PDA

צפייה בגרסה מלאה : האם כדאי להשקיע בראנצ'ו 9000

mussan
28-01-04, 07:46
ובכן נתחיל בכך שבכל מהמורה שאני נכנס עם הג'יפ (גם בכביש) הוא מקבל מכה ומאבד מאחיזתו בכביש. חשבתי שהבולמים לא תקינים, הלכתי למוסך ונאמר לי שצריך להחליף בולמים. שאלתי לאיזה בולמים כדאי להחליף והמוסכניק אמר שראנצ'ו 9000 זה ה"מרצדס" של הבולמים.המחיר שניתן לי הוא 900 ש"ח לבולם. בררתי בעצמי ומצאתי שאפשר לקנות בולם ראנצ'ו ב600 ש"ח לבולם. הבנתי שאי אפשר לסמוך על הבן אדם ונכנסתי למוסך אחר הוא בדק ואמר הבולמים טובים ורק צריך להחליף את הגומיות שלהם שנשחקו. הוא החליף ונפרדתי מ200 ש"ח בלבד. נשמע מצויין לא? מסתבר שלא בדיוק בגלל שהבעיה לא נפתרה הג'יפ ממשיך "להתעצבן"ו"לרטון" בכל מהמורה שהוא נתקל. אז מה אתם אומרים? מה הבעיה?
בתודה על תשומת הלב
mussan

ניר ל
28-01-04, 09:38
"להתעצבן"ו"לרטון"

התאור לא עוזר להבין מה הבעיה, "רגיעון" של הדס אולי יעזור ?
צלם את מערכת המתלים וההיגוי או תאר בדיוק מה הסט-אפ (הגבהות, מצב קפיצים).
תאר בדיוק מה קורה. את הבולמים אתה יכול לבדוק ע"י פירוק שלהם - פתיחה וסגירה ולוודא שיש התנגדות רציפה בשני הכיוונים.
רנצ'ו 9000 - במחיר 250 ש"ח לבולם לך על זה, מעל 300 חבל על הכסף.

חנן א.
28-01-04, 10:39
לחץ אוויר? מהלך סגירה במתלים?
בכל מקרה, בולמים הכי זולים שיש, רכב עם קפיצי עלים לא צריך יותר מזה, ולא יהנה ממשהו איכותי יותר.

mussan
28-01-04, 11:37
כשהגיפ' נכנס לשקע או מהמורה בכביש הואמקבל מכה קשה ולא רכה כלומר הג'יפ כולו סופג את המכה. מה הסיבה לכך הבולמים או הקפיצים?

חנן א.
28-01-04, 11:46
לחץ אוויר? מהלך סגירה במתלים?

ארז
28-01-04, 17:39
מעבר לכל מה שכתבו כאן(לחץ אוויר,מתלה בנוי נכון),אני לא מסכים עם הקביעה לגבי זה שמתלהעלים לא צריך בולם אכותי,נכון זה הרבה פחות מורגש מאשר בספראלי ,אבל יש הבדל גדול מאוד בין בולם פשוט לבולם אכותי מבחינת הריסון ואכות הנסיעה

נמרוד
29-01-04, 08:14
מעבר לכל מה שכתבו כאן(לחץ אוויר,מתלה בנוי נכון),אני לא מסכים עם הקביעה לגבי זה שמתלהעלים לא צריך בולם אכותי,נכון זה הרבה פחות מורגש מאשר בספראלי ,אבל יש הבדל גדול מאוד בין בולם פשוט לבולם אכותי מבחינת הריסון ואכות הנסיעה

ואני מנסיוני מחזק את חנן, אני לא מרגיש הבדל משמעותי אם בכלל בין ראנצ'ו 9000 לבין בולמים "אמריקאי אורגינל" של אבו נעים.

לדעתי ממש לא שווה את הכסף, ובכל מקרה--------> 900 שקל על ראנצ'ו 9000 זה נסיון בוטא לאנוס את הארנק שלך. ראה הוזהרת.

asafk
29-01-04, 23:41
בכל מקרה, בולמים הכי זולים שיש, רכב עם קפיצי עלים לא צריך יותר מזה, ולא יהנה ממשהו איכותי יותר.

חנן,
נסעת בסופה שלי (אני יודע שלא)? נסעת בסופה סטנדרטית (אני מניח שכן)?
הבדל משמעותי. הסופה שלי הרבה יותר רכב ונעימה מכל סופה אחרת שאני מכיר (ואני לא מכיר הרבה, בעיקר מכיר סופה סטנדרטית). לדעתי, אחד הדברים הכי משפיעים- הבולמים. כי הקפיצים אצלי מאוד קרובים למקוריים- הגבהה קטנה- קפיצים טיפה יותר ארוכים, עם קבוע קפיץ כמעט זהה למקורי. נכון, גם הצמיגים 31 ועם לחצי אוויר לא גבוהים- אבל ככה זה גם בסופות האחרות שאני מכיר.

ספציפית לגבי ה9000- אלה הבולמים שיש אצלי. מאוד נוח. אבל הם מתחממים די מהר בנסיעה אגרסיווית וצריך להתכופף מתחת לאוטו כדי להקשיח אותם קצת.
אם הייתי קונה היום בולמים חדשים, הייתי מחפש בולמים רכים, יחסית, כמו הרנצ'ו במצב 2-3, אבל לדעתי אין הצדקה להוציא כל כך הרבה כסף על המותג "רנצ'ו 9000". אף אחד שאני מכיר לא עוסק בלכוון אותם יותר מב10 נסיעות הראשונות של הג'יפ (וגם זה, מההתלהבות מזה שיש בולמים מתכווננים, ולא כי באמת צריך)- בסוף משאירים אותם על 2 או 3 וזהו (אלא אם כן קונים את המערכת שליטה מהקבינה- הסקסית מאוד, אם כי לא נחוצה לחלוטין).

אסף.

חנן א.
29-01-04, 23:45
אסף, לא נסעתי בסופה שלך, אבל נסעתי בסופות אחרות, ובג'יפ שלי עם ובלי בולמים. גם נמרוד עשה את זה במשך כמה שבועות וכתב את התרשמותו וכנ"ל ניר.
נשבע לך, לא מורגש, עם או בלי בולם. הדבר היחיד שגרם לי לעצור לבדוק מה קורה כשנקרע לי הבולם בנסיעה מהירה בנחל נקרות היה הרעש של המכות שלו על האבנים.

ערן המסוקס
30-01-04, 01:24
נראה לי שבכלל הבעייה אינה בבולמים. לפי מה שאתה מתאר אתה מקבל מכה קשה במעבר על שברים בכביש, ולא אמרת שיש נדנוד מוגזם של הרכב. על כן יש כמה שאלות.
מהו לחץ האויר המדויק בצמיגים שלך כרגע?
איזה קפיצים יש לך וכמה עלים יש לך קדימה ואחורה?
האם יש לך רכב קצר ופתוח? ארוך וסגור?
בנוסף ייתכן פשוט שיש לך חופשים שונים במערכת המתלים ו/או ההיגוי. זאת עקב בלאי או עקב שאקלים ארוכים מידי.
פירוט פרטני ככל האפשר של הרכב שלך ואפילו תמונה שלו ושל הקפיצים שלו יכולים לעזור.

-->