזור כיוון פרונט להגה שלא מתקן את עצמו?

asafk
02-07-07, 19:54
שמע, הדבר הכי בסיסי שבגינו ההגה לא חוזר הוא כיוון שפור. השני הוא התנגדות במוט ההגה (המוט שיורד מגלגל ההגה לתיבה, בדרך כלל בגלל שאחד המיסבים יושב עקום). אתה לא יודע את זה, ולכן, שקודם כל יבדקו שהכל מכוון, ככה תדע שיש בעיה באחת המכללים המכניים, וזו לא בעיה של כיוון.

אסף.

תומר.ל
02-07-07, 20:27
תודה, הבנתי את ההגיון, מחר אגש לכיוון פרונט. במידה והדבר לא יעזור אפנה שוב לפורום.

תודה תומר

אברמלה
02-07-07, 21:15
[QUOTE=תומר.ל]תודה, הבנתי את ההגיון, מחר אגש לכיוון פרונט. במידה והדבר לא יעזור אפנה שוב לפורום.

תודה תומר[/QUOTEחבל על הכסף שלך לכיוון פרונט.. הבולגונט תפוס. בעצמך אתה אומר... כנראה שהחליפו בולגונטים וסגרו את האום הפנימית. זאת אום בצורה קונית. כאשר סוגרים אותה היא לוחצץ על הצוואר של הבולגונט. ואז הוא ניתפס.. אם אתה באזור רמת גן תיכנס אליי ואני יבדוק לך את זה.. 0505281771 אבי

נמרוד
03-07-07, 08:37
סע לאברמלה שופינסקי, אם אתה לא באזור שלו תגיד מאיפה אתה ותמצא מישהו בסביבה שיכול להסתכל ולהתרשם. הבעייה היא שאין לך בסיס להשוואה... תן לי להבין, נגיד שאתה נוסע עכשיו במגרש חנייה סגור, במהירות 30 קמ"ש, אתה מסובב את ההגה לסיבוב ברדיוס בינוני, אם אתה עוזב את ההגה הג'יפ ממשיך באותו רדיוס? הוא לא מתיישר בחזרה בכלל? אם זה המצב, אז באמת כנראה שמשהו תפוס בצורה קיצונית.

אבל אם הג'יפ פשוט לא יציב, ודורש תיקונים כל הזמן, יכול להיות שהגיאומטריה שלו דפוקה עקב ההגבהה וזה משהו שהבעלים הקודם התרגל אליו.

איציק - 4X6ZH
03-07-07, 08:50
הסכנה בהמשך נסיעה אפילו נסיעה קצרה הוא לא בגלל שהמיתלה לא מכוון . ( זה זניח כרגע )
לפי תאור התקלה קיימת אפשרות שיש לו בול גוינט לא תקין .
והיה והבול גוינט מתפרק .....?!
לכן לא מזיזים רכב שיש חשש לתקלה כזאת ( גם בתנאי מוסך ) .
הנזק הישיר \ והעקיף הוא גדול .
ויש כאן בפרוש סכנה לנהג ולסביבה .
איציק

אברמלה
03-07-07, 09:13
ניתן לעשות ביקוריי ביית. שעות הפעילות. ימים אבגדה משעה 7 עד 5... :lol: :lol:

תומר.ל
03-07-07, 11:17
1. אברמלה תודה על ההצעה אבל אני חיפאי ובמצב הג'יפ אין סיכוי שאנסה להגיע לאזור המרכז.

2. איציק, בדקתי את הבול ג'וינט במוסך הכל נראה תקין.

3. נמרוד, ייתכן שאתה צודק והג'יפ לא יציב ודורש כיוונים כל הזמן (לדבריי הבעלים הקודם הוא נסע כך והתרגל) . הבעיה כפי שציינת שאין לי בסיס להשוואה. אני נמצא בסוף השבוע בטבעון / רמת ישי אם יש מישהו מנוסה שיכול לעשות סיבוב ברכב ולחוות דעה אני אודה, כמובן שאגיע אליו (בנסיעה איטית וזהירה)
בשעה ובמקום כפי שאתבקש.
בכל מקרה תודה לכולם על היחס.
תומר.
נ.ב.
עכשיו אני מבולבל, ללכת לכיוון פרונט או לא? (אני חושב שאלך בכל מקרה)

נמרוד
03-07-07, 11:19
זכית, סחבק גר בטבעון (אני לא חנן או קיד, אבל מכיר סיקסים מספיק בשביל להגיד לך אם זה בגבולות הנורמה...). אני אהיה בבית בסוף השבוע. תאם איתי בהודעה פרטית.

איציק - 4X6ZH
03-07-07, 11:26
הרכב נבדק במוסך יופי מעולה .
והמוסך לא יודע מה הבעיה ?
איציק

מוני אורבך
03-07-07, 11:27
אם אתה נמצא ברמת ישי אתה מוזמן אלי. מכיר טוב את הגרוטאות האלו (סליחה סיקסים). נוכל לפתור את הבעיה במקום. 0546936236 אני יכול גם באמצע שבוע (ערבים) רק קבע איתי שעה

תומר.ל
03-07-07, 11:38
המוסך הינו מוסך שעבדתי בו בעבר (כמכונאי מתלמד אחרי הצבא) ומטפל ברכבים קלים.

לדעתם הבעיה היא שהנאבה הולכת קשה מדי וייתכן שהדבר נובע מכך שלא גירזו את התפוח העליון שמעל לצלב. אני מנסה להשיג מאריך למגרזת על מנת לגרז את הפטמה הנ"ל.

תומר.ל
03-07-07, 11:39
מוני ונמרוד תודה על ההענות, אני אתאם איתכם בפרטי.

איציק - 4X6ZH
03-07-07, 13:51
התפוח העליון שהולך מעל הצלב
או התפוח התחתון מתחת לצלב .
אלה תפוחי הבול גוינט .
במידה ותפוח כזה מתפרק הרכב נופל על הכביש ובזמן נסיעה זה מאד לא נעים .
אחד הסימנים לתקלה הזאת. ושניה לפני שהרכב נופל זה הגה קשה .
בדרך כלל במצב זה אין כבר חופש בתפוח .
לכן הבודק צריך להבין את מיבנה המיתלה ולקחת בחשבון את האפשרות שהתפוח כבר עבר את שלב החופש
והוא בדרך להשתחרר ממקומו .
כמובן שיש עוד אפשריות
אבל בגלל הסכנה מצאתי לנכון לחזור ולהדגיש זאת .
איציק

תומר.ל
03-07-07, 14:18
איציק, התפוחים מעל ומתחת נבדקו, שניהם נראים תקינים, אני מניח כי אם הם היו לפני התפרקות היה ניתן לראות (אני מקווה).אחת הבעיות לדעתי היא חוסר גירוז בתפוח העליון בשל קושי בהגעה לפטמת הגרוז ולכן קושי בתנועת הנאבה. נושא זה יפתר על ידי ביום /יומיים הקרובים עם רכישת מאריך לפית המגרזת.
בכל מקרה תודה על האזהרה, אני לא נוסע בג'יפ למעט למוסך או לבדיקה.

אברמלה
03-07-07, 16:25
תגרז מהיום עד מחר לא יעזור לך.. הבולגונט תפוס עיי האום הקונוס.. אתה חייב לפרק את הנאבה ולהחליף את הבולגונטים. כמובן שאתה חייב לבצע כיוון על מנת ששוב לא תיסגור וזה יתפס. ומיצד שני שלא יהיה משוחרר מידיי .. בקיצור רק בעל מיקצוע שמכיר את המערכות האיילו.

UNIX
03-07-07, 19:48
אצלי יש תופעה דומה לאחר החלפת 2 בולגוינטים בצד נוסע ותפוח במוט קישור
עשיתי כיוון פרונט ועדיין התופעה קיימת .
האם יש מומנט לסגירת הבולגוינטים ?

איציק - 4X6ZH
04-07-07, 07:57
התקלה לא חייבת להיות מהבולגוינט .
יש עוד הרבה אפשריות .
תקלת הבולגוינט קשה לזהוי . ומאד מסוכנת בנסיעה .
לכן הנושא מודגש .
איציק

אברמלה
04-07-07, 09:29
איציק. מהניסיון שיש לי. בדרך כלל כאשר מחליפים בולגונט הוא מגיע עם האום הפנימית.. מי שלא מכיר את זה . מחליף את האום. סוגר את הנאבה . וחושב שזה בסדר. ואז מתחילות הצרות.. יכול מאוד להיות גם שאם היגביהו את הרכב עיי החלפת קפיצים לא שמו קלינים תחת המיטות של הקפיץ. ואז כול כיוון הפרונט הישתנה.. וכמו שאמרת יוכלות להיות כמה סיבות.. לכן עלו ליפנות לבעל מיקצוע שמכיר את המערכות הללו . או לחילופין לחבר בפורום שיש לו את הניסיון הזה... . קצת קשה ליפתור בעייה דרך הפורום. :D המשך יום טוב. אבי

איפון
04-07-07, 13:27
חיפאי
????
בחיפה ברחוב האיטלקים- הסמטה שיורדת מרחוב אלנבי משמאל לבנק מרכנתיל
דוד שוקרון- כוון פרונט(ידני- לא ממוחשב) בעלי מקצוע בחסד- ידעו לאתר את הבעייה גם אם לא קשורה לכוון הפרונט, ואולי גם לתקן.

בהצלחה
דני

UNIX
05-07-07, 00:08
כמובן שלא החלפתי את האום הפנימי
זה הרי הכיוון גלגלים ועדיף לא להתעסק עם זה
אבל עדיןן ההרגשה כאילו שאין יותר חופש וההגה נהיה חד מאוד
אולי זה צריך להיות ככה אני לא יודע אבל בכל אופן עדיף עם הבולגוינט הישן (עם החופש)

תומר.ל
05-07-07, 01:10
דני, תודה, אני מכיר את דוד שוקרון ובתחילת שבוע הבא אני אכנס אליו, בלי שום קשר, אני מקווה שביום ו' נמרוד יוכל להציץ על הרכב ויחווה את דעתו, כמו שנאמר כבר בשרשור, קשה לפתור את הבעיה הנ"ל דרך שיחה בפורום.
ברגע שאלמד משהוא חדש אני מבטיח לעדכן את הפורום, בכל מקרה, תודה לכל מי שטרח לענות.
תומר.

-->